آریا بانو

آخرين مطالب

شریعتمداری: با نظام پرداخت ناهماهنگ حقوقی روبرو هستیم اجتماعي

شریعتمداری: با نظام پرداخت ناهماهنگ حقوقی روبرو هستیم

  بزرگنمايي:

آریا بانو - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این پرسش که متولی کودکان کار کیست؟ گفت: چند نهاد در این امر مسئول‌اند و در مجموع هیچ کدام هم مسئول نیستند. هم به اصلاح ساختاری و هم به تجمیع توان‌های مالی و معنوی در این زمینه نیاز داریم.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه باید تلاش کنیم در شرایط فعلی کمترین آسیب به مردم وارد شود گفت: در تجارب جهانی، کشورهای دارای نظام جامع در شرایط خاص، کمتر آسیب دیدند، اما ما باید حتما نگاه نویی را حاکم کنیم.
وی افزود: در عمل آنجا که باید، اتفاقی نمی‌افتد و سیاست گذاری و اجرا دچار مشکلات عمده است. به عنوان مثال درباره نظام چندلایه تامین اجتماعی مدت های مدیدی صحبت‌ می‌شود و صندوق ها یکپارچه نیستند. این روند حاکم، مدل قابل دفاعی در دنیا نیست و باید به سمت تجمیع توانایی ها موجود برویم.
وی با طرح این پرسش که متولی کودکان کار کیست؟ گفت: چند نهاد در این امر مسئول اند و در مجموع هیچ کدام هم مسئول نیستند. هم به اصلاح ساختاری و هم به تجمیع توان‌های مالی و معنوی نیاز داریم. اصحاب رسانه چشم بیدار مردم در تشخیص نقاط ضعف هستند و می‌توانند هموارکننده مسیر باشند.
شریعتمداری با بیان اینکه اصحاب رسانه باید مسائل خرد را نیز مورد توجه قرار دهند افزود: باید این ارتباط دوسویه حفظ شود و ضابطه‌مند ادامه یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جلسات مختلفی با شرکای اجتماعی تشکیل دادیم و وعده دادیم شورای عالی رفاه تشکیل شود؛ هیئت امنای تامین اجتماعی نیز همینطور، مدت‌های مدیدی است که تشکیل جلسه نداشته است. تعیین خط مشی و سیاست گذاری کلی در تامین اجتماعی در شورای سه جانبه گرایانه تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی و دولت هدف ماست. این راه‌های میانبر برای حل مشکلات را باید طی کرد.
وی در ادامه این نشست به امید در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: صحیح است که با کاهش امید اجتماعی در سطوح مختلف مواجهیم و قابل انکار نیست اما نقاط امیدی هم وجود دارد. طبق برخی نظرسنجی ها عرق ملی در روزهای اخیر 20درصد افزایش یافته است.
شریعتمداری ادامه داد: یکی از کارهایی که باید در حل آسیب های اجتماعی انجام دهیم، جلب مشارکت های مردمی است. پذیرش کمک مردم از مردم بالاتر از دولت است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اتکای بنده به شرکای اجتماعی است عنوان کرد: مردم باید احساس کنند تکیه گاه مستحکمی دارند و مجموعه قوا برای حمایت و ایستادگی در برابر دشمن ایستاده‌اند که مقام معظم رهبری نیز به این امر تاکید فرمودند.
شریعتمداری درباره مشکلات خبرنگاران گفت: پیشنهاد می‌کنم کارگروهی تشکیل دهیم تا مشخص شود چه کمکی می‌توانیم به آنها کنیم. اگر جامعه رسانه با نشاط باشد مردم هم احساس نشاط می‌کنند.
وی همچنین درباره ادغام صندوق های بیمه‌ای گفت: با دکتر هاشمی، وزیر بهداشت سالهاست رفاقت دارم. می توانیم با هماهنگی با یکدیگر جلو برویم. باید با همدیگر هماهنگ می‌شدیم تا بیشتر به مردم کمک کنیم. با هرچه به دریافت بهتر خدمات از سوی مردم کمک کند، موافقم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید بدهی ما هم به مجموعه وزارت بهداشت تسویه شود. وزارت بهداشت متولی امر درمان است، البته تامین اجتماعی شریک بزرگ درمان است و رفیق بزرگ و همراه بزرگی هم برای وزارت بهداشت هستیم و امیدواریم در این مسیر با هماهنگی پیش برویم و به مردم آرامش بدهیم تا مشکلات حل شوند.
وی افزود: ادغام صندوق‌های بیمه‌ای نیز راهکار بدی نیست اما باید کارشناسی شود. 50 هزار میلیارد از محل تهاتر بدهی‌های تامین اجتماعی باید امسال محقق شود که کمک بزرگی است. 30 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی نیاز داریم و باید در چند مرحله به سمت تحقق آن پیش برویم.
شریعتمداری به طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: بیکاری آسیب‌های بزرگی به همراه دارد. صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال‌های سریع بسیار مهم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: منشور ارائه خدمات منشور کاملی است. باید در حوزه‌های گوناگون این کار را انجام دهیم. شفافیت از مهمترین عوامل رفع فساد است که در منشور ارائه خدمات به آن اشاره شده است.
وی درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز اظهار کرد: باید پیشکسوتان را اکرام کنیم. درست است که جوان ها باید وارد میدان کار شوند و ما مکلف هستیم از جوانان استفاده کنیم اما نباید به این معنا باشد که حرمت پیشکسوتان حفظ نشود.
شریعتمداری ادامه داد: از زیرمجموعه ها خواستیم برنامه 100 روزه ارائه دهند و وضعیت مجموعه خود را ظرف یک هفته گزارش دهند. تلاش می‌کنم در این سه ماه به اندازه چند ماه کار کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با نظام پرداخت ناهماهنگ حقوقی روبرو هستیم و در واقع این نظام پرداخت هماهنگ نیست. سازمان امور استخدامی در دولت فعالیت می‌کند و امیدواریم این امر مورد توجه جدی قرار بگیرد.
وی همچنین افزود: بیمه بیکاری ما خوب است اما گستره محدودی دارد و سیستم به جای آنکه اشتغال افزا باشد، بیکاری زاست و تلاش می کنیم اشکالات موجود را رفع کنیم.
شریعتمداری به بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: اقدامات مربوط به تسویه این بدهی شروع شده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سکته نوزادان با یک تکان اشتباه

راه هایی برای بهتر گذراندن تعطیلات با کودکان

چگونه اوقاتی خوش برای فرزندان طلاق رقم بزنیم؟

چگونه مادر شوهر یا مادر زن خوبی باشیم؟

7 نکته درباره «در کنار یکدیگر بودن» در ایام نوروز

10 نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان

مراقبت و نگه داری از کیف دستی برای نوروز 98

مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!

تب عجیب تاریخ تولد لاکچری 98/1/1

پروانه کوچولو؛ قصه شاد امشب

نحوه استفاده از ژل ابرو

کاردستی ساده برای سرگرمی کودکان

آموزش دوخت لباس هایی زیبا برای کودکان

چگونه کودکان را به بازی خارج از خانه تشویق کنیم؟

با دستمال کاغذی ناخن مصنوعی درست کنید

بازدید شریعتمداری از موسسه خیریه "ریحانه" همزمان با آغاز سال نو

فواید و خطرات پابرهنه راه رفتن کودک

صبح اولین روز سال 98 بخیر و شادی

با این ترفند‌های آرایشی در وقت صرفه‌جویی کنید!

ماده‌ای که کودکتان را مثل ملوان زبل قوی می‌کند!

چرا مسافرت با نوزاد آسان است؟!

پیام نوروزی رئیس سازمان زندان‌ها

موشن‌گرافی / چند نکته مهم برای سفرهای نوروزی

آزادی 100 هزار زندانی در سال 97 کام مردم را شیرین کرد

خصوصیات یک همسر دوست داشتنی چیست؟

6 توصیه امنیتی درباره کودکان

حنا درمان گیاهی همه نوع مو

لباس مبل، مقرون به صرفه ترین راه تغییر دکوراسیون منزل

به «تکلم» کودکتان سرعت بخشید

وقتی کودک از شیر خوردن امتناع می کند چه کنیم؟

چگونه لباس هایمان را نو نگه داریم؟

«آینه و شمعدان» برای سفره هفت سین فراموش نشود!

یک عاشقانه زیبای دختر و پدری

چگونه خط چشم را حرفه‌ای بکشیم؟

معیارهای اصلی برای انتخاب همسر چیست؟

شیوه رفتار با کودکان بی‌ادب در مهمانی

خاص ترین موبایل فامیل را داشته باشید

آیا ازدواج کلید خوشبختی است؟

چگونه موهایم را حالت‌دار کنم؟

17 ترفند برای خانه تکانی در دقیقه 90

سر همسرتان غُر می‌زنید یا راهنمایی‌اش می‌کنید؟

عیدانه/ مراقبت از ناخن‌ها در زمان خانه تکانی

اسباب بازی خانگی برای تقویت هوش کودک

اینفوگرافی / چند درصد از ایرانی‌ها عید امسال کمتر از پارسال خرید کردند؟

18 تا 25 سالگی؛ اوج مصرف مواد مخدر بین جوانان

می خواهم پدر باشم، نه عابر بانک

عیدانه/ حفظ سلامت پوست در برابر مواد تمیزکننده

همیشه افکار مثبت رو انتخاب کن

بادکنک آرایی به شکل ساعت برای جشن تولد

تازه عروس اصفهانی مادر شوهرش را داخل آتش چهارشنبه سوری هل داد