آریا بانو

آخرين مطالب

فرهنگي

فیگور متفاوت 5 بازیگر زن در یک فیلم/ عکس

آریا بانو - عکسی از اولین فیلم بلند سینمایی‌ رضا گوران که قصه‌ای زنانه دارد و به تازگی در تهران کلید زده شده است، منتشر شد. به گزارش ...

انصراف فرزاد فرزین از «رقص روی شیشه»

آریا بانو - فرزاد فرزین از بازی در سریال نمایش خانگی«رقص روی شیشه» انصراف داد. او با انتشار پستی درصفحه شخصی خود این طور نوشت:«با ...

«ترور 97» با صدای حامد زمانی

آریا بانو - نماهنگ و موسیقی از حامد زمانی با عنوان «ترور 97» به مناسبت حادثه تروریستی اهواز، از سوی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب ...

معماری شرقی و غربی ندارد / ساخت شهرک غرب بر مبنای محاسبات دقیق شکل گرفت / توضیحات سیروس بزرگ گرایلی درباره نقش هنر در بناهای صنعتی

آریا بانو - سمیه باقری: سیروس گرایلی، شکل‌گیری شهرک غرب را بر اساس آخرین یافته‌های طراحی شهری و آماری دهه پنجاه دانست و در این باره گفت: جهان شمولی، هنر و تکنولوژی معماری را نمی‌توان در چارچوب تعصبات غربی و شرقی محدود کرد.

نمایش هنر "زنان خانه خورشید و دختران مهتاب" در گالری طراحان آزاد

آریا بانو - نمایشگاه عرضه و فروش سوزن‌دوزی نفیس بلوچستان به مدت دو‌ روز در گالری طراحان آزاد برگزار می‌شود و آثار مختلف سوزن‌دوزی‌های بلوچ در قالب تابلو، پوشاک و برخی زیورآلات و صنایع دستی به فروش می‌رسند.

اسید پاشی حوالی چهارراه فخرآباد / روایت هادی احمدی از نمایش "فالش خوانی در چهارراه فخراباد"

آریا بانو - هادی احمدی گفت: شیوه اجرایی متن، ما را به سمت و سوی المان‌های تئاتر مستند که در آن جاری است، سوق می‌دهد و این نمایش ترکیبی از مونولوگ و دیالوگ‌هایی است که میان شخصیت‌ها با هم و با تماشاگر برقرار می‌شود.

نشست "صدابرداری استودیویی" برگزار می‌شود

آریا بانو - در این نشست تعدادی از صدابرداران مطرح به نمایندگی از استودیوهای مختلف درباره صدابرداری استودیویی در ایران صحبت می‌کنند.

هادی مظفری استعفای دبیر پیشین جشنواره تجسمی فجر را پذیرفت

آریا بانو - مدیرکل هنرهای تجسمی در پی پذیرش استعفای دبیر پیشین جشنواره تجسمی، تغییرات ساختاری در برگزاری و بدنه اجرایی و سیاستگذاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی را موجب دگرگونی‌های مهم محتوایی در جشنواره دانست.

ارکستر موسیقی نو روی صحنه می‌رود

آریا بانو - سعید علیجانی رهبر ارکستر موسیقی نو می‌گوید شرایط اقتصادی و اجتماعی، اوضاع موسیقی را سخت‌تر کرده است.

دستور معاون امور هنری برای ارائه ساز و کار پیشگیری از کپی آثار هنری

آریا بانو - معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به مدیرکل هنرهای تجسمی دستور داد ساز و کاری برای پیشگیری از ارائه آثار کپی و رسیدگی به این موضوع برنامه‌ریزی شود.

شب فیلم کوتاه فنلاند در تهران

آریا بانو - پنج فیلم کوتاه داستانی و یک فیلم کوتاه تجربی در شب فیلم کوتاه فنلاند در موزه سینمای ایران نمایش داده می‌شود.

٣٥ سلطان جدید هالیوود!

آریا بانو - دوباره بازی «ترین‌ها» از راه رسید. بازی جذابی که همه ‌ساله در ماه‌های آخر‌ سال در زمینه‌های مختلف درمی‌گیرد؛ و همیشه هم ...

غزل شماره 169 حافظ: یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد

آریا بانو - غزل شماره 169 حافظ نشان می‌دهد که گویا از اینکه هیچکس را یارای مقابله با حاکم زورگو نیست، حوصله شاعر بسر آمده و این غزل را سروده است. حافظ به اطراف خود نگاهی می‌افکند ولی یار و یاوری نمی‌بیند و گمان بر این می‌برد که دوستی و دوستدارانی باقی نمانده است. آب حیات که سرچشمه زلالی بود، تیره شده و از شاخ گل بهاری، خون می‌چکد.

غزل شماره 170 حافظ: زاهد خلوت نشین دوش به میخانه شد

آریا بانو - غزل شماره 170 حافظ شخص خود را مثال می‌زند و خویشتن را در ابتدای امر به صورت یک صوفی گوشه‌گیر خلوت‌نشین که از همه مناهی بریده معرفی می‌کند. او همه پیمان‌های مسلمانی را زیر پا نهاده و به میخانه می‌رود و پیمانه شراب را به دست می‌گیرد. حافظ به زبان طنز باده را همه همگی دلیل زایل شدن عقل می‌دانند، سبب عاقل شدن صوفی می‌داند.

غزل شماره 171 حافظ: دوش از جناب آصف پیک بشارت آمد

آریا بانو - غزل شماره 171 حافظ هنگام انتصاب صاحب عیار به مقام وزارت سروده شده و حافظ شادمان است از اینکه مقام واقعی هرکسی در حکومت معلوم خواهد شد. شاعر این اتفاق را به منزله بشارت از جانب آصف وزیر حضرت سلیمان می‌داند. اشک شوق از چشمانش جاری شده و این باعث شده که دل حافظ از نو ساخته شود. در انتها می‌گوید وقت تجارت و جبران زیان است.

غزل شماره 174 حافظ: عشق تو نهال حیرت آمد

آریا بانو - غزل شماره 174 حافظ با ردیف «حیرت آمد» وادی حیرت یعنی ششمین وادی از وادی‌های هفتگانه عرفان را توصیف می‌کند. حافظ عاشق شدن را ابتدای حیرت می‌داند و آن را به نهال تازه کاشته شده تشبیه می‌کند. وصال که در انتهای راه عاشقی است، بالاترین درجه از حیرانی خواهد بود. حافظ به عاشق توصیه می‌کند که در راه محبوب یکدلی را پیش بگیرد.

غزل شماره 173 حافظ: در نمازم خم ابروی تو با یاد آمد

آریا بانو - غزل شماره 173 حافظ از غزل‌هایی است که برای شاه شجاع سروده شده و معانی ابیات اشاره به اواخر دوران تسلط شاه محمود بر شیراز دارد. این شعر خبر از عاشقی می‌دهد که در حین نماز به یاد کمان ابروی یار افتاده و نه تنها خودش بلکه همه اجزا و بالاتر از همه، محراب از شور این عشق به فریاد درآمده‌اند و برای حافظ صبر و قرار نمانده است.

غزل شماره 175 حافظ: صبا به تهنیت پیر می فروش آمد

آریا بانو - غزل شماره 175 حافظ در وصف بهار، در هشت بیت سروده شده که چهار بیت اول آن در توصیف آب و هوای معتدل این فصل و چهار بیت نهایی آن در توصیه و اندرز است. حافظ توصیه خود را از هاتف غیب نقل می‌کند و آن گذراندن اوقات به خوشی است. حافظ بر مفهوم دیو چو بیرون رود فرشته درآید تأکید می‌کند و از شنونده می‌خواهد که تفرقه را کنار گذارد.

غزل شماره 172 حافظ: مژده ای دل که دگر باد صبا بازآمد

آریا بانو - غزل شماره 172 حافظ می‌گوید که سبب شکست شاه شجاع و بازگشت مجدد او را همه کس درک نمی‌کنند و پاره‌ای از اشتباهات سیاسی مسبب آن بوده است. با این حال حافظ سرودی شاد می‌خواند چراکه محبوب به شیراز برمی‌گردد. این اتفاق را مژده‌ای برای دل خویش می‌داند. به بلبل می‌گوید با زیباترین صدا نغمه بخواند چراکه گل چون سلیمان بازآمده است.

غزل شماره 176 حافظ: سحرم دولت بیدار به بالین آمد

آریا بانو - غزل شماره 176 حافظ در روز‌های اول ورود مجدد شاه شجاع به شیراز پس از فراری شدن شاه محمود یعنی در ماه ذیحجه 767 سروده شده است. این غزل به شیوایی و زیبایی وصال پس از دوری را به تصویر می‌کشد. در وقت سحر که از بهترین اوقات روز است، بخت و اقبال به سراغ حافظ آمده و به او مژده می‌دهد که خسرو شیرین و نگار او به دیدنش آمده است.

غزل شماره 177 حافظ: نه هر که چهره برافروخت دلبری داند

آریا بانو - غزل شماره 177 حافظ در زمان تسلط شاه محمود بر شیراز و برای شاه شجاع سروده شده و در آن شاعر، شاه شجاع را با شاه محمود مقایسه می‌کند. حافظ برافروختن چهره را دلیل بر دلبری و آینه ساختن را باعث اسکندر شدن نمی‌داند. او می‌گوید هرکسی تاج شاهی بر سر نهاد را نمی‌توان به عنوان پادشاه قبول کرد و هرکه سرش را بتراشد، قلندر نیست.

غزل شماره 178 حافظ: هر که شد محرم دل در حرم یار بماند

آریا بانو - غزل شماره 178 حافظ پس از قتل شاه ابو اسحاق و در زمان حکومت امیر مبارزالدین سروده شده و بازگو کننده مقایسه بین این دو فرمانرواست. حافظ اشاره می‌کند که عاشق برای باقی ماندن در حرم حضرت دوست باید محرم و رازدار دل باشد وگرنه در انکار یار خواهد ماند. حافظ از مدعی می‌خواهد منعش نکند و خدا را شکر می‌کند که در دلش اوهام نیست.

غزل شماره 179 حافظ: رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

آریا بانو - غزل شماره 179 حافظ بر اساس اخباری که به شاعر درباره شاه شجاع و تحولات شیراز رسیده سروده شده و به این موضوع دل بسته که دوران غم پایان می‌یابد. مژده‌ای که به او رسیده می‌گوید همان‌طور که دوران خوشی گذشت، دوران سختی و ایام غم نیز سپری خواهد شد. اگرچه حافظ در نظر دوست خوار و خفیف شده اما رقیب نیز احترامش را از دست می‌دهد.

غزل شماره 180 حافظ: ای پسته تو خنده زده بر حدیث قند

آریا بانو - غزل شماره 180 حافظ می‌گوید‌ ای معشوق لبان تو چنان شیرین است که قند در مقایسه با آن هیچ است، در آرزوی خنده زیبا و شیرین تو هستم. در ادامه قامت معشوق را وصف می‌کند که از درخت طوبی در بهشت بلندتر است و اگر بخواهد در وصف معشوق ادامه دهد، سخن به درازا می‌کشد. اگر عاشق می‌خواهد خون نگرید باید انتظار وفا از معشوق نداشته باشد.

واکنش رئیسیان به ساخت بدون مجوز «23 نفر»

آریا بانو - علیرضا رئیسیان اعلام کرد: «حق امتیاز تصویری مجموعه مستند «گروه 23 نفر» متعلق به من است و هرگونه استفاده از آن بدون مجوز ...

دلتنگی محسن چاوشی برای پدرش/عکس

آریا بانو - محسن چاوشی با بیان خاطره‌ای از پدرش زمانی که دچار کسالت بود، ضمن ابراز دلتنگی، به دنبال کنندگانش توصیه کرد که قدر ...

دیوار چهارم میزبان نمایش "جنگ تمام شد" / استقبال مخاطبان از نمایش "فالش خوانی در چهارراه فخرآباد"/ "دهانی پر از کلاغ" با حضور هنرمندان افتتاح شد/ پخش نمایش رادیویی "دیوارها هم حرکت می‌کنند" از رادیو نمایش

آریا بانو - نمایش "جنگ تمام شد" به نویسندگی و کارگردانی آرش اشاداد از 4 مهرماه روی صحنه خواهد رفت.

"زندگی از نو" از شبکه پنج پخش می‌شود

آریا بانو - رضا کیانیان، علیرضا خمسه، ستاره اسکندری، مینا جعفرزاده و کمند امیرسلیمانی در مجموعه تلویزیونی "زندگی از نو" بازی می‌کنند.

نگاهی به فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم»

آریا بانو - سینمای قصه گو و داستانی در بین فیلم های ایرانی همیشه جلب توجه می‌کند؛ چرا که عموم آثار ساخته شده در کشورمان بیشتر از ...

حسام‌الدین سراج با دو آلبوم جدید می‌آید

آریا بانو - یکی از آلبوم‌های جدید حسام‌الدین سراج مجموعه‌ای عاشقانه است که در آن از اشعار حافظ، مولانا، شفیعی کدکنی، حسین منزوی و هوشنگ ابتهاج استفاده شده است.

فیلمبرداری "زعفرانیه 14 تیر" به پایان رسید

آریا بانو - تدوین فیلم توسط سارا آهنی همچنان ادامه دارد و بهنام خاکسار مدیر جلوه‌های ویژه بصری به زودی کار خود را شروع خواهد کرد.

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره: سال گذشته 15 میلیارد تومان هزینه خرید رایت فیلم‌ها شد

آریا بانو - سعید خندق آبادی گفت موسسه هنرهای تصویری سوره در کنار فیلم‌های ارزشی و دفاع مقدسی مجبور است فیلم‌های دیگری را نیز خریداری کند چرا که فیلم‌های دفاع مقدسی اغلب آنطور که باید فروش نمی‌روند.

ممنوعه، مجوزدار و ممنوع

آریا بانو - محمدصادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران؛ مجوزدهنده تخلف کرده است   اگر می‌خواهید ساخت یک سریال با موضوع ...

"خدایان" متنی که از قفسه تاریخ بیرون کشیده شد / روایت رحمت امینی، سام کبودوند و وحید آقاپور از اثر وودی آلن

آریا بانو - نمایش "خدایگان" به کارگردانی رحمت امینی که به زودی در تالار مولوی اجرا می‌شود به مواجهه انسان با دنیای پیرامونش می‌پردازد.

اکران چهار فیلم جدید در سینماها / از "مغزهای کوچک زنگ زده" و "جاده قدیم" تا "سوفی و دیوانه" و "هشتگ"

آریا بانو - تازه‌ترین ساخته‌های هومن سیدی، منیژه حکمت و مهدی کرم‌پور از روز چهارشنبه چهارم مهرماه به جمع فیلم‌های درحال اکران افزوده می‌شود.

نقد هنری و چالش‌های مجازی / ژانر نقد و اینترنت

آریا بانو - میهای سیلاگی-گال: هیچ دلیل متقاعد کننده‌ای وجود ندارد که فکر کنیم که اشاعه‌ رسانه‌ مجازی و تضعیف اشکال قدیم ژانر نقد مرتبط با آن لزوماً نقش نقد را در درک هنری و علمی تضعیف می‌کنند.

"خانه‌ای با یک ساعت در دیوارهایش" پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در آمریکا شد / شکست تجاری مستند جدید مایکل مور

آریا بانو - مستند ضد ترامپ "فارنهایت 11.9" به کارگردانی مایکل مور در سه روز اول اکران در ایالات متحده و کانادا تنها 3.1 میلیون دلار فروخت.

اکران مستند "سایه" در سینما سپیده

آریا بانو - فیلم کوتاه مستند "سایه" به کارگردانی لیلا رستمی شکوه شامگاه چهارشنبه 4 مهر ماه در سینما سپیده به نمایش در می‌آید.

هدی فرهنگ: رنسانس هنری در عرصه مد ایرانی به وقوع پیوسته است / رسانه‌ها به رخدادهای حوزه مد و لباس کم‌توجه هستند

آریا بانو - عطیه پژم: هدی فرهنگ طراح لباس از رخدادهای دو سال اخیر به‌عنوان رنسانس هنری عرصه طراحی مد و لباس اسلامی و ایرانی یاد می‌کند.

بازیگری که روی صحنه دیده نشده‌ / بخشی از تاریخ شفاهی تئاتر ایران در آخرین گفت‌وگوی منتشر شده از پرویز تاییدی

آریا بانو - الناز اسکندری: پرویز تاییدی در سالروز تولد 77 سالگی خود میهمان هنرآنلاین بود و به مرور 6 دهه حضورش در تئاتر پرداخت. مصاحبه‌ای که آخرین گفته‌های این پیشکسوت هنرهای نمایشی بود و خاطراتی مطرح شد که بخشی از تاریخ شفاهی تئاتر ایران هستند.

اختلافات فرهنگی، سطح رقابت را بالا می‌برد / کپی‌کارهای بسیار قوی داریم / روایت فریده رضایی از حضور گروه نستار در جشنواره بین‌المللی موقام ازبکستان

آریا بانو - سرپرست گروه نستار می‌گوید با گروه موسیقی بانوان مخالف است و اعتقاد دارد چنین عناوینی خود به تبعیض جنسیتی دامن می‌زند.

چرا سریال «دلدادگان» پخش نشد؟

آریا بانو - تهیه‌کننده «دلدادگان» علت پخش نشدن این سریال در روزهای اخیر را همخوان نبودن برخی سکانس‌ها با ایام عزاداری عنوان کرده ...

ساير مطالب

واکنش محسن چاوشی به قضاوت های بهروز صفاریان

سرنوشت نامعلوم 2 میلیارد تومان فروش فوتبال در سینما

5 دلیل برای تماشای فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»

جشنواره‌ی فیلم «پیونگ یانگ» میزبان دو فیلم ایرانی

خوش باش دمی که زندگانی اینست / به بهانه سالروز تولد استاد شجریان / فیلم

اداره کل هنرهای نمایشی اقدام تروریستی اهواز را محکوم کرد

"مبانی درک فیلم" در مدرسه ملی سینما تدریس می‌شود

پیکر پرویز تاییدی دوشنبه تشییع می‌شود

برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

اعلام اهداف برگزاری مسابقه چهل سال چهل فیلم

کارگاه تخصصی "عکاسی نجوم" در مراغه برگزار می‌شود

روزبه حسینی با "سیم و سرمه" به تئاتر شهر می‌رود/ رحمت امینی با "خدایگان" در تئاتر مولوی

اعلام نتایج سومین آزمون جامع و بیست وششمین آزمون ادواری

برج آزادی میزبان برنامه‌های هنری هفته دفاع مقدس می‌شود

پُست عجیب شوهر کیم کارداشیان به زبان فارسی

انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا 3» دهمین فیلم پرفروش جهان در سال 2018 شد

«سوختن» مراکش در اسکار 2019/ «مورالا» از بولیوی می‌آید

تاثیر ایفای نقش روحانی و حضرت یعقوب بر شخصیت یک بازیگر

«جیمز باند » کارگردان تازه‌اش را یافت/ فوکوناگا پشت دوربین

درسی که بهاره رهنما با بالا رفتن سنش گرفت (+عکس)

آخرین فیلم امین حیایی در آستانه فروش یک میلیاردی/دوران افول ستاره دهه هشتاد سینما

کریستوفر رابین سی‌امین فیلم پرفروش جهان در سال 2018 شد

پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی«زهرمار» جواد رضویان

ترلان پروانه و ابوالفضل میری به «رقص روی شیشه» پیوستند

تاد هینز فیلم «مرور» را براساس خانواده متمول دوپان می‌سازد

معمای خداحافظی رابرت ردفورد!

امیرحسین فتحی به نمایش موزیکال «بینوایان» پیوست

28 سال اجرای نمایش «خورشید کاروان» در ماه محرم و صفر/ یک عمر می‌توان سخن از زلف یار گفت

وکیل محمدرضا شجریان به رای برائت صدا و سیما اعتراض کرد

«پرویز تاییدی» مترجم و پیشکسوت تئاتر، سینما درگذشت (+بیوگرافی پرویز تاییدی)

سریال «خونه یکی» در میدان قیام کلید خورد

مه آن‌چه می‌خواهید از جنجال آخر امیر تتلو بدانید پایان افسانه یک مرد

آخرین وضعیت پخش دربی استقلال و پرسپولیس در سینماها و نمایش فیلم‌های کمدی

«نگاه» ایرانی واجد شرایط اسکار است

نوشته دولت‌آبادی برای تولد شجریان

علیرضا افتخاری از دلایل خانه‌نشینی‌اش گفت

بهاره رهنما به نمایش «شاه لیر» پیوست

همه آن‌چه می‌خواهید از جنجال آخر امیر تتلو بدانید

حسام‌الدین سراج: شجریان میراث ملی ایران است

اکران موفقیت آمیز فیلم سینمایی تنگه ابوقریب/ شروع ناامید کننده فیلم مجید صالحی در گیشه

61 میلیارد درآمد گیشه‌ی تابستانه + جدول

23 اثر ایرانی در کریستیز خاورمیانه / حضور چشمگیر آثار ایرانی در میان گران‌قیمت‌ها

بازی در یک نقش کاملاً خاکستری / روایت شهروز ابراهیمی از حضور در سریال "خانواده دکتر ماهان"

پیام دهکردی: با کارگردانی می‌توانم اغنا شوم / فرم‌گرایی محض جایگزین قصه‌گویی در تئاتر شده است / نمایش "مرگ و پنگوئن" به روایت کارگردان و بازیگران

مروارید کاشیان: طراحی لباس برای سینما در خدمت فیلمنامه است / "فشن" سن و سال ندارد

کشف زندگی از دل طبیعت / روایت امیرحسین بی‌پروا از نمایشگاه "هندسه کل" در گالری اُ

"دوباره زندگی" در گروه هنر و تجربه روی پرده می‌رود

روایت بابک زرین از همکاری با منوچهر هادی در "رحمان 1400"

وقتی حوادث مهم‌تر از کاراکترها هستند... / نگاهی به فیلم "یک کیلو و بیست و یک گرم"

مکبث در آمل روی صحنه می‌رود

سومین جایزه هنر معاصر ویستا مهرماه فراخوان می‌دهد

کارگاه "خوانش تا نقد در عکاسی معماری" برگزار می شود

فروش 3 میلیاردی نمایش‌های اجرا شده در پردیس تئاترشهرزاد در نیمه اول سال

راهیابی زیستگاه‌های استوانه‌ای به مریخ

7 نکته از هفتادمین دوره مراسم اسکار تلویزیونی/ سورپرایز «خانم میزل شگفت‌انگیز»

سالروز کوچ موسیقی دان بزرگ کشورمان «پرویز مشکاتیان»

محمدرضا ستاری: نمایش «اضطراری» دیالوگ محور نیست

سریال «خانواده دکتر ماهان» در دی ماه روی آنتن می‌رود.

هنرمند تئاتری در حمله تروریستی اهواز شهید شد

احکام جدید سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

پوستر نمایش "تهوع" رونمایى شد

قلب من خانه من، خانه زخم به تن / واکنش اهالی هنر به حادثه تروریستی اهواز

پرویز تاییدی درگذشت

"اُپرای عاشورا" به صحنه می‌آید

مراسم عزاداری هنری ایرانیان در فنلاند

رونمایی از اولین پوستر "پیشونی سفید 2"

وجوه اشتراک و افتراق تعزیه با تئاتر غرب، به ویژه با تئاتر برتولد برشت

"تاریکی" و "یال و کوپال" در جشنواره اوپسالا

"اولی‌ها" کیارستمی در سینما غزل شیراز

فیلمبرداری "زهرمار" به پایان رسید

برخورد فوتبالی با نمایشگاه نقاشی

فراخوان سومین پویش نذر دانایی در شیراز

سالار عقیلی برای شجریان خواند

گرامی‌داشت حماسه عاشورا و دفاع مقدس در همایش "کارون نامه نی نوا" / تئاتر و پرده‌خوانی در ٦ نقطه شیراز

آغاز احیای خانه موزه مهدی اخوان ثالث

رهبریِ موسیقیِ نمایش "اضطراری" توسط بندِ MAD

افزایش سه برابری سینماهای ممتاز مازندران

پیوندِ اساطیرِ کُهن با جهانِ پسامدرنِ امروز / برادرانِ کوئن و جهانِ اسطوره‌‌ها

بخش کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت تمدید شد

نیما شاهرخ‌شاهی و فریبا نادری در "خونه یکی"

امیرحسین فتحی آنجلراس "بینوایان" شد/ نمایش "گوریل" بر صحنه عمارت نوفل لوشاتو / پخش "اگر برادرم نیامد" از رادیو نمایش / "مثل من، مثل تو" تا 23 مهرماه در خانه هنرمندان

آنونس فیلم "ماهورا" با بازی ساعد سهیلی، میترا حجار و بهاره کیان‎‌افشار

نماینده بلغارستان در جشنواره اسکار مشخص شد.

ستاره‌های میلیاردر هالیوود با پول های خود چه می کنند؟ ( قسمت دوم)

نخستین تصاویر از بازی شهاب حسینی در فیلم سینمایی «شب»

استایل فرمول یکی لیلا اوتادی در کارتینگ آزادی (+عکس)

پوستر انگلیسی «حمال طلا» رونمایی شد/ رقابت برای جایزه بهترین فیلم

نمایش آثار هنرمندان ایرانی در پاریس

راز "مسافرخانه‌ سرخ"! / نگاهی به کتاب تازه منتشر شده اونوره دو بالزاک

فراخوان مسابقه موزه شکلات تورین منتشر شد

سخت است در اوج بلا بیمار باشی / عرض ارادت شاعران کربلایی به امام سجاد (ع)

بازی فوتوریستی با عناصر الفبا / روایت اکبر میخک از نمایشگاه "مکالمات" در گالری فرمانفرما

دفاع مقدس به روایت تصویر / نگاهی به سینمای جنگ در ایران از دهه 1360 تاکنون

مسائل و معضلات احساسی زن‌ها / روایت سارا داروفروش از نمایش "تجربه‌های اخیر"

اجرایی متفاوت از گروه "آوای آریانا"

دعوت از معماران برای طراحی ایستگاه راه‌آهن مرودشت

نگاه دوباره به زندگی با رنگ و نقش / روایت پریناز علیش از نمایشگاه "سایه روشن خیال" در گالری اعتماد باغ نگارستان

ترلان پروانه و ابوالفضل میرى در "رقص روى شیشه"

"بچه‌های گروهان بلال" از شبکه یک پخش می‌شود

جعفر مهیاری نمایش "چهارپایه‌ها" را در ایتالیا به صحنه می‌برد

"سوزن" در مراحل پایانی تدوین

"طاغی" در جشنواره ایتالیایی

"خاطرات جنگ" نماینده فرانسه در اسکار شد

سینمای کودک مهجور است / کمند امیرسلیمانی از "پاستاریونی" می‌گوید

یک "مونو تراژدی" مذهبی، اجتماعی و انتقادی / نگاهی به نمایش "خنجره‌ها " به نویسندگی مهدی پوررضائیان و کارگردانی امیر آتشانی

صدها طرح و برنامه روی میز و تداوم غفلت‌ها از بازار لباس فرم مدارس

خانه صفوی میزبان سلسله نشست‌های تألیف در معماری می‌شود

عرض ارادت هنرمندان معاصر به سالار شهیدان / نگاهی به نمایشگاه "علامت" در خانه هنرمندان

آیینی که ریشه در فرهنگ ایرانی دارد / چاووش‌خوانی در ایام محرم

مادرانی که باید صلح‌اندیشی را آموزش دهند / نمایش "سرباز شال بلند" به روایت علیرضا حنیفی

گلایه شدید سعید سهیلی از تلاش مسئولان برای بالا بردن درصد جانبازی / عکس

موتور سواری «خاطره اسدی» بازیگر سریال «ممنوعه»/ عکس

کارگردان «قهرمانان کوچک» سریال طنز می‌سازد

خواننده مطرح پاپ در حال توزیع غذای نذری (+عکس)

ناراحتی بازیگر سرشناس از تمسخر عکسش در فضای مجازی/ عکس

دانمارک، کانادا و لبنان در راه جوایز اسکار

بهمن فرمان ‌آرا خواستار رفع توقیف «آشغال‌های دوست‌ داشتنی» شد

«اشکان خطیبی» و جمله‌ای تاثیر گذار از امام حسین(ع)/ عکس

زمان پخش سریال «بانوی سردار» مشخص شد

آخرین وضعیت فیلم سینمایی «قطار آن شب»

طرح جمع‌آوری اقلام مرتبط با حوزه مد و لباس از سراسر کشور

برندگان جوایز امی مشخص شدند

گریم «یوسف تیموری» برای فیلم سینمایی «لازانیا»

بازیگر سرشناس هالیوود: ترامپ یک تکه آشغال است

سفارش امام خمینی (ره) بر هنر تعزیه / روایت ابوالفضل میرزا احمدی از هنر شبیه‌خوانی

هیاهوی درون تا علی‌حده / 3 افتتاحیه و 17 فرصت گالری گردی

حضور کم‌رنگ فیلم‌های عاشورایی در سینمای ایران

"معجزه" حامد همایون و "بوی سیب" فریدون آسرایی / قطعات عاشورایی هنرمندان در اینستاگرام

تجمع بزرگ معماران و شهرسازان حسینی برگزار می‌شود

خون شفق، ز پنجه خورشید می‌چکد / ابیاتی از شاعران شیعی و اهل سنت در رثای سید الشهدا

استقبال بی‌سابقه از کارگاه اصغر فرهادی در تورنتو

جدیترین بازی «الهام چرخنده» در فیلمی با مضمون دفاع مقدس

پست تامل‌برانگیز پرویز پرستویی در روز تاسوعا/ عکس

کاوه آفاق خواننده تیتراژ «مرگ خاموش» شد

شفاف سازی هزینه برگزاری جشنواره‌های تجسمی فجر

«برنده باش» تعطیل نشده است/ گلزار می‌ماند

فیلمبرداری اثر جدید جیم کری آغاز شد/ بازیگر کمدی در نقش شخصیت یک بازی معروف ظاهر می‌شود

راه رفتن روی سیم در جستجوی معنای از دست رفته/ تجربه ناموفق معتمدی در فیلمی با موضوع موسیقی

واقعه کربلا به روایت تلویزیون / از "روایت عشق" و "شب دهم " تا "باران عشق" و "مختارنامه"

قطعاتی که برای عاشورا ساخته و ماندنی شدند / از حامد همایون و امیرعباس گلاب تا محسن چاوشی

نقش هنرمندان عاشق از روز واقعه / چند پرده از حماسه عاشورا به روایت نقاشی قهوه‌خانه‌ای

حضور فعالان عرصه مد و لباس در سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران

غوغای هنر کاشی‌کاری در تکیه معاون‌الملک / روایت معماری از واقعه کربلا

علت کم کاری حامد کمیلی چیست؟

پرکارترین بازیگر جشنواره فیلم فجر امسال کیست؟

علت پخش نشدن مسابقه گلزار در این هفته چیست؟

واکنش همسر وودی آلن به اتهامات علیه شوهرش

ای قوم! درین عزا، بگریید / بازتاب قیام خونین سید الشهدا در شعر فارسی

محسن میرزاعلی: تعزیه در عرصه بین‌المللی حرف‌های بسیاری دارد / پخش تعزیه در صداوسیما ممنوعیت دارد / مخاطب با تعزیه هم‌ذات‌پنداری می‌کند

واکنش فرزاد حسنی به درگذشت پیشکسوت های دوبله