آریا بانو

آخرين مطالب

اقدامات نیروی هوایی ارتش در امدادرسانی به سیل‌زدگان سياسي

اقدامات نیروی هوایی ارتش در امدادرسانی به سیل‌زدگان

  بزرگنمايي:

آریا بانو - مهر / فرمانده نیروی هوایی ارتش اقدامات این نیرو در امدادرسانی به مناطق سیل زده را تشریح کرد.
امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در گفتگو با مهر، با اشاره به اقدامات واحدهای مختلف نیروی هوایی در امدادرسانی به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور اظهار داشت: مهم‌ترین بخش فعالیت و کمک‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت‌هایی که در یگان ترابری این نیرو از لحاظ مقدار تناژی که می‌تواند حمل کند و همچنین سرعت انتقال این محموله‌ها از نقاط مختلف کشور به مناطق سیل‌زده و نزدیک‌ترین فرودگاه‌ها بوده است.
وی افزود: نیروی هوایی در کنار انتقال تجهیزات و کمک‌های مردمی از سراسر کشور به مناطق سیل‌زده، فعالیت‌ها و کمک‌های خود را در کنار مردم و سایر دستگاه‌ها انجام می‌دهد. در این راستا افسران، درجه‌داران و کلیه کارکنان ساکن کوی‌های سازمانی ارتش و البته بسیج کوی‌های مسکونی، پادگان‌ها و شهرک‌های سازمانی در حد توان خود به کمک مردم شریف ایران در مناطق سیل‌زده پرداخته‌اند.
فرمانده نیروی هوایی انتقال سریع و به موقع کمک‌های مردمی و ملزومات برای سیل‌زدگان را بسیار مهم و از مهم‌ترین اقدامات نیروی هوایی ارتش دانست و گفت: از ساعات ابتدایی سیل در مناطق مختلف کشور، ما با ایجاد پل‌های هوایی بین تهران و اهواز، تهران و خرم‌آباد و همچنین گلستان و البته آبادان به گرگان، چندین پرواز را انجام داده و ملزومات و کمک‌های مردمی را به سرعت به این مناطق انتقال دادیم. به طور مثال از فرودگاه آبادان به گرگان، لایروب‌هایی که در منطقه آق‌قلا هم‌اکنون مشغول فعالیت است را با سه سورتی پرواز انتقال دادیم.
نصیرزاده تصریح کرد: در پل هوایی که از تهران به اهواز ایجاد کردیم، تاکنون بیش از 10 سورتی پرواز توسط هواپیمای بوئینگ 747، بوئینگ 707، C130 و ایلوشین انجام شده و بالغ بر 270 تن ملزومات که شامل چادر، ملزومات بهداشتی، مواد خوراکی، آب معدنی، پتو، چکمه و … بوده است را به استان خوزستان و لرستان انتقال دادیم.
وی با بیان اینکه فعالیت کادر پروازی نیروی هوایی برای امدادرسانی به سیل‌زدگان و انتقال کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده به صورت 24 ساعته بوده است، افزود: کارکنان و سربازان نیروی هوایی با جان و دل در حال خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان هستند و در برخی مواقع به علت نبود تجهیزات لازم در فرودگاه‌ها، برای تخلیه اقلام کمکی به سیل‌زدگان از هواپیماهای 747 و 707، این کار به دست سربازان و کادر نیروی هوایی انجام شد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه به کمک‌های ارسال شده توسط این نیرو برای مردم سیل‌زده کشورمان اشاره کرد و گفت: دو کیلومتر دیوار پیش‌ساخته بتنی از پایگاه هوایی وحدتی دزفول و همچنین ادوات مکانیزه و تجهیزات راهداری برای ایجاد سیل‌بند، بیش از 10 تن اقلام خوراکی و سرویس‌های بهداشتی پیش‌ساخته توسط این نیرو برای مردم سیل‌زده کشورمان ارسال شده است.
نصیرزاده ادامه داد: در کنار نیروها و کارکنان نیروی هوایی که در مناطق سیل‌زده حضور دارند و البته کادر پروازی که وظیفه انتقال کمک‌های مردمی را بر عهده دارند، 820 نفر از دانشجویان دانشگاه افسری نیروی هوایی نیز آماده اعزام به مناطق سیل‌زده هستند که با هماهنگی‌های انجام شده با امیر دریادار سیاری فرمانده قرارگاه جنوب ارتش و امیر حیدری فرمانده قرارگاه غرب ارتش، بنا به اعلام نیاز و به شکل تدریجی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شوند.
وی گفت: نیروی هوایی با تمام توان و امکانات، آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیزمان در مناطق سیل‌زده است اما بنا بر مسئولیتی که بر عهده نیروی هوایی گذاشته شده، عمده فعالیت این نیرو در بُعد ترابری و هوایی است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: پروازها برای انتقال کمک‌های مردمی به صورت 24 ساعته و مداوم در حال انجام است و همانگونه که گفتم تاکنون بیش از 270 تن اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان از تهران به اهواز و حدود 30 تن از تهران به خرم‌آباد و 22 تن از آبادان به گرگان و همچنین 30 تن از شیراز به اهواز منتقل شده است.
نصیرزاده اظهار داشت: در پایگاه‌های نیروی هوایی نیز مراکزی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایجاد شده و کمک‌های جمع‌آوری شده بلافاصله به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود. در کنار این کمک‌ها، بیل‌های مکانیکی، کامیون‌ها و تجهیزات مهندسی و راهسازی نیروی هوایی نیز در حال ارائه خدمت به سیل‌زدگان هستند و پادگان دزفول و امیدیه با تمام تجهیزات مهندسی، به خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده پرداخته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: عمده فعالیت نیروی هوایی در حوزه هوایی و انتقال کمک‌های هلال‌احمر و مردمی از سراسر کشور به استان‌های سیل‌زده اختصاص یافته و کمک‌هایی که توسط نیروی هوایی و کارکنان ما به مردم سیل‌زده اختصاص می‌یابد، با کامیون‌های نیروی هوایی ارتش به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در خصوص آمادگی پادگان‌های نیروی هوایی برای اسکان سیل‌زدگان نیز گفت: پایگاه دزفول نزدیک‌ترین پایگاه نیروی هوایی به مناطق سیل‌زده است و در این پایگاه شرایط و امکانات برای اسکان هموطنانمان مهیا شده اما تاکنون نیازی به استفاده از این امکانات به وجود نیامده است اما در سیل شیراز، بخش زیادی از سیل‌زدگان را در پادگان نیروی هوایی واقع در شیراز اسکان داده و سه روز از آنها پذیرایی کردیم و امکانات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دادیم تا بعد از آرام شدن شرایط، این عزیزان به شهرهای خود عزیمت کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روزی که بدعهدی صدام جهانی شد

چرا این روزنامه نگار عامل سیا در کودتای 28 مرداد نیست؟ / پاسخ عبدالله شهبازی را بخوانید

ماجرای «استعفابازی» تمام اعضای شورای یک شهر

پرونده مراکز علمی کاربردی وابسته به دولت بسته می شود

تقویم تاریخ/ آتش‏سوزی "مسجدالاقصی" قبله اوّل مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی

شهردار قم و همه چیز درباره جنجال خارج‌نشینی فرزندانش!!

چه کسانی سینما رکس را به آتش کشیدند؟

ادعای ترامپ رئیس حمهور آمریکا : ایران خواهان مذاکره است!!

سوال نماینده مشهد از وزیر ارشاد درباره حادثه "منا"

دو فاحشه معروف که در کودتای 28 مرداد نقش داشتند/ یکی اعدام شد و دیگری به اسرائیل گریخت

بخشش دکتر نجفی توسط خانواده استاد چه کسانی را عصبانی کرد؟!

پسر سیدحسن نصرالله و مراسم عروسی اش بدون حضور پدر!!!

کارشناس بی بی سی و پاسخ جالبش به شبهه‌ افکنی خانم مجری درباره‌ خزر!!

ابتکار: در ورود دختران به فضاهای ورزشی و تفریحات سالم نباید محدودیتی ایجاد شود

ابتکار: حق نداریم به نام دین، خشونت علیه زنان را ترویج دهیم

ابتکار: مانعی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد

ابتکار: کسی برای ترویج خشونت علیه زنان از دین خرج نکند

ابتکار: در زمینه عدالت جنسیتی هنوز خلاء داریم

وزیر کشور: "مرز خسروی" در اربعین باز می‌شود

ابتکار: از طرح‌های اشتغال زنان روستایی حمایت ویژه می‌کنیم

چهره ها/ آشپزی کردن وزیر ارتباطات برای خانواده‌اش

مدیر عامل پگاه هم از ایران به کانادا فرار کرد؟!

فرزندان رهبر انقلاب در مراسم ترحیم دختر عباس سلیمی‌ نمین!

پسر محمدرضا عارف و توضیح درباره انتصاب او در کیش!!

ناگفته‌های سهیلا و لطفی زوجی که فرزندانشان عضو داعش شدند!!

طرح تعالی جمعیت به صحن مجلس می‌رود

ابتکار: پیگیر قانون تسهیل ازدواج جوانان هستیم

دعوت عراقی‌ها از ایرانی‌ها برای راهپیمایی اربعین

چرایی تاخیر چندباره در ارسال لایحه منع خشونت علیه زنان به دولت

کوهنوردی علی لاریجانی رئیس مجلس در مازندران!

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و راز خنجر او در دیدار با رهبر انقلاب!!

روایت سفیر فرانسه از مراسم عید قربان در تهران 113 سال پیش / هر قسمت از بدن قربانی سهم یکی از صنوف تهران بود

قائم مقام شبکه سه: به شکستن بت‌هایی مثل شاملو ادامه می‌دهیم!

رضایت خانواده استاد به نجفی و سرنوشت شهردار اسبق تهران بعد از آن!!؟

حوزه جوانان به اختیاراتی در حد معاون رئیس جمهور نیاز دارد

26 درصد پست های مدیریتی کشور به بانوان واگذار شد

صوفی‌زاده: حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید بی‌نظیر بود

ابتکار: برقراری عدالت جنسیتی راهبرد اساسی دولت است

صحبت‌های واعظی درباره زمان و گزینه های احتمالی برای وزارت آموزش و پروش

شورای عالی انقلاب فرهنگی: تفاوت دیه زن و مرد همچنان برجاست

80 آدم کَله گُنده طاغوت را بازجویی کردم/ 3 نفر می‌خواستند هلی‌کوپتر بنی‌صدر را بزنند اما نگذاشتیم/ ماجرای لو رفتن کودتای شب 22 بهمن/ پیشنهاد مرحوم رفسنجانی برای نوشتن تعهدنامه

خاطره شنیدنی رهبرانقلاب از اولین دیدارشان با امام پس از واقعه ترور در مراسم تنفیذ شهید رجایی

باورتان می شود هیتلر، موسولینی و استالین نامزد دریافت جایزه صلح نوبل بودند؟!

روایت کمال خرازی از وزارت خارجه دوران اصلاحات / داستان «باند نیویورک» از کجا نشات می گیرد؟ / وقتی چپها می خواستند به «ظریف» ضربه بزنند

کودک پناهجویی که رئیس جمهور شد

اجرای قوانین حامی زنان نقص دارد

زنان می توانند زمینه ساز تغییرات شوند

هیچ دینی، مدافع تبعیض و ظلم نیست

گفتگو با پسری که از وزیر با آب‌دوغ‌خیار پذیرایی کرد

دادستان کل کشور: فیفا چه کار به ورزشگاه رفتن زنان دارد؟