آریا بانو

آخرين مطالب

احداث 2500 مسکن روستایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه اقتصادي

احداث 2500 مسکن روستایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

  بزرگنمايي:

آریا بانو - رییس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) با بیان این که در زلزله بم مسکن 1200 نفر تحت پوشش آسیب دید و این تعداد ظرف مدت دو سال بازسازی شده است، گفت: این‌ در حالی است که تنها ظرف مدت یک سال 2500 مسکن مددجویان این کمیته‌ در زلزله کرمانشاه افتتاح شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید پرویز فتاح در آیین افتتاح دو هزار واحد مسکونی احداثی در مناطق زلزله زده کرمانشاه در روستای گورسفید، با بیان این که همه مردم ایران به کمک کرمانشاه آمده‌اند، افزود: در همان هفته‌ اول بعد از زلزله مقام معظم رهبری، رییس جمهور ، مقامات دولتی و ... پای کار بازسازی این مناطق آمدند و این مراسم تنها افتتاح بخش کوچکی از 100 هزار واحد مسکونی آسیب دیده است.
رییس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) با اشاره به این که بعد از افتتاح 500 واحد مسکونی در اواخر خرداد ماه تاکنون مجموعا 2500 واحد مسکونی احداث شده است، اظهار کرد: با کمک مردم به طور متوسط 12 میلیون تومان از محل کمک های مردمی به ازای هر واحد مسکونی هزینه شده است.
فتاح با تاکید بر این که این تعداد واحد مسکونی با تجهیزات کامل در اختیار مددجویان قرار گرفته است، گفت‌: تاکنون دو هزار کامیون از ایران کمک‌های کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) را به ارزش 80 میلیارد تومان بین همه مردم زلزله زده توزیع کرده است.
رییس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) در ادامه با بیان این که 60 میلیارد تومان کمک مردمی به شکل نقدی از مردم جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: تا پایان امسال 2700 واحد تکمیل شده در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت. همچنین بازسازی 4500 واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش نیز به صورت 100 درصدی به اتمام رسیده است.
به گفته وی 600 واحد صنعتی نیز با هزینه کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) باز سازی شده است و 630 واحد مسکونی شهری نیز تا مرحله احداث سقف به پایان رسیده است.
فتاح با بیان این که این مسکن‌های بازسازی شده به طور متوسط 70 متر مساحت دارند، در این باره، توضیح داد: هزینه احداث هر مسکن به طور متوسط 50 میلیون تومان تمام شده است که با این سطح از تورم و قیمت مصالح ساختمانی، قیمت پایین و درخور توجهی است. این خانه‌ها از نظر عمرانی نقشه های مناسبی دارند و با نظارت و ضد زلزله ساخته شده‌اند.
به‌ گزارش ‌ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم محمودیان، فرماندار گیلانغرب نیز با اشاره به این که 16 هزار واحد مسکونی در جریان زلزله آسیب دیده‌اند، گفت‌: تاکنون 1153 واحد به بهره‌برداری رسیده و قابل سکونت شده است. همچنین 12 هزار واحد تعمیری نیز تسهیلات دریافت کرده‌اند و مراحل تعمیر آنها به اتمام رسیده است.
وی با بیان این که در بخش کشاورزی و دامداری نیز حدود پنج هزار واحد دامی آسیب دیده‌اند، اضافه کرد: 480 واحد کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند و مابقی نیز به ارزش 420 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.
محمودیان با اشاره به این که در جریان زلزله 22 واحد صنعتی نیز آسیب دیده است، تصریح کرد: حدود 43 مسجد نیز در جریان این زلزله دچار آسیب شده‌اند که مبلغی در حدود ارزش 20 میلیارد ریال برای تعمیر و بازسازی آنها اختصاص یافته است. همچنین تعمیر و بازسازی 21 مدرسه آسیب دیده نیز به خیرین واگذار شده است.
فرماندار گیلانغرب در پایان صحبت‌های خود، اضافه کرد: سه خانه بهداشت نیز احداث شده است و کمک‌های خوبی برای تامین تجهیزات پزشکی آنها نیز صورت گرفته است.
در ادامه این مراسم تجری، نماینده مجلس شورای اسلامی از قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب با اشاره به سرعت عمل و امدادرسانی در بازسازی واحدهای آسیب دیده، گفت‌: با آغاز احداث این واحد قبل از گرانی‌های اخیر و سرعت عمل کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) میزان آسیب بر اقشار پایین‌تر کاهش یافت، هر چند هزینه تامین مصالح هم چنان بر سایر اقشار سنگینی می‌کند.
وی در ادامه با اشاره به این که بعد از منطقه سر پل ذهاب، گیلانغرب دچار بیشترین آسیب‌های زلزله شده است، گفت‌: امیدواریم با وجود افزایش قیمت مصالح همچنان شاهد ادامه ساخت و سازها باشیم. با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است با آهن آلات با قیمت قبلی در اختیار این اقشار قرار بگیرد. با این حال سیستم بوروکراسی وزارت صنعت باعث شد تا بخشی از مردم مشمول این افزایش قیمت شوند.
نماینده مجلس شورای اسلامی از قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب همچنین خطابه رییس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره)، گفت‌: زمانی که زلزله کرمانشاه رخ داد، کمیته‌ امداد مقرر کرد تا 10 میلیون تومان کمک به مددجویان اختصاص یابد. این‌ در حالی است که با افزایش قمیت‌ها این میزان کفاف هزینه مددجویان را نمی‌دهد. بنابراین از کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) درخواست می‌کنیم تا به میزان افزایش قمیت‌ها، این میزان کمک ها را افزایش دهد.
وی با اشاره به این که گاز کشی منطقه پایین گیلانغرب به دلیل افزایش قمیت‌ها متوقف شده است، ادامه‌ داد: پیمانکار گازکشی این منطقه تعیین شده است، اما به دلیل افزایش قیمت‌ها هنوز پای کار نیامده است که در حال پیگیری این موضوع هستیم.
در ادامه سالاری، معاون استاندار کرمانشاه نیز با بیان این که 104 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده تخریب و تعمیر شده است، گفت‌: در زلزله مشابه ورزقان حدود 270 هزار واحد تخریب شده‌اند که این میزان یک چهارم واحدهای تخریب شده زلزله کرمانشاه بوده است. بازسازی این مناطق حدود 18ماه به طول انجامید. این‌ در حالی است که در طول هشت ماه کاری بعد از زلزله کرمانشاه 70 هزار واحد مسکونی بازسازی شده‌اند.
در بخش دیگری از این مراسم مهدیان، معاون بازسازی مسکن روستایی استان کرمانشاه با اشاره به این که احداث 17 هزار و 500 واحد تاکنون تکمیل شده است، خاطر نشان کرد: البته احداث واحدهای مسکونی کمیته‌ امداد و سازمان بهزیستی کمک مکمل این دو نهاد را به همراه داشت، با این وجود تا پایان امسال 100 درصد از واحدهای روستایی بازسازی خواهند شد و بازسازی واحدهای مناطق شهری نیز تا اواسط سال آینده به پایان خواهد رسید.
معاون بازسازی مسکن روستایی استان کرمانشاه ادامه داد: آهن مصرفی در این مناطق با قیمت ثابت تهیه خواهد شد و در حال‌ حمل دو تا سه هزار تن آهن برای این مناطق هستیم. همچنین قول داده‌اند تا پایان بازسازی آهن با همین نرخ گذشته در اختیار مردم این منطقه قرار بگیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مطالبات 650 میلیارد تومانی تامین اجتماعی بوشهر از کارفرمایان

برندسازی اینترنتی چیست و چه تاثیری در سئو دارد

150هزار میلیارد ریال وام ازدواج در کشور پرداخت شد

زنان کارآفرین استانهای سیل‌زده خود را به استانداری معرفی کنند

«حقوق» بازنشستگان کشوری امسال 2 بار افزایش می‌یابد+ جزییات

واریز حقوق فروردین بازنشستگان | زمان واریز 400 هزار تومان افزایش حقوق!؟

نرخ بیکاری زنان همچنان بیش‌از مردان

28 هزار خانوار مددجوی بهزیستی از سیل آسیب دیدند

علت گرانی پیاز و سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار چیست!؟

متوقف شدن عرضه گوشت تنظیم بازاری و ارزان قیمت!

جاماندگان دریافت بسته های حمایتی دولت چه کنند؟!

پرداخت «کمک هزینه معیشت» به کودکان بی‌سرپرست سیل‌زده/ فعالیت مهدهای سیار

تکذیب شایعه از بین رفتن پرونده مددجویان سیل‌زده بهزیستی در لرستان

کمک 150میلیونی مردم سرپل ذهاب به سیل‌زدگان گلستان

سوژه شدن وعده غذایی ارزان قیمت در هواپیمای ایرانی!!

آخرین جزئیات از میزان افزایش حقوق کارگران در سال 98 !

کوچکترین فعال شناخته شده صنایع دستی کشور کیست؟

کمیته نظارت وارزیابی عملکرد ، آمار واطلاعات آماده رسیدگی به شکایات درنوروز98

"شریعتمداری" توزیع هدایا با هزینه صندوق‌ها، شرکت‌ها و بانک‌ها در ایام عید را ممنوع کرد

اعلام نتایج ثبت‌نام مرحله دوم «وام ضروری» بازنشستگان

عیدانه مستمری بگیران کمیته امداد تهران پرداخت شد

«عیدی» مددجویان بهزیستی واریز شد

آخرین قیمت ها در بازار شب عید |میوه گران، شیرینی و آجیل گران‌تر!!

«عیدی» مددجویان فردا به حساب‌ها واریز می‌شود

زنان چهره بازار کار را تغییر می دهند؟

چگونه فروردین را بی پول نمانیم؟

توزیع «گوشت» و «سبد ارزاق» بین مددجویان بهزیستی تهران

معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان زن سرپرست خانوار

پیش‌بینی افزایش بدهی دولت به تامین اجتماعی /اموال سازمان حق‌الناس است

اینفوگرافی / بهترین کشورهای جهان برای اشتغال زنان

تندیس زنان کارآفرین اجتماعی اهدا شد

خرید لباس عید خانم‌ها امسال چقدر هزینه دارد!؟

میزان و جزئیات افزایش حقوق معلمان در سال 98

مردهای آرام و مخارج شب عید!

قیمت طلا , سکه و ارز امروز دوشنبه 96/12/21

مدت بازپرداخت «وام ازدواج» 60 ماهه شد

اختصاص بودجه خاص به مناسب‌سازی معابر برای معلولان و کم‌توانان

از سقوط بالگرد اورژانس تا تخصیص 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار

15 هزار میلیارد تومان وام ازدواج تا پایان سال پرداخت می شود

کودکان کار تهران و البرز تا نوروز ساماندهی می شوند

میزان افزایش قیمت‌ ها از پارسال تا امسال + اینفوگرافیک

از بی‌مهری به حقوق زنان شاغل تا رهاشدگی زنان سرپرست خانوار

پرداخت بخشی ازمطالبات پزشکان درنیمه دوم اسفند

خیران در صندوق امداد ولایت تهران چقدر سپرده‌گذاری کردند؟

احتمال تعطیلی برخی مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان در سال 98

اختصاص 300 میلیارد تومان از درآمد هدفمندی برای بیمه زنان سرپرست خانوار

تلاش برای یکسان‌سازی «حقوق‌» مددجویان/ احتمال توزیع «بسته حمایتی» تا پایان سال

استخدام فرزندان بازنشستگان واقعیت دارد؟

ساز و کار مجلس برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد

قیمت شیرینی های نوروزی و نرخ هتل ها اعلام شد!