آریا بانو

آخرين مطالب

ترفندهای آرایشی مخصوص مو قرمزها اجتماعي

ترفندهای آرایشی مخصوص مو قرمزها

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
ترفندهای آرایشی مخصوص مو قرمزها
٢٣
٠
زندگی آنلاین / موهای قرمز چه طبیعی باشند و چه رنگ شده، زیبایی خاص خود را دارند اما مشکل زمانی پیدا می‌شود که نوبت به آرایش می‌رسد چون آرایش برای موقرمزها محدودیت‌های خاص خود را دارد و استفاده از برخی رنگ‌ها و طیف‌ها و روش‌ها می‌تواند باعث عدم هماهنگی شده و زیبایی رنگ مو را تحت تاثیر قرار دهد.
چهره‌هایی مثل دبرا مسینگ، جولین مور، اما استون و بسیاری دیگر از ستارگان دنیای هنر و سینما موقرمز هستند اما هرگز آن‌ها را با آرایش نامناسبی ندیده‌ایم.
پس آرایش برای موقرمزها ترفند و نکات خاصی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان به زیبایی رنگ موها اضافه کرد بدون آن که قرمزی آن‌ها توی ذوق بزند. در این مقاله چند ترفند آرایش برای موقرمزها را بیان خواهیم کرد، نکاتی که خانم‌های موقرمز باید بدانند تا آرایشی متعادل، زیبا و متناسب داشته باشند.
رنگ پایه پوست را روشن نگه دارید
کسانی که به طور طبیعی موهای قرمز دارند از پوست روشنی هم برخوردار هستند که گاهی هم با کک و مک و قرمزی طبیعی همراه است. اشتباه رایجی که بیشتر خانم‌های موقرمز مرتکب می‌شوند استفاده از کرم پودرهای تیره‌تر از رنگ پوست و همچنین پوشاندن کک و مک‌ها با کرم پودر است. البته همه خانم‌هایی که پوست خیلی روشن دارند در معرض این اشتباه قرار دارند اما این کار در آرایش برای موقرمزها نتایج بدتری به دنبال دارد و باعث می‌شود رنگ پوست و مو هماهنگی طبیعی خود را از دست بدهد.
پس اگر به طور طبیعی موقرمز با پوست روشن هستید بهتر است به جای کرم پودرهای پوشاننده از کرم‌های مرطوب کننده رنگی با رنگ روشن استفاده کنید تا هم رنگ طبیعی پوست شما حفظ شود و هم کک و مک‌های شما پوشانده نشوند و پوستتان طبیعی و سالم به نظر برسد.
از برنزه کننده با دقت و احتیاط استفاده کنید
خانم‌های موقرمز با پوست روشن معمولا نیازی به استفاده از برنزه کننده ندارند اما کسانی که به طور طبیعی موی قرمز ندارند و موهای خود را قرمز رنگ کرده‌اند ممکن است بخواهند از برنزه کننده برای فرم دادن و حجم دادن به صورت خود استفاده کنند. ذگر این نکته ضروری است که در آرایش برای موقرمزها محدودیت رنگ بیش از سایر افراد است و نمی‌توان از هر رنگی برای آرایش استفاده کرد.
بنابراین اگر نمی‌خواهید آرایش شما غیرطبیعی به نظر برسد از هر برنزه کننده‌ای که رنگ مایل به طلایی و برنزه دارد اجتناب کنید چون این رنگ‌ها حالتی به پوست شما می‌دهد که گویی آن را گلمالی کرده‌اید! در عوض رنگ‌هایی که طیف هلویی دارند برای برنزه کردن و رژگونه زدن بهترین گزینه هستند چون گرما و زیبایی لازم را به چهره می‌دهند.
هلویی بهترین رنگ آرایش برای موقرمزها است
اگر در انتخاب رنگ برنزه کننده و رژگونه خود دچار تردید هستید و نمی‌دانید که کدام رنگ مناسب‌تر است سراغ رنگ هلویی بروید. این رنگ زیبا هماهنگی خوبی با رنگ قرمز موهای شما دارد و فرقی نمی‌کند اگر موهایتان به طور طبیعی قرمز باشد و یا قرمز رنگ شده باشد. رنگ هلویی تنها محدود به رژگونه و برنزه کننده نیست و شما می‌توانید از این رنگ برای آرایش لب و آرایش چشم هم استفاده کنید.
پس یک رژ لب هلویی زیبا می‌تواند رژ لب روزمره شما باشد و آرایش شما را کامل کند بدون آن که ظاهری تند و غلیظ به آن بدهد. مثل این آرایش زیبا از جولین مور که در عین سادگی، طراوت خاصی به چهره او داده و هیچ تضاد و تناقضی هم با موهای قرمز زیبایش ندارد.
ابروها را زیاد تیره نکنید
یک اشتباه رایج در آرایش برای موقرمزها انتخاب رنگ نامناسب برای ابروها است. ابروهای تیره در کنار هر طیفی از موی قرمز ظاهر جالبی نخواهند داشت و غیرطبیعی به نظر خواهند رسید. افرادی که به طور طبیعی موقرمز هستند معمولا رنگ ابروهای هماهنگی با موهای خود دارند اما اگر شما قصد دارید موهای خود را قرمز رنگ کنید در صورت داشتن ابروهای تیره مشکی و قهوه‌ای باید برای آن‌ها هم فکری بکنید و سراغ طیف‌های روشن و طلایی برای ابرو بروید.
اگر موقرمز هستید و می‌خواهید ابروهایتان را با آرایش پر کنید اصلا سراغ رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای نروید و در عوض با رنگ‌های طیف خاکستری گرم این کار را انجام دهید تا گرمای این رنگ با گرمای رنگ موی شما هماهنگ شود و آرایش شما طبیعی‌تر و زیباتر به نظر برسد.
اما مژه‌های تیره همیشه زیبا هستند
همان طور که گفتیم در آرایش برای موقرمزها استفاده از رنگ‌های تیره در ابرو مجاز نیست اما مژه‌ها این قانون را شامل نمی‌شوند. شما هر چقدر هم که پوست روشن یا موهای قرمز تندی داشته باشید یا رنگ چشمانتان روشن یا تیره باشد باز هم می‌توانید از رنگ‌های خیلی تیره برای آرایش چشمان خود استفاده کنید چون این کار قاب زیبایی را دور چشمان شما ایجاد می‌کند بدون آن که بقیه زیبایی‌های چهره را تحت الشعاع خود قرار دهد.
بنابراین ریمل مشکی و قهوه‌ای بهترین گزینه برای آرایش چشم خانم‌های موقرمز است و این افراد می‌توانند از چندین لایه ریمل حجم دهنده، بلند کننده و حالت دهنده برای آرایش چشمان خود استفاده کنند تا زیبایی چشم‌ها به حداکثر برسد. در این مورد تفاوتی بین رنگ قرمز طبیعی و موی رنگ شده وجود ندارد و همه خانم‌های موقرمز می‌توانند این کار را انجام دهند.
از خط چشم، جسورانه‌تر استفاده کنید
با استناد به مورد قبل می‌توان گفت که آرایش غلیظ چشم‌ها در آرایش برای موقرمزها کاملا مجاز است و داشتن موی قرمز این فرصت را فراهم می‌کند که شما بتوانید چشمان خود را به نقطه کانونی آرایش خود تبدیل کنید.
علاوه بر ریمل، خط چشم هم تاثیر زیادی در زیبایی چشم‌ها دارد و می‌تواند چشمان شما را بزرگ و کشیده نشان دهد. خانم‌های موقرمز می‌توانند در کشیدن خط چشم جسورانه‌تر عمل کنند و از خط چشم دنباله دار، گربه‌ای و هر مدل دیگری که به ان علاقه دارند استفاده کنند و به این روش بیشتر روی چشم‌های خود تاکید کرده و آن‌ها را زیباتر و جذاب‌تر نشان دهند. البته با تاکید زیاد روی چشم‌ها بهتر است که بقیه آرایش ساده‌تر باشد مثلا از رژ لب ملایم و مقدار خیلی کم رژگونه استفاده شود تا تعادل آرایش به هم نخورد.
رنگ‌های مختلف سایه را امتحان کنید
خانم‌های موقرمز می‌توانند از رنگ‌های متنوع سایه برای آرایش استفاده کنند و به طور کلی محدودیتی در انتخاب رنگ سایه وجود ندارد اما بهتر است سراغ طیف‌های صورتی روشن و رنگ‌هایی که نزدیک به خانواده قرمز هستند استفاده نکنید.
در انتخاب رنگ سایه بهتر است موقعیت را در نظر بگیرید مثلا اگر می‌خواهید یک آرایش روزمره و ساده داشته باشید بهتر است از رنگ‌های خنثی مثل یاسی و طیف‌های روشن قهوه‌ای برای حجم دادن به چشم‌ها استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید آرایش مجلسی و جذابی داشته باشید می‌توانید سراغ رنگ‌های چشمگیرتر مثل بنفش بادمجانی، بنفش آلویی و رنگ‌هایی از این دست بروید که تضاد مناسبی با رنگ موهای شما دارند و زیبایی خاصی به آن می‌دهند.
رژ لب قرمز بهترین آرایش برای موقرمزها است
یک باور غلط درباره آرایش برای موقرمزها وجود دارد و آن این است که خانم‌های موقرمز نباید از رژ لب قرمز استفاده کنند چون این کار باعث می‌شود قرمزی موهایشان تحت الشعاع رنگ رژ لب قرار بگیرد و زیبا به نظر نرسد.
اما این تصور کاملا قدیمی و از مد افتاده است. خانم‌های موقرمز هم می‌توانند از رژ لب قرمز استفاده کنند به شرطی که طیف قرمزی رژ لب آن‌ها با رنگ موهایشان به اندازه کافی متفاوت باشد.
مثلا در این تصویر رنگ موهای ایمی آدامز مایل به نارنجی است در حالی که رژ لب او رنگ قرمز تمشکی دارد و قرمزی لب‌ها زیبایی بیشتری به رنگ موهای او داده است. البته زمانی که از رنگ تند برای رژ لب استفاده می‌کنید بهتر است آرایش چشمان خود را کمی ملایم‌تر کنید تا تعادل چهره به هم نخورد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بررسی لایحه محدودسازی حق طلاق شوهر به طور موقت از دستور کار خارج شد

سهم زنان از تسهیلات اشتغال زایی روستایی به 41 درصد رسید

وزارت کشور برای اربعین برنامه دارد

آمار تامل بر انگیز درباره سروریس مدارس تهران

مدل ست های اسپرت مردانه

آموزش دوخت مانتویی زیبا و آسان

با کلاهتان عکس های هنری و خلاقانه بگیرید

اهمیت نوازش کودکان

5 ست لباس پیشنهادی با کوله پشتی مشکی

نحوه نگهداری و پرورش بلبل خرما در منزل

آموزش تصویری استفاده از چاقو

گچساران در سوگ مادر

سمن‌های جوانان در دولت تدبیر 56 برابر شد

برخورد پلیس فتا با تبلیغات تورهای زیارتی دروغین در فضای مجازی

اعلام زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر

رئیس پلیس راهور: خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است

خبری که مجری تلویزیون را مستاصل کرد!

نتایج نهایی آزمون دکتری علوم پزشکی اعلام شد

ایده هایی متفاوت برای دکوراسیون دیوارها

مدل های جدید کت و شلوار زنانه

تیپ و استایل چهره‌های ایرانی در جشن سینما

زنان با تغییر قانون چگونه مهریه خود را مطالبه کنند؟

یونسکو: حدود 12 میلیون کودک از مدرسه محروم می‌مانند

سارق دوربین‌های قفس یوزپلنگ آسیایی به دام افتاد

راهنمای یک خرید موفق برای مدرسه و دانشگاه

پدر شهید حججی در دیدار با رئیس سازمان صداوسیما چه گفت؟!

قصور دندانپزشک اراکی و سرنوشت هولناک امیرعلی و روناک!!!

نجات دو کوهنورد در ارتفاعات سولقان

کشف یک میلیارد کالای قاچاق در تهران

داستان خواندنی تولد ستاره‌ای از دل خانواده اصیل ایرانی

راز شرم آور تازه داماد فاش شد!

عدم آگاهی؛ راز اعتیاد زنان

نوه اسدالله عسگراولادی با لاکچری‌ بازی هایش سوژه کاربران شد!!

داروهای مخدر هولوگرام‌دار می‌شوند

تحویل لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان نیازمند درب منازل آنها

بررسی لایحه پیشنهادی مقید و محدودسازی حق طلاق شوهر از دستور کار خارج شد

دستگیری اعضای باند ترانزیت هوایی مواد مخدر

واژگونیِ مرگبار قایق مسافری در هند

افزایش 3 تا 5 درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور

نرخ بلیت پروازهای اربعین مشخص شد

جواهرات الهام گرفته شده از برگ های پاییز

پیروزی دختران ایران برابر نپال و ماکائو

احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان

اجباری نبودن اجرای فوق برنامه‌ها در مهدهای کودک

ارز همراه زائران اربعین 98 چه میزان خواهد بود؟

ثبت نام 223 هزار نفر در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه‌ها

توضیحات سرمربی تیم ملی درباره باجلانی

خیانت داماد به رویای عاشقانه نوعروس

مرد سالخورده در دادگاه: قصدم کشتن پسر معتادم نبود

طرز تهیه بورانی قارچ و فوت و فن خوش طعم شدن آن