آریا بانو

آخرين مطالب

پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس با 5 ماده موجود در خانه اجتماعي

پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس با 5 ماده موجود در خانه

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس با 5 ماده موجود در خانه
١١٢
٠
سایت ستاره/ یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام رنگ کردن مو در خانه با آن مواجه شوید، ریختن قطره‌های رنگ روی لباس است. اما نگران نباشید! زیرا پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس، تنها با استفاده از چند ترکیب خانگی ساده و در دسترس امکان پذیر است. اولین قدم این است که در اسرع وقت نسبت به این کار اقدام کنید.
پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس
1. آمونیاک
آمونیاک یک ماده تمیز کننده است که می‌تواند لکه‌های رنگ مو را به طور موثر پاک کند. یک چهارم فنجان آمونیاک را به چهار فنجان آب اضافه کنید و ناحیه لکه شده لباس را در این محلول قرار دهید. اجازه دهید لباس به مدت 30 دقیقه درون محلول خیس بخورد. سپس آن را بردارید و آبکشی نمایید.
2. الکل مالشی
الکل مالشی یک لکه بر محبوب دیگر برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس است. الکل ایزوپروپیل با فعال سازی دوباره‌ رنگ مو روی لباس، به پاک شدن آن کمک می‌کند. یک دستمال کاغذی زیر ناحیه لکه شده لباس قرار دهید و سپس به مقداری که ناحیه مدنظر کاملا خیس شود، روی آن الکل مالشی بریزید. پس از گذشت یک دقیقه با یک دستمال دیگر الکل و رنگ را جذب کنید.
در ادامه لباس را درون یک تشت قرار دهید و به مقدار کافی الکل روی آن بریزید و اجازه دهید یک شب به همین حال بماند. روز بعد، قسمت لکه شده را به خوبی با آب بشوئید. این کار را به دفعات تکرار کنید تا زمانی که لکه کم رنگ شود.
3. اسپری مو
این مورد شاید عجیب باشد، اما به ما اعتماد کنید. توصیه می‌شود برای جلوگیری از نفوذ بیشتر رنگ مو به داخل بافت لباس و به عنوان یک عامل پیشگیرانه، از اسپری مو استفاده کنید. عنصر کلیدی موجود در اسپری‌های مو، الکل است، این ماده به تجزیه رنگ مو کمک می‌کند. شما باید با اسپری به طور کامل روی لکه رنگ را بپوشانید. بلافاصله بعد از آنکه از اسپری مو روی لباس استفاده کردید، آن را به مدت 20 در محلول آب سرد و مایع ظرفشویی قرار دهید. سپس لباس را آب بکشید.
4. شوینده‌های لباس مایع
مقداری از مایع شوینده لباس را روی لکه بریزید و بعد با یک مسواک قدیمی یا فرچه روی آن بکشید. لباس را درون آب گرم خیس کنید و اجازه دهید مدتی در آب بماند. اگر رنگ مویی که روی لباس ریخته است، تیره است، لباس باید مدت زمان بیشتری درون آب بماند. بعد از آن لباس را به خوبی بشویید و آب بکشید. این کار باعث می‌شود لکه به طور کامل درون بافت لباس نفوذ نکند و راحت‌تر پاک شود. بنابراین بعد از این‌کار باید از روش‌های دیگر استفاده کنید تا لکه را به طور کامل از بین ببرید.
5. سرکه
سرکه سفید یا سرکه سیب می‌تواند به پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس کمک کند و مانع از پخش شدن آن شود. یک پیمانه سرکه و یک پیمانه آب را با هم ترکیب کنید و بعد با استفاده از آن لکه را تا جای ممکن از بین ببرید. حالا لباس را به مدت 20 تا 30 دقیقه درون آب گرم خیس کنید و بعد شستشو دهید.
لکه رنگ قهوه ای، مشکی یا آبی روی لباس
زمانی که متوجه لک گرفتن لباس خود شدید، در اسرع وقت، یک شوینده لباس مایع و قوی را روی لکه بریزید و خوب شستشو دهید. سپس درون سینک یا تشتی را با آب سرد و سفید کننده برپایه اکسیژن پر کنید. سپس لباس را حداقل 8 ساعت درون محلول آب سرد و یک سفید کننده برپایه اکسیژن بخیسانید. اگر لکه از بین رفت، لباس را آبکشی کنید، اما در صورتی‌که لکه پاک نشد، این فرایند را با یک محلول تازه تکرار کنید.
اگر پس از چندبار تکرار کردن این فرایند، لکه همچنان باقی ماند و لباس لکه گرفته سفید است، چهار لیتر آب را با یک چهارم فنجان سفید کننده کلرین ترکیب کنید و اجازه دهید لباس به مدت 15 دقیقه درون این محلول خیس بخورد. اگر لباس مدت زمان بیشتری درون این محلول باشد، پارچه تضعیف می‌شود. سپس لباس را با آب سرد آبکشی کنید. درصورتی‌که رنگ همچنان باقی باشد، متاسفانه لکه دیگر از بین نخواهد رفت.
لکه رنگ مو قرمز روی لباس
همانند قبل به محض اینکه متوجه لکه گرفتن لباس شدید، اقدام به شستن آن کنید. یک لیتر آب را با نصف فنجان مایع ظرفشوئی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک خالص ترکیب کنید. قسمت لک دار شده‌ لباس را به مدت 15 دقیقه درون این محلول بخیسانید. سپس لباس را از محلول خارج کنید و چنگ بزنید و در انتها به خوبی آبکشی کنید.
درصورتی که بعد از این مراحل، لکه هنوز باقی بود، درون یک لیوان پلاستیکی یا شیشه‌ای، یک لیتر آب گرم و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را ترکیب کنید و لباس را به مدت 30 دقیقه درون آن قرار دهید و بعد مانند همیشه آبکشی نمایید.
درصورتی که لکه سرسخت باشد، لباس را درون یک تشت آب سرد قرار دهید و یک محلول سفید کننده حاوی اکسیژن روی آن بریزید و اجازه دهید حداقل 8 ساعت به همین حال بماند. درصورت نیاز این کار را تکرار کنید.
پیشگیری از لک گرفتن لباس با رنگ مو
بعد از آنکه پوست خود را برای رنگ مو آماده کردی، بهتر است از یک پوشش محافظتی استفاده کنید، برای این منظور می‌توانید از یک تیشرت قدیمی یا پارچه‌ای که نگران لک گرفتن آن نیستید، استفاده کنید. حتی می‌توانید یک کیسه زباله بزرگ را از انتها برش دهید (شبیه به یقه لباس) و آن را به تن کنید.
پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست
در ادامه سه راه حل برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست صورت یا دست شرح داده می‌شود. این تکنیک‌ها تنها در صورتی کارساز خواهند بود که بلافاصله بعد از تماس رنگ با پوست، اقدام کنید. بنابراین بهتر است همزمان با درست کردن رنگ مو، این ترکیبات را نیز آماده کنید تا در زمان رنگ زدن مو، آن‌ها در دسترس باشند.
دقت داشته باشید، زمانی که این ترکیبات را برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست بکار می‌برید، با ملایمت عمل کنید. پوست شما بسیار حساس است و باید با آن مهربان باشید.
1. جوش شیرین و خمیر دندان
جوش شیرین اغلب در خانه وجود دارد. این ماده رنگدانه‌های رنگ مو را روشن می‌کند، در نتیجه لکه راحت‌تر از روی پوست پاک می‌شود. برای از بین بردن لکه رنگ مو از روی پوست، تنها کاری که باید بکنید این است که مقادیر مساوی از جوش شیرین و خمیر دندان را با یکدیگر ترکیب کنید و روی ناحیه لک گرفته بمالید. حالت خمیری این ترکیب از ورود آن به داخل چشم‌ها جلوگیری می‌کند.
2. روغن بچه و روغن نارگیل
اگرچه روش جوش شیرین سریع‌تر عمل می‌کند، اما استفاده از روغن بچه و روغن نارگیل برای پوست‌های حساس مناسب‌تر است. به علاوه، این ترکیب، همزمان با پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست، همچون یک آبرسان فوق العاده، پوست را مرطوب و تغذیه می‌کند.
3. پاک کننده آرایش
پاک کننده‌های آرایش نیز گزینه مطلوبی برای از بین بردن لکه رنگ مو از روی پوست هستند. انواع مختلفی از محلول‌های پاک کننده وجود دارند، اما برای از بین بردن لکه رنگ مو از روی پوست، باید از نوعی استفاده کنید که برپایه روغن یا الکل باشد. به سادگی یک تکه پنبه را به پاک کننده آرایش آغشته کنید و به آرامی با حرکاتی دورانی روی نواحی لکه شده، بمالید.
سخن آخر
اغلب ما خانم‌ها مشکل لکه شدن لباس و پوست را هنگام رنگ کردن مو، تجربه کرده‌ایم. این لکه‌ها به سختی از روی لباس و پوست پاک می‌شوند، اما با روش‌هایی که ذکر شد، از این به بعد نگران نخواهیم بود. نظر شما چیست؟ شما برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس و پوست از چه روشی استفاده می‌کنید؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مناسب‌سازی مساجد پایتخت برای معلولین

هشدار؛ «شیشه‌»ای جدید با قیمت ارزان در راه است

شرکت 10 درصد مدارس در طرح "یاری‌گران زندگی"

از ورود پلیس به ماجرای «سگ کشی» تا تولید «شیشه‌»ای ارزان در افغانستان

بابت برنج اضافه، پول دریافت نمی‌شود!

«شیشه» و «گل» داروی جایگزین ندارند

به چه علت زیرآب‌زنی در سازمان‌ها رواج دارد؟

سوال‌هایی که پرسیدن آن ورود به حریم شخصی افراد است

معلم جانباز پر کشید

روایت امام جمعه از ساخت و سازهای غیرمجاز

رودخانه‌ها همچنان نفس می‌بلعند

سقوط مرگبار بالگرد امداد در هند

اتفاقی جالب با وزش باد شدید در آمریکا

دود سیاه در جاده قدیم کرج

کولاک ایرانی‌ها در مسابقات جهانی رباتیک

پدری که قصد کشتن نوزاد 5ماهه‌اش را داشت!

مهم‌ترین مشکل سیر نزولی نرخ رشد جمعیت

پاسکاری مشکلات ازدواج بین دولت و مجلس

اخراج پلیس قاتل پس از ٥ سال در آمریکا

رانت، به پژوهش‌های دانشگاهی هم رسید

خدمات ویژه آمبولانس ها برای افراد خاص

چاه‌های غیرمجازی که جان زمین را می‌گیرند

ماجرای گیر افتادن 152 نفر در "دشت میشان"

دلیل تغییر رنگ دریاچه ارومیه

داستان دانش‌آموزان یک مدرسه سیل‌زده

شرایط استخدام و پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس آزاد

امروز آخرین مهلت ثبت اطلاعات خسارات سیل‌زدگان در سامانه وزارت کشور

واردات لوازم آرایشی با پول یارانه دارو!

دختر شهیدی که فال‌فروش شد

سوال جالب قرائتی از مجری

نقشه شوم راننده مست برای زن جوان

بازداشت 2 مدیر ارشد؛ ایران خودرو زیر ذره بین رفت

انهدام بزرگترین باند موادمخدر کشور با ٢٥٠ نفر شتر ‏

مالباختگانی‌ که جرئت مراجعه به پلیس را ندارند

تصاویر دیده نشده از مبارزه کشاورزان ایرانی با هجوم ملخ‌ها در 68 سال پیش

بازنشستگی با ١٠ سال سابقه، حتی بچه‌ها!

"بیمه سلامت" اجباری شد

مشق‌هایی که دانش آموزان این روزها گران می‌نویسند

ترم اول عاشق، ترم دوم مشروط!

دستگیری 2 نوجوان که از 1000 کارت بانکی سرقت کردند

توصیه‌ سردار منتظر المهدی به "بغل درمانی"

بهانه جدید برای نصب نکردن کارتخوان از طرف پزشکان

شهرداری پای محیط زیست را به ماجرای سگ‌های کهریزک باز کرد

توافق دولت و مجلس بر سر آزمون قوه قضاییه

تماس حناچی با سردار رحیمی برای آزادیِ بازداشت شدگان تجمع مقابل شهرداری

مجرمانی که جرمشان را در فضای مجازی استوری می‌کنند

به درهای ضدسرقت اعتماد نکنید!

قاتلی که برای دومین بار از قصاص نجات پیدا کرد

تجملات در عروسی‌‌ها از محضر لوکس تا آبشار شکلات

مرگ نوزاد یک‌ساله انگیزه جنایت خانوادگی یک مادر