آریا بانو

آخرين مطالب

شلوار مام استایل؛ مد جدید این روزها اجتماعي

شلوار مام استایل؛ مد جدید این روزها

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
شلوار مام استایل؛ مد جدید این روزها 3
k ١
١
ریموج / شلوار مام استایل مدتی است که مجددا به دنیای مد بازگشته و فضای استایل روزمره را تسخیر کرده است. این شلوارها زمانی سوژه خیلی از جوک ها و شوخی ها بودند، اما امروزه به یکی از استایل های جذاب جین در بین جوانان تبدیل شده اند که گویا همه باید حداقل یکی از آن ها را در کمد لباس خود داشته باشند.
مطمئنا پوشیدن شلوار جین مام استایل برای بسیاری از افراد تعریف نشده است. اما این استایل می تواند شما را از همیشه جذاب تر و متمایز تر کند، به شرط آنکه نکات مهم توصیه شده در این مقاله را رعایت کنید.
مسلما پیروی از این ترند کار سختی است. شاید با فکر کردن به جین مام استایل، به یاد استایل سواحل غربی آمریکا می افتید که در آن، موهای شما بافت های درشتی دارند و احتمالا تی شرتی به تن دارید. اما این تصویر چیزی نیست که هنگام پرو این نوع شلوارها می بینید. در حقیقت وقتی آن را می پوشید، شلوار گشادی را می بینید که انگار از کمد مادربزرگتان در آمده و به تن شما زار می زند! از شوخی گذشته، شاید این شلوارها در نگاه اول آنقدر هم جذاب به نظر نرسند؛ اما وقتی بدانید که آن ها را با چه لباس و اکسسوری ست کنید، جذابیت خود را نشان خواهند داد.
مد همیشه شامل لباس هایی نیست که امتحان خودشان را پس داده اند. در واقع، مد بازی با لباس ها است. استفاده از لباس های جذاب و چالش برانگیز و کار کردن بر روی آنها تا زمانی که به استایلی خوب برسید. به اولین باری که شلوار جین های تنگ را امتحان کردید فکر کنید. احتمالا از هیکل خودتان نا امید شدید و به خودتان قول دادید تا هنگامی که لاغر نکرده اید، دیگر شلوار تنگ نپوشید … اما الان اندامتان همان است و کمد شما پر شده از شلوار های جین تنگ و چسبان!
شما می توانید انواع شلوار را با کفش ها و لباس های مختلف ست کنید، اما رسیدن به یک استایل جذاب و دوست داشتنی، نیازمند کمی نوآوری و تجربه است. جذاب کردن جین های مام استایل و در آوردن استایلی مناسب از آن ها هم به خلاقیت نیاز دارد. در اینجا شش استایل متفاوت به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با اعتماد به نفس جین مام استایل بپوشید، و دیگر از پیوستن به این ترند هراسی نداشته باشید.
1. به آرامی به سمت ظرافت و زیبایی حرکت کنید
استایل یک خانم با کلاه و پلیور صورتی بافتنی و شلوار جین مام استایلاکثر ما هنگام استفاده از کلاه های بافتنی و سوییشرت، ناخودآگاه به سمت شلوار های جین می رویم. حال اگر بخواهیم از جین های مام استایل استفاده کنیم باید دقت کنیم تا ظاهر این جین ها را که باعث تداعی مادران خانه دار می شوند، به تعادل برسانیم. برای این کار، ابتدا با احتیاط و دقت اکسسوری های مناسب را انتخاب و با این جین ها ست کنید. سپس از کفش هایی تمیز و مرتب که خطوط و مرزهای آن مشخص است، و کیف های سطح بالا با ساختار مناسب، در کنار جین خود استفاده کنید. توجه به این نکات ریز، تضاد زیبایی بین شلوار جین شما و لباس های بافتنی ایجاد می کند.
2. آن را با کفش های مرغوب و جذاب همراه کنید
استایل یک خانم با شلوار مام استایل و کفش پاشنه بلند زردیکی از سریعترین راه ها برای بالا بردن سطح استایلی که در مرز زشتی قرار دارد، استفاده از یک جفت کفش سطح بالا و مرغوب است. این موضوع مانند این است که با یک جرقه، ناگهان تمام لباس های شما به روز و مطابق با مد شده باشند. برای آن که شلوار جین های گشاد و بگی خود را جوان پسند تر و به روز کنید، آنها را با بوت و یا کفش های استک هیلز ست کنید. استک هیلزها کفش هایی هستند که پاشنه ی آن ها بلند و پهن است و عموما چوبی هستند. همچنین می توانید در ست کردن این ترند، از کفش های جیر با رنگ خاص و یا بوت هایی استفاده کنید که رویه ی آن ها فلزی ست و با یراق آلات خاصی تزئین شده اند. این کفش های جسورانه، چشم ها را به خودشان جلب می کنند و ظاهر شما را، متعادل می سازند.
3. کت های خزدار را به استایل خود اضافه کنید
استایل یک خانم با کت خز دار رنگی و شلوار جین مام استایلبرای آنکه ظاهر خود را کمی شیک تر کنید، از کت خزدار استفاده کرده و اجازه دهید تضاد بین مجلل بودن کت و غیر رسمی بودن جین، کار خودش را بکند.
4. مینیمالیست باشید
استایل یک خانم با موهای بلوند و عینک آفتابی و تی شرت سفید و شلوار جین مام استایل و کتانی سفیدزمانی که می خواهید استایل خود را در یک ترند پیدا کنید، برای شروع می توانید در طول روز آن را خیلی کم و به شکل مینیمالیست استفاده کنید. بجای آنکه خیلی در مرکز توجه باشید و احساس بدی به شما دست بدهد، از لباس مورد نظر با اختیاط تر استفاده کنید. مثلا می توانید از شلوار مام استایل خود، مانند شلوار جین های تنگی که دارید استفاده کنید. آن را با یک پلیور بافتنی ضخیم و یک جفت کفش شیک و خاص بپوشید. دمپای شلوار را تا زده و خودتان نسبت ها را کنترل کنید. طوری استایل خود را طراحی کنید و بیرون بروید که گویا اولین نفری هستید که آن استایل را می پوشید.
5. مام استایل را با لباس های مناسب همراه کنید
استایل یک خانم با موهای بلوند و کت کرم و شلوار جین مام استایلیک روش عالی دیگر برای پوشیدن شلوار مام استایل این است که همراه آن، لباس هایی مناسب و فاخر بپوشید. وقتی کتی بی نهایت بی نقص بر روی شانه های شماست و یا پیراهنی دکمه دار به تن دارید که یقه ای بسیار جذاب و قدرتمند دارد، بقیه ی اجزاء استایل شما نیز جایگاه و ارزش خود را پیدا می کنند. در این صورت چشم ها به سمت لباس های جذاب شما رفته و بقیه ی عوامل، به حاشیه می روند. مثلا اگر کتی زیبا با یقه های جذاب و بوت هایی براق و تمیز پوشیده اید، شلوار مام استایل شما می تواند لباس جالبی باشد که به استایل شما اضافه شده تا خلاقیت آن را بالا ببرد.
6. با یک جلیقه ی خز، روحیه بالای خود را نشان دهید
استایل یک خانم با کلاه و پالتوی خز مشکی و شلوار جین مام استایلممکن است همه ما کت خز نداشته باشیم، اما بیشتر خانم ها، یا خودشان یا دوستانشان و یا یکی از همسایه هایشان، نوعی جلیقه خز یا لباسی از این نوع دارند. منظورمان این است که شما به راحتی می توانید به لباسی از جنس خز دست پیدا کنید. شلوار جین فاق بلند خود را با یک لباس از جنس خز، ترکیب کنید تا استایل دهه 70 خود را تکمیل کرده باشید. همچنین می توانید با بستن یک شال گردن جذاب، استایل زمستانی خود را خاص تر کنید. این ترکیب به اندازه ای غیر رسمی است که می توانید در یک برنامه دوستانه آن را به تن کنید، و در عین حال به اندازه ای رسمی است که می توانید با آن در یک قرار شام بدرخشید.
مقایسه شلوار مام استایل با دیگر شلوارها
همانطور که می دانید، شلوار جین نیز مانند هر ترند مد دیگری در حال تکامل است. بر خلاف اصطلاحات و نام هایی مانند شلوار جین تنگ، شلوار جین فاق بلند، شلوار جین دمپا گشاد و شلوار جین بوت کات که معنی آن ها کاملا واضح است، اکنون به محدوده ای از شلوار جین ها وارد شده ایم که نام آن ها، شلوار جین مام استایل ، بوی فرند و گرل فرند است. نام های جدید کمی گمراه کننده اند، و گیج شدن در انتخاب آن ها امری طبیعی است. در ادامه ما با همراه شوید تا با این استایل ها بیشتر آشنا شوید.
شلوار بوی فرند
استایل یک خانم با کت چرم مشکی و شلوار جین بوی فرنداین نوع از شلوار جین، شلوار محبوب الگوهای مد مانند کِیتی هولمز و مریلین مونرو بوده است. بر خلاف شلوار جین تنگ، جین بوی فرند نوعی خمیدگی در پارچه و قالبی راحت دارد که با ظاهری بگی و گشاد همراه است. با تکامل بیشتر، نسخه های جدید این نوع شلوار جین، به شکلی تنگ تر و مخروطی تر تولید می شود؛ اما هنوز هم متناسب و جذاب است. این شلوار که وجودش در کمد لباس های شما حیاتی است، وقتی که با یک تی شرت و یک جفت کفش تخت یا اسنیکرز همراه می شود، خیلی خوب به نظر می رسد و به شما استایلی جذاب می دهد که خیلی هم برای آن زحمت نکشیده اید.
شلوار گرل فرند
استایل یک خانم با کت مشکی و شلوار جین گرل فرنداین مدل شلوار جین، نسخه ی زنانه ی شلوار جین بوی فرند و مدلی کلاسیک از شلوار جین است؛ به طوری که در قسمت ران ها کمی تنگ تر از بوی فرندها بوده و قسمت ساق پای آن صاف تر و شق و رق تر از شلوارهای بوی فرند است. شل بودن شلوارهای بوی فرند در این مدل کمتر مشاهده می شود. این نوع شلوار جین برای دختران قد بلندی که می خواهند انحنای بدن خود را بهتر جلوه دهند، بسیار مناسب است. دختران در پوشیدن این شلوار جین ها راحت هستند و احساس جذابیت و زیبایی بیشتری می کنند. شلوار جین گرل فرند در ترکیب با کفش های پاشنه بلند بسیار عالی به نظر می رسد.
شلوار مام استایل
استایل یک خانم با بلوز سفید و شلوار جین مام استایلاگر فکر می کنید همانطور که شلوار جین بوی فرند از کلمه بوی (پسر) الهام گرفته، شلوار جین مام استایل نیز با الهام از کلمه مام (مادر) طراحی شده است، فکر شما کاملا درست است. زیرا جین های مام استایل دارای رنگ های عادی و متوسط با فاق های بلندتر از حد نرمال هستند. فرم میانه ی آن ها خارج از شکل معمول، دکمه دار شده و قسمت ساق پای آن ها بیش از حد معمول پهن هستند. این نوع شلوار باعث می شود تا باسن شما بلندتر و صاف تر به نظر برسد و پوشیدن آن با پیراهن داخل شلوار و کفش های پاشنه بلند یا اسنیکرز، ظاهر بهتری به آن می دهد.
به طور کلی، شلوار جین لباسی ضروری برای کمد لباس های شما است. مدل های مختلف این شلوار، نام های گوناگونی داشته و همیشه در حال تکامل هستند. اما مسئله مهم، پیدا کردن شلوار جینی است که کاملا برای شما متناسب بوده وآن را دوست داشته باشید. این ترند به تغییر خود ادامه می دهد و بازهم به نام های آن اضافه می شود و کمد لباس های شما هم به رشد کردن ادامه خواهد داد. بنابراین در انتخاب های خود، سخت گیر تر و همینطور هوشمندانه تر عمل کنید.
تاریخچه شلوار جین مام استایل
ما در اینجا تاریخچه ی شلوار جین مام استایل را برای شما توضیح می دهیم؛ تا ببینید چگونه شلواری که در گذشته پوشیدنش مسخره بود، به یکی از نمادهای محبوب دنیای مد امروز تبدیل شده است.
دهه 1980 میلادی – شلوار مام استایل به دنیا آمد
این شلوار جین ها که نام شان را بعدا فهمیدیم، اولین بار در دهه 80 میلادی و قبل از آنکه چشم طراحان به شلوار جین های تنگ باز شود، به بازار آمدند.
این استایل از جین، در آن زمان تازه بود و هزاران عدد از آنها توسط زنان میان سالی که در آن راحتی را حس می کردند، خریداری شده بود. این شلوارها کمرنگ بوده و چین و چروکی هم نداشتند. همچنین دارای فاق بلندی بودند که کمر شلوار را تا بالای ناف می رساند و باعث می شد پایین تنه ی زنان بلند تر و صاف تر از چیزی که بود، بنظر برسد.
این جین ها، بر خلاف شلوارهای امروزی، بسیار آزاد بوده و هیچ قابلیتی برای تغییر شکل بدن و محکم نگاه داشتن قسمت های شل آن نداشتند. شاید بدترین قسمت آنها، پارچه ی اضافه ی اطراف زیپ بود که برخی اوقات چین می خورد و باعث می شد تصور داشتن شکمی بزرگ را تقویت کند. پاهای مخروطی و کمر های لاستیکی و کش دار هم از دیگر نکات ریز و بدی بود که این نوع شلوار جین ها داشتند و زنان معمولا آنها را با شومیز می پوشیدند و شومیز شان را داخل شلوار می گذاشتند؛ ظاهرا نمی دانستند که با اینکار چقدر بد بنظر می آیند.
دهه 2000 میلادی – شلوار مام استایل نام خود را پیدا کرد (و به یک جوک ملی تبدیل شد)
استایل یک خانم با پلیور مشکی و شلوار جین مام استایلمی توان از برنامه های تلویزیونی در آن سال ها تشکر کرد که ما را از خطرات جدی این شلوار جین ها آگاه کردند. این شلوارهای غیر زیبا، حتی قبل از آنکه کمدین ها، آن ها را در برنامه های زنده معروف کنند، سال ها توسط زنان پوشیده می شدند. در یکی از این برنامه ها تبلیغی از یک برند تقلبی شلوار جین نشان داده شده که شعارش این بود: برای روز مادر امسال، به مادر خود عطر هدیه ندهید، به او چیزی دهید که با پوشیدن آن به خودش بگوید: من یک زن نیستم، یک مادرم.
بالافاصله اصطلاح شلوار مام استایل به بخشی از فرهنگ جامعه تبدیل شد و کسانی که این شلوار را می پوشیدند، احساس خجالت می کردند. می توان تصور کرد که آن تبلیغ باعث شد چندین نفر شلوار های جین خود را دور بریزند.
دهه 2010 میلادی – شلوار جین های بگی، شلوار های تنگ را به چالش می کشند
استایل یک خانم با کت مشکی و شلوار جین مام استایل،در اواخر دهه 1990 میلادی و همینطور بعد از آن، شلوار های جین تنگ دنیای مد خانم ها را تسخیر کرده بودند. تنها چند سال پیش بود که استایل های ریلکس تر و باز تر جین، مانند شلوار جین های بوی فرند، تکامل یافته و به بازار آمدند تا برتری جین های تنگ در صنعت مد را به چالش بکشند.
ممکن است بخش زیادی از این مسئله به خاطر جنبش مد نورمکور در مورد لباس های مشترک خانم ها و آقایان بوده باشد. این جنبش نوعی استایل لباس پوشیدن است که در آن به مد توجهی نمی شود. جنبشی که توسط هیپستر ها ایجاد شده و در آن با پوشیدن لباس های معمولی، به آثار سطح بالای طراحان لباس بی اعتنایی می شود. پس از شروع این جنبش ناگهان لباس های ساده و معمولی مانند شلوار جین های بگی و پلیورها در میان افراد جوان تر، طرفداران زیادی پیدا کردند.
در همان زمان استایل هایی با شلوار جین های فاق بلند مد شدند که برای افرادی با فرم بدن ساعت شنی، بسیار مناسب بود و می شد آنها را به تن افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان نیز دید.
شلوار مام استایل به یک ترند تبدیل می شود
برند Topshop اولین فروشگاه مدی بود که شلوار جین مام استایل را مجددا به عنوان یک ترند، به مصرف کنندگان جوان معرفی کرد.
دیگر برند های جهانی پر طرفدار در بین جوانان مانند ASOS و H&M بلافاصله این ترند را دنبال کردند. به طوری که امروزه، این شلوار جین ها یکی از اجناس داغ و پر طرفدار مد هستند که حتی برندهای لوکس نیز آن ها را در مجموعه لباس های جین خود قرار داده اند
شلوار مام استایل امروزی چه شکلی دارد؟
شلوارهای مام استایل انواع مختلفی دارند؛ اما چیزی که در همه ی آن ها مشترک است، وجود کمر فاق بلند و جیب های پشت خیلی بالا است. مجموع همه ی این ها باعث می شود تا پایین تنه شخصی که آن را می پوشد، جذاب تر به نظر بیاید. این فرم با استایل شلوار جین های تنگ، که به بدن چسبیده و فرم بدن را جمع وجور می کنند، در تناقص است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ارائه خدمات ورزشی و رفاهی به سیل‌زدگان ساکن در اماکن ورزشی و اردوگاه‌ها

با دستمال سفره مهمانی لاکچری داشته باشید

زیبایی با خطر مرگ

آموزش تهیه آویز دکوری کاغذی

راهنمای شناخت خواستگار از کف دست!

ایده ای جذاب با شلوار جین قدیمی

جلسه کاری ابتکار با رئیس جمهوری

گزارش 28 بندی معاونت امور زنان رئیس جمهوری به روحانی

قصه کودکانه؛ شب درخت بخشنده

تکنیک تیز کردن چاقوی آشپزخانه

ماسک ماست درجه یک برای موها

در صورت گم شدن عقدنامه چگونه مهریه را مطالبه کنم؟

افزایش حضور زنان در مجلس، نیازمند تلاش قانونگذاران است

آموزش ساخت 5 آویز دکوری برای دیوار

12 باور غلط اما رایج درباره زنان که علم آن‌ها را رد کرده است!

ابعاد فرهنگ «مرگ»

خلاقیت در بازسازی آشپزخانه در زمان کوتاه

آموزش بافت گل رز با قلاب بافی

استفاده مناسب از رنگ طلایی در دکوراسیون

ابعاد فرهنگی «مرگ»

قوانینی برای قهر کردن بین زن و شوهرها!

آموزش پاپوش بافتنی زنانه

8 تأثیر زنان بر رشد اقتصاد جهانی را بدانید

مدل های مختلف نقش حنا روی دست

عامل افزایش ریسک ابتلای کودک به «دیابت»

بهره‌مندی 186 مددجوی کمیته امداد تهران از خدمات نظام وظیفه

بهترین گیاهان تصفیه کننده هوای خانه را بشناسید

آیا می‌توان از ترساندن برای تربیت کودک استفاده کرد؟

صبح بخیر دختر رنگی و شاد

عضو کمیسیون آموزش مجلس؛تهران جزو استان های کم برخوردار است

زیبایی زنان بدون آرایش

بیمه تکمیلی "رایگان" رانندگان تاکسی پایتخت

اصرار برای ازدواج! اصرار برای طلاق!

آموزش ساخت عروسک دست دوز

در سه دقیقه ماهیتابه را برق بندازید

آموزش بند انداختن صورت مخصوص افراد مبتدی

اسباب‌بازی‌های حمام منبع پنهان آلودگی‌ها

تاثیر مخرب افسردگی پس از زایمان مادر بر کودک

مهارت های ارتباطی مناسب با داماد

نق زدن کودکان و راه هایی که والدین برای کنترل آن باید بدانند

وزیر کار: مدیران جوان از تهدیدها و طعنه ها نترسند

برای کاهش وزن چگونه پیاده روی کنیم؟

٧ نکته ای که در مراقبت از انگشترتان باید بدانید!

غذای اصلی/ سیرپلو با تره، یک غذای خوش عطر و بوی بهاری

رژیم 6 هفته ای لاغری برای عروس خانم ها

برای کاهش وزن این معجون را قبل از خواب بخورید

باردارشدن پس از تجربهٔ سقط ناخواستهٔ جنین

پاک‌سازی بدن با فنون بهاری

درخواست حل مشکلات بیمه‌ای استارتاپ‌ها

اگر قصد خرید کاغذدیواری برای خانه تان را دارید، این ٧ توصیه را بخوانید