آریا بانو

آخرين مطالب

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان در ماه رمضان اقتصادي

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان در ماه رمضان

  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جذب 200 هزار نفر حامی برای ایتام در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا عسگریان در نشست خبری خود که امروز درباره جشن رمضان و ارائه عملکرد کمیته امداد در کمک به هموطنان سیل زده برگزار شد، با بیان اینکه پس از جشن نیکوکاری خود را برای جشن رمضان آماده می‌کردیم که سیل آمد و درگیر شدیم گفت: کمیته امداد 5 برنامه مشخص برای جشن رمضان دارد. اولین برنامه که روی آن متمرکز هستیم، مردمی کردن خیر و احسان در سطح کشور توسط مراکز نیکوکاری است. در حال حاضر 1850 مرکز نیکوکاری وجود دارد که در محله‌ها تشکیل می‌شوند و مبنای آنها مساجد است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه از منابعی که برای سیل زدگان جمع آوری شده حدود 41 درصد آن توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری شد و امیدواریم زمانی امداد فقط پشتیبانی کند، خاطرنشان کرد: قصد داریم امسال در این ایام از نظر ساختاری حرکت کنیم تا حداقل تا مهرماه 3000مرکز نیکوکاری دیگر ایجاد کنیم. همچنین مقرر شده 300 حوزه علمیه مرکز نیکوکاری ایجاد کنند.
وی با اشاره به مراکز نیکوکاری اصناف گفت: در برخی بازارها اصناف مرکز نیکوکاری راه اندازی کرده‌اند. در حال حاضر در تلاشیم تا انتهای سال حداقل در هر استان دو مرکز نیکوکاری اصناف داشته باشیم چرا که اصناف در شرایط مختلف بسیار خوب عمل می‌کنند.
عسگریان با اشاره به اینکه کمیته امداد با مراکز نیکوکاری کار هم افزایی انجام می‌دهد، افزود: در ماه رمضان 200 هزار نفر حامی برای ایتام جذب خواهیم کرد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه طرح اکرام دارای طرح ایتام و محسنین است، افزود: درحال حاضر 148 هزار یتیم داریم که سرانه پرداخت به هرکدام از آنها 253 هزار تومان است یعنی یتیمی در کشور وجود ندارد که تحت پوشش ما نباشد. در طرح محسنین نیز 142 هزار نفر تحت پوشش هستند؛ محسنین خانواده‌هایی هستند که والدین آنها توانشان کم است، سرانه پرداختی به هر کدام از آنها 130 هزار تومان است.
به گفته وی بیش از 600 هزار حامی در سطح کشور وجود دارد. بحث اکرام و حمایت از ایتام در طول سال پایدار است، همچنین سال گذشته مردم 700 میلیارد تومان به یتیمان و محسنین کمک کردند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تاکید بر اینکه اگر در ماه رمضان دست به دست هم دهیم سرانه را افزایش می‌دهیم گفت: به فضل الهی تعداد را نیز افزایش می دهیم همچنین برنامه‌های تلویزیونی نیز خواهیم داشت.
عسگریان همچنین یادآور شد: در زمینه اطعام با صنوف مختلف و خیرین به صورت برنامه ریزی شده ارتباط می گیریم. سال گذشته 142 میلیارد تومان سبد کالا توزیع کردیم. امسال به دو میلیون نفر اطعام می‌دهیم که باتوجه به گرانی‌ها باید بیش از 200 میلیارد تومان منابع جمع آوری کنیم.
وی درباره توزیع سبد کالا نیز گفت: قسمت اساسی سبد کالا در ابتدای ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.
عسگریان افزود سال 96 یک میلیون و 500 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بودند که به خاطر مشکلات در سال 97 به 2 میلیون و 50 هزار خانواده رسیدند، در صورتی که سال قبل 150 هزار نفر خودکفا شدند اما در 97 به دلیل مشکلات مددجو شدند. سال گذشته 120 هزار خانوار خودکفا شدند اما مجبور شدیم 550 هزار ورودی بگیریم.
وی با اشاره به طرح مفتاح و جنه نیز بیان کرد: این طرح، طرح خوبی است که مسئولان را به خانه‌های مددجویان می‌بریم و همان جا مشکلاتشان را برطرف می‌کنیم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به زکات و فطریه اشاره کرد و گفت: هدف گذاری مان در این زمینه دو هزار میلیون است، زکاتی که برای سال 98 هدف گذاری شده 700 میلیارد تومان است که سال گذشته این رقم 500 میلیارد تومان بود. همچنین زکات واجب در ماه رمضان سال گذشته 135 میلیارد تومان بوده و برای امسال هدف‌گذاری شده که 200 میلیارد تومان جمع آوری کنیم.
عسگریان در ادامه با بیان اینکه سال 97 ، 50 درصد در جشن عاطفه‌ها رشد داشتیم اظهار کرد: سال 97 سال سختی بود. در ایام تابستان قیمت ارز به 19000 تومان رسید و شوک وارد شد، اما به فضل الهی 50 درصد نسبت به سال 96 رشد داشتیم. در سال 96 نیز نسبت به سال 95، 23 درصد رشد داشتیم.
وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری پرحجم ترین و یکی از مهم ترین مناسبتهای ماست گفت: در سال 96 به مدت چهار ماه در جشن نیکوکاری بر روی کل کشور متمرکز شدیم و 60 درصد امداد متمرکز شد که به نفع محرومین منابع جمع‌آوری کند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: خیریه های بزرگی در کشور داشتیم و امسال را با بحران مواجه شدند.
عسگریان با بیان اینکه در سال 97 نسبت به سال 96، در جشن نیکوکاری 62 درصد رشد داشتیم افزود: حجم این جشن 308 میلیارد تومان بود یعنی به اندازه کل صدقات طول یک سال در این جشن مردم کمک کردند.
عسگریان با اشاره به اینکه مردم در بدترین شرایط اقتصادی بی نظیر هستند، گفت: در حال حاضر از مرز 167 میلیارد تومان کمک مردمی عبور کردیم که از این مبلغ حدود 47 میلیارد آن به صورت نقدی بوده است. کل حجم درآمدهای سال گذشته 32 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه در حادثه سیل در استان‌های مختلف از سوم فروردین نیروهای ما آماده‌باش کامل بودند و استان‌ها را به سه قسمت تقسیم کردیم تصریح کرد: تاکنون 168 میلیارد تومان برای سیل‌زدگان جمع‌آوری شده که 47 میلیارد تومان آن نقدی بوده و حدود 116 میلیارد تومان آن کالا است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به زلزله کرمانشاه یاداور شد: در زلزله کرمانشاه 5500 مسکن ساخته‌ شد. حجم کمک‌های مردمی 150 میلیارد بود که 15 میلیارد تومان آن نقدی بوده که طی یکسال جمع‌آوری شده است، یعنی بیش از سه برابر کمک نقدی ظرف 34 روز جمع آوری شد.
بنابر اظهارات عسگریان مردم می‌توانند با استفاده از درگاه‌های ذیل از جمله #99*8877* شماره حساب 3333 بانک ملی و شماره کارت 60379979010001000 بانک ملی کمک‌های خود را به سیل‌زدگان پرداخت کنند.
عسگریان با بیان اینکه یکی از مشکلات بحران بعد از حادثه است که سازندگی بسیار گران است افزود: کمیته امداد برای 25 هزار مسکن در زمینه ساخت و تعمیر در مناطق سیل‌زده متولی است که 8000 مورد به صورت مسکن کامل تاسیس خواهد شد که 2500 مسکن آن شهری و 5500 مسکن نیز در روستاها احداث می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفاهم کمیته امداد با بانک سپه برای پرداخت وام اشتغال به مددجویان

واگذاری بی هدف املاک دولتی به بخش خصوصی ممنوع

حذف صفر از پول ملی باعث کاهش هزینه‌ها خواهد شد؟!

آیا گرانی‌ها بر هیأت‌های عزاداری هم اثر گذاشته است؟

هر بیکار شده‌ای تا چندماه می‌تواند مقرری «بیمه بیکاری» دریافت کند؟

زمان حذف یارانه دهک‌های درآمدی بالا

جزییات دریافت حقوق بازنشستگی با بیمه دانشجویی

راز هزینه بالای تحصیل در رشته دندانپزشکی

جزییات دریافت حقوق بازنشستگی با بیمه دانشجویی

کارآفرینان موفق از چه ترفند‌هایی استفاده می‌کنند؟

پوشش 440 میلیارد دلاری بیمه در ایران

6 روش پس انداز پول برای خرید خانه در زمانی که اجاره نشین هستید!

امکان تقسیط پرداخت حق بیمه سلامت

جزییات طرح بیمه درمان اعتیاد برای معتادان

خبر خوب وزیر آموزش پرورش برای بازنشستگان

جزئیات بازنشستگی پیش از موعد معلولان تامین اجتماعی

قول آقای وزیر به فرهنگیان بازنشسته

نحوه تقسیم مستمری تامین اجتماعی میان بازماندگان

با افزایش وام ازدواج جوانان را به بدهکار بانکی تبدیل می‌کنیم

وام‌های اشتغال روستایی پیوست بیمه‌ای ندارند

فوق‌العاده مدیریت 9 میلیون تومانی از حکم حقوقی معاون آموزش‌‌وپرورش حذف شد

پایبندی اکثر بانکها به پرداخت وام ازدواج با یک ضامن

معضل «کارمندان بی‌کار» در برخی سازمان‌های دولتی با حقوق 8 میلیونی

جزئیات جدید از تخلف 26 هزار میلیارد تومانی در واگذاری "اردوگاه شهید باهنر"

رکوردزنی افزایش شکاف فقیر و غنی در دهه 90

تخصیص 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی

حقوق همه معلمان 400 تا 600 هزار تومان افزایش می‌یابد؟

معضلات خرید دارو و کالاهای بشر دوستانه از کره جنوبی

کلاهبردار سکه و ارز را شناسایی کنید

لیست بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران منتشر شد

جذب پزشک و پرستار توسط تامین‌اجتماعی/کنترل بدهی‌های وزارت بهداشت و مراکز درمانی

پرداخت حق‌پرستاری 300 هزار تومانی به 2200 ضایعه نخاعی پشت‌نوبتی

لااقل پولش را بدهید!

کمیته امداد به دنبال مدل‌های جدید توانمندسازی مددجویان

بانوان کارآفرین، الگوی اقتصادی کشور هستند

جزئیات ترمیم «حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

مدیران پیشین ایران خودرو چه کسانی بودند؟/ تاسیس کارخانه‌ با 2 میلیون تومان سرمایه شخصی

پرداخت 2 هزار میلیارد تومان وام به مددجویان کمیته امداد

وقتی پزشکان با کارت خوان روبرو می‌شوند!

واریز 5000 میلیارد به حساب بازنشستگان / رشد قیمت‌ها را باد پایین نیاورد، اقدامات دولت بود

اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و افزایش حقوق آنها از مهر ماه!

پرداخت وام به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی!

چرا مالیات پزشکان بیشتر از سایر اصناف جدی شد؟

زمان واریز 50 درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان

افزایش 600 هزار تومانی حقوق معلمان از ماه آینده

ایرانی‌ها سالانه 4 میلیون اضافه درآمد بر هزینه‌ها دارند! / شما چقدر پس انداز می کنید؟

سود سهام عدالت امسال و اعلام زمان واریز آن!

شرکت در مراسم اربعین 98 چقدر هزینه خواهد داشت!؟

تذکر حسام‌الدین آشنا به محسنی اژه‌ای درباره شیوه جدید کسب درآمدِ صداوسیما

واریز ششمین مرحله «وام ضروری» به حساب بازنشستگان تا هفته اول مهر