آریا بانو

آخرين مطالب

شریعتمداری: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد گفتگو

شریعتمداری: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد

  بزرگنمايي:

آریا بانو - وزیر کار و رفاه اجتماعی بااشاره به خدمات و تلاشهای دکتر نوربخش گفت: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد و همیشه برای خدمت آماده بود.

به گزارش ایسنا، دکتر شریعتمداری در مراسم ادای احترام و بدرقه پیکرهای دکتر نوربخش و تاج‌الدین گفت: بنده هم به نوبه خودم این واقعه دردناک را به جامعه خدمتگزاران خدوم ملت شریف ایران که شایسته خدمتگزاری بیش از این هستند، تسلیت عرض می‌کنم. امروز دو خدمتگزار صدیق، شریف، پاک دست، پرتلاش و سخت کوش با مدیریت جهادی را از دست دادیم.
وی ادامه داد: دکتر نوربخش یک از پزشکان حاذق و دانشمند و فاضل این کشور بود که سال‌های سال عمر گران‌قدر خود را از زمان دفاع مقدس _ از زمان جوانی_ در خدمت این مردم شریف در علم پزشکی قرار داده بود. بعد از آن نیز در سال‌های متمادی خدمت‌گزار جمع کثیری از اقشار مختلف جامعه ایران و به نوعی با سازمان تامین اجتماعی در ارتباط بود. در مناسب مختلفی در این سازمان در طی بیست و چند سال خدمت گذارنده بود. این اوخر در دولت تدبیر و امید به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسیده بود .
شریعتمداری با بیان دکتر نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد و همیشه سر از پا برای خدمت نمی‌شناخت و برای خدمت آماده بود، افزود: این مدیر عزیز ارجمند به قدری نجیب و متواضع بود که من هرچه بگویم، کم گفتم. در اکثر فعالیت‌های خیر مشارکت داشت و در خیریه‌ی حضرت عبدالعظیم در شهر ری یک مراکز درمانی وجود دارد که ایشان هفته‌ای یک ‌بار برای خدمت‌رسانی در آن جا حاضر می‌شد و برخی از جراحی‌ها را بدون هیچ‌گونه دریافت پولی و با تامین هزینه دارویی بیماران مراجعه کننده، انجام می‌داد. تا این اواخر هیچ‌کس از این کار ایشان مطلع نبود، من نیز با اینکه عضو هیئت امنا مرکز هستم از این موضوع آگاهی نداشتم. مجموعه آنجا برایم تعریف کردند که ایشان جوری لباس می‌پوشید که انگار از خدمه یا کادر پرستاری یا اداری است و کسی نمیدانست این دکتر فوق تخصص در رشته خودش است. همه کارهای خدمتگزاری، پزشکی و پرستاری خودش انجام می‌داد. این حرکت‌های سازنده در میان مردم شریف ما رزشمند است.
وزیر کار و رفاه ادامه داد: اینکه امروز شما برای بدرقه این دو مدیر عزیز و خدوم آمده‌اید، نشانگر این است که خداوند متعال این دوتازه درگذشته ما را دوست دارد. این عشق و علاقه که بین او و مجموعه خدمتگزاری در ایران و این شهید راه خدمت به مردم وجود دارد، شما را در روز تعطیل به اینجا کشانده است. در عین حال این دو عزیز شب جمعه و مصادف با شهادت امام حسن عسکری(ع) از دنیا رفتند که همه این‌ها نشانگر فضیلتی است.
وی در ادامه گفت: انگار همه برنامه‌ها جور شده بود که همه ساعت چهار بعد از ظهر در آن تقاطع باشیم، این اتفاق درس بزرگی برای همه ماست، این دنیا رفتنی است و ما هر چه داریم اینجا می‌گذاریم و می‌رویم. اگر کسی جز با هدف خدمت و کار برای مردم قدم بردارد قطعا زیان خواهد کرد. ما از لحظه دیگر خود بی خبریم. این دو برادر بزرگوار اینجور زندگی کردند و برای خدمت سر از پا نشناختند.
شریعتمداری با بیان اینکه هیچ کدام از ما تعیین کننده وقت مرگمان نیستیم. زمانی که پیمانه پر شد هیچ کس نمی‌تواند مانع آن شود، افزود: از این حوادث باید درس عبرت بگیریم و بدانیم که ممکن است هر لحظه این حادثه رخ دهد تا لحظه‌ای که هستیم خدمتگزار این مردم شریف باشیم، چرا که این مردم شایسته خدمتگزاری هستند و درطول دفاع مقدس از جان و مال خود دریغ نکردند در طی 40سال بعد از پیروزی انقلاب همواره همراه انقلاب بودند و با سختی‌ها، گرانی‌ها ساختند. هرچه می‌توانیم به آن‌ها خدمت کنیم. همه مامسئولیم و کوچک و بزرگ ندارد، هر چه مقام بالاتر، مسئولیتش نیز سنگین‌تر است اما همه مسئولیم. خالصانه نیت کنیم که خدمتگزار این ملت باشیم و در هر جایی که خدمتگزاری می‌کنیم بدانیم که خدمتگزاری باید صادقانه، امانت‌دارانه و با چشم پاک باشد.
دکتر علی ربیعی وزیر سابق کار نیز در سخنانی گفت: یادم است در آخرین باری که به علی آباد برای کلنگ زنی پروژه ها سفر کردم زمانی که میخواستم زمینی را کلنگ بزنم ، با آقای نوربخش صحبت کردم و ایشان گفتند که زمین مشکل دارد و تا زمانی که مشکلش را حل نشده، کلنگ نزنیم و آن زمان آقای تاج الدین با من بودند. قسمت این بود که آن زمان کلنگ نزنم و امروز بیایند تا آنها کلنگ بزنند. شما میزبان خوبی بودید، اما این دو مدیر حیف بودند که در بستر عادی جان دهند و باید در راه خدمت جان می دادند، باید در چنین روزی جان می‌دادند.
وی ادامه داد: چه زیباست نام هردوی آنها تقی وعبدالرحمان، تاج الدین واقعا بنده خوبی بود. خدا شاهد است که نمی توانست در تهران خانه تهیه کند. روزی که آقای نوربخش را دعوت به همکاری کردم با هم صحبت کردیم و ایشان پذیرفت و در همان زمان گفت اولین همکار که دوست قدیمی شما است، را می خواهم معرفی کنم .من تاج‌الدین را از سال 59 میشناسم در اصفهان یک کارگر جوان فعال در تشکل‌های کارگری و مبارزه قبل از انقلاب بود؛ جوانی جسور و متقی بود. از او خواهش کردیم با ما همکاری داشته باشد و از همان زمان تا الان با هم بودیم. عضو شورای هیئت اجرایی خانه کارگر بود و و از آن سال در خدمت تشکل‌های خانه کارگر بود. برادرش شهید شد، خودش نیز به بارها به جبهه رفت. در این مدت یک بار هم از او درخواست مالی چیزی نشنیدم. زمانی که در تهران سمت گرفته بود، مدتها در هتل وزارتخانه که جای کوچکی بود، زندگی می کرد، چرا که در تهران جایی نداشت.
وی درباره نوربخش نیز گفت: واقعا نوربخش تقی بود. خدا شاهد است که چقدر تقی بود و چقدر به محیط خود نور میتاباند. نوربخش زمانیکه به ریاست تامین اجتماعی منصوب شد به او گفتیم دو سوم حقوق قبل از ٩٢ یعنی 5٨ درصد حقوق قبلی را دریافت می‌کند، روزی برایم نامه فرستاد که این مبلغ پول زیاد است و نصف پول را نمی‌خواهد و من به او گفتم که این کار از نظر قانون امکان پذیر نیست و به او پیشنهاد دادم مابقی پول را به حسابی که در سازمان هست، برگرداند تا در سازمان هزینه شود. روزی تعدادی مهمان به وزارتخانه آمده بودند که به آنها کیف‌هایی هدیه داده شده بود و نوربخش از جیب خود هزینه این کیف‌ها را پرداخت کرد و گفت نباید از پول بیت المال هدیه‌ای خریداری شود.
ربیعی ادامه داد: امروز به این فکر می کنم چرا خیلی وقتها بی رحمانه قضاوت و سیاه‌نمایی می‌کنیم. تاج الدین در این دنیا هیچ چیزی نداشت و نوربخش یک ماشین و یک آپارتمان داشت. زمانی که نوربخش به سازمان تامین اجتماعی آمد، رئیس انجمن ارتوپدی ایران بود و می توانست به کار خود به طور خصوصی ادامه دهد و ماهیانه 200 تا 300 میلیون درآمد داشته باشد. نه تنها یک شنبه شب ها به حرم عبدالعظیم می‌رفت، بلکه تا نیمه‌های شب بیمارانی را در انجا را معالجه می کرد، بارها بیمارانی را خودم برایش فرستادم.
وی افزود: خدا شاهد است که اربعین، عاشورا، جمعه سرکار بود. روز و شب نداشت.گاهی با او تماس می‌گرفتم و متوجه می‌شدم تا 12 شب سرکار است. نوار معارفه نوربخش موجود است، در آنجا گفتم هر چهره‌ای نمادی است نوربخش نماد پاکی وشرافت بود.
وزیر سابق کار در پایان گفت: ما امروز چنین مدیران لایقی را از دست دادیم. جامعه کارگری و بازنشستگی قدران این دو عزیز است. از شما مردم گرگان و گلستان سپاس گذاریم که در روز تعطیل در این مراسم شرکت کردید این کار شما نشانگر قدرانی از این دو مدیر است که در راه خدا و برای معاش و حقوق و سلامت مردم خدمت کردند. خدا نیز قدران شما باشد و روح این دو بزرگوار با ائمه اطهار مشهود باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مطالعه را فقط کتاب خواندن نمی‌دانیم / روایت محمدرضا رضاییان از فصل چهارم برنامه "کتاب باز"

نگاهی سایکودرام به نمایش تنسی ویلیامز / روایت کامبیز بنان از نمایش "نمی‌دونم فردا چی میشه؟"

مهم‌ترین معضلات عرصه مد و لباس از نگاه یک استاد دانشگاه

رواج پدیده شبه کودک همسری برای دریافت مستمری

‍‍ ‍‍پیروز حناچی: مهم‌ترین هدف سمپوزیوم مجسمه‌سازی کشف استعدادهای جوان است / برزین ضرغامی: شورای شهر تهران ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند

گفت و گویی با یک‌راننده زن تاکسی‌های اینترنتی

تاجبخش فنائیان: لازمه‌ تئاتر ملّی بازشناسی ریشه‌های فرهنگی است / استعداد جهانی شدن تئاتر ما کمتر از سایر کشورهای نیست

یکتاناصر:نقش خوب پیشنهاد شود، بازی می‌کنم

محمدپور: "دختر شیطان" در پاییز می‌توانست 15 میلیارد بفروشد / اشتباه کردیم اکران عید فطر را پذیرفتیم

پایان کار هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش بدون برگزیده در بخش هنری / فاطمی: کپی نقش‌های گذشته ارزشی ندارد

ظلم تاریخی و هدیه‌های مدرنیته / روایت ابوالفضل رفیعی از نمایشگاه "ساکنان مویه" در گالری سیحون

سید محمد بهشتی: توجه به بازشناسی هویت در معماری ضروری است / شهر شیراز دارای ارزش تاریخی و معماری خاصی است

بیوک میرزایی از نمایش "نویی تضاد منافع" تا سریال "افسانه هزارپایان"

تأکید بر موسیقی آوازی و تجلیل از دستاوردهای هنرمندان و ذاکران فرهنگ رضوی / همه چیز درباره چهارمین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی

امیر سرتیپ کیومرث حیدری: کسانی که در مسیر صراط قرار می‌گیرند رستگار می‌شوند / از یادداشت تجلیل مقام معظم رهبری بر کتاب شهید مجتبی ذوالفقارنسب و کتاب شهدای مدافع حرم و تازه‌های نشر نیروی زمینی ارتش رونمایی شد

زمان اعلام نتایج کنکور 98 +ظرفیت دانشگاه‌های سراسری

ابوالفضل صفری گفت: سرنوشت «سلام صبح بخیر» با برگشت «حالا خورشید»/ عصرگاهی می‌شویم

توحید معصومی خبر داد؛ «مگس» از 23 تیرماه به تالار سایه می‌آید/ یک اقتباس گروتسک

"الف دزفول" همچنان در انتظار / مرجان اشرفی‌زاده: با حذف پروانه‌ها به تسریع جریان فیلمسازی کمک می‌شود

احسان دانش فرید: نه از کسی تقلید کرده‌ام و نه الگوبرداری

آرش قاسمی : تمرکزم بر صداگذاری «نهنگ آبی» است/ همکاری در چند فیلم کوتاه

چرا کودک آزاری رخ می‌دهد؟/ پدر و مادر را به زندان بیندازیم، آسیب به کودکان کم نمی‌شود/ قصور جامعه را نادیده نگیریم

نمایش "یک زن و یک مرد" یک کار تمام آناهیتایی است / وجه درمانگری تئاتر باید حفظ شود تا حال مردم بهتر شود / روایت هوشمند هنرکار، کاظم هژیرآزاد و ناهید مسلمی از نمایش "یک زن و یک مرد"

یک کمدی سیاه با پایانی متفاوت / محسن قصابیان از "نیوکاسل" می‌گوید

حلقه مفقوده تولیدات فرهنگی و هنری نوجوانان هستند / حسین بختیاری و نگارش سه‌گانه‌ای آمیخته از وحشت و فانتزی برای نوجوانان

عروسی‌های 600میلیونی!

ماهان پوریان: فضای کنونی مناسب انتشار آلبوم نیست

آزاده عسگری: تنها 20 درصد موفقیت برند حوزه مد و لباس وابسته به طراحی است

امیر جعفری: من کارگرزاده هستم و هیچوقت از جایی رانت نگرفتم/ عذرخواهی می‌کنم

حماقتی که منجر به عذاب وجدان می‌شود / روایت صالح علوی‌زاده از نمایش "تایم لپس"

بهزاد فراهانی: شریف‌تر از ستاره اسکندری چه کسی را می‌توان نام برد/ غبطه می‌خورم برای آنها که هنوز خود را با معیارهای قرن 21 تطبیق نداده‌اند

آرا صلاحی: با «زهرمار» به حقم رسیدم

مهدی کوشکی: تصمیم گرفتم بنویسم تا بتوانم بازی کنم / تئاتر ایران دچار خلأ جادو و تعلیق است / آموزش بازیگری در سالن تئاتر اتفاق می‌افتد

کتابخانه‌ای مغفول‌مانده در دل تئاتر شهر / جواد تولمی: می‌توان با آثار کتابخانه و مرکز اسناد هنرهای نمایشی تئاتر کشور را آباد کرد

سعیده سروش‌فر: قیمت پارچه هر دو هفته بالا می‌رود

"وانهاده" اجرا نخواهد شد / رویا میرعلمی بازیگر نمایش"مثبت فکر کن" شد / سیامک صفری با "گورخواب‌ها" به نوفل‌لوشاتو می‌رود

اجرایی که نشانگر یک ناتورالیسم آمریکائی است / نگاهی به نمایش "نفرین قحطی‌زدگان" اثر سام شپارد به کارگردانی اشکان خطیبی

غلامحسین لطفی: دعوت به کار با دستمزد ٣٠ سال پیش توهین به هنرمند است

علاقمند بودم درباره کارگران روزمزد کار کنم / کارهایم متکی به دیالوگ و زبان است / نمایش اجتماعی به نوعی مردم‌نگاری است / نمایش "کمیته نان" به روایت لیلی عاج، شاهرخ استخری و الهام شعبانی

اشرف‌زاده: تک‌آهنگ‌ بیشتر شنیده می‌شود / آغاز تور کنسرت‌های خواننده "ماه و ماهی" از لاهیجان

منشأ هنر همیشه بیرون از هنر است/ هنر ایران بیش از حد درگیر تکنیک است / شیفتگی به توانایی گاهی یک هنرمند را منحرف می‌کند / روایت مسعود سعدالدین از نمایشگاه "حیرت در آن" تا زندگی هنری در آلمان

محمد آزرم: جشنواره‌های ادبی زمانی تاثیرگذار هستند که تداوم داشته باشند / روایت در شعر باید به چگونه بیان کردن و فرم‌سازی روایی منجر شود

رونمایی کتاب "پارتیتور دست‌نویس نی‌نوا" در فرهنگسرای نیاوران / حسین علیزاده: موسیقی با وجود محدودیت‎ها جنب‌وجوش دارد

اجرای نمایش "وانیک" با بازی بهاره رهنما و علی اوجی در تماشاخانه سپند/ "حضار قیام کنند" در تماشاخانه استاد مشایخی/ تخفیف ویژه "عاشقانه‌های خیابان" به دانشجویان

صابر سهرابی: جشنواره‌های فجر به شهرستان‌های استان فارس می‌روند

محمدرضا خاکی: روند فاصله‌گیری از مقولات اجتماعی در تئاتر کشور به وجود آمده / تئاتر ما نیاز به گفتمان میان مدیران، تئاتر حرفه‌ای، محققین و مترجمین دارد / الان زمانی است که تئاتر ما نیازمند تمرکززدایی است

سینمای ایران دیگر مشتی‌گری ندارد چون آدم‌هایش کم‌لطف شده‌اند / با حسن رضایی از کشتی کج تا "شبح کژدم"

علی مسعودی: "آخر خط" یک سریال طنز به معنای واقعی است / منتظر تصمیم مدیران شبکه سه هستیم

در این تراس کمدی بولوار اجرا می‌شود / نگاهی به نمایش "تراس" نوشته ژان کلود کریر و کارگردانی مسعود کرامتی

لزوم همراهی فعالان عرصه مد و لباس با جریان اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی