آریا بانو

آخرين مطالب

دلیل تمایل مردان به زنان بزرگ‌تر از خودشان چیست؟ مقالات

دلیل تمایل مردان به زنان بزرگ‌تر از خودشان چیست؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو-طبق نظر برخی مردان زنان جوان‌تر شوخی‌های آن‌ها را متوجه نمی‌شوند و فاقد مهارت‌های لازم برای حفظ یک رابطۀ عمیق و پر معنا هستند.

وقتی صحبت از یک زوج می‌شود، بیشتر ما ناخودآگاه، زن را کوچک‌تر از مرد تصور می‌کنیم. در گذشته کوچک‌تر بودن مرد در یک رابطه‌ی عاطفی، قابل قبول نبود. امروزه، اما دیدگاه‌ها نسبت به این موضوع تغییر کرده و مسأله‌ی اختلاف سنی میان زوجین دیگر اهمیت چندانی ندارد.


زنان سن بالاتر می‌دانند که از زندگی شان چه می‌خواهند

چیزی که در وهله‌ی اول یک مرد را به زنی بزرگ‌تر از خودش جذب می‌کند، روشن بودن طرز فکر و هدف او در زندگی است. این زنان به خوبی می‌دانند که از زندگی شان چه می‌خواهند و تمام انرژی شان را روی رسیدن به هدف‌های بزرگ تری متمرکز می‌کنند. در حالی که زنان جوان‌تر هنوز در حال مکاشفه‌ی دنیا از طریق تجربه‌ی روابط عاطفی و ماجرا‌های شور انگیز هستند، زنان سن بالاتر روی ارتقاء زندگی خود و عزیزان شان متمرکز هستند؛ بنابراین هیچ شک و شبهه‌ای در رابطه با این زنان وجود ندارد، ویژگی‌ای که برای مردان ارزشمند است، چون شریک عاطفی شان را قابل اعتماد می‌سازد.

بیشتر از زندگی و فراز و نشیب هایش می‌دانند

زنان سن بالاتر، در مجموع تجربه‌ی بیشتری از زندگی و روابط عاطفی دارند. این مسأله به مردان این امکان را می‌دهد که چیز‌های جدید زیادی از این زنان یاد بگیرند. چنین زنی نگاه خاص خودش به موضوعات مختلف را در میان می‌گذارد و باتجربه بودن او به شریک عاطفی اش کمک می‌کند که نگاه واقع بینانه تری به زندگی داشته باشد و باعث پختگی بیشتر او می‌شود. این زنان می‌توانند یک مرد را به گونه‌ای ببینند که خود او قادر نیست. آن‌ها به مردان نشان می‌دهند که واقعاً چگونه مردی هستند و به آن‌ها انگیزه می‌دهند تا به هدف‌های بزرگ تری برسند.

دید دیگری از مسائل به شما می‌دهند

رابطه‌ی عاطفی با زنان سن بالاتر به مردان فرصت رشد می‌دهد. درست است که هر نوع رابطه‌ای در مجموع به ما کمک می‌کند چیز‌های جدیدی درباره‌ی خودمان و اینکه که هستیم یاد بگیریم، اما زنان سن بالاتر به مردان کمک می‌کنند که درک عمیق تری از احساسات خود پیدا کنند. در رابطه با چنین زنانی، نیازی نیست درگیر پروسه‌ی طاقت فرسای بازی‌های ذهنی و منتظر حدس زدن آن‌ها شوید، بلکه می‌توانید هر چه که در ذهن تان می‌گذرد را به راحتی بیان کنید و احساس نکنید که تحت فشار هستید. این مسأله ارتباط بین زوجین را قوی‌تر کرده و به ایجاد یک رابطه‌ی مستحکم و پخته کمک می‌کند.

اعتماد به نفس دارند و متکی به خود هستند

در حالی که زنان جوان‌تر هنوز به دنبال جلب توجه و تأیید دیگران هستند، زنان سن بالاتر به توانایی هایشان اعتماد دارند و با خودشان احساس راحتی می‌کنند. این زنان نیازی به اثبات خودشان به دیگران ندارند و در زندگی احساس راحتی می‌کنند. اعتماد به نفس این زنان و رفتار حاکی از احترام آن‌ها با خودشان، مردان را مجذوب آن‌ها می‌کند. زنان سن بالاتر هم از توجه مردان به خودشان لذت می‌برند، اما در عین حال، روی چیز‌های مهم دیگری هم تمرکز دارند.

از نظر عاطفی پخته ترند

زنان سن بالاتر تجربه‌ی بیشتری از زندگی دارند و فراز و نشیب‌های بسیار بیشتری را در زندگی از سر گذرانده اند. آن‌ها می‌دانند که چطور در عکس العمل هایشان به اتفاقات زیاده روی نکنند و چطور احساسات و رفتارشان را کنترل کنند. اما این قطعاً به معنای آن نیست که این زنان کسل کننده هستند و درکی از شوخی و تفریح ندارند. در بیشتر موارد، آن‌ها به اندازه‌ی زنان جوان تر، از درون سرزنده و شاداب هستند، از چت کردن لذت می‌برند و اوقات خوشی با شریک عاطفی خود دارند.

دیگر خبری از هیجانات ناپخته‌ی جوانی نیست

بعضی مردان شیفته‌ی حس آرامش و خونسردی‌ای هستند که در زنان سن بالاتر وجود دارد. زنان جوان‌تر انرژی خیلی زیادی دارند که می‌تواند برای بعضی تحسین برانگیز باشد، اما این ویژگی برای همه‌ی مردان جذاب نیست. بسیاری از مردان جوان، سبک زندگی آرام‌تر و آهسته تری را ترجیح می‌دهند که آرامش بخش باشد. بیشتر زنان سن بالاتر ترجیح می‌دهند سرگرمی‌های آرام تری مثل باغبانی، انجام کار‌های دستی و نقاشی یا رفتن به یک کنسرت نه چندان پر سر و صدا داشته باشند، تا اینکه فعالیت خیلی مهیجی انجام دهند.

خوش صحبت و عمیق هستند

زنان سن بالاتر پخته و بسیار خوش صحبت هستند. تجربه‌هایی که این زنان از زندگی دارند، به آن‌ها این امکان را می‌دهد که درک عمیق تری نسبت به دنیا داشته باشند. علاوه بر این، آمار‌ها نشان می‌دهد که بیشتر زنان بالای 30 سال، تحصیلات دانشگاهی دارند. زنان تحصیل کرده باهوش هستند و می‌توانند یک مکالمه‌ی عمیق درباره‌ی تقریباً هر موضوعی را به خوبی پی بگیرند؛ از محیط زیست و جامعه گرفته تا سفر و رسانه ها. آن‌ها طرز فکر خودشان را درباره‌ی هر چیزی دارند و همین مسأله آن‌ها را برای مردان جذاب می‌کند.

ثبات مالی دارند

بر کسی پوشیده نیست که مردان هم -پیر یا جوان- در زندگی به دنبال امنیت اقتصادی هستند. بیشتر زنان سن بالاتر شغل ثابت و پس انداز مالی دارند و نسبت به مخارج خود احساس مسئولیت مالی زیادی می‌کنند. این بدان معنی است که مردان هم گاهی برای منفعت مالی و تأمین شدن، با زنان بزرگ‌تر از خود وارد رابطه‌ی عاطفی می‌شوند.

دیگر بچه‌ای در کار نیست

بعضی از مردان علاقه‌ای به مسئولیت مهم بزرگ کردن بچه ندارند. بیشتر زنان سن بالاتر، بچه‌های بزرگی دارند که دیگر با آن‌ها زندگی نمی‌کنند. این مسأله به زوجین این امکان را می‌دهد که تمرکزشان فقط روی یکدیگر باشد و نهایت علاقه و توجه شان را به شریک عاطفی شان بدهند. شاید خودخواهانه به نظر برسد، اما بعضی مردان ترجیح می‌دهند همه‌ی توجه زن زندگی شان به آن‌ها معطوف باشد و مجبور نباشند این توجه را با فرزندان او تقسیم کنند.

رابطه‌ی مادرانه

بعضی مردان به این دلیل به زنان پخته تمایل دارند که می‌خواهند زن زندگی شان از آن‌ها مراقبت کند. منظور از مراقبت در اینجا حمایت ذهنی و عاطفی‌ای است که یک زن سن بالاتر می‌تواند به شریک عاطفی اش بدهد. به این مسأله «سندرم مامان» هم گفته می‌شود. در این حالت مرد نیاز به زنی دارد که همه‌ی کار‌های او را برایش انجام دهد، از پخت و پز گرفته تا انتخاب لباس‌های خود. با این حال، مردان باید بدانند که همه‌ی زنان سن بالاتر با این مسأله کنار نمی‌آیند.

دستپخت شان خوب است

زنان سن بالاتر دیگر در آشپزی مهارت پیدا کرده اند و می‌توانند با هر چیزی غذایی سرهم کنند که تقریباً همیشه بسیار خوشمزه از آب در می‌آید. زنان جوان‌تر کمتر آشپزی می‌کنند و ترجیح می‌دهند غذای آماده یا دستپخت مادرشان را بخورند، درحالی که زنان سن بالاتر از آشپزی کردن برای مرد زندگی شان لذت می‌برند. به علاوه، این زنان خوردن یک غذای گرم و خوشمزه‌ی خانگی در کنار خانواده را ارزشمند می‌دانند.

منبع: روزیاتو

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بالا رفتن سن ازدواج و تبعات تجردگرایی

از قوانین حضانت فرزندان بعد از طلاق اطلاع دارید؟

نگاهی به فمینیسم و آثار فمینیستی در سینمای ایران

آرایش مو و صورت زنان از صفویه تا قاجار

21 شغل‌ رو به افول!

صحبت‌های یک معلم با والدین دانش‌آموزان

ای دوش تا دوش پیمبر تا همیشه / تو در میان خیل زنان بهترین شدی / اشعاری در رثای وفات حضرت خدیجه(س)

راز طلاق های سه سوته این دهه هفتادی ها چیست؟

مامان بزرگ یا من؟

شما چه تیپی هستید؟

شنبه جدید،بشقاب جدید

نمک می خوریم به قیمت آجیل

لوازم آرایشی یا لوازم مرگبار!

چگونه از ریا دوری کنیم؟

مشاهدات عجیب مردی درباره خروج روح از بدن!!!

ابهامات مجازات «والدین سهل‌انگار»

بحران هویت در کمین خانواده ها

رنج بیماری، درد بی کسی

گوناگون/ 10 فرهنگ غذایی عجیب از سراسر جهان

تازیانه تعصب بر پیکر زنان سرپرست خانواده

انتخاب همسری با فرهنگ

نقش پُر رنگ پدر در تربیت فرزندان

مهارت زندگی/ چگونه به کتاب خواندن عادت کنیم؟

فواید و قواعد پیاده روی سالمندان

به مناسبت روز معلم: از قدیم تا جدید

سیلی خشونت بر پیکر نحیف

چگونه می توان در مصرف آب در آشپزخانه صرفه جویی کرد؟

سونامی سالمندی و ضرورت حفظ سرمایه اجتماعی

ما انسان‌ها چه بلایی بر سر جنگل‌های دنیا آورده ایم؟

اصول‌ معاشرت‌ صحیح

حکمت غیبت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف چه میباشد؟

آغاز هفته گرافیک؛ زنان طراح از گذشته تا امروز

همسر هستید یا مادر؟

نان در روغن ترجمه های تکراری!

طنز/ با 440 هزار تومان چه می شود کرد؟

استفتائات رهبری درباره اذن شوهر برای فعالیت زن در فضای مجازی تا دف زدن در جشنها

دختران مجازی!- امیر ناظمی *

شناخت حجت خدا و گمراهی از دین

چه کسانی موفق به توبه می‌شوند؟

بن‌مایه‌های فرهنگ "مهدویت" در تفکر شیعی / 10 کتاب درباره صاحب الزمان (ع)

پیش نیاز سبک زندگی مهدوی به مناسبت نیمه شعبان

زوج های جوان و هفت خان هزینه های عروسی!

جوانان بی خرد در آرزوی ازدواج!

مهارت زندگی/ چگونه اهداف واقع‌گرایانه برای کسب و کار خود تعیین کنیم؟

لب‌های ورقلمبیده و گونه‌های برآمده؛ چرایی اوج گرفتن جراحی‌های زیبایی

چگونه سفر دونفره عاشقانه داشته باشیم؟

به گِل نشسته ایم- مهناز بیرانوند

چرا نمی‌توانیم از این شنبه شروع کنیم؟

مخالفت بی‌جهت «ولی» با نکاح دختر مجردش

٨ راهکار برای لذت بخش کردن سفر