آریا بانو

آخرين مطالب

تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی روانشناسي

تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
٣٤
٠
برترین ها / دخترها و پسرها هر کدام خصوصیات خاص خود را در رابطه عاطفی دارند که در اکثر مواقع مشترک است. برخی ها این رفتارها را رفتارهایی کلیشه ای قلمداد می کنند اما ثابت شده که تمام آنها واقعیت دارند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که این رفتارهای مشترک میان دختران و پسران چیست، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
دخترها: تعهد می خواهند
دخترها تعهد را دوست دارند. فرقی نمی کند که آنها چند وقت است وارد رابطه شده اند، یک هفته، دو ماه یا حتی چند سال... مهمترین چیزی که از روز اول می خواهند تعهد است. شاید از نظر پسرها این موضوع خنده دار باشد اما واقعیت دارد.
تعهد خوب است اما قبل از این هر چیزی باید به رابطه ای که در آن به سر می برید، بیاندیشید. اگر طرف مقابل تان دوست ندارد که وارد یک رابطه جدی با شما شود، نباید او را وادار به کارهایی که خودتان می خواهید کنید. با این کار تنها زمان خود را هدر داده اید. بنابراین اول از همه به نوع رابطه ای که در آن به سر می برید فکر کنید، سپس از طرف مقابل تان انتظار متعهد بودن را داشته باشید.
پسرها: تماشای بازی مورد علاقه شان را از دست نمی دهند
از نظر دخترها، پسرها زمان زیادی را بی جهت صرف تماشای فوتبال یا بازی مورد علاقه شان می کنند. آنها اعتقاد دارند که در این مواقع پسرها به تنها چیزی که می اندیشند بازی مورد علاقه شان است و اطرافیان شان را به کل نادیده می گیرند.
شاید این کار از نظر دخترها آزاردهنده باشد اما یکی از محبوب ترین فعالیت های مورد علاقه آقایان تماشای ورزش است که باید به آن احترام گذاشت.
دخترها: به روز عروسی شان فکر می کنند
اکثر دخترها از همان لحظه اول که با مردی دیدار می کنند، به روز ازدواج شان می اندیشند و خودشان را در لباس عروس در کنار او تصور می کنند. شاید این فکر از نظر خیلی ها تنها خیالبافی باشد اما تا حدود زیادی واقعیت دارد.
احتمالا این طرز فکر از این رو که دخترها نسبت به پسرها رمانتیک ترند، سرچشمه می گیرد. بنابراین حتی اگر آقایان بخواهند هم نمی توانند جلوی این طرز فکر را بگیرند.
پسرها: جمع های پسرانه را ترجیح می دهند
آیا یک جمع دخترانه که دور هم جمع شده اند و دیوانه بازی می کنند بیشتر در ذهن تان نقش می بندد یا یک جمع پسرانه؟ بله! به احتمال زیاد آنچه در وهله اول در ذهن تان متصور می شوید جمعی پسرانه است. پسرها، حتی اگر عاشق زنی باشند، باز هم دوست دارند که در جمع های پسرانه خود حضور داشته و کمی از محدودیت های خود به دور باشند.
شاید دخترها تحت هر شرایطی ترجیح دهند که در کنار شریک زندگی شان باشند اما طرز تفکر پسرها به گونه دیگری است. بنابراین اگر مرد زندگی تان خواست که با دوستان خود تنها باشد، دلگیر نشوید زیرا این خواسته برای هر پسری کاملا طبیعی است.
دخترها: به دوست صمیمی شان همه چیز را می گویند
آیا شما همه زندگی تان را با دوست صمیمی تان در میان می گذارید؟ آیا از رابطه عاطفی یا احساسات تان با او حرف می زنید؟ اگر شما یک دختر هستید، مطمئنا جواب تان مثبت خواهد بود.
این که دخترها تمام رمز و رازهای زندگی شان را با دوست صمیمی شان در میان می گذارند، اصلا بدین معنی نیست که با شریک زندگی شان بیگانه اند، بلکه این یکی از خصلت های اکثر دخترهاست که مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.
پسرها: خونسرد هستند
این که در یک رابطه عاطفی دو طرف چه رفتاری از خودشان نشان می دهند، قابل پیش بینی نیست زیرا هر فردی شخصیت خاص خود را دارد، اما در کل همیشه پسرها نسبت به دخترها خونسردترند. دخترها در مورد همه چیز نگرانند، مدام شخصیت طرف مقابل شان را زیر ذره بین قرار می دهند و آنها را نقد و بررسی می کنند، به همین دلیل زمانی که رفتار خونسرد طرف مقابل شان را می بینند، او را بی تفاوت قلمداد می کنند، در حالی که واقعیت چیز دیگری است. این که آقایان نگران چیزی نیستند و بیشتر از آینده در زمان حال زندگی می کنند، به هیچ وجه نشان دهنده بی تفاوتی شان نیست.
دخترها: چت کردن را دوست دارند
حتما شما هم به این واقعیت پی برده اید که هر چه خانم ها عاشق چت کردن و پیغام دادن به مرد مورد علاقه شان هستند، آقایان از این که مدام گوشی به دست و در حال تایپ کردن باشند، بیزارند.
شاید زمانی که متنی بلند بالا برای مرد مورد علاقه تان می فرستید و او تنها با یک کلمه جواب شما را می دهد، ناراحت شوید اما این اصلا بدین معنی نیست که او به شما اهمیت نمی دهد، بلکه این جزئی از شخصیت اکثر مردان است. هر رابطه ای خصوصیات خاص خود را دارد، بنابراین اگر دیدید که شریک زندگی تان از چت کردن بیزار است، با شیوه های دیگری مانند مکالمه تلفنی یا حتی دیدار رو در رو، با او در ارتباط باشید.
پسرها: از اموجی زیاد استفاده می کنند
پسرها ترجیح می دهند به جای تایپ کردن، از اموجی ها استفاده کنند. شاید هم دلیل استفاده زیاد آنها این باشد که نمی توانند مانند دخترها حرف بزنند و احساسات خود را بیان کنند، به همین دلیل ترجیح می دهند که با شکلک ها حالات مختلف خود را نشان دهند.
دخترها: مدام در حال فکر کردن هستند
دخترها بیش از پسرها فکر می کنند و موضوعات مختلف را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهند. شاید در این شرایط پسرها بگویند که بهتر است فعلا ذهن ات را درگیر نکنی اما با این کار در واقع احتمال شکست شان را افزایش می دهند. اگر چه افراط در فکر کردن خوب نیست و تنها استرس فرد را زیاد می کند اما اگر ما بی هدف و بدون فکر راهی را در پیش گیریم، در واقع احتمال موفقیت و پیشرفت خود را کم کرده ایم. بنابراین هر چه با برنامه ریزی دقیق تری قدم بردارید، زودتر به مراد دل تان خواهید رسید. پس این خصلت خوب را نباید از دست بدهید، تنهاکافی است تعادل آن را حفظ کنید.
پسرها: فضای شخصی خود را می خواهند
احتمالا دخترها این جمله را به تکرار از زبان مرد زندگی شان شنیده اند. این فضا می تواند تنها تماشای یک برنامه مورد علاقه تلویزیونی، فیلم دیدن یا حتی کتاب خواندن باشد اما در هر صورت فضای شخصی چیزی است که آقایان به آن نیاز دارند.
شاید برای شمایی که در یک رابطه جدی عاطفی به سر می برید، شنیدن این جمله آزاردهنده باشد اما باید شب هایی را به مرد زندگی تان اجازه دهید تا در تنهایی خود به سر برد. این بدین معنی نیست که او شما را نمی خواهد یا به بودن با شما علاقه ای ندارد، این تنها نیازی است که نه تنها او، که گاهی شما هم بدان احتیاج دارید.
دخترها: دوست دارند که 24 ساعت با مرد زندگی شان باشند
همان قدر که پسرها فضای شخصی خود را می خواهند، دخترها برعکس آنند. آنها دوست دارند که 24 ساعته در کنار مرد مورد علاقه شان باشند و با او زمان بگذرانند که این تفاوت ممکن است منجر به بحث و دعوا در رابطه شود.
در این شرایط باید کمی منطقی تر عمل کرد. مطمئنا همه ما دوست داریم که زمان خود را در کنار عشق زندگی مان بگذرانیم اما از آن طرف تنهایی و حریم شخصی نیز از الزامات هر رابطه ای است. بنابراین بهتر است که به جای کمیت، به کیفیت رابطه بیاندیشیم.
پسرها: برای جدا شدن دلایل کلیشه ای می آورند
معمولا پسرها زمانی که می خواهند به رابطه خود پایان دهند، از بیان دلایل اصلی جدایی اجتناب می کنند. جملاتی که اکثر آنها هنگام جدایی به زبان می آورند شامل: «مشکل از تو نیست، مشکل از منه» یا «حال زمان مناسبی برای اینکه من در چنین رابطه ای باشم، نیست» و.... است.
اگر چه دخترها از شنیدن این جملات بیزارند، اما گویا پسرها تمایل زیادی دارند که با بیان این دلایل به رابطه عاطفی خود خاتمه دهند. از این رو بهتر است که دلایل شما هر چقدر هم که آزاردهنده باشد، آنها را صادقانه بیان کنید، در غیر این صورت همه می دانند که این حرف ها بهانه ای بیش نیست و شما را بی اعتمادتر از همیشه در نگاه دیگران نشان می دهد.
دخترها و پسرها: در برداشتن قدم اول، هراسانند
طبیعی است، هیچکس دوست ندارد «نه» بشنود. اگر شما به فردی علاقمند شده اید اما پا پیش نمی گذارید، بدین علت است که از رانده شدن هراسانید. این موضوع هم برای دخترها و هم برای پسرها یکسان است، به همین دلیل است که در اوایل آشنایی بسیار محتاطانه عمل می کنند.
برای رهایی از این تردید، بهتر است که افکار منفی را از خود دور کنید و ریسک پذیرتر باشید. به جای رد شدن، به شروع یک داستان عاشقانه و هیجان انگیز بیاندیشید.
دخترها و پسرها: در بیان احساسات شان مرددند
یکی دیگر از نقاط مشترک دخترها و پسرها بیان احساسات شان است. اگر دختری به مردی علاقمند شده اما آن را پنهان می کند، این وضعیت می تواند برای پسرها هم اتفاق بیافتد که دلیل آن همان ترس از «نه» شنیدن است. پنهان کردن احساسات حتی بعد از شروع یک رابطه نیز ممکن است اتفاق افتد.
به عنوان مثال خانمی به همسرش نمی گوید که از دست او ناراحت است تنها به این علت که فکر می کند همسرش او را فردی ضعیف و حساس می خواند. اما پنهان کردن راز دل، در هر مرحله ای از رابطه که به سر می برید، کار اشتباهی است. هر چه صادقانه تر عمل کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خسته‌ام از شغلم!

از حرف زدن در جمع می‎ترسم

آیا افسردگی زنان، محصول دنیای «مردسالارانه» است؟

تست خودشناسی جنبه تفریحی + جالب

به دنیای مجازی معتاد شده اید؟ (تست روانشناسی)

علت ایجاد یکنواختی و دلزدگی در روابط عاشقانه +تست

مادر؛ اولین کسی که شرمندگی از ظاهر را به دخترش یاد می‌دهد!

اختلالات روانی که پیش از «بله» گفتن سر سفره عقد باید بشناسید

وسواس احتکار چیست و چگونه می توان به فرد مبتلا کمک کرد؟!

چرا خانم‌ها به یکدیگر حسودی می‌کنند؟

بهترین مدل از خودت باش

نقش مشاوره در مقاطع مختلف زندگی

7 خصوصیت خانم ها که آقایان را شیفته خود می کند

شوهرم مرد خوبی بود ولی چون به دلم نمی‌نشست طلاق گرفتم!

مثبت اندیش باش و با اعتماد به نفس

نداشتن حد و مرز در زندگی مشترک لازم است؟

چرا خواستگارهایم پا پس می‌کشند؟

جدیدترین تست روانشناسی در آمریکا!

من چقدر تاثیرگذار هستم؟ تست روانشناسی

علت ترس از آسانسور و روش‌های غلبه بر آن

روانشناسی جالب پنیر (تست روانشناسی)

دوقلو‌ها را اینگونه تربیت کنیم

مهمترین نشانه اختلالات اضطرابی در افراد

آموزش باید ترکیبی از دانش، مهارت‌های زندگی و تفکر انتقادی باشد

بی توجهی به کودکان منجر به اختلال رفتاری می‌شود

در این وقت‌ها با کودک حرف نزنید

فرزندانی که با پدر رابطه عاطفی دارند، بسیار موفق هستند

چرا کودکم در خواب کابوس می‌بیند؟

6 مهارت برای مدیریت اختلاف‌ها در زندگی مشترک

زوج‌های خوشبخت چقدر شخصیتشان شبیه به هم است؟

هر آنچه باید در مورد «سندروم فرزند میانی» بدانید

چرا بعضی زن‌ها با هم‌نوعان خود دشمنی می‌کنند؟

سن واقعی شما چقدر است؟+ (تست بسیار جالب)

با همسری که وسواس احتکار دارد چه کنیم؟

راه های تقویت حافظه و افزایش تمرکز در کودکان

چگونه با کودک در مورد خشونت و ترس صحبت کنیم؟

در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

«دوستت دارم»‌های غیرکلامی را بشناسید

چطور مانند فینالیست‌های عصر جدید استعدادم را کشف کنم؟!

شوهرم می‌گوید چون به من نمی‌خورد که ازدواج کرده باشم، باهم بیرون نرویم!

چطور خیانت همسرم را ببخشم؟

چگونه صبوری را در خود تقویت کنیم؟

قبل از دوستی با همکار خود به این نکات توجه کنید!

راه های مقابله با حسادت دیگران

آیا توانایی دوست داشتن دارید؟ (تست جالب)

تست دکتر فیل : دیگران شما را چطور می بینند؟

تست شخصیت شناسی جالب!

چند تست هوش محاسبتی بسیار جالب!

3 تست روانشناسی جدید (عملکرد مغز شما در مقابل آلزایمر)

علائم دلتنگی در مردان پس از جدایی و پایان رابطه عاشقانه