آریا بانو

آخرين مطالب

خواستگارتان چندمین فرزند است؟ روانشناسي

خواستگارتان چندمین فرزند است؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
خواستگارتان چندمین فرزند است؟
١٧٧
٠
دنیای اطلاعات / گاهی با یک سوال میتوانیم بعضی از خصوصیات اخلاقیه خواستگارمان که تصمیم داریم با او ازدواج کنیم را بفهمیم،گاهی به سادگی دانستن این که بچه چندم خانواده است.
در دنیای روانشناسی هیچ قانون مطلق و همیشگی ای وجود ندارد.گرچه برخی از پژو هشگران میگویند به دلیل کفش خاصی که میپوشید ،ویژگی های شخصیتی خاصی هم دارید،اما گاهی تیر آنها به خطا میرود و شخصیت شما با کفش،مدل مو و حتی رنگ لباس تان جور در نمی آید.این بار هم میخواهیم شما را با برخی دیگر از اصول شخصیت شناسی، آشنا کنیم. بسیاری از روانشناسان میگویند ترتیب تولد خواستگار شما میتواند رازهای شخصیت او و البته آینده زندگی مشترکتان را آشکار کند. گرچه محیط خانواده و سبک تربیتی در تغییر این قانون ها بی تاثیر نیست،اما برای شمایی که میخواهید شخصیت خواستگارتان را در کوتاه تریت زمان کشف کنید،دانستن آنها بد نیست. پس با دنیای اطلاعات همراه باشید.
فرزندان اول چگونه همسرانی هستند؟
ویژگی های شخصیتی: وظیفه شناس،مسئولیت پذیر،حمایتگر،سلطه جو و جاه طلب
زندگی در کنار مرد وظیفه شناس و مسئولیت پذیری که نمی گذارد آب توی دلتان تکان بخورد ،شما را در دنیای امنی وارد میکند و بار نگرانی از انجام کارها و آینده نگری را از روی دوش تان بر میدارد.
اگر با یک بچه اولی ازدواج کنید دیگر دلیلی ندارد خودتان به فکر هزینه های سفر سالانه باشید یا اینکه تاریخ بیمه نامه اتومبیل را در ذهن داشته باشید و خودتان دنبال کارهای اداری اش بروید.اما اگر میخواهید چنین احساس اکنیتی را تجربه کنید،باید بدانید که در زندگی با یک بچه اول هیچ وقت مهره اصلی تصمیم گیری نخواهید بود .این افراد عاشق سلطه گری هستند و چون به توانایی های خودشان ایمان دارند ،دوست دارند مسئولیت تصمیم گیری ها را هم به عهده بگیرند.اما اگر شما یک فرد سلطه گر نباشید ،زندگی در کنار چنین مردی برای تان دشوار نخواهد بود ،چرا که او با جاه طلبی و قدرت مدیریتش ،نگرانی ای را برایتان باقی نمیگذارد که بخواهید در موردش تصمیم بگیرید.
همسر ایده آل:
بهترین گزینه برای ازدواج با بچه های اول ،فرزندان دوم خانواده هستند. فرزندان دوم آرام و زود جوش،به راحتی از خواسته های آنها تبعیت میکنند و از آنجا که به سلطه گری بچه های اول عادت دارند ،وقتی با یک دستور بی چون و چرا از طرف او رو به رو میشوند،زیاد سخت نمیگیرند و نمی رنجند.اما این ازدواج تنها به نفع بچه های اول نیست ،چون حمایت های همیشگی آنها میتواند به بچه دومی ها ی حساس دلگرمی بیشتری بدهد و زحمت آنها را برای روبه رو شدن با پالش های زندگی کمتر کند .چنین فردی میتواند زندگی خوبی را در کنار فرزندان دوم داشته باشد،اما ازدواج او با همتای خودش،یعنی با یک بچه اول دیگر میتواند تبدیل به یک جنگ هر روزه تبدیل شود.گر چه ممکن است آنها به دلیل تواناییهایشان از نظر مالی یا کاری پیشرفت زیادی داشته باشند.
در زندگی دو بچه اول که هر دوی آنها معتقدند توان گرفتن تصمیم های مهم با ایفای نقش راهنما را دارند ،احتمال رسیدن به نظر مشترک یا کوتاه آمدن یکی از دو طرف چندان بالا نیست و به همین دلیل بیشتر از آنکه تصمیم های پشت میز مذاکره گرفته شود،در میدان جنگ و قهر گرفته میشود.
فرزندان دوم: چگونه همسرانی میشوند؟
ویژگی های شخصیتی: حرف گوش کن،آرام ،سازگار ،توانادر برقراری ارتباط ،میانجی در بحث ها
فرزندان دوم معمولا در یک فضای سرشار از رقابت به دنیا می آیند .فرزند بزرگ تر که احساس میکند با آمدن این تازه وارد پایگاهش را از دست خواهد ،تمام تلاشش را برای سلطه داشتن بر این عضو جدید به خرج میدهد تا قدرتش را حفظ کند .روانشناسان میگویند فرزندان دوم معمولا ویژگی هایی را در خود میپروانند که دقیقا عکس فرزند بزرگ تر است .از طرف دیگر،گاهی مهر خود شیرینی به بچه دومی ها چسبانده میشود چرا که آنها بیشتر از دیگر فرزندان خانواده با بزرگترها وقت میگذرانند و خصوصیاتی را در خود ایجاد میکنندکه رضایت بزرگ ترها را جلب میکند.
همسر ایده آل:
بچه های دوم اغلب با هر کسی میتوانند ازدواج کنند. خلق و خوی سازگار آنها باعض میشود که هم از پس حمایت بچه های آخر بربیایند و هم با شنیدن زورگویی های بچه اولی ها زندگی را خیلی سخت نگیرند .از آنجایی که بچه های اول بیشتر خوددار و قانون مدار هستند،زندگی با یک بچه دومی که حواسش به احساسات دیگران هست،میتواند برای آنها لذت بخش باشد.
تک فرزندان چگونه همسرانی میشوند؟
ویژگی های شخصیتی: جاه طلب،سلطه جو،خسیس،حسود ،با اعتماد به نفس،انحصار طلب
برای آنکه با یک تک فرزند زندگی موفقی داشته باشید،باید صبور و با گذشت بار آمده باشید.تک فرزندها نمیتوانند ناامیدی و فشارهای روانی را تحمل کنند،اگراز مسئله ای برنجند،این حالت را تا مدت ها در خود نگه میدارند و آنچه گذشته را به راحتی فراموش نمیکنند .آنها فقط به برقراری روابطی علاقمند ند که در برگیرنده منافع اشان باشد و احساساتشان را جریحه دار نکند.البته همه شخصیت تک فرزندها به حساسیت و زودرنجی خلاصه نمیشود.آنها اغلب اعتماد به نفس بالایی دارند و از آنجا که در زندگی شان همه چیز و همه کس در خدمت آنها بوده ،حس امنیت در آنها شکل گرفته است.از طرف دیگر ،آنها در تمام زندگی شان زیر چتر حمایت دیگران بوده اند و به همین دلیل تحمل چالش ها یا پذیرش مسئولیت و دشواری هایی که با آن روبه رو میشوند را ندارند.
همسر ایده آل:
تک فرزندها خصوصیاتی شبیه فرزندان اول دارند و به همین دلیل کسانی که توانایی کنار آمدن با یک فرزند اول را دارند ،اغلب در زندگی مشترک با یک تک فرزند چالش خاصی را تجربه نمیکنند .بچه های دوم میتوانند گزینه مناسبی با آنها باشند،چرا که زودرنجی شان را درک میکنند و با پرتوقع بودن شان هم کنار می آیند.
فرزندان آخر چگونه همسرانی هستند؟
ویژگی های شخصیتی : حرف گوش کن ،بله قربان گو،در جست و جوی حمایت،خلاق،عاشق خودنمایی ،متکی به دیگران
خلاقیت و جذابیت فرزندان آخر از دید دیگر فرزندان خانواده بیشتر است .آنها برای آنکه خود را از سلطه فرزندان بزرگ تر بیرون بیاورند،گاهی به تجربه های تازه رو می آورند و گاهی با این خیال که دیگران به فکر همه چیز هستند،به امنیتی که دیگر اعضای خانواده به آنها هدیه میکنند ،تکیه میکنند.آنها از نعمت استفاده از تجربه های دیگران برخوردار هستند و به همین دلیل زودتر از فرزندان خانواده ،راه خود را پیدا می کنند.
همسر ایده آل:
بچه های آخر به خدمات رسانی دیگران عادت دارند و از آنجا که بچه های اول عاشق راه انداختن کار دیگران هستند ،زندگی با یک بچه اول برای آنها جالب و آرام به نظر میرسد.از طرف دیگر بچه های آخر عادت دارند در مقابل خواسته های دیگران تمکین کنند و به همین دلیل بچه های اول از نظر آنها زورگو و غیر قابل تحمل به نظر نمیرسند، اما گذشته از تمام حسن های بچه های آخر،برخی میگویند ازدواج دو ته تغاری با هم میتواند نگران کننده باشد چرا که هر دوی آنها دوست دارند به دیگران کمک کنند اما در بیرون کشیدن گلیم شان از آب بدون حمایت دیگران به مشکل جدی برمی خورند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزینه مناسب را برای تست هوش انتخاب کنید

علت اینکه بعضی افراد زود ناراحت می شوند چیست؟

مشاوره چه کمکی به زوجین می‌کند؟

خودهیپنوتیزمی روشی جدید برای مهار اضطراب اجتماعی

با کسی که شوخی‌هایش آزاردهنده است چه کنیم؟

هوش هیجانی خود را تست کنید

چرا بیش از اندازه عذرخواهی می‌کنیم؟

دوری از همسر در زندگی مشترک چه تاثیراتی دارد؟

هشدار؛ اعتیاد بدون مواد مخدر در دنیای مدرن کودکان

10 کار ارزشمند که «برون‌گراها» باید از«درون‌گراها» یاد بگیرند

خود آرام‌سازی فردی؛ تکنیکی که همه به آن نیاز داریم

چگونه با کودک خجالتی برخورد کنیم

چگونه با کودک خجالتی برخورد کنیم؟

نقش بزرگ‌ترها در جدال کوچک‌ترها

مبتلایان به پارانوئید چه ویژگی‌های شخصیتی دارند؟!

روانشناسی ولخرج ها و صرفه جوها

ترس از مدرسه کودکان را جدی بگیرید/ اختلال هراس از مدرسه چیست؟

طلاق، چاهی که کودکان از چاله به آن می افتند

آیا برقراری ارتباط با دیگران به رشد شخصی ما کمک می‌کند؟

کودکان در سنین مختلف از چه چیزی می ترسند و چطور ترسشان را درمان کنیم

چه زمانی برای ازدواج شما مناسب است و با چه جور آدمی؟! ( تست روانشناسی )

مهارت شکست غول تنبلی

گزینه مناسب برای تست هوش را پیدا کنید

تربولانس چیست و چطور مهار می‌شود؟

6 توصیه برای مثبت اندیشی

استرس چگونه شما را بیمار می‌کند؟

رنگ لباس چه تأثیری بر روح و روان کودک دارد؟

14 تمرین خودآگاهی بسیار موثر در کاهش اضطراب

ترفندهای روانشناسی که کمک می‌کنند عادت‌های بد خود را کنار بگذارید

کسانی که هیچ دوستی ندارند بخوانند

در عین خوشبختی، احساس پوچی می‌کنم!

علائم جسمی اختلال وسواس فکری را بشناسید

گزینه مناسب برای این تست هوش را پیدا کنید

قدرت‌های خارق العاده افراد مبتلا به اختلال اضطراب را بشناسید!

رژیم غذایی ضد افسردگی

دلایل طلاق مردان از نظر روانشناسان و مشاوران خانواده

آیا شما آمادگی ازدواج دارید؟!

خودآزمایی دوستی با همسر (تست روانشناسی)

علائمی که می‌گویند سلامت روح و روان‌تان در خطر است

ویژگی‌های شخصیتی ناشی از ترتیب تولد فرزندان

روانشناسی/ چند عادت رایج و مخرب که شادی را از ما می گیرد

آیا مردها واقعا شلخته بودن را دوست دارند؟

هر نوع تغییری در زندگی مولد فشار روانی است

چگونه از شر افسردگی لحظات بارداری خلاص شوید؟

هوش احساسی عشق شما چقدر است؟ (تست)

دیداری، شنیداری یا لمسی هستید؟ (تست خودشناسی)

سلامت روان، تامین‌کننده امنیت جسم و جان

بخشش یا مواخذه؟

پدرم برایم موبایل نمی‎خرد

3 درس از «محمد زارع» برای موفقیت شغلی!