آریا بانو

آخرين مطالب

اجتماعي

وجود 3000 محله پرآسیب در کشور

آریا بانو - معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به وجود بیش از 3000 محله پرخطر در کشور از آغاز طرح «پازک» در 500 محلات پرآسیب خبر داد.

بانوان بسیجی به مردم روستاها خدمات ارائه می دهند

آریا بانو - تهران- مدیر کارآمدی و نقش آفرینی سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: بانوان بسیجی به مناسبت هفته دفاع مقدس و در قالب رزمایشی تحت عنوان «خدمت رسانی و نقش آفرینی اقشار» به مردم روستاها خدمات ارائه می دهند.

تکذیب شایعه باز کردن مرزهای ترانزیت موادمخدر از سوی ایران به سمت اروپا

آریا بانو - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن رد شایعه باز کردن مرزهای ترانزیت مواد مخدر از سوی ایران به سمت اروپا گفت: موضوع بازکردن مرزهای اروپا از سوی ایران برای ترانزیت مواد مخدر به دنبال نقض برجام در سطوح عالی نظام اصلا مطرح نیست. ایران عضو کنوانسیون‌های بین المللی مبارزه با موادمخدر است و به تعهداتش کاملا پایبند است.

از «بیمه مهریه» تا ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال

آریا بانو - اداره اجتماعی ایسنا، دومین روز از مهرماه را با انتشار بیش از 50 خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر شد و در این میان خبرهای از سرویس خانواده، حوادث و انتظامی بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.

حمایت تحصیلی از بیش از 30هزار دانش‌آموز در تهران و شهرهای مرزی

آریا بانو - جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها هر ساله با حمایت خیرین و نیکوکاران، با تهیه لوازم مورد نیاز تحصیل برای کودکان آسیب‌دیده از کارتن‌خوابی و اعتیاد در قالب پروژه «بوی ماه مهر» و همچنین با ارائه مایحتاج اولیه تحصیل برای کودکان نقاط مرزی تحت پروژه «نقطه صفر مرزی» تلاش می‌کند تا آینده بهتری را برای کودکان در معرض آسیب رقم بزند.

روند «استخدام معلولان» تغییر کرد

آریا بانو - رییس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از تغییر روند «سهمیه استخدامی» برای معلولان از سال جاری خبر داد و گفت: معلولان در صورت دریافت نمره قبولی در آزمون‌ها، برای حضور در مصاحبه‌های تخصصی دعوت می‌شوند؛ در همین راستا کارشناسان بهزیستی در جلسات مصاحبه‌ها حضور می‌یابند تا انطباق شغل را با نوع معلولیت متقاضی استخدام سنجیده و اینگونه مانع از رد افراد می‌شوند.

نحوه استفاده از خدمات غیرحضوری و نوبت‌دهی آنلاین خدمات تامین اجتماعی

آریا بانو - مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی از راه‌اندازی سامانه درخواست‌های غیرحضوری و سامانه نوبت دهی آنلاین حبر داد و روش استفاده از آن را تشریح کرد.

بیماریهای اعصاب و روان، عوارض مصرف محرک‌ها و مخدرهای صنعتی

آریا بانو - یک جامعه شناس بر این باور است که اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید با هدف آگاهسازی و ارائه اطلاعات به گروه مخاطب و اصلاح باورهای غلط در زمینه مصرف مواد مخدر اجرا شود و محورهای اصلی آن پیشگیری از شیوع اعتیاد باشد.

مدیرعامل شستا: قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرا می کنیم

آریا بانو - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی درباره حضور افراد بازنشسته درهلدینگ‌ها و شرکت‌های وابسته به شستا گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تابع مطلق قانون بوده و در این راستا با صدور بخشنامه به شرکت‌های تابعه، نسبت به شناسایی افراد بازنشسته اقدام شده تا هرچه سریعتر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرایی شود.

اعلام نوبت‌بندی برای پرداخت «وام ضروری» 5 میلیونی به بازنشستگان

آریا بانو - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با «اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی» تسهیلات وام ضروری 5 میلیون تومانی صندوق بازنشستگی کشوری 234 هزار و 689 نفر از بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را در این سامانه اینترنتی ثبت کردند.

"نورمهال" هنوز درگیر لودرهاست

آریا بانو - با وجود دستور استاندار برای جلوگیری از ساخت‌وساز، خاکبرداری در باغ «نورمهال» با قطع درخت در این باغ آغاز شده و به نظر می‌رسد مالک بنا عزم خود را برای رسیدن به نتیجه‌ای در این زمینه جزم کرده است.

از نخبه‌های سالمند دستگاه‌های کشور تجلیل می‌شود

آریا بانو - رئیس دبیرخانه شورای عالی سالمندان ضمن تشریح برنامه‌های روز جهانی سالمندان ( ٩ مهرماه) گفت: شعار روز جهانی سالمندان امسال به نام پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی، بازنشسته محسوب نمی‌شود

آریا بانو - سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برخلاف مطالب و خبرهایی که این روزها در رسانه‌های مجازی منتشر می شود، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مشمول بازنشستگان و قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شود.

توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر

آریا بانو - روابط دوستانه به دو صورت کوتاه و بلندمدت تقسیم می‌شوند؛ معمولا روابط بلندمدت با گذشت زمان با مسائل جدید اما به ظاهر غیرقابل حل مواجه می‌شوند که به صورت تدریجی رابطه دوستانه را تخریب می‌کنند.

ازدواج دیرهنگام؛ چالش‌ها و آسیب‌ها

آریا بانو - متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بالارفتن سن ازدواج و ازدواج‌های دیرهنگام در جامعه هستیم و به نظر می رسد این موضوع در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است، قطعا ازدواج دیرهنگام مانند ازدواج زودهنگام دارای آثار مخرب و منفی چه در سطح خانواده و چه در سطح جامعه است.

توزیع سبدهای کالا آغاز شد + جزئیات

آریا بانو - سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت نقدی سبد غذایی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی خبر داد.

«بیمه مهریه» مرد را از پرداخت مهریه نجات می‌دهد؟

آریا بانو - «بیمه مهریه» پیشنهادی بود که ابتدای دهه 90 به عنوان راه حلی برای پرداخت مهریه از سوی برخی مسئولان حوزه زنان و همراهی یکی از شرکت‌های بیمه‌ای مطرح شد؛ پیشنهادی که اگرچه هیچوقت عملی نشد اما با سیر صعودی قیمت سکه و ناتوانی مردان برای پرداخت مهریه، بار دیگر قوت گرفته است.

از ترافیک سنگین تهران در روز نخست مهر تا پیش‌بینی کاهش دما برای چند استان

آریا بانو - افزایش عمر کتب‌ درسی، تخصیص یارانه برای ثبت‌نام فرزندان خانوارهای کم بضاعت در مهدهای کودک، معافیت آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی، ترافیک سنگین معابر تهران در روز نخست مهر و... از جمله مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در اولین روز مهر ماه است.

قاضی‌زاده‌هاشمی: همه دستگاه‌ها و نهادها مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند

آریا بانو - یک عضو هیات نظارت بر سازمان صدا و سیما با بیان اینکه رئیس سازمان صدا و سیما مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شود، در عین حال گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها شامل این قانون می‌شوند مگر افرادی که مستقیما با حکم مقام معظم رهبری منصوب شده باشند.

30 نقاشی به مثابه 30 واژه برای نمایش «صلح»

آریا بانو - یک عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان همزمان با روز جهانی «صلح» و برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان با این موضوع گفت: به گفته متخصصان زیرسازی آموزش رسمی کشور در حوزه پایه گذاری روحیه صلح در کودکان ضعیف است، به طوریکه گاهی تنبیه بیش از تشویق در مورد کودکان اعمال می‌شود.

موسوی: بازنشستگان می‌توانند مشاور پاره‌وقت شوند/ شهرداری‌ها و فدراسیون‌ها مستثنی نیستند

آریا بانو - رئیس فراکسیون جوانان با بیان اینکه فدراسیون‌ها، ‌شهرداران و استانداران در دایره شمولیت قانون منع بکارگیری بازنشستگان قرار می‌گیرند، گفت: تا 24 آبان باید بازنشستگان جابجا شوند البته آن‌ها می‌توانند به عنوان مشاور پاره وقت به ادامه کار بپردازند.

تخصیص یارانه برای ثبت‌نام فرزندان خانوارهای کم بضاعت در مهدهای کودک

آریا بانو - مدیرکل بهزیستی استان تهران آموزش پیش دبستانی در شکل‌گیری شخصیت کودکان تا 70 درصد موثر است، پیشنهاد کرد یارانه‌ای برای ثبت نام کودکان خانواده‌های کم بضاعت در مهدهای کودک تخصیص یابد.

چرا زوجین برای کنترل مشاجرات سکوت می‌کنند؟

آریا بانو - یکی از جدی‌ترین مشکلات در روابط بین زوج‌ها مسئله عدم مهارت در کنترل مشاجرات است. معمولا در شرایط مشاجره بهترین روشی که به ذهن خطور می‌کند سکوت و کناره‌گیری از ادامه بحث است.

اهمیت بازی کردن در بزرگسالی

آریا بانو - روانشناسان معتقدند که بازی کردن در بزرگسالی برای پرورش روح و روان انسان بسیار حائز اهمیت است، چرا که انسان در حین بازی وضعیت خود را فراموش می‌کند و هرگز اهمیتی به قضاوت دیگران در مورد رفتارش نمی‌دهد.

شرکت در دوره های مشاوره برای ثبت ازدواج الزامی شود

آریا بانو - تهران- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه زوجین خواستار طلاق توافقی، عمدتا کم سن و دارای زندگی مشترک یک تا سه سال هستند، خواستار الزام شرکت در دوره های مشاوره قبل از ثبت ازدواج شد.

معلمانی که مدیر سکوت شده‌اند...

آریا بانو - دوباره ماه مهر فرا رسیده است و دانش آموزان در مدارس برای یکسال پر فراز و نشیب دیگر حضور می یابند و باری دیگر نیز دغدغه های تکراری آشکار می شوند.

اعلام آمادگی وزارت رفاه برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی اهواز

آریا بانو - سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام آمادگی برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی اهواز گفت: این کمک‌ها با استفاده از کادر و مراکز پزشکی سازمان تامین اجتماعی و همچنین خدمات مشاوره‌ای و روانی سازمان بهزیستی ارائه می‌شود.

اینفوگرافی / بالاترین ساعات تدریس در مقطع ابتدایی مربوط به کدام کشورهاست؟

آریا بانو - «سازمان بین‌المللی همکاری و توسعه اقتصادی» سرانه تدریس معلمان در مقطع تحصیلی ابتدایی را در کشورهای مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار داده است. طبق آمار منتشر شده از این سوی سازمان، معلمان کشور شیلی با هزار و 64 ساعت تدریس در طول سال، بالاترین میزان تدریس به دانش‌آموزان ابتدایی را به خود اختصاص داده‌اند. این سازمان تأکید می‌کند که معلمان ابتدایی به طور معمول باید روزانه بین سه تا شش ساعت در کلاس‌های درس وقت صرف کنند.

مهاجران طبقه متوسط‌، حاشیه‌نشینان جدید کلانشهرها

آریا بانو - سرشماری سال 1395 حاکی از مهاجرت 350 هزار نفر طی سال‌های 90 تا 95 از تهران به دلیل افزایش قیمت مسکن، آلودگی هوا و ... است؛ این درحالیست که رشد دوباره قیمت مسکن و افزایش اجاره بهاء درچند ماه اخیر موج جدیدی از مهاجرت به مناطق اطراف تهران را راه انداخته است. در حالی که بسیاری از جامعه‌شناسان معتقدند مناطق حاشیه‌ای محل تجمع آسیب‌های اجتماعی است، یک جامعه‌شناس شهری این گفته‌ها و نظرات را رد و دلایل خود را تشریح کرد.

زنان باید مدیریت بحران را از حضرت زینب (س) بیاموزند

آریا بانو - همایش «لبیک یا زینب (س)» با حضور بانوان انقلابی و با هدف تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت زینب (س) عصر شنبه 31 شهریورماه همزمان با روز دوازدهم ماه محرم در امامزاده صالح (ع) و همچنین در 317 امامزاده و بقعه متبرکه سراسر کشور برگزار شد.

وقتی آلزایمر اشتباه تشخیص داده می‌شود / چند درصد سالمندان دچار آلزایمر می‌شوند

آریا بانو - دبیر علمی سومین کنگره طب سالمندان با اشاره به اینکه در ایران در سال 75، 7 درصد جمعیت سالمند بودند که پیش‌بینی می‌شود تا سال 1429 شمسی این رقم در ایران به 23 درصد برسد، گفت: حدود 3 تا 4 درصد سالمندان دچار آلزایمر هستند.

سه عضوی که سریعتر در مقابل اشعه ایکس دچار سرطان می‌شوند

آریا بانو - دبیر علمی سی و پنجمین کنگره بین المللی رادیولوژی ایران، چشم، تیروئید و اندام‌های جنسی را 3 عضو آسیب پذیر در مقابل اشعه ایکس برشمرد و گفت: حفاظت در برابر اشعه برای بیماران امری ضروری است.

از حادثه تروریستی اهواز تا جنجالی‌ترین‌ روزهای آموزش و پرورش در سال تحصیلی که گذشت

آریا بانو - انتقال تمام مجروحان حادثه تروریستی اهواز به بیمارستان، نیاز جدی 10 درصد دانش‌آموزان به خدمات روانشناختی، با تلخ‌ترین‌ و جنجالی‌ترین‌ روزهای آموزش و پرورش در سال تحصیلی که گذشت، افزایش میانگین تراز صوت تهران در ایام عزاداری، پاکسازی اطراف مدارس و دانشگاه‌ها از معتادان متجاهر و خرده فروشان و....از جمله اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

هند سه طلاقه کردن زنان را ممنوع کرد

آریا بانو -  کابینه دولت هند روز چهارشنبه با لایحه تبدیل رسم «سه طلاقه» به یک جرم جنایی موافقت کرد و راوی شانکار ...

مشاوران شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی شوند

آریا بانو - تهران- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مشاوران بازنشسته اگر رابطه استخدامی با دولت نداشته باشند، و ساعتی و قراردادی فعالیت کنند، شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی شوند.

زنان خانه دار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند

آریا بانو - تهران- سازمان تامین اجتماعی شرایط بیمه زنان خانه دار را تشریح و اعلام کرد: بر اساس مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، این سازمان زنان خانه دار را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده است.

نیاز جدی 10 درصد دانش‌آموزان به خدمات روانشناختی /شایع‌ترین اختلالات روانی دانش‌آموزان

آریا بانو - هرچند طرح «همیار مشاور» به منظور ارتقای سلامت روان، کنترل و پیشگیری از رفتارهای پر خطردانش‌آموزان با تکیه بر سند تحول بنیادین در مدارس اجرا شده، معاون سازمان نظام روان‌شناسی کشور از نیاز جدی 10 درصد جمعیت دانش آموزان به خدمات روانشناختی خبر داد

والدین حریم خصوصی بدن را برای کودکان تعریف کنند

آریا بانو - مدیر بیمارستان اعصاب و روان بهمن یزد با تاکید بر لزوم آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان، اظهار کرد: والدین باید برای کودکان خود، حریم خصوصی بدنشان را تعریف و افراد دایره امن آن‌ها را به او معرفی کنند.

آمادگی کمپ‌ها برای پذیرش معتادان همزمان با آغاز فصول سرد سال/ شهرداری به تعهداتش عمل نکرد

آریا بانو - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدربا بیان اینکه شهرداری تهران به تعهد خود برای ساخت دو مرکز ماده ١6 در هریک از مناطق ٢٢ گانه شهر تهران عمل نکرده‌است، گفت: با این وجود نگرانی برای ساماندهی و نگهداری معتادان همزمان با فرارسیدن فصول سرد سال وجود ندارد.

پیام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

آریا بانو - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خود در این سازمان، تبریک گفت.

نماینده مجلس: ساختار مهریه تغییر یابد

آریا بانو - شیراز- نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مهریه کاربرد اصلی و واقعی خود را در زمان کنونی از دست داده و لازم است با بهره گیری از نظر فقها و کارشناسان، روالی که در جامعه مرسوم شده ، حذف و یا تغییر پیدا کند.

اگر نوآموز شما هم از مدرسه می‌ترسد، بخوانید

آریا بانو - مهرماه زمان بازگشایی مدارس است و بسیاری از کودکان امسال اولین سال تحصیلی خود را تجربه می‌کنند؛ ممکن است برخی از آن‌ها به دلیل نوع تربیت، شرایط خانوادگی، عدم اعتماد به نفس و ... از حضور در مدرسه هراس داشته باشند. سیما فردوسی روانشناس و مشاور خانواده در این رابطه با اشاره به اینکه مدرسه اولین فضای رسمی است که کودکان تجربه می‌کنند گفت: والدین باید در زمان ترس کودک برای حضور در مدرسه، به جای تنبیه و تهدید به او دلگرمی دهند و او را حمایت کنند.

الزام افزایش 300 نفری ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در تهران/تهیه طرح جدید جمع آوری متکدیان

آریا بانو - فرماندار تهران با اشاره به افزایش ظرفیت معتادان متجاهر از 3500 نفر به 10000 نفر در استان تهران طی پنج سال گذشته، از الزام افزایش 300 نفری هریک از شهرستان‌های استان تهران برای نگهداری معتادان متجاهر خبر داد.

توزیع لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان کم بضاعت /شناسایی کم‌بضاعت‌ها با همکاری آموزش و پرورش

آریا بانو - معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از توزیع بسته‌های لوازم التحریر به ارزش 100 تا 150 هزار تومان بین دانش‌آموزان کم بضاعت تحت پوشش این سازمان در طرح « لبخند مهر» خبر داد.

امیدواریم شورای نگهبان لایحه حمایت از کودکان را زودتر تصویب کند

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا 30 درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار زنان قرار گیرد، گفت: بانوان نیز باید تجربه و کفایت لازم برای یک پست مدیریتی داشته باشند، اما مهم این است که نگرش در حال تغییر است و این فرصت‌های جدید بسیاری را فراهم می‌کند تا خانم‌ها احساس نکنند به خاطر جنسیت خود دیده نشدند و کنار گذاشته شدند.

ویدئو / کودکان عاشورایی

آریا بانو - سوگواری برای حسین (ع) پیر و جوان نمی‌شناسد؛ همانطور که قیام امام حسین در روز عاشورا نیز پیر و جوان نمی‌شناخت و حتی طفل چندماهه هم در میان کارزار قربانی شد. در خلال مراسم مختلف عزاداری در محله‌های تهران، کودکان و نوجوانان هم حضوری گاه پررنگ دارند و قیام سومین امام شیعیان را زنده می‌کنند.

بیش از 180 هزار دیدار با خانواده های شهدا انجام شد

آریا بانو - تهران - مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در قالب اجرای طرح سپاس و در 6 ماه نخست سال جاری، 181 هزار و 284 مورد دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران انجام شده است.

جلودارزاده: کاش اندازه حجاب، به تلفات جاده ای هم توجه می شد

آریا بانو - تهران - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره برخورد اتوبوس مسافربری با تانکر حامل سوخت در نزدیکی نطنز که منجر به کشته شدن 20 تن شد، گفت: اگر اندازه حجاب به تلفات جاده ای توجه می شد الان دیگر ما سانحه رانندگی نداشتیم.

زینب قهرمان عاشورا- لیلا اسماعیل نژاد *

آریا بانو - هر قصه راوی دارد و نقطه اوج و تعلیقی؛ اما واقعه عاشورا یک داستان واقعی است که روایتگرش زینب کبری (س) یکی از قهرمانان این واقعه است و نقطه اوج آن، دهمین شب محرم پس از شهادت 72 خورشید حق و حقیقت است.

جزئیاتی از طراحی نظام ارجاع داخلی برای بیماری‌های مزمن سالمندان

آریا بانو - سازمان تامین اجتماعی درصدد است تا سالمندان را قبل از دچار شدن به عوارض غیرقابل جبران بسیاری از بیماری‌ها مانند دیابت شناسایی کند و برنامه مدون و مستمر درمانی برای آنان در نظر بگیرد، گفت: برای تحقق این امر نظامی را به نام نظام ارجاع داخلی بیماری‌های مزمن طرح ریزی کرده‌ایم.

بازدید از موزه‌ها پنجم مهر رایگان است/ مراسم روز جهانی جهانگردی برگزار نمی‌شود

آریا بانو - روز پنجم مهر به‌مناسبت روز جهانی جهان‌گردی، بازدید از موزه‌ها و کاخ‌موزه‌ها و تمام اماکن تحت پوشش سازمان میراث‌فرهنگی در سراسر کشور برای گردشگران و همه هموطنان رایگان است.

افزایش مرگ‌های ناشی از «اوردوز» در کانادا

آریا بانو - طبق اعلام آژانس بهداشت عمومی کانادا در سه ماهه اول سال جاری (2018 میلادی) بیش از 1000 کانادایی به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند.

دیدار رییس صداوسیما با رییس کمیته امداد امام(ره)

آریا بانو - رییس صداوسیما در دیدار با رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بر ضرورت توجه کمیته امداد به موضوع اشتغال و کارآفرینی در کشور تاکید و تصریح کرد: سازمان صداوسیما با تمام توان در مسیر سخت خدمت‌رسانی به قشر محروم و مستضعف در کنار کمیته امداد امام خمینی(ره) خواهد بود.

صدور «کارت پایان خدمت» سربازان منوط به گذراندن دوره‌های پیشگیری از اعتیاد باشد

آریا بانو - معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با هدف پیشگیری از اعتیاد در بین سربازان، می‌توان مقرر کرد که صدور کارت پایان خدمت آنان منوط به خواندن مباحث پیشگیری از اعتیاد و انجام آزمون تستی آن باشد.

خیرین دستگاه همودیالیز نذر خیرات کنند

آریا بانو - مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران با اشاره به کمبود شدید دستگاههای همودیالیز در کشور از خیرین درخواست کرد در ایام محرم و صفر برای بهبود و نیاز بیماران دیالیزی به سمت خیرات و نذر تهیه و تامین دستگاههای دیالیز روی آورند.

بیماری «تب دانگ» و ضرورت پیشگیری در سیستان و بلوچستان

آریا بانو - زاهدان - سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر سازمان جهانی بهداشت در معرض خطر شیوع بیماری تب دانگ از طریق پشه ناقل آئدس است و اگر اقدامات پیشگیرانه انجام نشود سه تا پنج سال آینده شاهد شیوع آن در این نقطه از کشور خواهیم بود.

وقت بازنشستگی رسید

آریا بانو - تهران- قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی که هفته گذشته از سوی شورای نگهبان تایید شد، بازار داغ شایعاتی را مبنی بر فرار بازنشستگان از بازنشستگی دامن زده است مهمترین موضوع، مراجعه مدیران اجرایی برای افزایش درصد جانبازی به بنیاد شهید است.

از کاهش ترافیک با تغییر ساعت کاری ادارات تا زمان آغاز سال تحصیلی کلاس‌ اولی‌ها

آریا بانو - اداره اجتماعی ایسنا، بیست و ششمین روز از آخرین ماه تابستان را با انتشار بیش از 50 خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر شد و در این میان خبرهای از سرویس حوادث، آموزش و پرورش و شهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.

عزم دولت برای پرداخت به موقع وام ازدواج جوانان جزم است

آریا بانو - تهران - وزیر ورزش و جوانان گفت: عزم مسئولان دولت برای حل مشکلات جوانان و پرداخت به موقع وام ازدواج به جوانان جزم است و 65 درصد درخواست کنندگان وام ازدواج در سال جاری، موفق به اخذ آن شدند.

توصیه‌ای به والدین برای انتخاب و خرید بازی‌ها رایانه‌ای کودکانشان

آریا بانو - یک روانشناس تخصصی کودک با بیان اینکه معایب بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان بیشتر از مزایای آن است، گفت: تحقیقات نشان داده کودکانی که روزانه بیش از دو ساعت وقت خود را صرف بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی می‌کنند دو برابر بیشتر دچار اختلال در تمرکز و یادگیری می‌شوند.

کاهش آسیب پذیری جامعه با بالابردن توان اقتصادی

آریا بانو - خزانه‌دار شورای شهر تهران گفت: به هر طریقی که کمک مددکارانه بهتری به افراد آسیب پذیر جامعه داده شود، به همان میزان هم آنها قادر خواهند بود که به لحاظ اقتصادی روی پای خود بایستند.

ازدواج های دانشجویی عاملی برای پایداری خانواده

آریا بانو - تهران- انتخاب فرد مناسب برای زندگی مشترک یکی از اساسی ترین مراحل زندگی جوانان هر کشور است و در این بین ازدواج های دانشجویی با توجه به درصد موفقیت و پایداری آن همواره مورد توجه دانشجویان و سیاستگذاران فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است.

نبود «بازار» برای عرضه کالاهای تولیدی، مشکل مددجویان در حوزه اشتغال

آریا بانو - سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران مهم‌ترین مشکل مددجویان در حوزه اشتغال و کارآفرینی را نبود «بازار» برای عرضه کالاهای تولیدی آنها دانست.

ابتکار: جهت‌گیری دولت حضور زنان در ورزشگاه‌هاست

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بانوان در سطح مسابقاتی همچون والیبال در ورزشگاه، حاضر شدند و مسئله خاصی نبوده و فکر می‌کنیم که حضور آنها در ورزشگاه‌ها به سالم‌سازی محیط‌های ورزشی و رعایت اخلاق بیشتر کمک می‌کنند گفت: از هواداران انتظار داریم اخلاق را رعایت و بدین ترتیب به سالم‌سازی فضای ورزشگاه‌ها به منظور حضور زنان کمک کنند.

از چالش آب سیستان تا جزییات پرداخت کمک هزینه آزمایش‌های ژنتیک

آریا بانو - ممنوعیت دارو فروشی پزشکان، جزییات پرداخت کمک هزینه آزمایش ژنتیک، کاهش 6 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر، تمهیدات پلیس برای دهه پایانی شهریور، تاسوعا و عاشورا و بازگشایی مدارس و... از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در 25 شهریور ماه است.

پرونده حج 97 بسته شد

آریا بانو - تهران- رئیس سازمان حج و زیارت، از بازگشت آخرین کاروان حجاج ایرانی امروز یکشنبه از عربستان خبر داد و گفت: با ورود این کاروان به کشور پرونده حج 97 با موفقیت بسته شد.

2 برابر شدن تعداد افرادی که در فقر شدید زندگی می‌کنند

آریا بانو - موسسه تحقیقاتی ODI هشدار داد بر اساس آمار موجود، جهان تا سال 2030 بر اساس اهداف سازمان ملل موفق به ریشه‌کنی فقر نخواهد شد مگر اینکه روش‌های دیگری برای رسیدن به این هدف دنبال کند.

پرداخت کمک هزینه انجام آزمایش ژنتیک + جزییات

آریا بانو - رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از انجام 600 مورد سقط جنین برای پیشگیری از تولد نوزادان دارای معلولیت شدید در 5 ماه نخست امسال خبر داد.

توصیه‌هایی درخصوص نمایش استعمال سیگار و ادوات مصرف موادمخدر در تلویزیون

آریا بانو - یک آسیب‌شناس مسایل اجتماعی بر استفاده از زبان هنر در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و گفت: از این زبان باید درباره انواع مواد مخدر و عوارض اعتیاد به آنها با مردم صحبت کرد.

ذوالقدر: مخالف حذف مهریه و مطالبه‌گر حقوق شرعی و قانونی زنان هستیم

آریا بانو - یک عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: این استدلال که افزایش قیمت سکه افزایش آمار محکومان به پرداخت مهریه را به همراه دارد پس مهریه حذف شود به هیچ وجه فراخور وضعیت زنان در جامعه ما نیست.

لزوم افزایش حقوق بازنشستگان / اجرای همسان‌سازی نیازمند اعتبار 15 هزار میلیاردی

آریا بانو - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان این صندوق با توجه به شرایط کنونی کشور حداقل 10 تا 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

بعضا با حکم دادگاه به دختر 10 ساله حکم رشد برای ازدواج داده می‌شود

آریا بانو - سرپرست اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در خصوص سن ازدواج گفت: با حکم رشد دادگاه، دختران می‌توانند بین سن 13 تا 15 سالگی عقد کنند و اگر ازدواج زیر 13 سال رخ دهد جرم محسوب می‌شود.

آمادگی بهزیستی برای دریافت نذورات مردم در محرم + شروط دریافت کمک‌های غذایی

آریا بانو - معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از استقرار چادرهای ویژه این سازمان در مناطق مرزی و مسیرهای رفت‌وآمد عزادارن حسینی خبر داد.

زنگ خطری که اگر شنیده نشود

آریا بانو - ایلام - این روزها مصرف دخانیات یکی از مهمترین عوامل ابتلا به انواع بیماری ها و رو به افزایش است و گرایش جوانان و نوجوانان و متاسفانه دختران نیز به سیگار زنگ خطر را به صدا درآورده است.

حجاج کشورمان با مراعات ادب ایرانی حج آبرومند داشتند

آریا بانو - تهران- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی طی پیامی اعلام کرد: حجاج آگاه ایران از هرگونه رفتار تفرقه آمیز پرهیز کردند و در فضای عطر انگیز سفر روحانی و معنوی حج با مراعات ادب و عزت ایرانی و پرهیز از بازارگردی دل‌های خود را به خالق متعال پیوند زدند.

اشتغال زنان لردگانی در بخش دولتی باید پررنگ‌تر شود

آریا بانو - نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود نیمی از روستاهای استان در شهرستان لردگان قرار دارد اما میزان اشتغال زنان ساکن این روستاها در بخش دولتی پایین است و باید این میزان افزایش یابد.

توضیحات تعزیرات حکومتی البرز درباره پوشک‌های احتکار شده/توزیع به زودی آغاز می‌شود

آریا بانو - مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: با در نظر گرفتن نیاز شهروندان پوشک‌های کشف شده از انبارهایی در استان البرز، وارد بازار عرضه خواهد شد.

ساير مطالب

تشکیل کمیته پیگیری «انفصال بازنشستگان»/ توصیه‌ای برای انتخاب شهردار جوان

داغ سکه بر «مهریه» زنان

ساکنان یمن از گرسنگی به تغذیه از برگ درختان روی آورده‌اند

شمار پناهجویان مسیر "مدیترانه به اروپا" به نصف رسید

شایع‌ترین بیماریها در پی مصرف «حشیش»، «شیشه» و «هروئین»

قوه قضاییه نظر نهایی خود را درباره لایحه «منع خشونت علیه زنان» سریع‌تر اعلام کند

بسیج امکانات بنیاد برکت برای اشتغال‌زایی در کشور

استقرار پایگاه دریافت نذورات و کمک‌های مردمی در مبادی خروجی مرز ایران و عراق

ترویج استفاده از لباس‌های سنتی عناصر هویتی اقوام را بازمی‌گرداند

از داغ سکه بر مهریه زنان تا پدیده سرقفلی جوی‌های آب برای ماشین‌شویی

تکمیل بانک اطلاعاتی سمن‌های شهر تهران

همایش "خانه و دانشگاه" برگزار می‌شود

ابتکار: عدالت جنسیتی در کشور مورد توجه واقع شود

اشتغال اولویت دولت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

ابتکار: طرح ملی حمایت از لباس محلی بزودی اجرا می شود

ابتکار: شاخصه های عدالت جنسیتی بزودی ابلاغ می شود

ابتکار: گفت وگو بین خانواده ها 20 دقیقه شده است

کنار ون ها کافه ای است

ابتکار: سفرهای استانی با هدف تبیین برنامه‌های دولت دنبال می‌شود

تاثیر شخیصت‌های کارتونی بر رفتار کودکان/"فیلشاه" پر مخاطب‌ترین نماد نوشت‌افزارهای ایرانی

اعتیاد شدید جوانان انگلیسی به گوشی‌های هوشمند

ایجاد اورژانس ریلی تهران/ اورژانس‌ بانوان راه‌اندازی شد/جزئیات خدمات به بیماران سکته قلبی و مغزی با کد 247 و 724

توصیه معاون رئیس جمهور برای دیدن خانه مرحوم هاشمی رفسنجانی

درخواست اتحادیه اروپا برای هماهنگی بیشتر در اخراج پناهجویان

1.5 میلیون دانش‌آموز در کشور مشکل روانشناختی دارند

طرح ملی پیشگیری از هپاتیت B از اول مهر آغاز می‌شود/یک «صفر» خوب + جزئیات

پالایش لیست بیمه تاکسیرانان و حذف اسامی غیر راننده/ وزارت کشور درانتظار تحقق وعده تامین اجتماعی

"هراز" از ساعت 17 یکطرفه می‌شود

«بیمه‌اعتیاد»؛ گره‌ای که شاید بدست وزیر بهداشت باز شود

ارسال درخواست تصویب «اساس‌نامه مجمع ملی جوانان» به وزارت کشور تا دی ماه

31 شهریور؛ آخرین مهلت بازنشستگان برای ثبت نام «وام ضروری» 5 میلیونی

تغییر چشمگیر شیوه ارتباطی نوجوانان با استفاده از تلفن‌های هوشمند و اینترنت

تغییر بسته‌های حمایتی کمیته امداد/ کاهش صف انتظار برای دریافت خدمات

پرداخت «وام» به مددجویان و پشت نوبتی‌های متقاضی ظرف 2 تا 3 هفته آینده

حاشیه‌نشینی عاملی برای بازتولید فقر

خرید نوشت افزار ایرانی، رونق تولید ملی است

"از شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهر" تا تایید انقراض هشت گونه پرنده

1.8 میلیون ایرانی «تفننی» موادمخدر مصرف می‌کنند/تزریق؛ علت ابتلای 52 درصد معتادان به ایدز

بودجه معاونت امور زنان ریاست جمهوری 30 درصد افزایش یافت

کاهش دمای ایران از هفته آینده / نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات

کاهش زمان گفت‌وگو در خانوادها به 20 دقیقه

ارتقای چشمگیر بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم

سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان رتبه‌بندی می‌شوند

موضوع نامه فتاح به روحانی؟

توزیع «بن کالا» تا پایان شهریور

افزایش گرسنگی و سوء تغذیه در سراسر جهان

حل مشکلات سازمان‌های مردم نهاد جوانان به زودی

آغاز غربالگری بینایی کودکان 3 تا 6 ساله از آبان + جزئیات هزینه

خشکسالی بیش از درگیری در افغانستان عامل مهاجرت است

کارت‌ یارانه مددجویان شارژ می‌شود + نحوه توزیع «سبدغذایی»

رونمایی از «جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی»

مهرماه؛ نیازمندان و پشت نوبتی‌ها تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار می‌گیرند

1.8 میلیون ایرانی «تفننی» موادمخدر مصرف می‌کنند

پوشک در انبار است

سهم بانوان از بازار کار افزایش یافت

کمک هزینه 130 هزارتومانی برای دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد

صدور فراخوانی عمومی برای انتخاب مدیرعامل «بیمه ملت»

احداث 10 هزار مسکن مددجویی در مناطق محروم، مرزی و صعب‌العبور

علیجانی: 70 درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند

اختصاص 2.5 هزار میلیارد تومان به اشتغال مددجویان روستایی

کمک 1.8 میلیاردی تهرانی‌ها به دانش‌آموزان نیازمند

امنیت اخلاقی، حوزه حساسی است/ اگر ناجا نبود، بخش مهمی از حجاب و عفاف لطمه می‌خورد

رزمایش خدمات رسانی بهداشتی و درمانی بسیج آغاز شد

استرس، پارکینسون را 2 برابر تشدید می کند

کار گران، جان ارزان

سند ملی مناسب سازی محیط برای معلولان تصویب شد

چرا ایرانی‌ها در سفر می‌میرند؟/ پاسخگوی افزایش این مرگ و میرها کیست؟

آیا حاشیه‌نشین‌ها بیشتر مرتکب جرم می‌شوند؟

اینفوگرافی / وضعیت خودکشی در ایران

ساخت ١٠ مهدکودک در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ اعطای کمک نقدی برای تهیه وسایل توانبخشی و بهداشتی

اگر دوستم داشتی، خودت را نمی‌کشتی!

فردین‌بازی کار دست‌مان داد

بیشترین خودکشی‌ها در بین گروه 24 تا 65 سال اتفاق می‌افتد

مسمویت‌های دارویی شایع‌ترین نوع خودکشی میان پزشکان

تاکید ابتکار بر محاسبه «بیمه زنان خانه‌دار» بر اساس کاری که در منزل انجام می‌دهند

از اعلام اقلام غیرمجاز در بوفه مدارس تا جزئیات نامه شهردار به وزیر کشور

آماری «صفر» که «بیست» نمره ارزش دارد

17درصد مشاوره های طلاق بهزیستی به سازش انجامید

پیشنهاد سبد حمایتی مددجویان بهزیستی به دولت رفت

آمارهای سازمان جهانی بهداشت از آسیب‌های زنان در جهان

دومین نشست سراسری مدیران کل امور بانوان استانداری‌ها برگزار می‌شود

تعداد کودکان کار و خیابان تهران 2 برابر متوسط کشوری است

یک ماه شبکه‌های اجتماعی را ترک کنید!

ویدئو / وضعیت نامساعد پسماندهای عادی و پزشکی تهران

جمع‌آوری 1.8 میلیارد تومان کمک‌مردمی برای تهیه لوازم‌التحریر کودکان نیازمند در سال گذشته

١٧5 هزار کودک بازمانده از تحصیل تحت پوشش قرار گرفت

نوبت پاسخگویی است

بودجه پیشگیری از اعتیاد 100درصد افزایش یافت

ویدئو / پدیده‌ای که هر 40 ثانیه یک قربانی می‌گیرد

اینفوگرافی / محبوب‌ترین کشورها از نظر کار برای مهاجران

آماده‌باش پلیس برای محرم/رتبه ایران در نشاط اجتماعی

دلایل محدودیت اطلاعات درباره «خودکشی»

طرح تعطیلات زمستانی با 5 روز تعطیلی اجرا می‌شود + جزئیات / خبر خوش برای دانش آموزان

یک عروسی چقدر آب می‌خورد؟

تجارب موفق برخی کشورها برای کاهش خودکشی

خودکشی 14 درصد از کل مرگ و میرهای جهان

عوامل زیستی موثر بر خودکشی

رتبه 109 ایران در حوزه نشاط و شادی اجتماعی/ 33 درصد دانشجویان از زندگی خود ناراضی‌اند

هشدار حبیب زاده در مورد تکدی‌گری سازمان یافته در پایتخت

ناگفته‌هایی از قانون «منع بکارگیری بازنشستگان»

کلید بخت دختران تحصیل‌کرده در دست رمال‌ها؟

عمده دلایل خودکشی/فکر خودکشی در جامعه باید کاهش یابد

شناسایی 1900 دختر در معرض «فرار»

تاکید ابتکار بر لزوم حمایت از مشاغل خانگی

اینفوگرافی / 12 راه ساده برای درمان سوزش معده

کارآفرینی از اقدامات مهم شهرداری تهران است

از آمارهای خودکشی تا واکسنی که غیرقانونی عرضه شد

توضیحات معاون شهردار درخصوص حذف پست مشاور امور زنان شهرداری

نگاهی به آمارهای «خودکشی» در جهان و ایران

‌ازدواج 344 دختر زیر 14 سال در البرز

هرجا از مردم کمک گرفتیم جلو بودیم/ کارهای نمایشی آفت کشور است

تهیه طرحی برای توان افزایی خانواده زندانیان/ روند بررسی لایحه تامین امنیت زنان طولانی شده است

پیمانکاران پسماند شهرداری، کودکان را از زباله گردی منع کنند

ساماندهی معتادان متجاهر اعتبار ندارد

خودکشی نوجوان 12 ساله؛ مشکل اقتصادی یا فهم خانواده‌ها

ویدئو / رنج‌های ناتمام فراموش‌شدگان روستا

اظهارات ابتکار درباره بستری نکردن فرزندان در بیمارستان‌ها بدون اذن پدر

حمایت از قشر بازنشسته از اولویت‌های وزارت رفاه

استقرار5000تیم پیشگیری بهزیستی در محلات با ریسک بالای اعتیاد /23 درصد کارگران عسلویه معتادند

14میلیون و 700هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا پایان امسال

سهم مردم از درآمدهای کمیته امداد 15 درصد است

ارائه تسهیلات تامین‌اجتماعی به بازنشستگان برای خرید لوازم خانگی

از"دستگیری دلال با 200 سکه بهار آزادی در بازار تهران" تا"صحنه‌سازی بریده‌شدن گوش کودک کار"

هشدار رییس اتحادیه لبنی درباره خروج لبنیات از سبدمصرف خانوار

سنگینی کوله پشتی از 10 درصد وزن دانش آموز بیشتر نباشد

بیش از 1.5 میلیون نفر از معتادان تزریقی مبتلا به «ایدز» هستند/ اعتیاد، واکسن ندارد

لایحه «منع خشونت علیه زنان» در قوه قضائیه/ لایحه دوباره با نظراتی روبه‌رو شد

ساخت 10 هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان در 14 استان

42 میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

وجود تحریم‌ها مشکلی نداریم

46 درصد خانواده‌های تهرانی به سبک «سنتی» زندگی می‌کنند

174 مدیر زن در استان ها منصوب شدند

بهزیستی با کمبود باتری سمعک و پوشک بزرگسالان مواجه است

تهران 15 هزار معتاد متجاهر دارد

ضعف مهارت ارتباطی سبب آسیب جدی به خانواده ها شده است

عفو، توبه و اصلاح ذات البین برای تحقق عدالت ترمیمی است

استرس عامل بروز اختلالات روانی در زنان

اعطای مایحتاج تحصیلی به دانش‌آموزان تا سقف 100 هزار تومان/ برگزاری جشن عاطفه‌ها از فردا

خودزشت پندارها با جراحی به آرامش نمی‌رسند

ویدئو / چرا کارگران «هفت‌تپه» معترضند؟

مشکلات تامین تجهیزات توانبخشی درشرایط نوسانات ارزی

کودکانی که درآمدشان سه برابر پدرانشان است!

پیش‌بینی شرایط دشوار صندوق‌های بازنشستگی طی چند سال آتی/ساخت دهکده 40 هکتاری سلامت

قدرت خرید 30 درصد کاهش یافت / برنامه‌های دولت برای حمایت از دهک‌های کم‌درآمد

بدترین شکل شکنجه کودک بی توجهی به شخصیت اوست

صندوق‌های بازنشستگی نباید بنگاهداری کنند

ارائه 27 قلم کالای اساسی با ارز4200 تومانی /تخصیص 3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به اقلام پزشکی

افزایش 200 تا 300 درصدی تولید موادمخدر در استان‌های هم‌مرز با ایران

فتاح: کسی نباید در ساز ناامیدی بدمد