آریا بانو

آخرين مطالب

قوانینی درباره چگونگی رفتار با خانواده همسر خانواده

قوانینی درباره چگونگی رفتار با خانواده همسر

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
قوانینی درباره چگونگی رفتار با خانواده همسر
٢٤٧
٠
بیتوته / یکی از سخت ترین روابطی که ما برقرار می کنیم،رابطه با خانواده شوهر است.هنگامی که ما ازدواج می کنیم، اغلب ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. امکان دارد این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی خلاف ما داشته باشند.
هنگامی که ما ازدواج می کنیم، اغلب ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. امکان دارد این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی خلاف ما داشته باشند.
یکی از سخت ترین روابطی که ما برقرار می کنیم،رابطه با خانواده شوهر است.هنگامی که ما ازدواج می کنیم، اغلب ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. امکان دارد این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی خلاف ما داشته باشند. زمانیکه این اختلاف نظرها یا اختلاف در زمینه رسم و رسوم و غیره وارد خانواده شما شد، کشمکش و دعوا آغاز میشود . بنابراین چه قدر دعواقابل تحمل و قابل قبول است؟ این مسئله بستگی به افرادی دارد که وارد بحث میشوند .
قانون های کلی درباره شیوه رفتار با خانواده همسر
احترام گذاشتن به خانواده همسر
می گوییم آنها را باید مثل والدین خود بدانید، ولی حتی درصورتی که آنها والدین همسرتان هم نبودند به حرمت موی سپیدشان محترم و با ارزش هستند. یادتان نرود آ ن ها هم روزی جوان و از قوت و قدرت جسمانی بهره مند بودند و اکنون کوله بار تجربه پشت شان را خمیده نموده است . چنانچه ما آدم های زیرکی باشیم با احترام گذاشتن ، می توانیم از این کوله تجربه چیزهای نابی برای خودمان پید اکنیم که اسمش« درس زندگی» است.
نگهداری از کودکتان را به خانواده همسرتان نسپارید
احتمالا سخت ترین مورد بین همسر و خانواده همسر کودکان هستند. مراقبت فرزندتان به وسیله خانواده همسر یک اشتباه بزرگ است.
چه بسا اگر آن ها صلاحیت و قابلیت این کار را داشته باشند ولی مراقبت فرزندتان به وسیله آن ها میتواند به یک مسئله ناراحت کننده بین شما تبدیل شود. خانواده همسر پدر بزرگ و مادربزرگ هستند نه یک مراقب. چنانچه پدر بزرگ و مادربزرگ ها در نقش یک مراقب باشند آن ها می_ توانند تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت کودک شما بکنند.
در این صورت کودکان دو سری پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق مداخله بیشتری در تربیت و شکل پذیری شخصیت فرزند شما دارند.
نگرانی های خانواده همسر را به مهربانی جواب دهید
برای بیش تر اشخاص، رابطه برپا داشتن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار دشوار است. حتی اگر مادرشوهرشان را بعنوان بهترین دوستشان بدانند. موردهای بسیاری وجود دارد که زن ها به وسیله مادرشوهرانشان حس تحقیر و سرزنش میکنند . تنها علل قابل قبول آن حس حسادتی است که در این روابط وجود دارد .
پول و یا نداشتن پول
زمانی که خانواده همسر تلاش میکنند زوج را از حیث مالی پشتیبانی کنند یا اهداف مالی در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنیم. مطمئننا در بیش تر موارد خانواده همسر تلاش میکنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند ولی اگر آن ها این تصمیم را داشته باشند که شیوه زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، نشان میدهد که آن ها تصمیم مداخله و فضولی در زندگی شما را دارند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان بخاطر روش خرج کردن پولشان، یا پس‌اندازکردن آن یا حتی مقدار درامد ماهانه شان عیبجویی کنند. اگر احتیاج مبرمی به پول پیدا کردید عاقلانه تر آن است که از اشخاص دیگری پول قرض بگیرید. بهترین راه این است که بعضی مسایل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.
از تنش دوری کنید
بدترین کار ممکن این است که بخواهید با بگو مگو و بحث و جدل خودتان را اثبات کنید. یادتان باشد عمری از آنها گذشته است و احتمالا فاصله سنی شان با شما بیش از یک نسل باشد، شما نمی توانید آنها را تغییر و دیدگاه ها واعتقاداتشان را با مسائل امروز تطبیق دهید، آنها ارزش های خود را باور دارند و بر مبنای اصول خودشان زندگی کرده اند ، این حق آن هاست؛ پس همان گونه که هستند، باورشان کنید و آنها را بپذیرید. همان قدرکه شما از مواضع خود دفاع می کنید و معتقدید که درست هستند، آنها هم همین حس و فکر را دارند، پس بهتر است با احترام به ارزش هایشان حتی اگر احتمال میدهیددرست نیستند، از تنش دوری کنید و کاری نکنید که حس کنند آدم لجباز و یک دنده ای هستید که حرف، حرف خودتان است. کارهایی نکنید که توهین به ارزش های آنها تلقی گردد ، این به نفع خودتان است.
مداخله نکنید!
آری! درست خواندید! برخی ها در مورد مسایل خانواده همسر در ظاهر و باطن مداخله میکنند و بعد راه را برای مداخله متقابل باز نگه می دارند. به عنوان مثال میگویند نظرت در خصوص این خواستگار تازه چیست؟ این جور وقت ها تحریک نشوید و بگویید:» هر جور که خودتان صلاح میدانید «. تلاش کنید با مادرشوهرتان روابط مخصوصی ایجاد کنید. زمانی را با هم‌دیگر بگذرانید. اجازه دهید وی بفهمد که شما چه قدر به نظرات و عقایدش احترام می گذارید. مطمئن باشید به حمایت های وی احتیاج پیدا خواهید کرد
آن ها هیچوقت نباید از رفتارهای همسرمان که برای ما ناخوش‌آیند است آگاه شوند. هرگز پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب میدانند ، و نیازی به یادآوری آن ها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را باعث میشود . چنانچه همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در بین بگذارید نه با مادرشوهرتان. برای این که زمانیکه مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درباره همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. برترین راه این است که مشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه‌ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.
در مورد روابط من و مادرشوهر هم باید بگوییم که ابتدا امکان دارد رابطه برپا داشتن با وی اندکی دشوار باشد ولی با مشخص کردن حد و حدودی بین شما و وی مشکل حل میشود . پس نتیجه می گیریم که خانواده شوهر هنوز هم ما را به چشم فرزندانشان می بینند. و این بیانگر عشق و علاقه داشتن بین ماست.
رازهای منزل را آشکار نکنید!
با همسرتان توافق کنید که چه چیزهایی را نباید به خانواده همسرتان بگویید. یادتان باشد که هر خانواده جدیدی رازهای خود را دارد و آشکار شدن این اسرار هم استقلال خانواده جدید را زیر سؤال می برد و هم راه را برای مداخله خانواده ها باز میکند .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

ابتکار: اجرای 9 ماه مرخصی زایمان زنان اجباری است

انواع دوست داشتن عشق؛ ساده‌ لوحانه و خالی یا رمانتیک و آرمانی؟!

زن‌ها از یک رابطه عاطفی چه می‌خواهند؟

چطور والدینم را برای رسیدن به خواسته ام راضی کنم؟

نکات مهم برای سفر خانوادگی با همسفرانی از نسل‌های مختلف

ذائقه ها/ غذایی کم کالری و سرشار از مواد مغذی برای خوش اندام شدن

«کلاس اول»؛ بحرانی برای همه کودکان

راهکارهایی برای مسئولیت پذیری کودک

اهمیت بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری

نشانه های مهم نزدیک بودن وقت زایمان

آموزش محاسبه سن بارداری، چند ماهه هستید؟

معلومات کودکی مهارت‌های بزرگ‌سالی

چطور بین فرزندان عادلانه رفتار کنیم؟

چگونه عاشق شوید و چه کسی را برای ازدواج انتخاب کنید؟

چگونه از یک رابطه مسموم خارج شویم؟

رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟

آیا اهدای خون در بارداری خطرناک است؟

آیا اعتیاد به روابط جنسی واقعا بیماری است؟

با کودکی که از مدرسه می‌ترسد، چه کنیم؟

شوهر 60 ساله‌ام در خانه فقط سودوکو حل می‌کند!

ساده‌لوحانه و خالی یا رمانتیک و آرمانی؟!

سوء تفاهمی درباره ازدواج و بچه دار شدن افراد معلول

مرد‌ها آرزوی چه همسری را دارند؟

کارهایی که همه کودکان می بایست قبل از 12 سالگی امتحانش کنند

نکات مهم کودکان و روابط زناشویی والدین

همه آنچه باید درباره ازدواج موفق بدانیم .

شوهرم در خانه حرف نمی‌زند، فقط سرش به روزنامه گرم است!

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیست؟

مهارت‌های لازم برای یک ازدواج موفق چیستند؟

دوری از همسر در زندگی مشترک چه تاثیراتی دارد؟

مشکلاتِ پدرانی که به تنهایی بچه بزرگ می‌کنند، چیستند؟

راهکارهایی برای مقابله با شوهری که وابسته به مادرش است

راهکارهایی برای کاهش درد زایمان

برنامه ریزی برای خورد و خوراک دانش آموزان

با شوهرهای وابسته به مادر چه کنیم؟

علائم تنگی نفس در بارداری

چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟

 قلقلک دادن کودک مضر یا مفید است؟

خوشگل نبودن شوهرم شادی را از زندگی‌مان گرفته!

پسرزا بودن برخی از زنان چه دلایلی دارد؟

اگر زن درآمد مستقل داشته باشد آیا باز هم باید نفقه بگیرد؟

تنگی نفس در بارداری؛ علت‌ها و راه‌های درمان آن

وقتی بی توجهی های شوهرمو دیدم با مشاورم رابطه برقرار کردم

آیا زوج می‌تواند اجازه ادامه تحصیل را از همسر خود بگیرد؟

فرزند پروری بدون جنگ قدرت در خانواده امکان پذیر است؟

مادرشوهرم خیلی کینه ایه

آیا ازدواج کردن نشانه موفقیت و خوشبختی است؟

چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ می اندازیم؟

کودکان این زنان دچار اختلال شخصیت می‌شوند