آریا بانو

آخرين مطالب

چهره هاي بيسکويتي بين ستاره هاي هاليوودي و ايراني گفتگو

چهره هاي بيسکويتي بين ستاره هاي هاليوودي و ايراني

  بزرگنمايي:

بانو نيوز -

خراسان/زيبايي و مشخصه هاي ظاهري هر انسان منحصر به خودش است؛ انسان ها در جزئيات متفاوت هستند ، اما تب زيبايي به ويژه در ميان ستاره ها باعث شده است که آنها به سمت هرچه زيباتر شدن گرايش پيدا کنند تا آن جا که بيشتر شبيه يکديگر شوند. معيارهاي زيبايي بر اساس فرمول رياضي ثابت است اما به آن معنا نيست که اگر هر فردي تمام ويژگي هاي معادلاتي را داشته باشد کاملا زيبا و جذاب خواهد بود.
با توجه به آمارهاي رسمي بيش از 40 هزار عمل جراحي پلاستيک در ايران انجام مي شود و حدود 60 درصد آن ها مربوط به عمل بيني است.
ستاره هاي پيشتاز ايراني
متاسفانه تغيير استاندارد زيبايي ميان ستاره ها و گرايش آن ها به عنوان الگوي جامعه به سمت عمل هاي زيبايي باعث شده است کشورمان در زمينه آمار جراحي زيبايي جزو پنج کشور اول دنيا و در زمينه جراحي بيني همچنان در ميان ساير کشورها پيشتاز باشد.
شراره رخام، بهنوش بختياري، نگار فروزنده، شيلا خداداد، سپند اميرسليماني، حسام نواب صفوي ، پرستو صالحي، نيوشا ضيغمي، تينا آخوندتبار، برزو ارجمند، صبا کمالي، سحر جعفري جوزاني و .... از جمله بازيگراني هستند که براي زيبايي بيشتر دست به عمل جراحي و تزريق بوتاکس زده اند؛ هرچند برخي از آن ها اعتراف کرده اند که پشيمان شده اند و از ايفاي بيشتر نقش ها بازمانده اند.
هاليوودي ها و عروسک شدن
هنرمندان از قشرهايي هستند که در جامعه توجه بيشتري به چهره آن ها مي شود به همين دليل استفاده از روش هايي که باعث جوان ماندن پوست آن ها شود، در ميانشان بسيار رايج است.
ستاره هاي هاليوود هم از جراحي ها عقب نمانده اند و مي توان گفت برخي از آن ها مانند هلن ميرن، ناتالي پورتمن، جورج کلوني، ميکي رورک، مايکل داگلاس، کامرون دياز، تام کروز، نيکول کيدمن، مگان فاکس، اسکارلت جوهانسون، هيلاري داف و.... به اين کار اعتياد پيدا کرده اند.
به عمل زيبايي «نه »بگوييم!
در کشور ما به دليل عوارض جراحي هاي زيبايي، کمپين هايي عليه زيبايي هاي مصنوعي به وجود آمد که طي آن بازيگران تصاوير بدون آرايش خود را در صفحات شخصي شان به نمايش مي گذاشتند. البته چندي پيش نيز نيکي کريمي گفته بود :« ماه گذشته زياد سينما رفتم و فيلم ديدم و چيزي که خيلي توجهم را جلب کرد، متاسفانه بازار داغ لب‌ها و چانه‌ها و گونه‌هاي تزريق شده و کاشته شده و خلاصه انواع و اقسام عمل‌ها و تزريق‌ها براي رسيدن به زيبايي و کمال مطلوب بود. بعد از ديدن فيلم «گذشته» و ديدن سيماي ساده «برنيس بژو» با خودم فکر کردم، واقعا چه بر سر اين جامعه آمده است؟»
پرستو صالحي نيز از زاويه اي ديگر و در جايگاه بازيگري که جراحي زيبايي کرده و به نوعي قرباني چنين عمل هايي شده، در مقام منتقد ظاهر شد و در تلويزيون درباره عوارضي که تزريق ژل برايش به همراه داشته است، سخن گفت.
سحر زکريا درباره عمل زيبايي بازيگراني که تازه وارد عرصه سينما و تلويزيون شده اند، لب به اعتراض گشود و شبنم قلي خاني نيز در مصاحبه اي به صراحت گفته است: من مخالف صد در صد عمل‌هاي زيبايي هستم و اين موضوع از چهره خودم نيز کاملا مشخص است.
البته در اين ميان بازيگراني هستند که در گذشته جراحي يا تزريق بوتاکس داشته اند و هم اکنون ضمن ابراز پشيماني، براي آگاه سازي مردم تلاش مي کنند.
بيسکويت قالبي نباشيد
اين اعتراض ها درهاليوود با شدت بيشتري در جريان است تا آن جا که بازيگران سرشناسي چون مريل استريپ،کيت وينسلت، کورتني کاکس، کامرون دياز، دني مينوگ، آماندا هولدن، جيمي لي کرتيس، کايلي مينوگ، جوليا رابرتز، اما تامسون، راشل وايزدست و .... دست به اعتراض زده و کمپين هايي عليه جراحي هاي زيبايي و بوتاکس تشکيل داده اند.
همچنين کمپين " ممنوعيت تبليغات عمومي جراحي زيبايي" با تاکيد بر سلامت استخوان و جلوگيري از آسيب و پوکي استخوان نيز تشکيل شده است.
مريل استريپ که سال ها پيش اعتقاد داشت براي بازيگرشدن خيلي زشت است ، حالا يکي از بزرگ ترين بازيگران محسوب مي شود و کمتر دوره اي است که بازي او تحسين نشود و يکي از نامزدهاي اسکار نباشد. وي جوانان را اين طور نصيحت مي کند: «دختران و پسران جوان! بدانيد آن چيزي که شما را از ديگران متمايز مي کند يا شما را عجيب جلوه مي دهد، نقطه قوت شماست. در اين زمانه که همه سعي مي کنند مثل بيسکويت هاي قالبي يک شکل به نظر برسند، کسي انتخاب مي شود که متفاوت باشد.»
جراحي مي کنند تا ديده شوند
براي آشنايي بيشتر با جراحي هاي زيبايي و عوارض آن با دکتر آرش بيرقي طوسي، فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي گفت وگو کرديم.
وي مي گويد: جراحي هاي زيبايي در همه کشور ها به گونه اي انجام مي شود که بسيار نامحسوس و ظريف باشد اما متاسفانه در کشور ما بيشتر به مد تبديل شده است و در حقيقت جراحي مي کنند تا ديده شوند.
عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي ايران با بيان اين که تزريق ژل، چربي و ... جراحي به حساب نمي آيد اما بسيار رواج پيدا کرده است، اضافه مي کند: در تزريق ها، بايد دقت شود وگرنه به عفونت، واکنش وحساسيت منجرمي شود که تا سال ها فرد را درگير مي کند.
او با اشاره به عوارض جراحي بيني که شايع تر است، مي گويد: مشکلات تنفسي مهم ترين عامل جراحي بيني به حساب مي آيد. البته اين در حالتي است که جراح بدون توجه به استحکام غضروف و ميزان کوچکي بيني دست به جراحي بزند. کشيدن ابرو، پوست صورت و عمل هاي اين چنيني نيز، به مهارت جراح و محل صحيح بريدن نياز دارد تا بتوان عمل موفقي داشت وگرنه بعد از مدتي محل بخيه ها کشيده مي شود و حالت افتادگي پيدا مي کند.
پايين آمدن سن جراحي
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي با اشاره به گرايش بيشتر آقايان به جراحي هاي زيبايي نسبت به گذشته مي گويد: سن عمل هاي زيبايي پايين آمده است و افراد بين سنين 18 تا30 سال بدون توجه به عوارض آن عمل مي کنند .هرچند تقاضا در دو سه سال گذشته کمتر شده است اما در اين ميان افراد سودجويي هم هستند که سعي مي کنند از تب و تاب گرايش مردم به زيبايي سوءاستفاده کنند و با روش هاي جعلي مثل استفاده از نخ و تزريق که نتيجه قطعي ندارد، از آب گل آلود ماهي بگيرند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افزایش سن ازدواج، تغییر سبک زندگی یا تخریب بنیان خانواده

ضعف خانواده‌های ایرانی در فرزند پروری

زنان دارای همسر معتاد در معرض آسیب اعتیاد

ارتباط شعر و معارف دینی دوسویه است / شاعران آیینی برای روشنگری معارف دینی به میدان بیایند

تجرد قطعی و منفی نگری چالشی جدی در برابر جوانان

"میلیونر میامی" تا حدی ادای دین به سینمای ایران است / ساخت فیلم کمدی از جدی سخت‌تر است / صابر ابر بازیگری کمیاب است

سعید حق‌مراد: خیاط کت مردانه، پادشاه خیاطان است / تداوم کارگاه‌های آموزشی آکادمی "ژینو" در سراسر کشور

رضا توفیق‌جو: "وَرَن" فیلمی سایکودرام است

علی منتظری: تئاتر و انقلاب به یکدیگر خدمت کرده‌اند / باید به تئاتر استان‌ها توجه خاص داشته باشیم

حمید دهقانپور: سال‌های پیش از انقلاب سینما به حد ورشکستی رسید / سینمای ایران در دهه 60 دچار تحول شگرفی شد

تامین«جهیزیه» قانونا بر عهده زن است؟

نوربخش: اقدامات متعددی در حوزه کپی‌رایت انجام شده است / در نشست مجمع تولیدکنندگان آثار شنیداری چه گذشت؟

نوروزبیگی: "مارموز" تلاش دارد شرایط سیاسی کشور را به صراحت نقد کند

محمدرضا خاکی: در حوزه ترجمه آثار نمایشی عقب مانده‌ایم / "شب نمایشنامه" در خانه هنرمندان برگزار شد

مسعود جعفری‌جوزانی: سینما مطرب‌خانه شده و بیضایی جایی در آن ندارد

اشرف بروجردی: یکی از اهداف کتابخانه ملی قراردادن منابع کتابی و سندی در اختیار همگان است

همایون اسعدیان: جشنواره فیلم فجر ویترین عملکرد سینماگران کشور است

دیه زن و مرد برابر می‌شود؟

تغییر باورها سهم زنان از انقلاب

شبنم فرشادجو: منتظر یک شاه‌نقش دیگر هستم

محمدرضا انصاری: اندیشه‌های نو و جوانان خوش‌فکر به حوزه مد و لباس کشور رونق بخشیده‌اند

پسرم «گل» مصرف می کرد، فکر می کردم گیاه پرورش می دهد

محمد رحمانیان: امنیتی شدن تئاتر، فضای کار را سخت می‌کند

طلاق‌های امروز حاصل طلاق‌های اتفاق نیفتاده‌ی دیروز

آسیب های زنانه و دگردیسی زیست بوم اجتماعی

مردان در موضوع بدحجابی بانوان، 50 درصد مقصرند

خیانتی که پس‌از 5 سال افشاء شد

کودکانتان را بی‌اجازه نبوسید!

حسینی: فارغ‌التحصیلان هنرستان موسیقی تهران ستاره‌های سپهر هنر ایران هستند

دبیر جشنواره فجر: هیچ ممیزی و سفارش برای انتخاب شدن یا نشدن فیلم ها، خارج از هیات انتخاب نداشتیم

مینا وحید: مردم مرا با کاراکتر سریال بانوی عمارت اشتباه گرفته اند

انتقال جنسی ایدز بین زنان کشور 10 برابر شده است

اسکویی: مازندران نوروز 98 میزبان طراحان لباس کشور می‌شود / تداوم روند برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای ارائه کالکشن "مکران"

هاشمی: نمی‌دانیم چرا "زعفرانیه 14 تیر" از جشنواره فجر حذف شد / "ماه در آب" در قشقایی به صحنه می‌رود

علی مسعودی: من که نباید در مورد ماندن یا رفتن کی‌روش صحبت کنم/ اگر 2 میلیون دلاری که کی‌روش دریافت می‌کند را صرف کشتی می‌کردند...

خشایار الوند: طرح اولیه سریال نوروزی شبکه یک متعلق به تنابنده بود/ تغییر نام «اسقاطی» به «ن.خ»

شهرام کرمی: ابطال مجوز تماشاخانه شهرزاد به دستور دادگستری است

حناچی: باید شهر را به هنرمندان بسپاریم / مسجد جامعی: یکی از ملزومات ایجاد آرامش در شهر وجود آثار هنری است / منتخبین ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری معرفی شدند

شهرام پوراسد: "ستایش 3" جذاب‌تر از دو فصل قبلی خواهد بود

وضعیت پلیس زن در ایران در گفت‌وگو با رییس پلیس زنان کشور

انتقاد بازیگر زن از مدیران تلویزیون/ فریده سپاه‌منصور: همه هم و غم‌شان حفظ میزشان است

ترک یک رابطه خشن به معنای پایان آزار است؟

سلحشوری: زنان در مقابل هم نباشند

طلایی: دلسرد شدن هنرمندان به ضرر موسیقی کشورمان است

وضعیت نشر ما کاملاً غیر حرفه‌ای است/ غم‌انگیز است که مترجم به دقت ترجمه‌اش فکر نکند / وضعیت مخاطب در حوزه نمایشنامه و تئاتر بغرنج است / گفت‌وگو با رضا دادویی، مترجم، کارگردان و مدرس

عضو شورای پیشبردی جشنواره مد و لباس فجر: مجموعه‌سازی موجب استاندارد سازی آثار طراحان می‌شود

ندا مجیدی: استارت‌آپ طراحان زیورآلات ایران درصدد رفع کمبودهای این حوزه است

راننده تریلی زن: جنسیت مانع راهم نشد

همتی: سهم حوزه مد و لباس در عرصه پژوهش ناچیز است

محبی: کار در منزل باید مشارکتی انجام شود/ پاد:دولتمردان ما نکاتی مطرح می‌کنند که نیاز امروز زنان نیست