آریا بانو

آخرين مطالب

امير حاتمي:

دشمنان در جنگ‌ فرهنگي ناکارآمدي ارزش‌هاي ديني را القا مي‌کنند گفتگو

دشمنان در جنگ‌ فرهنگي ناکارآمدي ارزش‌هاي ديني را القا مي‌کنند

  بزرگنمايي:

بانو نیوز - جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان در جنگ‌ فرهنگی ناکارآمدی ارزش‌های دینی را القا می‌کنند، گفت: دشمنان از هر حربه‌ای جهت ضربه زدن به نظام اسلامی به ویژه کانون خانواده استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از معاونین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع از مرکز آموزشی الغدیر قم بازدید کردند.
امیر سرتیپ حاتمی در این بازدید با تقدیر از اقدامات انجام شده در مرکز الغدیر قم اظهار داشت: گزارش‌ها نشان می‌دهد آموزش‌های ارائه شده به کارکنان از لحاظ کمی و کیفی با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده که جای تقدیر و تشکر از همه متولیان و دست‌اندکاران را دارد.
جانشین وزیر دفاع در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دشمنان به طور دقیق روند توانمندسازی، اقتدارآفرینی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح ‌را رصد و پایش می‌کنند، ‌افزود: دشمنان با پروازهای‌ شناسایی در ‌منطقه به ویژه خلیج ‌فارس و دریای عمان به دنبال رصد فعالیت‌های نیروهای مسلح در جهت شناسایی و تحلیل قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران ‌هستند لذا بخش بزرگی از جنگ دشمنان علیه نظام اسلامی بر مبنایی شناسایی است که می‌بایست مراقب همه تحرکات دشمنان باشیم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درگیر جنگ تمام عیار با نظام سلطه و دشمنان انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: ابعاد مختلف جنگ بین جمهوری اسلامی ایران و نظام استکبار در حوزه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در سطح گسترده و بسیار پیچیده در جریان است و دشمنان از هر حربه‌ای جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه کانون خانواده و نسل جوان بهره می‌برند.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ‌طلوع خورشید انقلاب اسلامی ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با رویکرد «انقلاب فرهنگی و اسلامی» پا به عرصه حیات طیبه خود گذاشت و به پیروزی رسید، اضافه کرد: بر این اساس پیام انقلاب اسلامی ایران به دنیا یک پیام کاملاً فرهنگی است و بر همین مبنا استراتژی غرب به ویژه شیطان بزرگ آمریکا در تقابل با نظام اسلامی نیز با محتوا، ابزار و روش‌های فرهنگی ‌است که مقام معظم رهبری سال‌هاست تحت عنوان جنگ نرم از آن یاد می‌کنند و ‌دشمنان برآنند تا با نفوذ ارزش‌های غربی و بدون بهره‌گیری از مداخله نظامی به اهداف خود دست یابند و سرزمین‌های هدف را اشغال کنند. ‌
وی با هشدار نسبت به این نوع جنگ دشمنان تاکید کرد: اگر ارزش‌های غربی در کشورمان حاکم ‌شود دشمنان به هدف خود که پیروزی بر فرهنگ مقدس و متعالی انقلاب اسلامی بود دست یافته‌اند لذا باید ‌ارزش‌های والای دینی همیشه و ‌در همه حال در کشور حاکم باشد تا دشمنان نتوانند به اهداف پلید خود دست یابند. ‌
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمنان از ۲۰ سال پیش با هجمه فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم ‌در حوزه فرهنگی به جنگ با جمهوری اسلامی ایران برخاسته‌اند، ادامه داد: ‌هر چه که به جلوتر می‌رویم ابزار و امکانات دشمنان در جنگ فرهنگی بیشتر، پیچیده‌تر ‌و فعالیت آنها گسترده می‌شود.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان در جنگ‌ فرهنگی به دنبال القای ارزش‌های غربی به متن جامعه ایران و ناکارآمدی ارزش‌های دینی هستند، گفت: همه ما در قبال جامعه‌ مسئول ‌هستیم چون دشمنان می‌خواهند به مردم بگویند دین اسلام برای گذشته است و با بهره‌گیری از ‌همه ابزارهای‌ شیطانی‌ به دنبال ‌دستیابی به اهداف پلید خود هستند.
‌وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در مرکز بصیرت‌افزایی الغدیر قم ‌واقعاً قابل تقدیر است، تاکید کرد: ‌باید بدانیم کارکنان هر لحظه در معرض یک سئوال و شبهه قرار دارند لذا باید به تکالیف تعیین شده از سوی فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) با همت والا عمل کرده و در جنگ فرهنگی دشمنان مقتدرانه وارد صحنه شویم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه راهبرد ‌اصولی جمهوری اسلامی ایران ‌جنگ نظامی و مخاصمه نیست، اضافه کرد: البته در صورتی که مورد تهاجم و هجمه قرار بگیریم با پشتوانه ملت بزرگ ایران اسلامی و با تمام قدرت و اقتدار از ایران اسلامی دفاع خواهیم کرد و از آنجایی که دشمنان با تمام ابزار و امکانات وارد تهاجم فرهنگی شده‌اند اما ملت ایران اسلامی پیروز جنگ فرهنگی خواهد بود به شرط آن که به ‌تکلیف خود که همانا بصیرت، آگاهی و هوشیاری است، عمل کنیم.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در عرصه جنگ فرهنگی ان‌شاالله به همت انسان‌های مومن، متدین، بصیر و ولایی ‌به پیروزی خواهیم ‌رسید چرا که ‌فطرت پاک، انسان‌ها را در معرض تحول قرار خواهد داد.
وی ‌افزود: با فرارسیدن ایامی چون ماه مبارک رمضان و محرم تلاش دشمنان بر باد می‌رود چرا که فضای معنوی حاکم بر جامعه و آحاد ملت، همه توطئه‌ها ‌را نقش بر آب ‌می‌کند و مردم در این ایام، مناسبت‌ها و مراسم‌ها ‌با اشتیاق و علاقه به صورت خودجوش حضور پیدا ‌می‌کنند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در چهار سال گذشته ‌همه تلاش مسئولان در وزارت دفاع ارتقای در حوزه‌های فرهنگی بوده است، اظهار داشت: اقدامات سازمان عقیدتی سیاسی در حوزه‌های بصیرتی بازتاب‌های بسیار خوبی در سطح وزارت دفاع داشته و می‌تواند به عنوان الگو در سایر دستگاه‌ها و نهادها مورد استفاده قرار گیرد.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به حضور باشکوه کارکنان در نمازهای جماعت در سطح سازمان‌ها و صنایع وزارت دفاع ادامه داد: در وزارت دفاع مجموعه روحانیت به وظیفه و رسالت خطیر خود به خوبی عمل کرده‌اند، ‌اما با توجه به ‌حجم توطئه‌های ‌دشمنان و سرعت تحولات اجتماعی، حتماً بایستی کارهای بیشتر و موثرتری در حوزه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی و اجرا شود. ‌
وی با بیان اینکه ‌پشتیبانی‌ها از اقدامات فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع استمرار پیدا خواهد کرد، افزود: ‌به لحاظ کمی و کیفی پشتیبانی غنی‌تری از برنامه‌های فرهنگی انجام خواهیم داد تا بتوانیم نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی وزارت دفاع را حفظ و تقویت کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه معتقدیم باید نیروی انسانی را در برابر هجمه فرهنگی دشمنان قوی کنیم، گفت: مدیران در سطح سازمان‌ها بایستی نسبت به این موضوع احساس مسئولیت کنند و ‌دغدغه تهاجم فرهنگی استکبار را داشته باشند.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ‌در برهه‌ای در حوزه امنیت، ‌منافقین با تماس با برخی از افراد اطلاعات مهمی را از کشور کسب می‌کردند، اظهار داشت: در آن دوران با یک نهضت جهادی نسبت به آگاه‌سازی آحاد مردم و مسئولان اقدامات مقابله‌ای موثری صورت گرفت و ‌نتیجه خوبی هم به دست آمد.
وی یا بیان اینکه امروز همه مسئولان در تمامی سطوح باید در مقابل جنگ نرم و عملیات روانی دشمنان آماده ‌باشند، متذکر شد:‌ مقام معظم رهبری بارها آرایش تهاجمی فرهنگی دشمن علیه انقلاب را بسیار خطرناک دانسته‌اند و معتقدند «امروز فوری‌ترین هدف دشمنان، تسخیر پایگاه‌های فرهنگی در کشور است و تهاجم فرهنگی را نباید انکار کرد، وجود دارد و به قول امیرالمؤمنین (صلوات الله علیهم)، «من نام لم ینم عنه»، اگر شما را در سنگر خواب برد، معنایش این نیست که دشمنت هم در سنگر مقابل خوابش برده است، تو خوابت برده، سعی کن خود را بیدار کنی «.
امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: براساس فرمایش گهربار فرمانده معظم کل قوا، اگر همه مدیران، مسئولان و متولیان با احساس مسئولیت در عرصه فرهنگی به میدان بیایند آینده جامعه به ویژه خانواده‌ها و فرزندانمان‌ تضمین خواهد شد و ما هم حمایت‌های معنوی و پشتیبانی خود را از حرکت‌های فرهنگی وزارت دفاع به بهترین نحو خواهیم داشت.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه مجموعه نیروی انسانی وزارت دفاع ‌متدین، حزب‌الهی، کاردان، کارآمد و شجاع هستند، تاکید کرد: ‌طبق ‌گزارش‌های واصله استقبال کارکنان از برنامه‌های فرهنگی به ویژه کلاس‌های قرآن خیلی خوب بوده که بسیار جای امیدواری دارد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۰۰ ‌حافظ قرآن در مجموعه وزارت دفاع تربیت شده‌اند، گفت: ‌اینها نشان می‌دهد که سمت و سوی حرکت فرهنگی در وزارت دفاع‌ درست‌ و صحیح بوده و ‌ارزش‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال اجراست.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ‌باید این سمت و سوی درست را با مراقبت و دقت ادامه ‌دهیم، گفت: متولیان فرهنگی وزارت دفاع باید در پاسخ به شبهه‌ها خیلی دقیق و سریع عمل کنند و اگر نسبت به این موضوعات کوتاهی صورت گیرد در آینده مورد تهدید قرار خواهیم گرفت.
‌جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به شبکه مجازی و شبهه‌افکنی‌های دشمنان در این فضا هشدار داد: فضای مجازی واقعاً تهدید ‌است و جوانان ‌در معرض ‌شبهات مختلفی قرار دارند لذا متولیان فرهنگی وزارت دفاع باید ‌از ‌فضای مجازی بهره گرفته ‌و پاسخ ‌شبهات را بدهند و جا دارد یک مرکز مطالعاتی ‌حوزه فضای مجازی را ‌پایش و رصد کند چرا که دشمنان در فضای مجازی شبهاتی را جهت تزلزل وحدت ملی ‌مطرح ‌می‌کنند لذا ‌باید پاسخ‌های دقیق، کارشناسانه و متناسب‌ به شبهات داده شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شکوفه اسفندیاری: بخش دولتی کمک کرد حوزه مد و لباس از سردرگمی خارج شود / بزرگترین معضل ما فارغ‌التحصیلان بدون مهارت است

صالحی: بخشی از حیات فرهنگ عمومی، مدیون هنر "تعزیه" است

زندگی دوباره فرش‌ها پس از انهدام / روایت بیژن قاسمی‌نژاد از نمایشگاه "بود و تار" در گالری پروژه‌های آران

ردپای اعتیاد در نیمی از دادخواست های طلاق مشاهده می شود

والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

ویژگی‌های کودکان تیزهوش

امیر کریمی: شرایط امروز موسیقی پاپ بسیار نابسامان است / هیچ مطالبه‌ای از هیچ فرد یا نهادی ندارم

نباید از پا نشست و صحنه عاشقی هنر را رها کرد / چکناوریان، مرادی، کیایی و رستگاری از مشکلات هنرمندان پیشکسوت می‌گویند

ازدواج های زودهنگام و پیامدهای اجتماعی آن

مدیر شبکه سه: "ماه عسل" دو برابر برنامه "نود" مخاطب دارد / "هفت" با اجرای بهروز افخمی روی آنتن می‌رود / بازیگر نباید بتواند پایان یک سریال را عوض کند

مجید مظفری: اطلاعی از ورود پول‌های کثیف به سینما ندارم/ هزینه تولید یک فیلم در سینمای ایران به‌طور متوسط 3 میلیارد تومان است

تنها ثروتم آرشیو کاملی از دهه 20 تاکنون است / هیچ فردی در جهان به‌اندازه من در زمینه صدابرداری و صداگذاری فعالیت نداشته / روایت اسحاق خانزادی از همکاری با شهیدثالث، لاموریس، بیضایی و ضبط شعار "مرگ بر شاه" در تهران

مهدی صبایی: متأسفم که به فیلم "ماهورا" توجه نشد

حسین عالم‌بخش: "خاتون" در عرصه تئاتر حرفه‌ای عرض اندام می‌کند

نبوی: ما در سینمای ایران با خلأ جدی موضوع پژوهش روبرو هستیم

وضعیت ترجمه آثار نمایشی به سامان نیست / گروه‌ تئاتری در حوزه دینی و ارزشی شکل نگرفت / روایت داود دانشور از دنیای ترجمه تا مشکلات تئاتر دینی

برنامه‌های نوین دولت برای تغذیه و پیشگیری از بیماریها/ بهبود شرایط بهداشتی سلامت زنان ایران

تنبیه مجرمان کوچک، آزادی مجرمان بزرگ

حسین زمان: راه سختی در پیش دارم / هنوز ته ذهن خیلی‌ها مانده‌ام

رمضانی: مدل آستین‌ها و یقه لباس‌های بانوان به دهه 1360 بازگشته است

نادر مشایخی: به موسیقی کلاسیک کمتر توجه می‌شود

چرا کوله پشتی کمتر از کیف به کمر آسیب می‌زند

چرا باید ورم دست را جدی گرفت

علمشاهی: خواننده‌های پاپ باید حرفی برای گفتن داشته باشند

غفلت ؛ چهره پنهان و مخوف کودک آزاری

یک روان‌شناس: اضطراب جدایی، دلیل اصلی مدرسه‌هراسی کودکان است

آسیب‌های فضای مجازی؛ زنگ خطر پیش‌روی ارتباطات انسانی

بیماران قلبی بخوانند

کودکان کار، اصلی‌ترین قربانیان خشونت اقتصادی

چگونه کودکان و نوجوانان را در برابر مشکلات و بحران‌ها واکسینه کنیم؟

پایان هزار و یک مشکل

علیرضا خمسه: این یک کوچ زودهنگام بود

ابتکار: دولت از ورزش معلولان حمایت می کند

ابوالفضل شاهی: آزادی جزئی از ماهیت هنر تجسمی است / متریال‌های منسوخ شده را دوباره زنده می‌کنم

صدیقه پا‌ک‌بین: بخش علمی دانشگاهی در جشنواره مد و لباس فجر مستقل شد / برپایی استارت‌آپ‌ها در هشتمین گام

داریوش اسکویی: مخاطبان انیمیشن کوتاه باید گسترده‌تر شوند

شرحی مدرن بر انسان تنهای امروزی / روایت مریم برزگر از نمایش "تهوع"

خواب موبایلی چیست

آنچه که سیستم آموزشی ایران ندارد...

ژن خوب بهانه تنبل‌هاست / تاریخ مملو از معلول‌های موفق است

کنجکاوی؛ مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر

علت گرایش کودکان به شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چیست؟

انتقاد «بیژن بیرنگ» از اسپانسرمحور شدن برنامه‌های تلویزیونی: تلویزیون برنامه‌ساز نیست

حذف مهریه با وضع قانون، پایمال کردن حقوق زنان است

حتی سلبریتی‌های عرصه موسیقی هم مشکل جذب اسپانسر دارند / گفت‌وگو با امین غفاری نوازنده ویولن

درناز حاجیها: جشنواره فیلم کوتاه تهران به جدی گرفته شدن فیلمسازان این عرصه کمک می‌کند

6/5 میلیون ایرانی از ابتلای خود به فشار خون بالا بی‌خبرند /بحران مرگ زودرس نیمی از ایرانیان

همه آسیب های اجتماعی اعتیاد و طلاق نیست

صنعت نساجی را از صنعت مد مجزا بدانیم / هنوز با الفبای مد و فشن آشنا نیستیم / گفت‌وگو با تهمینه مولانا و علی انصاریان از "پریمیر ویژن" تا "نساجی امروز"

کمک به مردم 20 روستایی که چیزی برای از دست دادن ندارند