آریا بانو

آخرين مطالب

20 مورد از عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (+تصاویر) گوناگون

20 مورد از عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (+تصاویر)

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
دنیا جایی به شدت عجیب و غریب و البته خارق العاده‌ای است. از رودخانه‌های قرمز رنگ گرفته تا جزیره‌ای در ژاپن که توسط گربه‌ها اداره می‌شود: این لیست، شامل تمامی این موارد است.
به گزارش برترین ها، دنیا جایی به شدت عجیب و غریب و البته خارق العاده‌ای است. از رودخانه‌های قرمز رنگ گرفته تا جزیره‌ای در ژاپن که توسط گربه‌ها اداره می‌شود: این لیست، شامل تمامی این موارد است. اگر شما هم دوست دارید با عجیب‌ترین مکان‌های دنیا آشنا شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
1. دریاچه خال خالی، بریتیش کلمبیا، کانادا
رود خال خالی، رودی است که از زمان اوکاناگان محلی (سایلیکس) باقی مانده و ترسناک بودنش، کاملاً واضح است. در تابستان آب این رود در حد وسیعی بخار می‌شود و در نتیجه‌ی این مسئله، چاله‌های عمیقی که در کف رود قرار دارند، پر از آب باقی می‌مانند. اما جالبی این پدیده به همین جا ختم نمی‌شود، هر کدام از این چاله‌ها با رنگ‌های متفاوتی از آب پر شده اند که این مسئله، شدیداً جالب و هیجان انگیز است.
2. گذرگاه غول پیکر، ایرلند شمالی

60 میلیون سال پیش، یک آتشفشان بزرگ فوران کرد و دریای بزرگی از سنگ‌های گداخته شده را به بیرون تف کرد. اما سنگ‌ها پس از سرد شدن و جامد شدنشان، شکل جالبی پیدا کردند، شکلی که امروزه شاهدش هستیم. این منظره، شامل 37000 ستون بزرگ می‌شود که گویی یک غول آن را ساخته است.
3. چاه تور، اورگان، ایالات متحده‌ی آمریکا

این شکاف غول پیکر که به شیپور فواره‌ای نیز معروف است، آب را از سطح زمین به درون خودش می‌مکد و با سرعت وحشتناکی به بالا می‌فرستد. بهتر است تا از این حفره‌های فواره‌ای مانند فاصله بگیرید، وگرنه آسیب بسیار زیادی خواهید دید.
4. پاموکل، ترکیه

یکی از مکان‌هایی که در لیست یونسکو ثبت گردیده، پاموکل یا کاخ کتان است که در جنوب ترکیه قرار دارد. خرابه‌های شهر باستانی هیراپلیس، هنوز در اطراف این مکان دیدنی یافت می‌شوند. آبشار‌های بسیار زیادی خودشان را به تخته سنگ‌های تراس مانندی می‌کوبند و استخر‌های آبِ گرم جالبی ایجاد می‌کنند.
5. رود هیلیر، استرالیای غربی

این رود بی نظیر در سال 1802 کشف شد. رودی که در کنار بزرگترین جزیره‌ی غرب استرالیا، یعنی رچرچ آرکیپلاگو جریان دارد. این رود، رنگ صورتی خودش را برای سال‌های زیادی حفظ کرده است. دانشمندان معتقدند که این رنگ، به دلیل شوری زیاد و آلیاژی به نام دونالیلا سالینا ایجاد شده است.
6. بادابِ سورت، ایران

این سنگ‌های آهکی زیبا که گودالی را برای خود در شمالی ایران به وجود آورده اند، پدیده‌ای طبیعی هستند و به مدت هزاران سال عمر دارند. این گودال سنگ آهکی، حاصل ته نشین شدن کلسیم در آب است، که دو حالت شیمیایی مختلف را به وجود می‌آورد. قرمز رنگ بودن آن ها، به دلیل زیاد بودن زنگ آهن در این سنگ هاست.
7. کوه‌های تیانزی، چین

این کوهستان که در شمال منطقه‌ی هونان چین یافت می‌شود، شامل سنگ‌های آهکی بسیار زیادی است که با گیاه‌های متجمع و مه پوشیده شده اند. ماشین‌های کابلی می‌توانند شما را از فراز آن رد کنند. البته انتخاب بهتر این است که با قطار‌های متفاوت، از میان این مکان رازآلود گذر کنید و لذت ببرید. این منطقه یکی از صحنه‌های فیلمبرداری، فیلم معروف آواتار است.
8. خطوط نازکا، پرو

اشکال حیوانی و جغرافیایی‌ای که بر روی دشت پامپا دا سان جوزه کشیده شده اند، منطقه‌ای رمزآلود را در آمریکای جنوبی پدید آورده اند. این خطوط و نقاشی ها، تنها از زاویه‌ی هوایی دیده می‌شوند. برای دیدن آسان ترِ این شکل ها، برج‌هایی 100 متری نیز بنا شده است.
9. مثلث برمودا، شمال اقیانوس اطلس

منطقه‌ای به بزرگیِ 500.000 متر مربع که سرشار از راز، معما و ترس است. جایی که به مثلث شیطان نیز معروف است و در میان برمودا، فلوریدا و پورتو ریکا قرار دارد. پلیس دریایی ایالات متحده، وجود چنین مکانی را شدیداً انکار می‌کند، با این حال، کشتی‌ها و هواپیما‌های زیادی بدون دلیل و سرنخ، در این مثلث ناپدید شده اند!
10. جزیره‌ی سوکوترا، یمن

این منطقه که جزیره سقطری هم نامیده می‌شود، جزیره‌ای جدا شده از آفریقا به حساب می‌آید و عمری به درازای 6 میلیون سال دارد همچنین به شکل فیلم‌های تخیلی است. تنوع گیاهی این جزیره، با تمامی جهان تفاوت دارد. این بدین معنی است که گیاهان و درختان این منطقه در هیچ جای جهان یافت نمی‌شوند؛ مخصوصا گیاه مخصوص و باستانی خون اژدها.
11. دستِ صحرا، شیلی

مجسمه ساز اهل شیلی به نام ماریو ایرازابال، یکی از زیباترین و عجیب‌ترین کارهایش را با استفاده از شن‌ها و در صحرای آتاکامای شیلی انجام داد. این مجسمه‌ی بزرگ، نشانی است از رنج یک انسان طرد شده که به طرز عجیبی بزرگ و جالب است.
12. تپه‌های شکلاتی جزیره‌ی بوهول، فیلیپین

تعداد تپه‌های نقطه نقطه‌ی بوهول، به 1700 عدد می‌رسد. این تپه‌ها از نظر ارتفاع و شکل با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما ممکن است با دست سازه‌ی انسان اشتباه گرفته شوند. اگرچه که بر اساس گفته‌های یونسکو، این تپه‌ها به خاطر بالا رفتن و همچنین فرسایش آب باران شکل گرفته اند. این تپه‌ها در فصول خشکِ سال، از رنگ سبز به قهوه‌ای تغییر رنگ می‌دهند.
13. ساحل سرخ، پانجین، چین

یکی از زیباترین و عجیب‌ترین سواحل جهان که با شن خاصی به نام سودا پر شده است و در فصل پاییز به رنگ قرمز درمی آید. این ساحل در 30 کیلومتری جنوب پانجین است و بخش کوچکی از آن برای گردش عموم آزاد است. چرا که این ساحل، محل جفت گیری نوع خاصی از پرندگان است. اما راه رفتن در جنگل‌های آن کاملاً آزاد است.
14. دشت کوزه ها، لائوس

پوشیده شده در رمز و راز! سنگ‌های بزرگِ کوزه مانندی که تعدادشان به صد‌ها عدد می‌رسد در این دشت قرار دارند. نظریه‌ای در بین مردم رایج است که باور دارند این سنگ‌ها در مراسمات عزاداری و برای خوردن شراب توسط غول‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در سال 1960، لائوس شمالی توسط ایالات متحده‌ی آمریکا بمباران شد؛ اما حالا این نواحی، برای تفریح گردشگران کاملاً امن هستند.
15. دره‌ی جن، اوتا، ایالات متحده

این دره در 216 مایلیِ جنوب رود نمکی در اوتا قرار دارد. شن‌های نرمی که در طی سال‌ها و به خاطر نفوذ باد و آب در آن، شکل غول‌هایی عظیم الجثه را به خود گرفته اند و حالا به مکانی کاملاً عجیب و جالب برای مردم تبدیل شده است. این مکان هم یکی از آن جا‌هایی است که ارزشِ حداقل یک بار دیدن در زندگی را دارد.
16. خیابان استخوان وال، صربستان

گریزی به شمال صربستان بزنیم، 82 کیلومتر مانده با ساحل آلاسکا، جایی که حالا تبدیل به یک مکان وحشتناک و توریستی شده است. در این مکان، استخوان آرواره، دنده‌ها و مهره‌های یک وال به طرز عجیب و وحشتناکی از زمین بیرون زده اند و شکل یک کوچه یا خیابان را متجلی کرده اند. تمام ساکنان و تاریخ دانان صربستان معتقدند که این مکان، جایی برای کشتار قبیله‌ای یا ترساندن مردم عامه بوده، اما هر چه که هست، جو این فضا تن آدم را می‌لرزاند.
17. ساحل شیشه ای، کالیفرنیا، ایالات متحده

دریای درخشانی از شیشه در کالیفرنیا که با تلاش‌های بسیاری از شرکت‌ها و افراد نادان، در سال 1960 پر از محفطه و بطری‌های شیشه‌ای شد. اما جالب این است که دریا تمام این شیشه‌ها را با به هم کوباندنشان، تبدیل به خرده ریز‌های شیشه‌ای کرد و بدین صورت، ساحل شیشه‌ای پدید آمد. جالب اینجاست که امروزه، مردم با برداشتن شیشه‌ها و بردنشان برای یادگاری، این جاذبه‌ی گردشگری را خراب می‌کنند!
18. دخمه، پاریس، فرانسه

این دخمه‌ی تاریک و عمیق و چندش آور، شبکه‌ای از تونل‌های طویل در زیر پاریس است که در حقیقت، آرامگاه نزدیک به 6 میلیون نفر می‌باشد. باورتان می‌شود؟! بسیاری از این افراد ناشناس هستند، اما استخوان‌ها و جمجمه‌ی این افراد، در بین صده‌های 18 و نوزده، به این دخمه آورده می‌شود. امروزه و با چینش جالب و ترسناک استخوان‌ها و جمجمه ها، این مکان به یکی از مکان‌های گردشگریِ پاریس تبدیل شده است.
19. فلای گیسر، نوادا، ایالات متحده‌ی آمریکا

این آتشفشان که از جهان دیگری متولد شده است، در صحرا‌های مخفی نوادا و در منطقه‌ی بلک راک دیزرت قرار دارد. این آتشفشان به طور کاملا اتفاقی در سال 1964، به وسیله‌ی انفجار و تخریب یک کارخانه، به درون مواد مذاب و آلاینده‌های خاص شیمیاییِ خودش ایجاد شد. آتشفشانی از مواد شیمیایی که حدود 5 پا ارتفاع دارد و به خاطر مواد تشکیل دهنده اش، هر ساله چندین سانتی متر رشد می‌کند. این تپه‌ی بزرگ از رنگ‌هایی همچون قرمز و سبز تشکیل شده است.
20. جزیره‌ی گربه ها، ژاپن

جزیره‌ای کوچک و پشمالوو در سواحل شرقی ژاپن به نام تاشیروجیما است که جمعیتی نزدیک به یک صد انسان و مقدار زیادی از دوست‌های پشمالویشان دارد. این گربه‌ها به طور ذاتی در این جزیره، به تولید ابریشم و گرفتنِ موش‌ها کمک می‌کنند. اما ماهیگیرانِ بومی این منطقه بر این اعتقاد هستند که داشتنِ یک گربه، می‌تواند به انسان شانس بدهد.
از این رو گربه‌ها جایگاه بسیار رفیعی در این منطقه دارند؛ به طوری که خانه‌ها و حتی مقبره‌های خانوادگیِ خاص خودشان را دارند. از این گذشته، کابین‌هایی به شکل گربه احداث شده، که توریست‌ها می‌توانند در آن اقامت داشته باشند. اظهر من الشمس است که هیچ سگی اجازه‌ی ورود به این جزیره را ندارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مسابقه رانندگی آفرود در مجارستان‎ (+تصاویر)

وب گردی: هنر خیابانی روی درب های فاضلاب و ترندهای برگ ریزان

زیباترین و جذابترین خانواده دنیا

گرانترین مایعات استخراج شده از بدن حیوانات

عجایب شهری است اینجا

ساختمان‌های عجیب در توکیو

لباس محلی و زیبای زنان و مردان لرستان

ویدئویی که به آسانی شما را نقاش حرفه ای می کند!

معروف ترین بنای نیمه تمام و غیرمجاز جهان

خودرویی که در کیف جا می‌شود

امروز چیا بدونیم: ایران خوبه ولی کانادا بهتره

زیباترین باغ چینی (+تصاویر)

مسابقه با صندلی‌های چرخ‌دار اداری در ژاپن! (+تصاویر)

رستورانی که مشتریانش را به صندلی زنجیر می‌کند!

مادرترین مادر جهان!

سکه رومی باستانی هزاران دلار فروخته شد

جشنواره دراگون بوت در هنگ کنگ‎ (+تصاویر)

بلندترین قلعه شنی جهان (+تصاویر)

از این عارضه سالمندی پیشگیری کنید

سمفونی رنگ‌ها در خلخال به اسالم, رویایی‌ترین جاده جنگلی کشور!

از سراسر دنیا: پدربزرگ خوش تیپ و سلبرتی هایی که…

پانداهای زیبای باغ وحش مسکو

ترفندهایی برای زوج های تازه کار

آموزش ضدعفونی و تمیز کردن گوشی‌ هوشمند!

روزه یک ماهه عجیب پاول دوروف موسس تلگرام!!

مرگبارترین اشتباه تاریخ/خیانت شوروری در حق مردم کشورش و دنیا

حقایقی که طول انگشتان شما درباره شخصیتتان را فاش می‌کند

20 مورد از عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (+تصاویر)

شکار عسل از بزرگترین زنبور عسل جهان(تصاویر)

بلندترین قلعه شنی جهان

پلاستیک به جای شهریه!

چرا در برج لندن از کلاغ های سیاه نگهداری می شود؟

ترِوِر، تنهاترین اردک دنیا!

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

مرده‌های آویزان از کوه‌های چین و فیلیپین!

ازدواج با بیماران تالاسمی

وقتی تفاوت‌ها جغرافیایی می‌شوند!

به دنبال گمشدگان با کمک دستگاه خودپرداز

برگزاری مراسم عروسی در کنار پوکمون ها +عکس

زن 78 ساله باله رین خبر ساز شد

بند رختی که باران را تشخیص می‌دهد

سلفی مریخ ‌نورد «کیوریاسیتی»

سبزی فروشی‌های شناور

دلایل متعدد طلاق در طنز پندانه

برخورد جالب آیت الله قاضی با قاسم لات

صوت/ حکایت درخت خرما

گوناگون/ مورد عجیب مجازات خودکشی در قرن نوزدهم میلادی!

ماجرای سقوط پل تاکوما در سال 1940 چه بود؟

موانع رسیدن به موفقیت

راننده‌ای که با تخلفی وحشتناک مرگ خود را رقم زد!