آخرين مطالب

اقتصادي

میانگین تسهیلات اشتغال مددجویان 17 میلیون تومان است

آریا بانو - تهران- سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته 136 هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شد که میانگین تسهیلات پرداختی به نیازمندان برای ایجاد شغل 17 میلیون تومان است.

«فوق العاده ویژه» امسال در پاداش پایان خدمت لحاظ می شود

بانو نیوز - تهران- معاون قضایی و توسعه مدیریت منابع دیوان عدالت اداری اعلام کرد: «تفاوت تطبیق حقوق» و «فوق العاده ویژه» جزو مبانی کسور بازنشستگی کارمندان دولت است و در سال جاری این موارد در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان لحاظ می شود.

برگزاری همایش بین‌المللی نقش it و ict در اشتغال زنان

بانو نیوز - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر ضرورت استفاده از it ، ict در راستای توسعه اشتغال زنان تاکید کرد و گفت: در همین ارتباط طی یک ماهه آینده یک همایش بین‌المللی با هدف شناسایی و بررسی راه‌های بهره‌گیری از ظرفیت‌های it , ict در راستای بهبود اشتغال و اقتصاد زنان در ایران برگزار می‌شود.

افزایش وام ضروری بازنشستگان/ توزیع رفاه‌کارت یک میلیونی از شهریور

بانو نیوز - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرهای خوبی درباره وام ضروری بازنشستگان داشت و اعلام کرد: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از 300 هزار به 400 هزار نفر و مبلغ آن از 4 به 5 میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه 5 میلیون وام به 400 هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

جایگزین ها برای کشت غیرقانونی مواد مخدر ارتقا یابد

بانو نیوز - تهران- دبیرکل سازمان ملل در پیامی به مناسب روز موادمخدر، خواستار ارتقا بخشیدن جایگزین ها برای کشت غیرقانونی مواد مخدر و توقف قاچاق و جرم سازمان یافته در این رابطه شد و این اقدامات را در راستای تلاش برای دستیابی به آرمان های توسعه پایدار دانست.

افزایش 40 درصدی قیمت روانگردان «شیشه»

بانو نیوز - افزایش قیمت دلار در چند ماه گذشته به جهش قیمت مواد مخدر شیشه در هفته‌های اخیر انجامیده است. بر اساس اعلام معاون کاهش تقاضای اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر، هم‌اکنون هر گرم شیشه در کشور، با قیمت‌های حدوداً 100 هزار تومان فروخته می‌شود حال آنکه در چند ماه گذشته معتادان با 40 الی 60 هزار تومان می‌توانستند یک گرم شیشه بخرند.

82 درصد منابع تامین اجتماعی از محل حق‌بیمه‌ها تامین می‌شود

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به اینکه 6700 میلیارد تومان در دو ماه اول امسال پرداختی داشتیم، بیان کرد: 4500 میلیارد تومان از این مبلغ مستمری، یک هزار و 500 میلیارد تومان برای درمان، 500 میلیارد تومان بیمه تکمیلی و ... و 200 میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری پرداخت شده است.

ثبت درخواست بیش از50 هزار کارگاه برای بهره‌مندی از بخشودگی جرایم بیمه‌ای

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ثبت درخواست بخشودگی جرائم بیمه‌ای بیش از ٥٠ هزار کارگاه در سطح کشور خبرداد و گفت: از طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب استقبال خوبی شده است.

نکات مهم در خرید آپارتمان

بانو نیوز - هرچند که این روزها قیمت خانه رشد عجیب و غریبی کرده است و باید بنیه مالی قوی‌تری برای خرید داشته باشیم، اما به‌هر‌حال روزی در آیندۀ نزدیک این اتفاق می‌افتد تا ...

اختصاص یارانه به مهدهای پذیرای کودکان معلول / نگهداری 600 هزار کودک در مهدها

بانو نیوز - مدیر کل دفترکودکان و نوجوانان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه به مهدهای کودک که از کودکان معلول نگهداری می کنند، یارانه پرداخت می شود، گفت: کودکان معلول در مهدهای ویژه نگهداری نمی شود.

خاطره اهدای حق‌الزحمه 700 میلیونی شیخ حسین انصاریان به سید‌الشهدا(ع)

بانو نیوز - کاغذ قرارداد را گرفتم و در آن نوشتم خدایا خودم هیچ ثوابی را برای این ترجمه در پیشگاه تو نمی‌دانم اما اگر در پیشگاه تو این 2 سال زحمت من پاداشی دارد، تا روزگاری که این ترجمه چاپ می‌شود و آن را می‌خوانند، پاداش این ترجمه را تقدیم به سید‌الشهدا(ع) کن!

فتاح: کمپین‌های اخیر تاثیری در اعتماد مردم به کمیته امداد نداشته است

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره) با اشاره به رشد حداقل ٣٠ درصدی کمک‌های مردم به کمیته امداد طی ٣ ماه نخست امسال، تاکید کرد که تبلیغات و کمپین‌های اخیر، تاثیری در میزان کمک و اعتماد مردم به کمیته امداد نداشته است.

بودجه 96 هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی برای سال جاری/ ارائه خدمات شفاف در دستور کار

بانو نیوز - معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین‌اجتماعی به بودجه 96 هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی در سال جاری اشاره کرد و گفت: راهبرد تامین اجتماعی ارائه خدمات شفاف به کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران است.

اضافه کار بازنشستگان بعد از سال 95 در مستمری محاسبه می شود

بانو نیوز - تهران- معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: محاسبه اضافه کار در مستمری بازنشستگانی که از سال 95 به بعد بازنشسته می شوند، با اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده به طور قطع انجام می شود.

دریافت گواهی عدم بدهی از سازمان تامین اجتماعی چه زمانی الزامی است؟

بانو نیوز - براساس قانون تأمین اجتماعی، هنگام نقل و انتقال عین یا منافع مؤسسات و کارگاه‌های مشمول این قانون اعم از اینکه انتقال به صورت قطعی، شرطی، رهنی، صلح حقوق یا اجاره باشد و اعم از اینکه انتقال به طور رسمی یا غیررسمی انجام بگیرد، انتقال گیرنده مکلف است گواهی سازمان تأمین اجتماعی را مبنی بر نداشتن بدهی معوق بابت حق بیمه و متفرعات آن از انتقال دهنده مطالبه کند.

صدور دستورالعمل پرداخت «وام» اشتغالزایی به جوانان/پرداخت تسهیلات به تشکل‌ها ظرف 2سال

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اقدام این معاونت برای تهیه برنامه جامع حوزه جوانان در سراسر کشور گفت: وزارت ورزش و جوانان تنها وزارتخانه‌ای است که در آن وضعیت بکارگیری بازنشستگان تعیین تکلیف شده است و امیدواریم تا نهادهای دیگر نیز هر چه سریعتر در این راستا اقدام کنند.

سه دلیل نیاز مددجویان کمیته امداد به مسکن

بانو نیوز - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در نشست هماهنگی استان‌های مشمول در طرح ساخت 10 هزار واحد روستایی گزارشی از وضعیت مسکن مددجویان تحت حمایت اعلام کردند.

خرید و اهداء 160 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از محل درآمد موقوفات

بانو نیوز - مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف گفت: 160 میلیارد و 800 میلیون تومان تجهیزات پزشکی از محل درآمد موقوفات پس از انقلاب شکوهمند اسلامی خریداری و به مراکز درمانی اهداء شده است.

32000 خادم ثابت مسجد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند

بانو نیوز - مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با بیان اینکه بیش از 32 هزار خادم ثابت مساجد در کشور بیمه شده‌اند، گفت: هم‌اکنون با عدم پرداخت به موقع حق بیمه خادمان ثابت مساجد کشور، سازمان اوقاف دچار مشکلاتی شده است.

استعدادهای مناطق محروم در انتظار کمک واقفان و نیکوکاران

بانو نیوز - سعید معروف گفت: بهترین استعدادها را در مناطق محروم داریم که اگر امکانات نیکوکاران و واقفان در اختیار آنها قرار گیرد، نقش مهمی در درخشان‌تر شدن ورزش کشور در سطح جهان خواهند داشت.

اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب در تمامی شعب تامین اجتماعی

بانو نیوز - بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی در تمامی شعب این سازمان در کشور در حال اجراست و کارفرمایان می‌توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.

مشارکت اقتصادی بانوان یک درصد افزایش یافت

بانو نیوز - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، از افزایش یک درصدی نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در بخش های مختلف نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: رشد این مشارکت نیازمند تلاش بیشتر همه دستگاه ها است.

معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی با جذب نیروهای جدید

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال جاری برای کمک به رونق اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی، قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان به اجرا در می‌آید و همچنین کارگاه‌های تولیدی در صورت جذب نیروی جدید زیر ٣٤ سال و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر با لحاظ شرایط قانونی معینی از معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار خواهند بود.

رشد یک درصدی مشارکت اقتصادی زنان در ایران

بانو نیوز - در حالی که نرخ مشارکت اقتصادی مردان در سال گذشته 64.5 درصد بوده نرخ مشارکت اقتصادی زنان با یک درصد رشد به 16 درصد رسیده است.

قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب اجرا می‌شود

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تصویب قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در هیأت وزیران خبر داد و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده است و از روز شنبه به مدت ٢ ماه به اجرا در می آید.

ویدئو / چگونه در سن نوجوانی سرمایه‌دار شویم؟

بانو نیوز - با نوجوانانی آشنا شوید که با تأسیس شرکت‌های خود، در سن کم سرمایه‌دار شده‌اند. آن‌ها رازهای موفقیت خود را با شما در میان خواهند گذاشت.

آغاز رایزنی‌ها برای کاهش هزینه طرح‌ترافیک معلولان

بانو نیوز - آخرین مصوبه شورای شهر تهران در مورد ورود خودروهای معلولان به محدوده طرح ترافیک نشان می دهد که هزینه‌ دریافت طرح ترافیک این افراد با احتساب سهمیه حدود یک میلیون تومان می‌شود که همین امر موجب نارضایتی معلولان و آغاز رایزنی آنها برای کاهش این مبلغ شده است.

آغاز پوشش بیمه‌ای 700 هزار بافنده فرش و صنایع جانبی

بانو نیوز - با امضای تفاهم نامه همکاری مابین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران، کلیه بافندگان و فعالان فرش دستباف در سراسر کشور بیمه خواهند شد.

دارو گران نمی‌شود/تخلفات به 190 گزارش شود

بانو نیوز - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اقدام بیمه‌ها که پول بیمه ای مردم را به خاطر سود در بانک‌ها نگه می‌دارند و معوقات سلامت را نمی‌پردازند و باعث خواهد شد خدمات رایگان به مصدومان تصادفی قطع شود، از عدم افزایش قیمت دارو خبر داد.

پرداخت تسهیلات 150 میلیون ریالی ازدواج

بانو نیوز - صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی و به منظور حمایت از ازدواج جوانان، پرداخت تسهیلات 150 میلیون ریالی ازدواج را از طریق شعب بانک پارسیان آغاز کرد.

روش کارآمد طب سنتی برای درمان "بیماریهای مفصلی"

بانو نیوز - یک محقق طب سنتی با بیان اینکه بیماری‌های مفصلی به دلیل کاهش مصرف لبنیات نیست، روشهای کارآمد درمان بیماری‌هایی مانند دیسک کمر، آرتریت روماتویید، آرتروز و سایر بیماری‌های مفصلی را تشریح کرد.

سه تدبیر درباره گرانی ارز برای تجهیزات پزشکی/افزایش قیمت دلار در تشدید درد بیماران

بانو نیوز - مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذاودارو به تشریح افزایش قیمت دلار در سرنوشت درد بیماران در حوزه تجهیزات پزشکی و سه تدبیری که وزارت بهداشت برای این نوسانات ارزی اندیشیده است، پرداخت.

سه تدبیر درباره گرانی ارز در حوزه تجهیزات پزشکی/افزایش قیمت دلار در سرنوشت درد بیماران

بانو نیوز - مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذاودارو به تشریح افزایش قیمت دلار در سرنوشت درد بیماران در حوزه تجهیزات پزشکی و سه تدبیری که وزارت بهداشت برای این نوسانات ارزی اندیشیده است، پرداخت.

33 درصد جمعیت در «فقرمطلق» /4میلیون تومان؛ «خط فقر» شهری‌ها در سال 96

بانو نیوز - یک پژوهشگر و استاد دانشگاه خط فقر مطلق برای یک خانواده چهار نفره شهری در سال 96 را حدود چهار میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته در سالهای اخیر، 33 درصد جمعیت کشور دچار «فقر مطلق» هستند.

واریز «عیدی» بازنشستگان تأمین اجتماعی

بانو نیوز - بنابر اعلام روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی مطابق با برنامه ریزی انجام شده به حساب آنان واریز شد.

سهم ارزش کارخانگی زنان در تولید ناخالص ملی/ روند انتصاب زنان در دولت قابل تقدیر و نقد است

بانو نیوز - معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هفت معاون وزیر و 46 مدیرکل خانم در دولت انتخاب شده‌اند، گفت:روند به کارگیری زنان در دولت هم قابل تقدیر است و هم جای نقد دارد.

نیازمندان، برای بهره‌مندی از طرح اشتغالزایی به کمیته‌امداد محله خود مراجعه کنند

بانو نیوز - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از اجرای 1.5 میلیون طرح اشتغال‌زایی و خود کفایی 700 هزار خانواده از آغاز به کار معاونت متبوعش خبر داد.

آغاز فاز 3طرح توان افزایی وارتقای تاب آوری اجتماعی زنان وخانواده

بانو نیوز - بندرعباس - مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان از آغاز اجرای فاز سوم طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها در جوامع محلی استان هرمزگان خبر داد.

کمک 1700 میلیارد تومانی خیران در 11 ماه گذشته/ تلاش کمیته امداد برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی به شیوه الکترونیکی

بانو نیوز - معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه خیران در 11 ماه گذشته 1700 میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند، گفت: قرار است 80 درصد از کمکهای نقدی خیران در قالب شبکه‌‌های الکترونیکی جمع‌آوری شود.

جمع‌آوری 241 میلیارد تومان زکات در سال جاری

بانو نیوز - دبیرکل زکات کشور گفت: در سالجاری 241 میلیارد تومان زکات اعم از فطریه، مستحب و... جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه 29 درصد رشد داشته است.

تهیه طرح «تقسیم کار ملی» برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

بانو نیوز - رییس سازمان اجتماعی کشور مصوبات نود و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور را تشریح کرد و از تهیه طرح «تقسیم کار ملی» در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توسط معاونت امور زنان و تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی پیوست اجتماعی طرح‌های کلان توسعه‌ای خبر داد.

آغاز پرداخت «عیدی» مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از سه‌شنبه + جزییات

بانو نیوز - بنابر اعلام روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی؛ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از ١٥ تا ٢٢ اسفند ماه براساس حروف الفبا پرداخت می شود. مجموع اعتبار اختصاص یافته برای پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان حدود ٢١٠٠ میلیارد تومان است.

افزایش مستمری معلولان سرپرست خانوار دارای شرایط حاد به میزان "حداقل دستمزد"

بانو نیوز - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان، از افزایش مستمری کسانی که سرپرست خانوار بوده و دارای شرایط حادی هستند، به حداقل دستمزد خبر داد.

سامانه 1420 تامین اجتماعی در نوبت عصر هم پاسخگوی بیمه‌شدگان است

بانو نیوز - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: با هدف تسریع در پاسخگویی و ایجاد رضایتمندی بیشتر مخاطبان؛ نوبت عصرمرکز ارتباطات مردمی (سامانه ١٤٢٠) سازمان تامین اجتماعی فعال شد.

250 زن به دلیل جرایم غیر عمد مالی زندانی هستند

بانو نیوز - تهران - ایرنا - معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده گفت: در حال حاضر 250 زن به دلیل جرائم غیرعمد مالی در زندان های کشور هستند که با اقدام و کمک نیکوکاران ، طعم آزادی را خواهند چشید.

تکنیک‌های صیانت از عشق به روایت آیت الله خامنه‌ای

بانو نیوز - تکریم عشق در فرهنگ ایرانی-اسلامی ریشه‌ای عمیق دارد، تا آنجا که رهبر معظم انقلاب نیز حفظ آن را بسیار مهم می‌دانند و تکنیک‌هایی برای صیانت از عشق به جوانان ارائه می‌کنند.

کودکانی که «فقر» کودکیشان را به تاراج می‌برد

بانو نیوز - مدیرعامل جمعیت امام علی با تاکید بر اینکه موضوع کودک آزاری باید تبدیل به دغدغه همه آحاد مردم شود، از رونمایی ١١٧5 تحقیق میدانی این جمعیت از موارد کودک آزاری در مناطق حاشیه‌ای خبر داد.

جزئیات ادغام هولدینگ‌های پتروشیمی وزارت رفاه/25 درصد سهام پتروشیمی کشور در اختیار شستا

بانو نیوز - مدیرعامل شستا از ادغام شرکت‌ها و هولدینگ‌های پتروشیمی زیرمجموعه وزارت رفاه خبر داد و گفت: توسعه کشورهای در حال توسعه متاثر از ایجاد شرکت‌های بزرگ و متمرکز است.

واگذاری 30 واحد مسکونی به مددجویان در دهه فجر/ 55 واحد تأمین اعتبار شد

بانو نیوز - همزمان با ایام دهه مبارک فجر کلید 30 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اهدا و برای 55 واحد تأمین اعتبار شد که مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان تهران گزارشی از واگذاری و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویی در سال 96 به ویژه دهه فجر ارائه کرد.

لزوم فقرزدایی در همه عرصه‌ها

بانو نیوز - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امروز بیکاری و فقر معضلاتی است که همه مسئولان با تمام قوا برای رفع آن تلاش می کنند و فقر زدایی باید در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شکل گیرد.

بازنشستگان کی عیدی می‌گیرند؟

بانو نیوز - اعلام زمان پرداخت عیدی بازنشستگان کشوری،‌ آغاز سرشماری تعاونی‌ها از 15 اسفندماه، ‌بیمه 800 هزار کارگر ساختمانی در کشور و اجرای طرح مشاغل خانگی در هشت استان از عناوین مهم‌ترین خبرهای این هفته در بخش تعاون و اشتغال بود.

جذب 100 درصدی اعتبارات دولتی کمیته امداد تا پایان سال

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد با اشاره به سه برابر شدن کمک معیشت مددجویان با همکاری دولت و مجلس افزود: در صورت تصویب دولت و مجلس و اختصاص اعتبار ٣هزار میلیارد تومانی از محل تبصره 14، تمامی نیازمندان پشت نوبتی را حمایت خواهیم کرد.

قالیبافان‌، گلیم‌بافان و جاجیم‌بافان بدون توجه به محل سکونتشان بیمه می‌شوند

بانو نیوز - تمامی قالی‌بافان‌، گلیم‌بافان و جاجیم‌بافان کشور که فاقد پوشش بیمه اجتماعی هستند می‌توانند بدون توجه به محل سکونتشان به عضویت صندوق درآیند و از مزایا و تعهدات بلند مدت آن شامل مستمری بازنشستگی‌، پیری‌، ازکارافتادگی کلی و فوت بهره‌مند شوند.

پرداخت «وام» به سمن‌های جوانان

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از آمادگی پرداخت وام به طرح‌های تایید شده سمن‌های جوانان به دنبال توافق با صندوق کارآفرینی «مهر امید» خبر داد.

حاشیه‌نشینی نیازمند نگاهی نو

بانو نیوز - باید قبول کرد خوب یا بد،‌ درست یا نادرست، تعداد قابل توجهی از جمعیت کشور، مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ به ویژه تهران شده‌اند و برای کنترل و در امان ماندن از آسیب‌ها و بحران‌هایی که در آینده ممکن است دامن حاکمیت را بگیرد.

عامل تنش شغلی چیست؟

بانو نیوز - سلامانه: شغل منبع درآمد و عامل شناسایی است و محل كار، جایگاهی است كه تقریبا نیمی از عمر خود را در آن سپری می‌كنیم. معمولا هر کدام از ما روزی حدود هشت ساعت از وقتمان را در محل كار می‌گذرانیم. اگر ساعت‌هایی را هم که صرف رفت و آمد و اضافه‌كاری می‌شود، حساب كنیم، این زمان شاید روزانه به 10 یا حتی 12 ساعت هم برسد. اما با این حال برخی از ما، هر چه بیشتر كار می‌كنیم، كمتر لذت می‌بریم؟ 

خروج بازنشستگان از بدنه دولت / دستگیرشدگان اخیر عضو سمن‌های جوانان نبودند

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوان با اشاره به اینکه تکلیف بازنشستگان دولت یکبار و برای همیشه باید مشخص شود گفت: قول می دهم به ازای هر بازنشسته دولتی که به عنوان مشاور در دولت به کار گرفته گرفته می‌شود، پنج جوان با همان قدرت، علم و آگاهی و با صلابت را به دولت معرفی کنیم.

هر خانوار ماهانه 8000 تومان صدقه پرداخت می‌کند

بانو نیوز - قائم‌مقام کمیته امداد با اشاره به اینکه مردم سالانه حدود 300 میلیارد تومان صدقه به کمیته امداد پرداخت می‌کنند گفت: با توجه به حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 600 هزار خانوار، سهم هر خانوار از این رقم ماهانه هشت هزار تومان است.

لزوم ایجاد موقوفات برای حمایت از کودکان کار

بانو نیوز - مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف بر لزوم استفاده از ظرفیت وقف و ایجاد موقوفات برای حمایت از کودکان کار تاکید کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده، وقف با هدف نیازهای روز جامعه است.

کاهش 10 درصدی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه یک‌میلیون و 600 هزار خانوار در کشور تحت پوشش هستند، گفت: امسال شمار خانوار تحت پوشش کمیته امداد، 10 درصد کاهش‌ یافته است.

ارائه تسهیلات بلاعوض 30 میلیون تومانی ساخت مسکن به معلولان

بانو نیوز - رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: اولویت سازمان بهزیستی ارائه تسهیلات و آموزش‌هایی برای نگهداری معلولان در خانه است و به همین منظور 53 هزار مسکن ویژه معلولان درحال ساخت و واگذاری است.

با شغل‌های جدید با سرمایه کم آشنا شوید

بانو نیوز - باید اعتراف کنیم که راه‌اندازی یک کسب و کار تازه نگرانی‌های بسیاری را به دنبال دارد. یکی از مهم‌ترین این نگرانی‌ها سرمایه‌ای است که قرار است صرف شغل جدید کنید. ...

با کارهای هنری پر درآمد آشنا شوید

بانو نیوز - وقتی صحبت از کارهای هنری مطرح می‌شود، شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند که از کارهای هنری هم می‌توان صاحب درآمد چشمگیری شد. جالب است بدانید نه‌تنها از کارهای هنری ...

صرفه‌جویی در مصرف برق با ساده‌ترین راه‌ها

بانو نیوز - صرفه‌جویی در مصرف برق از دغدغه‌های مهم و اصلی دولت‌ها است. میزان مصرف برق در ایران بسیار زیاد است. این مصرف بخصوص در تابستان و زمستان از سقف تولید بیشتر می‌شود.

ساير مطالب

جزئیات وام اشتغال روستائیان/ ابلاغ به بانک‌ها تا 10 آذرماه

اشتغال زنان و راهکارهای خشونت زدایی از محیط کار

خوداشتغالی با سرمایه کم

ابتکار اعلام کرد: پیگیری جذب 5/1 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال زنان

پسماند الکترونیک عرصه‌ای مهم برای اشتغال‌زایی است

مردم تهران 20میلیارد تومان صدقه دادند

نرخ بیکاری زنان افزایش یافته است

نوربخش: ماموریت اصلی شستا نگهداری سرمایه بیمه‌شدگان است

توجه ویژه کمیته امداد استان تهران به بانوان

اخراج مادران شاغل دارای فرزند شیرخوار با لغو دستورالعمل وزارت کار/ یک‌بام و دوهوای دولت در حمایت از بانوان شاغل

ابتکار بانوی جوان شیرازی برای بازیافت فلزات گرانبها از پسماندهای الکترونیکی

بهبود اوضاع زندگی مددجویان با ارائه مشاوره/ توجه به زنان سرپرست خانوار ضروری است

وام قرض‌الحسنه بانک صادرات ایران به بازنشستگان کشوری

کمپین #حصیربخریم در مصلای تهران

ربیعی: 67 درصد اشتغال ایجاد شده در سال 95 متعلق به زنان بود

جزئیات تأمین مسکن خانوارهای مددجوی 2نفره

کانال تلگرامی صندوق بازنشستگی کشوری راه‌اندازی شد

تفاهم نامه سه جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری، رو

نقش پررنگ کشاورزی خانوادگی در دنیا

قطع درختان درکهگیلویه وبویراحمد و حکایت زنان هیزم به دوش

ترانزیت کودکان کار به تهران/ آزار جنسی 90 درصد کودکان متکدی در پاتوق‌ها

ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان آغاز شد

توسعه روستایی در گرو مشارکت زنان روستا است

گله "ربیعی" از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

جلودارزاده: ادارات کار نقش قانونی خود را در قبال کارگران به خوبی انجام دهند

نمایشگاه محصولات تولیدی زنان عشایر آذربایجان غربی دایر می شود

بیکاری و رکود اقتصادی عامل اصلی رشد منفی ازدواج و جمعیت

25 درصد اعضای تعاونی‌های فعال، زنان هستند

امکان پرداخت حق بیمه کارفرمایان تامین اجتماعی به صورت برخط

استقرارپایگاه‌های دریافت«نذورات مردمی» درپایانه‌های مرزی خوزستان، ایلام و کرمانشاه در اربعین

زندگی شاد تا آخرین نفس

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

ریاست پژوهشکده امور اقتصادی به یک بانو رسید

5 توصیه کلیدی برای مدیریتِ مطلوبِ کار و زندگی

«شیرخشک‌های یارانه‌ای» در بساط دستفروشان

تحول در خدمت رسانی با ارتقاء هتلینگ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

نوباوگان مهدکودک های سراسر کشور بیمه شدند

یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند

هزینه آنژیوگرافی

امکان دریافت کارنامه بیمه‌پردازی توسط مشمولان صندوق بیمه روستاییان و عشایر

چرا کمدی می‌فروشد؟

40 هزار بسته لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود

مشاور وزیر تعاون خبر داد: تاسیس 23 تعاونی فراگیر ملی در حوزه زنان

دبیرکل اتاق تعاون ایران خبر داد: سهم بالای زنان کارآفرین در بخش تعاون

جمع‌آوری 300 کودک کار و متکدی در مدت اجرای طرح/اعلام جزییات طرح جذب کودکان کار

بیش از 70 درصد زنان سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند/ زن ها سرپرست 12درصد خانواده ها

برندهایی که هیچوقت از رده خارج نمی شوند

استفاده از ظرفیت بازنشستگان در تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری

ساماندهی کودکان کار یا زیبایی چهره شهر!

ممنوعیت اخراج مادران کارگر لغو شد

کاهش هزینه های خرید جهیزیه با 10 نکته

سهم بالاي زنان کارآفرين در بخش تعاون

50 درصد دانش‌آموزان فقير بازمانده از تحصيل تحت پوشش نهادهاي حمايتي هستند

مددجويان بايد به کارآفرين تبديل شوند/ ضرورت استقلال مالي خانوارهاي مددجو

تسهيلات50 ميليارد توماني بانک رفاه به مددجويان کميته امداد

بيش از 85هزار نفر از بانک ملي و ملت تسهيلات ضربتي ازدواج گرفتند

توقف توليد و توزيع صندوق‌هاي صدقات خانگي

نرخ حق بيمه و جزييات قرارداد جديد «بيمه تکميلي بازنشستگان کشوري»

بازار گوشت از رونق افتاد

دليل موفقيت ژاپن چيست؟ /تصاوير

نداشتن ثبات شغلي از مهمترين عوامل تاخير در «ازدواج»

اهداف طرح کارآمدسازي مديريت صندوق‌هاي بازنشستگي+ متن کامل طرح

310 هزار نفردر6 هفته وام ازدواج گرفتند/ 80 هزار فقره سهم مناطق محروم

وزارت رفاه تکليف تعاوني مسکن معلولان را مشخص کند

شاخص هاي اقتصادي حوزه زنان مي لنگد/180 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمايت بهزيستي

کارشناس اقتصادي:زنان درشرايط برابر ٧٧ درصد دستمزد مردان را دريافت مي کنند

فتاح: مددجويان تاج‌سرند و حمايت از آنها بايد مدت‌دار باشد

تفاوت‌ حصيرهاي جنوبي و شمالي/فوايد کالايي گياهي که دور ريختني نيست

افزايش 10 درصدي دريافتي مستمري بگيران روستايي و عشايري

ضرورت ايجاد اراده ملي براي حل مشکلات صندوق‌هاي بازنشستگي

سازمان تامين اجتماعي در رونق کسب و کار نقش مهمي دارد

زوجين بيمه شده تامين اجتماعي استحقاق دريافت کمک هزينه ازدواج را دارند

خدمات ترميم دندان براي زنان باردار و کودکان در روستاها و شهرهاي کوچک رايگان است

بهترين محصولات مراقبت پوست بدن

10 نکته مهم درباره خريد از فروشگاه هاي بزرگ

با مشکلات مالي خانواده چطور کنار مي آييد؟

چطور بدون فقر تغذيه‌اي، مي‌توان گوشت قرمز نخورد؟

جالب ترين تبليغاتي که ذهن ما را مي خوانند

معروف ترين کمپاني ها چگونه شروع کردند؟

رستوراني گران قيمت براي نابغه ها و ثروتمندان

خوش شانس ترين کساني که گنج هاي مخفي پيدا کرده اند

نشانه هاي حک شدن عابر بانک ها

بهترين شغل هاي رويايي در دنيا

با ثروتمندترين بيليونرهاي سياه پوست آشنا شويد

چرا زن پولدار نگيرم؟

ضعف گوگل و کلاهبرداري شرکت جعلي Gold1Networks از ايرانيان و سود ميليون دلاري!

تبديل تراس و بالکن به دفتر کار

تامين حقوق اوليه يک کودک چقدر هزينه دارد؟

گوناگون/ بدترين تکيه کلام ها در حوزه مديريت

مهارت زندگي/ بازاريابي و تبليغات با استفاده از محتوا

خطر پنهان کاري هاي «مالي» در زندگي مشترک

مهارت زندگي/ چطور کارمندهاي خوشبختي باشيم؟

رسيدگي به مشکلات زنان در حوزه‌ي کارآفريني

قفسه زيبا با جعبه نوشيدني بسازيد

مهارت زندگي/ پيش بيني درآمد يک کسب‌ و کار

مهارت زندگي/ عادت هايي که به موفقيت حرفه اي ختم مي شوند

مهارت زندگي/ آشنايي با پنج جزء اصلي طرح هاي موفق بازاريابي

راهنماي خريد ماهيتابه

مهارت زندگي/ چرا محصول شما به فروش نمي‌رسد

احکام/ اقسام اجاره و شرايط آن

چگونه هزينه‌هاي زندگي را با همسرتان قسمت کنيد؟

مهارت زندگي/ چرا مردم نسبت به بازاريابي حس خوبي ندارند؟

هر آنچه براي راه اندازي يک کسب و کار آنلاين بايد بدانيد

مهارت زندگي/ ضرورت حضور مدير در حل مشکلات تيم

گوناگون/ راهنماي خريد در موناکو

4گوشه دنيا/ خانه اي که قيمت اش تنها يک پوند است!

اکوتوريسم/ گشت و گذاري در «جزيره پيانو» در چين

بهترين جاذبه هاي توريستي خاورميانه

راهنماي خريد تشک خواب

خالق برند «سارازي» کيست؟؛ زيورآلات دست‌ساز ايراني

راهکارهاي افزايش مشارکت اقتصادي زنان بررسي شد

پرداخت ماهانه 3 هزار و 500 ميليارد تومان حقوق به بازنشستگان تامين اجتماعي

چند درصد مردم مستاجرند؟

زنان مي توانند مولد توسعه کسب و کار باشند

علت افزايش و نوسان قيمت گوشت مرغ ؟

براي ثروتمند شدن آب بنوشيد!

يارانه نقدي تيرماه ساعت 24 فردا واريز مي‌شود

معاون استاندار تهران: مردم نگران مصرف گوشت هاي وارداتي نباشند

سردرگمي خانواده‌ها براي ثبت‌نام در سال تحصيلي جديد/ دانش‌آموزان، گريزپا از مدارس دولتى

چگونه ولخرج نباشيم؟

يک حراجي باورنکردني

اقتصاد خانواده ياخساست؟

تسويه‌ي بدهي يا سرمايه گذاري؟!

تاثير پول در خوشبختي !

8 کلمه چهار حرفي که وضعيت مالي تان را دگرگون مي‌کنند

زيبايي تقلبي به قيمت صدمات کبدي و ريزش مو !

افراد موفق اين اشتباهات را در مورد پولشان انجام نمي دهند

بهره‌مندي 160 هزار خانوار از طرح‌هاي اشتغال کميته امداد در سال جاري

کفشهاي جلبکي از راه مي رسند

بازار خاکستري سلامت/ايراني‌ها 16هزارميلياردتومان فست فود مي‌خورند

ايده‌هاي برتر رويداد ملي ايده‌بازار غذا معرفي شدند

فقر براي زنان بيش از مردان استرس‌زا است

هشدار درباره مصرف روغن زيتون‌هاي قاچاق/روش تشخيص روغن زيتون اصل

حداقل و حداکثر حقوق آموزش و پرورشي‌ها اعلام شد

آسان ترين و سريع ترين راه هاي پولدار شدن

غفلت مادران در ارائه‌ سبک صحيح زندگي و مديريت اقتصادي خانواده به فرزندان

توصيه نوروزي سازمان استاندارد درباره مصرف فرآورده هاي گوشتي و لبني

عرضه محصولات مشاغل خانگي در بازارچه جنت‌آباد

98درصد پوشاک خريداري شده را محصولات وارداتي تشکيل مي دهد

حمايت استاندارد ازترويج خريد کالاي ايراني/توليدات داخلي توان رقابتي بالا دارند

زنان کالاهاي خارجي را تحريم کنند

توصيه‌هاي پليس درباره خريد‌هاي اينترنتي نوروزي

لزوم افزايش اعتماد به نفس زنان با معرفي زنان موفق در رسانه‌ها

برنامه حمايتي سازمان توسعه تجارت براي افزايش نقش زنان در صادرات

بازنشستگي زنان با 20 سال سابقه ضد زن نيست/بار مالي ندارد

برخي متقلبان مرغ رنگ شده را به جاي گوشت عرضه مي کنند

به حساب عشق چک نکشيد

چگونه هم حالا پول خرج کنيم، هم در آينده؟

عرضه تخم مرغ هاي غير محلي در قالب محلي

شرايط کار فشار رواني بيشتري بر زنان وارد مي کند