آریا بانو

آخرين مطالب

معاون رئیس جمهوری:

وزارت آموزش و پرورش کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کند اجتماعي

وزارت آموزش و پرورش کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کند

  بزرگنمايي:

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: انتظار می رود با همکاری وزارت آموزش و پرورش و این معاونت با اجرای طرحی موثر کودکان بازمانده از تحصیل به ویژه دختران شناسایی شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، معصومه ابتکار روز یکشنبه در دیدار با اعضای مجلس دانش آموزی در محل این معاونت به موضوع کودکان کار و بازمانده از تحصیل اشاره کرد و افزود: اکنون درصد کمی از کودکان که برخی از آنها تابعیت ایرانی ندارند و از دیگر کشورها در ایران زندگی می کنند، دسترسی به آموزش ندارند؛ البته دولت اقدامات خوبی برای تحصیل آنها انجام داده است، اما فکر می کنیم با همکاری دیگر دستگاه ها می توان این مشکل را حل کرد.
وی تصریح کرد: برای کودکان کار هم از سوی این معاونت حمایت های لازم را انجام می دهیم اما برای کودکان بازمانده از تحصیل باید طرحی داشته باشیم تا با حضور در محله ها این کودکان شناسایی شوند و درخواست کردیم وزارت آموزش و پرورش این طرح را اجرا کند.
ابتکار درباره ازدواج دختران با سن کم نیز گفت: در بحث مهارت های زندگی با وزارت آموزش و پرورش طرحی داریم که امیدواریم درست زندگی کردن را در طول دوره آموزشی ارتقا دهیم زیرا در نظام آموزشی این موضوع کمرنگ است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه خوشحالم میزبان هیات رئیسه مجلس دانش آموزی هستم، تصریح کرد: در روز ١٣ آبان اتفاق مهمی رخ داد و فصل نوینی در آموزش و پرورش ما باز و تحول بزرگی با آگاهی دانشجویان و دانش آموزان در این عرصه آغاز شد.
وی ادامه داد: من در آن زمان سال اول یا دوم دانشگاه بودم؛ نقش جوانان در شکل گیری انقلاب و نهضت بسیار کلیدی و آگاهانه بود و من هم در این زمینه تلاش های زیادی داشتم با توجه به اینکه نگاه امام راحل با درک عمیق از مسائل سیاسی و اجتماعی این بود که تغییر رژیم فقط به دست گروه خاصی نباشد بلکه با حضور مردم باشد. دانشجویان نیز به عنوان قشری از مرم در این حرکت حضوری جدی داشتند.
ابتکار خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: امروز در چهلمین سالگرد انقلاب نیاز به درک مبانی مفهومی داریم و شما به عنوان مجلس دانش آموزی در اینکه این مبانی و اصول را به بحث بگذارید، بسیار تاثیرگذار هستید، البته به دلیل اینکه اکنون یکی از مباحث مهم موضوع گفت و گوی بین نسلی است، از آنجا که در دوران انقلاب این مسیر شروع شد، معتقدیم اگر بخواهد به عزت و سربلندی ایران منتهی شود، با درک و آگاهی و استمرار مسیر از سوی شما امکان پذیر خواهد بود.
وی به روز ١٣ آبان و حضورش در این دوران اشاره کرد و گفت: من متولد ١٣٣٩ هستم و از کودتای ١٣٣٢ در ٢٨ مرداد چیزی به یاد ندارم اما از پدرم حرف های زیادی درباره این کودتا شنیدم و فهمیدم که مردم چه زجرهایی کشیدند و چه بر سر مردم در آن دوران آمده بود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: چون دکتر مصدق در آن دوران زیر بار حرف زور نرفت و دولت هم نمی خواست که آقا بالا سر داشته باشد، دشمنانی همچون آمریکا تصمیم گرفتند که کودتایی علیه ایران داشته باشند.
وی ادامه داد: در ایران اتفاقی افتاد که همه را هوشیار کرد؛ وقتی شاه که از ایران فرار کرد، خبر آمد که اجازه دارد وارد خاک آمریکا شود و این باعث شد که دانشجویان بدون اسلحه و درگیری اعتراض خود را به دنیا اعلام کنند و این اقدام خوب با انسجام میان مردم و امام (ره) بود تا بالاخره این جریان به عنوان انقلاب دوم از طرف امام نام گرفت، پس معتقدیم به واسطه این اقدامات، امروز ما یک ماموریت بزرگ داریم که تاریخ معاصر خود را خوب بشناسیم.
ابتکار افزود: مجلس دانش آموزی در این ارتباط نقش زیادی دارد و کارهای خوبی باید انجام شود زیرا اقداماتی از سوی برخی در حال انجام است که نسل کنونی را از هویت شان دور کنند، اینکه در قالب گفت و گوی بین نسلی فرصتی ایجاد شود تا نسل جدید را با این هویت بیشتر آشنا کنند، نقش شما (اعضای مجلس دانش آموزی) است. البته باید بدانیم دشمن دنبال سیاه نمایی و ایجاد جنگ روانی است.
وی تصریح کرد: یک بحث جدی ما جنگ روانی و عصر انقلاب دیجیتال است و می دانید که چه فرصت هایی برای دانش و علم وجود دارد، اینکه اینترنت باشد و معلم با استفاده از گوشی تلفن همراه بازی فوتبال پرسپولیس و کاشیمای ژاپن رو ببینند، این همان انقلاب دیجیتال است.
ابتکار ادامه داد: تلاش دشمنان این است که با تحریف تاریخ، با دروغ و نفرت پراکنی ما را از ایرانی بودن دور کنند. البته با افزایش آگاهش شما و همه مردم این اقدامات بی نتیجه می ماند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره طرح ملی گفت و گوی ملی نیز اظهار داشت: باید حرف همه را شنید و ارتباطات بین نسلی و خانواده ها را تقویت کرد. مهارت های ارتباطی یکی از عرصه های کار ماست و تمایل داریم با سازمان دانش آموزی و مجلس دانش آموزی فعالیت هایی در این عرصه داشته باشیم زیرا به اعضای خانواده ارتباط پیدا می کنند و فکر می کنیم بسیار مسأله مهمی است.
وی در پاسخ به سوال یکی از این دانش آموزان درباره ارائه آموزش های لازم قبل از ازدواج به زوجین به مصوبه دولت برای آموزش های قبل از ازدواج اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در این زمینه طرحی دارد تا ارتباطات سالم و آسیب زننده را شناسایی کند به همین منظور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هم آمادگی کامل در این زمینه دارد.
ابتکار اضافه کرد: در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با همکاری وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث آموزش جنسی برنامه ریزی شده است تا آموزش به شکل صحیح و درست ارائه شود زیرا اکنون به شکل غلط در حال ارائه است و معتقدیم ما در این زمینه سال ها عقب هستیم و اگر از جای رسمی ارائه نشود، آسیب های اجتماعی ناشی از آن بیشتر می شود.
در این نشست هفت عضو هیات رئیسه مجلس دانش آموزی مسائل و مشکلات حوزه های مختلف به ویژه کودکان کار و بازمانده از تحصیل، ازدواج دختران با سن کم و موضوع برابری زن و مرد را مطرح کردند.
* ٧٢6٨*1834
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسلام به انسان به عنوان موجودی که مجبور نیست نگاه می‌کند

کشف 810 تن موادمخدر توسط ایران در سال 96

از انتخاب شهردار تهران تا جزییات کودک آزاری در ولنجک

جزئیات اجرای مرحله اول طرح «حمایت از اقشار کم درآمد» اعلام شد

جزئیات مرحله نخست طرح حمایتی از اقشار کم درآمد اعلام شد

ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشند

اقدام هیأت کوهنوردی خراسان، غیرقانونی و بازگشت به عقب است

پاسخی به آخرین وضعیت پرونده تعرض به کودکی در مهدکودک ولنجک: مهد غیرمجاز بوده

جزییاتی از کودک آزاری در ولنجک

لزوم ایجاد قطب‌های متعدد در مددکاری اجتماعی

میزان رضایتمندی مردم را می توان با برخی اقدامات کم هزینه افزایش داد

ابتکار: تهمت‌های برخی رسانه‌ها سازمان‌دهی شده است

5 کشته در پی واژگونیِ قایق مهاجران در غرب ترکیه

کمیته امداد برای زلزله‌زدگان کرمانشاه چه کرد؟

ضرب‌الاجل 7 روزه شریعتمداری برای استعفای چند شغله‌ها

60 هزار کودک از مادر ایرانی و پدر خارجی داریم

زنان کارآفرین و نقش آفرینی در حرکت چرخ های اقتصادی کشور

کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟

اینفوگرافی / نام‌های عجیب تغییریافته در سال 95

چرا برخی به "طالع‌بینی" علاقه‌مندند؟

ابراز امیدواری برای خرید یک عکس توسط علی دایی

طلب 15 هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بیمه‌شدگان

"از خبر خوش برای بیماران خاص" تا "آش کشک خاله‌اتم"

طرح پیشگیری از خشونت اجرا می شود

دستگاهها شاغلان ایثارگر را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند

ارزش سهام عدالت به 14میلیون تومان رسید

آمارهایی از میزان تحصیلات زنان

سن اعتیاد حدود 25 سال است

‌در مبارزه با مواد مخدر باید به سراغ ریشه‎ها برویم

خسارت 199000 میلیاردی موادمخدر بر اقتصاد ایران

رسوایی کودک آزاری به نیوزیلند رسید

خانه مادری در میان کوچه های تنگ

آموزش مهارت به زنان سرپرست خانوار ادامه دارد

ابتکار: 16 درصد مدیران کشور زنان هستند

پرداخت تسهیلات بانکی با سود کم به طرح‌های اقتصادی زنان

سمفونی «امید» میان مُردگان

"شریعتمداری" در شرایط خاص عهده دار وزارت شد

ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم

شریعتمداری: نتوانسته‌ایم دیوار بلندی برای رفاه اقشار بسازیم

مددکاری اجتماعی 61 ساله شد؛ تاکید بر لزوم پوست‌اندازی این حوزه

توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری

دوران تحریم از منابع خارجی استفاده خواهیم کرد/ارزش سهام عدالت به 14میلیون تومان رسید

برنامه "ربیعی" برای روزهای پس از وزارت

تغییر رئیس بنیاد شهید تکذیب شد

از وضعیت کرمانشاه یکسال پس از زلزله تا برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران

ارائه درمان‌های نوین ارتودنسی در ایران/استفاده از پلاک‌های ارتودنسی شفاف برای رضایت بیماران

شورای توسعه تعاون بانوان در کشور تشکیل می شود

آمادگی ایران برای انتقال تجارب مبارزه با مواد مخدر

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی تابوها را شکست

جوانان باید از پیامدهای ازدواج سفید آگاه باشند