آریا بانو

آخرين مطالب

معرفی 19 فیلم از 19 کشور در هفته فیلم اروپایی 2019 فرهنگی هنری

معرفی 19 فیلم از 19 کشور در هفته فیلم اروپایی 2019

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
در هفته فیلم‌های اروپایی 2019 که از 18 تا 27 خرداد ماه 98 توسط موسسه سینمایی هنر و تجربه ایرانیان در خانه هنرمندان برگزار می‌شود، 19 فیلم از 19 کشور اروپایی به نمایش در می‌آید.
به گزارش تسنیم، فیلم‌های «مردی به نام اووه»، «ایرینا» «زمستان بی انتها»، «پسری که غذای پرنده می‌خورد»، «یک مرد خوشبخت»، «قاچاق هندریکس»، «ارتش خاموش»، «درخت»، «اوتویا: 22 ژوئیه»، «دره تاریک»، «ردپا»، «زیارت»، «پائولین و پائولت»، «اوا نوا»، «محوشدگی»، «بیشتر از عسل»، «آخرین معامله»، «نان سیاه»، «او آن پسر بود» از کشورهای سوئد، بلغارستان، مجارستان، یونان، دانمارک، قبرس، هلند، اسلوونی، نروژ، اتریش، لهستان، پرتغال، بلژیک، اسلوواکی، آلمان، سوییس، فنلاند، اسپانیا و ایتالیا فیلم‌های حاضر در هفته فیلم‌های اروپایی 2019 هستند.
«مردی به نام اووه» ساخته هانس هولم از کشور سوئد درباره اووه پیرمردِ عبوسی است که به دیگران امر و نهی می‌کند و همیشه به قبر همسرش سر می‌زند تا اینکه بالاخره به فکر خودکشی می‌افتد و همزمان دوستی غیرمنتظره‌ای با همسایه جدیدش برای او رخ می‌دهد.
این فیلم برنده 14 جایزه و 24 بار نامزد جوایزی مانند اسکار، جشنواره فیلم کابورگ، ادینگبرگ و جوایز گلدبگ شده است.

«ایرینا» ساخته نادژدا کزه وا از کشور بلغارستان درباره ایرینا پیشخدمتی نیمه وقت در یکی از شهرهای کوچک بلغارستان است. درست در همان زمانی که او از محل کارش اخراج می‌شود، شوهرش تصادف سنگینی می‌کند، خانواده ایرینا در دام فقر گرفتار می‌شوند...
این فیلم 9 بار برنده و 5 بار نامزد جوایزی مانند جایزه جشنواره فیلم رز طلایی بلغارستان، هنگ کنگ، ورشو و... و همچنین تندیس سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره جهانی فیلم فجر شده است.

«زمستان بی انتها» ساخته آتیلا ساز از کشور مجارستان داستان واقعی یک عاشقانه غیرقابل باور در اردوگاه‌های کار شوروی است.
«زمستان بی انتها» 11 بار برنده جایزه و یک بار نامزد جایزه جشنواره هارت لند، مونترال، تیبورون و... شده است.
«پسری که غذای پرنده می‌خورد» ساخته اکتوراس لیگیزوس از کشور یونان روایتگر سه روز از زندگی یک پسر آتنی بیکار است، تنها چیزی که دارد، قناری اوست که هر چیزی دارد با او تقسیم می‌کند.
این فیلم 2 بار برنده جایزه و 9 بار نامزد جایزه از جشنواره‌هایی همچون جشنواره کارلووی واری، اولدنبرگ، تورنتو و... شده است.
«یک مرد خوشبخت» ساخته بیله آ گوست از دانمارک است که در خلاصه داستان آن آمده است: در اواخر قرن نوزدهم، پیتر سیدنیوس یک مرد جوان بلند پرواز از یک خانواده مذهبی مسیحی در دانمارک غربی به کپنهاگ سفر می‌کند تا مهندسی بخواند، اما پدرش که کشیش است مخالفت می‌کند و...
این فیلم 7 بار نامزد جایزه در جشنواره‌های هامبورگ، روبرت، بادیل و... شده است.
«قاچاق هندریکس» ساخته ماریوس پیپه ریدس از قبرس است که در خلاصه داستان آن آمده است: یانیس،مرسی عزیزم فقط این جمله هم اضافه کن یانیس آهنگساز فراموش شده، نقشه‌های او زمانی که سگش جیمی فرار می‌کند و از خط مرزی میان نواحی تحت کنترل دولت قبرس و مناطق اشغالی رد می‌شود، به مشکل برمی‌خورد...
این فیلم 5 بار برنده و 7 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم تریبکا، تسالونیکی، جایزه پالم اسپرینگز، جشنواره فیلم اروپایی لس آرکس و ... شده است.
«ارتش خاموش» ساخته ژان ون دولد از کشور هلند است که در خلاصه داستان آن آمده است: سربازان کودک در آفریقا، در رستوران یک سفیدپوست در یک شهر آفریقایی نزدیک منطقه جنگی قرار دارند. وقتی دوست آفریقایی پسرش ابو ربوده شد...
این فیلم 13 بار برنده و 8 بار نامزد جایزه از جشنواره‌هایی همچون جشنواره کن، طلا و پلاتین هلند، رمبرندت و... شده است.
«درخت» ساخته سونجا پروسنک از کشور اسلوونی یک درام کوچک است که ارزش‌های خانوادگی را تشریح می‌کند، تقریبا شبیه به تراژدی‌های باستانی که سرنوشت پایانشان را تعیین می‌کند.
این فیلم 5 بار برنده و 4 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم کارلووی واری، بمبئی و... شده است.
«اوتویا: 22 ژوئیه» ساخته اریک پوپه از نروژ داستان یک دختر نوجوان است که طی حملات تروریستی سال 2011 به یک اردوگاه تابستانی در جزیره نروژی اوتایا، سعی می‌کند زنده بماند و خواهر کوچکترش را پیدا کند...
این فیلم 2 بار برنده و 10 بار نامزد جایزه جشنواره برلین، آماندا و... شده است.
«دره تاریک» ساخته آندرس پروچاسکا از اتریش روایتگر داستان یک سوارکار است که از طریق یک مسیر مخفی به یک شهر کوچک که در ارتفاعات آلپ قرار دارد می‌رسد. حال هیچکس نمی‌داند که این غریبه از کجا آمده است و چه می‌خواهد، اما همه می‌دانند که هیچکس نمی‌خواهد او در شهر بماند.
این فیلم برنده 26 جایزه و نامزد 5 جایزه در جشنواره فیلم‌های اتریش، جشنواره فیلم‌های اروپا، جشنواره دوربین آلمان و... شده است.
«ردپا» ساخته آگنیشکا هولاند و کاسیا آدامیک از کشور لهستان درباره یانینا دوشکو یک زن مسن است که در منطقه کلادزکو به تنهایی زندگی می‌کند، متوجه جنایات مرموزی می شود، اما کسی حرف‌های او را باور نمی‌کند.
این فیلم 7 بار برنده جایزه و 14 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم برلین، کلیولند، فیلم‌های اروپایی و... شده است.
«زیارت» ساخته ژائو بوتلهو از پرتغال است که در خلاصه داستان آن آمده است: در سال 1537 فردیناند مندس پینتو از پرتغال فرار می‌کند و به هند می‌رود و 20 سال را به تجربه محاکمه‌ها و رنج‌ها در خاور دور می‌گذراند.
این فیلم برنده 3 جایزه و نامزد 9 جایزه در جشنواره فیلم پرتغالی سوفیا و... شده است.
«پائولین و پائولت» ساخته لیوین دبراور از بلژیک یک داستان تلخ و شیرین درباره چهار خواهر سالخورده و رابطه آنها با یکدیگر است.
«پائولین و پائولت» برنده 10 جایزه و نامزده 4 جایزه از جشنواره فیلم کن، ای اف آی، کایرو و... شده است.
«اوا نوا» ساخته مارکو اسکوپ از اسلوواکی است که در خلاصه داستان آن آمده است: اوا که چند دهه قبل هنرپیشه معروفی بوده است هر کاری می کند تا محبت پسرش را که از همه بیشتر به او آسیب زده، دوباره به دست آورد و گذشته را جبران کند.
این فیلم 6 بار برنده جایزه و 7 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم کلیولند، تورنتو، زوریخ و... شده است.
«محوشدگی» ساخته فاتح آکین از کشور آلمان است که در خلاصه داستان آن آمده است: در میان جامعه ترک‌های ساکن هامبورگ در آلمان، مادری فداکار می‌خواهد انتقام مرگ خانواده خود بعد از انفجار یک بمب را بگیرد.
این فیلم برنده 10 جایزه و نامزد 17 جایزه از جشنواره کن، گلدن گلاب، بامبی و... شده است.
«بیشتر از عسل» ساخته مارکوس ایمهوف از سوییس روایتگر نگاهی عمیق به کولونی‌های زنبوران عسل در کالیفرنیا، سوئیس، چین و استرالیا است.
این فیلم برنده 9 جایزه و نامزد 5 جایزه از جشنواره فیلم پالم اسپرینگز، لوکارنو، جایزه فیلم سوئیس و... شده است.
«آخرین معامله» ساخته کلاوس هارو از فنلاند داستان پیرمردی متبحر در شناخت آثار نقاشی است. او در جریان یک جراحی محلی تابلوی با ارزشی را کشف می‌کند اما هیچکس ارزش آن تابلو را باور نمی‌کند.
این فیلم برنده 35 جایزه و 12 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم برلین، پالم اسپرینگز، شانگهای و... شده است.
«نان سیاه» ساخته آگوستی و یارونگا از اسپانیا است که در خلاصه داستان آن آمده است: در دوران پس از جنگ داخلی، در حومه کاتالونیا، پسری به نام اندرو جسد یک پدر و پسر را درجنگل پیدا می‌کند. مدارک نشان می‌دهد که پدر خودش قاتل است.
جوایز: برنده 31 جایزه و 11 بار نامزد جایزه (جشنواره فیلم سن سباستین، حلقه نویسندگان سینما، جایزه آریل مکزیک و..)این فیلم برنده 31 جایزه و 11 بار نامزد جایزه از جشنواره فیلم سن سباستین، حلقه نویسندگان سینما، جایزه آریل مکزیک و... شده است.

«او آن پسر بود» ساخته دانیله چیپری از کشور ایتالیا است که در خلاصه داستان آن آمده است: پالرمو دهه 1970: داستان دلال‌های ضایعات است که زندگی روزمره‌شان ناگهانبا کشته شدن تصادفی دختر جوانشان زیر و رو می‌شود، تا اینکه بعد از مدتی پول زیادی را از دولت می‌گیرند...
این فیلم 4 بار برنده جایزه و 15 بار نامزد جایزه شیر طلایی ونیز از جشنواره ونیز، جشنواره فیلم لندن و... بوده است.
پیش از این قرار بود فیلمی با عنوان «نفس بکش» ساخته اندی سرکیس از انگلستان نیز در این هفته فیلم به نمایش درآید اما به دلیل عدم دریافت کپی‌رایت از فهرست فیلم‌های حاضر در این رویداد حذف شد.
هفته فیلم‌های اروپایی 2019 که از 18 تا 27 خرداد ماه 98 توسط موسسه سینمایی هنر و تجربه ایرانیان در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دغدغه‌ام نوشتن، پژوهش و مستند هستند/ سرانه مطالعه در ایران همیشه پایین بوده است / "افراز" خانه تئاتری‌هاست / گفت‌وگو با اعظم کیان افرا پژوهشگر و مدیر انتشارات افراز

شاهرخ خان و پسرش صداپیشه انیمیشن «شیرشاه» می‌شوند

خواننده معروف حرفش را پس گرفت/ تام کروز مرا به شدت کتک می‌زند!

موزه فلسطین در آمریکا افتتاح شد/ عکس

بازیگر زن ایرانی به سرطان مبتلا شد! /عکس

«مردان سیاه‌پوش» گیشه جهانی را شوکه کرد

عکس | سلفی بهاره رهنما به همراه همسر و دختر همسرش

این ایرانی‌های مقیم کانادا اصلا محترم نیستند

"ما همه با هم هستیم" در صدر جدول اکران عید فطر

فراخوان بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران منتشر شد

دفتر اول "مشاهیر کتاب‌آرایی ایران" منتشر شد

کمال تبریزی: سخنان فراستی نخ‌نما، کهنه و تکراری شده است

روزنامه جوان:رامبدجوان مقصر نیست؛مقصر کسی است که او را گزینش کرده/تلویزیون را از دست سلبریتی هایی که دروغ می گویند نجات دهید

مهوش صبرکن: با سریال «عروس تاریکی» به تلویزیون باز می‌گردم

تمرینات سخت کریگ برای بازگشتن جلوی دوربین جیمز باند

‌«عصر جدید»قربانی موج‌مکزیکی

بازیگر زن ایرانی به سرطان مبتلا شد! +عکس

تماشاخانه ایرانشهر 10 ساله شد

بازدید مدیرکل دفتر موسیقی از تمرین ارکستر ملی به خوانندگی سراج

"به راستی ملغمه چیست؟" اسلپ استیک، فارس، بوف یا همه اینها؟ / نگاهی به نمایش "مردان بیوه" مجید علم بیگی

اتهام‌زنندگان به سینمای فرهنگی چهار عذرخواهی بدهکارند

در نشست خبری جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی چه گذشت؟

شماره‌ 237 ماهنامه‌ نمایش منتشر شد

امین میری با "مارلون براندو" روی صحنه می‌آید / آبی مایل به صورتی تمدید شد / نمایش "قهوه برزیلی" و دغدغه مشکلات زنان

انتصاب دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران

هومن اژدری به برج آزادی می‌رود

جشنواره مجسمه‌های برفی و یخی در داغ ترین روزهای سال

خودروی «جیمزباند» به حراج گذاشته شد

تهیه‌کنندگان ترجیح می‌دهند با بازیگران فالووربالا کار کنند

سریال کیانوش عیاری باز هم متوقف شد

اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موسیقی جوان

دوازدهمین جایزه معماری و معماری داخلی ایران برگزار می‌شود

افتتاح گالری تام در اصفهان و نمایش "واریاسیون" در مشهد / 16 نمایشگاه هنری در استان‌های کشور

ویدیو آرت‌های علی اتحاد در گالری هفت آینه به نمایش درآمد

بزرگداشت سیدمحمد بهشتی در نهمین مراسم تقدیر از معمار معاصر ایران

تبیین جایگاه فعلی نقاشی با محوریت انسان در جشنواره ارتنگ

آلبوم "گوهر جان" رونمایی می‌شود

برپایی همایش" تزئینات لباس، مدیریت و بازاریابی در کسب و کار "

بررسی "تأثیر سطوح شهری بر گسترش جزایر گرمایی شهری"

اثر سیدمهدی شجاعی بازخوانی استفهامی دین‌داری در عصر مدرن / "هرگز یک فرشته را مبوس" یک عاشقانه آرام / معرفی پنج کتاب تازه منتشر شده

تمدن در سوریه هنوز زنده است / نگاهی به پاویون کشور سوریه در بی‌ینال ونیز

واکنش آبه شینزو به ماجراهای سفر رامبد به کانادا و تاکسی اینترنتی اسنپ!

دستمزدهای نجومی به روایت تهیه‌کننده «متری شش‌و‌نیم»

ادامه قدیمی‌ترین کتاب صوتی ایران در رادیو

جلیل شهناز به روایت داریوش پیرنیاکان در ششمین سالروز درگذشت شهنواز تار ایران

الهام شعبانی کارگردانی را تجربه می‌کند / اجرای نمایشنامه‌ای از علی اصغری در یک تماشاخانه خصوصی

نمایش "آخرین معامله" از فنلاند در آخرین شب هفته فیلم اروپایی

تهران از کل به جزء / روایت مهدی مشایخی از نمایشگاه "آجر، سیمان و چند مصالح دیگر" در گالری ثالث

راه‌اندازی اپلیکیشن "کتابته" برای جبران کمبود کتاب‌خوانی

دنیایی آمیخته به پنهان‌کاری / نگاهی تحلیلی به دو نمایشنامه "آن سوی آینه" و "دروغ" فلوریان زلر