آریا بانو

آخرين مطالب

"تنهاترین سردار"، "ولایت عشق" و "نامه‌های خیس" / همراه با فیلم‌های آخر هفته فرهنگي

"تنهاترین سردار"، "ولایت عشق" و "نامه‌های خیس" / همراه با فیلم‌های آخر هفته

  بزرگنمايي:

آریا بانو - تلویزیون در آخرین روزهای ماه صفر هم‌زمان با ایام شهادت پیامبر بزرگ اسلام، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) با فیلم‌های مختلف ایرانی و خارجی میزبان مخاطبان خود می‌شود.


سرویس سینمایی هنرآنلاین : فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن "تنهاترین سردار"، "ویلایی‌ها"، "ولایت عشق"، "سفیر عشق"، "تاریک‌ترین ساعت"، "ایپمن"، "سایه‌های روشن"، "درد زیبا"، "مسافر باران"، "راه رفتن روی خطوط"، "اروند"، "رحمت عالمیان"، "گره کور"، "محموله سرّی"، "جای نگرانی نیست"، "اولین تکیه‌گاه"، "جابر بن حیان 1 و 2"، "ستاره"، "آخرین فرصت"، "آقای سریع"، "فراتر از فریب"، "مسیر هشتم"، "نامه‌های خیس"، "در هستی"، "بخشایش"، "سوار در باران"، "پرونده فارول"، "آقا معلم"، "هایلند پارک"، "روزی مرا دوست خواهی داشت"، "کویر"، "مسیر عشق"، "طعم شیرین خیال"، "سفر به سرزمین دور 1 و 2"، "تنها در خانه 2"، "بچه‌های ابری"، "ویپ لالای شگفت‌انگیز"، "مسیر ایرلندی"، "ضدگلوله"، "دنیای بهتر"، "مرگ ماهی"، "لمس یک ستاره"، "آب"، "دره تاریک"، "در فلق بود"، "گرگ"، "برگی بر شاخه"، "آوای نقاره‌ها"، "نبرد جبار"، "گرگ"، "توطئه بزرگ"، "بلوتوث تو روشن کن"، "پیمانکار"، "کارلیتوس"، "زاپاس"، "سامبا"، "ترش و شیرین"، "شهرت اسب‌ها"، "دست‌های آلوده" و "چیزی برای از دست دادن نیست" چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 16، 17 و 18 مصادف با 28 و 29 صفر رحلت پیامبر بزرگ اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.
شبکه یک سیما
فیلم سینمایی "تنهاترین سردار" به کارگردانی مهدی فخیم زاده، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم به روایت زندگی امام حسن مجتبی، قضیه صلح ایشان با معاویه و شرایط جامعه اسلامی و شیعیان، پس از رحلت ایشان می‌پردازد. مهدی فخیم زاده، داوود رشیدی، اکبر زنجان‌پور و فتحعلی اویسی در فیلم سینمایی "تنهاترین سردار" هنرنمایی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "ویلایی‌ها" به کارگردانی منیر قیدی، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. "ویلایی‌ها" قصه خانواده‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال 1365 است. عزیز زن 50 ساله‌ای است که همراه نوه‌هایش وارد مجموعه ویلاها می‌شود. الیاس نیز راننده بسیجی است که هر وقت وارد مجموعه می‌شود همه نگران این می‌شوند که شاید خبر شهادت یکی از فرماندهان را بدهد. پس از مدتی سیما که عروس عزیز است از تهران می‌آید تا بچه‌های خود را به خارج از کشور ببرد. ثریا قاسمی، پریناز ایزدیار، طناز طباطبایی و صابر ابر در فیلم سینمایی "ویلایی‌ها" هنرنمایی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "ولایت عشق" به کارگردانی مهدی فخیم زاده، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم به زندگی امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) پرداخته و ماجرای ورود ایشان به ایران در دوران عباسیان و اتفاقاتی که در زمان ولیعهدی ایشان تا شهادت پیش‌آمده را بازگو می‌کند. فرخ نعمتی، داوود رشیدی و اکبر زنجان‌پور در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "سفیر عشق" به کارگردانی علی میری رامشه، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم آمده است: شوکا دختر جوانی است که به علت فقر خانواده مجبور به ازدواج با پسر عقب افتاده‌ای می‌شود تا کمی از بار مشکلات خانواده کم کند، اما جلیل شاگرد خیاط، دل در گرو شوکا دارد و این موضوع اتفاقاتی را به وجود می‌آورد ... ایمان صفا، پرستو صالحی و رامین راستاد در این فیلم بازی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "تاریک‌ترین ساعت" به کارگردانی جو رایت، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم با بازی گری اولدمن، بن مندلسون، رانلد پیکاپ و لیلی جیمز در آغاز دوران جنگ جهانی دوم در سال 1940 رخ می‌دهد؛ یعنی جایی که نویل چمبرلین از مقام نخست‌وزیری بریتانیا استعفا می‌دهد و وینستون چرچیل به‌جای او به مقام نخست‌وزیری می‌رسد. فردی سرسخت و مرموز که برخلاف سیاست‌های چمبرلین، خیال مماشات با آلمان را ندارد اما در این راه مخالفانی در پارلمان دارد که باید آن‌ها را راضی به حمایت از سیاست‌هایش نماید.
فیلم سینمایی "ایپمن" به کارگردانی ویلسون ایپ، جمعه 18 آبان ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی دانی ین، لین هونگ و جین ژانگ آمده است: در سال 1959 ایپ من به همراه همسر و پسر کوچکش در هنگ کنگ زندگی می‌کند. او مربی هنرهای رزمی به‌ویژه کونگ‌فو به سبک وینگ چان است. روزی عده‌ای از اراذل‌واوباش تحت ریاست شخصی به نام فرانکی، به مدرسه‌ای که پسر ایپ من در آن درس می‌خواند، می‌روند و آنجا را به‌هم‌ریخته و می‌خواهند مدیر مدرسه را مجبور به فروش ملک مدرسه بکنند. در این موقع ایپ من که به دنبال پسرش در مدرسه رفته بود متوجه قضیه می‌شود. او وارد عمل شده و به کمک پدر یکی از همکلاسی‌های پسرش به نام چیونگ با آن‌ها مبارزه می‌کنند و مدیر را از دست آن‌ها نجات می‌دهند و ...
شبکه دو سیما
فیلم تلویزیونی "سایه‌های روشن" به کارگردانی رضا عباسپور، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان این فیلم درباره زندگی فرهاد صارمی بازیگر سینما است که به دلیل بیماری قلبی و مشکلات ناشی از آن ترجیح داده است فعالیت بازیگری خود را محدود کند. او برای ادای یک نذر قدیمی تصمیم می‌گیرد 28 ماه صفر به روستای زادگاه همسر خود در شمال برود. همسرش بسیار نگران اوست و به دلیل شکستگی پای دخترشان نمی‌تواند او را همراهی کند. او در روستا در روز 28 صفر نذر آش دارد و همچنین به ساخت و تجهیز مدرسه آنجا کمک می‌کند. او متوجه می‌شود که تعزیه امسال روستا به دلیل بیماری و کهولت سن شمرخوان آنجا به نام عمو داوود که متصدی گورستان است در شرف تعطیلی است. با صحبت با پسر داوود متوجه می‌شود که او از نقش پدرش در نوجوانی آسیب‌دیده و ... مجتبی بی‌طرفان، مریم کاویانی، آتش تقی پور و عباس جمشیدی فر در فیلم تلویزیونی "سایه‌های روشن" بازی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "درد زیبا" به کارگردانی تونکو مونا ریزا، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی هَریس حَذیک و ایذی ریف خواهیم دید: آلینا و رزلان زن و شوهری خوشبخت هستند که همراه پسرشان دانیال زندگی می‌کنند. آن‌ها زندگی آرامی دارند تا آنکه آلینا به رفتارهای عجیب پسر کوچکش دقت کرده و پس از مراجعه به متخصص متوجه می‌شود که پسرش مبتلا به اوتیسم است. آلینا با مراجعه به متخصصان مختلف، برای بهبود پسرش تلاش می‌کند، اما رزلان که نمی‌تواند با این مسئله کنار بیاید شروع به پرخاش با آلینا و دانیال می‌کند. آلینا در اثر حادثه‌ای از دنیا می‌رود و رزلان مجبور می‌شود با دانیال کنار بیاید و این موضوع باعث می‌شود که ...
فیلم سینمایی "مسافر باران" به کارگردانی داریوش یاری، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 24 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: مسعود که در شیراز زندگی می‌کند و در کار تجارت دچار مشکلاتی شده است در میابد که پدرش به‌تازگی از دنیا رفته است. حال‌آنکه مسعود از پنج‌سالگی از پدر جداشده و در کنار خاله‌اش زندگی کرده است و تصور می‌کرد پدرش از دنیا رفته است، با اصرار خاله، مسعود می‌پذیرد صرفاً برای گرفتن ارث‌ومیراث به تهران برود و با وکیل پدرش دیدار کند. دراین‌بین مسعود متوجه می‌شود که فقط اجازه استفاده از خانه مسکونی و اتومبیل شخصی پدر به او داده‌شده ولی کل مایملک پدر در اختیار یک موسسه خیریه است. مسعود در جستجوهای خود، موسسه را می‌یابد و با مدیر آن دیدار می‌کند، این موسسه برای نگهداری از کودکان معلول و بی‌سرپرست راه‌اندازی شده و در اصل متعلق به پدر مسعود بوده است. در ضمن مسعود می‌فهمد که ... امیر آقایی، آرام جعفری، مینا جعفر زاده، بهمن زرین پور، مهدی فقیه و رامین راستاد در فیلم سینمایی "مسافر باران" هنرنمایی کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "راه رفتن روی خطوط" به کارگردانی علیرضا امینی، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت ‌‌8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. داستان فیلم درباره امیر و افسانه زوج جوانی است که پنج سال از ازدواجشان گذشته اما هنوز صاحب فرزندی نشده‌اند. زمانی که قصد دارند برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد مقدس بروند، پدر یکی از شاگردان امیر در مدرسه به نام حامد دچار سانحه شده از دنیا می‌رود. نظر به اینکه مادر حامد نیز درگذشته از دنیا رفته و او پیش عمویش زندگی می‌کند، امیر تصمیم می‌گیرد حامد را چند روزی در خانه خودش نگه دارد. این اقامت چندروزه باعث بهبود روحیه حامد می‌شود، اما در اثر شوک شدید وی قدرت تکلم خود را ازدست‌داده است. باگذشت چند روز امیر از عموی حامد اجازه می‌خواهد که او را به همراه خود به مشهد ببرند و او نیز می‌پذیرد. درراه سفر اتومبیل امیر دچار حادثه شده افسانه به کما می‌رود و ... پویا امینی، عسل بدیعی و پوریا ایمانی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "اروند" به کارگردانی پوریا آذربایجانی، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. داستان فیلم درباره یونس یکی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس است که به علت مشکلات ناشی از جانبازی هر از چند گاهی در آسایشگاه بستری می‌شود. وی در زمان جنگ در گردانی از نیروهای غواص خدمت می‌کرده که بسیاری از آن‌ها به شهادت رسیده و پیکرشان نیز پیدا نشده است. یونس شدیداً درصدد است که با توجه به اطلاعاتی که از آن دوران دارد، پیکر هم‌رزمانش را بیابد، اما به خاطر اینکه هر بار به مناطق عملیاتی می‌رود دچار حمله‌های شدید روحی و عصبی می‌شود، هم‌رزمان سابقش که اکنون به کار تفحص مشغول‌اند، حاضر به بردن او نمی‌شوند. بالاخره با اصرارهای یونس، وی همراه یک گروه به مناطق عملیاتی اطراف اروند می‌رود. در آنجا طی مکاشفاتی که برایش رخ‌داده و دیدن هم‌رزمان شهیدش، موفق به یافتن محل شهادت و دفنشان می‌شود که ... سعید آقاخانی، امید روحانی، طناز طباطبائی و پانته‌آ پناهی‌ها در فیلم سینمایی "اروند" نقش‌آفرینی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "رحمت عالمیان" به کارگردانی نجده اسماعیل انزور، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. داستان فیلم از دوران عبدالمطلب جد بزرگوار پیامبر اکرم (ص) آغاز می‌شود و بیان‌کننده اتفاقات و حوادثی است که پیش از تولد حضرت محمد (ص) و در زمان عبدالمطلب رخ می‌دهد. پایان این فیلم با تولد پیامبر اکرم (ص) است.
فیلم تلویزیونی "گره کور" به کارگردانی جواد مزد آبادی، جمعه 18 آبان ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم در مورد رضا جوان قُلدر و اهل شرّی است که برای مردِ بدذاتی به نام ایرج شَرخری می‌کند. روزی به دنبال یکی از همین شرخری‌ها با مردی تصادف کرده و به علت عدم توانایی پرداخت دیه به زندان می‌افتد؛ اما پس از مدتی در اثر رضایت خانواده شاکی آزاد می‌شود، درحالی‌که مادرش در این مدت از دنیا رفته. او درمی‌یابد علت رضایت شاکی، این بوده که فرد خیّری پول دیه را پرداخت کرده. رضا که نمی‌داند چه کسی این کار را برای او انجام داده به سراغ ایرج می‌رود، اما درمی‌یابد در مدت زندان بودنش ایرج هیچ کمکی به خانواده‌اش نکرده است. حال نیز به خاطر چک و سفته‌هایی که از رضا دارد می‌خواهد باز او را به راه خلاف بکشاند؛ اما ... رامین راستاد، افشین سنگ چاپ، مریم سلطانی در این فیلم بازی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "محموله سرّی" به کارگردانی جاسپر گانس لَنت، جمعه 18 آبان ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم با بازی دانیل رِد کلیف، گرِیس گارمِر و پابلو شریبِر در موردشان جوانی است که برای درمان همسرش جن مجبور شده است وارد بازی خطرناکی شود. او قبول کرده است که با حمل مواد مخدر از مکزیک پول خوبی به دست آورد تا بتواند همسرش را درمان کند. از طرفی نیز با پلیس مواد مخدر همکاری کرده است و می‌خواهد طبق نقشه آن‌ها پیش رود تا اینکه او متوجه می‌شود که همسرش توسط قاچاقچیان گروگان گرفته‌شده است و ...
فیلم سینمایی "جای نگرانی نیست" به کارگردانی تیِری بینیستی، جمعه 18 آبان ماه ساعت 24 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی ایزابل کَری، گرگوری فیتوسی و میشل بِرنیِر خواهیم دید: کلر و مارک دو فرزند دارند، دختری 14 ساله به نام لیزا و پسری 11 ساله به نام امی. مارک در یک چاپخانه کار می‌کند و کلر همسرش کمک حسابدار است در یک دفتر معماری. در حین بازی فوتبال امی حالش بد می‌شود او را به بیمارستان می‌برند و در آزمایش‌ها متوجه می‌شوند که او مبتلابه بیماری سرطان خون است. مادر و پدر برای اینکه بتوانند در دوره درمان همراه پسرشان باشند مجبور به گرفتن مرخصی‌های طولانی می‌شوند که ...
شبکه سه سیما
فیلم تلویزیونی "اولین تکیه‌گاه" به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 7:30 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. داستان این فیلم درباره ریحانه زنی تنها است که شوهرش پس از هزینه فراوان فوت کرده و حالا او با پسرش، در خانه‌ای کنار صاحب‌خانه‌اش، زندگی می‌کند و برای گذراندن زندگی و تهیه خرج عمل چشم پسرش که در اثر تصادف چشمش آسیب‌دیده در یک کارخانه کار می‌کند و هم‌زمان لباس عروس هم می‌دوزد. او از کارخانه اخراج می‌شود تا اینکه... در این فیلم تلویزیونی لاله اسکندری، علی سلیمانی، مریم کاویانی، فریبا نادری، مهدی فقیه، حسن مهمانی و امین امامی بازی کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "جابر بن حیان 1" به کارگردانی جواد افشار، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 14 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: با تنگ شدن عرصه بر علویان خراسان، جابر بن حیان دانشمند و شیمی‌دان ایرانی ناگزیر راهی بصره می‌شود و در منزل یکی از بزرگان آن دیار به نام عنوان که از یاران امام صادق (ع) است، ساکن می‌شود. زمانی که حاکم بصره از بهره‌برداری از جابر ناامید می‌شود او را به زندان می‌اندازد. جابر با همراهی راهزنی به نام زبیر که دلباخته زلفا دختر عنوان است، از زندان می‌گریزد. عنوان و دخترش نیز که از جانب حاکم احساس خطر می‌کنند با آن‌ها همراه می‌شوند و همگی راهی کوفه می‌شوند و... اکبر عبدی، جعفر دهقان، زیبا بروفه، حسن جوهرچی، علیرام نورایی، سودابه بیضایی، حسن اسدی، انوشیروان ارجمند، عنایت شفیعی، حسین توشه، فرهاد بشارتی، علی جاوید فر، سعیده عرب، اصغر نیکخواه، محسن افشار، کریم اکبری مبارکه و بابک والی بازیگران این فیلم هستند.
قسمت دوم فیلم تلویزیونی "جابر بن حیان"، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
فیلم تلویزیونی "ستاره" به کارگردانی سیدروح الله حجازی، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 9:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این تله‌فیلم داستان زوجی به نام‌های مرتضی و ستاره است. مرتضی نورپرداز زیرآب‌ها و ستاره مهندس پرواز است. آن‌ها در یک تصادف رانندگی دخترشان را از دست می‌دهند و همین باعث مشکلاتی روحی روانی در زندگی‌شان می‌شود مرتضی در انتظار بچه دومشان است که متوجه می‌شود ... میترا حجار و حمیدرضا پگاه در این فیلم تلویزیونی با ژانر معناگرا خانوادگی نقش‌آفرینی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "آخرین فرصت" به کارگردانی جین باتیسته آندریا، جمعه 18 آبان ماه ساعت 30 دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی جرمی رنیر، آدری فلوروت، ملوسین ماینس و بولی لانرز درباره گابریل پلیس بیکار شده‌ای است که همسرش را ازدست‌داده و با دختر نوجوانش زندگی می‌کند. او توان مالی چندانی برای هزینه‌های زندگی‌اش ندارد و کلی بدهی دارد. گابریل برای حمل محموله‌ای وارد باند خلاف‌کاران می‌شود و پس از انجام آن تصمیم می‌گیرد از این کار کنار بکشد که ...
فیلم سینمایی "آقای سریع" به کارگردانی آشیش. آر. موهان، جمعه 18 آبان ماه ساعت 13:15 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم با بازی اَکشی کومار، آسین، راج بابار و ویپین باکشی آمده است: بناتر سینک اهل پنجاب که در دستگیری قاچاقچیان مرزی با پلیس همکاری می‌کند قصد ازدواج با این‌رو خواهر تی تی که معروف‌ترین خلاف‌کار شهر است را دارد. بهاتر سرعت عمل بالایی دارد و از قدرت بدنی زیادی برخوردار است و این‌رو هم دختر زبل و باذکاوتی است. این‌رو عاشق یک خلاف‌کار به نام آزاد است، قصد ازدواج با بناتر را ندارد و ...
فیلم سینمایی "فراتر از فریب" به کارگردانی شینتارو شیموساوا، جمعه 18 آبان ماه ساعت 19:20 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان با بازی آنتونی هاپکینز، آل پاچینو، مالین آکرمن، آلیس ایو و جولیا اسلایتس آمده است: بن وکیل موفق و جوانی است که در یک شرکت حقوقی کار می‌کند و یک زندگی معمولی با همسرش دارد. ناگهان امیلی نامزد سابق او پس از ده سال سروکله‌اش پیدا می‌شود و برای افشای یک پرونده بزرگ از بن کمک می‌خواهد. پرونده مربوط به یک شرکت دارویی معروف است که یک نوع از داروهای آن موجب مرگ افراد زیادی شده و رئیس شرکت با رشوه و پول جلوی افشای این ماجرا را گرفته است. امیلی دستیار رئیس این شرکت دارویی است و اطلاعات مهمی را از لپ‌تاپ رئیس شرکت دزدیده است و ...
شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی "مسیر هشتم" به کارگردانی حسین قاسمی جامی، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک گروه از دانشجویان رشته زمین‌شناسی برای تحقیق در مورد یخچال به کوهنوردی می‌روند. بهمن مسئول این گروه است که در مسیر کوهنوردی در مه گم می‌شود پیرمردی او را پیدا می‌کند و وی نذر می‌کند که در روز تولد امام رضا (ع) به همراه خانواده به مشهد بروند و ... عزت‌الله رمضانی‌فر، حسن اسدی و غلامرضا اصانلو در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "نامه‌های خیس" به کارگردانی مرجان اشراقی زاده، جمعه 18 آبان ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که سال‌هاست از مادر پیر و بیمارش نگهداری می‌کند. او باکار بر روی لباس عروس امورات خود را می‌گذراند تا این‌که با ورود پسری به زندگی‌اش، در زندگی او و مادرش تغییراتی به وجود می‌آید و ... بهروز شعیبی، جواد عزتی، شیرین بینا، محسن قاضی مرادی و مریم بوبانی جواد عزتی و معصومه قاسمی پور در فیلم سینمایی "نامه های خیس" ایفای نقش کرده‌اند.
شبکه پنج سیما
انیمیشن "در هستی" به کارگردانی رضا رنجبران، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. داستان این فیلم ماجرای زندگی رسول خدا صلی‌الله علیه ‌واله‌ و ‌سلّم از کودکی زمانی که پدر و مادرشان را از دست می‌دهند، روایت می‌شود. نگهداری حلیمه و عبدالمطلب از ایشان، وقایع دوران کودکی و جوانی و سپس ماجرای ازدواج ایشان با حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها نیز به تصویر کشیده شده است.
فیلم سینمایی "بخشایش" به کارگردانی ماتیاس گلسنر، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی برگیت مینیچ مایر، جورگن وگل و هنری استنج آمده است: نیلز گالمان به همراه همسرش ماریا و پسرش به یکی از شهرها در شمالی‌ترین نقطه جهان در نروژ به نام هامرفست نقل مکان می‌کند. در اینجا ماریا یک شب از سر کارش که نگهداری بیماران است به خانه بازمی‌گردد و با چیزی که متوجه نمی‌شود چیست با اتومبیل اش برخورد می‌کند اما برای اینکه متوجه شود چه کسی یا چه چیزی را زیر کرده از ماشین پیاده نمی‌شود و به خانه می‌رود. در خانه با ترس و نگرانی موضوع را با نیلز مطرح می‌کند، نیلز به محل تصادف می‌رود اما چیزی در آنجا نمی‌یابد. فردا در اخبار روزنامه‌ها می‌خوانند که شب پیش دختری مدرسه‌ای درحالی‌که داشته از منزل اقوامش به سمت خانه می‌رفته طی یک تصادف کشته‌شده است. اکنون واضح است که ماریا آن دختر را زیر کرده است و ...
فیلم تلویزیونی "سوار در باران" به کارگردانی حسن جوان‌بخت، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 8:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.فیلم درباره احمد پسربچه‌ای است که از پا فلج و با مادرش گل خانم و برادرش کاس آقا دریکی از روستاهای گیلان زندگی می‌کند. پدر احمد سال‌ها پیش‌هنگام اجرای نمایش بندبازی براثر سقوط جان‌باخته است. کاس آقا مصمم است با تمرین زیاد، هنر پدرش یعنی بندبازی را پی بگیرد و با پولی که به دست می‌آورد، هزینه درمان برادرش را فراهم کند؛ اما مادرش به‌واسطه خاطره مرگ شوهرش راضی به این کار نیست و ...
فیلم سینمایی "پرونده فارول" به کارگردانی کریستین کارون، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی گیوم کانه، امیر کوستوریتسا و الکساندرا ماریا لارا خواهیم دید: گریگوریو در یکی از ادارات سازمان اطلاعات شوروی کا گ ب کار می‌کند و روابط خانوادگی خوبی ندارد و با پسرش روابط سردی دارد. او تصمیم می‌گیرد اطلاعات نیروهای نفوذی شوروی را در اروپا و آمریکا در قبال پول به یک مهندس فرانسوی به نام پی یر بفروشد و به کمک او با سازمان اطلاعات فرانسه ارتباط برقرار کند. او به دنبال پول است تا شاید بتواند از این طریق برای پسرش کاری بکند. فرانسوی ها اطلاعات را در اختیار آمریکایی‌ها نیز قرار می‌دهند و معلوم می‌شود روس‌ها در تمام تشکیلات سیاسی و تجاری آمریکا نفوذ دارند. ریگان رئیس‌جمهور آمریکا از این نفوذ همه‌جانبه به وحشت افتاده و می‌داند که ...
فیلم سینمایی "آقا معلم" به کارگردانی باربارا بریدرو، جمعه 18 آبان ماه ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. این فیلم با بازی هانا هوکسترا، کاس جانسن و ویلم وگد درباره معلم جوانی است که دوره کارآموزی را طی می‌کند. از اواسط سال تحصیلی معلم کلاسی می‌شود که پسربچه‌ای در کلاس به نام توبی به تازگی پدرش را ازدست‌داده است و مادرش دچار افسردگی شدید است. معلم جوان تمام قوانین و روش‌های سنتی آموزشی را کنار می‌گذارد و با روش ابداعی و شاد به دانش آموزان درس می‌دهد و ...
فیلم سینمایی "هایلند پارک" به کارگردانی اندرو میرران، جمعه 18 آبان ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم با بازی بیلی بروک، دنی گلاور و پارکر پوسی خواهیم دید: شهردار سود جو سعی دارد مدرسه و کتابخانه هایلند پارک را که روزی نماد شهر بوده تخریب کرده و تبدیل به مرکز تجاری نماید، با این اتفاق کارکنان مدرسه از جمله مدیر آنجا، لوید بی‌کار می‌شوند. اد و تونی و جس، شان دوستان خوب و قدیمی هستند تنها امیدشان برنده شدن در قرعه‌کشی است، شماره‌ای که هر بار انتخاب می‌کنند بر اساس تاریخ وقایع مهم زندگی‌شان است. اد برای خرید بلیت می‌رود و بالاخره آن‌ها برنده می‌شوند و خود را صاحب میلیون‌ها دلار می‌دانند و قبل از اینکه چک برنده شدن را بگیرند شروع به خرید و کارهای عام‌المنفعه برای خدمات شهری می‌کنند. لوید هم حسابی با شهردار سرشاخ شده و به پشتوانه پول‌هایی که برنده‌شده برای رودررویی با شهردار چک‌های میلیونی می‌کشد غافل از اینکه ...
شبکه شما
فیلم تلویزیونی "روزی مرا دوست خواهی داشت" به کارگردانی شاهین باباپور، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: مجید دست قشنگ از کاشیکاران ماهر مشهد است. او پس از افتادن از داربست مشکل جسمی پیدا می‌کند و به همین دلیل اعتقاداتش کمرنگ شده و به دزدی رو می‌آورد. مادر نصیحتش می‌کند و از او می‌خواهد به امام رضا (ع) توسل جوید. در شبی که او و دوستانش برای دزدی بزرگی دست‌به‌کار می‌شوند. مجید براثر اتفاقی منصرف شده به روستایی که استادش آنجا مشغول کاشی‌کاری امامزاده‌ای است می‌رود و ... برزو ارجمند، فخرالدین صدیق شریف، پوران دخت مهیمن، مهدی لباف، افشین سنگ چاپ، شهناز شهبازی، زهرا محمدی، محمد افشار، فرج گل سفیدی و انوشیروان ارجمند در فیلم تلویزیونی "روزی مرا دوست خواهی داشت" بازی کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "یک ماه دوست‌داشتنی" به کارگردانی امین شجاعی، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: محمدباقر، به همراه همسرش بی‌بی بتول در قرعه‌کشی سفر به کربلا شرکت می‌کند؛ که در این قرعه‌کشی او برنده می‌شود و نام همسرش درنمی‌آید. علی‌رغم این مسئله محمدباقر، به هم‌ولایتی‌هایش اعلام می‌کند که نام هردوی آن‌ها برای این سفر درآمده و او در برابر نصایح همسرش، مبنی بر پرهیز از دروغ مقاومت کرده و برای پوشش دروغ اولیه، ناچار به گفتن دروغ‌های دیگر و حتی تهمت به دیگران می‌شود. روز موعود فرارسیده و محمدباقر و همسرش ... یدالله شادمانی، فاطمه درویش نژاد، علی کهن، بهزاد تاج‌الدینی، علی نفیسی، محمد گلستانی، محمد فوقانی و وحید سلطانی در فیلم تلویزیونی "یک ماه دوست‌داشتنی" بازی کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "کویر" به کارگردانی دکتر خزاعی فر و مهدی محمدی بدرآباد، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. تمام وقایع این فیلم در جاده اتفاق می‌افتد و درباره چهار گروه آدم است که در جاده تهران مشهد حرکت می‌کنند و سرنوشت آن‌ها به‌نوعی با همدیگر گره می‌خورد. این چهار گروه عبارت‌اند از: سه دزد که پس از سرقت از یک جواهرفروشی از تهران به مشهد می‌روند تا مدتی از چشم پلیس دور باشند. سه نفر از اهالی یکی از شهرهای خراسان که با پای پیاده به حرم امام رضا (ع) می‌روند، پدر و دختری که با ماشین شخصی به زیارت امام رضا (ع) می‌روند و بالاخره زنی روستایی که شوهر معتادش را ترک کرده و سوار بر وانتی روستایی به شهرستان می‌رود و ... آرش مجیدی، آیدا کیخایی، نرگس محمدی، علی رضا لعلی، سعید زارع، هوتن شکیبا، حسین طاهری، محمد حسن‌زاده، کیوان صباغ و ندا اسدی در این تله‌فیلم بازی کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی "مسیر عشق" به کارگردانی بهرام درخشان، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم درباره ستار است که به همراه مادر و خواهرش در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند و مادر ستار مریضی دارد که باید زودتر عمل شود ولی به دلیل وضع مالیشان قادر به بستری کردن وی نیستند به همین دلیل طی خواب عجیب مادر ستار، ستار با تنها دارایی‌هایش که دو کبوتر و یک موتور قراضه است راهی مشهد مقدس می‌شود که در مسیر با اتفاقاتی روبرو می‌شود ... فرهاد بشارتی، النا اسبقی، حشمت آرمیده، ناصر جلالی و فرحناز منافی‌ظاهر در فیلم تلویزیونی "مسیر عشق" هنرنمایی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "طعم شیرین خیال" به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه 18 آبان ماه ساعت 12 از شبکه شما پخش خواهد شد. داستان این فیلم عاشقانه‌ای رمانتیک از عشقی شیرین، شرح دل‌بستگی آشکار و بی‌مقدمه یک استاد دانشگاه به دانشجویش است ... شهاب حسینی، نازنین بیاتی، نادر فلاح، نازنین فراهانی، پریوش نظریه، آسیه سلطانی نژاد، عیسی یوسف پور، مهدی بجستانی و مهدی ملکی در فیلم سینمایی "طعم شیرین خیال" هنرنمایی کرده‌اند.
شبکه کودک
انیمیشن سینمایی "سفر به سرزمین دور 1" به کارگردانی ساسان پسیان، چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. این فیلم سینمایی بر اساس اقتباسی آزاد از منطق‌الطیر عطار و روایتی از تقابل خیر و شر ساخته‌شده که به‌واسطۀ آن نیروهای اهریمنی، سرزمینی از سرزمین‌های پهناور خاکی را تحت سیطره خود درمی‌آورند. در این میان گروهی از مردم، جهت نابودی منشأ نیروهای شیطانی، راهی سرزمین دور یا همان سرزمین نور و روشنی می‌شوند؛ اما آنان نیز باتحمل رنج‌ها و دشواری‌های گوناگون، خودشان دچار تحولات روحی می‌شوند و درنهایت با نابودی اهریمنِ درون خود، به والاترین مقام انسانی (مقام سیمرغ) می‌رسند.
قسمت دوم انیمیشن سینمایی "سفر به سرزمین دور"، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.
فیلم سینمایی "تنها در خانه 2" به کارگردانی کریس کلمبوس، جمعه 18 آبان ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: همۀ توجه خانوادۀ مک‌کالیستر رو به کِوین است تا دوباره از سفر جا نماند؛ اما این بار در راهروی شلوغ هواپیمایی، کوین به‌اشتباه مرد دیگری را به‌جای پدرش دنبال می‌کند و سوار هواپیمای نیویورک می‌شود! او این بار از اینکه با خانواده‌اش هم‌سفر بوده ناراضی است و آرزو می‌کند که به‌تنهایی به سفر برود. به همین خاطر وقتی متوجه می‌شود باز از خانواده جامانده تلاش می‌کند به‌تنهایی شرایط را کنترل کند؛ به همین خاطر خوشحال و خندان از بودن در نیویورک لذت می‌برد و شروع به گشت‌وگذار در شهر می‌کند. در این حین خانواده‌اش متوجه عدم حضور او می‌شوند و ...
شبکه امید
فیلم سینمایی "بچه‌های ابری" به کارگردانی سید جمال سید حاتمی، پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. داستان فیلم مربوط به قبل از انقلاب و مبارزۀ مردم با رژیم شاهنشاهی است. دختر و پسری همراه پدر خود در مسجد محله برای مراسم عزاداری محرم آماده می‌شوند و دراین‌بین ساواک هم به دنبال دستگیری کسانی است که در مسجد اعلامیه پخش می‌کنند... محمد فیلی، کاوه مهدوی، بهرام کمیجانی، ملیکا ناظریان و حامد زیاران در این فیلم بازی کرده‌اند.
فیلم سینمایی "ویپ لالای شگفت انگیز" به کارگردانی تیم اولیهوک، جمعه 18 آبان ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: ویپ مردی کوچک با تنها 10 سانتی‌متر قد است. او یک کوتوله نیست بلکه یک ویپلالا‌ست. ویپلالا می‌تواند با سروصدا کارهایی کند که در زبان او همان معنای جادو را می‌دهد؛ اما این ویپلالا مدام فراموش می‌کند که هر سروصدایی چه اثر جادویی‌ای دارد. فاجعه‌بارترین جادوی او وقتی‌ است که پدر بلوم٬ خواهر نلا دلا و برادر یوهانس را به مردمی کوچک تبدیل می‌کند و...
شبکه افق
فیلم سینمایی "مسیر ایرلندی" به کارگردانی کن لوچ، جمعه 18 آبان ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی مارک ووماک، آندره لویی، جاتن بیشاپ، تریوور ویلیامز، جف بل و جک فورچون خواهید دید: فرگوس که قبلا برای یک شرکت امنیتی انگلیسی در عراق کار می‌کرده از مرگ عزیزترین دوست و همکارش فرانکی خبردار می‌شود ولی شواهدی اور را به شک می‌اندازد. فرانکی پیش از مرگش موبایل یک عراقی را برای فر گوس می‌فرستد که حاوی فیلمی از صحنه تیراندازی مأموران امنیتی به یک تاکسی و قتل زن و بچه داخل تاکسی است. دو پسری که با موبایل از این صحنه فیلم گرفتند نیز توسط نیروهای امنیتی انگلستان کشته می‌شوند. فرگوس به یکی از هم‌قطاران فرانکی به نام نلسون مشکوک می‌شود و مسئولین شرکت نیز وانمود می‌کنند که ...
فیلم سینمایی "ضدگلوله" به کارگردانی مصطفی کیایی، جمعه 18 آبان ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. داستان این فیلم مربوط به اواسط دهه 60 و اوج دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است که قصه مردی حدود 50 ساله در تهران را روایت می‌کند که مشغول قاچاق نوارهای لس‌آنجلسی و فیلم‌های ویدئویی بوده و در اثر یک اتفاق درمی‌یابد که توموری در سر دارد و تا دو ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند. مهدی هاشمی، مسعود کرامتی، ژاله صامتی، سعید آقاخانی، محسن کیایی و بهشاد شریفیان در فیلم سینمایی "ضدگلوله" ایفای نقش کرده‌اند.
شبکه نمایش
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی "دنیای بهتر" به کارگردانی بهروز شعیبی، "مرگ ماهی" به کارگردانی روح‌الله حجازی، "لمس یک ستاره"، "آب"، "دره تاریک"، "در فلق بود" به کارگردانی روح‌الله حجازی و "گرگ" چهارشنبه 16 آبان ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی "برگی بر شاخه" به کارگردانی حسین سهیلی زاده، "آوای نقاره‌ها" به کارگردانی جواد مزد آبادی، "نبرد جبار"، "گرگ"، "توطئه بزرگ"، "بلوتوث تو روشن کن" به کارگردانی کامبیز کاشفی و "پیمانکار" پنجشنبه 17 آبان ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.
فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی "کارلیتوس"، "زاپاس" به کارگردانی برزو نیک نژاد، "سامبا"، "ترش و شیرین"، "شهرت اسب‌ها"، "دست‌های آلوده" به کارگردانی سیروس الوند و "چیزی برای از دست دادن نیست" جمعه 18 آبان ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از "کفش‌های میرزا نوروز" و"مهریه بی بی" تا "سگ را بجنبان" / آخر هفته با فیلم‌های تلویزیون

"جوان روس" و "گرگ نما" برگزیدگان حلقه منتقدان شدند

دیگر از طریق سینما نمی‌توان امرار معاش کرد / انتظار داشتم با جشنواره کوچک‌تری مواجه شوم / پل شریدر به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

انتشار اثر جدید حمیدرضا شاه‌آبادی

فیلم‌نامه نویس برجسته آمریکایی: از ابتدای خلقت از زنان سوء‌استفاده جنسی می‌شده است

عضو فراکسیون ورزش مجلس: حذف برنامه نود توجیه منطقی ندارد

کلانتر 2 به آنتن برگشت!

آغاز ساخت موسیقی سریال «برادر جان»

میزبانی تئاتر مولوی از بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی/ فراخوان رپرتوار نمایشنامه‌خوانی در تئاتر مان

گالری ژاله میزبان نمایشگاه گروهی پناهگاه می‌شود

فرشاد فزونی برای بیوه سیاه می‌نوازد/ فیلم

نمایشگاه "جزیره‌ای در سرزمین من" در میکا گالری کیش

مبارزه آنجلینا جولی علیه خشونت‌های جنسی در مناطق جنگی (+تصاویر)

«بن افلک» فیلم «ارتش ارواح» را بازی و کارگردانی می‌کند

افزایش تعاملات کارگروه مدولباس با پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا

برگزاری بزرگداشت مسعود دلخواه و کامران سپهران در اختتامیه/ جشنواره تئاتر دانشگاهی اعتباری برگزار می‌شود/ گزارش نشست رسانه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی

به غریبه‌ها لبخند بزن... / نگاهی به فیلم "جوئل" ساخته کارلوس سورین

نشست "عصر شعر و ترانه" با حضور عبدالجبار کاکایی/ "عصر شعر و ترانه" در ارسبارن/ حضور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران در نمایشگاه کتاب

چند خبر از نخستین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی به برگزاری برخی مسابقات در رسانه ملی

وعده دیدار نقاشان و شهروندان در پل طبیعت/ اسامی هنرمندان اعلام شد

"یک ساعت آرامش" در میان استقبال مخاطبان به جمشید مشایخی تقدیم شد

خانه هنرمندان ایران میزبان آثار "ابراهیم معمارزاده" می‌شود

موسیقی یک اثر نمایشی آلبوم شد/ "تبرئه" در خانه موزه بتهوون

افتتاح غرفه چین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد

نمایشگاه نقش خط‌ها و خروس‌های حسین نوروزی

بازدیدکنندگان و مخاطبان کتاب چه مؤلفه هایی را برای خرید از نمایشگاه باید در نظر بگیرند

رقابت باهوش‌ها در تلویزیون

اتفاقات "شهر ما" در تماشاخانه ایرانشهر روایت می‌شود / فراخوان کارگاه‌های تولید هنرهای نمایشی منتشر شد / حکایت عاشقی اصلی و کرم در نیاوران روی صحنه می‎رود

بازدید میهمانان خارجی چهاردهمین جشنواره رادیو از رادیو نمایش/ برگزاری جشن "ارمغان اردیبهشت" همزمان با 79 سالگی رادیو

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی آبان ماه برگزار می شود

جنجال قماربودن برنامه برنده باش گلزار | آیا این برنامه تعطیل می شود؟!!

عکس های نهال سلطانی سوپر مدل ایرانی و زیباترین دختر خاورمیانه!

حمله کیهان این بار به سید جواد هاشمی!

واکنش علیفر به شعری که اخیرا در گزارش بازی‌اش سرود!

شهردار تهران: منافع مردم همراه با اقتصاد مبتنی بر فرهنگ است / لاله‌زار ظرفیت‌های نهفته بسیاری دارد

افتتاح نگارخانه‌ لنا با نمایشگاهی به نفع سیل‌زدگان

استقبال از کنسرت علیرضا قربانی / تمدید "با من بخوان" در روزهای 20 و 21 اردیبهشت

اختتامیه چهارمین جشنواره ژکال در دانشگاه هنر

آغاز پیش ثبت‌نام برای حضور در بخش عفاف و حجاب بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

کارگاه‌های آفرینش یک ایده به سبک باوهاوس برگزار می‌شود

فیلم‌های امیر نادری حدیث نفس اوست / ماجرای "کات، چابهار" چه بود؟!

باشگاه مهارتِ "عصر جدید" استارت خورد / محمد اصفهانی در میان گروه آموزش‌دهندگان

رونمایی از پشت صحنه فیلم "گاو" با حضور علی نصیریان و عزت‌الله رمضانی‌فر

تئاتر لاکچری در تمام دنیا هم وجود ندارد / اگر متن فلوریان زلر را جدی اجرا می‌کردیم مرگ این کار فرا می‌رسید / نمایش "یک ساعت آرامش" به روایت سیدجواد روشن و وحید نفر

حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر امروز تبدیل به یک امتیاز مثبت برای آثار شده است / روایت جواد نوروزبیگی از "مهمانخانه ماه نو " تولید مشترک ایران و ژاپن

سعی کردم لبخند شاعری که حزن یک ملت را در سینه دارد با عکس نشان دهم / روایت کوروش ادیم از پروژه "لبخند شاعر" که به نمایشگاه کتاب تهران رسید

پیش به سوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران / 440 هزار عنوان کتاب داخلی و خارجی میزبان کتاب‌خوانان می‌شوند

برگزیدگان سیزدهمین جایزه معماری میرمیران معرفی شدند / شهردار تهران: معماری گذشتگان در سیل اخیر درس‌های خوبی به ما دادند

«ویدیوچک» روی آنتن شبکه ورزش