آریا بانو

آخرين مطالب

معاون رئیس جمهوری:

وزارت آموزش و پرورش کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کند اجتماعي

وزارت آموزش و پرورش کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کند

  بزرگنمايي:

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: انتظار می رود با همکاری وزارت آموزش و پرورش و این معاونت با اجرای طرحی موثر کودکان بازمانده از تحصیل به ویژه دختران شناسایی شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، معصومه ابتکار روز یکشنبه در دیدار با اعضای مجلس دانش آموزی در محل این معاونت به موضوع کودکان کار و بازمانده از تحصیل اشاره کرد و افزود: اکنون درصد کمی از کودکان که برخی از آنها تابعیت ایرانی ندارند و از دیگر کشورها در ایران زندگی می کنند، دسترسی به آموزش ندارند؛ البته دولت اقدامات خوبی برای تحصیل آنها انجام داده است، اما فکر می کنیم با همکاری دیگر دستگاه ها می توان این مشکل را حل کرد.
وی تصریح کرد: برای کودکان کار هم از سوی این معاونت حمایت های لازم را انجام می دهیم اما برای کودکان بازمانده از تحصیل باید طرحی داشته باشیم تا با حضور در محله ها این کودکان شناسایی شوند و درخواست کردیم وزارت آموزش و پرورش این طرح را اجرا کند.
ابتکار درباره ازدواج دختران با سن کم نیز گفت: در بحث مهارت های زندگی با وزارت آموزش و پرورش طرحی داریم که امیدواریم درست زندگی کردن را در طول دوره آموزشی ارتقا دهیم زیرا در نظام آموزشی این موضوع کمرنگ است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه خوشحالم میزبان هیات رئیسه مجلس دانش آموزی هستم، تصریح کرد: در روز ١٣ آبان اتفاق مهمی رخ داد و فصل نوینی در آموزش و پرورش ما باز و تحول بزرگی با آگاهی دانشجویان و دانش آموزان در این عرصه آغاز شد.
وی ادامه داد: من در آن زمان سال اول یا دوم دانشگاه بودم؛ نقش جوانان در شکل گیری انقلاب و نهضت بسیار کلیدی و آگاهانه بود و من هم در این زمینه تلاش های زیادی داشتم با توجه به اینکه نگاه امام راحل با درک عمیق از مسائل سیاسی و اجتماعی این بود که تغییر رژیم فقط به دست گروه خاصی نباشد بلکه با حضور مردم باشد. دانشجویان نیز به عنوان قشری از مرم در این حرکت حضوری جدی داشتند.
ابتکار خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: امروز در چهلمین سالگرد انقلاب نیاز به درک مبانی مفهومی داریم و شما به عنوان مجلس دانش آموزی در اینکه این مبانی و اصول را به بحث بگذارید، بسیار تاثیرگذار هستید، البته به دلیل اینکه اکنون یکی از مباحث مهم موضوع گفت و گوی بین نسلی است، از آنجا که در دوران انقلاب این مسیر شروع شد، معتقدیم اگر بخواهد به عزت و سربلندی ایران منتهی شود، با درک و آگاهی و استمرار مسیر از سوی شما امکان پذیر خواهد بود.
وی به روز ١٣ آبان و حضورش در این دوران اشاره کرد و گفت: من متولد ١٣٣٩ هستم و از کودتای ١٣٣٢ در ٢٨ مرداد چیزی به یاد ندارم اما از پدرم حرف های زیادی درباره این کودتا شنیدم و فهمیدم که مردم چه زجرهایی کشیدند و چه بر سر مردم در آن دوران آمده بود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: چون دکتر مصدق در آن دوران زیر بار حرف زور نرفت و دولت هم نمی خواست که آقا بالا سر داشته باشد، دشمنانی همچون آمریکا تصمیم گرفتند که کودتایی علیه ایران داشته باشند.
وی ادامه داد: در ایران اتفاقی افتاد که همه را هوشیار کرد؛ وقتی شاه که از ایران فرار کرد، خبر آمد که اجازه دارد وارد خاک آمریکا شود و این باعث شد که دانشجویان بدون اسلحه و درگیری اعتراض خود را به دنیا اعلام کنند و این اقدام خوب با انسجام میان مردم و امام (ره) بود تا بالاخره این جریان به عنوان انقلاب دوم از طرف امام نام گرفت، پس معتقدیم به واسطه این اقدامات، امروز ما یک ماموریت بزرگ داریم که تاریخ معاصر خود را خوب بشناسیم.
ابتکار افزود: مجلس دانش آموزی در این ارتباط نقش زیادی دارد و کارهای خوبی باید انجام شود زیرا اقداماتی از سوی برخی در حال انجام است که نسل کنونی را از هویت شان دور کنند، اینکه در قالب گفت و گوی بین نسلی فرصتی ایجاد شود تا نسل جدید را با این هویت بیشتر آشنا کنند، نقش شما (اعضای مجلس دانش آموزی) است. البته باید بدانیم دشمن دنبال سیاه نمایی و ایجاد جنگ روانی است.
وی تصریح کرد: یک بحث جدی ما جنگ روانی و عصر انقلاب دیجیتال است و می دانید که چه فرصت هایی برای دانش و علم وجود دارد، اینکه اینترنت باشد و معلم با استفاده از گوشی تلفن همراه بازی فوتبال پرسپولیس و کاشیمای ژاپن رو ببینند، این همان انقلاب دیجیتال است.
ابتکار ادامه داد: تلاش دشمنان این است که با تحریف تاریخ، با دروغ و نفرت پراکنی ما را از ایرانی بودن دور کنند. البته با افزایش آگاهش شما و همه مردم این اقدامات بی نتیجه می ماند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره طرح ملی گفت و گوی ملی نیز اظهار داشت: باید حرف همه را شنید و ارتباطات بین نسلی و خانواده ها را تقویت کرد. مهارت های ارتباطی یکی از عرصه های کار ماست و تمایل داریم با سازمان دانش آموزی و مجلس دانش آموزی فعالیت هایی در این عرصه داشته باشیم زیرا به اعضای خانواده ارتباط پیدا می کنند و فکر می کنیم بسیار مسأله مهمی است.
وی در پاسخ به سوال یکی از این دانش آموزان درباره ارائه آموزش های لازم قبل از ازدواج به زوجین به مصوبه دولت برای آموزش های قبل از ازدواج اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در این زمینه طرحی دارد تا ارتباطات سالم و آسیب زننده را شناسایی کند به همین منظور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هم آمادگی کامل در این زمینه دارد.
ابتکار اضافه کرد: در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با همکاری وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث آموزش جنسی برنامه ریزی شده است تا آموزش به شکل صحیح و درست ارائه شود زیرا اکنون به شکل غلط در حال ارائه است و معتقدیم ما در این زمینه سال ها عقب هستیم و اگر از جای رسمی ارائه نشود، آسیب های اجتماعی ناشی از آن بیشتر می شود.
در این نشست هفت عضو هیات رئیسه مجلس دانش آموزی مسائل و مشکلات حوزه های مختلف به ویژه کودکان کار و بازمانده از تحصیل، ازدواج دختران با سن کم و موضوع برابری زن و مرد را مطرح کردند.
* ٧٢6٨*1834

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها/ چند دفترچه‌ای‌ها باید یکی را انتخاب کنند

پوشش ویژه همسر وزیر فرانسوی در نجف و نکته سنجی عراقی ها

افت شدید دمای کشور/ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست

4٩ هزار کودک بی‌شناسنامه در کشور وجود دارد

خدمات کمیته‌امداد به خانواده‌های نیازمند در حوزه مرگ مغزی و دریافت عضو

فقر سبب تاخیر تکاملی در کودکان می شود

برخی مسئولان نمی‌ توانند پاسخگوی مطالبات نسل جوان باشند

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه ها آغاز شد

آغاز «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه‌های غیررسمی»10 استان

آموزش‌ زیرزمینی ملوانی و خلبانی!

چرا برخی زنان به «مُد»های غربی علاقه دارند؟

مشارکت فرهنگی اجتماعی زنان در انقلاب اسلامی واکاوی می‌شود

پیشنهاد بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال 98

هفته آینده اعضای هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان مشخص می‌شوند

سقوط هواپیمای حامل گوشت

جوانانی که به پای هم پیر نمی شوند

نقش سازمان های مردم نهاد در آموزش حقوق شهروندی

اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان

شرکت 10 هزار کودک در مسابقه «دوست معلول من حق دارد»

فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود 19 هزار کودک

حاشیه و متن «پولی شدن معابر» / کاهش 10 درجه‌ای دما در کشور

جزئیات دستگیری عامل آزار دو کودک گل فروش

حدود 12 درصد تولید ناخالص ملی ایران صرف آسیب‌های مواد مخدر می‌شود

زنگ آسیبهای اجتماعی به صدا درآمده است

تاکید رئیس بهزیستی بر حفظ اطلاعات ژنتیکی کشور

سکه زندگی برگشت

ساعت کار شاغلان دارای شرایط خاص در کمیته امداد کاهش یافت

مصرف قلیان در دختران دانشجو 10 برابر شده است

شریعتمداری خبرداد: احصای اطلاعات حدود 130 هزار کودک بیرون مانده از مدارس

تفاهم وزراء برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس

2150 کودک تحت پوشش کمیته امداد مدرسه نمی‌روند/بسیاری در مناطق محروم با فرهنگ تحصیل آشنا نیستند

پیگیری سخت و زیان آور بودن شغل پرستاری در سازمان تامین اجتماعی

خودروسازان صدای بهزیستی را درآورند

پدیده "ازدواج" از دید جوانان امروزی

واکنش بهزیستی به فیلم برخورد ناشایست با دو کودک کار در کرمان

دستور وزیر رفاه به رئیس بهزیستی در مورد فیلم دو کودک گل‌فروش کرمانی

فرآیند بیمه رسانه‌ها و مطبوعات تسهیل می‌شود

معرفی 14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی

خبرهای خوش برای پرستاران در روزی به نام خودشان

درخواست تشکیل وزارت گرسنگی در انگلیس

13 میلیون مجرد و 220 هزار مجرد قطعی در کشور

هشداری درباره «روانشناسان مجازی»

تلاش دولت برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان/تخفیف 50 درصدی هتل‌های جهانگردی برای پرستاران

خرید و فروش مجازی دخترکان عراقی

ابتکار:هدف غایی دولت رسیدن به عدالت جنسیتی است

14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی معرفی شدند

مرگ پایان کبوتر نیست

پشیمانی پس از عزیزکشی

ابتکار: خانواده‌ها دچار اختلال ارتباطی شده‌اند