آریا بانو

آخرين مطالب

بیوگرافی مژده لواسانی؛ مجری جوان رادیو و تلویزیون ایران گوناگون

بیوگرافی مژده لواسانی؛ مجری جوان رادیو و تلویزیون ایران

  بزرگنمايي:

آریا بانو - بیوگرافی مژده لواسانی: مژده لواسانی زاده 20 آبان 1368 در تهران، مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گویندهٔ ایرانی است که بیشتر با اجرا‌های زیبا و جذاب خود در تلویزیون به شهرت رسید. او تا کنون یک کتاب نیز چاپ کرده است.

سرویس چهره ها - مژده لواسانی در سه سالگی با اجرا در برنامه رادیویی «سلام کوچولو» وارد عرصه رسانه شد. پس از آن در چند برنامه رادیویی دیگر نیز همکاری کرد و سپس به نویسندگی برای رادیو نیز روی آورد. او در نوجوانی تجربه ی بازیگری در دو سریال نیز داشته است. لواسانی همچنان در اجراهای تلویزیونی و رادیویی خوش می درخشد. برای آشنایی بیشتر با این هنرمند با ما همراه باشید.
بیوگرافی مژده لواسانی
مژده لواسانی متولد 20 آبان 1368 در محله شهرآرا تهران؛ مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده رادیو است. او در دانشگاه علامه طباطبایی رشته حقوق خوانده است. پدر او نیز وکیل است. اما مژده علاقه اش را در رسانه و هنر یافته و رشته پدر را به صورت جدی دنبال نکرده است.
آغاز فعالیت رسانه‌ای مژده لواسانی
علاقه به رادیو او را به عنوان مهمان به یکی از برنامه‌های خردسال رادیو کشاند و خوش زبانی اش در این برنامه، راه اجرا را از آن پس برایش باز کرد. در آن برنامه وقتی به او می‌گویند خودت را معرفی کن می‌گوید:
_ بسم الله الرحمن الرحیم. من مژده خانم لواسانی هستم!
بعد از این پای او به رادیو باز شد تا اینکه در 9 سالگی برنامه زنده جشن عاطفه‌ها را در کنار ژاله صادقیان و آقای جاویدنیا اجرا کرد. بعد از آن در 11 سالگی برنامه‌ای را با نام بوی گل آفتاب به طور رسمی اجرا کرد. بعد از انجام یک تست تخصصی برنامه "من هم می‌توانم" را خودش نوشت و اجرایش را نیز به عهده گرفت. مژده لواسانی در 16 سالگی جوان‌ترین سردبیر تاریخ رادیو شد!

ازدواج مژده لواسانی
مژده لواسانی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است. در برنامه دورهمی مهران مدیری از او درباره دلیل ازدواج نکردنش پرسید که لواسانی پاسخ داد: «به نظرم ازدواج یک اتفاق است و باید پیش بیاید و یک نفر باید باشد که بشود تا پایان عمر کنارش خوشبخت بود.» او درباره معیار‌های همسر آینده اش گفت: «هم فکر بودن و پیدا کردن کسی که با او احساس آرامش کنی مهمترین معیار من برای ازدواج است. من دنبال ازدواج با ترکیب عقل و دل هستم.» مژده لواسانی با گفتن اینکه حتی اسم بچه هایش را هم از الان انتخاب کرده (امیر عباس، امیرعلی، نازنین زهرا، نازنین فاطمه) گفت که علاقه زیادی به مادر شدن دارد.

مژده لواسانی و خانواده
مژده لواسانی تنها فرزند خانواده است و هیچ خواهر و برادری ندارد. او دوست ندارد بگوید بچه پولدار است، چون این را فخر فروشی می‌داند. به گفته‌ی خود او، نه پدر و نه مادرش هیچ وقت ذوق زده این موضوع که او در رادیو و تلویزیون کار می‌کند نبوده اند، اما چون تک فرزند خانواده است تلاش می‌کردند کاری را که علاقه دارد انجام بدهد. او می‌گوید تنها پناهش در زندگی پدرش است. مژده لواسانی پدر بزرگ مادری اش را که در 8 سال دفاع مقدس در جبهه جنگیده؛ اسطوره‌ی زندگی خود می‌داند.


پوشش خاص مژده لواسانی
مژده لواسانی در مورد پوشش چادرش می‌گوید: من هم همیشه چادر را دوست داشتم و از دوم ابتدایی شروع کردم به گهگاهی سر کردن تا اینکه از سوم ابتدایی پوشش همیشگی ام شد. هیچ وقت هم برایم اجبار نبوده است. آنقدر این آزادانه برخورد کردن با این پوشش برایم دلچسب است که هیچ وقت در زندگی ام این فکر حتی خطور نکرده است که من، چون چادری هستم و جایی مثل جشنواره فیلم فجر می‌روم و بقیه چنین پوششی ندارند سختم باشد. من یا چیزی را انتخاب نمی‌کنم یا اگر انتخاب کنم تمام قد پایش می‌ایستم. اما چادر تنها چند متر پارچه نیست. باید حرمت آن نیز حفظ شود. برای همین معتقدم یک سری از برنامه‌های تلویزیونی را مجری چادری نباید اجرا کند. چون یک فرد یا یک مجری چادری نماینده یک سری باور‌های اعتقادی و فرهنگی است که نباید به آن خدشه‌ای وارد شود. یک سری هم که فکر می‌کنند با چادر پس زده می‌شوند به آن‌ها می‌گویم اقشار مختلف هیچ موضعی نسبت به پوشش شما ندارند مگر اینکه حس کنند اعتقاد شما حقیقی نیست. من تمام برنامه‌های فرهنگی و کاری ام مثل سینما، کنسرت، جشنواره فیلم فجر را با این پوشش می‌روم و سعی می‌کنم جلوتر از پوشش، حیا را حفظ کنم. چون اگر حیا وجود نداشته باشد، پوشیدن چادر هیچ فایده‌ای ندارد.
مژده در مورد شال‌های سرش می‌گوید: نصف اس ام اس‌های برنامه و کامنت هایم این است که شال هایتان را چه جوری می‌بندید؟ لطفا در برنامه آموزش بدهید! یا می‌پرسند شال هایتان را از کجا می‌خرید؟

مژده لواسانی و بازیگری
مژده لواسانی در 9 سالگی در یک مجموعه تلویزیونی به نام پلاک 14 با کارگردانی مهران مدیری (در نقش خواهرزاده مهران مدیری ) بازی کرد. در نوجوانی در سریال نوجوانانه «خبرنگار» به کارگردانی محمدحسن‌زاده (در نقش یک خبرنگار) نقش آفرینی کرد. اما پس از آن به خاطر پوشش چادرش این راه را ادامه نداد. مژده لواسانی در رابطه با ادامه ندادن عرصه بازیگری می‌گوید: قانونی اعمال شد که یا باید فقط در رادیو کار کنیم یا فقط در تلویزیون. من رادیو را انتخاب کردم!

فعالیت های مژده لواسانی
اجراهای تلویزیونی
کبوتر دات کام (شبکهٔ یک) (از سری برنامه های نیم رخ) سه نقطه (شبکهٔ تهران) به خانه برمی گردیم (شبکهٔ تهران) روز از نو (شبکهٔ دو) عصر خانواده (شبکهٔ دو) ویژه برنامه های تبریک، خانوادهٔ عزیز، پابوس و… (شبکهٔ دو) کافه سؤال (شبکهٔ دو) رو به راه (شبکهٔ دو) جزیرهٔ مجنون (شبکهٔ پنج) بهترین شکل ممکن (شبکهٔ دو)

برنامه های رادیویی
آسمانه (اولین سردبیری رادیو در 17سالگی برای شبکهٔ جهانی صدای آشنا) سلوک سپیده (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) روزی برای ما (رادیو ایران) سفارشی (رادیو ایران) روزگار جوانی (رادیو ایران) بهترین شکل ممکن (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) برندگان (سردبیری ) مصطفای عشق (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) آبنبات (سردبیری، شبکهٔ جهانی صدای آشنا) بستهٔ پیشنهادی (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) یادمان باشد (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) سلام نوجوان (رادیو ایران) پیدا و پنهان (رادیو گفتگو) دانش و هوش (رادیو ایران) سقاخانه شب رستگاری شب آفتابی (به سردبیری) روز آفتابی (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) اینجا ایران است و من تو را دوست دارم (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) اینجا ایستگاه نیست (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) اوج رستگاری (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) آب بابا (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) یک روز آرام (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) مفیدِ عصر (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) تیغ جهل (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) کرامت سرخ (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) بغضِ بارانی (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) مادرِ آیینه ها (شبکهٔ جهانی صدای آشنا) پردهٔ نقره ای (رادیو گفتگو) دشنه بر تارک خورشید پیشِ مهربانی خدا غروب هفتم براتِ قدر ناگهان عطش (سردبیری، شبکهٔ جهانی صدای آشنا) کوچهٔ ترانه،پلاک 19 (رادیو ایران) سلام تعطیلات استودیو خانواده باجهٔ مطبوعات خانواده (رادیو ایران) پاییز شد، زمستان شد (سردبیری، تهیه کنندگی و روایت) سودای سیمرغ (رادیو گفتگو)

فعالیت های متفرقه
اجرای اختتامیهٔ دومین جشنوارهٔ هنرهای اسلامی «طواف تا ولایت» اجرای ویژه‌برنامهٔ «دختران مقاومت» (برگزارشده توسط خانهٔ شهریاران جوان) در تالار ایوان شمس دبیری و اجرای همایش‌های «مهدویت و مدرنیته» در دانشگاه تهران و اصفهان بازی در نمایشنامهٔ «تراژدیِ عروسک چینی» برگزیدهٔ جشنوارهٔ «راهِ روشن» در بخشِ نمایشنامه‌خوانی اجرای ویژه‌برنامهٔ همایش سراسری زوج‌های خوشبخت (رادیو ایران) اجرای مراسم جشن روز ملّی دختران (روز تمام لیلی‌ها)

حضور در فیلم مستند «چادرمشکی»
به سفارش گروه مستند شبکهٔ دو در سال 90 - 91 مستندی به کارگردانی میلاد بهار از زندگی چهار خانم چادری ساخته شد که یکی از آن‌ها مژده لواسانی بود. یک مجری صداوسیما، یک رانندهٔ تاکسی، یک خبرنگار حوزهٔ موسیقی و زنی که کارش طراحی چادر است، زنان حاضر در این مستند هستند. موضوع این فیلم زندگی روزمرهٔ این چهار زن بود. در این فیلم با تأکید بر پوششی به نام چادر مشکی، به فعالیت‌ها و زندگی روزمرهٔ این چندنفر که با همین حجاب در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند پرداخته شده است.

افتخارات و جوایز مژده لواسانی
برگزیدهٔ سیزدهمین نکوداشت برنامه سازان برتر هفتهٔ دفاع مقدس برای گویندگی و اجرای برنامهٔ پیدا و پنهان در رادیو گفتگو. برگزیدهٔ نخستین جشنواره بین المللی عفاف و حجاب (نور) در بخش گزارش های صوتی. نامزد بهترین سردبیری و بهترین نویسندگی در بخش روتین دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو برای برنامهٔ مصطفای عشق. انتخاب به عنوان مجری برتر تلویزیون در سال1392 در نظرسنجی هفته نامهٔ سروش. انتخاب به عنوان مجری برتر خانم سال1395 در نظرسنجی برنامهٔ سه ستاره.

مژده لواسانی و نویسندگی
مژده لواسانی بیشتر خود را نویسنده می داند تا مجری. او در صفحه شخصی اش در اینستاگرام خود را اینگونه معرفی کرده است: «نوشتن همه سهم من از لذت های زندگیست، شعر زیاد می خوانم؛ از مولانا و ابتهاج بگیر تا منزوی و بهمنی و فاضل و مدام شعرهای دوست داشتنی ام را تکرار می کنم.» او در سال 1395 یک کتاب از شعرها و متن های ادبی اش به نام «خون انار گردن پاییز است» در انتشارات نیستان چاپ کرده است و قصد دارد این راه را ادامه دهد.

اینستاگرام مژده لواسانی
برای دیدن جدیدترین عکس ها و ویدیوها و پیگیری فعالیت‌های هنری مژده لواسانی، این مجری پرطرفدار و خوش بیان ایرانی می‌توانید او را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

mozhdeh_lavasani

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سالمندان و روزه داری

چه کنیم زندگی مشترکمان تکراری نشود؟

عوارض مصرف کافئین در دوران بارداری

چگونه خطوط کف دست را بخوانیم (خطوط ریز کف دست)

سفر به دور دنیا در 70 سالگی

گران‌ترین شکلات‌های جهان (+تصاویر)

گنجینه ای از صدف ها در دستان هنرمند آمریکایی (+تصاویر)

عکس های شگفت انگیز با پودرهای رنگی (+تصاویر)

ورود ممنوع‌ حتی زیر یک سقف!

گاو بازی در امارات (+تصاویر)

مرگ پیرترین مرد روی زمین

عبور اسب از آتش برای در امان ماندن از بلایا (+تصاویر)

جوانان بریتانیایی ترجیح می‌دهند که پس از مرگ جسدشان تبدیل به خاکستر شود و در گذر زمان به الماس تغییر شکل دهند.

خلاقیت جالب یک عکاس در طراحی عکس حیوانات

چشم انداز لندن در شب/ تصاویر

طالع بینی هفتگی عشق (بیست و نهم دی تا ششم بهمن)

دایره یخی روی رودخانه ای در آمریکا/ تصاویر

دریاچه بایکال روسیه/ تصاویر

دیده شدن بزرگ‌ترین کوسه سفید جهان در هاوایی/ عکس

حفاظت سربازان کره شمالی از اتاق آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک

اصلاح صورت مشتریان آویزان از سقف!/ تصاویر

خطرناک ترین موزه دنیا کجاست؟/ تصاویر

کتابخانه کوچک درختی/ عکس

داستانی دراماتیک که " Siri " قهرمان آن است.(+تصاویر)

فصل صید سالمون در اسکاتلند‎ (+تصاویر)

آشنایی رومئو، تنهاترین قورباغه جهان با ژولیت / عکس

با اولین حرفی که در تصویر می بینید شخصیت تان را بشناسید

تعیین جنسیت فرزند با تغذیه مادر ارتباطی دارد؟

ماجرای روز خواستگاری

6قدم تا حل اختلافات نامزدی

چگونه خطوط کف دست را بخوانیم (سلامت، ازدواج، شهرت، پول، سفر)

ترسناک‌ترین پاکت‌های سیگار در دنیا(+تصاویر)

جوان‌ترین میلیاردرهای جهان را بشناسید (+تصاویر)

دوستی با مارمولک در عکس روز نشنال جئوگرافیک/عکس

تفریحاتی که می توانید بابت آن ها پول بگیرید

تعطیلات لوکس خرس عروسکی گمشده در هاوایی

اختراعات عجیب ادیسون که تا به حال به گوش‌تان نخورده است (+تصاویر)

آزمایش آنلاین شیر جنگل

عکس یک تخم مرغ پرلایک ترین عکس اینستاگرام شد!

کار جالب رستوران‌دار کابلی برای جلوگیری از اسراف /عکس

عصبانی ترین گربه دنیا

علاقه عجیب مرد ترکیه ای به عقرب (+تصاویر)

اعداد شانس متولدین هر ماه چیست؟

رسم و رسومات جشن عروسی در فرهنگ های مختلف

رکورد خرید گران‌ترین ماهی شکسته شد! (+تصاویر)

عکس روز اینستاگرام، مانگروهای استرالیا

انواع کاندوم و نحوه استفاده از کاندوم

نکات کلیدی درباره نحوه صدا زدن همسر

زایمان سزارین و همه چیز درباره سزارین

چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟!