آریا بانو

آخرين مطالب

معاون رئیس جمهوری:

هدف آمریکا به زمین زدن اقتصاد و استقامت ملت ایران است اجتماعي

هدف آمریکا به زمین زدن اقتصاد و استقامت ملت ایران است

  بزرگنمايي:

آریا بانو - بیرجند - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: هدف آمریکا به زمین زدن اقتصاد، ایستادگی و استقامت ملت ایران است.

به گزارش ایرنا معصومه ابتکار عصر شنبه در جمع نمایندگان احزاب سیاسی و سازمان های مردم نهاد استان خراسان جنوبی افزود: آمریکا همه تلاش خود را انجام می دهد و سری جدید تحریم ها نیز اعمال می شود.
وی اظهار داشت: این موضوع توان خانواده ها را در معرض آسیب قرار می دهد اما تمامی تلاش دولت در وهله نخست تامین مایحتاج اولیه و معیشت مردم و سپس ایجاد اشتغال است.
معاون رئیس جمهوری گفت: در شرایط جدید برای مقابله با تحریم ها به همگرایی و همدلی جدی تر از طرف مردم، مسئولان و فعالان اقتصادی نیاز داریم تا بتوان با این آسیب ها و تهدیدها مقابله کرد.
وی تاکید کرد: با همدلی و همگرایی می توان سیاست فراگیری داشت و اجازه نداد اقتصاد کشور زمین خورده و دستاوردها به عقب برگردد.
ابتکار گفت: یکی از موضوعاتی که در سیاست های سال 98 هم ابلاغ شده توجه به مساله اشتغال و حمایت از تولید در بخش صنعت، کسب و کارهای کوچک، فناوری های نوین، مشاغل خرد و سایر است.
وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در دور دوم ریاست جمهوری برنامه های مشخصی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فعالیت هایی که به جنبه های مختلف آحاد جامعه ارتباط پیدا می کند را در دستور کار قرار داده است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: یکی از مهمترین این برنامه ها که اکنون مورد تاکید و توجه دولت تدبیر و امید است موضوع تقویت رکن خانواده است.
وی گفت: امروز نه تنها در ایران که در بسیاری جوامع، خانواده با چالش ها و فراز و فرودهای زیادی مواجه است لذا باید جوامع بکوشند این نهاد را به خوبی مدیریت کنند.
ابتکار با تاکید بر اینکه جامعه سالم به خانواده سالم وابسته است عنوان کرد: سلامت روحی، روانی و اعتلای یک جامعه به سلامت خانواده مرتبط است و امروز صاحبنظران معتقدند جامعه ای می تواند اقتصاد سالم و پویا داشته باشد که یک خانواده قوی و شکوفا داشته باشد و این موضوع یک تجربه بشری و نظری است که همه به آن واقفیم.
وی با بیان اینکه از جهات مختلف آسیب هایی به خانواده وارد می شود گفت: یکی از زمینه های بروز آسیب های اجتماعی مشکلات اقتصادی بوده که قابل انکار نیست.
ابتکار گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های زورمدارانه و یک جانبه مشکلات جدیدی برای اقتصاد ایران پیش آمد که سبب شد بسیاری از برنامه ها و سیاست هایی که دولت با همکاری مجلس برای پیشرفت و رشد اقتصادی در نظر داشت اجرایی نشود.
وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار، شاخص رشد اقتصادی کشور در اردیبهشت ماه 97 به 12.5 درصد رسید و تورم یک رقمی شده بود همچنین طی این مدت فعالیت های اقتصادی زیادی انجام شده است.
وی به انجام مراحل ثبت جهانی صنایع دستی (توبافی) روستای خراشاد بیرجند اشاره کرد و گفت: این طرح صنایع دستی با سرمایه گذاری خوب، حمایت دولت و مشارکت مردم به نتیجه رسیده است.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: در بسیاری استان هایی که بازدید می کنیم نیز اینگونه تحولات در حال رخ دادن است که نشان می دهد جهت گیری ها و تسهیلات خوبی به صورت فراگیر یا پایدار پرداخت و سبب ایجاد کسب و کارهای مهم شده است.
وی بیان کرد: در بسیاری استان ها فارغ التحصیلان دانشگاهی و اهالی روستاها توانسته اند با بهره گیری از این تسهیلات بنگاه های کارآفرینی راه اندازی کنند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دفتر امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری با همکاری استانداری های سراسر کشور آموزش های مختلفی به ویژه در زمینه مدیریت کسب و کارها، بنگاه داری و کارآفرینی در حال اجرا دارد.
وی به آغاز عملیات اجرایی شهرک IT در سفر امروز به بیرجند اشاره کرد و گفت: این شهرک فناوری زمینه خوبی برای جذب فارغ التحصیلان این حوزه در استان خواهد بود.
ابتکار گفت: همچنین این شهرک فرصتی برای شکل گیری فناوری های نوین در استان است، اکنون شرکت های دانش بنیان زیادی در استان فعال است که این شهرک از آنها حمایت خواهد کرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اعتیاد را یکی از مهمترین آسیب های جامعه دانست و گفت: این آسیب در برخی استان ها شدید تر است که در این مقوله شورای اجتماعی کشور و دولت توجه ویژه ای داشته و سیاست های خاصی دنبال می کند.
وی اظهار داشت: تحولات عصر دیجیتال و IT علاوه بر اینکه فرصت خوبی است می تواند تهدید هم محسوب شود که در این راستا با همکاری و مشورت دانشگاهیان، صاحبنظران و فعالان علمی، اختلال ارتباطی را به عنوان یکی از موضوعات پر آسیب و مخرج مشترک تمامی خانواده مدنظر قرار داده ایم.
ابتکار افزود: امروز درصد بالای از خانواده های در دنیا و کشور با موضوع اختلال ارتباطی مواجه اند لذا نسل جوان، فرزندان، سالمندان و خانواده گسترده به نوعی احساس می کنند انسجام و همگرایی لازم در خانواده وجود ندارد یا در معرض یک خطر خیلی جدی است.
وی گفت: در این زمینه طرح ملی گفت و گوی خانواده در استان ها فعال شده و استانداری ها، دانشگاهیان، تشکل ها و احزاب در این جریان اجتماعی و پویش ملی برای تقویت مهارت های ارتباطی درون خانواده همکاری می کنند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده یادآور شد: براساس مطالعاتی که انجام شده برای داشتن خانواده ای سالم، در طول شبانه روز باید 1500 کلمه بین اعضای خانواده مبادله شود در حالیکه اکنون به 500 کلمه کاهش یافته اما در استان ها متفاوت است.
وی گفت: در مطالعه دیگری گفته شده 10 سال پیش گفت و گوی بین اعضای خانواده ایرانی از 2 ساعت به 20 دقیقه کاهش یافته است لذا هر استانی باید با همکاری فعالان اجتماعی، دانشگاهیان، احزاب و سایر نسخه خود را بپیچد.
ابتکار تاکید کرد: یکی از مسائل مهمی که جامعه ایران و بسیاری جوامع دیگر با آن مواجه اند شکاف بین نسلی است و اکنون با سرعت تحولات دیجیتال و انتقال سریع اطلاعات فاصله نسلی به پنج سال رسیده در حالیکه قبلا در تعاریف 30 سال بوده است.
وی یادآور شد: مهارت های استفاده درست از اینترنت را به جامعه یاد نداده ایم این در حالی است که با اینترنت زیاد سر و کار داریم بنابراین این مهم باید مورد توجه واقع شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ملی گفت و گوی خانواده در 24 استان کشور کلید خورده که هدایت و ادامه این کار در استان خراسان جنوبی با همکاری مقامات استانی بر عهده انجمن جامعه شناسی قرار داده شده و امید است با سرمایه های انسانی ارزشمند این استان بتوان موفق عمل کرد و به نتایج مطلوب رسید.
ابتکار که امروز (شنبه) وارد خراسان جنوبی شد، همچنین از روستای خراشاد و کارگاهای توبافی در این روستا دیدن و در نشست شورای اداری استان شرکت کرد.
7557*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها/ چند دفترچه‌ای‌ها باید یکی را انتخاب کنند

پوشش ویژه همسر وزیر فرانسوی در نجف و نکته سنجی عراقی ها

افت شدید دمای کشور/ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست

4٩ هزار کودک بی‌شناسنامه در کشور وجود دارد

خدمات کمیته‌امداد به خانواده‌های نیازمند در حوزه مرگ مغزی و دریافت عضو

فقر سبب تاخیر تکاملی در کودکان می شود

برخی مسئولان نمی‌ توانند پاسخگوی مطالبات نسل جوان باشند

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه ها آغاز شد

آغاز «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه‌های غیررسمی»10 استان

آموزش‌ زیرزمینی ملوانی و خلبانی!

چرا برخی زنان به «مُد»های غربی علاقه دارند؟

مشارکت فرهنگی اجتماعی زنان در انقلاب اسلامی واکاوی می‌شود

پیشنهاد بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال 98

هفته آینده اعضای هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان مشخص می‌شوند

سقوط هواپیمای حامل گوشت

جوانانی که به پای هم پیر نمی شوند

نقش سازمان های مردم نهاد در آموزش حقوق شهروندی

اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان

شرکت 10 هزار کودک در مسابقه «دوست معلول من حق دارد»

فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود 19 هزار کودک

حاشیه و متن «پولی شدن معابر» / کاهش 10 درجه‌ای دما در کشور

جزئیات دستگیری عامل آزار دو کودک گل فروش

حدود 12 درصد تولید ناخالص ملی ایران صرف آسیب‌های مواد مخدر می‌شود

زنگ آسیبهای اجتماعی به صدا درآمده است

تاکید رئیس بهزیستی بر حفظ اطلاعات ژنتیکی کشور

سکه زندگی برگشت

ساعت کار شاغلان دارای شرایط خاص در کمیته امداد کاهش یافت

مصرف قلیان در دختران دانشجو 10 برابر شده است

شریعتمداری خبرداد: احصای اطلاعات حدود 130 هزار کودک بیرون مانده از مدارس

تفاهم وزراء برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس

2150 کودک تحت پوشش کمیته امداد مدرسه نمی‌روند/بسیاری در مناطق محروم با فرهنگ تحصیل آشنا نیستند

پیگیری سخت و زیان آور بودن شغل پرستاری در سازمان تامین اجتماعی

خودروسازان صدای بهزیستی را درآورند

پدیده "ازدواج" از دید جوانان امروزی

واکنش بهزیستی به فیلم برخورد ناشایست با دو کودک کار در کرمان

دستور وزیر رفاه به رئیس بهزیستی در مورد فیلم دو کودک گل‌فروش کرمانی

فرآیند بیمه رسانه‌ها و مطبوعات تسهیل می‌شود

معرفی 14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی

خبرهای خوش برای پرستاران در روزی به نام خودشان

درخواست تشکیل وزارت گرسنگی در انگلیس

13 میلیون مجرد و 220 هزار مجرد قطعی در کشور

هشداری درباره «روانشناسان مجازی»

تلاش دولت برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان/تخفیف 50 درصدی هتل‌های جهانگردی برای پرستاران

خرید و فروش مجازی دخترکان عراقی

ابتکار:هدف غایی دولت رسیدن به عدالت جنسیتی است

14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی معرفی شدند

مرگ پایان کبوتر نیست

پشیمانی پس از عزیزکشی

ابتکار: خانواده‌ها دچار اختلال ارتباطی شده‌اند