آریا بانو

آخرين مطالب

چهره هاي بيسکويتي بين ستاره هاي هاليوودي و ايراني گفتگو

چهره هاي بيسکويتي بين ستاره هاي هاليوودي و ايراني

  بزرگنمايي:

بانو نيوز -

خراسان/زيبايي و مشخصه هاي ظاهري هر انسان منحصر به خودش است؛ انسان ها در جزئيات متفاوت هستند ، اما تب زيبايي به ويژه در ميان ستاره ها باعث شده است که آنها به سمت هرچه زيباتر شدن گرايش پيدا کنند تا آن جا که بيشتر شبيه يکديگر شوند. معيارهاي زيبايي بر اساس فرمول رياضي ثابت است اما به آن معنا نيست که اگر هر فردي تمام ويژگي هاي معادلاتي را داشته باشد کاملا زيبا و جذاب خواهد بود.
با توجه به آمارهاي رسمي بيش از 40 هزار عمل جراحي پلاستيک در ايران انجام مي شود و حدود 60 درصد آن ها مربوط به عمل بيني است.
ستاره هاي پيشتاز ايراني
متاسفانه تغيير استاندارد زيبايي ميان ستاره ها و گرايش آن ها به عنوان الگوي جامعه به سمت عمل هاي زيبايي باعث شده است کشورمان در زمينه آمار جراحي زيبايي جزو پنج کشور اول دنيا و در زمينه جراحي بيني همچنان در ميان ساير کشورها پيشتاز باشد.
شراره رخام، بهنوش بختياري، نگار فروزنده، شيلا خداداد، سپند اميرسليماني، حسام نواب صفوي ، پرستو صالحي، نيوشا ضيغمي، تينا آخوندتبار، برزو ارجمند، صبا کمالي، سحر جعفري جوزاني و .... از جمله بازيگراني هستند که براي زيبايي بيشتر دست به عمل جراحي و تزريق بوتاکس زده اند؛ هرچند برخي از آن ها اعتراف کرده اند که پشيمان شده اند و از ايفاي بيشتر نقش ها بازمانده اند.
هاليوودي ها و عروسک شدن
هنرمندان از قشرهايي هستند که در جامعه توجه بيشتري به چهره آن ها مي شود به همين دليل استفاده از روش هايي که باعث جوان ماندن پوست آن ها شود، در ميانشان بسيار رايج است.
ستاره هاي هاليوود هم از جراحي ها عقب نمانده اند و مي توان گفت برخي از آن ها مانند هلن ميرن، ناتالي پورتمن، جورج کلوني، ميکي رورک، مايکل داگلاس، کامرون دياز، تام کروز، نيکول کيدمن، مگان فاکس، اسکارلت جوهانسون، هيلاري داف و.... به اين کار اعتياد پيدا کرده اند.
به عمل زيبايي «نه »بگوييم!
در کشور ما به دليل عوارض جراحي هاي زيبايي، کمپين هايي عليه زيبايي هاي مصنوعي به وجود آمد که طي آن بازيگران تصاوير بدون آرايش خود را در صفحات شخصي شان به نمايش مي گذاشتند. البته چندي پيش نيز نيکي کريمي گفته بود :« ماه گذشته زياد سينما رفتم و فيلم ديدم و چيزي که خيلي توجهم را جلب کرد، متاسفانه بازار داغ لب‌ها و چانه‌ها و گونه‌هاي تزريق شده و کاشته شده و خلاصه انواع و اقسام عمل‌ها و تزريق‌ها براي رسيدن به زيبايي و کمال مطلوب بود. بعد از ديدن فيلم «گذشته» و ديدن سيماي ساده «برنيس بژو» با خودم فکر کردم، واقعا چه بر سر اين جامعه آمده است؟»
پرستو صالحي نيز از زاويه اي ديگر و در جايگاه بازيگري که جراحي زيبايي کرده و به نوعي قرباني چنين عمل هايي شده، در مقام منتقد ظاهر شد و در تلويزيون درباره عوارضي که تزريق ژل برايش به همراه داشته است، سخن گفت.
سحر زکريا درباره عمل زيبايي بازيگراني که تازه وارد عرصه سينما و تلويزيون شده اند، لب به اعتراض گشود و شبنم قلي خاني نيز در مصاحبه اي به صراحت گفته است: من مخالف صد در صد عمل‌هاي زيبايي هستم و اين موضوع از چهره خودم نيز کاملا مشخص است.
البته در اين ميان بازيگراني هستند که در گذشته جراحي يا تزريق بوتاکس داشته اند و هم اکنون ضمن ابراز پشيماني، براي آگاه سازي مردم تلاش مي کنند.
بيسکويت قالبي نباشيد
اين اعتراض ها درهاليوود با شدت بيشتري در جريان است تا آن جا که بازيگران سرشناسي چون مريل استريپ،کيت وينسلت، کورتني کاکس، کامرون دياز، دني مينوگ، آماندا هولدن، جيمي لي کرتيس، کايلي مينوگ، جوليا رابرتز، اما تامسون، راشل وايزدست و .... دست به اعتراض زده و کمپين هايي عليه جراحي هاي زيبايي و بوتاکس تشکيل داده اند.
همچنين کمپين " ممنوعيت تبليغات عمومي جراحي زيبايي" با تاکيد بر سلامت استخوان و جلوگيري از آسيب و پوکي استخوان نيز تشکيل شده است.
مريل استريپ که سال ها پيش اعتقاد داشت براي بازيگرشدن خيلي زشت است ، حالا يکي از بزرگ ترين بازيگران محسوب مي شود و کمتر دوره اي است که بازي او تحسين نشود و يکي از نامزدهاي اسکار نباشد. وي جوانان را اين طور نصيحت مي کند: «دختران و پسران جوان! بدانيد آن چيزي که شما را از ديگران متمايز مي کند يا شما را عجيب جلوه مي دهد، نقطه قوت شماست. در اين زمانه که همه سعي مي کنند مثل بيسکويت هاي قالبي يک شکل به نظر برسند، کسي انتخاب مي شود که متفاوت باشد.»
جراحي مي کنند تا ديده شوند
براي آشنايي بيشتر با جراحي هاي زيبايي و عوارض آن با دکتر آرش بيرقي طوسي، فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي گفت وگو کرديم.
وي مي گويد: جراحي هاي زيبايي در همه کشور ها به گونه اي انجام مي شود که بسيار نامحسوس و ظريف باشد اما متاسفانه در کشور ما بيشتر به مد تبديل شده است و در حقيقت جراحي مي کنند تا ديده شوند.
عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي ايران با بيان اين که تزريق ژل، چربي و ... جراحي به حساب نمي آيد اما بسيار رواج پيدا کرده است، اضافه مي کند: در تزريق ها، بايد دقت شود وگرنه به عفونت، واکنش وحساسيت منجرمي شود که تا سال ها فرد را درگير مي کند.
او با اشاره به عوارض جراحي بيني که شايع تر است، مي گويد: مشکلات تنفسي مهم ترين عامل جراحي بيني به حساب مي آيد. البته اين در حالتي است که جراح بدون توجه به استحکام غضروف و ميزان کوچکي بيني دست به جراحي بزند. کشيدن ابرو، پوست صورت و عمل هاي اين چنيني نيز، به مهارت جراح و محل صحيح بريدن نياز دارد تا بتوان عمل موفقي داشت وگرنه بعد از مدتي محل بخيه ها کشيده مي شود و حالت افتادگي پيدا مي کند.
پايين آمدن سن جراحي
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي با اشاره به گرايش بيشتر آقايان به جراحي هاي زيبايي نسبت به گذشته مي گويد: سن عمل هاي زيبايي پايين آمده است و افراد بين سنين 18 تا30 سال بدون توجه به عوارض آن عمل مي کنند .هرچند تقاضا در دو سه سال گذشته کمتر شده است اما در اين ميان افراد سودجويي هم هستند که سعي مي کنند از تب و تاب گرايش مردم به زيبايي سوءاستفاده کنند و با روش هاي جعلي مثل استفاده از نخ و تزريق که نتيجه قطعي ندارد، از آب گل آلود ماهي بگيرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ازدواج زود هنگام نقض حقوق بشر است

سهم مدیریت زنان در دولت 16.5 درصد رشد کرد

سامانه پیشگیری از طلاق در استان تهران راه اندازی می شود

دانشگاهیان به حل چالش های محیط زیست اعتقاد دارند

نیک‌پور: وضعیت آموزش موسیقی روزبه‌روز بهتر از قبل می‌شود

پوران درخشنده از یک دروغ درباره تحریم‌ها پرده برداشت

هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت زنان اما و اگر می آوریم

محمد سریر: صداوسیما باید شبکه‌ای را به پخش آثار موسیقی اختصاص دهد

غزال بهمنی: اکنون بهترین زمان تولید در عرصه مد و لباس است

سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی در جذب سرمایه اجتماعی دارند

خرازی: برخی خواهان استعفای روحانی شدند اما رهبری مخالفت کردند

ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشند

کسی به دنبال رسیدگی به مطالبات زنان نیست

شکوفه اسفندیاری: بخش دولتی کمک کرد حوزه مد و لباس از سردرگمی خارج شود / بزرگترین معضل ما فارغ‌التحصیلان بدون مهارت است

صالحی: بخشی از حیات فرهنگ عمومی، مدیون هنر "تعزیه" است

زندگی دوباره فرش‌ها پس از انهدام / روایت بیژن قاسمی‌نژاد از نمایشگاه "بود و تار" در گالری پروژه‌های آران

ردپای اعتیاد در نیمی از دادخواست های طلاق مشاهده می شود

والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

ویژگی‌های کودکان تیزهوش

امیر کریمی: شرایط امروز موسیقی پاپ بسیار نابسامان است / هیچ مطالبه‌ای از هیچ فرد یا نهادی ندارم

نباید از پا نشست و صحنه عاشقی هنر را رها کرد / چکناوریان، مرادی، کیایی و رستگاری از مشکلات هنرمندان پیشکسوت می‌گویند

ازدواج های زودهنگام و پیامدهای اجتماعی آن

مدیر شبکه سه: "ماه عسل" دو برابر برنامه "نود" مخاطب دارد / "هفت" با اجرای بهروز افخمی روی آنتن می‌رود / بازیگر نباید بتواند پایان یک سریال را عوض کند

مجید مظفری: اطلاعی از ورود پول‌های کثیف به سینما ندارم/ هزینه تولید یک فیلم در سینمای ایران به‌طور متوسط 3 میلیارد تومان است

تنها ثروتم آرشیو کاملی از دهه 20 تاکنون است / هیچ فردی در جهان به‌اندازه من در زمینه صدابرداری و صداگذاری فعالیت نداشته / روایت اسحاق خانزادی از همکاری با شهیدثالث، لاموریس، بیضایی و ضبط شعار "مرگ بر شاه" در تهران

مهدی صبایی: متأسفم که به فیلم "ماهورا" توجه نشد

حسین عالم‌بخش: "خاتون" در عرصه تئاتر حرفه‌ای عرض اندام می‌کند

نبوی: ما در سینمای ایران با خلأ جدی موضوع پژوهش روبرو هستیم

وضعیت ترجمه آثار نمایشی به سامان نیست / گروه‌ تئاتری در حوزه دینی و ارزشی شکل نگرفت / روایت داود دانشور از دنیای ترجمه تا مشکلات تئاتر دینی

برنامه‌های نوین دولت برای تغذیه و پیشگیری از بیماریها/ بهبود شرایط بهداشتی سلامت زنان ایران

تنبیه مجرمان کوچک، آزادی مجرمان بزرگ

حسین زمان: راه سختی در پیش دارم / هنوز ته ذهن خیلی‌ها مانده‌ام

رمضانی: مدل آستین‌ها و یقه لباس‌های بانوان به دهه 1360 بازگشته است

نادر مشایخی: به موسیقی کلاسیک کمتر توجه می‌شود

چرا کوله پشتی کمتر از کیف به کمر آسیب می‌زند

چرا باید ورم دست را جدی گرفت

علمشاهی: خواننده‌های پاپ باید حرفی برای گفتن داشته باشند

غفلت ؛ چهره پنهان و مخوف کودک آزاری

یک روان‌شناس: اضطراب جدایی، دلیل اصلی مدرسه‌هراسی کودکان است

آسیب‌های فضای مجازی؛ زنگ خطر پیش‌روی ارتباطات انسانی

بیماران قلبی بخوانند

کودکان کار، اصلی‌ترین قربانیان خشونت اقتصادی

چگونه کودکان و نوجوانان را در برابر مشکلات و بحران‌ها واکسینه کنیم؟

پایان هزار و یک مشکل

علیرضا خمسه: این یک کوچ زودهنگام بود

ابتکار: دولت از ورزش معلولان حمایت می کند

ابوالفضل شاهی: آزادی جزئی از ماهیت هنر تجسمی است / متریال‌های منسوخ شده را دوباره زنده می‌کنم

صدیقه پا‌ک‌بین: بخش علمی دانشگاهی در جشنواره مد و لباس فجر مستقل شد / برپایی استارت‌آپ‌ها در هشتمین گام

داریوش اسکویی: مخاطبان انیمیشن کوتاه باید گسترده‌تر شوند

شرحی مدرن بر انسان تنهای امروزی / روایت مریم برزگر از نمایش "تهوع"