آریا بانو

آخرين مطالب

مینا وحید: مردم مرا با کاراکتر سریال بانوی عمارت اشتباه گرفته اند گفتگو

مینا وحید: مردم مرا با کاراکتر سریال بانوی عمارت اشتباه گرفته اند

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
«مینا وحید» بازیگر نقش جواهر در سریال «بانوی عمارت» با اشاره به اینکه جواهر، زن بدجنسی نیست به ایرنا گفت: پس از پخش قسمتی از سریال که مربوط به خیانت جواهر بود کاربران فضای مجازی به یکی از صفحه های اجتماعی ام حمله کرده و به خاطر این خیانت من را سرزنش کردند.
چندی پیش شما، عکسی از کاراکتر «جواهر» در سریال «بانوی عمارت» در صفحه اجتماعی خود در فضای مجازی منتشر کردید و در شرح این تصویر نوشتید «لطفا فحش ندهید، این فقط یک سریال است.» دلیل این عکس العمل چه بود؟
پس از پخش قسمتی از سریال که مربوط به خیانت کردن جواهر می شد کاربران فضای مجازی به صفحه اجتماعی من حمله کردند و در پیام هایشان من را به خاطر خیانت جواهر مورد سرزنش قرار دادند، آنها به جواهر در صفحه شخصی من فحش می دادند، انگار واقعا من را با جواهر اشتباه گرفته بودند (می خندد) از این رو مجبور شدم با منتشر کردن یک عکس از جواهر بانوی عمارت به مردم یادآوری کنم که این فقط یک سریال است و من بازیگر این نقش هستم و نه خودش.
فکر می کنید چرا چنین اتفاقی رخ داد؟
چیزی که من در دوران فعالیتم در حیطه بازیگری متوجه شدم این است که مردم به شدت با برخی کاراکتر های فیلم ها و سریال ها همذات پنداری می کنند. آنها این نقش ها را آنقدر باور می کنند که برای اش احساس تاسف کرده و یا دلسوزی می کنند.
دلسوزی؟
بله، به یاد دارم زمانی که جواهر دراین سریال هنوز باطن خود را نشان مخاطب نداده بود همین کاربران به صفحه شخصی من می آمدند و پیام هایی از سردلسوزی برای این کاراکتر می نوشتند.
آیا فکر نمی کنید که شما هم در این تاثیرگذاری ها و همذات پنداری ها دخیل هستید، یعنی به نوعی آنقدر نقش خود را باور پذیر بازی می کنید که باعث می شوید مردم با این نقش چنین ارتباطی بگیرند؟
در صورتی این برداشت درست است که بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینم، بله، شاید آنقدر بازی من در این نقش باور پذیر بوده است که مردم واقعا با جواهر ارتباط گرفتند و حرصشان از او در آمده است اما اگر بخواهیم از دیدگاه دیگر هم نسبت به این موضوع نگاه کنیم باید گفت مردم در فضای مجازی وقتی ماسکی روی چهره دارند و کسی آنها را نمی شناسد خشم خود را با اینگونه پیام های منفی تخلیه می کنند.
مینا وحید واقعا فکر می کند که دریافت چنین پیام هایی نشانه خشم کاربران است؟
بله، در نظرداشته باشید تاکنون فقط مینا وحید مورد حمله کاربران فضای مجازی قرار نگرفته است بلکه خیلی از هنرمندان ایرانی و همچنین والیبالیست های صربستانی ، مسی، رونالدو، داورانی که مسابقات ورزشی ایران را داروی می کردند نیز مورد حمله کاربران ایرانی فضای مجازی قرار گرفتند.
چرا اینگونه فکر می کنید؟
به نظرمن ما جامعه ای داریم که در آن مردم هیچ وقت خود واقعی شان را نشان نمی دهند و در بیشتر اوقات با یک لبخند برلب با هم معاشرت می کنند، زمانی ظاهر با باطن این افراد در تضاد باشد افراد باید به گونه ای دیگر این تضاد ها را تخلیه کنند، حالا این مردم وسیله ارتباطی به دست آوردند که در آن می توانند با یک صفحه و اسم تقلبی خود واقعی شان را نشان دهند، آنجا ماسکی بر چهره ندارند و هیچ کس در فضای مجازی آنها را به خاطر بی ادبی و یا پرخاشگری وحرف های بی پایه و اساسشان سرزنش نمی کند پس می توانند به راحتی خشمشان را با فحش به دیگران تخلیه کنند. این دقیقا خود واقعی این افرادی است که در جامعه به هم لبخند می زنند.
فکرنمی کنید شاید این شیطنت ها فقط یک نوع تفریح جوان ها و نوجوان ها باشد؟
من یک سوال در این زمینه دارم، چرا همین جوانان و نوجوانان زمانی که من را در خیابان می بینند به خاطر جواهر به من فحش نمی دهند، چرا فقط درخواست عکس و امضا دارند؟ چرا وقتی من را می بینند لبخند می زنند مگر از جواهر بدشان نمی آید؟ بگذارید من باز تاکید کنم که مینا وحید تنها سیبل این نوع تیرها نبوده و نخواهد بود، تا به امروز صدها نفر مثل من که در حیطه هنر، ورزش و یا هر رشته دیگری فعالیت داشته اند حداقل یک بار مورد اینگونه حمله ها قرار گرفته اند حتی کاربران خارجی هم از دست این حمله ها به ستوه آمدند و گاهی صفحه شان را بستند، به نظرمن باید چندین آسیب شناس و جامعه شناس این مشکل را ریشه یابی کنند وبرای حل آن در جامعه چاره ای بیاندیشند چون اگر اینگونه عکس العمل ها ادامه پیدا کند هم در روان خود این افراد و جامعه تاثیر بد می گذارد و هم آن کاربری را که مورد سرزنش قرار می دهند دچار آسیب جدی خواهد شد.
آیا شما هم پس از دریافت پیام هایی دچار آسیب شدید؟
آسیب جدی خیر؛ اما بارها نا امید شدم وقتی دیدم مردم تلاش شبانه روزی من برای یک نقش را نادیده گرفتند و فقط به تخلیه روانی خود فکرکردند.
تجربه دریافت اینگونه پیام ها را از قبل داشته اید؟
بله، در سریال شهرزاد وقتی مریم به بابک خیانت کرد کاربران فضای مجازی به صفحه ام حمله کرده و آنقدر پیام های ناراحت کننده برای ام ارسال کردند که مجبور شدم برای مدتی صفحه شخصی ام در فضای مجازی را ببندم.
واقعا صفحه اینترنتی خود را به خاطر حجم این پیام ها بستید؟
بله ، این اتفاق همزمان شده بود با عزا دار بودن من، متاسفانه در آن دوره زمانی من پدرم را از دست داده بودم و مردم بدون اینکه بدانند وضعیت روحی مینا وحید چطور است او را به خاطر خیانتی که کاراکتر مریم در سریال شهرزاد کرده بود سرزنش می کردند.
خود شما جواهر را دوست داشتید و یا این شخصیت حرصتان را در می آورد؟
من جواهر را واقعا دوست داشتم و دارم، جواهر شخصیت بدجنسی ندارد.
شما برای اولین بار در بانوی عمارت تجربه حضور در یک سریال تلویزیونی را لمس کردید، این تجربه چطور بود؟
باید بگویم طیف مخاطبان در تلویزیون بیشتر از سریال های نمایش خانگی و سینما و تئاتر است و از این رو فکر می کنم که سازمان صدا و سیما باید سریال سازی هایش را قوی تر کند و به مخاطبانش احترام بیشتری بگذارد.
این روزها صدا و سیما سعی دارد با به روی آنتن داشتن سریال در هر شب مخاطبان ریزش کرده خود را دوباره به سمت تلویزیون بکشاند فکر می کنید کمیت در سریال سازی چیزی است که مخاطب تلویزیون از این رسانه انتظارش را دارد؟
خیر، همانطور که گفتم صدا و سیما باید سعی کند تا جایی که امکان دارد سریال های با کیفیت بسازد، فیلمنامه های خوب و سطح بالا را برای ساخت سریال تایید کند، مردم ما علاقه زیادی به کار فاخر دارند ما بارها سریال هایی داشتیم که موفق شده اند عمده مردم را پای تلویزیون نگه دارند، این سریال ها دقیقا همان پروژه هایی بودند که سطح سلیقه مردم را بالا بردند، فیلمنامه تکراری نداشتند و با تیم کارگردانی خوبی ساخته شده بودند.
مسئله دیگری که سریال های جدید دیده می شود استفاده از بازیگران تازه کار است، نظر شما در این باره چیست؟
خوشحالم که این اتفاق افتاد، باید باور داشت که ما به بازیگران جدید نیازمندیم و باید راه را برای به چالش کشیدن استعداد آنها باز بگذاریم البته من بیشتر اعتقاد دارم که این بازیگران باید از جای درستی انتخاب شوند مثلا بازیگران تئاتر میتوانند در سریال های خوش بدرخشند.
درحال حاضر مینا وحید درگیر بازی در پروژه ای است؟
من از مهر ماه سال قبل تا همین یکماه پیش درگیر سریال بانوی عمارت بودم، اتفاقا آخرین سکانس این سریال را خودم بازی کردم و سطل آب یخ هم روی سر خودم خالی شد(نوعی رسم است که درآن روی سر بازیگری که سکانس پایانی را بازی کرده است آب می ریزند) به همین خاطر فعلا می خواهم استراحت کنم و در زمان استراحت به روی پیشنهاد های دیگری ک داشتم فکرمی کنم.
مینا وحید متولد 17 مرداد 1366 در رشت است، او دارای مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و بازیگری سینما و تلویزیون ایران است. شهرت او در سینما با فیلم دوران عاشقی به کارگردانی علیرضا رئیسیان رقم خورد فیلمی که کاندیدای ده سیمرغ بلورین از جشنواره فجر شد. او در سریال شهرزاد هم بازی کرده‌است. دیگر نقش‌های مینا وحید در فیلم‌هایی مثل کفشهایم کو؟ (کیومرث پوراحمد) و هایلایت شکل گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مرضیه ابراهیمی قربانی معروف اسیدپاشی: اعدام نمی‌خواهیم، چرخه خشونت باید متوقف شود

نسل دوبلورهای قدیمی ما دیگر تکرار نمی‌شود / محدودیت‌ها در رادیو زیاد و متن‌ها شبیه همدیگر شده است / وقتی یک کار انیمیشن را دوبله می‌کنم، اصلاً خسته نمی‌شوم / روایت تورج نصر از سال‌ها فعالیت در دوبله و بازیگری

ویژگی‌های موسیقی کودک از نگاه اردشیر کامکار

محمدمهدی فخری‌زاده: انتشار کتاب سینمایی مقبولیت عمومی ندارد / در اتحادیه ناشران می‌توانیم جلوی فعالیت‌های مخرب را بگیریم / "راهنمای فیلم‌های سینمای ایران" در دست تدوین است

مهران نائل: "دل‌دار" روایتی متفاوت از عشق است

حسینی: نمایشگاه عکس افغانستان در نیاوران بستر مناسبی برای همدلی است

دوست دارم آرام آرام بیایم و ماندگار شوم / پژمان جمشیدی اول باید بازیگر می‌شد بعد فوتبالیست / گفت‌و‌گو با علی شمس الهی خواننده پاپ

کلیشه شدن در یک نقش خطرناک است / حسام محمودی از بازی در سریال "دل‌دار" می‌گوید

مهسا علامیر: حقوق استادان گرایش‌های هنری در دانشگاه‌های ایران پایین است / اغلب طراحان لباس توان پرزنت آثارشان را ندارند

بهترین راه لاغری شکم | جراحی‌هایی که فقط جیبتان را خالی می‌کند!

بهمن کیارستمی: منیر فرمانفرماییان تا آخرین روز تصویربرداری مقابل دوربین راحت نبود / نمایش مستند "منیر" در خانه سینما

مستر کیتون شخصیتی است که تعریف مشخص دارد / روایت یوسف مرادیان از بازی در سریال "از یادها رفته"

عباس مجیدی: در دوسالانه مجسمه شهری مشهد هنرمندان براساس فضای تعریف شده مجسمه می‌سازند

علی نصیریان:لزوم تجدیدنظر تلویزیون در سریال‌سازی/ قصه‌هایی که درد مردم نیست

از سوءاستفاده تا قاچاق‌فروشی کودکان کار

نمایشی که 30 سال پیش اجرای آن در تئاترشهر متوقف شد / روایت حسن انصاریان از اجرای نمایش "شاپرک خانوم" با بازیگران حرفه‌ای

خوشحالم که بخشی از خاطرات دهه شصتی‌ها هستم

ضبط «برادرجان» ادامه دارد/80 درصد تصویربرداری سریال به انجام رسید

کامبیز دیرباز : برایم مهم است نقشی که بازی می‌کنم توده مردم را نمایندگی کند

ندا لهردی: در ترجمه "همسران تابستانی" به سبک و لحن نویسنده وفادار بودم / شخصیت‌های واقعی لارنس الیویه و ویوین لی در رمان بئاتریز ویلیامز

شریعتمداری: موضوعی برای پنهان کردن از مردم نداریم

حسینی: به مدد اساتید می‌شود بر دشواری‌های حوزه آموزش پیروز شد / رونمایی از سامانه صدور کارت تدریس مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری

حسینی: خلیج فارس دُر و مروارید علم و هنر را برآورده است / معاون هنری وزیر ارشاد در روز ملی خلیج فارس به بوشهر رفت

«کودک‌شو» به لرستان، خوزستان و زاهدان می‌رود/ بازغی: هیچ خداحافظی در کار نبود؛ گلایه‌ام را فریاد کردم

علی شیرازی: هنر خوشنویسی وارد دوران طلایی خود شده است

هادی حاجتمند: "مدیترانه" قصه آب و دفاع از مرزهاست / بازخوردها در جشنواره جهانی فیلم فجر زلال‌تر است

طراحان، تولید‌کنندگان و هنرمندان هستند که تعیین می‌کنند بازار چگونه باشد نه مردم / روایت حسامی از کیف و کفش‌های برند "ویزلند"

تأکیدی بر سنتی یا مدرن بودن کار نداشتم / روایت شریف لطفی از آلبوم "آوای ایران (محلی‌ها)"

فرزندتان در چه زمینه‌ای استعداد دارد؟

بیماری مادرم عظیم‌ترین حادثه سخت زندگی ما بود / کارمان در گیشه بسیار سخت است / روایت کارگردان فیلم "شکستن همزمان بیست استخوان" از حضور در جشنواره جهانی فجر

احمد مسجدجامعی: عکاسان در سطح شهر با مشکلات متعددی روبرو هستند / برگزیدگان مسابقه عکس مترو معرفی شدند

محمدرضا علیمردانی: ترجیح دادم نه به فرش قرمز "غلامرضا تختی" بروم نه مصاحبه‌ای کنم / سه بار قرار بود با مهران مدیری همکاری کنم اما نشد

گفت وگوی خراسان با عکاس مبتکر آمریکایی درباره پروژه «حذف شده»

با خنده به استقبال مردها بروید

انتظامی: وارش مصداق ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سینما است

پیمان سلطانی: رپرتورا ارکستر ملی مضمون ملی، میهنی، عاشقانه دارد / انتشار یک اثر ملی بعد از 10 سال

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

شریعتمداری: تامین اجتماعی از دولت 180هزار میلیارد تومان طلب دارد

سرمربی تیم فوتسال دانشجویان دختر: شناختی کافی از حریفان نداریم

باور به دختران دنیای IT

رضا کیانیان: به ما سنگ می‌زنند چون در حال پیشرفت هستیم

نقش نظام آموزشی و تربیتی در ایجاد آسیب‌های اجتماعی

در بند فروشندگی در خیابان...

گفتگو با حامد بهداد: جسارت در سینمای ایران را من ایجاد کردم!

وقتی سیل روح را می آزارد!

نادر مشایخی: پدرم خیلی‌ها را دوستدار سینما کرد

نظر حامد عنقا درباره تهیه‌کنندگان سریال‌های نوروزی/ مردم به ما اعتماد کردند

«زنبور کارگر» 15 اردیبهشت کلید می‌خورد/ دلیل انتخاب حمید فرخ‌نژاد

نکات تغذیه‌ای که روز «سیزده به در» باید رعایت کنید

«پدر» مهم‌ترین رکن تربیت فرزندان در خانواده