آریا بانو

آخرين مطالب

مروری بر اجراهای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان / از پازل بند و گروه نوشه تا دختران دریا و ارکستر ملی ایران فرهنگي

مروری بر اجراهای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان / از پازل بند و گروه نوشه تا دختران دریا و ارکستر ملی ایران

  بزرگنمايي:

آریا بانو - سینا درخشنده، گروه نوشه، گروه دلیار، پازل بند، سامان احتشامی، سعید خوانساری و... بعد از ایام تعطیل در سالن‌های تهران روی صحنه خواهند رفت.


سرویس موسیقی هنرآنلاین: با پایان ایام تعطیلات نوروزی، هنرمندان اهل موسیقی تا آغاز ماه مبارک رمضان کمتر از یک ماه فرصت دارند اجراهای خود را روی صحنه ببرند.
محسن ابراهیم‌زاده
این خواننده از انتهای اسفند 97 و حتی نوروز 98 هم روز تعطیل نداشت و برنامه‌های فشرده خود را در اکثر شهرهای ایران روی صحنه برد. آخرین کنسرت او روزهای 19 و 22 فروردین‌ماه در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.
قطعات "دورهمی"، "شبگردی"، "امشب"، "برداشت رفت"، "مگه داریم"، "درد دل"، "غلاف"، "این دل رفت"، "پای ثابتم"، "شب‌های دیوونگی"، "بوی بارون"، "چقدر زود" و "کجایی" از قطعاتی است که محسن ابراهیم‌زاده در کنسرت تهران برای مخاطبان اجرا خواهد کرد.
رضا لمعانی نوازنده گیتار، کارن زیاری کیبورد، سیاوش کریمی‌نژاد درامز، مجید ترکاشوند ساکسیفون و فارق آزادیان تار، آرمان تیرماهی گیتار باس، حسام متولی پرکاشن، امید مولودی گیتار الکتریک و فرشید حکیمی کیبورد این خواننده را در این برنامه همراهی خواهند کرد.
این کنسرت روزهای 19 و 22 فروردین‌ماه یک شب و دو سئانس 18:30 و 22:30 در برج میلاد برگزار می‌شود.
سینا درخشنده
اولین کنسرت سینا درخشنده در حالی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد که او هنوز آلبومی وارد بازار نکرده است. این خواننده پاپ که به‌تازگی با انتشار چندین تک قطعه توانسته است محبوبیت زیادی کسب کند، اولین اجرای زنده خود را در شهر بندرعباس تجربه کرده و پس در تهران روی صحنه می‌رود.
"دلدار"، "بم می‌خندی"، "آغوش"، "بد تو فکرتم"، "سرسری"، "هوای عشق"، "حس قشنگ"، "واسم بمون"، "یه نفر" و... قطعات اجرایی برای اولین کنسرت این خواننده در تهران خواهد بود.
درخشنده روز 21 فروردین‌ماه ساعت 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود.
پازل بند
گروه پازل بند که در ایام عید نوروز در تعطیلات بودند روز اول اردیبهشت‌ماه میزبان هواداران خود در سالن میلاد نمایشگاه خواهند بود.
"کار دادی دستم"، "به شرطی که"، "سرم زده"، "خدا به همرات"، "دنیا میا"، "جاده"، "نگم برات"، "یادم نرفته"، "حقم آینه"، "وابسته"، "چی سرت اومد"، "خستم"، "چرا رفتی"، "دست عاشقی" و "قرار نیست" قطعات اجرایی این کنسرت هستند.
سعید جامع درامز، حمید یزدان فر گیتار باس، سهراب ستاری گیتار اسپانیش، نوید رهنما پرکاشن، میلاد دهقان، نیما عباسی از اعضای این گروه را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 1 اردیبهشت‌ماه ساعت 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.
گروه دلیار
گروه موسیقی دلیار به سرپرستی ندا بهزاد و خوانندگی نازلی سلطان‎زاده و عاطفه نوروزی روز چهارم اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران برنامه اجرا می‌کند.
نازلی سلطان‌زاده خواننده گروه دلیار درباره اجرای پیش رو گروه به هنرآنلاین، گفته است: این سومین همکاری من با گروه دلیار به سرپرستی ندا بهزاد است. اولین اجرای من با این گروه 20 آذر سال گذشته، دومین اجرا روز 12 تیرماه امسال و سومین همکاری ما در فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.
او ادامه داد: این کنسرت به‌صورت مشترک با دو خواننده متشکل از بنده و خانم عاطفه نوروزی روی صحنه می‌رود و به شکلی تهیه شده است که هرکدام از ما دو قطعه اجرا کرده و نفر بعدی روی سن خواهد رفت. با این تفاوت که قطعات من همگی شاد فولکلوریک بوده و قطعات خواننده دیگر پاپ است. همچنین در انتهای برنامه یک قطعه به‌صورت مشترک با صدای من و نوروزی اجرا خواهد شد.
سلطان‌زاده به رپرتوار اجرایی اشاره کرد و گفت: "باغ مولوی" (بندری)، "کابوکی" (کوردی)، "فریده" (آذری)، "آی جونم" (شیرازی) رپرتوار من در این کنسرت است و "آتش‌ترین بانو"، "سجاده" و "مجنون" رپرتوار اجرایی نوروزی هستند. ضمن آنکه قطعه "شانه" به‌صورت مشترک توسط من و خواننده دیگر به دو زبان فارسی و آذری اجرا خواهد شد.
تنظیم قطعات کنسرت بر عهده محمد امیر ارجمند است و تهیه‌کنندگی آن را محسن اعتماد زاده بر عهده دارد. سرپرست گروه و نوازنده درامز: ندا بهزاد، گیتار باس: آرمیتا سلیمی، گیتار الکتریک: نگین پارسا، کمانچه: کیمیا نیک پور فرخ، فلوت: ماهسیما فلاحی، ویولن: آذین نصرتی، قانون: سحر میرهاشمی، پرکاشن: سمانه گلکار و پیانو: یاسمن ناصری اعضای گروه دلیار در این کنسرت هستند.
این کنسرت روز 4 اردیبهشت‌ماه ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
دختران دریا
گروه بانوان دختران دریا به سرپرستی و خوانندگی آرزو ضیایی در 11 اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود تا مخاطبان شاهد اجرای قطعات پاپ راک و پاپ کلاسیک از این بانوان باشند.
در این اجرا تعدادی از قطعاتی را که مسعود زارع‌فر برای گروه دختران دریا سروده و در سبک پاپ راک و پاپ کلاسیک آهنگسازی و تنظیم کرده را به همراه قطعات خاطره‌انگیز قدیمی پاپ اجرا خواهد کرد.
غزل مهدوی پیانو، سحر رحیمی گیتار، ریما حسن‌زاده گیتار باس، بیتا صادقی گیتار الکتریک، آکوستیک، ویدا ملاحسنی ویلن‌سل، لیدا باقری فلوت، مژگان ابوالفتحی پرکاشن و ندا بهزاد درامز اعضای گروه دختران دریا را به سرپرستی و خوانندگی آرزو ضیایی تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 11 اردیبهشت‌ماه ساعت 20 در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
گروه نوشه
گروه نوشه در تازه‌ترین برنامه خود 13 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.
هدف گروه توشه از بازخوانی قطعات قدیمی در این اجرا برای این است که مردم با این قطعات خاطره دارند و اجرای قطعات نوستالژیک به اضافه تنظیمی جدید با سازهای تلفیقی، حال و هوایی تازه برایشان ایجاد می‌کند.
در این اجرا، آثاری از آهنگسازان بنام ازجمله انوشیروان روحانی، همایون خرم، جواد لشکری، علی تجویدی، واروژان با اشعاری از ایرج جنتی عطایی، معینی کرمانشاهی، بیژن ترقی و تورج نگهبان نواخته می‌شود.
مرناز دبیرزاده تمبک، عسل ملک‌زاده دف و دایره، غزل مهدوی پیانو، مینو قاسم پور قانون، نیلوفر ابراهیمی فلوت، سامان بهشتی درامز، کیوان فرشیدنیا گیتار باس و رضا علی لمعانی گیتار نیز در این کنسرت اعضای گروه نوشه را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت 13 اردیبهشت‌ماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
سامان احتشامی
سامان احتشامی با همراهی مهدی وجدانی روزهای 30 فروردین و 6 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت روی صحنه می‌روند.
این کنسرت شامل قطعاتی چون "چهارمضراب"، "تمنا"، "رنگ تمنا"، "ترانه‌های قدیمی"، "سپیدار"، "غروب در باغ"، "روح‌افزا"، "زندگی"، "غزل باغ"، "راز باغ" است که تنظیم برای پیانو، سازهای زهی و سازهای کوبه‌ای را نیز خودِ این آهنگساز انجام داده است.
سامان احتشامی درباره این کنسرت پیش از این گفته است: خوشحالم که مخاطبان همچنان از موسیقی بی‌کلام استقبال می‌کنند به طوری که هر دو سئانس کنسرت در کمتر از یک روز به پایان رسید و با توجه به بی‌کلام بودنِ این برنامه و عدم حضورِ خواننده، این موضوع برایم بسیار باعث خرسندی است. در این سال‌ها همواره موسیقی برایم وسیله‌ای برای ارتباط با مردم بوده است و سعی کرده‌ام باعثِ شادمانی آنان شوم و حالا گمان می‌کنم که توانسته‌ام به هدفی که همواره به آن توجه داشته‌ام، برسم.
وی افزود: من در این کنسرت خودم به‌عنوان نوازنده پیانو حضور دارم و با همراهی ارکستر زهی و سازهای ضربی، مدل‌های مختلف چهارمضراب را بر اساس ملودی‌هایی از استاد "فرامرز پایور" اجرا می‌کنم. البته این کنسرت که در آن تعدادی از موسیقی فیلم‌های "احتشامی" نیز اجرا می‌شود، با وجود استقبال مخاطبان، به دلیل آغاز ماه مبارک رمضان و احترام به ایام مذهبی تمدید نخواهد شد.
اینکه داود منادی، سامان محمد نبی، عاطفه حسینی، پیمان ابوالحسنی، وداد وافقی، آیدا امیری، مرضیه مزینانی، پروشات زندآیین، نازنین طهرانی، میثم رضایی‌مهر، سارا نادری، پریا کاظمی، امین واحدی، الهام آقابابایی، رضوانه ناطقیان، سحر بغدادی، مهدی جهانی، مهسا علیپور، سینا کلوت، احمدرضا نیکخو، مصطفی حیات غیبی، ماهرخ شریف زاده، سپینود میرزایی، امیر حسین قوامی و عمران فروزش نیز نوازندگان ارکستر را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 30 فروردین و 6 اردیبهشت‌ماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
ارکستر ملی ایران
اولین اجرای ارکستر ملی ایران در سال جدید روزهای 3 و 4 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. این اجرا با عنوان "سرو آزاد"، به آهنگسازی پیمان سلطانی و رهبری روبن آساتریان در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
خوانندگان این اجرای ارکستر ملی مهدی امامی، پارسا حسندخت و علیرضا وکیلی منش هستند که با همراهی گروه کر به رهبری رازمیک اوحانیان روی صحنه می‌روند.
در این کنسرت قطعات "میهنم سلام"، "ای وطن"، "ای میهن"، "ایران جوان"، "ایران هنگام کار است"، "ای انسان"، "عاشق"، "نوروز"، "یلدا"، "عاشق مشو"، "آتش دل"، "موسم گل"، "کنسرتو کمانچه" با آهنگسازی پیمان سلطانی آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده اجرا می‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش به سوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران / 440 هزار عنوان کتاب داخلی و خارجی میزبان کتاب‌خوانان می‌شوند

برگزیدگان سیزدهمین جایزه معماری میرمیران معرفی شدند / شهردار تهران: معماری گذشتگان در سیل اخیر درس‌های خوبی به ما دادند

«ویدیوچک» روی آنتن شبکه ورزش

2 مدرس فینال «عصر جدید» معرفی شدند

آخرین خبرها از سریال رمضانی «برادر جان» با بازی علی نصیریان

بازیگران نمایش «شاه ماهی» تکمیل شدند

مراسم یادبود منیر شاهرودی فرمانفرمائیان در باغ موزه نگارستان

الناز حبیبی به جمع بازیگران «شاه ماهی» پیوست

معرفی هیئت داوران بخش صحنه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی

آثاری از هنرمندان کلاسیک در حراج ساتبیز لندن / عکس

قباد شیوا: گرافیک ما در عرصه بین‌المللی حرف‌هایی برای گفتن دارد / نشست خبری نمایشگاه و کتاب پوسترهای موسیقی ایران برگزار شد

لیلا حاتمی؛ افول یک ستاره و انتظار یک بازگشت رویایی

همکاری ناتالی پورتمن با کمپانی دیزنی

اظهارات داغ سیدجواد هاشمی درباره گلشیفته فراهانی، تتلو و رحمان 1400 در برنامه زنده

گفت‌و‌گو با فهیمه عابدینی کارگردان نمایش عروسکی «سیمین و فرزان»

توضیح روابط عمومی مسابقه «برنده باش» درباره یک استفتاء

طراح «رالی ایرانی2»: فرزاد حسنی جاسوس می‌فرستاد تا بفهمد چه خبر است!

کنسرت پازل بند برای کمک به سیل زدگان برگزار شد

سعید اسدی: تئاترشهر از عرضه آثار نمایشی به تولید خواهد رسید / سالن اصلی تئاترشهر برای بازسازی تا نیمه دوم سال تعطیل می‌شود

دیدار با اهل قلم در نشر چشمه/ حضور انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب

برپایی دهمین فرهنگ‌سرای کتاب/ عرضه 200 عنوان کتاب جدید انتشارات مدرسه/ 24 اثر تازه منتشر شده فرهنگستان هنر در نمایشگاه کتاب

عواید فروش کنسرت "شیراز بوستان مهر" به سیل زدگان / کنسرت خوانندگان مطرح کشوری در تالا حافظ

سینما هنر در شیراز گشایش یافت

نمایشگاه کتاب تهران میزبان روز شیراز

الناز حبیبی با "شاه ماهی" به صحنه می‌رود / بازیگران نمایش "وقتی کبوترها ناپدید شدند" معرفی شدند / "چیزی شبیه زندگی" در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود / نمایش "ملاقات" اواخر هفته در دو نوبت به صحنه می‌رود

رونمایی از کتاب "سامان عشق" روایتی از شهید مدافع حرم سعید سامانلو

«پارازیت» نخل طلای جشنواره فیلم کن را به خانه نمی‌برد

فرصتی برای دیده شدن سینمای اعتراضی

پاسخ آیت‌الله مکارم به استفتایی در مورد برنامه «برنده‌باش»: این کار قمار است؛ کسانی که شرکت می‌کنند مالک آن جوایز نمی‌شوند

سروش صحت بخواهد برای «فوق‌لیسانسه‌ها» می‌خوانم/ آلبوم جدید پالت در فضایی متفاوت

حضور "زنانی با گوشواره‌های باروتی" در بروکسل

سرامیک در کنار رنگ و قلمو/ ونگوگ به گالری نگر می‌آید

از مستند مردم نگارانه تا جامعه شناسی فیلم عامه پسند / کارگاه­‌ها تخصصی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش اعلام شد

گفتگوی بی‌واسطه هنرمندان و اندیشمندان ایرانی با مردم اروپا

تجلیل از سه زن تاثیرگذار در هفته گرافیک

آثار بخش ایده در مرحله تولید قرار گرفت

تبریک معاون هنری به هنرمندان خوشنویس برای موفقیت در مسابقه ارسیکا ترکیه

تأمین اعتبار 20 استان برگزار کننده جشنواره استانی مد و لباس

محمدرضا اصلانی: "کتاب مصائب برادرم" اکسپرسیونیسم وحشى و جسور است

درباره حضور پل شریدر فیلم نامه‌نویس نامزد اسکار در جشنواره جهانی فجر

آمار فروش تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی در آخرین هفته فروردین 98

ششمین سالانه تبادل چاپ دستی در نگارخانه لاله

"گل یانیما" با صدای آیهان منتشر شد

هشت مستند، سیمای گیلان را به تصویر می‌کشند

لو رفتن قسمت دوم سریال بازی تاج و تخت !!

شهاب حسینی با «لابیرنت» در اکران فطر/ قصه تلخی که هشدار می‌دهد

کپی‌برداری به شیوه نویسندگان مشهور

شیرازی : تولید داخلی انبار می‌شود / خطر ورشکستگی تولید پوشاک

صادقی میراث‌دار برحق هنر اساطیر قدیمی ایران است / سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فجر به علی‌اکبر صادقی تقدیم شد

"شرایط خاص" امشب روی آنتن نمی‌رود