آریا بانو

آخرين مطالب

تفاوت های فردی زن و مرد اجتماعي

تفاوت های فردی زن و مرد

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
تفاوت های فردی زن و مرد
١
٠
عصر ایران / واقعیت این است که علیرغم آنکه بسیاری از ما فکر می کنیم جنس مخالف خود را می شناسیم. نوع رفتارها نشان می دهد که این طور نیست. هر روز مردان زیادی با حرف ها و رفتارهایشان زنان را می رنجانند و زنان فراوانی با آنچه که می گویند و انجام می دهند، مردان را عصبانی و خشمگین می کنند. اینها حکایت از این دارد که این دو جنسیت، به ویژگی ها و حساسیت های طرف مقابل اشراف ندارند. واقعیت این است که زنان و مردان، تفاوت های فراوانی با یکدیگر دارند. هر چه ما تفاوت های فردی زن و مرد را بیشتر بشناسیم، از با هم بودن مان بیشتر لذت می بریم و کمتر موجب رنجش و اذیت یکدیگر می شویم. در اینجا به یکی از این تفاوت ها اشاره می کنیم.
قابل توجه خانم ها
مردان دوست دارند تکیه گاه باشند
مردان عاشق این هستند که مورد اعتماد قرار بگیرند آنها قدرت را بسیار دوست دارند و تمایل دارند که حضور مقتدرانه شان از جانب زن مورد تحسین و تمجید قرار بگیرد. طبع مرد به گونه ای است که دوست دارد تکیه گاه باشد. اگر زن، مرد را به عنوان تکیه گاه بپذیرد و باور کند، هم احساس خوبی به مرد می دهد و هم در این بستر، قابلیت ها و توانمندی های همسرش افزایش می یابد. اما اگر رفتار زن به گونه ای باشد که گویی مرد را تکیه گاهی محکم و قابل اعتماد نمی داند، در این شرایط مرد احساس خوبی ندارد و میل به زندگی را از دست می دهد. حتی این خطر پیش می آید که مرد در بیرون، جذب کسی شود که او را به عنوان یک تکیه گاه خوب بپذیرد. گاهی در ماجراهای خیانت مردان، زن ها از این شکایت می کنند که شوهرشان با کسی ارتباط برقرار کرده که اتفاق از جهت ظاهری، هیچ برتری بر آنها ندارد. اینجاست که باید علت را در نوع رفتار و ارتباط آن زن با همسرش جستجو کرد. چه بسا نوع برخورد آن شخص تازه وارد، احساس خوب تکیه گاه بودن راه، بیش از همسر آن مرد به او می دهد.
نقش یک معاون را بازی کنید
در یک شرکت یا مجموعه اداری، اگرچه معاون اختیارات فراوانی دارد و حتی گاهی بخش قابل توجهی از کارها بر دوش اوست، اما در عین حال او به رئیس تکیه دارد. معاون طرح می دهد ایده می دهد، ولی تا این تصمیم ها و برنامه ها به امضا و تایید رئیس نرسد، آن را اجرایی نمی کند. روشن است که چنین معاونی برای آقای رئیس، بسیار دوست داشتنی است، اما اگر همین معاون، تصمیم های خودسرانه بگیرد و بدون در میان گذاشتن مسائل با رئیس و بدون صلاحدید او تصمیم بگیرد و برنامه ها را پیش ببرد، اوضاع به هم می ریزد و چه بسا رابطه کاری آنها نیز کم کم به پایان می رسد.
شما خانم ها باید دقت کنید که در زندگی مشترکف اگرچه بنابر تفاهم، همفکری، مشورت و کار تیمی است، اما باید مرد را به عنوان مسئول و سرپرست تیم (خانواده) قبول کنید و تصمیم ها و برنامه هایتان را با او هماهنگ نمایید. ضمن آنکه برنامه تان را ارائه می دهید و از آن دفاع می کنید، اجرا و عملی کردن آن را به پس از تایید و موافقت همسرتان موکول کنید. طوری وانمود کنید که حضور، فکر و نظر او بسیار تعیین کننده و مهم است. به او بگویید که ستون، تکیه گاه و رکن اصلی این زندگی است.
از قدرت نمایی اجتناب کنید
متاسفانه برخی از زنان، از آنجا که احساس می کنند خوش فکرتر هستند و تدبیر بهتری دارند، تلاش می کنند زمام امور را به دست بگیرند. در چنین شرایطی آنها تمایل دارند که خودشان تصمیم گیری کنند، برنامه ریزی نمایند و حساب و کتاب هزینه های زندگی را خودشان انجام دهند. آنها احساس می کنند اگر کارها دست شوهرشان باشد، او همه پول ها را هدر می دهد و با فکرها و تصمیم های غلط، تمام دستاوردهای یک عمر زندگی را به باد خواهد داد؛
البته منکر این نیستیم که گاهی واقعاً چنین است که برخی مردها رفتارهایی غیرعاقلانه، عجولانه و حتی غلط دارند، اما در این شرایط، به جای اینکه فرمان را از دست او بگیرید، باید به او در مدیریت زندگی کمک کنید. اتفاقاً هر چه شما بیشتر بخواهید عنان کار را به دست بگیرید، تنبلی، سستی و بی مسئولیتی او بیشتر می شود و در عین حال، چون فکر می کند اقتدارش شکسته شده است، بهانه جویی و خشمش نیز افزایش می یابد. و در نتیجه آرامش شما در این زندگی روز به روز کمتر خواهد شد. چنین مردی را باید با تشویق، تحسین و تایید کمک کرد تا اقتدارش را بیشتر زندگی کند و تکیه گاه بودنش را در عمل نشان دهد.
زنان تکیه خواه هستند
زنان فطرتاً دوست دارند به یک نفر تکیه کنند و البته آن تکیه گاه، باید حتماً تکیه گاه محکمی باشد تا بتوانند امنیت و آرامش را تجربه کنند. هیچ چیز برای یک زن، به اندازه مردی جذابیت ندارد که مقتدر، محکم، متعهد، مسئولیت پذیر و در عین حال با محبت باشد و روحیه حمایت کنندگی داشته باشد. در نقطه مقابل، اگر زن احساس کند که مردش به هیچ عنوان قابل تکیه کردن نیست، پیوسته ملتهب است و احساس ناامنی می کند. در این شرایط حتی بیم آن می رود که شیطان به این زندگی نفوذ کند و زن به دنبال تکیه گاهی در بیرون از این زندگی بگردد. بنابراین به عنوان یک مرد، باید تمام همت شما صرف این شود که برای او در زندگی، همواره یک تکیه گاه قوی و محکم باشید.
اراده و استقلال رای داشته باشید
هر رفتاری که اقتدار مرد را زیر سوال ببرد یا او را موجودی ضعیف و سست نشان دهد، برای زن آزاردهنده است. مردی که تنبل و بی اراده باشد، زن را از درون به هم می ریزد. مردی که در کار کردن و تلاش برای امرار معاش، جدیت و سخت کوشی از خود نشان نمی دهد، تا نزدیک ظهر می خوابد، زیاد تلویزیون تماشا می کند و بیشتر وقت خود را با رفقا و دوستانش سپری می کند، هرگز برای زن ها جذابیت ندارد. اگر می خواهید به قلب زن نفوذ کنید، در تلاش های اقتصادی، جدی و پرتلاش باشید (البته مراقب باشید دچار حرص و کم توجهی به همسر نشوید)، از خود اراده نشان دهید، تنبلی نکنید و خود را فردی مصمم و دارای اراده و عزمی راسخ نشان دهید. همچنین مردی که فکر و نظر درست و محکمی ندارد و به قول معروف دهان بین است و پیوسته دنباله رو نظرات دیگران است و مدام تحت تاثیر حرف دیگران از این شاخه به آن شاخه می پرد و تغییر رویه می دهد، هرگز برای زن ها، مرد قابل اعتمادی نیست، مرد باید در عین حال که مشورت می کند، در نهایت تصمیم گیرنده اصلی باشد؛ نه اینکه مادر، خانواده، دوستان و اطرافیانش برای او تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند.
تکیه گاه نباید خودش وابسته باشد
یکی از نشانه های ضعف مرد وابستگی است. دقت کنید که اگر قرار است زن، به مردی تکیه کند، نباید آن مرد، به جایی و یا کسی متکی باشد. مثلاً ایرادی ندارد که مردی با پدرش کار کند؛ بلکه بسیار هم خوب است، اما این موضوع که مردی دستش در جیب پدرش باشد (به گونه ای که پدر هزینه ها و مخارج زندگی او را تامین کند) برای زن بسیار آزاردهنده است. در واقع این مرد به طور کامل به پدرش وابسته است؛ تا جایی که اگر او نباشد، در حل مسائل و مشکلات و حتی گذران زندگی اش نیز عاجز و ناتوان است. نمونه ای دیگر از این وابستگی ها انواع اعتیادهاست؛ ممکن است مرد به معنای عرفی کلمه معتاد باشد و مواد مخدر مصرف کند یا به شدت رفیق باز باشد و ساعات زیادی از روز را با رفقایش سپری کند و یا حتی ممکن است معتاد به اینترنت باشد. هر نوع وابستگی مرد، به زن احساس ناامنی می دهد. او چگونه باید به مردی تکیه کند که خودش به الکل، مواد مخدر، دوست و رفیق، کبوتر، تلویزیون، اینترنت، ماهواره و غیره به شدت وابستگی و اعتیاد دارد؟ برای اینکه در دل زن نفوذ کنید، باید قائم به خودتان باشید و وابستگی ها را رها کنید و برای او یک تکیه گاه محکم و قابل اعتماد باشید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تخفیف 20درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

فاصله لازم زیر یک سقف

چرا کودکان به‌حرف والدین بی‌توجهی می‌کنند؟

به خاطر پسرم می‌ترسم ازدواج کنم

چگونه می‌توان همزمان با تحصیل، ازدواج کرد؟

چگونه گلدان‌های قدیمی را نو کنیم؟

دولت از تفکیک سازمان ملی جوانان حمایت می‌کند

پدران شاغل و راه‌هایی برای افزایش زمانی که با خانواده سپری می‌شود

نشانه‌ی طلاق در مراسم عروسی

چهار درمان طبیعی برای داشتن لب درشت

تصویری از ماشین عروس پراید وانت, زوج خوش ذوق اصفهانی!!

پسورد کاربران اینستاگرام لو رفت!!

مسئولان در بازدید از مناطق سیل‌زده دست به نصیحت نزنند

کنکور 98| راه حل‌های ساده و موثر برای کاهش استرس کنکوری‌ ها!

تصاویری دیدنی از جشن ازدواج دو زوج سیل زده در خوزستان!

تصاویری تاسف برانگیز از درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی!!

خدمات سمن‌های جوانان برای سیل‌زدگان تشریح شد

بازخوانی چند دهه فعالیت‌های محرومیت زدایی در بشاگرد

کاردستی های خلاقانه که میتونید با سیمان بسازید

نگاه روان شناسانه به خبر افزایش فاصله ازدواج تا تولد اولین فرزند

برگزاری جشن تولد کودک سیل زده در پلدختر توسط پرسنل ارتش!

عکس هدایت هاشمی با همسرش (دو بازیگر زوج یا فرد) و فرزندشان در حافظیه!

عکس های ریحانه پارسا در جشنواره جهانی فیلم فجر 37

رونمایی از گریم جدید و متفاوت هوتن شکیبا در فوق لیسانسه‌ها!

تصادف مداحان معروف کشور در سفر به مناطق سیل زده پلدختر!

تصاویری از حاشیه های دومین روز سی و هفتمین جشنواره جهانی فجر

پسر عمه‌ام بعد از شکست عشقی، عاشق من شده!

زنان کارآفرین برتر انتخاب می شوند

صبح آخرین روز فروردینت بخیر و خوشی

ماندگار کردن روابط خواهر و برادری در خانواده

بلایی که پُرخوری در دوران بارداری بر سرتان می‌آورد!

کنجکاوی کودکانتان را تقویت کنید

کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟

راه‌های موفقیت برای پدرانی که طلاق گرفته‌اند

مزایا و نکات مهم درباره دادن انگور به کودک

علل و روش‌های درمان اسهال در نوزادان

30 هزار خانواده کمیته امدادی در سیل آسیب دیدند/ دولت وام بلاعوض سیل‌زدگان را سریع پرداخت کند

آیا صحبت کردن کودکان در جمع گاهی شما را شرمنده می‌کند؟

مراقبت‌های شیردهی در زمان بیماری

200 گروه جهادی بانوان در مناطق سیل زده خدمات ارائه می دهند

ورود ممنوع های زندگی مشترک

30 هزار خانواده کمیته امدادی در سیل آسیب دیدند/ دولت وام بلاعوض سیل زدگان را سریع پرداخت کند

چگونه از نق زدن کودک جلوگیری کنیم؟

زبان بدن کودک را بشناسید

هر آنچه برای برنج خوب لازم است بدانید

نکاتی در مورد خرید و نگه داری ماهی تابه

ترفندهای زیبایی بدون استفاده از لوازم آرایش

اصول پرورش سبزی خوردن در خانه

برای علیرضا داودنژاد و "مصائب شیرین‌"اش

ارائه خدمات ورزشی و رفاهی به سیل‌زدگان ساکن در اماکن ورزشی و اردوگاه‌ها