آریا بانو

آخرين مطالب

اجتماعي

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها/ چند دفترچه‌ای‌ها باید یکی را انتخاب کنند

آریا بانو - معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح رفع همپوشانی‌های بیمه برای افراد چند دفترچه‌ای گفت: این طرح در حال اجراست؛ شاید در این مقطع برخی افراد 2 دفترچه داشته باشند ولی زمانی که اعتبار دفترچه‌شان تمام شود، در زمان تمدید باید یکی را انتخاب کنند. ما کانال ارتباطی با بیمه سلامت داریم و آنها با همراهی تامین اجتماعی در حال رفع همپوشانی بیمه‌ای هستند.

پوشش ویژه همسر وزیر فرانسوی در نجف و نکته سنجی عراقی ها

آریا بانو - نجف اشرف - وزیر امور خارجه فرانسه که از روز دوشنبه در عراق بسر می برد، در آخرین مرحله از سفر خود امروز در نجف پس از دیدار با یکی از مراجع، از فتوای مشهور آیت الله سیستانی برای جهاد علیه داعش قدردانی کرد.

افت شدید دمای کشور/ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

آریا بانو - "نیاز کشور به 1200 پایگاه هلال احمر، وقتی نور بلای جان مردم می‌شود، پاتک پلیس به بیش از 600 مجرم و انهدام 24 باند در طرح رعد، افت شدید دمای کشور، شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست، چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها، تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهران و پیشنهاد بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال 98" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست

آریا بانو - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته شده نیست گفت: برخورد قهرآمیز به خصوص با کودکان دردی را درمان نمی‌کند، باید با کودکان برخورد مهربانانه داشت و با افرادی که رفتار خشن دارند برخورد قانونی شود.

خدمات کمیته‌امداد به خانواده‌های نیازمند در حوزه مرگ مغزی و دریافت عضو

آریا بانو - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از امضای تفاهم‌نامه با انجمن اهدای عضو ایرانیان خبر داد و گفت: خانواده‌های نیازمندی که سرپرست آنان دچار مرگ مغزی و اهدای عضو شده است، از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردار می‌شوند.

فقر سبب تاخیر تکاملی در کودکان می شود

آریا بانو - تهران- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: 85 درصد رشد مغزی انسان تا سن پنج سالگی صورت می گیرد و فقر مالی در کودکان زیر 12 ماه می تواند منجر به تاخیر تکاملی واضح در آنها شود.

برخی مسئولان نمی‌ توانند پاسخگوی مطالبات نسل جوان باشند

آریا بانو - تهران- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید کرد: این یک واقعیت است که نسل جوان روز به ‌روز به سرعت حرکت می‌ کند و برخی از ما مسئولان هنوز نتوانسته ‌ایم سرعت خودمان را با آنان یکی کنیم.

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه ها آغاز شد

آریا بانو - تهران- معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اعلام کرد: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌ های غیررسمی با هدف ایجاد کسب و کار پایدار برای زنان در 10 استان کشور آغاز شد.

آغاز «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه‌های غیررسمی»10 استان

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور گفت: در دولت دوازدهم از محل صندوق توسعه ملی، منابعی برای اشتغال زایی در قالب تسهیلات پایدار برای روستاها و تسهیلات فراگیر برای شهرها پیش بینی شده است که تا کنون حدود 40درصد آن توسط زنان جذب شده است.

آموزش‌ زیرزمینی ملوانی و خلبانی!

آریا بانو - «لباس خواب داریم مدل پرستاری ... یه بار بگیرید بپوشید ... به شوهرت بگو امشب میخوام پرستارت باشم. ببین چه حسی بهش دست میده. لباس خواب داریم مدل خلبانی. یه بار بگیر به شوهرت بگو امشب میخوایم بریم تو آسمونا پرواز کنیم، منم خلبانت میشم. مدل ملوانی. بگیر بگو امشب میخوایم بریم تو دریاها شنا کنیم.»

هفته آینده اعضای هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان مشخص می‌شوند

آریا بانو - مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 31 کاندیدای هیئت رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان تبلیغات انتخاباتی خود را شروع کرده‌اند و هفته آینده 9 عضو هیات رئیسه مجمع در کرمان مشخص می شوند.

سقوط هواپیمای حامل گوشت

آریا بانو - سقوط هواپیما در شهرک مسکونی، اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما، مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت، بیش از50 درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری و از «بهداری 57» تا «تحول 97» تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

جوانانی که به پای هم پیر نمی شوند

آریا بانو - تهران- پدیده تجرد امروز یکی از مشکلات اجتماعی شمرده می شود، پدیده ای که در صورت استمرار به تجرد قطعی یعنی گذشتن از سن ازدواج برای همیشه و مجرد ماندن تا پایان عمر منجر خواهد شد.

نقش سازمان های مردم نهاد در آموزش حقوق شهروندی

آریا بانو - تهران- سازمان های مردم نهاد با ایجاد زمینه لازم برای آشنا کردن مردم با وظایف خود و همچنین پیشگام بودن در عمل به حقوق شهروندی می توانند با فراهم بودن بسترهای لازم، نقش موثری در نهادینه ساختن این امر داشته باشند.

اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان

آریا بانو - معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور در اولین سفر استانی خود، به خراسان رضوی، در جمع خیرین و مدیران مؤسسات غیر دولتی و تشکل‌های معلولین تحت نظارت این سازمان حضور یافت و با آنان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود 19 هزار کودک

آریا بانو - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از پیگیری وضعیت حدود 19 هزار کودک بازمانده از تحصیل از سوی سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود 2400 کودک به دلیل فقر و حدود 16 هزار کودک به دلیل معلولیت، از تحصیل بازمانده بودند.

حاشیه و متن «پولی شدن معابر» / کاهش 10 درجه‌ای دما در کشور

آریا بانو - تفاهم وزراء برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس، حاشیه و متن پولی شدن معابر، وضعیت پولی "درمان" در لایحه بودجه 98، ازدواج؛ مشکلی با هزار درمان بی‌نتیجه و... از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یکشنبه 23 دی ماه است.

حدود 12 درصد تولید ناخالص ملی ایران صرف آسیب‌های مواد مخدر می‌شود

آریا بانو - دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حوزه مواد مخدر بحث پیشگیری هیچ منافاتی با اقدامات مبارزه‌ای ندارد، ما چهار هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده‌ایم و اگر این مبارزه نبود الان مواد مخدر هم مانند سیگار و قلیان شده بود.

زنگ آسیبهای اجتماعی به صدا درآمده است

آریا بانو - میزگرد ایسنا که به بررسی عوامل و بنیان‌های آسیب‌های اجتماعی پرداخته، نشان می‌دهد آسیب‌های اجتماعی، ناشی از باور به فردگرایی در میان برخی مدیران و شکاف میان نسل‌ها است.

تاکید رئیس بهزیستی بر حفظ اطلاعات ژنتیکی کشور

آریا بانو - رئیس سازمان بهزیستی کشوردر حاشیه بازدید از بنیاد خیریه ژنتیک مشهد، بر حفظ و جلوگیری از افشای اطلاعات ژنتیکی تاکید کرد و گفت: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراکزی بر کاهش تعداد معلولان در کشور تاثیر به سزایی دارد.

سکه زندگی برگشت

آریا بانو - تهران- سال ها به انواع جرایم دست زد؛ زورگیری، آدم ربایی، سرقت مسلحانه و مصرف مواد مخدر، موادی که از سیگار شروع شد و در نهایت به شیشه و توهمات ناشی از آن رسید. می گوید زندگی سالمی داشته و تحت تاثیر مواد به این روز افتاده اما اکنون متنبه شده است و روی دیگری از زندگی را بازی می کند.

ساعت کار شاغلان دارای شرایط خاص در کمیته امداد کاهش یافت

آریا بانو - تهران- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مواد 27 و 28 قانون حمایت از حقوق معلولان را برای اجرا به تمام ادارات این نهاد ابلاغ کرد. بر این اساس ساعت کار شاغلان کمیته امداد که دارای شرایط خاص هستند، 10 ساعت در هفته کاهش می یابد.

مصرف قلیان در دختران دانشجو 10 برابر شده است

آریا بانو - تهران- رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماریهای غیرواگیرگفت: 35 تا 40 درصد دانشجویان کشور تجربه مصرف قلیان را دارند و مصرف این ماده دخانی در دختران دانشجو 10 برابر افزایش یافته است.

شریعتمداری خبرداد: احصای اطلاعات حدود 130 هزار کودک بیرون مانده از مدارس

آریا بانو - وزیر رفاه با اشاره به احصای اطلاعات حدود 130 هزار کودک بیرون مانده از مدارس و انجام اقداماتی برای بازگرداندن آنها به مدارس گفت: امیدواریم بتوانیم با مسائل ریشه‌ای برخورد کنیم و چهره بازماندگی بویژه از چهره نظام آموزشی در دوره ابتدایی در آینده نه چندان دور برداشته شود.

2150 کودک تحت پوشش کمیته امداد مدرسه نمی‌روند/بسیاری در مناطق محروم با فرهنگ تحصیل آشنا نیستند

آریا بانو - رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه 340 هزار دانش آموز در مناطق با ضریب محرومیت 6 تا 9 در کمیته امداد تحت پوشش داریم اظهار کرد: امروز در این جلسه اعلام شد که حدود 2150 نفر از کودکان خانوار تحت پوشش کمیته امداد به مدرسه نرفته‌اند.

خودروسازان صدای بهزیستی را درآورند

آریا بانو - مدیرکل مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سالانه 20 هزار نفر در سوانح جاده‌ای کشته می شوند گفت: تاکنون هیچ مرکز نگهداری از معلولان یا بیمارستان سوانح سوختگی توسط شرکت‌های خودروساز احداث نشده است و این خود نشان دهنده این است که، صنایع مسئولیت اجتماعی‌شان را نمی‌پذیرند.

پدیده "ازدواج" از دید جوانان امروزی

آریا بانو - ازدواج، امر زیربنایی و مهمی است که دوام جوامع و همچنین رشد و توسعه آینده کشورها، بستگی زیادی به آن دارد. پژوهشگران کشورمان با توجه به کاهش این امر در ایران، در پژوهشی به واکاوی دلالت‌های معنایی ازدواج نزد جوانان پرداخته‌اند.

واکنش بهزیستی به فیلم برخورد ناشایست با دو کودک کار در کرمان

آریا بانو - رئیس اورژانس اجتماعی کشور از پیگیری سازمان بهزیستی درمورد وضعیت دو کودک کار که از سوی فردی که به ظاهر کارمند شهرداری کرمان بوده مجبور به خوردن گل‌هایشان شده بودند، خبر داد و گفت: کارمند خاطی از شهرداری کرمان اخراج شده است.

فرآیند بیمه رسانه‌ها و مطبوعات تسهیل می‌شود

آریا بانو - در نشست سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اعضای هیات مدیره انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی کشور مقرر شد فرآیند بیمه خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات تسهیل شود.

معرفی 14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی

آریا بانو - معاون امور فرهنگی کمیته امداد از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان نهضت سوادآموزی با هدف ریشه‌کنی بی‌سوادی در بین مددجویان این نهاد خبر داد و گفت: 14 هزار نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد در شش ماهه اول امسال به نهضت سوادآموزی معرفی شدند.

خبرهای خوش برای پرستاران در روزی به نام خودشان

آریا بانو - مقایسه اقتصادی فیلتر دوده با اتوبوس نو، واکنش سردار کمالی به یک کلیپ شاد، اخذ عوارض از تونل‌های شهری واقعیت ندارد، بوی نامطبوع پایتخت ناشی از پسماندهای آرادکوه نیست، مقایسه سرانه دانش‌آموزان با زندانیان و ... سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در روز 22 دی‌ماه است.

هشداری درباره «روانشناسان مجازی»

آریا بانو - فعالیت و ارائه خدمات روانشناسی به مردم جامعه، مسئله‌ حساس و پرچالشی است؛ خدماتی که اگر به طور صحیح و در راستای رفع مشکلات افراد ارائه شود می‌تواند جامعه را به مسیر درست هدایت کند، در غیر این صورت جامعه به بیراهه کشیده می‌شود. اما در دنیای مدرنی که فضای مجازی با دنیای واقعی رقابت تنگاتنگی پیدا کرده شاهد بروز چالش‌هایی در زمینه روانشناسی هستیم؛ افرادی که تحت عنوان روانشناس در فضای مجازی به مراجعه‌کنندگان خود مشاوره می‌دهند. اما به راستی چند نفر از این روانشناسان نه در دنیای مجازی بلکه در واقعیت "روانشناس‌" هستند؟.

تلاش دولت برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان/تخفیف 50 درصدی هتل‌های جهانگردی برای پرستاران

آریا بانو - رئیس صندوق بازنشستگی کشور از تلاش دولت برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: در عین حال به مناسبت هفته پرستار تخفیفی 50 درصدی برای استفاده پرستاران و خانواده‌هایشان از هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی کشور اعمال می‌شود.

خرید و فروش مجازی دخترکان عراقی

آریا بانو - بغداد - نهاد قضایی عراق، گزارشی از فعالیت باندهای قاچاق انسان در عراق و خرید و فروش زنان و دختر بچه های عراقی و خارجی در این کشور به قیمت سه تا چهار هزار دلار منتشر کرد.

ابتکار:هدف غایی دولت رسیدن به عدالت جنسیتی است

آریا بانو - تهران- معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در ستاد ملی زن و خانواده، سیاست های مربوط به شاخص های عدالت جنسیتی تصویب و برای اجرا به همه دستگاه ها ابلاغ شده و هدف غایی آن دستیابی به عدالت جنسیتی است.

14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سوادآموزی معرفی شدند

آریا بانو - تهران- معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در 6 ماهه اول امسال 14 هزار نفر از افراد تحت حمایت این نهاد به نهضت سوادآموزی معرفی شدند که مراحل سوادآموزی و ارائه مدرک به این افراد در حال انجام است.

مرگ پایان کبوتر نیست

آریا بانو - تهران- اینجا مثل خانواده شده ایم. تصویر دیگری از مرگ داریم. معتقدیم مرگ روی دیگر سکه زندگی است. مرگ پایان کبوتر نیست. مرگ تولد دوباره در سرزمین دیگر است مثل باران می ماند، مثل تن کردن لباس جدید. عزیزی که از دست می رود، جاودانه می شود.

پشیمانی پس از عزیزکشی

آریا بانو - تهران- چگونه می شود که دستت آلوده به خون عزیزت می شود؟ اینکه طناب مرگ را بر گردن عزیزت گره کنی و آن قدر بفشاری تا به زندگی اش خاتمه دهی، این بی رحمی و سنگدلی به یک باره از کجا آمده و چگونه جان عزیزانت را می گیری و دم نمی زنی؟

ابتکار: خانواده‌ها دچار اختلال ارتباطی شده‌اند

آریا بانو - معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در ستاد ملی زن و خانواده، سیاست‌های مربوط به شاخص های عدالت جنسیتی تصویب و برای اجرا به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده و هدف غایی آن دستیابی به عدالت جنسیتی است.

پوست دستش کلفت‌تر از همسالانش است

آریا بانو - آنقدر در این سن و سال کم، کار کرده که پوست دستش کلفت‌تر از سایر همسالانش است و می‌توان او را مردی در لباس کودکانه دید که به تنهایی می‌تواند یک مغازه را مدیریت کند و از پس حساب و کتاب صندوق مغازه گرفته تا تمیز کردن، چیدن اجناس و سر و کله زدن با مشتریان برآید.

برطرف شدن ایرادات بهزیستی به «کهریزک»/ صدور مجوز بعد از معرفی کادر درمان

آریا بانو - مدیرکل بهزیستی استان تهران از برطرف شدن عمده ایرادات فیزیکی مرکز نگهداری از معتادان متجاهر «کهریزک» از سوی نیروی انتظامی خبر داد و گفت: به محض معرفی کادر درمانی و تخصصی این مرکز، مجوز فعالیت آن از سوی بهزیستی صادر می‌شود.

انتقاد از نگاه امنیتی صدا و سیما به فعالیت سمن‌های حوزه جوانان

آریا بانو - مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از پخش مستند «خارج از دید» که در آن تفکیکی بین فعالیت‌های داوطلبانه تشکل‌های مردم‌نهاد از فعالیت‌های براندازانه قائل نشده بود، از نگارش نامه‌ای از سوی جمعی از اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان در واکنش به این برنامه خبر داد.

«مهریه»؛ اهرم فشار زنان برای مصالحه و معامله ؟

آریا بانو - دستیار حقوق شهروندی رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تعیین مهریه‌های نامتعارف میان زوجین می‌گوید: مهمترین اقدام در جهت کاهش مهریه‌های نامتعارف، رفع تبعیض حقوقی موجود علیه زنان است چراکه در بیشتر مواقع قصد زنان از مطالبه مهریه وصول آن نیست، بلکه آنها با هدف مصالحه و معامله برای دریافت حقوق شهروندی و مدنی خود از مهریه به عنوان اهرم فشاری استفاده می‌کنند.

ضرورت تقویت تعاونی‌های زنان

آریا بانو - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بی‌شک ضرورت تقویت تعاونی‌های موجود زنان و ارتقای آن با فناوری‌ها و رویکردهای نوین از طریق کمک به ایجاد تعاونی‌های جدید با توجه به ظرفیت نیروی تحصیل کرده کشور و ایجاد اشتغال از طریق تعاونی‌ها امکان‌پذیر است.

ابتکار: درصد کمی از آموزش های زنان به اشتغال منتهی شده است

آریا بانو - تهران- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با انتقاد از برخی آموزش‌های بی سرانجام در حوزه اشتغال بانوان گفت: چه در حوزه زنان روستایی، چه زنان تحصیل کرده و چه زنان سرپرست خانوار آموزش فراوانی ارائه شده ولی درصد کمی به اشتغال منتهی شده است.

بازخوانی 5 ویدئوی پربحث و جنجالی در فضای مجازی

آریا بانو - اولش آنقدرها هم عاشق خشونت نبودیم. خلاف‌سنگین مجرمان مجازی، پخش‌کردن فیلم عروسی‌ آدم‌معروف‌ها بود. البته قبل‌تر از آن، ته فیلم‌های VHS حتی تصاویری از فیلم عروسی آدم‌های معمولی هم به چشم می‌خورد. به هر حال گذشت و گذشت؛ فیلم‌های خصوصی تولدها و عروسی‌ها جای خودش را داد به فیلم‌هایی از فحاشی، کتک‌کاری، خودکشی و هرآنچه که راوی خشونت باشد؛ خشونت محض!

آخرین خبرها از پلاسکوی جدید و تغییرات طرح ترافیک

آریا بانو - اداره اخبار اجتماعی ایسنا امروز خبرهایی از حذف دروس پیش‌نیاز، شروط پلیس برای تغییر در طرح ترافیک، هشدار در مورد آنفلوآنزا، آخرین وضعیت پلاسکو و ... را منتشر کرده است.

سعیدی‌ها و جهرمی‌ها را بیشتر دریابیم

آریا بانو - یکی از فعالان حوزه جوانان با اشاره به جوانان موفقی که در سال‌های اخیر منشاء ایجاد تحولات اجتماعی در کشور بوده‌اند، بر لزوم جوان‌گرایی و توجه به این آینده‌سازان تاکید کرد.

خدا مرا بخشید، تو هم ببخش

آریا بانو - تهران- من یک مددجو هستم. از زندان آزاد شده ام و می خواهم زندگی سالمی داشته باشم. می خواهم برای بهتر بودن بجنگم. تاوان اشتباهاتم را داده ام اما هنوز انگ زندانی را به دوش می کشم. می خواستم بگویم خدا مرا بخشیده. تو هم ببخش.

مذاکره برای کاهش تخفیف مجازات قاچاقچیان و افزایش ماندگاری در زندان

آریا بانو - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت که با توافق‌هایی که با دستگاه‌های مختلف صورت گرفته، معتادان پس از بازپروری و مهارت آموزی به شکل مفید به جامعه باز می گردند.

کودک همسری، محصول فقر فرهنگی و اقتصادی

آریا بانو - قزوین - کودک همسری پدیده ای است که کارشناسان حوزه اجتماعی اعتقاد دارند دلیل اصلی آن را باید نتیجه و محصول فقر فرهنگی و اقتصادی خانواده ها دانست.

وزارت کار درباره کودکان خیابانی پاسخگو باشد

آریا بانو - تهران- معاون دادستان کل کشور در امور حقوق عامه گفت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابانی خیلی جدی ورود کرده و پیگیر باشد و باید به صورت جدی پاسخگو باشد.

زمین‌های بازی که جان می‌گیرند

آریا بانو - مدیر کل استاندارد استان یزد در مورد استاندارد تجهیزات و فضای زمین‌های بازی شهرستان میبد ابراز نگرانی کرد و از مسئولان و متصدیان امر خواست تا قبل از بروز آسیب‌های جسمی و جانی استفاده‌کنندگان، در مورد آنها نظارت بیشتری داشته باشند.

تکالیف کارفرما در برابر کارگر حادثه دیده

آریا بانو - براساس ماده 65 قانون تأمین‌اجتماعی، درصورت وقوع حادثه ناشی از کار، کارفرما مکلف است اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدید وضعیت‌ حادثه دیده انجام دهد و گزارش حادثه را ظرف 3 روز اداری از تاریخ وقوع به صورت کتبی به سازمان تأمین‌اجتماعی اطلاع دهد.

از حجاب تا ماجرای سیرجان در آیینه فضای مجازی

آریا بانو - تهران- حجاب و صفرهای پول ملی دو مساله ای است که کاربران توییتر این روزها در مورد تداوم موجودیت یا حذفش با یکدیگر به تناظر نشسته اند؛ برخی از لزوم تداوم وضعیت کنونی سخن می گویند و برخی دیگر بر بازنگری و تغییر در این دو مساله تاکید می کنند.

دو انتصاب در سازمان تامین اجتماعی

آریا بانو - سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ضمن تقدیر از سرپرست سابق معاونت اقتصادی و برنامه ریزی و همچنین مدیرکل سابق دفتر بازرسی مدیرعامل، به ترتیب "حسین امیری گنجه" و "محمدرضا احمدی" را به سمت سرپرستی معاونت اقتصادی و مدیرکل دفتر بازرسی منصوب کرد.

شکایت از یک عضو شورای شهر تهران به دلیل «توئیت‌هایش»

آریا بانو - واکنش تندگویان به احتمال فیلترینگ اینستاگرام، شکایت از عضو شورای شهر تهران به دلیل «توئیت‌هایش»، زیرمیزی به «درمان» بازمی‌گردد، از سرخط های اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه (17 دی‌ماه) است.

بیمه زنان خانه‌دار؛ چتری روی سر زنان بدون درآمد

آریا بانو - ‌رئیس و کارشناس ارشد امور فنی و بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: همه زنانی که شاغل نیستند و حق بیمه برای‌شان رد نمی‌شود، می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار بگیرند.

زنان بومی آمریکا 2.5برابر دیگر زنان در معرض هتک حرمت جنسی هستند

آریا بانو - تهران - آمار دولتی آمریکا نشان می دهد که زنان بومی در این کشور 2.5 برابر بیش از دیگر زنان، در معرض خطر هتک حرمت جنسی هستند؛ وضعیتی که از نادیده گرفته شدن حقوق این قشر از زنان در آمریکا حکایت دارد.

طعنه‌ای به نمایندگان درخصوص ازدواج زودهنگام کودکان

آریا بانو - دستیار حقوق شهروندی معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، همزمان با رد طرح افزایش سن ازدواج کودکان در مجلس گفت: این طرح در شورای فقهی و حقوقی معاونت امور زنان در دستور کار قرار گرفته و این معاونت بنا دارد که این مسئله را بار دیگر به شکل یک لایحه مطرح کند.

بهزیستی چوب لای چرخ «کهریزک» نمی‌گذارد؛ ایرادات را رفع کنید

آریا بانو - مدیرکل بهزیستی استان تهران در مورد صدور مجوز مرکز ساماندهی معتادان متجاهر «سروش» گفت: طی بازدید تیمی اخیر ایرادهای سازمان بهزیستی برطرف نشده بودند و بهزیستی آمادگی دارد بلافاصله بعد از برطرف شدن ایرادات مذکور مجوز مرکز را صادر کند.

ایراد کمیسیون حقوقی به طرح کودک همسری قابل حل است

آریا بانو - دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص کودک همسری، گفت: آنچه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح می کند مربوط به بعد قانونی طرح کودک همسری است و ایراد این کمیسیون به کودک همسری مربوط به جامعیت این قانون و ضمانت‌های اجرایی آن بوده که قابل حل است.

ساعی: وام 15 میلیون تومانی ازدواج برای زوجین، چندان راهگشا نیست

آریا بانو - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل تحریم‌ها و کاهش صادرات نفت، بودجه 98 انقباضی نوشته شده است، اما جا دارد کمی ردیف بودجه‌ها جابجا شود تا به موضوع ازدواج که یک امر مهم در جامعه است، نگاه ویژه‌ای شود.

سامانه اطلس زنان و خانواده در مرحله نهایی است

آریا بانو - تهران- معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: سامانه اطلس وضعیت زنان و خانواده طراحی شده و اکنون در مرحله نهایی شدن است. این سامانه در پورتال معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار می گیرد و کاربران می توانند از داده های آن استفاده کنند.

82 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شد

آریا بانو - ‌تهران- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در ٩ ماهه امسال 82 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در سطح کشور ایجاد شده است تا این افراد به خودکفایی برسند.

تخریب بولدوزری مناطق حاشیه ای آسیب های اجتماعی را پخش می کند

آریا بانو - تهران- عضو هیات رئیسه منطقه آسیا و اقیانوسیه فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی گفت: تخریب بولدوزری مناطق حاشیه نشین تاثیر پایدار و ماندگار ندارد و باعث پخش شدن آسیب های اجتماعی می شود و البته تجربه آن را در مناطقی مانند خاک سفید یا مناطقی در استان های دیگر داریم.

واکنش تندگویان به احتمال فیلترینگ اینستاگرام: «موسسه فیلترینگ» باز کنیم

آریا بانو - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با انتقاد از اظهارات مطرح شده در مورد فیلترینگ اینستاگرام گفت: با این اقدام تصمیم‌گیران فیلترینگ در کشور، تقریبا هیچ ایرانی نیست که تلفن همراه هوشمند داشته باشد، اما روی تلفن همراهش فیلترشکن نصب نکرده باشد و به عبارتی تقریبا تمام کاربران ایرانی فضای مجازی یک فیلتر شکن هم دارند.

6 درصد دختران زیر 14 سال ازدواج می کنند

آریا بانو - تهران- نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: کودک همسری هنوز در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد. 6 درصد دختران در سنین 10 تا 14 سال ازدواج می کنند و بسیاری از آنان بعد 30 سالگی در خطر سرطان هستند.

برخی فرزندان طلاق خوشبخت‌ترند

آریا بانو - عضو هیات علمی دانشگاه یزد با اشاره به اهمیت موضوع طلاق عاطفی در خانواده‌ها، فرزندان طلاق را گاهی خوشبخت‌تر از فرزندان دعوا خواند.

اعتیادآورترین مخدرهای جهان

آریا بانو - از دیدگاه متخصصان مختلف، میزان اعتیادآوری یک ماده مخدر از جنبه‌های مختلفی مانند آسیب‌هایی که ایجاد می‌کند، قیمت آن، میزانی که این ماده سیستم دوپامین مغز را فعال می‌کند، میزان اثرگذاری آن از نظر مردم، شدت عواملی که در ترک این ماده مخدر نقش دارند و نیز مدت زمانی که با مصرف آن فرد در دام این ماده مخدر می‌افتد، شناخته می‌شود.

سیاست‌های جدید برای مدیریت بنگاه‌های صندوق بازنشستگی کشوری

آریا بانو - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به دستور رئیس جمهوری در ضرورت خروج از بنگاه‌داری صندوق‌های بازنشستگی، گفت: در همین راستا تعیین تکلیف شرکت‌های مشترک صندوق با شستا به زودی معلوم خواهد شد. مهم برای ما رسیدن به ادبیاتی مشترک با شستا است و اینکه با توجه به حساسیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، باید برای شرکت‌های مشترک صندوق بازنشستگی و شستا به یک توافق و جمع بندی نهایی برسیم.

تذکر معاونت جوانان درباره پخش مستندی از صدا و سیما

آریا بانو - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از پخش برنامه مستندی در صدا و سیما که در آن تفکیکی بین فعالیت‌های داوطلبانه تشکل‌های مردم‌نهاد از موسسات برانداز، قائل نشده بودند، انتقاد کرد و از تذکر کتبی این معاونت به صدا و سیما خبر داد.

آغاز تغییرات در وزارت بهداشت/شرایط پذیرش بدون کنکور در نیم‌ترم بهمن

آریا بانو - آغاز تغییر و تحولات در وزارت بهداشت، ‌بهره‌برداری از 100 مرکز ترک الکل دولتی در بهمن‌ماه، نام‌گذاری خیابانی در منطقه 3 به نام «شهدای سانچی»، تهیه گزارشی درباره «بوی نامطبوع» در کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران و... از جمله مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در 16 دی ماه بودند.

ساير مطالب

17 انجمن اسلامی دانشگاه تهران در باره کودک همسری نامه نوشتند

کودک همسری ناقض حقوق کودکان است

افزایش 35 درصدی مددجویان خوزستان در 9 ماه

چند مصرفی موادمخدر عملکرد مغز را مختل می‌کند

مطالعات زنان دانشگاه تهران و مسائل نوپدید جامعه

تنهایی زنان خانه دار، احتمال افسردگی را بیشتر می کند

خانواده ها نگران سلامت فضای مجازی هستند

معلولان نمی خواهند قانون روی زمین بماند

مسدودسازی فضای مجازی اشتباه است

جایگاه شاعران زن در فضای مردسالارانه شعر معاصر

ویدئو / جزئیات دریافت بسته‌های حمایتی دولت

حذف ردیف «بیمه اعتیاد» در لایحه بودجه 98 !

تجمع تعدادی از معلولان مقابل مجلس

تامین‌اجتماعی در ازای چک‌های «بابک زنجانی» هیچ‌ تعهدی به شرکت نفت ندارد

قلمِ زنان خوشنویس روان نمی‌چرخد

همسران شهدا و ایثارگران با 25 سال سابقه بازنشسته می شوند

بررسی تطبیقی حقوق زن در قرآن و اعلامیه جهانی حقوق بشر

اعلامیه اسلامی حقوق بشر

شعله‌ور شدن بیماری‌های روانی با مصرف موادمخدر صنعتی

استفاده از رسانه‌های اجتماعی و ارتباطش با نشانه‌های افسردگی در دختران

حرف‌های "هاشمی" بعد از استعفاء

پدیده کم‌سابقه کاهش جمعیت در چین

مرگ «گل‌ بس» ضرورت ایجاد گرمخانه در شیراز را عیان کرد

نقش زنان در چهار دهه انقلاب واکاوی می شود

خانه باید سبز باشد

معتادان متجاهر شوش و هرندی ساماندهی می‌شوند

شناسایی «بازماندگان از تحصیل» با کمک وزارت ارتباطات/ آمار بازماندگی درحال افزایش است

کاهش نرخ مهاجرت به اروپا

مجمع جهانی اقتصاد میزان شکاف جنسیتی در ایران را اعلام کرد

مریم السادات محقق داماد:آیا عقد نکاح کتبی از منظر فقها و قانون گذار ایران صحیح است؟

نشست پایانی چالش های حقوق زنان در فقه؛حضرت آیت الله صانعی: نواندیشی فقهی به معنای بی احترامی به بزرگان نیست

اینفوگرافی / نرخ بیکاری و اشتغال ایران در پائیز 1397

دو سوم مراکز درمان اعتیاد تهران فاقد مجوزند

سازمان تامین اجتماعی پرچمدار خوشرویی است

بیش از 2200 پناهجو در سال 2018 غرق شدند

شکست کره جنوبی در برنامه "افزایش نرخ تولد"

تهران امروز با بحران هویت محله‌ای روبروست

فرزند بهزیستی، مشاور جوان رییس بهزیستی شد

پیگیری وضعیت «کارتن‌خوابی که می‌توانست امام‌جماعت شود»

همکاری معاونت جوانان و وزارت ارتباطات برای تولید محتوا در فضای مجازی

هدیه شوم فیلترینگ به کودکان ایرانی!

ریشه‌های خیانت به همسر از نگاه یک روانشناس

کودکان هم شهروند هستند

ازدواج و اشتغال جوانان، دغدغه اصلی وزارت ورزش و جوانان

روزی با «بوی مرموز»

ابتکار: بودجه معاونت زنان ریاست جمهوری انقباضی است

فعالیت 2000 مرکز غیردولتی کاردرمانی در کشور

اوضاع دردناک 19 روستا به روایت آقای جعفری

چک‌های تامین اجتماعی از "بابک زنجانی" پس گرفته شد

کتاب صوتی «آرزو» منتشر شد

50 درصد زنان کارمند کشور در آموزش و پرورش شاغلند

ایرادهای بهزیستی به کهریزک

ثبت نام سفرهای نوروزی بازنشستگان از اول اسفند

موفقیت فنلاند در زمینه مقابله با معضل بی‌خانمانی

آسیب‌های اجتماعی روند افزاینده دارد

پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد / پنجشنبه تهران برفی می‌شود

زنگ خطر نرخ اعتیاد دبیرستانی‌ها /رایزنی برای شناسایی اموال قاچاقچیان

واکاوی تب کریسمسی ایرانی‌ها در فضای مجازی

اپلیکیشن «باجه شهروندی» ارتباطی با تأمین اجتماعی ندارد/خدمات غیرحضوری رایگان است

افزایش 5 درصدی کشفیات مواد مخدر در یک هفته اخیر

امر خیر را به سمت توانمندسازی جامعه هدایت کنیم

اندونزی با برگزاری مراسم ازدواج مشترک 500 زوج وارد سال 2019شد

کودکان معلول، ثمره تلخ پایبندی غیراصولی به برخی رسوم

حواشی یک موسسه خیریه و دستور وزیررفاه

استارت آپ ها مورد حمایت قرار می گیرند

عوامل موثر بر احتمال افزایش مصرف مواد مخدر بین دانشجویان و جوانان

تهیه نرم افزاری جدید برای ارائه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی

افزایش قربانیان اوردوز در بین کودکان و نوجوانان آمریکایی

معاون رئیس جمهور: دولت شرایط دشوار تحریم را انکار نمی‌کند

حوادث پی‌درپی و استقامت روانی مردم

اظهارنظر مشاور وزیر بهداشت درباره استعفای قاضی‌زاده هاشمی

رفع اختلالات ارتباطی در خانواده از برنامه های دولت است

تلاش شهرداری تهران برای ارتقای سلامت اجتماعی جوانان و زنان

گسترش مراکز نیکوکاری در پایتخت و روستاهای استان تهران

واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی

ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

فوت یکی از زنان حادثه آتش‌سوزی کمپ قرچک

دیده نشدن؛ رنج مضاعف زنان کارگر فصلی در مازندران

ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد

درصد جانبازی رزمندگان فاقد مدارک بالینی بررسی می شود

بسته حمایتی دولت به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد

«گل» سکوی اعتیاد به هروئین و شیشه شده است

بودجه هزار میلیاردی برای پزشک خانواده کافی نیست

می‌خواهند از مفهوم عدالت جنسیتی به مفهوم بی‌جنسیتی برسند

امضای تفاهم‌نامه میان وزارت نیرو و معاونت امور زنان و خانواده

چراغ سبز شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حل موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

وقتی هیچ مایه‌ای برای حیات نیست!

روش‌های نوبت دهی شعب تامین اجتماعی

مومنی: اقدامات بسیج برای حفظ انقلاب اسلامی است

شناسایی تمایلات به خودکشی با استفاده از واقعیت مجازی

از ماجرای قهر محسن هاشمی در شورا تا حمله ناجوانمردانه به وزیر بهداشت

16 عروس زیر 15 سال در خراسان شمالی طلاق را تجربه کردند

رد عشق روی بوم

زندانیان آزاد شده را به جامعه برگردانیم

پریشان با موی سپید

یک نفس عمیق

گلایه از ساعت حضور دانش‌آموزان ابتدایی در مدارس

کلید بهشت را به قبادی دانا دادم/تولید فقر را متوقف کنیم

اینفوگرافی / آمار ازدواج کودکان در ایران

قبادی دانا در سازمان بهزیستی معارفه شد

هیچ کجای دنیا آموزش و پرورش خود را دست بخش خصوصی نمی‌دهد

وضعیت مناسب‌سازی معابر شهر قابل قبول نیست

اولین نماز با چادر مهربانی

اینجا بخشی از ایران است

استاندار: تهران بیش از همه استان ها آسیب های اجتماعی دارد

«کودک همسری»؛ طرحی که نه «رای» آورد و نه «رد» شد!

چرا محدود کردن استفاده از تکنولوژی خوب است؟

الگوی معلولان موفق در گذر از مشکلات

یک قابلمه بزرگ برای مادرم

زنان در کلان حرکت تاریخی جامعه نقش اساسی دارند

خانواده بی سرپرست؛ به بهانه فیلم مستند «زیر حکم»

ویدئو / مشتاقان سوادآموزی

برنامه ستاد مبارزه با موادمخدر برای بی‌اثر کردن سوابق معتادان

وزیر علوم: تفاوت‌ جنسیتی در جذب هیات علمی هرگز مطرح نیست

بطحایی: وسایل گرمایشی 150 هزار کلاس درس ایمن نیست

اعتقادی به رها کردن وظایف درمانی سازمان تامین اجتماعی ندارم

از آخرین اخبار اتوبوس حادثه«علوم و تحقیقات» تا سهم شهرداری در بودجه 98

مشکلات «کافه دانتیسم» برای ادامه کار / اعزام کودکان به دیگر کافه‌ها

می خواهم درس بخوانم

ازدواج دختران کودک زندگیشان را تباه می کند

تلاش برای تصویب طرح مقابله با کودک‌همسری در صحن مجلس

پیشنهاد 25 میلیونی معاونت جوانان برای «وام ازدواج»

کامنت‌های بووووووق‌دار زیر صفحه سلبریتی‌ها

تندگویان: کاش به احترام دانشجویان عزای عمومی اعلام کنیم

از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات تا واگذاری 1000 کودک بیمار برای فرزندخواندگی

پرداخت 150 هزار وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد

خطر پنهان اسباب‌بازی‌های هوشمند

آبرامیان:‌ طرح کودک همسری پس از رفع ابهامات طی مصوبه‌ای تقدیم صحن علنی مجلس می‌شود

قانون تسهیل ازدواج اصلاح می شود

لزوم ایجاد خزانه‌داری متمرکز برای شفافیت در بودجه و کاهش فساد

واگذاری بیش از هزار کودک برای «فرزندخواندگی» در تهران

پیام تسلیت "فتاح" در پی ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی

مرگ 9 بی‌خانمان در سرمای شدید آلمان

افزایش شمار بی خانمان‌ها در آمریکا

خود ضعیف پنداری- علیرضا شاه فضل *

آستانه تحمل افراد جامعه با رفتار مسئولان ارتباط دارد

وام ازدواج جوانان 15 میلیون تومان باقی ماند

بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز بسته حمایتی دریافت نکرده اند

تمرین «با هم دیدن»

واگذاری بیش از هزار کودک بیمار برای «فرزندخواندگی»

قراری که در طرح کودک همسری محقق نشد

باید ذهن را از تفکرات غلط و کلیشه‌ای غرب در مسئله زن تخلیه کرد/ «سلامت، امنیت و آرامش زن در خانواده» مسئله اصلی است

کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی‌ها!

اینفوگرافی / چهار واقعه حیاتی ایرانیان در سال 97

تغییر در ماده 1041 موجب افزایش ازدواج‌های ثبت نشده می‌شود

شاخص های عدالت جنسیتی در بودجه سال 98 دستگاه ها گنجانده شد

ثبت‌نام جاماندگان دریافت «سبدهای حمایتی» به‌زودی

جزئیاتی از قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

تشریح اقدامات انجام شده برای معتادان متجاهر در فشافویه

اجرای پروژه نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی