آخرين مطالب

با خواستگار ناخن خشک ازدواج کنیم؟ روانشناسي

با خواستگار ناخن خشک ازدواج کنیم؟

  بزرگنمايي:

بانو نیوز -
مردان خسیس
آدم های خسیس به طور کلی در برابر هر هزینه ای مقاومت می کنند
صفاتی که دخترها دوست دارند شوهران آینده شان از آنها برخوردار باشند به تعداد دختران روی زمین متفاوت است اما فارغ از هر طرز فکری بعضی از ویژگی ها هستند که هیچ دختری دوست ندارد شوهری با آن مشخصات نصیبش بشود. یکی از این ویژگی ها خساست است. از کجا بفهمید که خواستگاری که برایتان آمده آدم خسیسی است یا نه؟
کی خسیس است، کی صرفه جو؟
قبل از اینکه بخواهید درباره خسیس بودن خواستگارتان نتیجه گیری کنید باید تعریف تان از خساست و تفاوت آن با صرفه جو بودن را مشخص کنید. آدم های صرفه جو، از مخارج غیر ضروری پرهیز می کنند و سعی می کنند از هر وسیله ای که دارند تا حد ممکن بهترین استفاده را ببرند اما در مواقع ضروری کاملاً دست و دل بازند. ولی آدم های خسیس فارغ از اینکه مسئله ضروری باشد یا نه به طور کلی در برابر هر هزینه ای مقاومت می کنند. به علاوه، افراد خسیس در اغلب موارد از لحاظ عاطفی هم خشک و جدی هستند، به جزئیات خیلی توجه می کنند و پول به جانشان بسته است. پس در وهله اول خساست را برای خودتان تعریف کنید و البته تعریف طرف مقابل تان را هم بشنوید تا مبادا به دلیل تفاوت های تربیتی و فرهنگی به اشتباه او را خسیس قلمداد کنید.
خواستگار خسیس چه ویژگی هایی دارد؟
برای اینکه بفهمید آیا خواستگارتان مرد خسیسی است یا نه باید دقت و وقت لازم و کافی را به کار ببرید. به طور کلی تشخیص دادن یک صفت ناخوشایند در دیگران، مستلزم این است که آن صفت در موقعیت های مختلف در آن ها دیده بشود. مضاف بر اینکه توصیه می شود که نظر دادن نهایی در این موارد به عهده متخصصین مانند روانشناسان و مشاوران ازدواج گذاشته بشود چرا که آنها با آزمون ها و راهبردهایی که در اختیار دارند می توانند اطلاعاتی معتبرتر از احساسات و نگرش های فردی شما در اختیارتان بگذارند. در کنار این مطالب، چندسؤال می توانند در شک کردن به خسیس بودن خواستگارتان به شما کمک کنند:
1. چقدر مثل یک خواستگار رفتار می کند؟ پا پیش گذاشتن برای ازدواج، مستلزم هزینه کردن است. البته منظورم هزینه های معقول و معمول است مثل خریدن گل و شیرینی و رسیدگی کردن به سر و وضع، نه بریز و بپاش کردن. از آنجا که آدم های خسیس، در برابر هر نوع هزینه ای مقاومت می کنند، حتی مثلاً در شب خواستگاری که ملاقات مهمی است، لباس های کهنه می پوشند و یا بدون گل و شیرینی در مجلس حاضر می شوند.
2. چقدر مثل یک نامزد رفتار می کند؟ خساستِ خواستگار همیشه خودش را در قالب دست خالی به خواستگاری رفتن و یا بی توجهی به سر و وضع نشان نمی دهد. توصیه کلی و جدی این است که حتی در مواردی که خواستگارتان فرد مناسبی به نظر می آید، بلافاصله عقد نکنید و بین خواستگاری تا عقد یک دوره نامزدی در نظر بگیرید. تعاملات فردی و خانوادگی ای که در این مدت انجام می شود می تواند اطلاعات خوبی را در زمینه های مختلف از جمله خسیس بودن یا نبودن طرف مقابل در اختیار شما بگذارد. دوران نامزدی، دورانی است که در طی آن هر دو طرف سعی می کنند بیشترین توجه را نسبت به نیازهای دیگری نشان بدهند. به خصوص آقایان در این مورد دست و دلبازی بیشتری به خرج می دهند مثلاً اگر بخواهند همراه هم به جایی بروند راحت ترین مسیر را انتخاب می کنند و یا اگر به منزل نامزدشان دعوت شوند با گل و یا یک کادوی مناسب به آنجا می روند. در حالی که نامزدهای خسیس از هر کاری که مستلزم هزینه باشد طفره می روند و یا کمترین هزینه را به خرج می دهند.
3. چه حرف هایی می زند؟ چه در شب خواستگاری و چه در طی دوران نامزدی، از فرصت استفاده کنید و مهم ترین سؤالات را از او بپرسید. برای مثال بپرسید که زندگی آینده اش را از لحاظ اقتصادی در چه سطحی می بیند؟ از او بخواهید با مثال های عینی این مسئله را برای شما روشن کند. یابه طور متوسط چقدر برای رفت و آمد، خرید، تفریح، سفر و سلامت خرج می کند؟ نظرش راجع به پس انداز چیست و تا چه حد اهل پس انداز است؟ در همه موارد حواستان به پاسخ هایی که می دهد باشد.
4. دیگران راجع به او چه می گویند؟ درباره او تحقیق کنید و ببینید آیا دوستان و آشنایان، او را خسیس می دانند یا نه.
مردان خسیس
خساست را بیشتر بشناسید
به خواستگار خسیس چه جوابی بدهید؟
اگر در جریان نامزدی، با تحقیق و یا کمک روانشناس متوجه شدید که خواستگارتان خسیس است چه کار باید بکنید؟ به خصوص اینکه ممکن است او به خاطر جذابیت های دیگری مثل قیافه، ثروت، تحصیلات و ... توجه شما را هم جلب کرده باشد. قبل از نهایی کردن تصمیم تان در مورد او چند نکته را در نظر بگیرید:
1. تغییر دادن را فراموش کنید. تغییر دادن آدم دیگری به جز خود، رؤیایی بیش نیست. پس خودتان را با آن فریب ندهید.
2. خساست را بیشتر بشناسید. سعی کنید درباره مردهای خسیس اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و ببینید که همسران این افراد چه مشکلاتی دارند. از اطلاعات پزشکی و درمانی هم استفاده کنید و به این نکته توجه داشته باشید که تا وقتی که فرد خسیس تمایلی نداشته باشد (که در خیلی از موارد این گونه است)، روانپزشک و دارو هم نمی توانند به او کمکی بکنند.
3. توانایی های واقعی کنار آمدنتان را بشناسید.ممکن است فکر کنید که با ویژگی هایی که در خودتان سراغ دارید می توانید با او کنار بیایید. شاید شما به لحاظ روانی آدم قوی ای باشید و بتوانید با آدم های مختلف کنار بیایید ولی یادتان باشد که کنار آمدن با کسی که متعهد هستید یک عمر با او زیر یک سقف زندگی کنید با کنار آمدن با پدر و مادر و خواهر و برادر و رئیس و همکار و همسایه خیلی فرق دارد.
منبع: تبیان

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رازهای جذابیت در اولین برخورد با جنس مخالف!

تازه ازدواج کرده ها بخوانند!

نامزدی و دعوا

دروغ هایی که زنان در زندگی زناشویی به شوهرشان می گویند!

چرا زن باید از مرد کوچکتر باشد

رابطه جنسی زودگذر با روان‌تان چه می‌کند؟

عشقم را ببخشم یا نه؟

20 عامل بیماری روان در ایران/ اخبار منفی، موبایل و گرانی سه متهم اصلی

همسر آینده ی من

بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست؟

راه هایی برای حل مشکلات سال اول ازدواج

چه چیزهایی در ظاهر مردها خانم ها را جذب می کند؟

نکات باریک تر از موی دوران آشنایی

دوست داشتن همسر بدون خطا

مهارت های لازم برای ازدواج موفق

با انتخاب یکی از تصاویر به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید

وسوسه ازدواج در نوجوانی

روش مدیریت استرس

سردشدن رابطه زناشویی به این دلایل است

شکوفایی استعداد در سنین سالمندی

استقبال از شوهر،چرا؟

با این سوالات خواستگاری بروید

در کافی شاپ خواستگاری نکنید

عشق واقعی جنس مخالف را با این نشانه ها بشناسید!!

استرس؛ ورزش و استرس کاری

رنگ لباس چه ارتباطی با شخصیت دارد؟

الفبای محبت به همسرمان را بیاموزیم

اگر باردارید و استرس دارید!

پرس و جوهای سرنوشت سازِ قبل از ازدواج

راهنمای پیش ‌نوازی در رابطه ‌جنسی

این عادت های بد همسرتان را برای همیشه از شما بیزار می کند!!

زن و شوهرها از هم چه می خواهند؟

اگر جنسیت فرزند برایتان مهم است بخوانید!

عشق تان را با روش های زیر ماندگار کنید

چطور همسر اجباری خود را دوست داشتنی کنید؟

آیا ﺳﻮﺍﺩ ﺭﺍﺑﻄﻪ داریم؟!

چرا دختران کمتر تن به ازدواج می دهند؟

راهبرد نظریه پردازی در جامعه شناسی جنسیت و جامعه شناسی خانواده

با کودک لجباز، لجبازی نکنید

بوسه سردار سلیمانی بر پیشانی ابراهیم حاتمی کیا /عکس

3 مشكل اساسی خانم ها در رابطه ی جنسی

7 عـامـل مـوثـر بـر میـل جـنـسـی

رمز بهتر بوسیدن

با ترک اشتباهاتتان، رابطه جنسی را لذت بخش کنید

ریشه های بی علاقگی به رابطه جنسی

همسر شما هم عاشق باغبانی است؟

7 نشانه اینکه شوهرتان از ازدواجتان راضی است

آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!

ازدواج با این دسته از دختران ممنوع!!

چشمانشان همیشه منتظر ماست !