آریا بانو

آخرين مطالب

راضي نگه داشتن ديگران تا کي؟! مقالات

راضي نگه داشتن ديگران تا کي؟!

  بزرگنمايي:

بانو نيوز- لطف کردن به ديگران و راضي نگه داشتن دل آنها ذاتا چيز بدي نيست؛ چنين کاري زماني که به خانواده و کساني که به آنها عشق مي ورزيم مي تواند ارزشمندتر نيز باشد. اما برخي مواقع خشنود کردن ديگران مي تواند برا يمان دردسرساز شود.

شما هيچ وقت نمي توانيد همه کساني را که با آنها در تعامل هستيد راضي کنيد. اگر بيش از توان تان براي خواسته هاي ديگران تلاش کنيد فرصت کافي براي تحقق نياز هاي خود را نخواهيد داشت. اگرچه برخي افراد ممکن است به صورت تلويحي از اين وضع شکايت کنند، اما چنين کاري درکل غير ممکن به نظر مي رسد. در ادامه ي مطلب به بررسي 5 مورد از نشانه هاي لطف کردن به مردم که مي توانند براي ما زيان بخش باشد مي پردازيم:

1. نمي توانيد "نه" بگوييد
"بله گفتن" به درخواست هر فردي، مي تواند به معني "نه گفتن" به همه ي چيزهاي ديگر باشد. گاهي اوقات ناتواني در نه گفتن به دعوت همسايه مان براي شام، مي تواند فرصت رفتن به سالن ورزشي را بگيرد يا اينکه ناتواني در نه گفتن به درخواست دوست مان مي تواند به معناي از دست دادن زماني را که به خود اختصاص داده بوديم باشد. بله گفتن به هر چيزي عواقب خاص خودش را دارد.

راهکار: اگر هميشه بله گفتن، به پاسخ خود آيند و خودکار شما تبديل شده است، مي توانيد با گفتن جمله "به آن فکر مي کنم و به زودي جواب رو به شما اطلاع خواهم داد" يا مواردي ديگر شبيه اين شروع کنيد. بعد از آن،چند دقيقه اي را به اين فکر کنيد که قبل از اينکه قولي بدهيد چه چيزهايي هست که شما مي خواهيد انجام دهيد.

2. مشکل داشتن در تصميم گيري
اگر عادت کرده ايد به پرسش هاي ديگران بر اساس آنچه دوست دارند بشنوند و باب ميل شان است پاسخ دهيد، شما احتمالا با تصميم گيري مشکل خواهيد داشت. زماني که شما به ديگران اجازه مي دهيد تا همه چيز، از انتخاب يک جفت کفش نو گرفته تا تصميم گرفتن براي پيدا کردن يک جاي خوب براي صرف نهار را آنها براي شما انتخاب کنند، هيچ وقت مسيري را که در زندگي براي خود بر مي گزينيد نمي توانيد عملي کنيد.

راهکار: قبل از همه چيز خودباوري را در درون تان به خود تلقين کنيد؛ سپس با توجه کردن به چيزهايي که دوست داريد و چيزهايي که دوست نداريد شروع کنيد. سعي کنيد فعاليت هايي که شما را سرحال، شاداب و سرزنده، و چيزهايي که انرژي شما را خشک مي کنند پيدا کنيد. با عمل کردن به اين ها، آگاهي يافتن از باورها و عقايد تان رشد خواهد کرد.

3. از درخواست کمک کردن عاجزيد
گاهي اوقات افرادي که به احتمال زياد به هر درخواستي "بله" مي گويند کمتر مي توانند از ديگران درخواست کمک کنند. اگر شما با کمک خواستن از کسي (حتي اگر يک لطف کوچک و يا يک کار ساده باشد) مشکل داريد، ممکن است فرصت هاي طلايي دست نيافتني زيادي را در زندگي از دست بدهيد.

راهکار: اول از همه هر روز با يک درخواست ساده (هر چيزي مي تواند باشد ،مثلا درخواست گرفتن يک صندلي از دوست تان در يک جلسه) شروع کنيد. بيشتر انجام دادن اين کار باعث مي شود تا شما از ديگران راحت تر درخواست کمک کنيد.

4. مطابق با ارزش هايتان زندگي نمي کنيد
اگر بخواهيد کل انرژي تان را صرف انجام کارهايي کنيد که ديگران مي خواهند، غيرممکن است بتوانيد بر اساس ارزش هايي که براي خودتان قائل هستيد زندگي کنيد. اگر شما قدر و ارزش وقت گذراندن با فرزندان تان را مي دانيد، در عين حال نمي توانيد به دوست تان که هميشه به شما لطف داشته اند نه بگوييد، در زندگي بر سر اينکه کدام چيزها براي شما مهترين چيزها هستند کشمکش خواهيد داشت. شما هر روز تنها چند ساعتي را در اختيار داريد؛ بنابراين بسيار مهم است که زمان تان را براي انجام دادن کاري هايي که براي شما مهم تر است صرف کنيد.

راهکار: بررسي کنيد که بيشترين زمان هر روزتان صرف چه کاري مي شود؛ سپس با دقت ببينيد آيا بيشترين زمان را براي کارهايي که واقعاً برا ي شما مهم ترين هستند اختصاص داده ايد يا نه؟ اگر اينگونه نبود شروع به ايجاد کردن هدف هايي کنيد که واقعا هم براي آنها ارزش قائل هستيد و هم با ارزش هاي شما قابل همگام سازي هستند.

5. نمي توانيد حدومرز خاصي را براي سلامتي خود تعيين کنيد
اگر نمي توانيد به دوست تان که به طور مداوم از شما درخواست پول مي کند نه بگوييد و يا اينکه از داد زدن با صداي بلند بر سر مادرزن تان که دخالت بي جا در امور زندگي شما مي کند مي ترسيد، اين چنين مرزهاي ناسالم مي تواند زندگي شما را به تباهي بکشاند. زماني که شما به ديگران اجازه مي دهيد تا به زمان و مکان شما تجاوز کنند احتمالا رنجش و ناراحتي شما نسبت به آنها افزايش پيدا خواهد کرد.

راهکار: به ديگران اجازه ندهيد تا از شما سوء استفاده کنند. قدرت تان را دوباره بازپس بگيريد و بپذيريد که حرف زدن با صداي بلند بر سر ديگران آنها را عصباني خواهد کرد. در طول زمان شما خواهيد ديد که رنجاندن و ناراحت کردن ديگران وقتي به حفظ حريم و حدود سلامتي شما ختم شود، به آن بدي که فکر مي کنيد نيست.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مخالفت بی‌جهت «ولی» با نکاح دختر مجردش

٨ راهکار برای لذت بخش کردن سفر

که عیــد آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها!

ویژگی‌هایی که جلوی پشیمانی را می‌گیرند

مرهمی بر دردهای موسپیدان

سنت دیرینه بانوان شهر تاریخی مُجِن برای نوروز

راه حل آیت‌الله بهجت برای درمان عصبانیت

بازگشت به خشخاش‌زار ؟

فضیلت لیله الرغائب | شب آرزو‌ها چه شبی است؟

کدام استان سرزمین آبشارهای خروشان است؟

روشهایی جهت باز شدن زبان کودک

برزخ بی‌هویتی در سرزمین مادری...

مهارت زندگی/ حرف‌هایی که نباید در محل کار درباره خودتان بزنید

حمام عمومی، آغازگر بازگشت به زندگی اجتماعی

پسرم مدام مدل موهایش را شبیه بازیکنان و بازیگران خارجی می زند!

مردانگی در آمریکا خوب است یا بد

شادمانه پیر شوید

محبت به سالمندان و اهمیت آن

کی میگه قیافه برای مردها مهمه؟

چالش پروژه پن؛ مصرف لوازم آرایشی تا قطره آخر

دلیل تمایل مردان به زنان بزرگ‌تر از خودشان چیست؟

7 واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زنان که خود نیز از آن بی اطلاعند

نوزاد شبیه مادر سالم تر است یا نوزاد شبیه پدر؟

چگونه ابلیس که از آتش است با آتش جهنم عذاب می شود؟

آشنایی با مخرب ترین شیوه های تشویق کودکان و دانش آموزان!

هشت مولفه‌ای که زمینه ساز طلاق است

بهترین جراحی بینی یعنی این!

کودک همسری چه پیامدهایی برای دختران دارد؟

تحلیل جامعه شناختی کودک همسری

غیبت و انواع آن

کودکان نشسته بر سفره سیاه شوربختی

هر بوسه فرزند درجه‌ای است در بهشت

غلبه واقع‌گرایی بر انتزاع / نگاهی به بخش نقاشی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

ده دلیل جالب دروغ گفتن زنان به مردان

سئو | آموزش سئو و بهینه سازی سایت

تختی بر تخت عزت سینمای ایران

قضاوت میکنم، پس هستم!

خلاقیت چیست؟ چگونه می‌توان خلاق‌تر بود؟

تفاوت های زنان و مردان از نظر طرز فکر

خلاقیت کودکان و 15 روش طلائی برای پرورش آن

اسلام و نظام اسلامی

با مهمترین زنان شاهنامه آشنا شوید

وقتی ولنتاین جای روز عشق ایرانی را می‌گیرد...

10 ترفند طلایی که به رشد کسب و کار شما کمک خواهد کرد

نقدی بر رویکرد مدیریت شهری در نمای ساختمان‌ها

شناخت و بررسی معیارهای معماری سنتی ایران

انتشار کتابی مطالعاتی درباره علل گرایش مخاطب به موسیقی مصرفی

با چشم دیگران انتخاب نکنید

گرفتن مهریه به چه صورتی انجام می شود ودر چه مواردی مهریه به زن تعلق نمی گیرد

افزایش کودک آزاری‌های روانی در قاب «اینستاگرام»