آریا بانو

آخرين مطالب

کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟ اجتماعي

کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟
٥١٨
٠
کودکت / بدن شما دچار تغییرات متفاوتی در دوران بارداری خواهد شد و یکی از این تغییرات افزایش وزن است. این افزایش وزن باعث باد کردن و ایجاد درد در ناحیه پا خواهد شد. بهترین کار برای مقابله با این حجم از درد تازه، انتخاب کفش مناسب بارداری است. برای اینکه درک بهتری نسبت به اهمیت یک کفش یا پاپوش مناسب داشته باشید، بهتر است با کودکت همراه باشید.
انتخاب کفش مناسب بارداری چه اهمیتی دارد؟
اهمیت یک پاپوش مناسب را نمی‌توان نادیده گرفت. با رشد بدن و تغییر حالت آن، مرکز جاذبه بدن شما هم تغییر خواهد کرد. این مسئله بر روی نحوه قدم زدن شما تاثیر خواهد گذاشت. همچنین پشت، مچ و پاهای شما هم تحت تاثیر خواهند بود. به همین خاطر مناسب است که به فکر پیدا کردن کفش مناسب بارداری باشید تا از علائم پیش‌رو جلوگیری کنید:
ورم پا و ساق پا
با رشد بیشتر رحم در دوران بارداری، فشار بر روی ناحیه لگن بیشتر می‌شود. این فشار بیشتر باعث می‌شود که جریان خون آرام‌تر شود. سپس همین مسئله باعث می‌شود که مایعات دور پا و ساق پا شما بیشتر شود و شاهد ورم در پا باشید.
رگ‌های واریسی
با جریان خود کمتر، احتمالا مشاهده رگ‌های واریسی هم وجود دارد. هنگامی که خون در رگ‌ها با فشار جریان پیدا کند، رگ‌ها عریض‌تر می‌شوند و از زیر پوست مشخص خواهند شد. این رگ‌ها عموما با رنگ بنقش یا آبی مشخص می‌شود. این رگ‌ها احتمالا باعث دردناک شود و سنگین شدن پا خواهند شد. همچنین برخی از بانوان احساس خارش یا سوزش را در پوست خود حس خواهند کرد. انتخاب کفش مناسب بارداری می‌تواند به این مسئله هم کمک کند.
پیچیدن و آسیب به رباط
در دوران بارداری ریسک آسیب رسیدن به رباط پا هم بیشتر خواهد شد. این اتفاق به خاطر نرم‌تر شدن کلاژن و افزایش هورمون رلاکسین است. کلاژن نرم‌تر به ناحیه لگن کمک می‌کند که وضع حمل آسان‌تر رخ دهد. تمامی این تغییرات، رباط شما را در ریسک بالاتر قرار خواهد داد و امکان آسیب وجود دارد.
درد پاشنه
با افزایش وزن در دوران بارداری، قسمت‌هایی از پاشنه تخت خواهد شد و به زمین می‌رسد. این باعث می‌شود که کف پای شما به سمت داخل برود. تمامی این تغییرات همگی به ایجاد پاشنه منجر خواهد شد. به همین خاطر باید در هنگام انتخاب کفش مناسب بارداری کفشی را انتخاب کنید که بتواند از پاشنه شما پشتیبانی کند و تعادل شما را حفظ کند.
کیفیت‌های کفش مناسب بارداری
آرامش و نبود درد در قسمت پا باعث آرامش شما خواهد بود. به همین خاطر به دنبال کیفیت‌هایی که اشاره می‌کنیم در هنگام انتخاب کفش باشید:
پیشنهاد شده که حتما کفشی را خریداری کنید که یک یا نیم سایز از اندازه پای شما بزرگ‌تر است. با ورم پا، ممکن است کفشی که اندازه پا شما است کمی شما را اذیت کند. به همین خاطر در هنگام انتخاب، بهتر است که به دنبال یک کفش با یک سایز بزرگ‌تر از حد معمول باشید.
برای کفش مناسب بارداری بهتر است به دنبال کفش‌هایی باشید که از قوس کف پا و همچنین مچ شما پشتیبانی می‌کنند. این نوع کفش‌ها از شما در مقابل درد محافظت خواهند کرد. همچنین احتمال ایجاد درد مفاصل هم کاهش پیدا خواهد کرد.
بهترین انتخاب برای کفش مناسب بارداری انواع کفش و کتانی‌های بی‌بند و راحتی هستند. این نوع کفش‌ها که با نام اسلیپ‌آن هم معروف هستند به راحتی پای شما را درون خود جای خواهند داد. نیاز به خم شدن و بستن بند کفش نیز چون در سه ماهه سوم این امری واقعا سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.
در دوران بارداری می‌توان کفش پاشنه‌ بلند پوشید؟
نه. پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در دوران بارداری واقعا انتخاب خوبی است. پیش‌تر اشاره کردیم که با افزایش وزن، مرکز جاذبه بدن شما تغییر خواهد کرد. به همین خاطر امکان قدم زدن با تعادل کمتر خواهد شد. همچنین رباط‌های شما نرم‌تر می‌شود و شاید مفاصل و عضلات شما هم نرم‌تر باشند. اگر در این دوران کفش پاشنه‌بلند بپوشید امکان زمین خوردن دارید. زمین خوردن در دوران بارداری می‌تواند خطرات زیادی را برای شما به وجود آورد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که دور پاشنه‌بلند را خط بکشید.
نکاتی برای انتخاب کفش مناسب بارداری
به دنبال کفش‌هایی با کف تخت باشید. اگر کفش و کتانی تخت پیدا نکردید، پس کفش‌هایی را انتخاب کنید که عریض هستند و پاشنه کمی دارند.
کفشی با پاشنه بلندتر از 5 سانت را به هیچ‌وجه خریداری نکنید. همچنین اگر کفش پاشنه‌بلند خریداری کردید، مطمئن شوید که پاشنه آن تیز نباشد.
پاشنه‌های عریض و کوتاه باعث می‌شود که وزن شما به صورت مساوی تقسیم شود. همچنین این نوع کفش‌ها کفش مناسب بارداری است و درد را کمتر خواهد کرد و از زمین خوردن شما جلوگیری می‌کند.
اگر کفش مناسب برای قوس پا پیدا نکردید راه‌های دیگری هم پیش روی شما وجود دارد. استفاده از یک کفی کفش خوب و طبی می‌تواند به پشتیبانی پای شما کمک کند.
کفش‌هایی را انتخاب کنید که امکان نفس کشیدن به پای شما را خواهد داد و مانع از عرق کردن می‌شود. کفش‌هایی که دارای توری هستند و از جنس کرباس ساخته شده‌اند، مناسب خواهند بود.
کفش‌هایی را انتخاب کنید که به انگشت‌های پای شما فضای کافی را اختصاص داده است. کفش نوک تیز مانع این امر خواهد شد و بهتر است به دنبال کفش عریض‌تری باشید.
از کفش‌های چرم با پاشنه عریض و کوتاه غافل نشوید. حتما مدلی را انتخاب کنید که فضای باز زیادی داشته باشد و جریان هوا داشته باشد.
اگر به دنبال سادگی هم هستید و با آن مشکلی ندارید، صندل‌ها هم انتخاب خوبی هستند. البته صندلی را انتخاب کنید که فشار به پای شما نیاورد.
اگر قرار است که قدم بزنید یا با دوستان خود به خرید بروید، بهتر است که یک جفت کتانی راحت و مناسب را بپوشید.
بهترین کفش مناسب بارداری چه کفشی است؟
انواع مختلف کفش‌هایی که می‌توانید در دوران بارداری بپوشید را در لیست پایین معرفی خواهیم کرد:
کفش تخت: کفش تخت نه تنها به شدت راحت است، بلکه می‌تواند کاری کند که کنترل بهتری روی بدن خود داشته باشید. محافظت از قوس و مچ همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد در اولویت شما قرار داشته باشد.
صندل: صندل‌ها و دمپایی‌های ابری هم برای فصل‌ها گرم در بیرون و فصل سرد در داخل منزل مناسب است. می‌توانید در فصل زمستان و سرما همراه با صندل خود یک جوراب مناسب هم بپوشید که از سرما در امان باشید. این نوع کفش‌ها آرامش و محافظت را همراه دارند و سختی پوشیدن را اصلا نخواهند داشت.
انواع مختلف کفش‌های بارداری
پس به صورت کلی به دو دسته مناسب کفش‌ مناسب بارداری اشاره کردیم. حالا به صورت مشخص‌تر و ریزتر به این مسئله نگاه داشته باشیم و پیشنهاد می‌کنیم که یک جفت از موارد زیر را در اختیار داشته باشید:
کفش‌های ورزشی: در دوران بارداری، یک سری حرکات و ورزش‌های پایه مانند قدم زدن را باید انجام دهید. به همین خاطر بد نیست که کمی برای یک کفش ورزشی مناسب و مطمئن هزینه کنید.
کفش کار: اگر مشغول به کار هستید، بهتر است که سر کار خود از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند جدا خودداری کنید. بهتر است که یک سری کفش راحت و تخت انتخاب کنید تا سر کار هم راحت باشید.
کفش روزانه: کفشی پیدا کنید که برای انجام کارهای روزانه شما مناسب باشد و شاید داخل منزل هم مایل به پوشیدن آن باشید.
صندل: صندل را معرفی کردیم و بهتر است که برای فصول گرما از این نوع کفش استفاده کنید. اگر پای شما ورم کرده، صندل نرم و مناسب یک گزینه فوق‌العاده به عنوان کفش مناسب بارداری خواهد بود.
بوت زمستانی: اگر در مناطق سردسیری زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که به فکر خرید بوت زمستانی تخت باشید. جفتی را انتخاب کنید که پوشیدن آن ساده و آسان باشد و از مچ پای شما محافظت کنید.
مهم است که در دوران بارداری، کفش مناسب بارداری را انتخاب کنید. یک کفش خوب شما را در طول نه ماه بارداری حمایت خواهد کرد و پشتیبان پای شما خواهد بود. می‌توانید در این زمینه از دیگر مادران و همچنین از دکتر خود هم مشورت بگیرید و بهترین انتخاب را انجام دهید.
ابراهیم درستکار

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماجرای زندگی یک هفته‌ای دزدان در یک خانه‌

پرونده‌های اسیدپاشی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

ایرانی بودن به روایت دختر آلمانی

معلم رامیانی برای آرامش مردم حبس شد!

دانش‌آموزان مراقب کلاهبرداران مجازی باشند

استقبال رئیس جمهوری اتریش از پاندای چینی

خانواده "پسر پورشه سوار" حتی به خاکسپاری نیامدند!

بازگشایی گردنه تته پس از 6 ماه

آیا پنجشنبه‌ها تعطیل می‌شود؟

اظهارات جالب دهه هشتادی‌ها در مناطق سیل‌زده!

فعالیت 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در کشور

افزایش 5 درجه‌ای دمای کشور/ واکنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

تکنیک های آسان برای انجام آرایش طبیعی

سفر 1500 دانش آموز گیلانی به یادمان‌های غرب کشور

وزارت بهداشت دستور جمع آوری دو دارو از بازار را صادر کرد

دستگیری 5 سارق جواهر فروشی در لندن

مولودی زیبا و دو زبانه "حسن کاتب"؛ یا حسن یا مولا

آتش 5 هزار کانادایی را از خانه‌ها بیرون کرد

پیغام روزه‌اولی‌ها برای روزه‌خوارها

مرگ دختر جوان با «تب کنگو» تایید شد

ماجرای زندگی یک هفته‌ای دزدان در خانه‌ای در تبریز چه بود؟

این جا صحرای هامون؛ بخوانید دریاچه هامون

همت بالای بانوی کار آفرین در شهرستان ایذه

شخم زدن مزرعه سیر

رانندگی پسر بچه 4 ساله با بیل مکانیکی در بیضا

دستگیری 570 سارق، مالخر و قاچاقچی در رعد 25

موشن‌گرافی / سه راه آسان برای دریافت کارت اهدای عضو

چرخ دوچرخه زنان سلیقه ای می چرخد

هنوز عده ای نمی خواهند زنان را باور کنند

مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه بستری برای عدالت جنسیتی است

با تخم مرغ به جنگ جوش های صورت بروید

مدلی زیبای برای موهای کوتاه

ماجرای اوضاع غم‌انگیز برای تمدن 3 هزار ساله

مردم «آق‌قلا» همچنان درگیر سیلِ مشکلات

آخرین جزئیات طرح اسیدپاشی

صوت/ زهرا پسر آورده قرص قمر آورده...

صوت/ مدح امام حسن مجتبی علیه السلام

صوت/ تندخوانی جزء پانزدهم قرآن کریم

آموزش ساده و دلبرانه روبان دوزی

تاثیر خشونت پدر در روابط آینده دختر

تقویت ناخن و استحکام آن ها با روغن های گیاهی

استایل های جدید برای تابستان 98

شما جای پژمان بازغی باشی چه می گویی!؟

فعالان گردشگری بدون مجوز کار می‌کنند؟

تخلیه 3 سد تهران به دلیل احتمال وقوع باران‌های سیل آسا

از تحریم گوگل علیه خیام تا کاسبی باورنکردنی صدا و سیما

بازگشایی گردنه ای در کردستان پس از 6 ماه

سانحه برای جت روسی در فرودگاه مهرآباد

بـزاز جنایتکار از قصاص گریخت

سرقت دسته جمعی از یک فروشگاه!