آریا بانو

آخرين مطالب

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان در ماه رمضان اقتصادي

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان در ماه رمضان

  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جذب 200 هزار نفر حامی برای ایتام در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا عسگریان در نشست خبری خود که امروز درباره جشن رمضان و ارائه عملکرد کمیته امداد در کمک به هموطنان سیل زده برگزار شد، با بیان اینکه پس از جشن نیکوکاری خود را برای جشن رمضان آماده می‌کردیم که سیل آمد و درگیر شدیم گفت: کمیته امداد 5 برنامه مشخص برای جشن رمضان دارد. اولین برنامه که روی آن متمرکز هستیم، مردمی کردن خیر و احسان در سطح کشور توسط مراکز نیکوکاری است. در حال حاضر 1850 مرکز نیکوکاری وجود دارد که در محله‌ها تشکیل می‌شوند و مبنای آنها مساجد است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه از منابعی که برای سیل زدگان جمع آوری شده حدود 41 درصد آن توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری شد و امیدواریم زمانی امداد فقط پشتیبانی کند، خاطرنشان کرد: قصد داریم امسال در این ایام از نظر ساختاری حرکت کنیم تا حداقل تا مهرماه 3000مرکز نیکوکاری دیگر ایجاد کنیم. همچنین مقرر شده 300 حوزه علمیه مرکز نیکوکاری ایجاد کنند.
وی با اشاره به مراکز نیکوکاری اصناف گفت: در برخی بازارها اصناف مرکز نیکوکاری راه اندازی کرده‌اند. در حال حاضر در تلاشیم تا انتهای سال حداقل در هر استان دو مرکز نیکوکاری اصناف داشته باشیم چرا که اصناف در شرایط مختلف بسیار خوب عمل می‌کنند.
عسگریان با اشاره به اینکه کمیته امداد با مراکز نیکوکاری کار هم افزایی انجام می‌دهد، افزود: در ماه رمضان 200 هزار نفر حامی برای ایتام جذب خواهیم کرد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه طرح اکرام دارای طرح ایتام و محسنین است، افزود: درحال حاضر 148 هزار یتیم داریم که سرانه پرداخت به هرکدام از آنها 253 هزار تومان است یعنی یتیمی در کشور وجود ندارد که تحت پوشش ما نباشد. در طرح محسنین نیز 142 هزار نفر تحت پوشش هستند؛ محسنین خانواده‌هایی هستند که والدین آنها توانشان کم است، سرانه پرداختی به هر کدام از آنها 130 هزار تومان است.
به گفته وی بیش از 600 هزار حامی در سطح کشور وجود دارد. بحث اکرام و حمایت از ایتام در طول سال پایدار است، همچنین سال گذشته مردم 700 میلیارد تومان به یتیمان و محسنین کمک کردند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تاکید بر اینکه اگر در ماه رمضان دست به دست هم دهیم سرانه را افزایش می‌دهیم گفت: به فضل الهی تعداد را نیز افزایش می دهیم همچنین برنامه‌های تلویزیونی نیز خواهیم داشت.
عسگریان همچنین یادآور شد: در زمینه اطعام با صنوف مختلف و خیرین به صورت برنامه ریزی شده ارتباط می گیریم. سال گذشته 142 میلیارد تومان سبد کالا توزیع کردیم. امسال به دو میلیون نفر اطعام می‌دهیم که باتوجه به گرانی‌ها باید بیش از 200 میلیارد تومان منابع جمع آوری کنیم.
وی درباره توزیع سبد کالا نیز گفت: قسمت اساسی سبد کالا در ابتدای ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.
عسگریان افزود سال 96 یک میلیون و 500 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بودند که به خاطر مشکلات در سال 97 به 2 میلیون و 50 هزار خانواده رسیدند، در صورتی که سال قبل 150 هزار نفر خودکفا شدند اما در 97 به دلیل مشکلات مددجو شدند. سال گذشته 120 هزار خانوار خودکفا شدند اما مجبور شدیم 550 هزار ورودی بگیریم.
وی با اشاره به طرح مفتاح و جنه نیز بیان کرد: این طرح، طرح خوبی است که مسئولان را به خانه‌های مددجویان می‌بریم و همان جا مشکلاتشان را برطرف می‌کنیم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به زکات و فطریه اشاره کرد و گفت: هدف گذاری مان در این زمینه دو هزار میلیون است، زکاتی که برای سال 98 هدف گذاری شده 700 میلیارد تومان است که سال گذشته این رقم 500 میلیارد تومان بود. همچنین زکات واجب در ماه رمضان سال گذشته 135 میلیارد تومان بوده و برای امسال هدف‌گذاری شده که 200 میلیارد تومان جمع آوری کنیم.
عسگریان در ادامه با بیان اینکه سال 97 ، 50 درصد در جشن عاطفه‌ها رشد داشتیم اظهار کرد: سال 97 سال سختی بود. در ایام تابستان قیمت ارز به 19000 تومان رسید و شوک وارد شد، اما به فضل الهی 50 درصد نسبت به سال 96 رشد داشتیم. در سال 96 نیز نسبت به سال 95، 23 درصد رشد داشتیم.
وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری پرحجم ترین و یکی از مهم ترین مناسبتهای ماست گفت: در سال 96 به مدت چهار ماه در جشن نیکوکاری بر روی کل کشور متمرکز شدیم و 60 درصد امداد متمرکز شد که به نفع محرومین منابع جمع‌آوری کند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: خیریه های بزرگی در کشور داشتیم و امسال را با بحران مواجه شدند.
عسگریان با بیان اینکه در سال 97 نسبت به سال 96، در جشن نیکوکاری 62 درصد رشد داشتیم افزود: حجم این جشن 308 میلیارد تومان بود یعنی به اندازه کل صدقات طول یک سال در این جشن مردم کمک کردند.
عسگریان با اشاره به اینکه مردم در بدترین شرایط اقتصادی بی نظیر هستند، گفت: در حال حاضر از مرز 167 میلیارد تومان کمک مردمی عبور کردیم که از این مبلغ حدود 47 میلیارد آن به صورت نقدی بوده است. کل حجم درآمدهای سال گذشته 32 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه در حادثه سیل در استان‌های مختلف از سوم فروردین نیروهای ما آماده‌باش کامل بودند و استان‌ها را به سه قسمت تقسیم کردیم تصریح کرد: تاکنون 168 میلیارد تومان برای سیل‌زدگان جمع‌آوری شده که 47 میلیارد تومان آن نقدی بوده و حدود 116 میلیارد تومان آن کالا است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به زلزله کرمانشاه یاداور شد: در زلزله کرمانشاه 5500 مسکن ساخته‌ شد. حجم کمک‌های مردمی 150 میلیارد بود که 15 میلیارد تومان آن نقدی بوده که طی یکسال جمع‌آوری شده است، یعنی بیش از سه برابر کمک نقدی ظرف 34 روز جمع آوری شد.
بنابر اظهارات عسگریان مردم می‌توانند با استفاده از درگاه‌های ذیل از جمله #99*8877* شماره حساب 3333 بانک ملی و شماره کارت 60379979010001000 بانک ملی کمک‌های خود را به سیل‌زدگان پرداخت کنند.
عسگریان با بیان اینکه یکی از مشکلات بحران بعد از حادثه است که سازندگی بسیار گران است افزود: کمیته امداد برای 25 هزار مسکن در زمینه ساخت و تعمیر در مناطق سیل‌زده متولی است که 8000 مورد به صورت مسکن کامل تاسیس خواهد شد که 2500 مسکن آن شهری و 5500 مسکن نیز در روستاها احداث می‌شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بدهی 25 هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی در سال

رقابت اپراتورهای تلفن همراه برای حجاج

شرایط دریافت «حق ازدواج» تامین اجتماعی

رشد فروش 60 درصدی و ایفای تمام تعهدات ارزی هلدینگ دارویی شستا

جرایم بدهی شرکتهای دانش‌بنیان به تامین اجتماعی مشمول بخشودگی شد

کشف مزرعه بیت کوین در کرمان

کاهش قابل ملاحظه قیمت ماده مخدر "شیشه"

رکود در بازار ایران و چشم‌ها خیره به دلار | بخریم یا نخریم!؟

وعده وزیر صمت برای کاهش چشمگیر قیمت ها در ماه های آینده!

آغاز واگذاری 6500 واحد مسکونی به مددجویان مناطق محروم

تغییر رییس کمیته امداد

حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است/ توزیع بسته حمایتی در صورت تامین منابع

60 درصد شاغلان کشور بیمه تامین اجتماعی‌اند

ماجرای شهریه‌های 25 تا 35 میلیونی برخی مدارس لاکچری

130 هزار خانوار دارای معلول پشت نوبت برای دریافت مسکن هستند

اختصاص 1100 میلیارد تومان اعتبار برای خدمت به معلولان

افزایش 23 درصدی اشتغال در روستاها

حقوق دانشجو معلمان افزایش می‌یابد

صحبت‌های وزیر درباره قطع برق مشترکان پرمصرف

زنان، سرپرست 60 درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد تهران هستند

افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی در برابر افزایش4برابری قیمتها

60 درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد تهران زن‌ سرپرست‌اند

تهیه پیش نویس اولیه «سیاست‌های کلی تامین اجتماعی» تا پایان مرداد

زوج‌های نیازمند با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفتند

خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن

8 حق بیمه شدگان بر گردن سازمان تامین اجتماعی

10مدل تلفن همراه با کیفیت و هزینه مناسب

دستگاهی که هزینه‌های قبض برق را کاهش می‌دهد

با زیر سه میلیون تومان چه گوشی‌های باکیفیتی می‌توان خرید؟

احتمال افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

فتاح: هیچکس نباید از مراجعه به کمیته امداد ناامید برگردد

دریافت مستمری 178 هزار خانوار با مستمری تک نفره، طبق تعداد نفرات خانوار

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب با تورم

بیش از 144 میلیون مراجعه بستری و سرپایی به مراکز ملکی تامین اجتماعی در سال گذشته

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن معتبر و سفته

دهه شصتی‌ها رکورد دار بیکاری!

خودرو‌های میلیاردی و سوپرلوکس جوانان ثروتمند عرب !

10 قانون مهم برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار

فعالیت بنیاد برکت در 3 هزار روستای کشور

ماجراى تعطیلی کارخانه بیک و بیکاری ١٧5 کارگر آن!!

رموز راه‌اندازی کسب‌و‌کاری خانگی و پول‌ساز

نیاز آموزش و پرورش به اعتبار 47 میلیون دلاری جهت تامین «کاغذ»

محمدحسن زدا، قائم‌مقام سازمان تأمین اجتماعی شد

زنان سرپرست خانوار نیازمند، وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند

جزئیات و تصاویر منتشر شده از توقیف نفتکش حامل نفت ایران !

«رضا عزیز» تهیه‌کننده سینما به اتهام پولشویی بازداشت شد

چند خانوار عشایر و روستایی بیمه‌اند؟

صدور اعتبارنامه برای140 سمن جوانان/ آغاز رتبه‌بندی سمن‌ها در دو استان

افزایش 8 درصدی اعتبارات بهزیستی/178 هزار خانوار تحت پوشش هستند

در این بازار راکد چطور فروشم را بیشتر کنم؟