آریا بانو

آخرين مطالب

5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد! اقتصادي

5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد!

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد!
k ١٤
٦٢
تسنیم / جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و متهم پرونده گوشت‌های برزیلی، گفت: در بررسی هایی که از سردخانه دنا داشتم متوجه شدم 5 هزار تن گوشت وارد ولی گم شده است.
علیرضا خلیلی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده متهمان واردات گوشت‌های برزیلی پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان با اجازه رئیس دادگاه برای ارائه دفاعیات به عنوان متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: ما در این دادگاه فعلا در جایگاه متهم هستیم و هنوز اتهامی اثبات نشده است و ریختن آبروی یک انسان به منزله ریختن خون انسان است بنابراین عکس گرفتن از کسانی که هنوز اتهامشان اثبات نشده و نشر آن در رسانه ها کار درستی نیست.
در این هنگام قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: عکس گرفتن کار درستی است زیرا این دادگاه براساس استجازه از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شده است و شما نیز سعی کنید ابتدا با وکلای خود مشورت داشته باشید و سپس اظهار نظر کنید.
در ادامه متهم پرونده گوشتهای برزیلی در بیان دفاعیات خود گفت: 22 سال سابقه کار دولتی دارم و 15 سال سابقه مدیریتی و در سمت‌های قبلی خود بیش از 200 هکتار اراضی ملی را به نام دولت سند گرفتم و 950 حکم قضایی را اجرا کردم و در اجرای احکام قضایی چندین بار تهدید شدم و به واسطه ذی‌نفعان این احکام در دادسرای کارکنان دولت 92 مرتبه علیه من شکایت شده است.
خلیلی ادامه داد: در این سمت بالغ بر 200 هزار تن نهاده‌های دامی را بین کشاورزان و مصرف کنندگان توزیع کردم و اکنون مطرح شدن این پرونده بزرگنمایی است.
وی خود را فردی دانشگاهی خواند و افزود: در سمت قبلی خود 6 ماه مطالعه تحقیقی روی بازار انجام دادم و یک طرح 200 صفحه‌ای به منظور ساماندهی توزیع بازار گوشت منجمد به استانداری تهران برای اجرای طرح و جلوگیری از تخلفات ارائه کرده‌ام و در این طرح موارد تخلف را نیز اعلام کردم.
جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه با حکم وزیر جهاد کشاورزی جانشین رئیس سازمان اختیار نظارت دارد افزود: در بازدیدهایی که در زمان مسئولیتم از سردخانه دنا و سامانه آوای پایتخت داشتم متوجه تخلف 5 هزار تنی در توزیع گوشت شدم و حالا آن 5 هزار تن را کنار گذاشتند و پرونده 114 تنی را مطرح کردند.
وی اعداد و رقم های اعلام شده در این پرونده را بزرگنمایی و به منظور تهدید وی عنوان کرد و افزود: من حتی زیرچرخ لودر قرار گرفتم و چوب هم خورده‌ام و با تفنگ نیز به من تیراندازی شده است تا ما را با مطرح کردن این پرونده از چرخه حذف کنند.
متهم پرونده گوشت‌های برزیلی ادامه داد: این موضوع،‌ در حد رسیدگی در تعزیرات است نه دادگاه انقلاب؛ البته هرکس تخلفی انجام می‌دهد باید به آن رسیدگی و فرد متخلف مجازات شود. ضمن اینکه کیفرخواست این پرونده تناقض‌های فراوانی دارد و در ابتدای کیفرخواست یک موضوع و در انتهای آن موضوع دیگری مطرح شده است.
خلیلی اضافه کرد: چندین بار از سازمان پشتیبانی امور دام به ما نامه زدند و گفتند که شما حق ندارید نظارت کنید. زیرا ما در ماجرای 5 هزار تن کالا که در بازه زمانی 15 شهریور تا 15 آذر 97 وارد و به سازمان امور دام اعلام نشده بود، ورود کرده بودیم و از ما می‌خواستند به این موضوع ورود نکنیم و آقای توسلی مدیرکل نظارت به من گفته بود اگر ادامهه بدهی برایت پرونده درست می‌کنم.
وی گفت: شرکت بین المللی کوشا ستاره واردکننده گوشتهای منجمد است اما در این پرونده نامی از واردکننده و تحویل دهنده گوشتها وجود ندارد.
مدیر وقت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره حواله‌های صادر شده نیز گفت: رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران حق امضا داشته و رئیس این اداره حواله‌ها را صادر کرده است اما به من منتسب می‌کنند.
خلیلی توضیح داد: در کیفرخواست مبلغ 114 تن گوشت را 7.5 میلیارد تومان عنوان کردند درحالی که من 17 سال کارشناس رسمی دادگستری بودم و با ارجاع این موضوع به کارشناس این مسئله به سادگی روشن می‌شد قیمت گوشتهای وارداتی 26 هزار و 500 تومان بوده و باید 29 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید. ضمن اینکه وقتی توزیع کننده گوشت‌ها را تحویل می‌گیرد پول ارز و صادرکننده یعنی 27 هزار تومان را پرداخت می‌کند و دو هزار تومان حاشیه سود برای آن باقی می ماند و باید 20 هزار تومان بفروشد اما 35 تا 36 هزار تومان در هر کیلو به فروش می‌رسید.
وی گفت: دو هزار فروشگاه در استان تهران از جمله تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان را داریم که با حاشیه سود دو هزار تومانی گوشت‌ها را نمی‌فروختند و اگر می‌خواستیم پرونده‌ای تشکیل بدهیم باید به جای تعزیرات این پرونده‌ها را به دادگاه انقلاب می‌فرستادیم.
جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بنابراین مابه التفاوت 29 هزار تومان تا 36 هزار تومان چیزی حدود 6 الی 7 هزار تومان می‌شود که اگر در 114 تن ضرب کنیم به مبلغی معادل 700 الی 800 میلیون تومان می‌رسید بنابراین 7.5 میلیارد تومان بزرگنمایی و انحراف ذهن دادگاه است که جای شرم و خجالت دارد.
خلیلی با بیان اینکه به عنوان جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران حق صدور حواله را داشته است گفت: ما به عنوان سازمان جهاد کشاورزی در کالاهای دیگر از جمله جو، ذرت و نهاده‌های دامی حواله صادر می‌کردیم و فقط در گوشت نمی‌توانستیم صادر کنیم؟
وی در بخشی از دفاعیات خود با بغض و گریه گفت: زندگی من یک خانه بود که آن را با فرد دیگری شریک بودم و درسال 96 فروختم و 315 میلیون تومان از آن خانه نصیب من شد و خانه نیز به عنوان مهریه به نام همسرم بود اما چون نتوانستیم خانه دیگری را در تهران خریداری کنیم با 215 میلیون تومان این مبلغ در شمال یک زمین خریدیم و اعداد و ارقامی که به من نسبت داده می‌شود فقط تهمت است و آنچه می‌گویم به راحتی قابل رصد کردن است.
متهم پرونده گوشتهای برزیلی در ادامه به موضوع حواله‌های 15 و 35 تنی گوشت که برای تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان صادر شده بود گفت: زمانی که از سردخانه دنا بازدید می‌کردیم اطلاعات آن را به اداره اطلاعات دادیم تا به تخلف شرکتها رسیدگی کند اما در آنجا به من گفتند از مجموعه شما نیز یک حواله آمده و فروخته شده است. موضوع را رصد کردم و متوجه شدم یک حواله برای بنیاد مستضعفان و تعدادی دیگر از تعاونی‌ها صادر شده است. از اداره اطلاعات به من گفته بودند در بررسی این تخلف همکارانم متوجه موضوع نشوند و من نیز دسترسی آنها را به سیستم صدور حواله قطع کردم و جلسات را خارج از سازمان برگزار کردم.
خلیلی افزود: وقتی موضوع را از مدیرعامل شرکت کوشا ستاره پیگیری کردم گفتم که آقای جهیزی یک دلال به نام دهقان را برای حواله 15 تنی گوشت معرفی کرده و آن را در بازار آزاد فروخته و آبروی من را برده است من نیز به آنها گفتم دیگر به وی کالا تحویل ندهند.
وی ارتباط خود با سعیدی متهم دیگر این پرونده را تکذیب کرد و گفت: سعیدی مدیرعامل پخش شرکت کوشا ستاره است و ارتباطی به شرکت مهم تدبیر ندارد.
جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: در زمان مسئولیت خود به تخلفات فروشگاه‌های خونه به خونه، کورش و جانبو رسیدگی کرده و تخلفات آنها را در توزیع گوشت به بازرسی سازمان صنعت و معدن اعلام کردم. به عنوان مثال فروشگاه خونه به خونه برای دریافت دو هزار تن گوشت سه فروشگاه را در تهران معرفی کرده بود اما هیچ کدام وجود خارجی نداشتند.
در این هنگام قاضی صلواتی خطاب به متهم که تخلف 114 تنی گوشت را بزرگنمایی می دانست گفت: آیا ندیدید مردم مستضعف زیر باران و زیر آفتاب برای دریافت دو کیلو گوشت در صف‌های طولانی و چند ساعته فروشگاه‌ها ایستادند بعد می‌گویید 114 تن عددی نیست.
قاضی صلواتی همچنین خطاب به متهم گفت: شما 27 تن گوشت به اسم میادین میوه و تره بار دریافت کردید و فقط سه تن را به میادین تحویل دادید و 24 تن دیگر را در بازار آزاد فروختید.
متهم پرونده گوشت‌های برزیلی پاسخ داد: این موضوع دروغ است، برای اینکه به موضوع 5 هزار تن ورود نکنم این مسائل را به من نسبت دادند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماجرای واردات لوازم آرایشی با پولِ دارو

تعداد زندانیان مهریه به کمتر از هزار نفر رسید

میزان سهمیه بنزین با کارت سوخت آزاد نصف شد !

آخرین روند وصول 20 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق شده شستا

مراکز خرید ارزان در تهران کجاست؟

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان و فرهنگیان

چه مدارکی برای تعویض کارت ملی لازم است؟

حذف چهار صفر از پول چه بلایی سر ریال می آورد ؟ | پارسه در راه است !!!

هزینه هنگفت خرید الکل و مواد مخدر توسط آمریکایی‌ها

قصه پرغصه سوء‌استفاده مفسدین اقتصادی از افراد بی بضاعت

جزییات حذف 10 درصد اضافه بیمه شخص ثالث تاکسی‌ها

ثبت شماره شبای بانکی جهت واریز سود سهام عدالت!

صندوق عقب پژو 206 و جزئیات هزینه 250 میلیون دلاری اش!!

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

بیش از 11 درصد از تولید ناخالص ملی صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود

افزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک تهران/ کلاس‌های فوق برنامه اجباری نیست

افزایش سهم اشتغال روستایی به 23.5 درصد در کشور/ 25 درصد روستاییان عضو صندوق بیمه روستایی

392 پرونده قمار با 96 میلیارد تومان گردش در 5 ماه

انتقاد از قیمت بالای قبر در مکان‌های ویژه در صدا وسیما

فاجعه بیکاری و تفاوت دستمزد زنان با مردان!

بهترین سیستم‌های بازنشستگی متعلق به کدام کشورها است؟

آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان/ راهکارهای پرداخت بدهی

ازدواج‌ های صوری جوانان ایرانی برای استفاده از وام ازدواج!!

معافیت‌های مالیاتی در چه مواردی شامل پزشکان می‌شود؟

اى که دستت مى رسد، دستى بگیر + فیلم

15 نکته طلایی برای جلوگیری از اتلاف وقت در زندگی و کار

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چگونه محاسبه می‌شود؟

5 توصیه استفاده از رسانه اجتماعی در کسب و کارهای کوچک

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد

دعوت کمیته امداد از کارآفرینان برای مشارکت در برنامه‌های اشتغالزایی

توزیع نذورات عید قربان بین نیازمندان در سریعترین زمان ممکن

توضیحات وزارت رفاه درخصوص تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی

به روز رسانی پرداخت وام ازدواج در کشور/پرداخت وام ازدواج به جوانان در کمتر از یک ماه

تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری/پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی

افزایش سرمایه بیش از 5 هزار میلیارد تومانی در شرکت‌های تابعه شستا

نذورات قربانی تهرانی‌ها از مرز 28 میلیارد ریال گذشت

چرا گوشت قربانی حجاج ایرانی به کشور برنگشت؟

حکم خرید و فروش در سامانه بیت کوین چیست؟

دختر 17 ساله‌ای که با سمبوسه روی پای خودش ایستاده!

8 دلیل موفقیت زنان در مدیریت مالی

یک بانوی کارآفرین: شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست

کارآفرینی راهکاری موثر در جهت ایجاد اشتغال و درآمد برای زنان است

افزایش قیمت گوشت سبب کاهش ضریب امنیتی دامداری ها شده است

از سال دیگر پراید هم کنار پیکان می‌رود

درآمد سلبریتی‌های ایران در مقایسه با همتایان خارجی‌شان چقدر است؟

تشریح فرآیند بازنشستگی خبرنگاران با 20 سال سابقه

نرخ بیکاری در ایران از سال 2008 تا 2018

رایزنی برای پرداخت غرامت مرخصی 9 ماهه زایمان/طرحی برای کاهش رقم پرداختی «بیمه زنان خانه‌دار»

اهدای 888 کمک هزینه به زوج‌های جوان

دریافت وجه اختیاری توسط مدارس از والدین هم تخلف است