آریا بانو

آخرين مطالب

ازدواج، خروج از منطقه آسایش! گوناگون

ازدواج، خروج از منطقه آسایش!

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
این موضوع حقیقت دارد که امروزه بیش از هر زمان دیگر مردان عجله‌ای برای متعهد گشتن در ازدواج از خود نشان نمی‌دهند. هنگامی که از مردان در مورد علل این مساله پرسش می‌شود، آنها معمولا چندین دلیل گوناگون را برای عدم آمادگیشان برای ازدواج مطرح می‌کنند، اما در کل 4 عامل عمده وجود دارند که تاثیر بسزایی روی رفتار مردان امروزی برای تن ندادن آنان به ازدواج اعمال می‌کنند:
1 ــ‌ مردان با فشار اجتماعی کمتری برای متاهل گشتن مواجه هستند.
2 ــ مردان از پیامدهای احتمالی عدم موفقیت در رابطه وحشت دارند. رنج‌های عاطفی حاصل از جدایی می‌تواند برای مردان ویرانگر و طاقت‌فرسا باشد، اما آنها بیشتر نگران ریسک خسارات مالی که احتمال دارد هنگام جدایی و طلاق متحمل آن گردند، می‌باشند.
3 ــ این در سرشت و طبیعت مردان است که هر چیزی را که موجب تغییر عمده و جدی در زندگیشان می‌شود را به تاخیر اندازند. ازدواج آغازی برای تحولاتی عظیم است سنگینی این مسئولیت اگر چه برای زنان هم به نوبه خود وجود دارد اما همیشه قید می شود که مرد نقطه اتکاء زن در خانواده است و زن با کسب پشتیبانی و تکیه بر مرد به امور داخلی منزل رسیدگی می کند. به نظر می رسد. مردان تمایلی به خروج از منطقه آسایش و فراغ خاطر خویش و گام نهادن به یک زندگی مملو از مسوولیت، سازش و از خودگذشتگی را ندارند.
4 ــ ‌مردان هنگامی تن به ازدواج می‌دهند که مطمئن شوند بهترین گزینه ممکن را انتخاب کرده‌اند. مردان همواره در این اندیشه‌اند که: نکند سر و کله یک دختر بهتر در زندگی آنها پیدا شود، اما آنها در یک ازدواج متعهد شده باشند.
اما چگونه می‌توان مردان را متعهد ساخت تا در ازدواج پای بند شوند. در زیر به 8 روش برای دستیابی به این منظور و آن‌که قلب یک مرد را فتح کنید ارائه شده‌است:

1 ــ آگاهانه و معقولانه اطمینان یابید ‌مردی که برگزیده‌اید را دوست داشته و می‌خواهید باقی عمر خود را با وی سپری کنید. بنابراین در پروسه شناخت خود تا زمانی که کاملا متقاعد نشده‌اید برای یکدیگر مناسب هستید، اندیشه تعهد و دلبستگی به ذهن شما خطور نکند. شناخت شما از او باید به حدی باشد که قادر به تعیین این موارد باشید که وی قادر به متعهد گشتن است. و در آزمون وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران شما سربلند بیرون آمده است و آن که باید مطمئن گردید که وی شما را حقیقتا دوست دارد.
نشان دهید که او را دوست دارید. علاقه‌مندی به خویشتن حقیقی خودش و نه برای آنچه او می‌‌تواند برای شما فراهم آورد.
2 ــ همواره همان فردی باشید که هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهم‌ترین خصلتی باشد که مردان در زنان جستجو می‌کنند. زنانی که شخصیتشان پس از ازدواج دستخوش تغییر می‌شود، در ردیف نخست فهرست علل جدایی‌ها پس از ازدواج قرار می‌گیرند. پافشاری در رفتاری که در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتبا با وی سازش کرده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری می‌کنند و یا به لطیفه‌های بی‌مزه او می‌خندند، هیچ‌گاه نتیجه‌بخش نخواهد بود. بنابراین خویشتن حقیقی خود باشید و همواره مراقب باشید شاید مرد شما در حال امتحان کردن شما باشد.
3 ــ به او نشان دهید که استقلال دارید. مردان از زنانی که به پشت تکیه می‌دهند و منتظر می‌مانند تا مرد آنها تمام امور زندگی آنها را به دست گیرد، بیزارند. نشان دهید با آن‌که شما از ایده‌های او استقبال می‌کنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن کارها را دارید. به عنوان مثال: شما می‌خواهید به تماشای یک فیلم بخصوص به سینما روید، اما مرد شما به خاطر مشغله‌کار قادر به همراهی شما نیست. در عوض دلخور شدن و قهر کردن با خنده‌رویی بگویید که تنها به سینما خواهید رفت و همین کار را هم انجام دهید. البته نباید فراموش کنید که گاه مردان برای اثبات مدیریت خود از شما انتظار دارند که به توان و قدرت آنها تکیه کنید این نیاز را در آنان پاس بدارید.
4 ــ به او نشان دهید که فردی مهربان و دوست‌داشتنی هستید. شاید شگفت‌انگیز به نظر آید: یک مرد به دختری نیاز دارد که او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. به همان میزان که استقلال فردی به زنان قدرت می‌بخشد به همان میزان نیز عدم توانایی آنها در سازگاری مردان را دلسرد می‌سازد. مردان این گونه زنان را بی‌احساس، بی‌عاطفه و ناتوان در عشق‌ورزی تلقی می‌کنند. بنابراین همان‌طور که زنان نیاز دارند استقلال فردی خود را به مردان نمایان سازند، باید به مردان نشان دهند که دارای آرزو و میل آتشینی برای قسمت کردن عشق خود با مرد زندگیشان هستند.
5 ــ نشان دهید که او را دوست دارید. علاقه‌مندی به خویشتن حقیقی خودش و نه برای آنچه او می‌‌تواند برای شما فراهم آورد. هیچ مردی دوست ندارد احساس کند که دختر مورد علاقه‌اش به این علت او را برگزیده که: او یک تامین کننده معیشت مناسب، یک شهروند نمونه و یا یک پدر خوب بالقوه باشد . به زندگی او علاقه نشان دهید همچنین به علاقه‌مندی‌ها و ارزش‌هایی که او در زندگی قائل است. درباره شغلش صحبت کنید اما بیشتر به جنبه‌های معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه کنید و نه به درآمد و منافع مالی آن. از خصوصیات نیک شخصیتی و اخلاقی او سخن گویید.
6 ــ ‌برای آن که او را به دنبال خود بکشانید برایش نقش بازی نکنید. هم صحبت شدن با مردان دیگر برای برانگیختن حس حسادت در شریک خود و آن که مرد بیشتر جذب شما گردد ممکن است برای مدت کوتاهی کارساز باشد. حتی اگر وی شیفته شما باشد. هنگامی که کوچک‌ترین شبهه‌ای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد گشتن هراس خواهد داشت.
7 ــ‌ نشان دهید که قصد تغییر دادن او را در سر ندارید. هر گاه یک مرد احساس کند که تعهد به یک دختر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبک زندگی او می‌شود و مجبور است علایق خود را کناربگذارد، سرسختانه به متعهد گشتن از خود مقاومت نشان خواهد داد.
8 ــ به ظاهر خود اهمیت دهید. این بدین مفهوم نیست که شما مانند یک مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما تا حدودی به ظاهر خود برسید. لباسی به تن کنید که بیانگر بهترین صفات و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حرکت کرده و رفتار کنید. مسواک بزنید، به ناخن‌های خود برسید و از عطر و ادکلن به حد متعادل در کنار او استفاده کند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عدد گم شده را در این تست هوش پیدا کنید

علایق وسواس‌گونه و عجیب در کشور‌های مختلف

ملاقات جالب یک دختربچه با نهنگ قاتل!

زود قضاوت نکنیم!

شفاف ترین ماهی دنیا

یک روز قبل از شروع جنگ چه اتفاقی افتاد؟

طبیعت رویایی قلعه رودخان

بهشت لاله‌های استانبول میراث سردار ایرانی!

یکی از بهترین پارک های جنگلی ایران را بشناسید

قتل با ماسک فیلم جیغ

هرس درختان با روشی شگفت انگیز

معمای شطرنج را حل کنید

کشف یک شمشیر 3200 ساله در اسپانیا

اعداد گم شده را در این تست هوش پیدا کنید

چرا بعضی از سواحل سیاه رنگ هستند؟

رستورانی که با گارسون های عجیبش معروف شد

درباره گوش فیل‌ها چه می‌دانید؟

طنز/ شهرآورد فحاشی در فوتبال زنان!

عروسی جنجالی خانم سیاستمدار

میلیاردری که فقط 6 سال دارد!

طنز/ ماه مهر بوی زیبای مدرسه

شنای کوسه های بزرگ در اعماق اقیانوس

بهشتی آذری که در دره‌ای عمیق پناه گرفته است!

اگر چمدانتان در فرودگاه مفقود شود چکار می کنید؟!

شهرِ تاریخیِ 11000 ساله به‌زودی نابود می شود!

راز اتفاقات عجیب در گورستانِ مرموز چیست؟

تصاویر پاییزی زیبا از طبیعت ایران

تجربه اولین راه رفتن پنگوئن ها روی برف

دختری با اشک‌هایی از جنس کریستال

برنامه ای که هیتلر در صورت پیروزی در جنگ جهانی دوم پیاده سازی می‌کرد

دختری که با راه رفتن حشرات روی صورتش آرامش می‌گیرد!

عنکبوت سمی که در محل کار مرد بریتانیایی است!

رابطه عجیب دختر جوان با عنکبوت‌ها

چرا امروز گوگل لوگوی خود را به پرتزل اختصاص داده است؟

حرکات جالب نمایشی رزمی‌ در کره شمالی

بالگرد زحمت‌کشی که خیابان‌ها را جارو می‌کشد

سوز همیشه جگرم باش یاحسین

چرا هرگز عشق اول خود را فراموش نمی کنید؟

کابوس عجیبی که به اتاق عمل ختم شد!

واکنش نوشابه داخل محفظه خلأ

تنها توجیه اینه که از بیمارستان فرار کرده!

شوخی حسن ریوندی با تکریم ارباب رجوع

کیه بمونه یار من الا حسین

معمای خانواده ای که به رستوران رفتند

کفش هایی که جهان را تغییر دادند!

مداحی سربه نیزه تو سربلند عالمی

ابرپولدارها چگونه آدم هایی هستند؟

بازی ریاضی با اعداد مخفی شده

صدام چرا به تو نمیرسه حسین

گوناگون/ رستوران چند وجهی زیر آب