آخرين مطالب

اجتماعي

28تن؛ کاندید شهرداری پایتخت/ضرورت اعلام نتیجه برخورد با مامور متخلف گشت ارشاد

بانو نیوز - انتخاب 28 تن به عنوان کاندیدای شهرداری، برنامه وزارت بهداشت برای افزایش درمانگاه‌های تالاسمی در تهران، معرفی دو پیام رسان داخلی به مدارس، ضرورت اعلام نتیجه برخورد با مأمور متخلف گشت ارشاد و.... از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در دوم اردیبهشت ماه بود.

مردم را با امید آشتی دهیم

بانو نیوز - تهران- انسان به امید زنده است؛ امید به فردایی بهتر از امروز؛ اشتیاق و انگیزه که نباشد کلماتی چون تلاش، رشد، پیشرفت و توسعه معانی خود را از دست می دهند و جامعه به سمت رخوت حرکت می کند.

ابروهای شیطانی، بینی های عروسکی

بانو نیوز - تهران- کمتر از 20 سال سن دارد، صورتش کبود و ورم کرده، سرش را بالا گرفته است و با کمک همراهش آرام آرام راه می رود؛ وقتی با او صحبت می کنم به سختی و از ته گلو جواب می دهد. با اشاره می گوید که نمی تواند صحبت کند.

بکارگیری نیروهای غیرمتخصص و روند نادرست تربیتی برخی مهدهای کودک

بانو نیوز - یک روانشناس کودک عدم به کارگیری نیروی متخصص را یکی از مهمترین مشکلاتی دانست که امروزه در مهدهای کودک کشور وجود دارد، به طوری که نیروهای غیر متخصص توانایی آموزش ساده‌ترین موضوعات لازم برای فراگیری کودک را در اختیار ندارند.

برخی محلات حاشیه‌نشین از ظرفیت مشارکت‌پذیری خوبی برخوردار نیستند

بانو نیوز - رئیس ستاد اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: ستاد اورژانس اجتماعی کشور همواره معیار و ارزش خود را بر اساس زمانی ارزیابی می کند که بعد از اتمام دوره خدمت رسانی به یک منطقه، آن منطقه از استحکام و قوام مطلوبی برخوردار شود.

ثبت حدود 174 هزار طلاق در کشور

بانو نیوز - تهران - سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: میزان عمومی طلاق در کشور نسبت به کل جمعیت حدود 2 به ازای هر هزار نفر جمعیت است و سال گذشته اندکی بیش از این میزان یعنی حدود 174 هزار مورد طلاق در کشور ثبت شد.

برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های در معرض آسیب

بانو نیوز - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد این معاونت در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سال گذشته از برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های در معرض آسیب از سوی سازمان‌های مردم نهاد جوانان خبر داد.

روش های ارشادی را باید اصلاح کنیم

بانو نیوز - تهران - عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که برخورد نامتعارف مامور نیروی انتظامی با یک زن از نظر هیچ کس مورد قبول نیست، گفت: ما در برخی روش های ارشادی ایراد و اشکال هایی داریم که باید اصلاح کنیم.

سه انتصاب جدید زنان در استانداری تهران/روند رو به رشد ارتقای مدیریتی زنان

بانو نیوز - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران همزمان با سه انتصاب جدید زنان در استانداری از روند رو به رشد ارتقای مدیریتی زنان در استانداری تهران خبر داد.

ترافیک در آزادراه تهران- قزوین نیمه سنگین است

بانو نیوز - تهران- پلیس راهنمایی و رانندگی از بارش باران در جاده های چهار استان خبر داد و اعلام کرد: ترافیک در آزاد راه کرج-قزوین و باند شمالی آزاد راه تهران-کرج نیمه سنگین است.

پیگیر تکمیل طرح «تشدید مجازات اسیدپاشی» هستیم

بانو نیوز - دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس شورای اسلامی گفت: ما با این طرح موافقیم و با نمایندگان در تصویب طرح همکاری می‌کنیم.

سیاوشی: امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود

بانو نیوز - تهران- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده درباره ضرب و شتم یک زن توسط مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از بدحجابی می کنند اما بحث اصلا این نیست بلکه بحث بسیار مهم، امنیت زنان است که نباید در جامعه خدشه دار شود.

همچنان از تشکیل سازمان ملی جوانان دفاع می‌کنم/عزم دولت برای ایجاد یک میلیون شغل

بانو نیوز - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عزم دولت در ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل در سال جاری، مهمترین مسائل حوزه جوانان را مربوط به اشتغال، مسکن و هویت بخشی به آنان دانست.

خشکسالی در آفریقا و نیاز جدی بیش از 10 میلیون نفر به غذا

بانو نیوز - سازمان ملل متحد به تازگی اعلام کرده است کم بارشی در سال 2017 که به خشکسالی شدید منطقه «ساحل» آفریقا منجر شده، باعث شده که بیش از 10 میلیون نفر در این منطقه به کمک‌های فوری غذایی در طول دوره قحطی سال جاری نیاز داشته باشند.

سازمان ملی جوانان هم به تنهایی قادربه حل مشکلات جوانان نیست/عزم دولت برای ایجاد یک میلیون شغل

بانو نیوز - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عزم دولت در ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل در سال جاری، مهمترین مسائل حوزه جوانان را مربوط به اشتغال، مسکن و هویت بخشی به آنان دانست.

آمارهایی از عملکرد ستاد ساماندهی امور جوانان در کشور

بانو نیوز - مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه بر اساس بررسی دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در سال 95 و 96 استان کرمان با 400 درصد و استان کرمانشاه با 200 درصد بیشترین رشد را در حوزه عملکردی ستاد ساماندهی امور جوانان داشته‌اند، گفت: وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌های کشور و بهزیستی منظم‌ترین وضعیت حضور نمایندگان دستگاهی را در این ستاد به خود اختصاص داده‌اند.

سازمان جوانان هم به تنهایی قادربه حل مشکلات جوانان نیست/عزم دولت برای ایجاد یک میلیون شغل

بانو نیوز - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عزم دولت در ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل در سال جاری، مهمترین مسائل حوزه جوانان را مربوط به اشتغال، مسکن و هویت بخشی به آنان دانست.

افزایش سن جوانی از 18 تا 35 سالگی

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد تغییر سن جوانی از 18 تا 35 سال را در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان مطرح کرد.

اقدام غیرقابل دفاع گشت ارشاد

بانو نیوز - ماجرای پیش آمده برای چند دخترجوان و مأمور پلیس در یکی از پارک‌های تهران واکنش های زیادی در پی داشت اما آنقدر غیرقابل دفاع بود که حتی سخنگوی ناجا نیز از وقوع آن ابراز تأسف کرد.

امنیت امروز مردم ایران نتیجه رشادت‌های شهدا و جانبازان

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت میلاد حضرت امام حسین (ع) روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) روز جانباز با صدور پیامی،تاکید کرده است: بدون تردید اگر امروز مردم ایران در امنیت کامل قرار دارند، نتیجه رشادت‌ها و رادمردی‌های شهدا و جانبازان دلاوری است که با اهدای جسم و جان خود این انقلاب را بیمه کردند.

آموزش به دختران و مادران، برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی

بانو نیوز - تهران - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان، از اجرای طرح آموزش مهارت های زندگی به دختران و مادران، برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی همچون طلاق و مفاسد اخلاقی در جامعه خبر داد.

دستور وزیر کشور برای پیگیری رفتار نامتعارف گشت ارشاد با یکی از بانوان

بانو نیوز - تهران- وزیر کشور در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشانگر برخورد نامتعارف مامور نیروی انتظامی (گشت ارشاد) با یکی از بانوان است، دستور پیگیری این موضوع را صادر کرد.

برنامه‌ریزی برای افزایش تولید بنزین یورو4

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) با اشاره به راه اندازی 2 مجتمع پتروشیمی در ماه‌های پیشرو گفت: با ورود صنایع جدید به بورس حدود 10 میلیارد دلار به ظرفیت سرمایه گذاری بورس کشور افزوده می‌شود.

شعب تامین اجتماعی فردا دایر هستند

بانو نیوز - بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی؛ با توجه به تعطیلات فروردین سال جاری و مصادف شدن روزهای پایانی این ماه با روزهای پنج شنبه و جمعه، شعب تامین اجتماعی در سراسر کشور روز پنج شنبه (سی‌ام فروردین) فعال هستند.

وزیر ورزش و جوانان: درحوزه جوانان به دستاوردهای خوبی دست یافته‌ایم

بانو نیوز - وزیر ورزش و جوانان سیاست‌های این وزارتخانه در حوزه جوانان را رسیدگی به مسائل و مشکلات این قشر اعلام کرد و افزود: برای تحقق این مهم سازمانهای مردمی را توانمند و زمینه‌های اشتغال جوانان و ایجاد تسهیلات برای ازدواج آنها را فراهم کرده‌ایم.

انتقاد یک نماینده از نگاه ابزاری به زنان

بانو نیوز - یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه امروز نه تنها در شبکه‌های مجازی بلکه از مجلس نیز باز همان نگاه زشت و ابزاری به زنان دیده می شود.

تاثیر نوسانات ارزی بر زندگی فرودستان

بانو نیوز - یک استاد دانشگاه، نوسانات ارزی را معادل نوسانات جسمانی، روانی و خانوادگی دانست و گفت: اگر تا پیش از این، خشونت ساختاری آهسته و ذره ذره، در طولانی مدت در زندگی فقرا نفوذ می کرد، اکنون با سر رسیدن هر یک از خیزهای قیمتی در غذا، دارو و مسکن، خشونت ساختاری به تندی و در کوتاه مدت به یکباره بر سر فرودستان آوار می شود.

استفاده از ظرفیت‌ نهادهای مردمی برای کاهش آسیب‌های اعتیاد

بانو نیوز - مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در حال حاضر 400 سمن و تشکل مردم‌نهاد فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد در استان‌های منطقه شمالغرب فعالیت‌ می‌کنند.

پرداخت مطالبات داروخانه‌های خصوصی ظرف هفته آینده

بانو نیوز - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: با تامین منابع مالی مورد نیاز، یکشنبه هفته آینده بخشی از مطالبات داروخانه‌های خصوصی از این سازمان در کشور پرداخت می‌شود.

ساماندهی کودکان کار کلانشهرها تا پایان بهار/تهران و کرج دارای بیشترین کودک کار

بانو نیوز - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از 6٠ درصد کودکان کار و خیابان تهران، غیرایرانی هستند گفت: اگر بهزیستی به خانواده‌ای کمک کند و برای سومین بار کودک در خیابان دیده‌ شود، قاضی از این خانواده سلب صلاحیت می‌کند.

ساماندهی کودکان کار و خیابان کلانشهرها تا پایان بهار/تهران و کرج دارای بیشترین کودک کار

بانو نیوز - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از 6٠ درصد کودکان کار و خیابان تهران، غیرایرانی هستند گفت: اگر بهزیستی به خانواده‌ای کمک کند و برای سومین بار کودک در خیابان دیده‌ شود، قاضی از این خانواده سلب صلاحیت می‌کند.

کاهش مصرف «شیشه» بین زنان

بانو نیوز - مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بسیاری از بانوان معتاد بر این باورند که مواد محرکی مانند شیشه می‌تواند چهره آنها را بهبود بخشیده و سبب لاغری شود، در حالی که این موضوعات باورهای غلط است.

زنان ایران در مسیر پیشرفت قرار دارند

بانو نیوز - تهران - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار مدیراجرایی نهاد زنان سازمان ملل که در سوئد انجام شد، با اشاره به اینکه زنان ایران در مسیر پیشرفت قرار دارند، در عین حال بر ضرورت توجه جدی به موضوع نقش خانواده در پایداری توسعه تاکید کرد.

کارآفرینی در صنعت توریسم و صنایع دستی؛ فرصتی برای مشارکت اقتصادی زنان

بانو نیوز - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در اولین‌روز از سفر دو روزه خود به سوئد با مقامات آن کشور از جمله وزیر تجارت و امور اروپایی، مدیر اجرایی نهاد زنان سازمان ملل و مدیرکل آژانس تخصصی حوزه زنان دیدار کرد.

رفع مشکل بیکاری و تاثیرش در کاهش آمار اعتیاد

بانو نیوز - رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر با سیاست‌های کلی نظام همسو است و فعالیت‌های رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیز طی 5 سال گذشته با موفقیت‌های خوبی همراه بوده است.

شورای عالی استان ها برای آموزش اعضا بودجه ندارد

بانو نیوز - تهران - رئیس شورای عالی استان ها گفت: این شورا طبق قانون باید اعضای شوراها را آموزش دهد اما به علت کمبود بودجه امکان اجرای این وظیفه قانونی را نداریم.

محرومیت ساکنان مناطق حاشیه‌نشین از ابتدایی‌ترین حقوق خود

بانو نیوز - مسئول کمیته درمان جمیعت امام علی(ع) گفت: بسیاری از کودکان ساکن در مناطق حاشیه نشین همواره از حق سلامت و تحصیل محروم هستند، بر همین اساس لازم است برنامه‌های سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی کشور در جهت خدمات رسانی به این قشر دقیق و پیشبرنده باشند.

حال خوب زنان سرپرست خانوار مازنی در دولت تدبیر و امید

بانو نیوز - ساری - زنان سرپرست خانوار به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه که رسیدگی به آنها از اصلی ترین وظایف نهادهای خدمات رسان است، علیرغم وجود مشکلات فراوان ، در دولت تدبیر و امید، امید بهتری یافتند.

از قفل شدن معابر تهران تا حذف تصویر یوز از روی پیراهن تیم ملی فوتبال

بانو نیوز - تاثیر تنش‌های سیاسی و اقتصادی بر سلامت مردم، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور، اما و اگرهای حذف تصویر یوز از روی پیراهن تیم ملی فوتبال، تدوین نظام رتبه‌بندی تاکسیران‌ها در سال 97 و ... برخی از مهم‌ترین اخبار امروز حوزه اجتماعی ایسنا بودند.

20 درصد معتادان تحصیلات عالیه دارند/ آماری از نگرش مثبت 15 تا 64 ساله‌ها نسبت به مصرف موادمخدر

بانو نیوز - مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تمایل 17 درصدی افراد 15 تا 64 ساله به مصرف مواد مخدر خبر داد و گفت: همچنین ٢٧ درصد از افراد ١5 تا 64 سال نسبت به مصرف مواد مخدر نگرش مثبت دارند.

یک طلاق به ازای هر ٣.٩ ازدواج ثبت شده

بانو نیوز - رئیس سازمان بهزیستی کشور از وقوع یک طلاق به ازای هر ٢.5 ازدواج در سال ٩5 و وقوع یک طلاق به ازای هر ٢.٣ ازدواج در سال ٩6 در تهران خبر داد.

پناهجویان زیر سن قانونی می‌توانند خانواده خود را به اروپا ببرند

بانو نیوز - دیوان دادگستری اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد پناهجوی زیر سن قانونی که هنگام رسیدگی به پرونده‌اش به سن قانونی برسد، حق دارد برای پیوستن به خانواده‌اش آنها را به اروپا بیاورد.

رتبه اول پرونده‌های قضایی به «خشونت» رسید/ در هر ساعت 5٠ نفر وارد زندان می‌شوند

بانو نیوز - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه وجود بیش از ١5 هزار پرونده قضایی در کشور نشان دهنده ضعف اخلاق اجتماعی است،گفت: تحلیل ما از وضعیت اجتماعی کشور این است که اخلاق مدار بودن در جامعه ما «هزینه» دارد و این نشانه ضعف اخلاق در جامعه است.

به‌کارگیری مربیان کارآزموده در مرکز متخلف/برخورد با مربیان خاطی

بانو نیوز - مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اتفاق ناگواری که به‌علت وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز«سرای مهربانی» پیش آمد، گفت: از این پس فقط از مربیان باتجربه و کار آزموده در این مراکز بهره‌گیری خواهد شد.

به‌کارگیری مربیان کارآزموده در مرکز «سرای مهربانی» گیلان/برخورد با مربیان خاطی

بانو نیوز - مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اتفاق ناگواری که به‌علت وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز«سرای مهربانی» پیش آمد، گفت: از این پس فقط از مربیان باتجربه و کار آزموده در این مراکز بهره‌گیری خواهد شد.

ساماندهی آسیب‌های اجتماعی پایتخت و بازگشت آسیب‌دیدگان به چرخه زندگی

بانو نیوز - معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و وزارت رفاه به منظور حل مسائل اجتماعی شهر تهران و بازگشت آسیب دیدگان اجتماعی به چرخه طبیعی زندگی خبر داد.

مربیان کارآزموده در مرکز «سرای مهربانی» گیلان به‌کار گرفته می‌شوند/برخورد با مربیان خاطی

بانو نیوز - مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اتفاق ناگواری که به‌علت وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز«سرای مهربانی» پیش آمد، گفت: از این پس فقط از مربیان باتجربه و کار آزموده در این مراکز بهره‌گیری خواهد شد.

"آب نیسان" چیست + روش تهیه و خواص درمانی

بانو نیوز - "نیسان" ماه هشتم از ماههای رومى است که از بیست و سوم فروردین شروع می‌‌شود؛ در این مطلب نحوه تهیه آب نیسان و خواص درمانی آن آمده است.

چرا تهرانی ها بیشتر اختلال روان می گیرند

بانو نیوز - سخنگوی وزارت بهداشت به تشریح میزان اختلال روان در استانهای مختلف کشور از جمله تهران پرداخت و گفت: تهرانی ها در صدر اختلال روان در کشور هستند.

خرید کالای خارجی ممنوع

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد با ابلاغ بخشنامه‌ای خرید هرگونه کالای خارجی را ممنوع اعلام کرد.

خشونت خانوادگی زنان انگلیسی را در برگرفته است

بانو نیوز - لندن - زنان انگلیسی بیش از گذشته قربانی انواع خشونت خانوادگی می شوند و اقدامات پیشگیرانه قانونی و حقوقی نه تنها نتوانسته از رشد زن آزاری در این کشور بکاهد، بلکه رشد زیادی نیز ثبت شده است.

راه‌اندازی «خانه امن» در تمام استانها / پذیرش زنان خشونت دیده

بانو نیوز - رئیس اورژانس اجتماعی کشور ضمن تشریح مهم‌ترین برنامه‌های اورژانس اجتماعی در سال ٩٧ گفت: در حال حاضر ٢١ مرکز تحت عنوان «خانه امن» در کشور فعال هستند که قرار است در سال جاری همه استان‌ها از آن برخوردار شوند.

علل مرگ تهرانی‌ها در سالی که گذشت /اخطاریه هواشناسی درباره بارش‌های امشب

بانو نیوز - آخرین خبرها از انتخاب شهردار برای تهران، خدمات وزارت بهداشت برای بیماران پروانه‌ای، دلیل حذف 40 ماده از لایحه «تامین امنیت زنان»، دلایل اصلی مرگ و میر تهرانی‌ها و... از جمله مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یکشنبه بود.

اصلانی: باید به شبکه های پیام رسان داخلی کوچ کنیم

بانو نیوز - تهران - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: همه باید تلاش جدی داشته باشیم تا به شبکه های پیام رسان داخلی کوچ کنیم و از فضای مجازی مانند تلگرام استفاده نکنیم.

شیشه و هروئین تزریقی باعث سکته مغزی می‌شود

بانو نیوز - عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مصرف موادمخدر صنعتی و مواد مخدر آمفتامین‌دار را از علل بروز سکته مغزی در جوانان برشمرد و گفت: بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید در جهت آگاهسازی جوانان ازعوارض مصرف مواد مخدر باشد زیرا مصرف این مواد در بین جوانان ایرانی، سبب افزایش موارد ابتلا به سکته مغزی در کشور نسبت به آمارهای جهانی شده است.

مساعدت دولت در اتمام چند پروژه ملی شستا

بانو نیوز - در دیدار مدیرعامل و معاونان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، آخرین وضعیت 3 پروژه بزرگ ملی کشور(پروژه سد کوهرنگ، مترو کرج و پروژه سد چمشیرگچساران) بررسی و مقرر شد دولت مساعدتهای لازم را برای تسریع و اتمام این پروژه‌ها صورت دهد.

دلیل حذف 40 ماده از لایحه «تامین امنیت زنان» /لایحه در انتظار نظر رییس قوه‌قضائیه

بانو نیوز - مدیرکل حقوقی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به حذف حدود4٠ ماده از لایحه «تامین امنیت زنان» تاکید کرد: این مواد به هیچ دلیلی حذف نشده‌اند مگر اینکه تکراری بوده‌اند.

پرواز زود هنگام ازدواج بر زندگی دخترکان

بانو نیوز - تهران - خیلی جوان تر از آن بود که داماد داشته باشد اما داشت، دخترش را در سن 14 سالگی شوهر داده بود و چقدر هم به این کار افتخار می کرد.

لباس سنتی می تواند الگویی برای پوشش دختران جوان باشد

بانو نیوز - تهران - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: معتقدم لباس سنتی در ذات خود، تنوع رنگ، زیبایی، عفاف و پوشیدگی خاص دارد و می تواند الگویی برای پوشش دختران جوان، دانشجویان و بانوان در جامعه قرار گیرد.

وضعیت سلامت روان در کلانشهرها

بانو نیوز - یک دکترای روانشناسی اظهار کرد: بسیاری از مردم ساکن در کلانشهرها به خاطر تکاپوی بیش از حد و نداشتن آرامش کافی، رضایت و سلامت روان خود را از دست می‌دهند.

ذوالقدر: لایحه منع خشونت علیه زنان هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود

بانو نیوز - نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «لایحه منع خشونت علیه زنان هفته آینده تقدیم مجلس می شود» گفت که طبق اظهارات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان در مورد این لایحه جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه‌های تامین اجتماعی در سال گذشته

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کل هزینه‌های این سازمان در سال ٩٦ را ٧٤ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تأمین اجتماعی سازمانی درآمد هزینه‌ای است. این مبالغ باید توسط این سازمان وصول شود و این ویژگی منحصر به فرد سازمان تأمین اجتماعی است.

پرونده‌های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

بانو نیوز - عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به ورود دادستانی به موضوع استعفای شهردار تهران گفت: اگر دادستانی سلیقه خودش را به نهادی که پایگاه مردمی دارد و اعضای آن مردم منتخب یک شهر هستند اعمال کند، نادرست است. دادستانی نباید اقدامات اعضای شورای شهر را زیر سوال ببرد مگر اینکه موارد غیر قانونی وجود داشته باشد که دادستانی می‌تواند او را به دادگاه ببرد و محکوم کند اما با داد و بیداد راه به جایی نمی‌بریم.

گسترش دامنه اعتیاد با مصرف «گل»

بانو نیوز - یک متخصص اعصاب و روان اظهارکرد: مصرف حشیش معضل اعتیاد در کشور را به نسبت بسیار زیادی گسترش داده است.

واکنش بهزیستی به فیلم آزار کودکان اتیسمی/ فیلم برای سال 96 است / اخراج مربیان متخلف

بانو نیوز - معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انتشار تصاویر آزار تعدادی از کودک مبتلا به اتیسم در برخی از رسانه های خارجی گفت: فیلمی که اخیرا در این مورد منتشر شده است مربوط به خرداد سال ٩6 بوده و سازمان بهزیستی با این مرکز نگهداری موقت معلولان برخورد قاطعانه انجام داده‌است.

ویدئو / رباتی برای رفع تنهایی یا نقض حریم خصوصی؟

بانو نیوز - ربات خانگی «فریبو» با زیر نظر گرفتن فعالیت‌های صاحبش در خانه، هر فعالیت او را با دوستانش به اشتراک می‌گذارد. این ربات مشوقی برای ارسال پیام یا تماس گرفتن فرد و دوستان اوست و بویژه به افراد جوان برای رفع تنهایی کمک می‌کند. البته برخی استفاده‌کنندگان از این ربات نگرانی‌های بابت از بین رفتن حریم خصوصی خود ابراز کرده‌اند.

آغاز پرداخت «وام» 100 میلیونی به سمن‌ها از اردیبهشت

بانو نیوز - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: تولیدات داخلی باید کیفیت لازم را پیدا کنند تا بتوانند با مشابه خارجی، رقابت داشته باشند. در این زمینه سازمان‌های مردم نهاد جوانان می توانند نقش آفرین باشند.

ارائه خدمات شبانه‌روزی به دختران و زنان آسیب‌دیده اجتماعی

بانو نیوز - رئیس اورژانس اجتماعی از ارائه خدمات متنوع اجتماعی، روانی، حقوقی، بهداشتی و رفاهی به دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی به شکل شبانه روزی در 31 مرکز استان خبر داد.

386 نفر در سیل و آبگرفتگی شش استان امدادرسانی شدند

بانو نیوز - تهران- رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: 6 استان از روز گذشته درگیر سیل، آبگرفتگی و طوفان شده اند و امدادگران به 386 نفر از هموطنان خدمات لازم را ارائه کردند.

مادران در استفاده از کالای ایرانی پیشقدم باشند

بانو نیوز - تهران - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: همه ما باید برای مصرف کالای ایرانی به عنوان یک افتخار به خود ببالیم البته در این زمینه خانواده ها و مادران می توانند پیشقدم در استفاده از کالای ایرانی باشند.

دلایل تهدید به «خودکشی» در فضای مجازی

بانو نیوز - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران «ابراز وجود» و «ابراز مخالفت نسبت به شرایطی که فرد در آن گرفتار شده است» را از جمله مهم‌ترین دلایل انتشار خبر اقدام به خودکشی در فضای مجازی به وسیله اشخاص، پیش از انجام آن دانست.

ویدئو / تأثیری که دعوای والدین بر فرزندان می‌گذارد

بانو نیوز - شاید بحث و مشاجره برای والدین امری طبیعی محسوب شود اما این ناملایمتی‌ها تأثیرات نامطلوب و عمیقی روی فرزندان می‌گذارد. این آسیب‌ها چیست و برای محدود کردن آن‌ها چه باید کرد؟

تدوین سند سلامت اجتماعی در کشور

بانو نیوز - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به زودی کار تهیه و تدوین سند سلامت اجتماعی کشور به اتمام رسیده و برای تصویب و ابلاغ برای اجرا به دولت ارائه می‌شود.

بسته اخبار اجتماعی ایسنا

بانو نیوز - درمان "رایگان" مصدومان ترافیکی مشروط شد، رقم «وام مسکن» فرهنگیان در سال 97، بارش‌ باران در 15 استان طی هفته آینده، 7نکته در ثبت نام طرح ترافیک جدید پایتخت و خطر شیوع "وبا" و "سالک" در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه سر تیتر برخی از مهمترین اخبار اجتماعی امروز ایسنا است.

افزایش طلاق در کشور نگران کننده است

بانو نیوز - اهواز - رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان دردفاع مقدس گفت: وقوع 175هزار طلاق و کاهش ازدواج در پارسال در کشور، خطر فروپاشی خانواده را گوشزد می کند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

دوران دفاع مقدس تجربه‌ای موفق در سبک زندگی جهادی بود

بانو نیوز - رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ازدواج‌ها موفق بوده است، گفت: در دوران دفاع مقدس تجربه موفقی در سبک زندگی جهادی داشتیم و شاهد شکوفایی در این خصوص بودیم.

آمار ازدواج و طلاق در استان یزد نگران‌کننده است

بانو نیوز - مدیر کل ثبت احوال استان یزد با بیان این‌که آمار ازدواج و طلاق در استان یزد بسیار نگران کننده است گفت: سال 96 استان یزد با 17 درصد کاهش ازدواج روبه رو بوده است .

این خانه امن نیست

بانو نیوز - تهران - می گوید: خانه ام، امن نیست، از پدر و مادرم می ترسم، می خواهند مرا به زور شوهر دهند، احساس می کنم در اینجا جایی ندارم.

آغاز50 درصد عوامل برهم‌زننده سلامت روان از 15 سالگی/زنان بیشتر ازمردان درمعرض اخلالات روانی‌اند

بانو نیوز - رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 50 درصد عوامل برهم زننده سلامت روان از سن 15سالگی شروع و 75 درصد تا سن 25 سالگی به اوج می رسد گفت: باید پیشگیری را به جد مورد توجه قرار دهیم و اجازه ندهیم این مشکلات و بیماری‌ها عود کند.

یک «طلاق حقوقی» و 2 «طلاق عاطفی» به ازای هر 5 ازدواج

بانو نیوز - استاد روانشناسی بالینی و رئیس کمیسیون چشم انداز امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقلیمی شدن اختلالات روحی و روانی گفت: به عنوان مثال خودکشی در یزد 0.4 درصد اما در ایلام 24 درصد شده است که نشان می‌دهد اقلیم هم اثرگذار است. از آن سو آسیب‌های اجتماعی هم روی خط قرمز است.

ساير مطالب

شباهت زندگی کودکان قربانی جنایات/ کودکان را در شرایط احتمالی خطر قرار ندهید

تنها 2 درصد جرائم در عراق را زنان انجام می دهند

آخوندی: خانوارهای دارای بیش از 2 معلول مشمول مسکن حمایتی می شود

دوران طلایی حضور بانوان مازندران در عرصه مدیریتی

آیین نامه تاسیس مراکز جامع توانبخشی اصلاح می شود

دعوت یک عکاس از معصومه ابتکار برای دیدن عکس‌هایش

امکان بیمه‌پردازی اختیاری دارندگان کارت پایان خدمت

صف دلار در بازار استانبول

رابطه لذت بخشی موادمخدر با آسیب به مغز

برگزاری «جشن سلام» در برج آزادی

سند سلامت زنان تدوین شد

جاده های سرخ، لحظه های مرگ

معافیت معتادان در حال درمان از تعقیب و پیگیرد قانونی

اختصاص بودجه 11 میلیارد تومانی به ورزش بانوان

از استعفای مجدد نجفی تا هشدار پلیس درباره ارزهای تقلبی

ربیعی: افزایش قیمت ارز هیچ منطق اقتصادی ندارد و به سرعت کاهش می‌یابد

اختصاص بودجه 11 میلیارد تومان به بانوان و مشاوره ازدواج و خانواده

انگلیس بازار مواد مخدر اروپاست؟

«دختران آسمانی»، زنان توانمند فردای جامعه

سند سلامت زنان تدوین شد + جزییات

قتل «ندا» در حاشیه‌ای پُر آسیب/ خانواده خواستار اشد مجازات قاتل‌اند

تندگویان: متقاضیان وام ازدواج به بانک‌ها مراجعه نکنند + جزییات

کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تصویب شد

از مصائب "ساکن خیابان بهشت" تا سرانجام "چراغی" که قرار بود شهرها را روشن کند

سیاستهای ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال 97

فیلم کتک زدن کودکان در یک آسایشگاه مربوط به ایران نیست

چگونگی رفع خلاء سوابق بیمه‌ای

ماجرای تلخ ندا اهمیت اورژانس اجتماعی را یادآوری می کند

26 سال زندگی متفاوت آقای «بی‌خیال»

افزایش مرگ‌ومیر سالمندان با تشدید بحران خدمات مراقبتی در انگلیس

ستایش، آتنا، ندا ... بچه بعدی کیست؟

نحوه استفاده از سامانه همسان گزینی استانهای مرکزی و کردستان اعلام شد

دست‌تنهایی معاونت جوانان دربرابر حجم وسیع موضوعات جوانان

خشونت‌های خانگی؛ 7 درصد از پذیرش‌های اورژانس اجتماعی

4میلیون تومان؛ «خط فقر» شهری‌ها تا نجفی: دلایل استعفایم را فردا اعلام می‌کنم"

برنامه های دولت در حوزه زنان نتیجه داد

وام ازدواج 15 میلیون تومانی امسال پرداخت می شود

جوانگرایی و انتصاب زنان دو رویکرد مهم وزارت کشور در سال 97

کشف بیش از 22 تن انواع مواد مخدر در نیمه نخست فروردین

مسیر شرق به غرب پل کریمخان باز شد

حقایق زیست‌محیطی؛ آلودگی صوتی پرندگان را تهدید می‌کند

آیا می‌توان مانع از "احیای طب اسلامی" شد

جبران عقب ماندگی های حوزه زنان در ستاد زن و خانواده

یک میلیون زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستند

بودجه 7000 میلیاردی برای فقرزدایی/ کاهش 10 درصدی خودکشی در ایلام

توسعه اشتغال خرد و فقرزدایی، برنامه‌ رییس جمهور در سال 97

صندوق‌های بازنشستگی؛ ابرچالش‌ پیش روی دولت/ ایجاد ساختار ضد فساد در دستور کار صندوق

کاهش 10 درصدی خودکشی در ایلام/ مقابله با نابرابری، سیاستی مداوم می‌خواهد

ایجاد امید در زنان با افزایش توانمندی آنها

مردم 45 میلیون بار در نوروز به زیارت امامزادگان رفتند

الزام قانونی برای بیمه اتباع خارجی

کارمندان زن در ژاپن با مجوز کارفرمایشان باردار می‌شوند!

معتادان بهبود یافته وام اشتتغال‌زایی دریافت می‌کنند

نتایج اقدامات کاهش فقر مناسب نبوده است

دفترچه بیمه در بخش های بستری بیمارستان های دولتی حذف می شود

کشف بیش از 15 تن انواع موادمخدر در هفته نخست فروردین

درخواست وزیر بهداشت برای تشکیل سازمان رفاه

آماری از احتمال خودکشی موفق بین مصرف‌کنندگان مواد مخدر

بی‌خانمان شدن حدود 30 هزار خانوار "تک والد" انگلیسی در 2017

راه‌اندازی طرح فوریت‌های اجتماعی در کمیته امداد

شرایط "فرزندپذیری" + مدارک مورد نیاز

چرا خانه‌های امید بازنشستگان اثربخشی لازم را ندارند؟

افزایش احتمال اعتیاد به مواد اپیوئیدی در افراد مبتلا به اختلالات روانی

تاثیر شخصیت افراد بر اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی

زنان 62 درصد از مراجعین مراکز تخصصی مشاوره ازدواج

فعالیت شیرخوارگاه‌های تهران از سال جدید به‌صورت هیئت مدیره‌ای

رشد 14.9 درصدی صدور اعتبارنامه سمن‌های جوانان در سالی که گذشت

مستمری ازکارافتادگی در چه شرایطی برقرار می‌شود؟

جزئیات احتساب سوابق بیمه‌ای در صندوق تامین‌اجتماعی

برداشت «مهریه» از مستمری بازماندگان امکان‌پذیر است؟

«ترویج اخلاق اجتماعی» ؛ شعار سال 97 انجمن مددکاری اجتماعی ایران

ساخت بزرگترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی برای ‏بازنشستگان و کارگران جنوب کشور

ارتقای پست، موجب افزایش حق‌بیمه پرداختی می‌شود؟

طرح بهزیستی برای کاهش طلاق

67 درصد مشاغل ایجاد شده در سال گذشته مربوط به زنان بود

افزایش 25 درصدی آمار فرزندخواندگی

ویدئو / سیزده‌به‌در 1397 در تهران

عقد قرارداد بیمه‌ای با صنوف تولیدی در روستاها/تمرکز بر رشد حداقل سطوح درآمدی

آخرین وضعیت بهره‌مندی کودکان از خدمات مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها

سلحشوری: در سازمان ملل تصویر درستی از زن ایرانی ارائه دادیم

جوانان هلال احمر آسیب های اجتماعی را به مسافران گوشزد می کنند

شاخص امید به زندگی ایرانیان افزایش یافت

فقط 4،38 درصد زنان خون اهدا می کنند

25 هزار و 500 جوان، خدمات نوروزی هلال احمر را ارایه می کنند

درهایی که به روی زنان گشوده می شود

خانواده، مرکز ارایه هویت اجتماعی

30 درصد کارکنان وزارت ارتباطات بانوان هستند

مدرس دانشگاه: مصرف کالای ایرانی به ایجاد شغل می انجامد

ابتکار: هویت تاریخی شهرها باید حفظ شود

ابتکار: 45 درصد مشاغل ایجاد شده مربوط به زنان است

رشد تعداد مدیران زن در بنیاد شهید طی سال 96

سرنوشت3هزار زن ودختر ایزدی اسیرداعش نامعلوم است

5 برنامه محوری حقوق شهروندی در سال 97 اجرایی می شود

فناوری؛ همکلامی در خانواده ها را به 20 دقیقه رساند

خدمات بهزیستی به زنان سرپرست خانوار+ جزئیات

بانوان از وسیله نقلیه عمومی برای سفرهای بین شهری نوروزی استفاده کنند

افزایش سوء تغذیه در جهان به دلیل جنگ‌ها و مناقشات

اتباع، بیمه بیکاری نمی‌گیرند/ چگونگی پوشش بیمه‌ای ورزشکاران خارجی

فعالیت 58 "خانه جوانان" در کشور

3 روش بیمه شدن ایرانیان مقیم خارج از کشور

هفت سینی پربرکت در کنار کودکان

ابتکار: کاش صدای جوانان را بیشتر می شنیدیم

کاهش ارتباط کلامی خانواده های ایرانی از2 ساعت به 20دقیقه در روز

ثبت شدگان و خط خوردگان

راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

خدمات ویژه سازمان اوقاف به مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در نوروز 97

نوروز انگیزه ای برای تلاش در مقابله با بی عدالتی است

ارتقاء وضعیت زنان روستایی در لیست برنامه‌های دولت دوازدهم

راه‌های محافظت از کودکان در برابر مطالب مضر اینترنتی

پیام تبریک معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده به مناسبت نوروز

97؛ سال کوشش‌های بیشتر و گشودن افق‌های امیدوارانه است

نامگذاری خیابانی با نام «مصدق»، اقدامی موثر در یادبود بانی صنعت نفت است

تاکید دونالد ترامپ بر اعدام قاچاقچیان موادمخدر

چند درصد متقاضیان «وام ازدواج» نگرفتند؟

سمنو گلین؛ عروس خوش قدم نوروز

اسیدپاشی روی دختر جوان در تبریز

توصیه‌های نوروزی تامین اجتماعی به مسافران

پوشش بیمه‌ای بازماندگان حوادث 96/ تولید 120 میلیون نسخه الکترونیک

نوروز باستانی یادگار کهن، طراوت امروز

اسامی شعب و مراکز درمانی کشیک تامین اجتماعی در تعطیلات نوروزی اعلام شد

اعلام آخرین مهلت تمدید قرارداد کارگزاران صندوق بیمه روستاییان

کشف بیش از 12 تن انواع مواد مخدر در کشور

نحوه ثبت درخواست بیمه‌شدگان متقاضی بازنشستگی پیش از موعد روستایی

از سال آینده؛ انجمن اولیاء و مربیان هیئت امنایی اداره می‌شود

پرداخت ٥ ماه از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین‌اجتماعی

ویدئو / روایتی از کرمانشاه، دو ماه پس از زلزله

موافقت نامه مشترک معاون رییس جمهوری با آموزش و پرورش امضا شد

ویدئو / حال و هوای خریدهای نوروزی در تهران

واریز باقیمانده سود سهام عدالت کارکنان و بازنشستگان در آغاز سال 97

شادی عید را برای همه بخواهیم-سمانه زین العابدین*

ظرفیت واگن‌های رجاء در آستانه نوروز افزایش یافت

مرگ 11 هزار نفر در نوروز 10 سال گذشته

ابتکار: محبت به دیگران بهترین عیدی است

1 تا 1.5 میلیون تومان؛ هزینه اثبات ایرانی بودن

دولت٥٠٠٠ میلیارد تومان از بدهی‌اش به تامین اجتماعی را پرداخت کرد

برگزاری دوره آموزشی تعقیب و مراقبت برای پلیس مبارزه با مواد مخدر

فعالیت‌های مشترک در بقای زندگی زناشویی چه نقشی دارند؟

زنان در جمهوری اسلامی بیشترین زمینه پیشرفت در عرصه‌های آموزشی را داشته‌اند

ویدئو / حال و هوای بازار تهران در آستانه سال نو

یک طلاق در مقابل هر 4 ازدواج/ پرداخت هزینه‌ آزمایش بارداری خانواده‌های دارای معلول

اجرای طرح "ارمغان 2" برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد/وجود 250 زندانی زن معسر

ابتکار: روحانی برای کاهش مشکلات مردم با سختی برنامه‌های دولت را به پیش می‌برد

شناسایی 500 محله پرخطر/ پرداخت هزینه‌ آزمایش بارداری خانواده‌های دارای معلول

صدور احکام90 درصد متقاضیان بازنشستگی صندوق روستاییان و عشایر

خانواده‌های دارای فرزند معلول، برای خانه‌دار شدن ثبت‌نام کنند + جزییات

رفتار خشونت‌آمیز مردم فرانسه با مهاجران

حدود 30 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند

ابتکار: آینده حوزه زنان و خانواده روشن است

27 درصد از اعضای هیات علمی وزارتخانه های بهداشت و علوم زن هستند

امضای تفاهمنامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم