آریا بانو

آخرين مطالب

مروری بر اجراهای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان / از پازل بند و گروه نوشه تا دختران دریا و ارکستر ملی ایران فرهنگی هنری

مروری بر اجراهای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان / از پازل بند و گروه نوشه تا دختران دریا و ارکستر ملی ایران

  بزرگنمايي:

آریا بانو - سینا درخشنده، گروه نوشه، گروه دلیار، پازل بند، سامان احتشامی، سعید خوانساری و... بعد از ایام تعطیل در سالن‌های تهران روی صحنه خواهند رفت.


سرویس موسیقی هنرآنلاین: با پایان ایام تعطیلات نوروزی، هنرمندان اهل موسیقی تا آغاز ماه مبارک رمضان کمتر از یک ماه فرصت دارند اجراهای خود را روی صحنه ببرند.
محسن ابراهیم‌زاده
این خواننده از انتهای اسفند 97 و حتی نوروز 98 هم روز تعطیل نداشت و برنامه‌های فشرده خود را در اکثر شهرهای ایران روی صحنه برد. آخرین کنسرت او روزهای 19 و 22 فروردین‌ماه در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.
قطعات "دورهمی"، "شبگردی"، "امشب"، "برداشت رفت"، "مگه داریم"، "درد دل"، "غلاف"، "این دل رفت"، "پای ثابتم"، "شب‌های دیوونگی"، "بوی بارون"، "چقدر زود" و "کجایی" از قطعاتی است که محسن ابراهیم‌زاده در کنسرت تهران برای مخاطبان اجرا خواهد کرد.
رضا لمعانی نوازنده گیتار، کارن زیاری کیبورد، سیاوش کریمی‌نژاد درامز، مجید ترکاشوند ساکسیفون و فارق آزادیان تار، آرمان تیرماهی گیتار باس، حسام متولی پرکاشن، امید مولودی گیتار الکتریک و فرشید حکیمی کیبورد این خواننده را در این برنامه همراهی خواهند کرد.
این کنسرت روزهای 19 و 22 فروردین‌ماه یک شب و دو سئانس 18:30 و 22:30 در برج میلاد برگزار می‌شود.
سینا درخشنده
اولین کنسرت سینا درخشنده در حالی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد که او هنوز آلبومی وارد بازار نکرده است. این خواننده پاپ که به‌تازگی با انتشار چندین تک قطعه توانسته است محبوبیت زیادی کسب کند، اولین اجرای زنده خود را در شهر بندرعباس تجربه کرده و پس در تهران روی صحنه می‌رود.
"دلدار"، "بم می‌خندی"، "آغوش"، "بد تو فکرتم"، "سرسری"، "هوای عشق"، "حس قشنگ"، "واسم بمون"، "یه نفر" و... قطعات اجرایی برای اولین کنسرت این خواننده در تهران خواهد بود.
درخشنده روز 21 فروردین‌ماه ساعت 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود.
پازل بند
گروه پازل بند که در ایام عید نوروز در تعطیلات بودند روز اول اردیبهشت‌ماه میزبان هواداران خود در سالن میلاد نمایشگاه خواهند بود.
"کار دادی دستم"، "به شرطی که"، "سرم زده"، "خدا به همرات"، "دنیا میا"، "جاده"، "نگم برات"، "یادم نرفته"، "حقم آینه"، "وابسته"، "چی سرت اومد"، "خستم"، "چرا رفتی"، "دست عاشقی" و "قرار نیست" قطعات اجرایی این کنسرت هستند.
سعید جامع درامز، حمید یزدان فر گیتار باس، سهراب ستاری گیتار اسپانیش، نوید رهنما پرکاشن، میلاد دهقان، نیما عباسی از اعضای این گروه را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 1 اردیبهشت‌ماه ساعت 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.
گروه دلیار
گروه موسیقی دلیار به سرپرستی ندا بهزاد و خوانندگی نازلی سلطان‎زاده و عاطفه نوروزی روز چهارم اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران برنامه اجرا می‌کند.
نازلی سلطان‌زاده خواننده گروه دلیار درباره اجرای پیش رو گروه به هنرآنلاین، گفته است: این سومین همکاری من با گروه دلیار به سرپرستی ندا بهزاد است. اولین اجرای من با این گروه 20 آذر سال گذشته، دومین اجرا روز 12 تیرماه امسال و سومین همکاری ما در فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.
او ادامه داد: این کنسرت به‌صورت مشترک با دو خواننده متشکل از بنده و خانم عاطفه نوروزی روی صحنه می‌رود و به شکلی تهیه شده است که هرکدام از ما دو قطعه اجرا کرده و نفر بعدی روی سن خواهد رفت. با این تفاوت که قطعات من همگی شاد فولکلوریک بوده و قطعات خواننده دیگر پاپ است. همچنین در انتهای برنامه یک قطعه به‌صورت مشترک با صدای من و نوروزی اجرا خواهد شد.
سلطان‌زاده به رپرتوار اجرایی اشاره کرد و گفت: "باغ مولوی" (بندری)، "کابوکی" (کوردی)، "فریده" (آذری)، "آی جونم" (شیرازی) رپرتوار من در این کنسرت است و "آتش‌ترین بانو"، "سجاده" و "مجنون" رپرتوار اجرایی نوروزی هستند. ضمن آنکه قطعه "شانه" به‌صورت مشترک توسط من و خواننده دیگر به دو زبان فارسی و آذری اجرا خواهد شد.
تنظیم قطعات کنسرت بر عهده محمد امیر ارجمند است و تهیه‌کنندگی آن را محسن اعتماد زاده بر عهده دارد. سرپرست گروه و نوازنده درامز: ندا بهزاد، گیتار باس: آرمیتا سلیمی، گیتار الکتریک: نگین پارسا، کمانچه: کیمیا نیک پور فرخ، فلوت: ماهسیما فلاحی، ویولن: آذین نصرتی، قانون: سحر میرهاشمی، پرکاشن: سمانه گلکار و پیانو: یاسمن ناصری اعضای گروه دلیار در این کنسرت هستند.
این کنسرت روز 4 اردیبهشت‌ماه ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
دختران دریا
گروه بانوان دختران دریا به سرپرستی و خوانندگی آرزو ضیایی در 11 اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود تا مخاطبان شاهد اجرای قطعات پاپ راک و پاپ کلاسیک از این بانوان باشند.
در این اجرا تعدادی از قطعاتی را که مسعود زارع‌فر برای گروه دختران دریا سروده و در سبک پاپ راک و پاپ کلاسیک آهنگسازی و تنظیم کرده را به همراه قطعات خاطره‌انگیز قدیمی پاپ اجرا خواهد کرد.
غزل مهدوی پیانو، سحر رحیمی گیتار، ریما حسن‌زاده گیتار باس، بیتا صادقی گیتار الکتریک، آکوستیک، ویدا ملاحسنی ویلن‌سل، لیدا باقری فلوت، مژگان ابوالفتحی پرکاشن و ندا بهزاد درامز اعضای گروه دختران دریا را به سرپرستی و خوانندگی آرزو ضیایی تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 11 اردیبهشت‌ماه ساعت 20 در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
گروه نوشه
گروه نوشه در تازه‌ترین برنامه خود 13 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.
هدف گروه توشه از بازخوانی قطعات قدیمی در این اجرا برای این است که مردم با این قطعات خاطره دارند و اجرای قطعات نوستالژیک به اضافه تنظیمی جدید با سازهای تلفیقی، حال و هوایی تازه برایشان ایجاد می‌کند.
در این اجرا، آثاری از آهنگسازان بنام ازجمله انوشیروان روحانی، همایون خرم، جواد لشکری، علی تجویدی، واروژان با اشعاری از ایرج جنتی عطایی، معینی کرمانشاهی، بیژن ترقی و تورج نگهبان نواخته می‌شود.
مرناز دبیرزاده تمبک، عسل ملک‌زاده دف و دایره، غزل مهدوی پیانو، مینو قاسم پور قانون، نیلوفر ابراهیمی فلوت، سامان بهشتی درامز، کیوان فرشیدنیا گیتار باس و رضا علی لمعانی گیتار نیز در این کنسرت اعضای گروه نوشه را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت 13 اردیبهشت‌ماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
سامان احتشامی
سامان احتشامی با همراهی مهدی وجدانی روزهای 30 فروردین و 6 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت روی صحنه می‌روند.
این کنسرت شامل قطعاتی چون "چهارمضراب"، "تمنا"، "رنگ تمنا"، "ترانه‌های قدیمی"، "سپیدار"، "غروب در باغ"، "روح‌افزا"، "زندگی"، "غزل باغ"، "راز باغ" است که تنظیم برای پیانو، سازهای زهی و سازهای کوبه‌ای را نیز خودِ این آهنگساز انجام داده است.
سامان احتشامی درباره این کنسرت پیش از این گفته است: خوشحالم که مخاطبان همچنان از موسیقی بی‌کلام استقبال می‌کنند به طوری که هر دو سئانس کنسرت در کمتر از یک روز به پایان رسید و با توجه به بی‌کلام بودنِ این برنامه و عدم حضورِ خواننده، این موضوع برایم بسیار باعث خرسندی است. در این سال‌ها همواره موسیقی برایم وسیله‌ای برای ارتباط با مردم بوده است و سعی کرده‌ام باعثِ شادمانی آنان شوم و حالا گمان می‌کنم که توانسته‌ام به هدفی که همواره به آن توجه داشته‌ام، برسم.
وی افزود: من در این کنسرت خودم به‌عنوان نوازنده پیانو حضور دارم و با همراهی ارکستر زهی و سازهای ضربی، مدل‌های مختلف چهارمضراب را بر اساس ملودی‌هایی از استاد "فرامرز پایور" اجرا می‌کنم. البته این کنسرت که در آن تعدادی از موسیقی فیلم‌های "احتشامی" نیز اجرا می‌شود، با وجود استقبال مخاطبان، به دلیل آغاز ماه مبارک رمضان و احترام به ایام مذهبی تمدید نخواهد شد.
اینکه داود منادی، سامان محمد نبی، عاطفه حسینی، پیمان ابوالحسنی، وداد وافقی، آیدا امیری، مرضیه مزینانی، پروشات زندآیین، نازنین طهرانی، میثم رضایی‌مهر، سارا نادری، پریا کاظمی، امین واحدی، الهام آقابابایی، رضوانه ناطقیان، سحر بغدادی، مهدی جهانی، مهسا علیپور، سینا کلوت، احمدرضا نیکخو، مصطفی حیات غیبی، ماهرخ شریف زاده، سپینود میرزایی، امیر حسین قوامی و عمران فروزش نیز نوازندگان ارکستر را تشکیل می‌دهند.
این کنسرت روز 30 فروردین و 6 اردیبهشت‌ماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
ارکستر ملی ایران
اولین اجرای ارکستر ملی ایران در سال جدید روزهای 3 و 4 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. این اجرا با عنوان "سرو آزاد"، به آهنگسازی پیمان سلطانی و رهبری روبن آساتریان در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
خوانندگان این اجرای ارکستر ملی مهدی امامی، پارسا حسندخت و علیرضا وکیلی منش هستند که با همراهی گروه کر به رهبری رازمیک اوحانیان روی صحنه می‌روند.
در این کنسرت قطعات "میهنم سلام"، "ای وطن"، "ای میهن"، "ایران جوان"، "ایران هنگام کار است"، "ای انسان"، "عاشق"، "نوروز"، "یلدا"، "عاشق مشو"، "آتش دل"، "موسم گل"، "کنسرتو کمانچه" با آهنگسازی پیمان سلطانی آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده اجرا می‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روش جالب سینمای «آرکلایت هالیوود» برای غافلگیری کوئنتین تارانتینو

ارشا اقدسی: بدلکاری هیچ‌گاه در سینمای ایران جدی گرفته نشده است

ادامه تولید «نیکان و بچه غول» پس از پنج سال از سر گرفته شد

چهره ها/ مارال فرجاد به یاد پدرش جلیل فرجاد

چهره ها/ قیافه جدی و خشن سحر قریشی

حضور برد پیت و اما استون در فیلم جدید کارگردان«لالالند»

داروغه زاده: درباره «ممنوعه»باید بیشتر دقت می‌کردیم

حساسیت های داود رشیدی در انتخاب نقش ها از زبان همسرش

چهره ها/ محمدحسین مهدویان به دیدن تئاتر لیلا بلوکات رفت

اجرای عروسکی بازهم داوران عصر جدید را مجذوب کرد

جسد چارلز لوین پس از ناپدید شدن پیدا شد

چهره ها/ نخستین عکس از نوید محمدزاده و صابر ابر در سریال «قورباغه»

منتقد سینما: اگر حواشی «گاندو» نبود، هیچکس این سریال را نمی‌دید

الجزایر چراغ اسکار 2020 را روشن کرد

بازیگر «بتمن آغاز می‌کند» درگذشت

محیط‌بان‌ها به «چرخ» می‌آیند

نفیسه روشن و کاوه خداشناس در یک فیلم کمدی

چهره ها/ بازیگر سریال های طنز مهمان کودک شو

مرد عنکبوتی برای دومین هفته صدرنشین باکس آفیس شد

اجرای جذاب و خطرناک در عصر جدید

چهره ها/ محسن و مصطفی کیایی در کنار پرویز پرستویی

چهره ها/ وقتی سیاوش خیرابی یهو مهمان حرم می شود

از سحر دولتشاهی تا نوید محمدزاده؛ حمایت بازیگران از بزرگداشت فردوس کاویانی

چهره ها/ رمان همسر بهروز افخمی به چاپ نهم رسید

علت اصلی حبس محسن افشانی مشخص شد

در حراجی جنجالی تهران چه می گذرد؟

شیراز میزبان برگی از زندگی مولانا در "جرعه‌ای از زلال مولانا"

مرگ والتر بنیامین بر بال‌های ملودرام / نگاهی به نمایش "فرشته تاریخ" به کارگردانی و نویسندگی محمد رضایی‌راد

تلاش شهرهای فارس برای کسب عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر

فراخوان ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم منتشر شد

نکوداشت فردوس کاویانی در خانه سینما

استقبال سینماگران از جشنواره فیلم کودک / آغاز به کار هیئت انتخاب سینمای ایران

اجرای طرح "مهربانی در مهر" در آستانه آغاز سال تحصیلی در فارس

شماره‌‌ 238 ماهنامه‌‌ نمایش منتشر شد

فراخوان نمایشگاه آفتاب هنر در لامرد فارس منتشر شد

اجرای پروژه تعاملی میان ایران و فرانسه / "چند زندگی سگی" در مهرگان اجرا می‌شود / اجرای نمایش "فرشته تاریخ" تا جشنواره آئینی سنتی / پوستر زادروز زنده یاد داود رشیدی منتشر شد

اعلام برنامه‌های رادیو فارس در تابستان سال 1398

اعلام نتایج بازخوانی متون بخش مسابقه صحنه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

بازدید معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد از مجموعه بنیاد رودکی

سحر دولتشاهی و ستاره پسیانی در اکران فیلم رضا در موزه سینما

ماجرای آشنایی و ازدواج احترام برومند و داود رشیدی چگونه بود؟

زمان برگزاری جشن سینمای مستند مشخص شد

لباس بلوچی الناز شاکردوست در اکران «شبی که ماه کامل شد»

اولیور استون خاطرات زندگی‌اش را کتاب می‌کند

اجرای فوق العاده احساسی رضا آرمند در شب دوم نیمه نهایی

پاسخ تهیه‌کننده «گاندو» به رئیس دفتر رئیس‌جمهور

جایزه نقره‌ای «دهو» جشنواره فیلم زنگبار به «اسکی باز» رسید

پشت صحنه جذاب فیلم سینمایی "سرخپوست"

بازیگر جیسون رضائیان در برنامه «اقیانوس آرام»

چهره ها/ نامه تند و تیز سوسن پرور به رئیس جمهور