آریا بانو

آخرين مطالب

کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟ اجتماعي

کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟
٥١٨
٠
کودکت / بدن شما دچار تغییرات متفاوتی در دوران بارداری خواهد شد و یکی از این تغییرات افزایش وزن است. این افزایش وزن باعث باد کردن و ایجاد درد در ناحیه پا خواهد شد. بهترین کار برای مقابله با این حجم از درد تازه، انتخاب کفش مناسب بارداری است. برای اینکه درک بهتری نسبت به اهمیت یک کفش یا پاپوش مناسب داشته باشید، بهتر است با کودکت همراه باشید.
انتخاب کفش مناسب بارداری چه اهمیتی دارد؟
اهمیت یک پاپوش مناسب را نمی‌توان نادیده گرفت. با رشد بدن و تغییر حالت آن، مرکز جاذبه بدن شما هم تغییر خواهد کرد. این مسئله بر روی نحوه قدم زدن شما تاثیر خواهد گذاشت. همچنین پشت، مچ و پاهای شما هم تحت تاثیر خواهند بود. به همین خاطر مناسب است که به فکر پیدا کردن کفش مناسب بارداری باشید تا از علائم پیش‌رو جلوگیری کنید:
ورم پا و ساق پا
با رشد بیشتر رحم در دوران بارداری، فشار بر روی ناحیه لگن بیشتر می‌شود. این فشار بیشتر باعث می‌شود که جریان خون آرام‌تر شود. سپس همین مسئله باعث می‌شود که مایعات دور پا و ساق پا شما بیشتر شود و شاهد ورم در پا باشید.
رگ‌های واریسی
با جریان خود کمتر، احتمالا مشاهده رگ‌های واریسی هم وجود دارد. هنگامی که خون در رگ‌ها با فشار جریان پیدا کند، رگ‌ها عریض‌تر می‌شوند و از زیر پوست مشخص خواهند شد. این رگ‌ها عموما با رنگ بنقش یا آبی مشخص می‌شود. این رگ‌ها احتمالا باعث دردناک شود و سنگین شدن پا خواهند شد. همچنین برخی از بانوان احساس خارش یا سوزش را در پوست خود حس خواهند کرد. انتخاب کفش مناسب بارداری می‌تواند به این مسئله هم کمک کند.
پیچیدن و آسیب به رباط
در دوران بارداری ریسک آسیب رسیدن به رباط پا هم بیشتر خواهد شد. این اتفاق به خاطر نرم‌تر شدن کلاژن و افزایش هورمون رلاکسین است. کلاژن نرم‌تر به ناحیه لگن کمک می‌کند که وضع حمل آسان‌تر رخ دهد. تمامی این تغییرات، رباط شما را در ریسک بالاتر قرار خواهد داد و امکان آسیب وجود دارد.
درد پاشنه
با افزایش وزن در دوران بارداری، قسمت‌هایی از پاشنه تخت خواهد شد و به زمین می‌رسد. این باعث می‌شود که کف پای شما به سمت داخل برود. تمامی این تغییرات همگی به ایجاد پاشنه منجر خواهد شد. به همین خاطر باید در هنگام انتخاب کفش مناسب بارداری کفشی را انتخاب کنید که بتواند از پاشنه شما پشتیبانی کند و تعادل شما را حفظ کند.
کیفیت‌های کفش مناسب بارداری
آرامش و نبود درد در قسمت پا باعث آرامش شما خواهد بود. به همین خاطر به دنبال کیفیت‌هایی که اشاره می‌کنیم در هنگام انتخاب کفش باشید:
پیشنهاد شده که حتما کفشی را خریداری کنید که یک یا نیم سایز از اندازه پای شما بزرگ‌تر است. با ورم پا، ممکن است کفشی که اندازه پا شما است کمی شما را اذیت کند. به همین خاطر در هنگام انتخاب، بهتر است که به دنبال یک کفش با یک سایز بزرگ‌تر از حد معمول باشید.
برای کفش مناسب بارداری بهتر است به دنبال کفش‌هایی باشید که از قوس کف پا و همچنین مچ شما پشتیبانی می‌کنند. این نوع کفش‌ها از شما در مقابل درد محافظت خواهند کرد. همچنین احتمال ایجاد درد مفاصل هم کاهش پیدا خواهد کرد.
بهترین انتخاب برای کفش مناسب بارداری انواع کفش و کتانی‌های بی‌بند و راحتی هستند. این نوع کفش‌ها که با نام اسلیپ‌آن هم معروف هستند به راحتی پای شما را درون خود جای خواهند داد. نیاز به خم شدن و بستن بند کفش نیز چون در سه ماهه سوم این امری واقعا سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.
در دوران بارداری می‌توان کفش پاشنه‌ بلند پوشید؟
نه. پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در دوران بارداری واقعا انتخاب خوبی است. پیش‌تر اشاره کردیم که با افزایش وزن، مرکز جاذبه بدن شما تغییر خواهد کرد. به همین خاطر امکان قدم زدن با تعادل کمتر خواهد شد. همچنین رباط‌های شما نرم‌تر می‌شود و شاید مفاصل و عضلات شما هم نرم‌تر باشند. اگر در این دوران کفش پاشنه‌بلند بپوشید امکان زمین خوردن دارید. زمین خوردن در دوران بارداری می‌تواند خطرات زیادی را برای شما به وجود آورد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که دور پاشنه‌بلند را خط بکشید.
نکاتی برای انتخاب کفش مناسب بارداری
به دنبال کفش‌هایی با کف تخت باشید. اگر کفش و کتانی تخت پیدا نکردید، پس کفش‌هایی را انتخاب کنید که عریض هستند و پاشنه کمی دارند.
کفشی با پاشنه بلندتر از 5 سانت را به هیچ‌وجه خریداری نکنید. همچنین اگر کفش پاشنه‌بلند خریداری کردید، مطمئن شوید که پاشنه آن تیز نباشد.
پاشنه‌های عریض و کوتاه باعث می‌شود که وزن شما به صورت مساوی تقسیم شود. همچنین این نوع کفش‌ها کفش مناسب بارداری است و درد را کمتر خواهد کرد و از زمین خوردن شما جلوگیری می‌کند.
اگر کفش مناسب برای قوس پا پیدا نکردید راه‌های دیگری هم پیش روی شما وجود دارد. استفاده از یک کفی کفش خوب و طبی می‌تواند به پشتیبانی پای شما کمک کند.
کفش‌هایی را انتخاب کنید که امکان نفس کشیدن به پای شما را خواهد داد و مانع از عرق کردن می‌شود. کفش‌هایی که دارای توری هستند و از جنس کرباس ساخته شده‌اند، مناسب خواهند بود.
کفش‌هایی را انتخاب کنید که به انگشت‌های پای شما فضای کافی را اختصاص داده است. کفش نوک تیز مانع این امر خواهد شد و بهتر است به دنبال کفش عریض‌تری باشید.
از کفش‌های چرم با پاشنه عریض و کوتاه غافل نشوید. حتما مدلی را انتخاب کنید که فضای باز زیادی داشته باشد و جریان هوا داشته باشد.
اگر به دنبال سادگی هم هستید و با آن مشکلی ندارید، صندل‌ها هم انتخاب خوبی هستند. البته صندلی را انتخاب کنید که فشار به پای شما نیاورد.
اگر قرار است که قدم بزنید یا با دوستان خود به خرید بروید، بهتر است که یک جفت کتانی راحت و مناسب را بپوشید.
بهترین کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟
انواع مختلف کفش‌هایی که می‌توانید در دوران بارداری بپوشید را در لیست پایین معرفی خواهیم کرد:
کفش تخت: کفش تخت نه تنها به شدت راحت است، بلکه می‌تواند کاری کند که کنترل بهتری روی بدن خود داشته باشید. محافظت از قوس و مچ همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد در اولویت شما قرار داشته باشد.
صندل: صندل‌ها و دمپایی‌های ابری هم برای فصل‌ها گرم در بیرون و فصل سرد در داخل منزل مناسب است. می‌توانید در فصل زمستان و سرما همراه با صندل خود یک جوراب مناسب هم بپوشید که از سرما در امان باشید. این نوع کفش‌ها آرامش و محافظت را همراه دارند و سختی پوشیدن را اصلا نخواهند داشت.
انواع مختلف کفش‌های بارداری
پس به صورت کلی به دو دسته مناسب کفش‌ مناسب بارداری اشاره کردیم. حالا به صورت مشخص‌تر و ریزتر به این مسئله نگاه داشته باشیم و پیشنهاد می‌کنیم که یک جفت از موارد زیر را در اختیار داشته باشید:
کفش‌های ورزشی: در دوران بارداری، یک سری حرکات و ورزش‌های پایه مانند قدم زدن را باید انجام دهید. به همین خاطر بد نیست که کمی برای یک کفش ورزشی مناسب و مطمئن هزینه کنید.
کفش کار: اگر مشغول به کار هستید، بهتر است که سر کار خود از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند جدا خودداری کنید. بهتر است که یک سری کفش راحت و تخت انتخاب کنید تا سر کار هم راحت باشید.
کفش روزانه: کفشی پیدا کنید که برای انجام کارهای روزانه شما مناسب باشد و شاید داخل منزل هم مایل به پوشیدن آن باشید.
صندل: صندل را معرفی کردیم و بهتر است که برای فصول گرما از این نوع کفش استفاده کنید. اگر پای شما ورم کرده، صندل نرم و مناسب یک گزینه فوق‌العاده به عنوان کفش مناسب بارداری خواهد بود.
بوت زمستانی: اگر در مناطق سردسیری زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که به فکر خرید بوت زمستانی تخت باشید. جفتی را انتخاب کنید که پوشیدن آن ساده و آسان باشد و از مچ پای شما محافظت کنید.
مهم است که در دوران بارداری، کفش مناسب بارداری را انتخاب کنید. یک کفش خوب شما را در طول نه ماه بارداری حمایت خواهد کرد و پشتیبان پای شما خواهد بود. می‌توانید در این زمینه از دیگر مادران و همچنین از دکتر خود هم مشورت بگیرید و بهترین انتخاب را انجام دهید.
ابراهیم درستکار


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ساعت رسمی کشور یک‌ ساعت به عقب کشیده شد

اقدام جالب وزیر بهداشت پس از درگذشت مادرش

پهلوانی که دانشگاه نرفته افسر شد!

موج سرما به‌ ‌کشور وارد می‌شود؛ کاهش دما تا 15 درجه

مدل مانتو دامن اسپرت

صفر تا صد تهیه شامی بادمجان

روز اول مدرسه برای کلاس اولی‌ها

روایت عاشقی زوج جنجالی

حرف‌های مادر دختر 2 ساله به ربایندگان احتمالی دخترش

طلاق برای سگ

قاتل به ارتباط کثیف اعتراف کرد!

وقتی بازار خرید و فروش آمبولانس هم در فضای مجازی داغ می شود

از داغ شدن اراده‌ها برای هپکو تا همدردی با معلمی فداکار

امیدهای جالب یک مداح در قلب آمریکا

تغذیه مهد یا مدرسه را چگونه بسته بندی کنیم؟

زباله های بازیافتی را ارزشمند کنید

کارتن های باطله را دور نریزید

ساعات کاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها تغییر کرد

دلیل آتش سوزی ساختمان بازار متشکل ارزی مشخص شد

دردسری بزرگ برای هلال احمر

نتایج کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

ساعت کاری ادارات شناور شد!

تغییر خلاقانه لباس رنگی شده

اولین دختر وزنه بردار ایران را بیشتر بشناسید

شاعرانی که حقی فراوان بر این آب و خاک دارند

اقدام تحسین برانگیز یک فرماندار

آتش سوزی گسترده در یک مرکز تجاری در روسیه

دستگیری 4 نفر از کارکنان بهزیستی

کار تمیز فرهنگی برای شهدا

پاسخ جالب وزیر در مورد علت کیفیت نامناسب اینترنت

تغییر ساعت رسمی کشور از امشب

اظهارات ضدونقیض شهرداری درباره حذف کلمه شهید از تابلوها!

هزینه سفر اربعین با خودرو شخصی چقدر است؟

"کمان 99" یادگاری نیروی هوایی برای تاریخ جنگ‌های جهان

10 میلیون هزینه کنید؛ 5 سال جوان شوید!

آموزش درست کردن ماسک سفید کننده پوست

زمینه لازم برای اشتغال دختران فارغ التحصیل در کشور ایجاد می‌شود

از شناور شدن ساعات کاری تا تدابیر مسئولان برای بازگشایی مدارس

تعداد جانباختگان تصادف محور "اینچه برون" زیادتر شد

بیماری شایعی که هزینه درمان آن از سرطان هم بیشتر است!

استفاده از بانوان پلیس برای دربی فردا

چرایی ثبت‌نام در سامانه سماح و تشریح ابهامات

تصاویری از نجات گرگ بخت‌برگشته در یک روستا

هشدار پلیس درمورد کلاهبرداری با بنزین دونرخی

علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

وقتی پیرزن شجاع حریف دزد خیابانی می‌شود

آشنایی با بیمه سفر اربعین

داستان عجیب داوطلبانی که با رتبه 2 و 3 در کنکور قبول نشده‌اند!

نکات و روش های نگهداری برنج در خانه

با تجملگرایی در زمینه ازدواج چگونه برخورد کنم؟