آریا بانو

آخرين مطالب

گوناگون/ 10 میدان نبرد تسخیر شده آمریکا! گوناگون

گوناگون/ 10 میدان نبرد تسخیر شده آمریکا!

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
گوناگون/ 10 میدان نبرد تسخیر شده آمریکا! 10
١٢٧
٠
عجیب ترین/ گردشگری وحشت اغلب با ترس و دلهره حاکم بر یک محیط سروکار دارد، وحشتی که در بیشتر مواقع به نوعی با گذشتهٔ یک مکان پیوند خورده است. از این نظر میادین نبرد مقاصد گردشگری محبوبی هستند، چرا که شاهد نبردهای خونین و مرگ‌ومیر بسیاری بوده‌اند.
مجموعه مقالات گردشگری وحشت به معرفی بهترین‌های دنیای ترس و هیجان پرداخته و بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری، تنها به بیان مدارک و مستندات موجود در رابطه با این مکان‌ها می‌پردازد. ما صحت‌وسقم این داستان‌ها را تأیید نکرده و تنها در مقام معرفی، داستان هر کدام را برای شما بازگو می‌کنیم. قضاوت با شما است که این داستان‌ها را بپذیرید یا خیر.
اگرچه بسیاری از آمریکایی‌ها از داستان‌های ترسناک مرتبط با میادین جنگ معروف این کشور به خوبی آگاه هستند، اما در مقابل عده‌ای اندک از تاریخچه عجیب و غیر قابل توضیح فعالیت‌های ماورایی رخ داده در این مکان‌ها اطلاع دارند. در قاب تصویر، این میادین اکنون ممکن است شبیه به هر بنا یا مناطق حومه‌ای دیگر به نظر برسند، اما اندوه، خشم و مرگ‌های بسیاری که اغلب این قبیل میادین به خود دیده‌اند، کلید اصلی آن چیزی است که به نوعی شایعهٔ تسخیرشدگی این مکان‌ها را بر سر زبان‌ها انداخته و به آن رنگ و لعاب بیشتری بخشیده است.
در قلمرو گردشگری وحشت، رخ دادن وقایع ماورایی و ترسناک نه عیب یک محل، که امتیازی ویژه و درخور تحسین به حساب می‌آیند. امتیازی که به مدد آن‌جاذبهٔ گردشگری جدیدی متولد می‌شود که محبوب عاشقان دنیای ترس و هیجان خواهد بود. به همین دلیل بی‌مناسبت ندیدیم تا این بار به سراغ معروف‌ترین میادین جنگ آمریکا برویم که به ویژه در زمان جنگ داخلی این کشور، صحنه قتل عام و خونریزی بسیاری بوده و این روزها به لطف رخ دادن پاره‌ای اتفاقات عجیب و غیر قابل توضیح، به عنوان مکان‌های ترسناک و تسخیرشده معرفی شده‌اند.
10- گتیسبورگ (Gettysburg)، پنسیلوانیا
اگر چه این مکان در شمار تسخیرشده‌ترین میادین نبرد متعلق به ارتش این کشور قرار نگرفته، اما از این لحاظ دارای شهرتی قابل توجه است. شهرتی که به داستان‌های ترسناک و البته رویدادهای عجیب و غیر قابل توضیح بسیاری باز‌می‌گردد که اغلب در این مکان شاهد وقوع آنها هستیم. ارواح متعددی در این مکان مشاهده شده‌اند، به‌علاوه اینجا از جمله میادین جنگی است که ظاهراً هم ارواح سربازان اتحادیه و هم نیروی کنفدراسیون همگی در رفت‌وآمدند. همچنین در این میان گاهی هم ارواح سرگردان شهروندان غیر نظامی، کودکان بی‌سرپرست، کارکنان بیمارستان نیز دیده شده‌اند. از سوی دیگر بازدیدکنندگانی نیز ادعا کردند که شنوندهٔ اصواتی عجیب و غیر قابل توضیح بوده یا شاهد رخ دادن پدیده‌های ماورایی غیر قابل درکی بودند که در این محل به کرات مشاهده شده‌است.
9- آنتیتُم (Antietam)، شارپسبورگ (Sharpsburg)، مریلند
این محل روزی خون‌بار را در تاریخ جنگ داخلی آمریکا تجربه کرده است، روزی که با مرگ بیش از 23 هزار نفر به پایان رسید. از جمله مکان‌های تسخیرشده و معروف این ناحیه می‌توان به «بلادی لین» (Bloody Lane)، «پل برنساید» (Burnside)، «خانه پرای» (Pry House) و نواحی اطراف کلیسای اسقفی «سنت پل» (St. Paul Episcopal) اشاره کرد که شایعات زیادی در مورد جن‌زده بودن آنها وجود دارند.
8- عمارت آلامو (Alamo)، سن آنتونیو (San Antonio)، تگزاس
آلامو مکان جالبی است؛ جایی که تقریباً از همان نخستین روزهای برپا شدنش، صحنه قدرت‌نمایی ارواح مرموز و عجیب بوده و از این رو از تاریخچه‌ای حیرت‌انگیز و جالب توجه بهره برده است. عمده شهرت این مکان به «نبرد معروف آلامو» باز‌می‌گردد که در سال 1836 رخ داد، زمانی که نیروهای اندک تگزاسی با هجوم پرشمار مکزیکی‌ها مواجه شده و در طول نبرد کشته شدند. مکزیکی‌ها بخش‌هایی از دیوارها را خراب کرده و شماری از ساختمان‌ها را آتش زدند. مدتی بعد از آنکه تگزاس به بخشی از ایالات متحده تبدیل شد، این مکان به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. اما در واقع این محل به اندازه‌ای مرموز و ترسناک بود که تقریباً هیچ‌کسی تمایل نداشت شبی را در آنجا به صبح برساند. امروزه شاهد گزارش‌های متعددی هستیم که از فعالیت‌های ماورایی این مکان خبر داده و با تنوع گسترده‌ای از مواجه شدن با ارواح و اشباح ناشناس رنگ و بویی دیگر پیدا کرده و در نهایت به شهرت بیشتر این مکان دامن زده است. اما آلامو به خاطر تاریخچهٔ ارزشمندش در شمار نواحی تاریخی ملی آمریکا جای گرفته و از طرف دیگر از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی نیز معرفی شده‌است.
7- میدان نبرد چیکاماگو (Chickamauga)، جرجیا
چیکاماگو در شمال غربی جرجیا واقع شده‌است و به عنوان میدان یکی از خون‌بارترین جنگ‌های رخ داده در طول جنگ داخلی آمریکا شناخته می‌شود. در واقع بعد از نبرد گتیسبورگ، نبرد روی داده در این مکان دومین جنگ بزرگی است که قربانیان بسیاری بر جای گذاشت. ظاهراً این همه خون و خونریزی تأثیری عجیب بر این مکان گذاشته، به طوری که این میدان محل وقوع رخدادهای عجیب بسیاری است. اما معروف‌ترین آنها به داستان معروف «آل» (Ol) چشم سبز بازمی‌گردد. افسانه‌ای ترسناک از سر سربازی که در جست‌وجوی بدن خود است یا داستان هیولایی پشمالو با دندان‌هایی تیز که به دنبال شکار مناسب است.
6- قلعه ویلیام هنری (Fort William Henry)، دریاچه جرج، نیویورک
کارمندان موزهٔ قلعه ویلیام هنری، برای بازدیدکنندگان داستان‌های زیادی از فعالیت‌های مرتبط با ارواح بازگو می‌کنند که به نحوی با این مکان در ارتباط است. برای صدها سال نبردهای متعددی بین نیروهای انگلیسی و فرانسوی بر سر تصاحب این منطقه رخ می‌داد، چرا که اینجا محلی مناسب برای تجارت با دیگر نقاط دنیا بود. در این میان بومیان آمریکا هم به نوعی قربانی مطامع طرفین بودند. اگرچه ساختمان کنونی این موزه نسبتاً جدید است، اما سازهٔ اصلی روی نقطه‌ای ساخته شد که صدها نفر در آنجا جان باخته بودند. برخی از مورخان این کشتار را به جنگجویان بومی آمریکا نسبت می‌دهند که نتیجهٔ آن کشته شدن شهروندان و افراد بیمار یا سربازان مجروح انگلیسی بود. تور گردشگری ارواح در طول ماه‌های گرم سال و در هنگام عصر برگزار می‌شود که البته زمان آن بسته به فصول مختلف، متغیر است. شنیدن صداها و اصوات عجیب، مشاهدهٔ سایه‌های شبح‌گون و حرکت خودبه‌خودی اشیا به کرات در این مکان تاریخی گزارش شده‌اند.
5- دره فورج (Forge)، پنسیلوانیا
این دره در بخش غربی پارک ملی و تاریخی «دره فورج» واقع شده‌است. هر کودک آمریکایی به خوبی از نقش مهم این دره به ویژه به عنوان اردوگاه ارتش «جرج واشنگتن» در طول سال‌های 1777 تا 1778 اطلاع دارد. ارواح سربازان و حتی شخص «جرج واشنگتن» (George Washington) بارها در این محل مشاهده شده‌اند.
4- گورستان ملی و میدان نبرد چالمت (Chalmette)، لوئیزیانا
چالمت محل اصلی نبرد معروف «نیو اورلئانز» بود که در سال 1815 به وقوع پیوست، میدانی که سال‌ها بعد به گورستانی ملی تبدیل شده و اجساد باقی‌مانده 15 هزار سرباز کشته شده را در دل خود مدفون کرده است. از کشته‌شدگان جنگ داخلی آمریکا گرفته تا قربانیان جنگ ویتنام، همگی در این محل به خاک سپرده شده‌اند. «خانه بیورگارد» (Beauregard House) که در تصویر مشاهده می‌کنید در طول جنگ به عنوان بیمارستان مورد استفاده بود. ارواح سربازان و اصوات مربوط به میادین جنگ در کنار سایر فعالیت‌های عجیب رخ داده در این منزل، از جمله دلایل شهرت این منطقه در وادی گردشگری وحشت است.
3- کلد هاربر (Cold Harbor)، ریچموند (Richmond)، ویرجینیا
بوی باروت، صدای شلیک توپ و شیهه اسبان و البته مشاهدهٔ نورهای عجیب و غیرقابل توضیح در این میدان جنگ داخلی آمریکا شگفتی آفریده و شایعهٔ تسخیرشده بودن این مکان را قوت بخشیده‌اند.
2- قلعه مِگز (Fort Meigs)، پریسبورگ (Perrysburg)، اهایو
سال‌ها است که بسیاری از بازدیدکنندگان و البته داوطلبان مشغول به کار در این قلعه خبر از شنیدن صداهای عجیب و دیدن وقایع ماورایی داده‌اند. قلعه‌ای به ظاهر تسخیرشده که در طول جنگ داخلی و در سال 1812 به دستور «ویلیام هنری هریسون» (William Henry Harrison) ساخته شده‌است. این گزارشات شامل شرحی بر مشاهده سربازان آمریکایی و جنگجویان بومی و نیز شنیدن صدای شلیک توپ، نواخته شدن طبل و حتی نور حاصل از شلیک تفنگ است. قلعه مگز هم دارای تور پیاده‌روی با ارواح است که در طول دو هفتهٔ آخر ماه اکتبر برگزار شده و شامل بازگویی افسانه‌های ترسناک و گشت‌وگذار شبانه است.
1- قلعه کانچو (Fort Concho)، سن آنجلو (San Angelo)، تگزاس
اگرچه این قلعه شاید از پیشینه‌ای به تلخی تاریخچه سایر مکان‌های معرفی شده در این فهرست برخوردار نباشد، اما هنوز هم به عنوان مکانی تسخیرشده معرفی می‌شود که بازدیدکنندگان و کارمندان را به وحشت انداخته است، آن هم به لطف حضور ارواح ساکنان قبلیش از جمله یک مأمور دولتی و دختری جوانی که ظاهراً به خاطر تب تیفوئید جان باخته است.
و این آخرین مورد فهرست ما بود. البته میادین جنگ بسیاری در گوشه و کنار جهان از سرنوشتی مشابه برخوردارند، سرنوشتی که ظاهراً حتی پس از گذشت قرن‌ها نیز دست از سر آنها برنداشته و همواره حضور خود را به رخ می‌کشد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چگونه کولر ماشین را خنک‌تر کنیم؟

هوش مصنوعی به زبان ساده

تکنیک‌هایی برای فریب دادن ذهن

تصاویر عجیب از تپه‌های شنی مریخ

جوان کردن 50 ساله مغز با تحریک الکتریکی

بررسی رویدادهای نجومی سال 98

جادوی زمین و زمان در لابلای تقویم

اینفوگرافی/ روایتی از زندگی قهرمان ملی ایران و خلبان اسطوره‌ای ارتش شهید عباس دوران

چهل سال پیش در چنین روزی/ آیت‌الله طالقانی در مراسم بزرگداشت شهدای 30 تیر: اسلامی که می‌شناسیم هیچ آزادی‌ای را نفی نمی‌کند

چگونه کولر ماشین را خنک‌تر کنیم؟

فریب ظاهر تخم‌مرغ‌های رنگی را نخورید

حقوق زنان در دوران مشروطه

کار‌های محال به ظاهر ساده که تقریبا انجامشان غیرممکن است

هنر عکاسی در دوره قاجار

اینفوگرافی/زمان وقوع زلزله چه کارهایی باید انجام داد

مهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسید

ارواح شاهان در آرامش نیستند؛ مهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسید

برای هنرمند آزادی ضرورتی حیاتی است

طرح عجیب استالین؛ لشکر انسان‌های میمون‌نما

خطرات اشعه ماورای خورشید چشم کودکان را 3 برابر بزرگسالان تهدید می‌کند

حقیقت اسرارآمیزترین ماده کائنات چیست؟

اعتدال بهاری و پاییزی از دیدگاه زمین تخت گرایان

هوش مصنوعی به زبان ساده

تصاویر عجیب از تپه‌های شنی مریخ

جوان کردن 50 ساله مغز با تحریک الکتریکی

بررسی رویدادهای نجومی سال 98

جادوی زمین و زمان در لابلای تقویم

اولین عکس واقعی از یک سیاهچاله

موش‌ها مانند انسان درد در دیگران را حس می‌کنند

عکس از سیاه‌چاله تا چه حد واقعی است تا چه حد کامپیوتری؟

فرود اضطراری هواپیما به علت حمله قلبی خلبان در آسمان!!

مصرف این نوشیدنی‌ها را کاهش دهید تا سرطان نگیرید

اگر در مطب با فرد مبتلا به اچ‌آی‌وی مواجه شوید، چه می‌کنید؟

مهمترین اقدامات در برابر بلع مواد سوزاننده توسط کودک

3 نوشیدنی موثر در کاهش فشارخون

هوای قلبمان را بیشتر داشته باشیم/ سن شیوع سکته قلبی در ایران پایین است

چرا دختران تمایل به ازدواج با مردان مسن دارند

ناهار اشرافی وزیر محیط زیست فرانسه و همسرش جنجالی شد!!

چادر از چه زمانی حجاب برتر زنان ایرانی بوده است؟

مدل و رنگ واقعی موی این ستاره‌ها، شگفت‌زده‌تان می‌کند!

شاه مرا تمسخر کردند، لج کرده عرض کردم شما هم امشب شام ندارید!

چگونگی تاسیس دانشگاه امام صادق به روایت آیت‌الله مهدوی‌کنی: محل دانشگاه، قبلا مرکزی وابسته به دانشگاه هاروارد بود / سمت آیت‌الله منتظری در دانشگاه چه بود؟

مراسم عروسی لاکچری پولدارها در دوره قاجار!

چرا نام خیابان «مصدق» در سال 1360 به «ولیعصر» تغییر کرد؟ / از اعلامیه جبهه ملی علیه قصاص تا ناآرامی های 25 خرداد

حکایت تکان‌دهنده تجارت برده‌ / پوشش قانونی برده‌داری در اروپا و امریکا طی قرن بیستم

واکنش‌های بین‌المللی به تقاضای پناهندگی یهودیان در جریان جنگ جهانی چه بود؟

اشتباه نکنید! این‌ها فتوشاپی نیستند. (+تصاویر)

اولین پرش موفقیت‌آمیز با چتر نجات (+تصاویر)

جشنواره‌ای برای خودآزاری (+تصاویر)

کهن‌ترین کشور‌های دنیا