آریا بانو

آخرين مطالب

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج خانواده

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج
١٢١
٠
نمناک / اولین قرار ملاقات با فردی که می خواهید با او ازدواج کنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در این قرار ملاقات هر دو طرف در حال در حال قضاوت کردن یکدیگرند تا انتخاب درستی برای آینده خود داشته باشند.
بنابراین در این قرار ملاقات شما باید نکات مهمی را رعایت نمایید چرا که طرف مقابلتان شما را کاملا زیر ذره بین قرار خواهد داد و کوچکترین حرکات شما از چشم او پنهان نمی شود. اگر هنوز مجرد هستید و می خواهید برای اولین بار سر قرار با خانم مورد علاقه تان بروید، نکاتی که در این بخش برایتان آورده ایم را رعایت کنید، تا در دل طرف مقابل تان بنشینید .
اعتماد به نفس داشته باشید
در قرار ملاقات اول تان حتی اگر عصبی و نگران هستید نیز اتماد بنفس خود را حفظ کنید و هنگام صحبت با طرف مقابل تان آرامش خود را حفظ کنید و موضوعاتی را که درباره آنها اطلاعات کامل دارید را برای صحبت انتخاب کنید اما همیشه سعی کنید اعتدال را رعایت نمایید و از حد خود پا را فرا تر نگذارید زیرا زیاد صحبت کردن درباره کتابی که شما به آن علاقمند هستید می تواند برای دیگران نگران کننده باشد پس به اندازه حرف بزنید و همیشه خود واقعی تان باشید و هیچگاه به غیرخود تظاهر نکنید.
چشم هایتان را به او بدوزید
در قرار ملاقات اول که برای شناخت و جذب کردن طرف مقابل تان شکل می گیرد تمام حواس شما باید به او باشد . در این مدت شما نباید دائما به تلفن همراه خود یا اطرافتان نگاه کنید زیرا این کار شما سبب می شود او فکر کند که برای او احترام و اهمیت قائل نیستید . پس در قرار ملاقاتتان از او در مورد خودش سوال کنید و سوالات او را با حوصله پاسخ دهید.
سر ساعت در محل قرار حاضر شوید
همیشه وقت شناس باشید و بر سر هر قراری به موقع حاضر شوید زیرا به موقع حاضر شدن بر سر قرار نشان دهنده اهمیت دادن شما به طرف مقابلتان و ارزش قائل شدن به خود و زمانتان است . با این کار شما به فرد مورد نظر خود نشان خواهید داد که بعد از ازدواج به قول و پیمان وفادار هستید.
مکان قرار ملاقات
شما باید هنگام قرار ملاقات گذاشتن با فرد مورد نظرتان به مکان ملاقات نیز توجه کنید و جایی را انتخاب نمایید که به خوبی می شناسید و به کیفیت غذا و فضای آن اطمینان داشته باشید زیرا اگر مکان انتخابی شما برایتان ناشناخته باشد و از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ، ممکن است شما شرمنده طرف مقابل تان شوید. هنگام سفارش غذا نیز بهتر است غذایی را سفارش دهید که قبلا تست کرده اید.
همچنین در انتخاب مکان قرار ملاقات تان دقت کنید که مکانی در نزدیکی خانه تان انتخاب نمایید تا برای هر دویتان مناسب و راحت باشد تا راحت و بدون ترافیک بتوانید به آنجا بروید و دچار مشکل نشوید.
انتخاب نوشیدنی و خوردنی مناسب
قبل از رفتن به ملاقات (کافه یا رستوران) در منزل یک خوراکی میل کنید تا در آن زمان گرسنه نباشید و حواستان بیش ازخوردن و نوشیدن به طرف مقابلتان باشد . در این قرار یک نوشیدنی و یا غذای ساده یا متوسط انتخاب کنید تا تمرکزتان از طرف مقابل خارج نشود.
زمان قرار ملاقات
اگر قرار ملاقات اول تان در اواسط هفته بوده، حتما قرارملاقات دیگر خود را آخر هفته بگذارید تا فرد مورد نظرتان فکر نکند شما در آخر هفته سرگرم خودتان یا دوستان تان هستید و او را فراموش کرده اید.
به ظاهر خود اهمیت دهید
اولین دیدار معمولا مهم ترین دیدار تلقی می شود و تاثیر زیادی در طرف مقابل شما دارد زیرا او می تواند با اولین دیدار برداشت های زیادی از شما و شخصیتتان داشته باشد. به ظاهر خود اهمیت دهید زیرا خستگی و خواب آلودگی شما هنگام ظاهر شدن بر سر قرار این تصور را در او به وجود می آورد که شما به رابطه تان و خود او ارزشی قائل نیستید . به ظاهرتان برسید و موهایتان بلند و بهم ریخته تان را با رفتن به آرایشگاه مرتب کنید و بهترین لباس هایتان را بپوشید.
نظافتتان را رعایت کنید دهانتان باید خوشبو و مسواک زده باشد و ناخن هایتان باید مرتب و تمیز باشد . کمی زودتر حاضر شوید تا وقت کافی برای بررسی خود داشته باشید تا از مرتب بودن ظاهرتان مطمئن شوید.
نظر دیگران را در مورد تیپ تان بخواهید
نظر اطرافیانتان را درباره ظاهر خود بپرسید و از پیشنهاداتی که آنها درباره ظاهر و لباستان به شما می دهند استقبال نمایید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و زیباتر از همیشه بدرخشید.
صورت حساب را پرداخت کنید
در اولین قرار ملاقات خود برای اینکه تاثیر مثبت زیادی بر طرف مقابل تان بگذارید بهتر است هنگام حساب کردن، شما پیش قدم شوید و صورتحساب را پرداخت نمایید.
حریم تان را حفظ کنید
در اولین قرار ملاقات ، فقط یکدیگر را ارزیابی کنید و در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید و خیلی صمیمی نشوید پس حریم تان را حفظ کنید و بگذارید رابطه تان روند طبیعی خود را طی کند و کم کم رسمیت پیدا کند.
شکسته نفسی نکنید
در اولین قرار ملاقات همانطور کهگفتیم زیاد صحبت نکنید و از خودتان تعریف نکنید اما چنانچه نمناک توصیه می کند نباید تواضع بیش از اندازه هم به خرج دهید بنابراین از خودتان و چارچوب های زندگی تان بگویید. کلی صحبت کنید و فخر فروشی نکنید اما مختصر و کلی صحبت کنید و جزئیات را به جلسات بعد موکول کنید.
لحن صحبتتان درست باشد
در جلسه اول آنقدر رسمی صحبت نکنید که طرف مقابل را بترسانید و لحن صحبتتان نیز نباید مانند جمع های دوستانه باشد ، حتی برای شوخی هم شده با لحنی کودکانه صحبت نکنید و کاملا باوقار صحبت کنید و واژه ای کودکانه را به کار نبرید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیست؟

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیستند؟

دوری از همسر در زندگی مشترک چه تاثیراتی دارد؟

مشکلاتِ پدرانی که به تنهایی بچه بزرگ می‌کنند، چیستند؟

راهکارهایی برای مقابله با شوهری که وابسته به مادرش است

راهکارهایی برای کاهش درد زایمان

برنامه ریزی برای خورد و خوراک دانش آموزان

با شوهرهای وابسته به مادر چه کنیم؟

علائم تنگی نفس در بارداری

چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟

 قلقلک دادن کودک مضر یا مفید است؟

خوشگل نبودن شوهرم شادی را از زندگی‌مان گرفته!

اگر زن درآمد مستقل داشته باشد آیا باز هم باید نفقه بگیرد؟

پسرزا بودن برخی از زنان چه دلایلی دارد؟

تنگی نفس در بارداری؛ علت‌ها و راه‌های درمان آن

وقتی بی توجهی های شوهرمو دیدم با مشاورم رابطه برقرار کردم

آیا زوج می‌تواند اجازه ادامه تحصیل را از همسر خود بگیرد؟

فرزند پروری بدون جنگ قدرت در خانواده امکان پذیر است؟

مادرشوهرم خیلی کینه ایه

آیا ازدواج کردن نشانه موفقیت و خوشبختی است؟

چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ می اندازیم؟

کودکان این زنان دچار اختلال شخصیت می‌شوند

چطور گفت‌و‌گویی جدی با همسرمان داشته باشیم؟

نکات مهمی که باید در مورد تاثیر منفی توهین به همسر بدانید

بیشترین میزان طلاق عاطفی در سال‌های اول ازدواج رخ می‌دهد

وقتی مردان از زنان ناامید می شوند!

اصلی ترین نکته مشاجره زن و شوهرها

به خاطر خودخواهی خانمم، هیچ تفاهمی با هم نداریم!

پدیده کودک همسری و دفاع مادر 18ساله از ازدواج دختر 12ساله!!

توصیه‌هایی برای سلامت بانوان میانسال

نحوه تابعیت فرزندانِ مادران ایرانی

نگاهی کلی به قوانین طلاق

علائم بارداری دختر در زن حامله

متهمان اصلی تنبلی کودکان

آنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند

روش صحیح رفتار با همسر حساس و زودرنج

خانمم به محض رسیدنم به خانه به اتاقش می رود و در را قفل می‌کند!

مشاوره‌های پیش از ازدواج چه کمکی به زوجین می‌کند؟

مشکلات و مصائب ازدواج با فرزندان طلاق چیست؟

متهمان اصلی تنبلی کودکان و دفاعیه های آنها

شروط 12 گانه ازدواج چیست؟

چگونه به سوالات مذهبی کودکان جواب دهیم؟

اثرات مخرب افسردگی بر زندگی زناشویی زوجین

راهکارهایی برای درک متقابل زوجین در زندگی مشترک

مهارت‌های زندگی عامل کاهش خشم

چگونه از سلامت همسر خود قبل از ازدواج اطمینان حاصل کنیم؟!

شرایط واگذاری «فرزند خوانده» به دختران مجرد

برای رسیدن به تفاهم در زندگی مشترک باید پنج عامل مهم را رعایت کنید

دوری و دوستی زن و شوهری به سبک فیلم عرق سرد!

زوجین به گوش باشید؛ توهین به یکدیگر ممنوع!