آریا بانو

آخرين مطالب

در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی مطرح شد:

11 انتظار شریعتمداری از تامین اجتماعی اقتصادي

11 انتظار شریعتمداری از تامین اجتماعی

  بزرگنمايي:

آریا بانو - وزیر رفاه با تاکید بر شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها، گفت: در این شرایط وظیفه ما این است که برای کم‌کردن خطاها در نظام مدیریت و کاهش آسیب‌پذیری‌های احتمالی مردم در برابر این فشار و تکانه‌های بیرونی برون‌زا، تلاش خود را دوچندان کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در همایش مدیران تأمین اجتماعی گفت: انتظار از سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری، تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات است.
وزیر رفاه با تاکید بر شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها گفت: در این شرایط وظیفه ما این است که برای کم‌کردن خطاها در نظام مدیریت و کاهش آسیب‌پذیری‌های احتمالی مردم در برابر این فشار و تکانه‌های بیرونی برون‌زا، تلاش خود را دوچندان کنیم.
در این همایش محمد شریعتمداری انتظارات خود از سازمان تأمین اجتماعی را در 11 بند به شرح ذیل مطرح کرد:
1- تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات:
تأمین‌اجتماعی باید روشی ارائه کند که در عین این‌که متضمن وصول منابع موردنیاز برای اجرای ماموریت‌هایش باشد، مانع حرکت در مسیر رونق تولید نباشد؛ مشوق‌هایی تعیین کند برای پرداخت به‌موقع؛ و نظام انگیزش برای واحدهای تولیدی اجرا کند. این کار به پایداری تأمین‌اجتماعی منجر می‌شود. رونق تولید؛ اکسیر شفابخش اقتصاد کشور است.
2- مشارکت در مسیر رونق تولید:
تدوین دستورالعملی که مبنای ایجاد یک تحرک در حوزه تحقق رونق تولید در سازمان تأمین‌اجتماعی خواهد بود. همچنین برای حمایت و صیانت از نیروی کار، سازمان تأمین‌اجتماعی با توجه به این‌که این سازمان با کارفرمایان ارتباطات و نقاط تماس فراوانی دارد. باید این ارتباطات به نحوی سازماندهی شود که کارفرمایان بتوانند با فراغ بال بیشتری در مسیر رونق تولید حرکت کنند. علاوه با این انتظار از سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری، تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات است.
3- پیگیری وصول مطالبات از دولت:
از هر روشی که متضمن حفظ منابع سازمان و وصول مطالبات است استفاده کنید و متولی خاصی برای پیگیری مستمر این مطالبات تعیین کنید. امسال خوشبختانه در بودجه ارقام خوبی برای پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی پیش‌بینی شده که نباید اجازه دهیم به سرنوشت سال گذشته دچار شود.
4- توسعه خدمات غیرحضوری:
باید از اقدام ارزشمند سازمان تأمین‌اجتماعی و پیش‌تازی این سازمان در زمینه حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی ملکی و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت قدردانی کنیم. اگر نظام الکترونیک سلامت به شکل کامل و در کل بخش سلامت کشور نه فقط در سازمان تأمین‌اجتماعی، اجرایی و عملیاتی شود، پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های بخش بهداشت و درمان حداقل 20 تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند.
5- الکترونیکی کردن نظام سلامت:
با الکترونیکی کردن کل نظام سلامت، معادل کل بودجه عمرانی کشور می‌شود در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی کرد. این هدف بسیار بزرگی است که باید به هر نحو ممکن در این مسیر پافشاری و آن را اجرا کرد تا نظام یکپارچه سلامت الکترونیک و پرونده‌های الکترونیکی سلامت در کشور شکل بگیرد و بخشی از منابع صرفه‌جویی شود تا دولت بتواند با فراغ بال بیشتری به سایر بخش‌های مأموریت‌های اجتماعی و اقتصادی خود رسیدگی کند، خدمات مطلوب‌تر سلامت به مردم ارائه شود و مصرف دارو و پاراکلینیک در کشور منطقی‌سازی شود و با شفافیت در این بخش، جلوی برخی خدمات تکراری و تجویزهای غیرمنطقی و غیرضروری مانند اسکن، ام.‌آر.آی و غیره گرفته شود.
6- تسهیل امور در مناطق سیل‌زده:
مردم سیل‌زده همچنان در فشار هستند؛ مردمی که همه هستی خود را از دست داده‌اند. لذا باید توجه ویژه‌ای به این مردم داشته باشیم و حداقل در حیطه اختیارات و مسئولیت‌های‌مان به آنان در حد توان کمک کنیم. آن دسته از 42 میلیون و 500 هزار نفر افراد متصل به سازمان تأمین‌اجتماعی که در این حادثه آسیب دیدند، در طول سال در لیست رسیدگی ویژه ما باشند و هر خدمت مازادی که می‌توانیم به این افراد بدهیم مثلاً اولویت در ارائه خدمات درمان یا هر روش دیگری که امکان‌پذیر است مثل استمهال بدهی و بخشش جریمه تاخیر کارفرمایان.
7- استقرار نظام شفافیت:
شفافیت ما را از بسیاری از تهدیدها و فشارها مصون می‌کند و اعتماد مردم به ما را تقویت می‌کند. این کار باید با قوت ادامه پیدا کند. این راه، راه بدون بازگشت است. اگر گفتیم چندشغله ممنوع است نباید حتی یک مورد هم در کل وزارتخانه، مغایر با این رویکرد وجود داشته باشد. رؤسای سازمان‌های تابعه باید تعهد مکتوب بدهند که ممنوعیت دوشغله بودن را اجرا کرده‌اند و هیچ فرد دوشغله‌ای در سازمان آنها وجود ندارد. در شرکت‌هایی که امکان‌پذیر است اعلام کرده‌ایم که تعداد اعضای هیات‌مدیره‌ها باید به سه نفر عضو موظف و بدون شغل دیگر، کاهش یابد. به مردم در مورد شفافیت و کاهش هزینه‌ها و حفظ امانات آنها وعده داده‌ایم و باید پای این وعده تا آخر بایستیم.
8- جوان‌گرایی و نخبه‌گرایی:
سازمان تأمین اجتماعی با عظمت و مأموریت مهمی که دارد و چالش‌هایی که دارد باید مدیریت آن ممزوج از جوانی و تجربه باشد. طبیعی است که در برخی نقاط تجربه را رجحان می‌دهیم و در برخی نقاط جوانی و نشاط را و همان‌طور که مقام معظم رهبری گفتند، جوان‌گرایی به معنای نفی تجربه افراد صاحب تجربه و مهارت نیست و از توان و تجربه معمرین هم باید استفاده کرد.
9- توجه به مدیریت بانوان:
در سازمان تأمین‌اجتماعی نیمی از کارکنان از بانوان هستند که در برخی حوزه‌ها از آقایان هم سرآمدتر هستند و نباید حق آنان را در مناصب مدیریتی نادیده گرفت باید از توان و تخصص بانوان بیشتر استفاده شود و این یکی از راهبردهایی است که با جدیت پیگیری خواهیم کرد. بانوان ما در دست‌پاکی هم سرآمد هستند و باید از این نیروهای ارزشمند موجود، در رده‌های مدیریتی بیشتر استفاده شود.
10- اصلاح قوانین و مقررات:
الکترونیکی کردن خدمات، بسیار اقدام ارزشمندی است اما در کنار آن باید به اصلاح قوانین و مقررات هم توجه کرد. به نظر می‌رسد برخی قوانین و مقررات و بخشنامه‌های سنتی نیازمند بازنگری و اصلاح است.
11- پرداخت مطالبات بخش‌های درمانی:
در زمینه پرداخت مطالبات بخش‌های درمانی انتظار من از سازمان تأمین‌اجتماعی توجه بیشتر به این موضوع است. درست است که رقم بدهی سازمان تأمین‌اجتماعی به مراکز درمانی اصلاً قابل قیاس با رقم کلان مطالبات این سازمان از نهاد دولت نیست اما انتظار عمومی از سازمان این است که مشکلات مراکز درمانی طرف قرارداد خود را بیشتر درک کند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تهیه پیش نویس اولیه «سیاست‌های کلی تامین اجتماعی» تا پایان مرداد

زوج‌های نیازمند با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفتند

خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن

8 حق بیمه شدگان بر گردن سازمان تامین اجتماعی

10مدل تلفن همراه با کیفیت و هزینه مناسب

دستگاهی که هزینه‌های قبض برق را کاهش می‌دهد

با زیر سه میلیون تومان چه گوشی‌های باکیفیتی می‌توان خرید؟

احتمال افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

فتاح: هیچکس نباید از مراجعه به کمیته امداد ناامید برگردد

دریافت مستمری 178 هزار خانوار با مستمری تک نفره، طبق تعداد نفرات خانوار

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب با تورم

بیش از 144 میلیون مراجعه بستری و سرپایی به مراکز ملکی تامین اجتماعی در سال گذشته

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن معتبر و سفته

دهه شصتی‌ها رکورد دار بیکاری!

خودرو‌های میلیاردی و سوپرلوکس جوانان ثروتمند عرب !

10 قانون مهم برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار

فعالیت بنیاد برکت در 3 هزار روستای کشور

ماجراى تعطیلی کارخانه بیک و بیکاری ١٧5 کارگر آن!!

رموز راه‌اندازی کسب‌و‌کاری خانگی و پول‌ساز

نیاز آموزش و پرورش به اعتبار 47 میلیون دلاری جهت تامین «کاغذ»

محمدحسن زدا، قائم‌مقام سازمان تأمین اجتماعی شد

زنان سرپرست خانوار نیازمند، وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند

جزئیات و تصاویر منتشر شده از توقیف نفتکش حامل نفت ایران !

«رضا عزیز» تهیه‌کننده سینما به اتهام پولشویی بازداشت شد

صدور اعتبارنامه برای140 سمن جوانان/ آغاز رتبه‌بندی سمن‌ها در دو استان

چند خانوار عشایر و روستایی بیمه‌اند؟

افزایش 8 درصدی اعتبارات بهزیستی/178 هزار خانوار تحت پوشش هستند

در این بازار راکد چطور فروشم را بیشتر کنم؟

پرداخت فصلی سبد کالا به مددجویان کمیته امداد

فراخوان ثبت‌نام برای انتخاب بازنشستگان نمونه سازمان تامین اجتماعی

پیشنهادی برای ریشه‌کنی بیکاری

پشت پرده تخفیف فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و کلاهبرداری از مردم!!!

اجرای 30 هزار طرح اشتغال‌زایی توسط بنیاد برکت در سال جاری

به کدام گروه از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج تعلق می‌گیرد؟

پرداخت کمک هزینه 5 میلیونی به معلولان برای مناسب سازی مسکن و خودرو

اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان

پرداخت وام اشتغال به همسران نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد

انتشار اطلاعات تحصیلی 117 نفر از مدیران شرکتهای تابعه صندوق بازنشستگی

توزیع سبد کالا ویژه مددجویان کمیته امداد در فصل تابستان

سهم 220 میلیارد تومانی گیلان از اعتبارات اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال 98

فتاح: در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته‌امداد صفی وجود ندارد

آرام کردن خودمان هنگام دچار شدن به بیماریهای سخت

اعمال افزایش حقوق 400 هزار تومانی برای همه کارکنان دولت!

طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در گلستان کلید خورد

امضای تفاهم‌نامه بین صندوق اعتباری هنر و صندوق کارآفرینی امید / وزیر ارشاد: زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می‌شود

سازمان تامین اجتماعی بالاخره صاحب مدیرعامل می شود

زمان اجرایی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی اعلام شد

شاهکار جدید سایت تبلیغاتی دیوار با انتشار‌ عکس‌های‌ خصوصی مردم!!

حقوق و مزایای دریافتی مدیران یک دستگاه اجرایی اعلام شد

ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج/عدم شناخت، عامل70 درصد طلاق‌ها