آریا بانو

آخرين مطالب

معاون سازمان بهزیستی خبر داد

عملکرد موسسات خیریه شفاف می‌شود/ راه‌اندازی کمپین «تهیه لباس گرم» برای زلزله‌زدگان اجتماعي

عملکرد موسسات خیریه شفاف می‌شود/ راه‌اندازی کمپین «تهیه لباس گرم» برای زلزله‌زدگان

  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از تهیه دستورالعمل جمع‌آوری و جذب کمک‌های مردمی برای شفافیت عملکرد موسسات خیریه وابسته به سازمان بهزیستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی کوزه گر ضمن ارائه گزارش کمک‌های مردمی در طرح «لبخند مهر» گفت: این طرح با هدف تامین نوشت افزار برای کودکان مناطق محروم آغاز به کار کرده و تا کنون بیش از ١ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان کمک نقدی و ٧ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان کمک غیرنقدی از کمک‌های مردم را جذب کرده است.
وی با بیان اینکه این کمپین موفقیت آمیز بوده و نشان‌دهنده روحیه بخشندگی مردم است افزود: هر کسی به هر طریقی که می‌توانست به کمپین لبخند مهر کمک کرد، به ویژه در این طرح از کمک و همراهی بانک رسالت، بانک ملت و موسسه نیک گامان جمشید استفاده کردیم.
معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کمک‌های سازمان بهزیستی برخلاف نهادهای حمایتی دیگر به شکل متمرکز جمع آوری نمی‌شود، اظهار کرد: یکی از تفاوتهای سازمان بهزیستی با نهادهای دیگر این است که کار جمع آوری کمک های مردمی سازمان بهزیستی به شکل متمرکز نیست و حداکثر 10 درصد از کمک ها به شکل متمرکز در ستاد جمع‌آوری می‌شود. به این ترتیب کمک‌ها در هر استان و 7 تا 8 هزار موسسه خیریه مراکز نگهداری معلولین و سالمندان و اقدام به جمع آوری کمک‌ها کرده‌اند.
کوزه‌گر از جمع‌آوری 340 میلیون تومان کمک نقدی در ستاد سازمان بهزیستی به شکل متمرکز خبر داد و گفت: این کمپین تا نوزدهم آبان ماه ادامه دارد و 150 میلیون تومان از این مبلغ تبدیل به نوشت افزار شده است. ارزش هر بسته 120 هزار تومان است اما توانستیم با مبلغ 50 هزار تومان این بسته ها را که شامل کیف لوازم التحریر بوده است را تهیه کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه کمپین بعدی مربوط به «تهیه لباس گرم» به ویژه کاپشن و لباس نو برای مناطق محروم از جمله منطقه زلزله زده کرمانشاه است توضیح داد: مقدمات این طرح فراهم شده است. همچنین ١٠٠ هزارمین واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در آینده نزدیک واگذار می‌شود.
کوزه‌گر همچنین از تهیه دستورالعمل جذب مشارکت‌های مردمی در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت : به دلیل برخی گزارش‌ها درمورد عملکرد غیرشفاف برخی موسسات تصمیم گرفتیم تا این دستورالعمل را تهیه کنیم. همچنین اگر رسانه‌ها و نهادهای قانونی به دنبال شفاف‌سازی هستند باید در کنار دریافت پروانه تاسیس، پروانه جمع آوری کمک ها و مجوز تبلیغ از بهزیستی را دریافت کنند. همچنین نکاتی در مورد رعایت شئون مددجویان بهزیستی باید رعایت شود. این آیین نامه بعد از مدت‌ها نگاشته شده و به استان‌ها ابلاغ شده است.
آغاز به کار سامانه « ارمغان» برای ساماندهی کمک‌های مردمی ظرف 2 ماه آینده
به گزارش ایسنا، فرهاد اقطار ، رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی از آغاز به کار سامانه « ارمغان» از دو ماه آینده برای ساماندهی جذب کمک‌های مردمی از سوی موسسات خیریه وابسته به بهزیستی خبر داد.
اقطار با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای ارائه کمک به کودکان محروم در همه استان‌ها هیچ محدودیتی ندارد گفت: تا این لحظه 340 میلیون تومن نقدی و 40 میلیون تومان کمک از سوی اصناف برای تهیه لوازم تحریر کودکان محروم جمع‌آوری شده است.
وی با بیان اینکه در سراسر استان ها به جز کمک‌های متمرکز ستادی، یک میلیارد و 170 میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری شده است، اظهار کرد: 7 میلیارد و 700 میلیون تومان از این کمک‌ها نیز غیر نقدی بوده و استان مازندران و البرز بیشترین کمک‌ها را جمع آوری کردند. همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان، هرمزگان، و خراسان رضوی در رتبه بعدی کمک‌ها قرار دارند.
اقطار با اشاره به اینکه این کمک‌ها با اولویت استان خراسان رضوی، خراسان شمالی، ایلام،کرمانشاه، کردستان، لرستان و حاشیه تهران ارسال شده است تصریح کرد: با این وجود به هر استانی که سازمان آموزش و پرورش اعلام کند، این کمک‌ها ارسال خواهد شد.
وی افزود: هزینه‌ای بابت حمل و نقل از سوی سازمان بهزیستی پرداخت نشده و هزینه حمل و نقل از سوی اسپانسر به شکل رایگان پرداخت شده است. همچنین این لوازم التحریر در دو بخش دبستان و دبیرستان دخترانه و پسرانه تهیه شده است.
وی با انتقاد از بدقولی بنیاد برکت در مورد توزیع و تهیه لوازم التحریر نیز گفت: بنیاد برکت قول داده بود تا 50 هزار بسته لوازم التحریر را با کمک سازمان بهزیستی توزیع کند، اما سپس اعلام کردند سازمان بهزیستی ١٠ هزار بسته 25 هزار تومانی لوازم‌التحریر را از آنها خریداری کند، اما در نهایت تصمیم گرفتند که این تعداد به 2000 بسته برسد درحالیکه تا کنون حتی این قول هم عملی نشده است.
اقطار در ادامه افزود: همانطور که درباره کمک و حمایت از کودکان مناطق محروم به جز تهیه لوازم التحریر قول داده بودیم، خیران را به خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان و ایلام بردیم تا آنها هزینه درمانی و حمایتی کودکان محروم را پرداخت کنند که در خراسان جنوبی ٣٧٠ میلیون تومان در این زمینه تخصیص داده شده است. در استان سیستان و بلوچستان نیز خیران خارج از کشور ١ میلیارد تومان برای هزینه مراکز شبه خانواده، مسکن، درمان و ادامه تحصیل دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار پرداخت کردند؛ این برنامه سپس در خوزستان، ایلام، چهارمحال بختیاری، لرستان و خراسان جنوبی اجرا خواهد شد.
وی در ادامه از تهیه و تصویب دستورالعمل جذب مشارکت‌های مردمی با حضور وزیر رفاه، وزیر کشور، شهردار تهران، نماینده سازمان اوقاف خبر داد و تصریح کرد: از این به بعد کلیه موسسات و خیریه‌های بهزیستی برای افزایش شفافیت باید مجوز دریافت کنند. از دو ماه آینده مشارکت‌های مردمی در سامانه ارمغان ثبت می‌شود و ظرف 24 ساعت پیامک آن به دست خیرین می‌رسد. به این ترتیب موسسات تا یک ماه فرصت دارند تاعمل‌کردشان را در سامانه ثبت کنند تا به خیرین پیامک ارسال شود.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کودک همسری نسبتی با مبانی دینی ندارد

ازدواج زود هنگام نقض حقوق بشر است

مجلس و شورای نگهبان درباره طرح کودک همسری به نتیجه نرسیدند

درگذشت نوربخش و تاج‌الدین در سانحه تصادف در گلستان

جزئیات تصادف خودروی مسوولان وزارت رفاه در استان گلستان

در حوزه زنان و خانواده به سمت ملی شدن طرح‌های اجرا شده پیش می‌رویم

نیمی از افتخارآفرینان مسابقات قرآنی دانشجویی را بانوان تشکیل می‌دهند

سامانه پیشگیری از طلاق در استان تهران راه اندازی می شود

بنیاد بین المللی مادر در راه ثبت جایزه نوبل

چرایی مقاومت برخی‌ در برابر قانون "منع به کارگیری بازنشستگان"

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

نکوداشتی از جنس مادر

جامعه خوشبخت نیازمند مادران متعالی

چه زمانی «بله» بگوییم؟

فقرستیزی؛ محوری‌ترین فعالیت‌ کمیته امداد

بانک ها ضرورت وام زنان سرپرست خانوار را درک نکرده اند

دانشگاهیان به حل چالش های محیط زیست اعتقاد دارند

شارژ کارت یارانه مددجویان تا 300 هزار تومان

امراض پاییزی در راه است

توزیع بسته غذایی 200 هزارتومانی بین اقشار کم بضاعت آغاز شد

التیام آسیب های اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت وقف

حمله قلبی در زنانِ جوان شایع‌تر است

هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت زنان اما و اگر می آوریم

اعزام ون‌های مناسب‌سازی شده به پاتوق معتادان

ویدئو / تئاتری با هنرمندی مددجویان کهریزک

فعالیت 2732 تشکل زنان و خانواده در کشور

سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی در جذب سرمایه اجتماعی دارند

اسلام به انسان به عنوان موجودی که مجبور نیست نگاه می‌کند

کشف 810 تن موادمخدر توسط ایران در سال 96

از انتخاب شهردار تهران تا جزییات کودک آزاری در ولنجک

جزئیات اجرای مرحله اول طرح «حمایت از اقشار کم درآمد» اعلام شد

جزئیات مرحله نخست طرح حمایتی از اقشار کم درآمد اعلام شد

ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشند

اقدام هیأت کوهنوردی خراسان، غیرقانونی و بازگشت به عقب است

پاسخی به آخرین وضعیت پرونده تعرض به کودکی در مهدکودک ولنجک: مهد غیرمجاز بوده

جزییاتی از کودک آزاری در ولنجک

لزوم ایجاد قطب‌های متعدد در مددکاری اجتماعی

میزان رضایتمندی مردم را می توان با برخی اقدامات کم هزینه افزایش داد

ابتکار: تهمت‌های برخی رسانه‌ها سازمان‌دهی شده است

5 کشته در پی واژگونیِ قایق مهاجران در غرب ترکیه

کمیته امداد برای زلزله‌زدگان کرمانشاه چه کرد؟

ضرب‌الاجل 7 روزه شریعتمداری برای استعفای چند شغله‌ها

60 هزار کودک از مادر ایرانی و پدر خارجی داریم

زنان کارآفرین و نقش آفرینی در حرکت چرخ های اقتصادی کشور

کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟

اینفوگرافی / نام‌های عجیب تغییریافته در سال 95

چرا برخی به "طالع‌بینی" علاقه‌مندند؟

ابراز امیدواری برای خرید یک عکس توسط علی دایی

طلب 15 هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بیمه‌شدگان

"از خبر خوش برای بیماران خاص" تا "آش کشک خاله‌اتم"