آریا بانو

آخرين مطالب

چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید؟ خانواده

چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید؟
٢٣١
٠
خبرآنلاین / در زندگی تمام پدر و مادرها لحظه هایی وجود دارد که به خود میگویند هیچ چیزی خوب پیش نمی رود. برخی از افراد در این شرایط تصمیمات عجولانه ای اتخاذ کرده و دست به تغییرات اساسی می زنند. به طور مثال مشغله کاری خود را کم می کنند و یا کلا جهت رسیدگی بیشتر به فرزندانشان، کار خود را ترک می کنند و حتی ممکن است از شریک زندگی خود بخواهند که این تصمیم را بگیرد. درست است که در این شرایط این راهکارها کمک زیادی به شما خواهد کرد اما باید توجه داشته باشید که اینها تنها راه حل های ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و شغلی شما نیستند.
شخصی که در مقطعی از زندگیش با این مشکل رو به رو شده است استفاده از راهکار موسوم به 5% را پیشنهاد می دهد. این ایده که توسط daisy wademan dowling در Harvard business review ارائه داده شده است اشاره دارد به اینکه به جای گرفتن تصمیمات عجولانه و خط کشیدن روی زندگی شغلیاتان می تواند با به کارگیری چند ترفند ساده به سطحی از انعطاف- پذیری و تعادل در زندگی شخصی و شغلیتان برسید. به طور مثال شما می تواند در هفته یک روز، کارخود را زودتر از معمول خاتمه داده و به منزل بروید و یا بعد از مأموریت های کاری که پس از ساعت کاری خاتمه می یابد مستقیماً به منزل بروید. این تغییرات آنقدر بزرگ نیست که بر عملکرد شما تأثیر بگذارد و نارضایتی مدیرتان را در برداشته باشد ولی تأثیر آن را به وضوح در زندگی شخصی خود خواهید دید. به این ترتیب شما به طور همزمان هم زندگی و فرزندتان را اداره می کنید و هم مسیر خود را در جهت موفقیت شغلی ادامه خواهید داد.
در ادامه چند ترفند که توسط افرارد مختلف به کار گرفته شده است و به آنها در ایجاد تعادل در کارو زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود:
بر اساس ساعت کاریتان برنامه ریزی کنید. شاید اجرای این گزینه برای همه امکان پذیر نباشد اما قطعاً ارزش مطالعه را دارد. به طور مثال پدر یا مادری که صبح ها دیرتر به سرکار می رود زمان کافی دارد تا فرزندشان را به مدرسه ببرد. در مقابل هنگام بازگشت پدر یا مادری که زودتر کارش خاتمه می یابد می تواند فرزندشان را از مدرسه بردارد. در مواردی می توان با هماهنگی رئیس یا مدیر خود، صبح ها یک ساعت زودتر به سرکار بروید و از آن طرف می تواند برای بردانشتن فرزندتان از مهدکودک یا مدرسه زودتر کارتان را خاتمه دهید.
به همکارانتان اعلام کنید که شما باید سر ساعت مشخص محل کارتان را ترک کنید. با اعلام این موضوع به احتمال زیاد همکارانتان همکاری لازم را با شما خواهند کرد.
از سیستم پاسخگویی از راه دور برای مواقعی که محل کار خود را ترک کرده اید استفاده کنید. شما می توانید در موقعیت های مختلف وقتی از میز کارتان دور هستید ایمیلهای خود را پاسخ دهید یا کارهای مشابه به آن که باعث می شود هم به زندگی و فرزنتان برسید و هم از برنامه کاریتان عقب نمانید.
جهت سلامت ذهن خود یک روز را از فضای کار دور بمانید.
از سیستم تحویل در درب منزل استفاده کنید. شما می توانید خریدهای هفتگی و یا حتی روزانه خود را تلفنی و یا آنلاین سفارش دهید و آنها را درب منزل تحویل بگیرید. بدین صورت زمانی را که قرار بود صرف رفت و آمد به فروشگاه و خرید شود را با خانواده خود گذرانده اید.
از زمان نهار خود تا حد امکان استفاده کنید. اگر مدرسه فرزندتان در نزدیکی محل کار شماست می توانید با هماهنگی مسئولان مدرسه از زمان نهار برای وقت گذراندن با او استفاده کنید.
در هفته یک ساعت بعد از کارتان را به بیرون رفتن با همسرتان اختصاص دهید. این برنامه را می تواند به شکلی هماهنگ کنید که تا قبل از خاتمه زمان مدرسه فرزندتان یک ساعتی را با هم به گردش بروید و مطمئن باشید که فرزندتان هم با دوستانش لحظات خوشی خواهد داشت.
اگر نمی توانید به باشگاه بروید حتماً راهی پیدا کرده و با فرزندتان ورزش کنید. به طور مثال اگر فرزندتان به دوچرخه سواری علاقه دارد شما هم برای خود یک دوچرخه تهیه کرده و با او همراه شوید. از این طریق هم ورزش کرده اید و هم پیوند قوی بین شما و فرزندتان شکل می گیرد.
تا جایی که می تواند برای انجام کارهای منزل از نیروی خدماتی کمک بگیرید. درست است که استفاده از نیروی خدماتی برای شما هزینه خواهد داشت و ممکن است برای خیلی از افراد این هزینه سنگین باشد. اما باید توجه داشته باشید که شما در مقابل هم در زمان خود صرفه جویی کرده اید و هم کارهایتان به صورت حرفه ای تری انجام می شود که قطعاً آسودگی خیال شما را نیز در برخواهد داشت.
مواقعی که کارها پیچیده می شود راه گریزی برای خود بیابید. ممکن است شما قادر به انجام هر کاری باشید ولی قطعاً رسیدگی به همه امور در یک زمان امکان پذیر نیست و باید توجه داشت که انجام شدن همه کارها بهتر از این است که به دلیل تلاش برای عالی انجام شدنشان زمان کافی برای رسیدگی به همه امور نداشته باشیم. در واقع گاهی لازم است در مواردی آسان گیر باشیم. به طور مثال مهم است که در وعده غذایی فرزندمان مواد مغذی لازم گنجانده شود ولی نیازی نیست هر روز مانند یک آشپز حرفه ای برای تهیه غذا وقت صرف کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

6 راه برای خوشحالی در زندگی اگر هنوز ازدواج نکرده اید

عروس ها و مادر شوهر ها

انواع روش های بغل کردن همسر و تکنیک های آن

زنان استرسی دختردار می شوند یا پسردار؟!

10 راه برای داشتن یک زندگی با دوام

زیبایی مرد چقدر در ازدواج مهم است؟

ارتباط کلامی غلط و جایگزین صحیح آن با کودک

12 اشتباه دخترانه در زمان ازدواج!

ایده‌هایی جذاب برای توانمندسازی مادران جوان به بهانه اکران یک مستند موفق

اصولی‌ترین شیوه رفتار با کودک کار به بهانه روز جهانی مبارزه با کار کودکان

4 اشتباه رایج زنان در برابر خشونت همسرانشان

بایدها و نبایدهای ازدواج در دوران سالمندی

افراد قرمز در ازدواج را بشناسید

جدا خوابیدن زن و شوهر

5 عامل طلاق‌زا!

مراسم عقد و عروسی ایرانیان

به جای امر و نهی، هوشمندانه حق انتخاب دهید

5 توصیه به مادران برای چگونگی کنار آمدن با بی نظمی کودک

بسته حقوقی برای پایان دادن به یک دعوای خانوادگی

چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید؟

پیامدهای اختلاف نظر والدین و مشاجره آنها در حضور فرزند

چگونه با خانواده همسر ارتباط خوب داشته باشیم؟

چند راهکار برای پرورش مسئولیت‌پذیری در کودکان

معیارهای زنان برای ازدواج در سنین متفاوت

مهریه‌ام را ببخشم، حق طلاق بگیرم؟

رایج ترین اشتباهات در برنامه ریزی های روزانه

چگونه همسرتان در خانه کمک شما باشد؟

ازدواج با فامیل یا غریبه ؟ مسئله این است !

آیا افراد مبتلا به سندرم داون نیاز و احساس جنسی دارند؟

ازدواج در سالمندی مانع افسردگی می‌شود

13 عادت یک خانواده موفق

می‌دانم مناسب یکدیگر نیستیم ولی به او قول ازدواج داده‌ام!

سریال جایگزین برادر جان مشخص شد

شیوه‌های صحیح فرزندپروری

چگونه در 40 سالگی، به تلخی هایمان مثبت نگاه کنیم؟

چطور از همسرتان درباره رفتارهای مشکوک بپرسید؟

صفر تا صد فرزندخواندگی؛ به بهانه شروع به کار سایت فرزندخواندگی

شوهرم من را فقط برای کلفتی می‌خواهد!

چگونه کودکان را از تصمیم طلاق آگاه کنیم؟

حسرت دوران مجردی بعد از ازدواج

چگونه بعد از طلاق از کودکم حمایت کنم؟

آشنایی و ازدواج بعد از 35 سالگی

حفظ احترام سالمندان

رابطه‌ی شما با والدینتان چه اثری بر زندگیتان می‌گذارد؟

شکایت از پدرومادر به خاطر منتشر کردن عکس در فضای مجازی

با بیکاری و ورشکستگی همسرمان چطور برخورد کنیم؟

نکات مهمی که خانم‌ها باید درباره همسرشان بدانند

بهترین های بازی کودکانه برای اوقات فراغت بچه ها

ابرازگرهای خانواده دوست در خانواده!

با کودکی که کلمات زشت به کار می‌برد چگونه رفتار کنیم؟