آریا بانو

آخرين مطالب

هفت مشکل عمومی که در ازدواج در سن کم رخ می‌دهد! خانواده

هفت مشکل عمومی که در ازدواج در سن کم رخ می‌دهد!

  بزرگنمايي:

آریا بانو - صورتی ها / ازدواج پیوند مقدسی است و می‌توان گفت مهم‌ترین اتفاق در زندگی هر دختر و یا پسری همین ازدواج می‌باشد. سن، شاید مهمترین قضیه در مورد ازدواج دختر و پسر هست زیرا هر انسانی در بازه سنی مشخص خصوصیات و اخلاقیات متفاوتی را تجربه می‌کند. برخی از افراد در سن کم ازدواج می‌کنند و برخی در سن زیاد. آیا می‌دانید تفاوت این دو در چیست؟ شاید امروزه نیز به چشم ما بخورد که دختر و پسر کم سن و سال با هم ازدواج کنند. شما حدس می‌زنید که چه مشکلاتی بر سر راه آن‌ها قرار خواهد گرفت؟ در ادامه قصد داریم مشکلات ازدواج در سن کم را برای شما دوستان عزیز و همراهان گرامی مطرح نماییم. همراه ما باشید تا از این مشکلات آگاه شویم.
مسائل مالی:
اولین مشکلی که در ازدواج سنین پایین رخ می‌دهد، مشکل مالی است زیرا احتمال دارد که جوانان کم سن و سال از لحاظ مالی تامین نشده باشند و بعد از ازدواج نیز مشکلات مالی خیلی زیادی را تجربه خواهند کرد زیرا بعد از ازدواج هزینه زندگی بسیار بالاتر می‌رود و زوج جوان در سن کم با آن درگیر می‌شوند.
زوج‌های جوان در اول ازدواج با مشکل اجاره، پوشاک، خوراک، قسط و غیر روبرو هستند که با توجه به سن کم آن‌ها تحملشان نیز کم بوده و سریع از کوره در می‌روند و در اثر استرس و مشکلات، رابطه‌شان با یکدیگر نیز به مشکلات زیادی بر می‌خورد. پس همانطور که گفتیم، اولین مشکل ازدواج در سن پایین مشکل مالی است که خود جوان‌ها از عهده آن بر نمی‌آیند و باید خانواده‌ها به آن‌ها کمک کنند و این قضیه به مستقل بودنشان آسیب می‌رساند.
در سنین پایین دختر و پسر بیشتر به فکر پس انداز و آینده نیستند و مدام دوست دارند که پول خرج کنند و به مسافرت بروند و لباس‌های جدیدی بخرند؛ همین هم دلیلِ ایجاد مشکلات مربوط به مسائل مالی و بحث و مشاجره با یکدیگر، می‌شود.
مسائل ارتباطی:
معمولا ازدواج‌هایی که در سن کم رخ می‌دهد دلیل ازدوجشان اغلب برای ازدواج گذراندن وقت بیشتر با شریک عاطفی‌شان است. لیکن بعد از ازدواج این اتفاق نمی‌افتد. برخلاف تصور زوج‌ها بعد از ازدواج نمی‌توانند وقت خیلی زیادی را با یکدیگر بگذرانند؛ زیرا مشکلات و مسائل مالی باعث می‌شود که هم دختر و هم پسر کار کنند تا از عهده مشکلات مالی زندگی‌شان بربیایند، بنابراین کل روز را در محل کار خود سپری کرده و خستگی‌شان را به خانه می‌آورند و وقتی خسته هستند آرامش روحی و روانی نداشته و مدام در استرس خواهند بود. به این ترتیب دلیل اصلی ازدواج که گذراندن وقت بیشتر باهم بود از بین می‌رود، همچنین خستگی در روابط جنسی آنان نیز تاثیر می‌گذارد و در نهایت همه این عوامل کنار هم جمع شده و مشکلات فراوانی را برای زوج فراهم می‌آورند.
احساس محدودیت:
همانطور که می‌دانید بعد از ازدواج و زیر بار تعهد رفتن در سن کم، محدودیت‌هایی برای هر دو طرف ایجاد می‌شود. این محدودیت‌ها زمانی بیشتر می‌شود که طرفین دوست‌های مشترکی نداشته و مجبور باشند جدا از هم زمان‌شان را با دوستان‌شان بگذرانند. همچنین مشکل محدودیت زمانی به اوج می‌رسد که اگر یکی از زوجین فردی اجتماعی باشد و دیگری مخالف این قضیه بوده و حتی راضی نباشد که همسرش با دوستانش ارتباط داشته باشد.
اکثر جوانان در سن کم دوست دارند که وقت خود را با دوستانشان سپری کنند در حالی که ازدواج مانعی این علاقه شده و برای هر دو زوج محدودیت ایجاد خواهد کرد که رفته رفته باعث خستگی دختر یا پسر و یا هر دو خواهد شد حتی اگر خسته نشوند مشکلات و تنش‌هایی بین زوج ایجاد خواهد کرد.
مشکل با قوانین:
معمولا جوانان در سنین پایین پر جنب و جوش هستند و دوست دارند با قوانین خودشان زندگی کنند و از قانون و نصیحت‌های دیگران خوششان نمی‌آید. ولی وقتی در سن کم ازدواج می‌کنند پدر و مادر هر دو طرف سعی دارند که آموزه‌هایی در مورد پس انداز کردن پول، نحوه مدیریت زندگی، همسرداری و …. داشته باشند و این موضوع برای جوان کم سن و سال غیرقابل تحمل است پس با دخالت والدین زوج‌ها مدام با تنش و بحث مواجه خواهند شد؛ گاه با خانواده و گاه با یکدیگر.
مسائل مربوط به دخالت والدین:
گاهی اوقات حتی تصمیمات مربوط به داشتن فرزندان نیز ممکن است منجر به درگیری در میان زوج‌های جوان شود. در مواردی که هر یک از شرکا می‌خواهند بچه داشته باشند، در حالی که دیگری آماده نیست، رابطه دچار تنش و استرس خواهد شد. مخصوصا زمانی که والدین بر آن‌ها نظارت می‌کنند و شدیدا خواستار بچه‌دار شدنشان هستند که این موضوع با دخالت والدین و اختلاف نظر زوجین افزایش پیدا می‌کند و رفته رفته فاصله بین دو طرف شدید می‌شود.
مسئولیت‌ها:
قبول کردن مسئولیت در سن کم برای زوجین، کار بسیار سختی است و معمولا زوج‌ها سعی دارند که از زیر بار مسئولیت فرار کنند و این دست خودشان نیست زیرا آن‌ها هنوز آماده پذیرفتن مسئولیت بزرگ نیستند و همین موضوع هم اغلب موجب ایجاد تنش در میان زوجین می‌شود و جزو مشکلات ازدواج در سن کم می‌باشد.
این موضوع زمانی شدیدتر می‌شود که زوجین شاغل بوده و بعد از آن سعی دارند که مسئولیت خانه را به عهده یکدیگر بیندازند. در حالی که روش صحیحی نیست و برای جلوگیری از ایجاد تنش بهترین روش این است که زوجین با هم تقسیم وظایف کنند و هرکس کار مربوط به خودش را در خانه انجام دهد.
اهدای زمان بیشتر به یکدیگر:
همانطور که گفتیم زوج‌های جوان به خاطر این که زمان زیادی را با عشقشان سر کنند، تصمیم به ازدواج می‌گیرند. در واقع این زوج تحمل دوری یکدیگر را ندارند بعد از ازدواج هم شریک زندگی خود را فقط مختص خود می‌دانند و از کار و روابط خانودگی و دوستان بیزار هستند زیرا مانع ارتباط بیشتر و اهدای زمان بیشتر به یکدیگر می‌شود.
پس این مورد هم جزو مشکلات ازدواج در سن کم به شمار می‌آید. بهترین راه برای حل این مشکل، اولویت دادن مسائل در زندگی شما است. شما همچنین می‌توانید سفرهای غیرمنتظره به مکان‌‎های نزدیک در آخر هفته را برنامه ریزی نمایید تا وقت کافی را با یکدیگر صرف کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

ابتکار: اجرای 9 ماه مرخصی زایمان زنان اجباری است

انواع دوست داشتن عشق؛ ساده‌ لوحانه و خالی یا رمانتیک و آرمانی؟!

زن‌ها از یک رابطه عاطفی چه می‌خواهند؟

چطور والدینم را برای رسیدن به خواسته ام راضی کنم؟

نکات مهم برای سفر خانوادگی با همسفرانی از نسل‌های مختلف

ذائقه ها/ غذایی کم کالری و سرشار از مواد مغذی برای خوش اندام شدن

«کلاس اول»؛ بحرانی برای همه کودکان

راهکارهایی برای مسئولیت پذیری کودک

اهمیت بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری

نشانه های مهم نزدیک بودن وقت زایمان

آموزش محاسبه سن بارداری، چند ماهه هستید؟

معلومات کودکی مهارت‌های بزرگ‌سالی

چطور بین فرزندان عادلانه رفتار کنیم؟

چگونه عاشق شوید و چه کسی را برای ازدواج انتخاب کنید؟

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟

آیا اهدای خون در بارداری خطرناک است؟

آیا اعتیاد به روابط جنسی واقعا بیماری است؟

با کودکی که از مدرسه می‌ترسد، چه کنیم؟

شوهر 60 ساله‌ام در خانه فقط سودوکو حل می‌کند!

ساده‌لوحانه و خالی یا رمانتیک و آرمانی؟!

سوء تفاهمی درباره ازدواج و بچه دار شدن افراد معلول

مرد‌ها آرزوی چه همسری را دارند؟

کارهایی که همه کودکان می بایست قبل از 12 سالگی امتحانش کنند

نکات مهم کودکان و روابط زناشویی والدین

همه آنچه باید درباره ازدواج موفق بدانیم .

شوهرم در خانه حرف نمی‌زند، فقط سرش به روزنامه گرم است!

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیست؟

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیستند؟

دوری از همسر در زندگی مشترک چه تاثیراتی دارد؟

مشکلاتِ پدرانی که به تنهایی بچه بزرگ می‌کنند، چیستند؟

راهکارهایی برای مقابله با شوهری که وابسته به مادرش است

راهکارهایی برای کاهش درد زایمان

برنامه ریزی برای خورد و خوراک دانش آموزان

با شوهرهای وابسته به مادر چه کنیم؟

علائم تنگی نفس در بارداری

چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟

 قلقلک دادن کودک مضر یا مفید است؟

خوشگل نبودن شوهرم شادی را از زندگی‌مان گرفته!

پسرزا بودن برخی از زنان چه دلایلی دارد؟

اگر زن درآمد مستقل داشته باشد آیا باز هم باید نفقه بگیرد؟

تنگی نفس در بارداری؛ علت‌ها و راه‌های درمان آن

وقتی بی توجهی های شوهرمو دیدم با مشاورم رابطه برقرار کردم

آیا زوج می‌تواند اجازه ادامه تحصیل را از همسر خود بگیرد؟

فرزند پروری بدون جنگ قدرت در خانواده امکان پذیر است؟

مادرشوهرم خیلی کینه ایه

آیا ازدواج کردن نشانه موفقیت و خوشبختی است؟

چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ می اندازیم؟

کودکان این زنان دچار اختلال شخصیت می‌شوند