آریا بانو

آخرين مطالب

اجتماعي

چرا برخی به "طالع‌بینی" علاقه‌مندند؟

آریا بانو - یک روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه درباره علت گرایش افراد به "طالع‌بینی" گفت: مراجعه‌کنندگان به "طالع‌بین‌ها" افرادی هستند که از اعتماد به نفس کمی برخوردارند؛ حال آنکه فالگیرها و طالع‌بین‌ها از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار و در حین مکالمه نکاتی را درباره مراجعه‌کنندگان‌شان دریافت و بر اساس همان، جملات دلگرم کننده‌ای به آنها می‌گویند.

ابراز امیدواری برای خرید یک عکس توسط علی دایی

آریا بانو - کامبیز دیرباز هنگامی که در نمایشگاه عکسی با محوریت زلزله کرمانشاه، با عکسی از علی دایی در منطقه زلزله‌زده مواجه شد؛ ابراز امیدواری کرد که دایی این تابلوی عکس را خریداری کند. طبق گفته مسئولان برگزارکننده این نمایشگاه، قرار است عواید فروش عکس‌ها صرف ساخت مدرسه‌ای در منطقه زلزله‌زده شود.

"از خبر خوش برای بیماران خاص" تا "آش کشک خاله‌اتم"

آریا بانو - ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم،توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری،نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا،باران و مه گرفتگی در جاده‌های 9 استان وخبر خوش برای بیماران خاص از اخبار مهم اداره اجتماعی ایسنا در بیست و یکمین روز آبان ماه هستند.

طرح پیشگیری از خشونت اجرا می شود

آریا بانو - تهران- معاون مدیرکل پیشگیری های مردمی و نهادهای مدنی قوه قضاییه از اجرای طرح پیشگیری از خشونت با همکاری سازمان های اجتماعی خبر داد.

دستگاهها شاغلان ایثارگر را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند

آریا بانو - تهران- معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستگاه‌ های اجرایی موظف هستند از اول آبان ماه امسال بیمه تکمیلی درمان ایثارگران شاغل و بازنشسته دستگاه خود را برقرار کنند.

ارزش سهام عدالت به 14میلیون تومان رسید

آریا بانو - معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در دوران تحریم، از منابع خارجی استفاده خواهیم کرد و نباید بگذاریم راه منابع خارجی به کشور بسته شود.

آمارهایی از میزان تحصیلات زنان

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در اموز زنان و خانواده با ارائه آماری از میزان تحصیلات زنان و مردان در دانشگاه‌های کشور، گفت: نسبت درصد زنان و مردان در مقطع کارشناسی مساوی است. در کارشناسی ارشد تعداد بانوان بیشتر از مردان است اما ناگهان در مقطع دکتری حضور زنان کاهش چشمگیری دارد و سهم زنان به عنوان پژوهشگر در سال 2015 در زمینه های پژوهش، توسعه پایدار، امنیت و صلح در حال نوسان است.

سن اعتیاد حدود 25 سال است

آریا بانو - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر 12 درصد بودجه ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص می دهد و روا نیست که در این اوضاع اقتصادی چنین رقمی خرج این مبارزه شود.

خسارت 199000 میلیاردی موادمخدر بر اقتصاد ایران

آریا بانو - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، نخستین دغدغه مردم را اعتیاد و مواد مخدر خواند و بر انجام اقدامات خلاقانه و مبتکرانه در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

رسوایی کودک آزاری به نیوزیلند رسید

آریا بانو - کوالالامپور- درحالیکه تحقیقات دولت استرالیا در مورد کودک آزاری به اتمام نرسیده ، همسایه اش نیوزیلند نیز اعلام کرد: کمیسیون سلطنتی این کشور شکایات هزاران نفر در مورد کودک آزاری در بسیاری از مراکز دولتی ،کلیساها و سازمان های وابسته به آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

خانه مادری در میان کوچه های تنگ

آریا بانو - تهران- اینجا دروازه غار است. در میان کوچه های تنگ و فرسوده، خانه ای وجود دارد که هیچ شباهتی به خانه های دیگر این منطقه ندارد. حوض آبی وسط حیاط، دار و درختان و بازی رنگ روی دیوارهای آجری حس خانه مادری را در خاطره زنده می کند.

آموزش مهارت به زنان سرپرست خانوار ادامه دارد

آریا بانو - شیراز- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت:با هدف توسعه کسب و کار و کارآفرینی و توان افزایی زنان، دوره های آموزشی برای آنان برگزار شده و تداوم دارد تا بتوانند در حوزه بنگاه داری و کارآفرینی نیز فعالیت کنند.

ابتکار: 16 درصد مدیران کشور زنان هستند

آریا بانو - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: هدف از تحریم‌های یک جانبه و زورمدارانه، وجود فشارهای سیاسی و اقتصادی ایران، تضعیف وحدت ملی و احساس سرخوردگی است.

سمفونی «امید» میان مُردگان

آریا بانو - درست در میانه گورستانی که صدها نفر از اهالی سرپل ذهاب در آن به خواب ابدی رفته‌اند، "سیران" و همسرش در یکی از ده‌ها کانکسی که چندماه پس از آن نیمه شب هولناک به آن پناه بردند، در انتظار تولد کودکی هستند که قرار است اسفند ماه متولد شود و نمادی باشد برای زندگی و امید در یک گورستان.

"شریعتمداری" در شرایط خاص عهده دار وزارت شد

آریا بانو - سرپرست سابق وزارت رفاه با بیان اینکه در این مدت 400 هزار معلول را جزو مستمری بگیران قرار دادیم، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ایجاد اشتغال روستایی گفت: 1.5میلیارد دلار که برای به فعلیت درآوردن مزیت نسبی و اشتغال پایدار مطرح بود صرف شد که چهار بانک در آن مشارکت داشتند.

ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم

آریا بانو - وزیر سابق رفاه با بیان اینکه این پنج سال زود گذشت گفت: خوشحالم که با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم. او سنگ زیرین است و دوران تلخی می‌گذراند و با سختی کار می‌کند و سرمایه اجتماعی‌اش را به میدان آورده است. در اوضاع پر از شایعه، تهمت ، افترا، زدن و له کردن و هول دادن آنها که بمانند و بایستند، بسیار ارزشمند است.

شریعتمداری: نتوانسته‌ایم دیوار بلندی برای رفاه اقشار بسازیم

آریا بانو - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم دیوار بلندی برای رفاه اقشار و رفع فقر از توده‌های محروم بسازیم گفت: چند سال قبل مددجویان نهایت با 50 هزار تومان گذران زندگی می‌کردند که امروز به 550 هزار تومان و با احتساب یارانه به حدود 700 هزار تومان برای خانوار پنج نفره تحت پوشش رسیده است.

مددکاری اجتماعی 61 ساله شد؛ تاکید بر لزوم پوست‌اندازی این حوزه

آریا بانو - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه بر لزوم بازنگری در رویکرد مددکاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: مددکاری اجتماعی باید رویکرد پیشگیری و توسعه سازمان‌های مردم نهاد را سرلوحه خود قرار دهد.

برنامه "ربیعی" برای روزهای پس از وزارت

آریا بانو - وزیرسابق رفاه در پاسخ به اینکه از حالا به بعد می‌خواهید چه کنید؟ گفت: به آقای روحانی برای ساماندهی گفت وگوی اجتماعی قول دادم تا کاری را انجام دهم؛ بدون پست و بدون حکم. استاد تمام دانشگاه هستم و 10 واحد درس در دانشگاه گرفتم و خیریه‌ای را اداره می‌کنم و اکنون عازم چابهارم و می‌خواهم به مناطق محروم سفر کنم.

تغییر رئیس بنیاد شهید تکذیب شد

آریا بانو - تهران- مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر تغییر معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تکذیب کرد.

از وضعیت کرمانشاه یکسال پس از زلزله تا برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران

آریا بانو - 365 روز بعد از فاجعه و احوال بهداشت و درمان کرمانشاهیان، حقوقی که فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از آنها محروم هستند، ‌ ورود سامانه بارشی جدید به کشور و... از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در روز 20 آبان ماه هستند.

ارائه درمان‌های نوین ارتودنسی در ایران/استفاده از پلاک‌های ارتودنسی شفاف برای رضایت بیماران

آریا بانو - عضو هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست‌های ایران از ارائه درمان‌های نوین در حوزه ارتودنسی در سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست‌های ایران خبر داد.

شورای توسعه تعاون بانوان در کشور تشکیل می شود

آریا بانو - کرج- مشاور امور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد: شورای توسعه تعاون بانوان با هدف افزایش مشارکت های این قشر در فعالیت های اقتصادی کشور به زودی تشکیل می شود.

آمادگی ایران برای انتقال تجارب مبارزه با مواد مخدر

آریا بانو - مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با موضوع مبارزه با مواد مخدر و انتقال تجارب در حوزه‌های کاهش تقاضا و عرضه مواد مخدر به نمایندگان اعزامی از کشورهای عضو طرح کلمبو خبر داد.

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی تابوها را شکست

آریا بانو - تهران- رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در روز گذشته در ورزشگاه آزادی توانست تابوی حضور زنان در ورزشگاه ها را بشکند.

جوانان باید از پیامدهای ازدواج سفید آگاه باشند

آریا بانو - تهران- وزیر ورزش و جوانان گفت: داشتن نگاه امنیتی به ازدواج سفید اشتباه هست، جوانان باید از پیامدهای ازدواج سفید آگاه شوند و از آن دوری کنند.

مشاوره پیش از ازدواج آمار طلاق را 25 درصد کاهش داد

آریا بانو - تهران- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: با توجه به همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی و طلاق در بین جوانان استان هایی هستیم که در آنها مشاوره پیش از ازدواج اجباری شده است.

ویدئو / روایتی زنانه از تماشای فوتبال در آزادی

آریا بانو - دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بین تیم‌های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز، شنبه شب (19 آبان) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد. به دلیل وجود قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی، ایران ملزم بود با ورود زنان به ورزشگاه در این دیدار موافقت کند. هرچند از نحوۀ برنامه‌ریزی و انتخاب برخی بانوان راه‌یافته به استادیوم انتقاداتی مطرح شده، اما به هر حال چند صد نفر از زنان، با یا بدون هماهنگی قبلی توانستند بازی را در این ورزشگاه از نزدیک ببینند تا تجربه‌ای متفاوت کسب کنند.

نفس کار خوب است؛ اما شیوه اجرا اشتباه

آریا بانو - ‌خبر جمع‌آوری معتادان، متکدیان، عرضه‌کنندگان قلیان و کودکان کار چند روزی است در فضای مجازی منتشرشده است. به گفته شهردار بندرعباس سالانه چندین مرتبه این اقدام صورت می‌گیرد، اما اینکه چرا این موضوع تاکنون ریشه‌کن نشده است، موضوعی است که اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است. به نظر می‌رسد در این مسیر آسیب‌پذیرترین گروه، کودکان کار هستند.

تندگویان: مشاوره‌های پیش از ازدواج قانونی شود

آریا بانو - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی شبکه ملی گردشگری جوانان ایران خبر داد و گفت: این شبکه پنج ماه است که فعالیت خود را شروع کرده و موضوع آن نیز به مجمع کشورهای اسلامی جوانان پیشنهاد شده است.

نظر وزیر جوانان درباره «ازدواج سفید»

آریا بانو - وزیر ورزش و جوانان درباره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان گفت: از زمان فعالیت سیستم بانکی در زمینه تسهیلات ازدواج جوانان شاهد ارائه گزارشات مطلوبی از سوی بانک مرکزی بوده‌ایم.

صداوسیما در موضوعات اجتماعی چه نقشی دارد؟

آریا بانو - رییس سازمان صداوسیما می گوید: هرچقدر که هویت یک ملت قوی‌تر و مستحکم‌تر و غنی‌تر باشد تاب‌آوری آن در قبال هجمه‌های فرهنگی بیشتر می‌شود.

این دختران

آریا بانو - شهرری- یکی می گوید توسط پدرش در حمام حبس و مورد آزار قرار گرفته، دیگری را فروخته اند و یکی هم مجبور به ازدواج در سن کودکی شده؛ اینها قصه نیست، واقعیت زندگی دخترانی است که نمی دانم چرا وقتی روبه روی خبرنگار قرار می گیرند سرگذشتشان را خیلی راحت مثل آب خوردن بیان می کنند.

حضور زنان، جام بزرگ آزادی

آریا بانو - تهران- شب گذشته فینال جام باشگاه های آسیا در ورزشگاه بزرگ آزادی تهران در حالی برگزار شد که فارغ از باخت پرسپولیس و قهرمانی تیم ژاپنی، ورود زنان برای نخستین بار به این ورزشگاه، چشم انداز فصلی نو برای حضور بانوان بود.

ثبت 750 مورد ازدواج زنان خوزستانی با مردان غیر ایرانی

آریا بانو - سرپرست اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به هم‌مرزی خوزستان با کشور عراق و ازدواج زنان خوزستانی با مردان عراقی، گفت: در استان خوزستان، اهواز، اندیمشک و شوش دانیال بیشترین تعداد ازدواج زنان با اتباع خارجی مخصوصا عراقی‌ها را دارند.

کانون پیام آوران عاشورا به اردوی جهادی اعزام می‌شوند

آریا بانو - رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس از عملیاتی شدن اولین اردوی جهادی خواهران شهدا به همت سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس خبر داد.

حقوقی که فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از آنها محروم هستند

آریا بانو - رییس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با ابراز امیدواری از اینکه اصلاح قانون اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی دستخوش اعمال مصلحت‌های مالی و امنیتی نشود، گفت: مخاطرات حاصل از بی‌هویتی کودکان جدی‌تر از آن است که بخواهیم در بازنگری قانون تابعیت تعلل کنیم.

متقاضیان آزمون‌ «پروانه اشتغال روانشناسی» همچنان منتظر بمانند

آریا بانو - درحالیکه بسیاری از داوطلبان رشته‌های روانشناسی با مدرک غیرمرتبط از مشخص نبودن زمان برگزاری آزمون‌های علمی- حرفه‌ای پروانه اشتغال روانشناسی در سال جاری شکایت دارند، معاون آموزشی سازمان نظام روانشناسی ضمن اعلام اینکه شورای مرکزی سازمان هنوز مصوبه‌ای برای برگزاری آزمونهای سال 97 ابلاغ نکرده است، از ارائه طرح آزمون‌های بورد تخصصی به شورای مرکزی به منظور تسهیل در اجرای این آزمون‌ها خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی این طرح همه متقاضیان کسب پروانه اشتغال با هر مدرک عالیه‌ای باید در سه تاکسینومی تخصصی آزمون دهند.

میزان جریمه نقدی کارفرمایانی که کارگر غیرمجاز به‌کار می‌گیرند

آریا بانو - ​مدیرکل امور اتباع خارجی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه موافق زباله‌گردی اتباع افغانستانی در کشور نیستیم، بیان کرد: زباله‌گردی یکی از چهار گروه شغلی برای پناهندگان محسوب می‌شود.

زیبایی‌های پنهان زیر خروارها دود و سیاهی

آریا بانو - بریده بریده حرف می‌زند، نگاهش را به نقطه‌ای نامعلوم گره زده، زیر چشمانش گود افتاده و همه دندان‌هایش ریخته، گویی هزار سال است که پیر شده، سنش را 55 ساله تخمین می‌زنم، اما زمانی که می‌گوید متولد 65 است، تازه می‌فهمم که اعتیاد چطور می‌تواند یک جوان را چند شبه پیر کند.

از توضیح پلیس درباره گود برج میلاد تا بخاریهای جدید مدارس

آریا بانو - بخاری‌های جدید «هرمتیک» در راه مدارس، شناسایی 2000 ملک واگذار شده در شهرداری، قاچاق غذا کاهش یافت، تولید کارت‌های ملی «ایرانی» به‌زودی، پیام‌هایی که "بطحائی" پس از پخش فوتبال در مدارس دریافت کرد، تسهیلات جدید رزمندگی به کارکنان دولت در مناطق امنیتی جنگ تحمیلی، ورود سالانه 250 میلیون متر مکعب خاک به سدهای کشور و... سرخط مهمترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز شنبه (19 آبان) است.

ارتباط سحرخیزی زنان با ابتلا به سرطان سینه

آریا بانو - نتایج مطالعات نشان می‌دهد، زنانی که شب‌ها زود می‌خوابند و صبح‌ها هم زود از خواب بیدار می‌شوند نسبت به زنان دیگر، کمتر با خطر ابتلا به سرطان سینه مواجه می‌شوند.

توانمندسازی زنان اندونزی در رانندگی

آریا بانو - بسیاری از زنان اندونزی در رانندگی دچار مشکل هستند. به همین منظور در اواخر سال 2016، کوئینزریدز ( Queenrides ) که یک پلتفرم آفلاین و یا آنلاین است و هدف آن توانمندسازی زنان و ایمنی در رانندگی است با 200 هزار عضو ایجاد شد.

ژستی که برازنده دختران ایرانی نیست

آریا بانو - سیگار بد بود، الان بد نیست؟ کافی‌شاپ، پارک، داخل خودرو و گاه گوشه کنار دانشگاه، دخترانی به چشم می‌خورند که بدون ابایی سیگار دود می‌کنند، خبری از نگاه‌های سنگین جامعه هم نیست، انگار سیگار برای دختران تفریح مجاز شده است.

افراد غیر متخصص جراحی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می دهند

آریا بانو - تهران- رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: اخیرا در فضای مجازی تبلیغات وسیعی برای جراحی زیبایی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می شود، جراحان پلاستیک و زیبایی این کار را نمی کنند و افراد غیرمتخصص در این موضوع دخیل هستند.

کاروان های خدمات سیار سلامت به مناطق محروم می روند

آریا بانو - تهران- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: کاروان های خدمات سیار سلامت همراه با انتقال آب و برق اختصاصی به مناطق محروم اعزام می شوند و در صورت نیاز و اعلام وزارت بهداشت امکان ارائه خدمات پزشکی از راه دور (تله مدیسین) را در مناطق محروم داریم.

مراکز نگهداری معلولان با کمبود لوازم بهداشتی رو به رو هستند

آریا بانو - تهران- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: همه مراکز نگهداری معلولان و سالمندان بهزیستی در تمام استان ها برای تامین لوازم بهداشتی مانند پوشک دچار مشکل هستند و قدرت خرید آنها برای تامین اجناس مورد نیاز، 12 برابر کمتر شده است.

علت «افسردگی» در فصول پاییز و زمستان چیست؟

آریا بانو - یک روانشناس تخصصی کودک و نوجوان ضمن بیان اینکه هنوز علت دقیق افسردگی در فصول سرد از نگاه روانپزشکان مشخص نشده است گفت: اما به نظر می‌رسد تأثیر عرض جغرافیایی بر اختلالات خلقی به واسطه تغییرات دسترسی به نور خورشید به طور چشمگیری در بروز این امر موثر باشد.

جزییاتی از فوت 2 معتاد متجاهر در تهران

آریا بانو - معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جزییات فوت دو معتاد متجاهر در یکی از مناطق تهران گفت: طی 6 ماه نخست امسال ١٨ مراکز کاهش آسیب گذری در استان تهران به ٣٩٧١ نفر خدمات ارائه کرده‌اند.

آیا پالم درجه دو و سه دارد؟

آریا بانو - یک مسؤل سازمان غذا و دارو گفت: روغن پالم چند نوع است که به تناسب فراورده مد نظر انتخاب می شود، به عنوان مثال، در روکش بستنی باید از روغن با درصد اشباع بالا استفاده شود.

بزرگترین اپیدمی قرن کدام بیماری است/ابتلا به این بیماری بستگی به شیوه زندگی دارد

آریا بانو - یک مسؤل وزارت بهداشت گفت: افراد بالای 30 سال که اضافه وزن دارند و در معرض چاقی هستند، بیشترین مبتلایان به دیابت را تشکیل می ‌دهند.افراد در معرض خطر با انجام تمرینات منظم ورزشی می توانند از بروز دیابت تا حد زیادی جلوگیری کنند.

افزوز: ازدواج یک ضرورت دینی و اجتماعی است

آریا بانو - تهران - سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: فرزندآوری ثوابش از نمازهای مستحبی بیشتر است و برای خانواده ها یک ضرورت دینی و اجتماعی تلقی می شود.

شرایط حضور همراه در زمان زایمان تسهیل می شود

آریا بانو - تهران- رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: در اصلاحیه دستورالعمل زایمان طبیعی که آماده شده، برنامه جامع تری درباره حضور همراه در زمان زایمان در نظر گرفته شده است.

چگونه ترس در کوهنوردی و طبیعت‌گردی را مدیریت کنیم

آریا بانو - ترس یک واقعیت انسانی است، به‌ویژه اگر شما اهل ماجراجویی باشید. با این حال می‌توانید با تمرین و تمرکز بر وضعیت ذهنی خود به مدیریت ترس طی برنامه فعلی خود و حتی برنامه آتی بپردازید.

یک توصیه مهم درباره نمک دریای خوراکی

آریا بانو - یک مسؤل سازمان غذا و دارو گفت: تبلیغ نمک دریایی خوراکی بدون مجوز بهداشتی، در فضای مجازی «غیر مجاز» است.

هویت یابی توسط مادر ایرانی تحول جدی در نظام حقوقی کشور

آریا بانو - تهران- تصویب لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی در هیات دولت، راهی برای اصلاح قانون تابعیت است که بنا به گفته حقوقدانان،ضمن ایجاد تحول جدی در نظام حقوقی کشور، سبب کاهش مشکلات بی شمار این افراد خواهد شد.

رتبه نخست ایران برای کشفیات تریاک در دنیا

آریا بانو - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر تقویت روابط و همکاری‌های ایران و روسیه تاکید کرد و گفت: میزان تولید مواد مخدر در افغانستان به حدود ده هزار تن رسیده است و این نشان دهنده افزایش 50 برابری تولید مواد مخدر از زمان اولین حضور آمریکاییان در آن کشور است.

وضعیت بازار دارویی ایران پس از تحریم‌های 13 آبان آمریکا

آریا بانو - یک مسؤل سازمان غذا و دارو از کاهش 33درصدی وابستگی به مواد اولیه داروهای خارجی در طول 6ماهه اول سال که همراه با شروع تحریم‌های آمریکا بود، خبر داد و گفت: تحریم آمریکا در حوزه دارو روندی معکوس داشت و 24درصد به تولید مواد اولیه دارویی ایران افزوده شد.

برقراری صلح در جهان نیازمند مشارکت بانوان است

آریا بانو - تهران- نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران گفت: امروزه شاهد جنگ در کشورهای مختلف جهان هستیم؛ در این شرایط با توجه به توانمندی های زنان، برای ایجاد صلح و امنیت در جامعه جهانی به مشارکت بیشتر آنان نیازمندیم.

حداقل 50 هزار کودک مادران ایرانی شناسنامه ندارند

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: براساس آمار وزارت کار، حدود 50 هزار کودک بدون شناسامه در کشور هستند که با تصویب لایحه دولت در مجلس شناسامه می گیرند البته آمار غیررسمی بیش از این است و بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل نیز این مشکل را دارند.

ما یکی از شماییم

آریا بانو - تهران- خیلی از افراد کوتاه قامت، تحصیلات دانشگاهی دارند اما عده زیادی از آنها به علت نداشتن اعتماد به نفس، خودشان را از فعالیت های اجتماعی محروم کرده اند. به همین دلیل در انجمن کوچولوها (کوتاه قامتان بلند همت) کلاس هایی با عنوان طرح رشد و مهارت آموزی برگزار می شود.

ابتکار: خواب آشفته ترامپ محقق نمی‌شود

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: در شرایط حاضر در مقابل رفتار زورمندانه آمریکا و ترامپ قرار داریم که تحریم‌های یکجانبه اعمال می‌کند و خواب آشفته دیده که بتواند با تحریم‌ها مردم ایران را به زانو در بیاورد.

گزارش سفر اربعین 97_ موسسه مهتدی

آریا بانو - الهام غفاری دانشجوی دکترای مطالعات زنان   سلام دخترا ما یکشنبه ظهر رسیدیم... بالاخره پایمان به ایران رسید. نکات مهم ...

مصرف «گل» در جوانان افزایش یافته است

آریا بانو - تهران- عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی گفت: مصرف ماده توهم زای «گل» یا همان ماری جوانا در بین نوجوانان و جوانان افزایش یافته است، ماده ای که عامل افسردگی، خستگی، کاهش حافظه کوتاه مدت، خشونت، بی انگیزگی، اختلال بینایی، روانپریشی و خودکشی است.

جاده پر پیچ لایحه «اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی»

آریا بانو - 15 سال از مطرح شدن موضوع تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی در مجلس می‌گذرد. موضوعی که به دلیل نبود تصویر روشنی از آن، نه امکان نادیده گرفتن آن وجود داشت و نه امکان تصمیم‌گیری‌های موقتی یا حتی ضربتی برای آن مهیا بود، اما حالا با تصویب لایحه «اعطای تابعیت به فرزندان زنان دارای همسر خارجی»، امید برای حل مشکلات آنها، جان دوباره‌ای گرفته است.

زنان لالجین پای کوره‌های سفال

آریا بانو - «90 درصد کارگران صنعت سفال همدان زن هستند. کمتر کسی این را می‌داند اما واقعیت این است که کارهای سخت، تکراری و پرملال صنعت سفالگری همدان بر دوش زن‌هاست.»

از واکنش ناجا به زیر گرفتن دو مامور تا احتمال حضور ابتکار در ورزشگاه آزادی

آریا بانو - اداره اجتماعی ایسنا، چهاردهمین روز از آبان‌ماه را با انتشار بیش از 50 خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر شد و در این میان خبرهایی از سرویس انتظامی، شهری و خانواده بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص دادند.

تخلف بیمارستانها رنج جدید بیماران/9 فایده شیر و لبنیات که قربانی گرانی شد

آریا بانو - سخنگوی وزارت بهداشت درباره خبرهای آلودگی سیب زمینی، وجود وایتکس در شیر، هورمونی بودن مرغ‌ها، آلودگی آب و گرانی شیر و لبنیات توضیح داد و گفت: از مردم درخواست می‌کنیم تا هرگونه تخلف در مورد بیمارانشان را با صرف یک دقیقه وقت به تلفن 190 اطلاع دهند.

کمیسیون حقوقی لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی را با اولویت بررسی می‌کند

آریا بانو - رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت که این کمیسیون لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی را با اولویت بررسی می‌کند.

نرخ بالای امید به زندگی در کانادا

آریا بانو - بر اساس تحقیق منتشر شده در نشریه پزشکی انجمن کانادا CMAJ سلامت کانادایی‌ها نسبت به دیگر کشورها بهتر است و بیماری کمتری دارند.

برابری جنسیتی، به روایت دانش آموزان

آریا بانو - تهران- جلسه دیدار معاون امور زنان ریاست جمهوری با اعضای مجلس دانش آموزی در روز دانش آموز برگزار شد. موضوعی که بیش از هر مساله دیگری بر آن تاکید شد، برابر جنسیتی و ارائه مسئولیت ها بر اساس شایستگی ها بود.

ابتکار: شهردار شدنم جدی نیست

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در مورد مطالبی که در برخی رسانه ها درباره شهردار شدن من در تهران بیان می شود، باید بگویم که شهردار شدنم موضوع جدی نیست.

بیمه زنان خانه دار تحت پوشش تأمین اجتماعی 31درصد رشد دارد

آریا بانو - تهران- سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: تعداد زنان خانه دار تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی از 116 هزار و 126 نفر در مرداد سال گذشته به 152 هزار و 869 نفر در مرداد 97 رسیده و این آمار رشد 31،6 درصدی را نشان می دهد.

میزان بالای بازماندگی از تحصیل کودکان‌کار

آریا بانو - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حل مشکل زباله‌گردی تنها از شهرداری بر می‌آید، گفت: اگرچه این پیمان‌کاران هستند که کودکان را به کار می‌گیرند، اما این مساله هیچ مسئولیتی را از شهرداری ساقط نمی‌کند.

رونق بخشی به مشاغل خانگی در دستور کار شهرداری تهران

آریا بانو - معاون توانمندسازی و کارآفرینی این سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اجرایی کردن طرح «حرکت» به مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک رونق می دهد.

خشونت، کودکان را پیر می‌کند

آریا بانو - نتایج مطالعات نشان می‌دهد، کودکانی که در معرض خشونت قرار دارند نسبت به کودکان دیگر، سن اپی‌ژنتیک بیشتری دارند.

زنان سرپرست خانوار و ضرورت یک چتر حمایتی

آریا بانو - تهران- رشد آمار زنان سرپرست خانوار بیانگر یک آسیب اجتماعی جدی است که از یک طرف ناشی از رشد مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی همچون طلاق و از طرف دیگر زمینه ساز بروز آسیب های دیگری همچون، فقر، اعتیاد، اختلالات روحی و روانی در زنان جامعه است.

ابتکار: برای دیدن بازی فینال پرسپولیس به «آزادی» می روم

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: برای دیدن بازی فینال دور برگشت میان تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن به ورزشگاه آزادی می روم. تلاش می کنیم بانوان ایرانی نیز بتوانند مسابقات مختلف به ویژه این مسابقه را در ورزشگاه تماشا کنند.

نابرابری آموزشی در کشورهای ثروتمند

آریا بانو - بر اساس گزارش اخیر صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، ثروت ملی بالا دسترسی برابر به آموزش را تضمین نمی‌کند.

ساير مطالب

ابتکار: از دیوار سفارت بالا نرفتم

آموزش پرسنل مترو برای راهنمایی صحیح شهروندان نابینا

از وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرد تا تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزله

برونشیت در کودکان افزایش یافته است

ابتکار: برای تحریف تاریخ اقداماتی صورت می‌گیرد

تست‌های استعداد یابی ایران قدیمی شده

تعداد مستمری‌بگیران خارجی در کشور

توضیحات تندگویان درباره «امریه» اعضای سمن‌ها

20میلیارد تومان وام امسال به تشکل های جوانان پرداخت شد

فقر حرکتی؛ تن هایی راکد، زیر پوست جوانی

وزارت آموزش و پرورش کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کند

پیش سازهای دارویی که «موادمخدر» می‌شوند

تصوری غلط درباره دردی که همه دچار می‌شوند / درمانهای خانگی برای کمر درد

هدف آمریکا به زمین زدن اقتصاد و استقامت ملت ایران است

از «پیازا پلازا» تا مشروط شدن صادرات دارو

طرح ملی گفتگوی خانواده در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

برای شب پیری، در روز جوانی باید چراغی تهیه کرد

افزایش نگرانی‌ها نسبت به خشونت‌های قومی در هند

خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اربعین حسینی

95.5 درصد بازنشستگان زیر 3 میلیون تومان حقوق می گیرند

شکایت 2 دانشجوی دختر از مامور گشت ارشاد رد شد

برنامه دولت برای بهبود شرایط زنان

تاثیر فضای سبز بر کیفیت و مهارت‌های ارتباطی

تمدید 3ماهه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

درخواست اعتبار 15 هزار میلیاردی برای همسان‌سازی حقوق‌ بازنشستگان

قانون منع به کارگیری بازنشستگان صراحتی در به کارگیری جوانان ندارد

500 میلیون نفر از مردم آسیا-پاسفیک گرسنه هستند

16 تا 25 سالگی؛ سن سرنوشت‌ساز «اعتیاد»

آیا میزان ثروت در طول عمر افراد نقش دارد؟

90 درصد بیمه شدگان اتباع خارجی تامین اجتماعی افغان هستند

بیشترین مسمومیت دارویی با کدام دارو است/640 ایرانی بر اثر یک قرص جان سپردند

هم کلامی، بذر کمیاب گفت و گوی خانواده

ترامادول و متادون اولین علت مرگ در اثر مسمومیت با ترکیبات مخدر است

خوردن برف موجب رفع تشنگی کوهنوردان می‌شود؟/ شوک دمایی به دندان‌ و معده را بشناسید

کلاهبرداری یک زن با "همدم یاب"

استقرار بیش از 3000 پزشک متخصص در مناطق محروم

مواردی که باید درباره سلامت برنج های خارجی بدانید

«چگونگی دستگیری معتادان»، عمده سوال «خط ملی اعتیاد»

آفتی جدید در خانواده‌های ایرانی

عرضه «کارت اعتبار طلایی»؛ برنامه ویژه در شرایط تحریم

باید برنامه ای برای واکسیناسیون بزرگسالان طراحی شود

13 آبان؛ قلب تپنده انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران است

پوشش بیش از 42میلیون نفر در سازمان تامین اجتماعی

زندگی مشترک اخلاقی منوط به رعایت مفاد «قرارداد ازدواج»

کشته و ناپدیدشدن بیش از 56 هزار مهاجر از سال 2014

اشتباهی به نام نگاه امنیتی سیاسی به مسایل اجتماعی

ابتکار: بانوان برای ورود به ورزشگاه صبور باشند

ارائه اطلاعات شرکت‌های شستا در بورس

از بازگشت 800 هزار زائر اربعین به کشور تا ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن

تاثیر تبلیغات تجاری بر خلاقیت کودکان

ایجاد 18 تعهد بدون لحاظ منبع مالی برای سازمان تأمین اجتماعی

یک شب بدون گرسنگی

هدیه گرم در دستان سرد

حقوقی که مردان با «ازدواج» به‌دست می‌آورند

واگذاری حق بیمه درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه قابل بررسی است

روشی برای حمایت از دختران آسیب‌پذیر در ژاپن

برخی خانواده ها کودک با سندروم داون را پنهان می کنند

تعرفه‌های خدمات مراقبت در منزل بازنگری می‌شود

ابتکار دولت ایتالیا برای حمایت از خانواده و افزایش جمعیت

«رویا»ی بی‌دست در ول‌آباد

روشنفکری جهان سومی‌ با تغییر قوانین مهریه

افزایش احساسات منفیِ مردم دنیا در یک دهه گذشته

عاشورا و هویت شیعی

سمن‌های جوانان رتبه‌بندی می‌شوند

برخی روش‌های آماری برای آمارگیری در طلاق اشتباه است

مراسم یادبود طاهره رحیمی جمعه 11 آبان مسجد نور

شریعتمداری: با نظام پرداخت ناهماهنگ حقوقی روبرو هستیم

گرانی 300درصدی داروی پیوندی بیماران ایران/تأمین دارو با دلار 12هزارتومانی! تضمین وزیر بهداشت آب رفت

چهار توصیه حیاتی به زائران اربعین در حال بازگشت به ایران

کاخ گلستان در روز اربعین تعطیل است

بالا بودن نرخ خودکشی در کره جنوبی

تعداد مسمومان با «الکل» به 959 نفر رسید

معافیت فعالان سمن‌ها از «سربازی» صحت ندارد

گرانی 300درصدی داروی پیوندی بیماران ایران/تامین دارو با دلار 12هزار تومانی! تضمین وزیربهداشت آب رفت

یک میلیون و 500 هزار سیم کارت مخصوص کودک توزیع شد

حضور بانوان در پست های مدیریتی استانداری ها 60 درصد بیشتر شد

از بحث های فضای مجازی/ تعدد زوجات و بایدها و نبایدها

مهم‌ترین مشکلات کاردرمانی در ایران

مسابقه عکس «کودکان و زلزله»

حقوق 2 میلیونی 80 درصد فرهنگیان بازنشسته

از درمان طلایی سکته‌های قلبی تا کاهش درآمد شهرداری

شریعتمداری: کمتر از 10 درصد مردم عضو انجمن ها و تشکلها هستند

دورهمی زنان پولساز

آخرین وضعیت احداث و بهسازی مسکن مددجویان کمیته امداد تهران

دشوار شدن تامین پوشک در مراکز شبانه روزی بهزیستی

به زنان اعتماد کنید

شناسایی بانوان شایسته پست فرمانداری و بخشداری

قول "شریعتمداری" به سمن‌ها

زندگی را محکم در آغوش بگیر

طرح ملی گفت وگوی خانواده در 20 استان کشور اجرا شد

نرخ بیکاری زنان استان مرکزی ١٩.٢ درصد است

شریعتمداری و کوه سنگین مطالبات...

کاهش قیمت «پوشک» و بهبود وضعیت بهداشتی معلولان

حسرت ماهی در کنار دریا

سودجویان به «شیشه»، سفیدکننده و لوله بازکن اضافه می کنند

کاهش قیمت «پوشک» و بهبود وضعیت تامین وسایل بهداشتی معلولان

گلیم بافی؛ نشاط بخش زنان و دختران روستا

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در اولین شنبه آبان 97

پیام های تسلیت برای طاهره رحیمی

چگونه می‌توان دردهای مختلف سینه را از یکدیگر تشخیص داد / نشانه‌ها و علائم سکته

زنان پاکستانی از حق طلاق بدون دادگاه برخوردار می شوند

ازدواج سفید؛ یک سبک زندگی یا یک معضل اجتماعی

ساز و کار قانونی برای پیشگیری ازدواج های زودهنگام وجود دارد

جولان معتادان در پارک

ارائه ویلچر به زائران اربعین از سوی بهزیستی

اما و اگرهای وعده «سربازی سمن‌های جوانان»

وضعیت نامطلوب کودکان مهاجر در مرز آمریکا

ابتکار:41 درصد کارکنان دولت زنان هستند

دادستان تهران وضعیت زندانیان بدهکار مهریه را تشریح کرد

وضعیت تولید و موجودی " دارو " در کشور نگران کننده نیست

علل افزایش مصرف دخانیات در زنان/ترفند سیگارهای "اسلیم"

حضور ایران بعد از ١٢ سال در هیئت رئیسه مجمع جوانان اسلام

عوامل تضعیف کننده صندوق‌های بیمه‌ای

حمایت از زنان سرپرست خانوار، خواسته ابتکار از وزیر آینده کار

چگونه از بروز تنش بین نوجوانان و والدین بکاهیم؟

فرهنگ‌سازی جدی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

مرکز فوریت‌های خدمات اجتماعی نباید به یک مجموعه دولتی تبدیل شود

شهردار تهران: تکدی‌گری حرمت‌ها و شرافت انسانی را از بین می‌برد

نامه مشترک بهزیستی و معاونت زنان برای رسیدگی به وضعیت استخدامی کارشناسان اورژانس اجتماعی

روز خداحافظی از ناجا و شهرداری

مقام سازمان ملل: آثار تغییر ساختار جمعیت را نادیده نگیریم

13هزار گروه خودیار و همیار برای فروش تولیدات زنان تشکیل شد

مقام سازمان ملل: سیاست حمایتی ایران از جمعیت سالمند الگوست

مهریه نباید با اجرت المثل اشتباه گرفته شود

زندگی "کاروانی" خانوارهای انگلیسی به دلیل افزایش اجاره بها

کسب دو کرسی در مجمع جوانان کشورهای اسلامی توسط ایران

حاشیه‌ و متن تکریم سردار مومنی در ناجا

15 تا 25 درصد از سالمندان دچار افسردگی و اضطراب هستند

لزوم همکاری همه دستگاه‌ها در مرکز فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران

21 درصد زنان سالمند تنها زندگی می کنند

سقای راهپیمایی اربعین

دلایل شکل‌گیری روشنفکران تقلبی و فمینیسم پلاستیکی

ابتکار: سند سالمندی کشور آماده اجراست

حضور بانوان در ورزشگاه ها منع شرعی ندارد

خبر خوش "ابتکار" به کارکنان اورژانس اجتماعی

شناسایی 49هزار کودک«بی‌شناسنامه» دارای مادر ایرانی/ خدماتی که بی‌شناسنامه‌ها از دولت می‌گیرند

تهیه لایحه‌ای از سوی دولت برای همسانی حقوق بازنشستگان با شاغلان

شهروندان کره جنوبی از استعمال ماریجوانا در کانادا منع شدند

جزییات «بسته غذایی اقشار کم‌درآمد» امروز مطرح می‌شود

باشگاه ورزشی بازنشستگان در خانه های امید ایجاد می شود

گرانی سکه مهریه را به یک معضل اجتماعی تبدیل کرده است

مافی: چرا در میان وزرای پیشنهادی از بانوان کسی دیده نمی‌شود؟

«بازنشستگی» در رتبه دهم وقایع استرس‌آور زندگی

عروسک ها به خانه بخت نمی روند

زیرساخت‌های ترافیکی، زمینه ساز فرهنگ ترافیکی

اجرای طرح « مدیریت مورد» برای معتادان بهبود یافته از آبان ماه

اینفوگرافی / جمعیت شاغل و بیکار و وضعیت اشتغال زنان ایران

دسترسی به شهرک‌های شهید محلاتی و قائم تسهیل شد

آغاز برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم/ معاینه بیش از 3 میلیون کودک در سال 96

شناسایی بیش از 15هزارکم‌بینا و نابینا در استان تهران