آریا بانو

آخرين مطالب

هفت مشکل عمومی که در ازدواج در سن کم رخ می‌دهد! خانواده

هفت مشکل عمومی که در ازدواج در سن کم رخ می‌دهد!

  بزرگنمايي:

آریا بانو - صورتی ها / ازدواج پیوند مقدسی است و می‌توان گفت مهم‌ترین اتفاق در زندگی هر دختر و یا پسری همین ازدواج می‌باشد. سن، شاید مهمترین قضیه در مورد ازدواج دختر و پسر هست زیرا هر انسانی در بازه سنی مشخص خصوصیات و اخلاقیات متفاوتی را تجربه می‌کند. برخی از افراد در سن کم ازدواج می‌کنند و برخی در سن زیاد. آیا می‌دانید تفاوت این دو در چیست؟ شاید امروزه نیز به چشم ما بخورد که دختر و پسر کم سن و سال با هم ازدواج کنند. شما حدس می‌زنید که چه مشکلاتی بر سر راه آن‌ها قرار خواهد گرفت؟ در ادامه قصد داریم مشکلات ازدواج در سن کم را برای شما دوستان عزیز و همراهان گرامی مطرح نماییم. همراه ما باشید تا از این مشکلات آگاه شویم.
مسائل مالی:
اولین مشکلی که در ازدواج سنین پایین رخ می‌دهد، مشکل مالی است زیرا احتمال دارد که جوانان کم سن و سال از لحاظ مالی تامین نشده باشند و بعد از ازدواج نیز مشکلات مالی خیلی زیادی را تجربه خواهند کرد زیرا بعد از ازدواج هزینه زندگی بسیار بالاتر می‌رود و زوج جوان در سن کم با آن درگیر می‌شوند.
زوج‌های جوان در اول ازدواج با مشکل اجاره، پوشاک، خوراک، قسط و غیر روبرو هستند که با توجه به سن کم آن‌ها تحملشان نیز کم بوده و سریع از کوره در می‌روند و در اثر استرس و مشکلات، رابطه‌شان با یکدیگر نیز به مشکلات زیادی بر می‌خورد. پس همانطور که گفتیم، اولین مشکل ازدواج در سن پایین مشکل مالی است که خود جوان‌ها از عهده آن بر نمی‌آیند و باید خانواده‌ها به آن‌ها کمک کنند و این قضیه به مستقل بودنشان آسیب می‌رساند.
در سنین پایین دختر و پسر بیشتر به فکر پس انداز و آینده نیستند و مدام دوست دارند که پول خرج کنند و به مسافرت بروند و لباس‌های جدیدی بخرند؛ همین هم دلیلِ ایجاد مشکلات مربوط به مسائل مالی و بحث و مشاجره با یکدیگر، می‌شود.
مسائل ارتباطی:
معمولا ازدواج‌هایی که در سن کم رخ می‌دهد دلیل ازدوجشان اغلب برای ازدواج گذراندن وقت بیشتر با شریک عاطفی‌شان است. لیکن بعد از ازدواج این اتفاق نمی‌افتد. برخلاف تصور زوج‌ها بعد از ازدواج نمی‌توانند وقت خیلی زیادی را با یکدیگر بگذرانند؛ زیرا مشکلات و مسائل مالی باعث می‌شود که هم دختر و هم پسر کار کنند تا از عهده مشکلات مالی زندگی‌شان بربیایند، بنابراین کل روز را در محل کار خود سپری کرده و خستگی‌شان را به خانه می‌آورند و وقتی خسته هستند آرامش روحی و روانی نداشته و مدام در استرس خواهند بود. به این ترتیب دلیل اصلی ازدواج که گذراندن وقت بیشتر باهم بود از بین می‌رود، همچنین خستگی در روابط جنسی آنان نیز تاثیر می‌گذارد و در نهایت همه این عوامل کنار هم جمع شده و مشکلات فراوانی را برای زوج فراهم می‌آورند.
احساس محدودیت:
همانطور که می‌دانید بعد از ازدواج و زیر بار تعهد رفتن در سن کم، محدودیت‌هایی برای هر دو طرف ایجاد می‌شود. این محدودیت‌ها زمانی بیشتر می‌شود که طرفین دوست‌های مشترکی نداشته و مجبور باشند جدا از هم زمان‌شان را با دوستان‌شان بگذرانند. همچنین مشکل محدودیت زمانی به اوج می‌رسد که اگر یکی از زوجین فردی اجتماعی باشد و دیگری مخالف این قضیه بوده و حتی راضی نباشد که همسرش با دوستانش ارتباط داشته باشد.
اکثر جوانان در سن کم دوست دارند که وقت خود را با دوستانشان سپری کنند در حالی که ازدواج مانعی این علاقه شده و برای هر دو زوج محدودیت ایجاد خواهد کرد که رفته رفته باعث خستگی دختر یا پسر و یا هر دو خواهد شد حتی اگر خسته نشوند مشکلات و تنش‌هایی بین زوج ایجاد خواهد کرد.
مشکل با قوانین:
معمولا جوانان در سنین پایین پر جنب و جوش هستند و دوست دارند با قوانین خودشان زندگی کنند و از قانون و نصیحت‌های دیگران خوششان نمی‌آید. ولی وقتی در سن کم ازدواج می‌کنند پدر و مادر هر دو طرف سعی دارند که آموزه‌هایی در مورد پس انداز کردن پول، نحوه مدیریت زندگی، همسرداری و …. داشته باشند و این موضوع برای جوان کم سن و سال غیرقابل تحمل است پس با دخالت والدین زوج‌ها مدام با تنش و بحث مواجه خواهند شد؛ گاه با خانواده و گاه با یکدیگر.
مسائل مربوط به دخالت والدین:
گاهی اوقات حتی تصمیمات مربوط به داشتن فرزندان نیز ممکن است منجر به درگیری در میان زوج‌های جوان شود. در مواردی که هر یک از شرکا می‌خواهند بچه داشته باشند، در حالی که دیگری آماده نیست، رابطه دچار تنش و استرس خواهد شد. مخصوصا زمانی که والدین بر آن‌ها نظارت می‌کنند و شدیدا خواستار بچه‌دار شدنشان هستند که این موضوع با دخالت والدین و اختلاف نظر زوجین افزایش پیدا می‌کند و رفته رفته فاصله بین دو طرف شدید می‌شود.
مسئولیت‌ها:
قبول کردن مسئولیت در سن کم برای زوجین، کار بسیار سختی است و معمولا زوج‌ها سعی دارند که از زیر بار مسئولیت فرار کنند و این دست خودشان نیست زیرا آن‌ها هنوز آماده پذیرفتن مسئولیت بزرگ نیستند و همین موضوع هم اغلب موجب ایجاد تنش در میان زوجین می‌شود و جزو مشکلات ازدواج در سن کم می‌باشد.
این موضوع زمانی شدیدتر می‌شود که زوجین شاغل بوده و بعد از آن سعی دارند که مسئولیت خانه را به عهده یکدیگر بیندازند. در حالی که روش صحیحی نیست و برای جلوگیری از ایجاد تنش بهترین روش این است که زوجین با هم تقسیم وظایف کنند و هرکس کار مربوط به خودش را در خانه انجام دهد.
اهدای زمان بیشتر به یکدیگر:
همانطور که گفتیم زوج‌های جوان به خاطر این که زمان زیادی را با عشقشان سر کنند، تصمیم به ازدواج می‌گیرند. در واقع این زوج تحمل دوری یکدیگر را ندارند بعد از ازدواج هم شریک زندگی خود را فقط مختص خود می‌دانند و از کار و روابط خانودگی و دوستان بیزار هستند زیرا مانع ارتباط بیشتر و اهدای زمان بیشتر به یکدیگر می‌شود.
پس این مورد هم جزو مشکلات ازدواج در سن کم به شمار می‌آید. بهترین راه برای حل این مشکل، اولویت دادن مسائل در زندگی شما است. شما همچنین می‌توانید سفرهای غیرمنتظره به مکان‌‎های نزدیک در آخر هفته را برنامه ریزی نمایید تا وقت کافی را با یکدیگر صرف کنید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روش های مدیریت درگیری در رابطه

نکاتی که شما را خوشبخت می کند

از ازدواج سنتی تا وصلت‌های تلگرامی

چرا مادر‌ها احساس تنهایی می‌کنند؟

چگونه به کودکان آموزش دهیم که به دیگران احترام گذارند؟

شوهر کشی به خاطر بد زبانی!

خواهر داشتن یعنی خوشبختی!

راهکارهایی برای ارتباط برقرار کردن با سالمندان

افکاری که باعث نابودی زندگی مشترک می‌شود!

بهترین سن باروری در خانم ها و آقایان

سیاست های زنانه ی یک عروس باهوش که معجزه می کند

با این ایده ها مدرسه را برای بچه ها جذاب تر کنید

زنان توانمند و قوی این 4 کار را انجام می‌دهند

راهکارهای کلیدی برای ازدواج مجدد خانم ها

با این ویژگی ها برترین و قوی ترین زن شوید

در آغوش کشیدن کودک بدون رضایتش؛ یک اشتباه بزرگ!

چگونه بد دلی شوهر را از بین ببریم؟

چطور بعد از طلاق به زندگی عادی برگردیم؟

با دشمنان زندگی زناشویی آشنا شوید

عادات مخرب ازدواج‌ها

غم‌انگیز مثل بدون اجازه بزرگ‌ترها

برنامه ریزی و مدیریت زمان در ایام نوروز

پسرعمویم تمایلی به ازدواج فامیلی ندارد!

نحوه‌ی برخورد با سالمند پرخاشگر| علل و درمان پرخاشگری سالمندان

مهارت زندگی/ راهکارهایی برای شروع یک روز خوب

مهارت زندگی/ راهکارهایی برای دور شدن از فشار روانی در تعطیلات

می‌ترسم همیشه مجرد بمانم!

آموزش ارزش های اخلاقی به کودکان امکان پذیر است؟

چگونه برای همسرمان جشن تولد سورپرایزی بگیریم و عاشقانه تبریک بگوییم؟

چرا از نظر مردها زنان مسن تر قوی تر هستند؟

عشق های خیابانی، اشک های پشیمانی

آیا لازم است روابط پیش از ازدواج را با همسر در میان گذاشت؟

چگونه رابطه بهتری با خانواده همسرمان داشته باشیم؟

مرد‌ها آرزوی چه همسری را دارند؟

لذت بردن بامزه کودک!

شجاعت پدر در بزرگ‌ترین تصمیم زندگی

چرا نباید برای فرزندتان ساعت هوشمند بخرید؟

نظم در خانه را از کجا شروع کنم؟

چطور همسر اجباری خود را دوست داشتنی کنید؟

می خواهید از همسرتان جدا شوید؟دست نگه دارید!

عشق‌تان را این گونه به آقایان نشان دهید

با اختلافات خانوادگی و استرس در تعطیلات چه کنیم؟

زمانی ویژه برای شما 2 نفر بدون فرزند!

فواید سلامتی رابطه جنسی چیست؟

نکات طلایی برای تربیت کودک شاد

اهمیت ویتامین برای تغذیه کودکان

رفتار‌های اشتباه والدین و تاثیر آن‌ها در بزرگسالی کودک!

8 راهکار برای افزایش «نشاط» در زندگی که با شادی متفاوت است!

زن و شوهرها از هم چه می خواهند؟

شوهرم مثل نقل و نبات فحش می دهد!