آریا بانو

آخرين مطالب

فعالیت 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در کشور اجتماعي

فعالیت 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در کشور

  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای دسترسی بهتر و افزایش بهره وری، خدمات اجتماعی در یک بسته تجمیع شده و در مراکز خدمات اجتماعی به مردم ارائه می شود.

به گزارش ایسنا، "حبیب‌اله مسعودی فرید" امروز 31 اردیبهشت ماه در نشست با مدیرکل و معاونان اداره بهزیستی استان کرمان اظهار کرد: گسسته ارائه کردن خدمات اجتماعی در حوزه های مختلف هم دسترسی مردم را سخت تر می کند و بهره وری سیستم نیز پایین می آید.
وی تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی که باید در همه کارها به فکر بهره وری و افزایش کیفیت خدمات و بازده آن باشیم، فکر کردیم اگر نحوه خدمات اجتماعی تجمیع شود و خدمات موردنیاز را در یک بسته خدمات اجتماعی جمع کرده و ارائه کنیم، بهتر است.
وی بیان کرد: مردم در این طرح به جای مراجعه به جاهای مختلف به یک جا به نام مرکز خدمات اجتماعی (ماج) مراجعه می کنند که هم مددکار و هم روانشناس در آن قرار گرفته و یک محله مشخص شده و در این راستا یک پرونده برای افراد جامعه تشکیل می شود که هم به عدالت نزدیک تر است و هم در ادامه به پوشش بالاتری به ارائه خدمات اجتماعی برسیم.
معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: فاز پیشگام طرح ماج را در اسلامشهر استان تهران با آغاز کرده ایم و کار با موفقیت در حال انجام است و نتایج اولیه خیلی خوبی دارد و وزارت کشور درخواست دارد که در تعداد شهرهای بیشتری این کار در سال جاری صورت بگیرد.
وی افزود: بسیاری از منابع این طرح از محل جابه جایی منابع کنونی تامین می شود و همه نهادهای فعال حوزه اجتماعی در کمیته مشترک حضور دارند و در یک نظام شبکه ای و مشخص این کار انجام می شود و می تواند فواید خوبی برای کشور داشته باشد.
مسعودی فرید اظهار کرد: نکته مهم این است که با توجه به مسائل اقتصادی نیاز به افزایش بهره وری داریم و گروه هایی از جامعه نیاز به حمایت بیشتر دارند و تلاش می کنیم حمایت بیشتری از دهک های پایین جامعه داشته باشیم و این باید جزو دستور کار مسوولان استانی و ملی قرار بگیرد تا تبعات مسائل اقتصادی بر روی آحاد مردم و به ویژه دهک های پایین را کاهش بدهیم.
وی با اشاره به اینکه طرح های حمایتی از دهک های پایین را در سال جاری افزایش خواهیم داد، تصریح کرد: موضوع تغذیه در کوکان زیر سن دبستان مسئله مهمی است زیرا علاوه بر تاثیر در رشد شناختی، ابعاد زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و باید قدم های خوبی برداریم.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همگرایی خوبی در زمینه مسائل اجتماعی در کشور ایجاد شده و این مسئله توانسته مقداری آسیب های اجتماعی را کنترل کند.
وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی تک عاملی نیستند و همه بخش هایی که در کشور کار می کنند می توانند روی این موضوعات تاثیرگذار باشند، افزود: کرمان جزو استان های پیشرو در عرصه مسائل اجتماعی و ماموریت های بهزیستی است و امیدواریم امسال نیز با همکاری لازم کارهای خوبی در این استان انجام بدهیم.
مسعودی فرید در ادامه درباره تاخیر در پرداخت یارانه مراکز غیردولتی اظهار کرد: بخش غیردولتی همکاران اصلی ما هستند و معتقدیم در سیاست گذاری نیز باید دخیل شوند. اخیرا در پی ابتکار سازمان در الکترونیکی شدن پرداخت ها، تاخیر روی داده و تلاش می کنیم یارانه مراکز به موقع پرداخت شود که این امر در کیفیت خدمات نقش دارد.
وی با اشاره به اینکه اگر خیران نبودند، نمی توانستیم این خدمت را در مراکز غیردولتی بدهیم، بیان کرد: 650 مرکز برای کودکان بی سرپرست داریم و اداره این مراکز با کمک خیران و مسوولیت های اجتماعی صورت می گیرد.
مسعودی فرید درباره ساماندهی کودکان کار و خیابانی گفت: آیین نامه ساماندهی کودکان کار وخیابان را داریم و با هماهنگی وزارت رفاه آیین نامه جدید نوشته شده است زیرا در آیین نامه قبلی برخی نهادها دخیل نبودند.
وی افزود: نزدیک به 56 درصد کودکان کار و خیابانی در سطح کشور، اتباع غیرایرانی هستند و در تهران بیش از 85 درصد این کودکان غیرایرانی هستند.
معاون سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: معتقدیم جای کودک در خیابان نیست اما نمی توانیم یک نسخه برای همه بپیچیم. لذا تلاش می کنیم با رویکرد مدیریت مورد، با کودکان توسط سازمان های مردم نهاد ارتباط گرفته و ابتدا تعیین هویت کنیم و ایرانی از غیرایرانی مشخص شود.
وی افزود: ایرانی و غیرایرانی برای ما فرقی نمی کند. ما نمی خواهیم کودکان مورد سوءاستفاده و آزار قرار بگیرند و با توجه به تاکید دین اسلام و حقوق کودک به موضوع کودک خیلی توجه داریم.
مسعودی فرید با اشاره به هدایت کودکان اتباع غیرایرانی به اداره اتباع تصریح کرد: برای کودکان ایرانی ها گزارش مددکاری تهیه می شود و اگر نیازمند است کمک می کنیم که کودک در خیابان دیده نشود و همه حمایت ها مشروط است و در دفعات بعدی اخطار می دهیم و در مرحله بعد ممکن است سلب صلاحیت موقت از خانواده و بعدا سلب صلاحیت دائم صورت بگیرد. پیشنهاد این است مردم برای کمک به این بچه ها به خیریه ها و سازمان های مردم نهاد مرتبط با این بچه ها کمک کنند که سازماندهی شده به آنها می رسد.
مسعودی فرید اظهار کرد: نقش رسانه ها خیلی مهم است و مشوق هایی که در خیابان وجود دارد باید از بین برود. سازمان های حمایتی هستند و باید تلاش کنیم که هیچ خانواده ای به خاطر فقر فرزندش را به خیابان نفرستد و این وظیفه همه ما و وظیفه نظام است.
وی با اشاره تشکر از فعالیت بهزیستی استان کرمان در این زمینه بیان کرد: ما معتقدیم آسیب اجتماعی نباید باشد و باید روی بخش حمایتی کار کنیم و نباید کودکان به کارگاه های زیرزمینی بروند و باید مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش ایسنا، "عباس صادق زاده" مدیرکل بهزیستی استان کرمان در این جلسه با اشاره به پیچیدگی مسائل اجتماعی اظهار کرد: استان کرمان به لحاظ همجواری با استان های مرزی از شرایط جتماعی ویژه تری برخوردار است و می طلبد نگاه ویژه ای به استان کرمان باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نکته‌های مهم برای سلامت زنان میانسال

برگزاری دورهمی‌های پرنشاط /سودآوری صاحبان سرمایه با «صنعت اوقات فراغت»

معاینه پزشکی کارگران بدو استخدام الزامی است

"مصطفی سالاری" مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد

تست تصادفی اعتیاد از کارمندان

شانزدهمین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کیست؟

کراش داشتن یعنی چه، با عاشقی چه فرقی دارد و انواع آن چیست؟

راهنمای خرید کولر گازی

نمی‌دانید کجای زندگی یک نفر ایستاده‌اید؟

آموزش روبان دوزی

افرادی که برای عشق از عنوان سلطنتی خود گذشتند

آیا استفاده از لپ تاپ و تبلت در حین بارداری مجاز است؟

توقف ازدواج دختر 10 ساله با پسر 23 ساله

تصاویری بسیار زیبا از جشنواره بهار روستا در آذرشهر گلستان

تعطیلات به سبک متفاوت در گرمای تابستان اهواز!

ماجرای تجاوز رضا پرستش بدل مسی به 23 دختر ایرانی در دبی!!؟

اجرای طرح ناظر برای برخورد با بی‌ حجابی در خودرو و معابر عمومی!

فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون درگذشت!!

اجرای زنده آریا عظیمی نژاد در بین مردم پس از 10 سال

تصاویری وحشتناک و تکاندهنده از کودک‌ آزاری در بوشهر (18+)

ماجرای جنجالی درگیری پلیس با دختر در تهرانپارس چه بود؟!

کشف موادمخدر در ورودی‌های تهران

نگرانی آقای وزیر از رشد آمار طلاق و کاهش ازدواج در کشور

تشکیل کارگروه راه‌اندازی «سازمان نظام معلمی» با همکاری دولت و مجلس

ارسال پیش‌نویس اولیه اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر

از تصویب لایحه‌ محیط‌بانان تا شناسایی عوامل خشن شدن جامعه

آغاز به کار «اورژانس اجتماعی مدارس» از مهر

اینفوگرافی / وضعیت کودکان کار در ایران

اتباع خارجی دارای شغل قانونی مشمول بیمه تامین اجتماعی می‌شوند

برگزاری دورهمی‌های پرنشاط در استان‌ها

5عادت روزانه برای خوشحال بودن

انواع رنگ موی ماهگونی با فرمول ترکیبی

خورش غوره مسما با مرغ و بادمجان؛ نکات طلایی خوشمزه شدن خورش

علائم ظاهری بارداری فرزند دختر

علائم بارداری دختر روی شکم زن حامله

روش های جلوگیری از رنگ دادن لباس به یگدیگر

شخصیت شناسی از روی لبخند و خنده افراد

پیشنهادات کاربردی برای نگهداری میوه ها و سبزیجات

تمام آنچه که باید درباره مزوتراپی دور چشم بدانید!

راههای شستن کلم بروکلی

بایدها و نبایدهای شستن لباس سفید در لباسشویی

چه زمانی منتظر به حرف افتادن کودک خود باشم؟

جلوگیری از ازدواج دختر 10ساله در سیرجان

مهریه و احکام آن از دیدگاه مراجع تقلید

زوج های هالیوودی با اختلاف سنی زیاد

ماجرای برخورد با دانشجویان چادری در یزد

گودی زیر چشم، علت و درمان آن

زمان و جزئیات توزیع کارت کنکور سراسری 98 اعلام شد

ماجرای عجیب مرگ تازه عروس در آرایشگاه شمال تهران!!!

ازدواج پرماجرای یک زوج ایرانی که سوژه برنامه ی کودک شو شد!!