آریا بانو

آخرين مطالب

10 خواسته ای که مردان از همسرشان دارند! خانواده

10 خواسته ای که مردان از همسرشان دارند!

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
مردها همیشه هم انتظاراتی که از همسر خود دارند را به زبان نمی‌آورند‎
مردها همیشه هم انتظاراتی که از همسر خود دارند را به زبان نمی‌آورند اما دلیل نمی‌شود این توقعات و خواسته‌ها را در دلشان هم نگه ندارند. در این مقاله قصد داریم این خواسته ها را به شما بگوییم.
آقایان از همسر خود چه می‌خواهند
شک نداریم که رابطه جنسی برای مردها فوق العاده مهم است. بیشتر وقتها مردها خودشان هم تائید می‌کنند که رابطه‌ جنسی در صدر لیست چیزهایی است که از ازدواج می‌خواهند. اما همین آقایان نیازهای عاطفی دیگری نیز دارند. مردها همیشه هم انتظاراتی که از همسر خود دارند را به زبان نمی‌آورند اما دلیل نمی‌شود این توقعات و خواسته‌ها را در دلشان هم نگه ندارند.
مثلا بعضی از مردها در مورد حمایت مالی از همسر خود احساس مسئولیت می‌کنند ولی به زبان نمی‌آورند، حتی اگر درآمد همسرشان بیشتر باشد و نیازی هم نداشته باشد. فکر و احساسی که در وجود یک مرد نهفته است می‌تواند روی رابطه تاثیر بگذارد، بنابراین فهم دنیای درون یک مرد، دریچه‌ای به سمت فرصتها و دریافتها برایتان خواهد گشود.
محبت کنید
با وجود اینکه رابطه جنسی برای بیشتر مردها خیلی اهیمت دارد اما محبت هم برایشان واقعا مهم است. این محبت چه به صورت گرفتن دست او در میان جمع باشد، گذاشتن یک پیام عاشقانه و یا ماساژ دادن شانه‌هایش بعد از یک روز کاری، به هر حال نشان دادن اینکه با محبت و علاقه مراقبش هستید، دل همسرتان را نرم خواهد کرد.
برای ابراز علاقه و محبت‌تان راههای مختلف را امتحان کنید. نیازی نیست روش‌تان پیچیده باشد؛ گفتن ِ اینکه چقدر دوستش دارید، تشویق کردن او و دلگرم کردنش هنگامی که ناامید است، یک بوسه‌ی غافلگیر کننده و کمی گپ دوستانه، راههای بسیار ساده‌ای هستند که تاثیرات شگرفی دارند.
توانانمندی هایش را باور داشته باشید
آقایان معمولا فکر می‌کنند خیلی مهم است که آنهایی که دوست‌شان دارند را حمایت و تامین کنند. بگذارید همسرتان بداند تواناییها و مهارتهایش را باور دارید و می‌دانید که پشتیبان شماست.
تشویق و تحسین شما که همسرش هستید برای او معانی زیادی دارد. مهمترین کاری که می‌توانید بکنید این است که جوری رفتار کنید که همسرتان احساس کند «یک مرد» است نه یک «پسربچه»! مثلا این بار که به رستوران رفتید بگذارید او غذا را انتخاب کند، کارهای کوچکی مانند این، اعتماد بین‌تان را محکم‌تر کرده و به او احساس مسئولیت در رابطه را می‌دهد.
درکش کنید
مرد شما باید بداند که شما او را درک می‌کنید. مردها اغلب منطقی‌ترند و دوست دارند مسائل را حل کنند. این ویژگی ارزش دارد و بین او و شما که به عنوان یک زن معمولا احساسی‌ترید تعادل برقرار می‌کند. یکی از راههایی که هر دو شما می‌توانید به هم نشان بدهید همدیگر را درک می‌کنید این است که قرار بگذارید هر روز چند دقیقه با هم حرف بزنید.
می‌توانید مثلا برای خودتان یک تمرین 20 دقیقه‌ای روزانه در نظر بگیرید و سوالهای مثبت از هم بپرسید، مثلا کدام کارهای هم را می‌پسندید و ...

مرد شما باید بداند که شما او را درک می‌کنید‎
تحسین و تائیدش کنید
بیشتر مردها دوست دارند روی شانه‌شان بزنند و بگویند: آفرین! یکی از راههای انجام این خواسته‌ی آنها این است که اغلب همسرتان را تحسین کنید. مراقب باشید زیاد این کار را نکنید که عادت کند و بیفایده شود. در طول هفته هوشمندانه و انتخابگر، موقعیت‌های تحسین او را پیدا کنید. مثلا بگذارید بداند ارزش سختکوشی او را می‌دانید، بابت حمایتش از خانواده از او تشکر کنید، به او بگویید تیشرت جدیدش چقدر به او می‌آید و او را ببوسید و اعتراف کنید چقدر به عنوان یک مرد، برازنده است.
او را همانطوری که هست بپذیرید
همه‌ی ما دوست داریم اطرافیانمان، ما را همانطوری که هستیم قبول داشته باشند و سعی نکنند تغییرمان دهند. زنی که سعی می‌کند همسر خود را تغییر دهد او را آزرده و عصبانی می‌کند. اگر نگرانی شما و تلاش‌تان برای تغییر، مربوط به سلامت و امنیت او باشد قابل درک است اما ویژگیهای شخصیتی او را نمی‌توانید تغییر دهید. با روش‌های زیر می‌توانید به همسرتان نشان دهید چقدر او را می‌پذیرید:
عیبهایش را ببینید اما باز هم او را دوست داشته باشید.
یاد بگیرید اول خودتان را بپذیرید تا بتوانید شوهرتان را نیز همانگونه که هست بپذیرید.
درمورد تفاوتهای‌تان سخت گیری نکنید.
با هم قرار بگذارید که گاهی در بگومگوهایتان، با عدم توافق هم کنار بیایید.
قبول کنید که قرار نیست در همه چیز اتفاق نظرو سلیقه داشته باشید.

مرد را همانطوری که هست بپذیرید‎
اینقدر زیاد و پشت سرهم حرف نزنید
اگر همسرتان خسته است، ذهنش درگیر کارش است و یا فقط حوصله‌ی گفتگو ندارد، مجبورش نکنید به حرفهایتان گوش بدهد. خانمها گاهی واقعا زیاد حرف می‌زنند، اما لازم است شرایط را بسنجند و اگر مناسب نبود، گفتگو را به زمان دیگری موکول کنند. اگر دلتان از دست همکاران پُر است به جای همسرتان می‌توانید یکی از دوستان یا اعضای خانواده را برای غُر زدن و درد دل کردن انتخاب کنید، یا می‌توانید همه چیز را روی کاغذ بنویسید تا آرام شوید.
مطمئنا گفتگو کردن یکی از مهمترین و باارزش‌ترین جنبه‌های یک رابطه است اما زمانی که هر دوی شما واقعا آن را بخواهید و آماده باشید، پس اول ببینید مردتان آماده‌ی شنیدن غرولندهای شما هست؟
احترام بگذارید
یک زندگی مشترک عاشقانه و صمیمی، بدون احترام ممکن نیست. یکی از بهترین راههایی که یک خانم می‌تواند به همسرش نشان بدهد عاشق اوست این است که با گوش سپردن به او هنگام گفتگو، احترامش را ابراز کند، نه اینکه وسط حرفش بپرد و کلام او را قطع کند. می‌توانید احترام خود را از راههای زیر نشان دهید:
در مورد افکار و عقایدش، نظر منفی ندهید.
در مورد برنامه ریزیهایش با ملاحظه باشید.
وقتی با او موافق نیستید، رویتان را برنگردانید.
به طور کل، مثبت، قدردان و متوجه نیازها و خواسته‌هایش باشید.
گاهی او را به حال خودش بگذارید
چه کسی هست که دوست نداشته باشد گاهی با خودش خلوت کند و تنها باشد؟ همه‌ی ما به اوقاتی نیاز داریم که به حال خودمان باشیم و برای ارتباط مجدد با دیگران، انرژی بگیریم. وقتی همسر شما تازه از سر کار به خانه برمی‌‌گردد، اجازه دهید بدون هیچ حرف و صحبتی مدتی به حال خودش باشد.
یا روزهایی که تعطیل است، با پُر کردن تمام اوقاتش با برنامه‌های خودتان، فرصت استراحت و پرداختن به علاقه مندیهایش را از او نگیرید. اگر واقعا دوست دارید یک روز تعطیل با همسرتان جایی بروید یا کار خاصی انجام دهید، حتما از قبل با او مشورت کنید و اگر مایل نبود به زمان دیگری موکولش کنید.

گاهی مرد را به حال خودش بگذارید‎
اعتماد داشته باشید
اعتماد، لازمه‌ی موفقیت در زندگی زناشویی است. همسران با اطمینان متقابل می‌توانند رابطه‌ای سالم میان خود ایجاد کنند، ارتباط موثر داشته باشند و یاد بگیرند چگونه منصفانه با هم بحث کنند. ایجاد اطمینان، زمانبر است و طی سالها شما می‌توانید یاد بگیرید چگونه به عهدهایتان وفادار بمانید، خود واقعی‌تان باشید و به هم ابراز عشق و محبت کنید.
اگر موردی در همسرتان وجود دارد که تردید شما را برانگیخته کرده و به سختی می‌توانید به او اعتماد کنید، از مشاور کمک بگیرید و درگیر راههای نادرستی چون جاسوسی کردن و خیانت و ... نشوید.
همدل و همراه باشید
همسر شما فقط همسرتان نیست بلکه دوست شما نیز هست. برای اینکه همچنان بعد از گذشت سالهای اول ازدواج دوست هم باقی بمانید باید راههایی پیدا کنید که اوقات خوب و باکیفیتی را با هم بگذرانید و تجربیات جدیدی با هم خلق کنید. بهترین دوست هم بودن یعنی اینکه بدانید چه زمانی با هم حرف بزنید، چه زمانی از هم گله کنید، همدیگر را نادیده نگیرید، برای هم فداکاری کنید و حال هم را خوب کنید.
یاد بگیرید از کلمات قشنگ برای هم استفاده کنید، قدردانی خود را نشان دهید و گاهی به جای اینکه به علاقه‌ی خودتان بپردازید، گذشت کنید و با هم سرگرمی مورد علاقه‌ی همسرتان را انجام دهید.
منبع : زندگی ایده آل


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیازهای عاطفی سالمندان را چگونه بر طرف کنیم؟

سه باور غلط که باعث می‌شود همسرتان از شما فاصله بگیرد

چگونه دختران مجرد را تشخیص دهیم؟!

6 راه برای خوشحالی در زندگی اگر هنوز ازدواج نکرده اید

عروس ها و مادر شوهر ها

انواع روش های بغل کردن همسر و تکنیک های آن

زنان استرسی دختردار می شوند یا پسردار؟!

10 راه برای داشتن یک زندگی با دوام

زیبایی مرد چقدر در ازدواج مهم است؟

ارتباط کلامی غلط و جایگزین صحیح آن با کودک

12 اشتباه دخترانه در زمان ازدواج!

ایده‌هایی جذاب برای توانمندسازی مادران جوان به بهانه اکران یک مستند موفق

اصولی‌ترین شیوه رفتار با کودک کار به بهانه روز جهانی مبارزه با کار کودکان

4 اشتباه رایج زنان در برابر خشونت همسرانشان

بایدها و نبایدهای ازدواج در دوران سالمندی

افراد قرمز در ازدواج را بشناسید

جدا خوابیدن زن و شوهر

5 عامل طلاق‌زا!

مراسم عقد و عروسی ایرانیان

به جای امر و نهی، هوشمندانه حق انتخاب دهید

5 توصیه به مادران برای چگونگی کنار آمدن با بی نظمی کودک

بسته حقوقی برای پایان دادن به یک دعوای خانوادگی

چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید؟

پیامدهای اختلاف نظر والدین و مشاجره آنها در حضور فرزند

چگونه با خانواده همسر ارتباط خوب داشته باشیم؟

چند راهکار برای پرورش مسئولیت‌پذیری در کودکان

معیارهای زنان برای ازدواج در سنین متفاوت

مهریه‌ام را ببخشم، حق طلاق بگیرم؟

رایج ترین اشتباهات در برنامه ریزی های روزانه

چگونه همسرتان در خانه کمک شما باشد؟

ازدواج با فامیل یا غریبه ؟ مسئله این است !

آیا افراد مبتلا به سندرم داون نیاز و احساس جنسی دارند؟

ازدواج در سالمندی مانع افسردگی می‌شود

می‌دانم مناسب یکدیگر نیستیم ولی به او قول ازدواج داده‌ام!

13 عادت یک خانواده موفق

سریال جایگزین برادر جان مشخص شد

شیوه‌های صحیح فرزندپروری

چگونه در 40 سالگی، به تلخی هایمان مثبت نگاه کنیم؟

چطور از همسرتان درباره رفتارهای مشکوک بپرسید؟

صفر تا صد فرزندخواندگی؛ به بهانه شروع به کار سایت فرزندخواندگی

شوهرم من را فقط برای کلفتی می‌خواهد!

چگونه کودکان را از تصمیم طلاق آگاه کنیم؟

حسرت دوران مجردی بعد از ازدواج

چگونه بعد از طلاق از کودکم حمایت کنم؟

آشنایی و ازدواج بعد از 35 سالگی

حفظ احترام سالمندان

رابطه‌ی شما با والدینتان چه اثری بر زندگیتان می‌گذارد؟

شکایت از پدرومادر به خاطر منتشر کردن عکس در فضای مجازی

با بیکاری و ورشکستگی همسرمان چطور برخورد کنیم؟

بهترین های بازی کودکانه برای اوقات فراغت بچه ها