آریا بانو

آخرين مطالب

وقتي بيمارستان دولتي کودکان پروانه‌اي را جواب مي‌کند گفتگو

وقتي بيمارستان دولتي کودکان پروانه‌اي را جواب مي‌کند

  بزرگنمايي:

بانو نيوز - مادر فاطمه(بيمار پروانه‌اي) گفت: بعد از گرفتن تائيديه‌هاي سلامت، فرزندم براي جراحي آماده شد اما در کمال ناباوري اين جراحي را شروع نشده کنسل کردند و گفتند ما ديگر بيمار EB را جراحي نمي‌کنيم و برويد بيمارستان بقيه‌الله.

به گزارش بانو نيوز؛ فاطمه مجيدي دختر 16 ساله‌ مبتلا به EB است که به دليل چسبندگي انگشتان دستش به يکديگر بايد جراحي شود.
مادر فاطمه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري فارس، با ابراز ناراحتي از به تأخير افتادن 6 ماهه جراحي دخترش، گفت: 6 ماه پيش که به دکتر ف براي جراحي دست دخترم مراجعه کردم ايشان مرا به بيمارستان حضرت فاطمه (س) براي جراحي معرفي کرد. متخصص بيهوشي اعلام کرد که براي انجام عمل بايد حتماً تأييديه متخصص قلب، تغذيه و خون را داشته باشم. کاري که در هيچ کدام از جراحي‌هاي قبلي دخترم انجام نشده بود و بسيار غيرمعمول به نظر مي‌رسيد.
وي ادامه داد: ما در يکي از شهرهاي اطراف استان سمنان زندگي مي‌کنيم. اين موضوع سبب شد که مجبور باشم هر هفته براي درمان فرزندم به تهران مراجعه کنم و علاوه بر مشکلات مريضي دخترم ، هزينه زيادي را پرداخت کنم به همين دليل بسيار تلاش کردم تا بيمارستان حضرت فاطمه (س) را متقاعد کنم تا در روند درمان فرزندم همکاري بيشتري کنند و بپذيرند که تائيده‌هاي سلامت را از پزشکان شهرمان دريافت کنم اما آن‌ها اين موضوع را نپذيرفتند.
مادر فاطمه، گفت: مسئولان بيمارستان حضرت فاطمه (س) در ابتدا تأکيد داشتند که براي اينکه جراحي را انجام دهيم بايد حتماً توسط متخصصين همان بيمارستان معاينه و تأييديه صادر شود و حتي قبول نمي‌کردند که يکي از متخصصان شهر سمنان اين تأييديه را صادر کند. گرفتن تأييديه از متخصص تغذيه بيمارستان فاطمه‌الزهرا (س) 6 ماه طول کشيد و هر دفعه موضوعي را بهانه مي‌کرد. يک زمان متخصص نبود، دفعه ديگر پزشک بهانه مي‌آورد و خلاصه اينکه بعد از 6 ماه موفق شدم اين تأييديه را بگيرم.
وي اضافه کرد: بعد گرفتن تاييديه‌هاي سلامت، فرزندم براي جراحي آماده شد اما در کمال ناباوري اين جراحي را شروع نشده کنسل کردند و گفتند ما ديگر بيمار EB را جراحي نمي‌کنيم و برويد بيمارستان بقيه‌الله.
مادر فاطمه، گفت: 6 ماه دوندگي کردم تا اين تأييديه‌هاي غيرمعمول را بگيرم و هزينه بسيار زيادي نيز رفت و آمد بين تهران و سمنان روي دستم گذاشت و در اين بين دخترم بود که هر روز با ديدن وضعيت جسماني او زجر مي‌کشيدم اما در نهايت چيزي که به دست آوردم بي‌مسئوليتي و بي‌تفاوتي مسئولين بيمارستان بود که هم اکنون دخترم را جراحي نمي‌کنند و در مقابل وضعيت ما پاسخگو نيستند.
وي اضافه کرد: تا هفته گذشته بيمارستان فاطمه الزهرا جراحي‌ دست کودکان پروانه اي را انجام مي داد اما اکنون به يکباره مي‌گويند بايد به بيمارستان بقيه‌الله مراجعه کنيد بدون اينکه هيچ توضيح قانع‌کننده‌اي در اين خصوص داشته باشند و پاسخگوي وضعيت جسمي و روحي دخترم باشند.
فوت نفيسه به دليل خودداري بيمارستان‌ها از پذيرش 
به گزارش خبرگزاري فارس، هفته گذشته نيز نفيسه دختري که به دليل مبتلا شدن به بيماري «اي‌بي» و تومور ناشي از زخم‌هاي ايجاد شده در پايش براي درمان از شهر قم به يکي از بيمارستان‌هاي دولتي مراجعه کرده بود، اما به‌دليل وخامت وضعيت جسماني درگذشت.
اين اتفاق درحالي رخ داد که «نفيسه» براي برگشتن به زندگي نيازمند بستري شدن در يک بيمارستان مجهزتر بود اما بيمارستان‌هاي تخصصي با توجه به درخواست پزشک براي انتقال وي، به دلايلي نامعلوم از پذيرش وي خودداري کردند.
اين پدر در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: بيمارستان حضرت رسول و شهدا از پذيرش فرزند من خودداري کردند؛ پزشکان گفتند اين بيمارستان از امکانات کافي برخوردار نيست و بايد براي ادامه درمان فرزندتان به بيمارستان مجهزتري منتقل شود اما به بهانه‌هاي مختلف بيمارستان‌ها از پذيرش او سر باز زدند.
امکانات سپاه براي درمان بيماران EB بسيج مي‌شوند
بعد از رسانه‌اي شدن اين خبر و فوت نفيسه بود که با دستور سردار سرلشکر پاسدار عزيز جعفري فرمانده کل سپاه امکانات درماني و بيمارستاني سپاه براي کودکان پروانه‌اي اختصاص يافت.
فرمانده کل سپاه با قيد فوريت معاون بهداشت و درمان سپاه را براي رسيدگي و حل مشکلات بيمارستاني و درماني کودکان مبتلا به بيماري «اي‌بي» مامور کرد.
عبداللهي معاون بهداشت و درمان و آموزش پزشکي سپاه با بيان اينکه با وجود امکانات گسترده درماني موجود در کشور نبايد شاهد چنين اتفاقاتي باشيم گفت: ما در بيمارستان هاي تخصصي خود در سراسر کشور آمادگي پذيرش تمام اين بيماران را داريم و در همين ارتباط نيز بر حسب نياز بيماران 2 تا 3 تخت بيمارستاني مرکز تخصصي و فوق تخصصي حضرت بقيه الله در تهران را به بيماران پروانه‌اي اختصاص مي‌دهيم که از اين پس پذيرش آنها بدون مشکلات و روند اداري حال حاضر با معرفي خانه «اي‌بي» به آساني صورت پذيرد.
تکرار اتفاق مشابه نفيسه اين‌بار به بهانه‌اي ديگر
حال حدود چند روز از اين اتفاق مي‌گذرد که بيمار EB ديگري با اتفاق مشابه نفيسه مواجه مي‌شود
و اينبار موضوع بيمارستان بقيه الله و اينکه سپاه گفته است مشکلات اين کودکان را حل مي کند، مي شود بهانه دست مسئولان و پزشکان وزارت بهداشت براي فرار از خدمت رساني به کودکان پروانه اي.
حال آنکه مسئولان سپاه يک هفته پيش قول مساعد براي اين همکاري دادند و قطعا شروع آن نيازمند چند هفته زمان براي هماهنگي لازم بين مسئولان بيمارستان بقيه الله و خانه کودکان پروانه‌اي است.
در همين راستا در هفته بعد جلسات مشترک پزشکان متخصص سپاه با مدير و بيماران خانه اي‌بي برگزار خواهد شد و اميدواريم بلافاصله پس از آن مراحل خدمت رساني به اين بيماران آغاز شود.
اما نپذيرفتن بيمار EB و برگرداندن بيمار از ميانه اتاق عمل و ارجاع وي به بيمارستان بقيه الله با توجه به قرار داد و تعهد وزارت بهداشت به خانه کودکان پروانه اي و ضرورت خدمت‌رساني به بچه هاي پروانه‌اي اقدامي عجيب است که بدون هيچ توضيح قانع کننده‌اي از سوي عوامل اين بيمارستان دولتي رخ داده است.
آنهم در موقعيتي که چسبيدن دست اين کودکان در شرايط حساس است و حتي يک روز هم مي تواند براي اين بيماران سرنوشت ساز باشد. از طرفي آوارگي و درد کشيدن اين کودکان به هيچ عنوان تحت هيچ قانوني انساني پذيرفته و قابل قبول نيست.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شکوفه اسفندیاری: بخش دولتی کمک کرد حوزه مد و لباس از سردرگمی خارج شود / بزرگترین معضل ما فارغ‌التحصیلان بدون مهارت است

صالحی: بخشی از حیات فرهنگ عمومی، مدیون هنر "تعزیه" است

زندگی دوباره فرش‌ها پس از انهدام / روایت بیژن قاسمی‌نژاد از نمایشگاه "بود و تار" در گالری پروژه‌های آران

ردپای اعتیاد در نیمی از دادخواست های طلاق مشاهده می شود

والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

ویژگی‌های کودکان تیزهوش

امیر کریمی: شرایط امروز موسیقی پاپ بسیار نابسامان است / هیچ مطالبه‌ای از هیچ فرد یا نهادی ندارم

نباید از پا نشست و صحنه عاشقی هنر را رها کرد / چکناوریان، مرادی، کیایی و رستگاری از مشکلات هنرمندان پیشکسوت می‌گویند

ازدواج های زودهنگام و پیامدهای اجتماعی آن

مدیر شبکه سه: "ماه عسل" دو برابر برنامه "نود" مخاطب دارد / "هفت" با اجرای بهروز افخمی روی آنتن می‌رود / بازیگر نباید بتواند پایان یک سریال را عوض کند

مجید مظفری: اطلاعی از ورود پول‌های کثیف به سینما ندارم/ هزینه تولید یک فیلم در سینمای ایران به‌طور متوسط 3 میلیارد تومان است

تنها ثروتم آرشیو کاملی از دهه 20 تاکنون است / هیچ فردی در جهان به‌اندازه من در زمینه صدابرداری و صداگذاری فعالیت نداشته / روایت اسحاق خانزادی از همکاری با شهیدثالث، لاموریس، بیضایی و ضبط شعار "مرگ بر شاه" در تهران

مهدی صبایی: متأسفم که به فیلم "ماهورا" توجه نشد

حسین عالم‌بخش: "خاتون" در عرصه تئاتر حرفه‌ای عرض اندام می‌کند

نبوی: ما در سینمای ایران با خلأ جدی موضوع پژوهش روبرو هستیم

وضعیت ترجمه آثار نمایشی به سامان نیست / گروه‌ تئاتری در حوزه دینی و ارزشی شکل نگرفت / روایت داود دانشور از دنیای ترجمه تا مشکلات تئاتر دینی

برنامه‌های نوین دولت برای تغذیه و پیشگیری از بیماریها/ بهبود شرایط بهداشتی سلامت زنان ایران

تنبیه مجرمان کوچک، آزادی مجرمان بزرگ

حسین زمان: راه سختی در پیش دارم / هنوز ته ذهن خیلی‌ها مانده‌ام

رمضانی: مدل آستین‌ها و یقه لباس‌های بانوان به دهه 1360 بازگشته است

نادر مشایخی: به موسیقی کلاسیک کمتر توجه می‌شود

چرا کوله پشتی کمتر از کیف به کمر آسیب می‌زند

چرا باید ورم دست را جدی گرفت

علمشاهی: خواننده‌های پاپ باید حرفی برای گفتن داشته باشند

غفلت ؛ چهره پنهان و مخوف کودک آزاری

یک روان‌شناس: اضطراب جدایی، دلیل اصلی مدرسه‌هراسی کودکان است

آسیب‌های فضای مجازی؛ زنگ خطر پیش‌روی ارتباطات انسانی

بیماران قلبی بخوانند

کودکان کار، اصلی‌ترین قربانیان خشونت اقتصادی

چگونه کودکان و نوجوانان را در برابر مشکلات و بحران‌ها واکسینه کنیم؟

پایان هزار و یک مشکل

علیرضا خمسه: این یک کوچ زودهنگام بود

ابتکار: دولت از ورزش معلولان حمایت می کند

ابوالفضل شاهی: آزادی جزئی از ماهیت هنر تجسمی است / متریال‌های منسوخ شده را دوباره زنده می‌کنم

صدیقه پا‌ک‌بین: بخش علمی دانشگاهی در جشنواره مد و لباس فجر مستقل شد / برپایی استارت‌آپ‌ها در هشتمین گام

داریوش اسکویی: مخاطبان انیمیشن کوتاه باید گسترده‌تر شوند

شرحی مدرن بر انسان تنهای امروزی / روایت مریم برزگر از نمایش "تهوع"

خواب موبایلی چیست

آنچه که سیستم آموزشی ایران ندارد...

ژن خوب بهانه تنبل‌هاست / تاریخ مملو از معلول‌های موفق است

کنجکاوی؛ مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر

علت گرایش کودکان به شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چیست؟

انتقاد «بیژن بیرنگ» از اسپانسرمحور شدن برنامه‌های تلویزیونی: تلویزیون برنامه‌ساز نیست

حذف مهریه با وضع قانون، پایمال کردن حقوق زنان است

حتی سلبریتی‌های عرصه موسیقی هم مشکل جذب اسپانسر دارند / گفت‌وگو با امین غفاری نوازنده ویولن

درناز حاجیها: جشنواره فیلم کوتاه تهران به جدی گرفته شدن فیلمسازان این عرصه کمک می‌کند

6/5 میلیون ایرانی از ابتلای خود به فشار خون بالا بی‌خبرند /بحران مرگ زودرس نیمی از ایرانیان

همه آسیب های اجتماعی اعتیاد و طلاق نیست

صنعت نساجی را از صنعت مد مجزا بدانیم / هنوز با الفبای مد و فشن آشنا نیستیم / گفت‌وگو با تهمینه مولانا و علی انصاریان از "پریمیر ویژن" تا "نساجی امروز"

کمک به مردم 20 روستایی که چیزی برای از دست دادن ندارند