آریا بانو

آخرين مطالب

مقالات

تست با ملاحظه بودن؛ تا چه اندازه مستعد کمک به دیگران هستید؟

آریا بانو - تست روانشناسی با ملاحظه بودن با بیان کردن موقعیت‌هایی خاص و سنجیدن احساسات ما نسبت به آن موقعیت، میزان توجه ما به دیگران و میل ما به کمک کردن را اندازه می‌گیرد. علاوه بر این از طریق این آزمون عوامل موثر در این صفت را شناسایی خواهیم کرد.

انسانیت را مشق می کنند

آریا بانو - تهران- احمد خاوری وقتی دید خیلی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست هستند، از خانه فرار کرده یا اجازه و هزینه تحصیل ندارند، تصمیم عجیبی گرفت. خانه اش را وقف آموزش و پرورش کودکان محروم و نیازمند کرد.

روش "رفتار درمانی شناختی" عوارض جانبی دارد

آریا بانو - تحقیقات جدید نشان می‌دهد بکارگیری روش "رفتار درمانی شناختی" که به طور گسترده برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی توصیه می‌شود، عوارض جانبی به دنبال دارد.

راهکارهای طلایی برای سوزاندن کالری

آریا بانو- اگر بتوانید روزانه 500 کالری کم کنید قادر خواهید بود در یک هفته 453 گرم از وزن خود بکاهید که در این باره راهکار‌هایی در اختیارتان می‌گذاریم.

زوج درمانی چیست؟ آیا شما به آن نیاز دارید؟

آریا بانو - زوج درمانی چیست؟ زوج درمانی یک روش درمانی در مشاوره و روانشناسی است که حل مشکلاتی که در روابط زوجین وجود دارد،‌ می‌پردازد. در صورتی که زوجین از مشکلات روانشناختی فردی در رنج نباشند، به آنها برای حل اختلافاتشان مانند بی اعتمادی، یا روابط ضعیف زوج درمانی توصیه می‌شود.

ندانم گرایی یا آگنوستیک چیست؟

آریا بانو - ندانم گرایی یا آگنوستیک (agnostic) از جمله باورهای فکری شناخته شده‌ای است که همانند بسیاری از باورهای دیگر عده‌ای از مردم به پیروی از آن می‌پردازند.

مهریه قابل جایگزینی به‌وسیله شرط ضمن عقد نیست

آریا بانو - افزایش قیمت سکه و کاهش توان پرداخت مهریه بار دیگر این مسئله را به‌عنوان یک امر عمومی مطرح کرد. در حالی که برخی معتقدند باید شروط ضمن عقد جایگزین مهریه شود و آن را تعدیل کند، یک حقوق‌دان معتقد است شروط ضمن عقد و مهریه ماهیت متفاوت دارند و قابل تبدیل به یکدیگر نیستند.

مجموعه انشا درمورد اربعین

آریا بانو - انشا در مورد اربعین امام حسین (ع) که در روز بیستم ماه صفر است، با سبک‌های مختلف و ریز موضوعات متفاوت نوشته می‌شود.

آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است؟

آریا بانو - در هزاران مصاحبه ای که در شش قاره جهان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که وقتی واقعاً کسی را دوست داشته باشید، سن شما و ...

وقف در قانون مدنی

آریا بانو - وقف در قانون مدنی طبق ماده 55 عبارت است از اینکه عین مال حبس و منافع آن تسبیل شود. وقف در واقع همان بخشش به دیگران در راه رضای خدا است. وقف بر دو نوع عام و خاص وجود دارد.

همسایگی مذهب و طبیعت در سرزمینی با نماد سلامت سیب و عسل/حسینیه‌هایی مشهور به چنار + تصاویر

آریا بانو - سفر به شمال را می‌توان با سفر به شهرستان دماوند با آب و هوای معتدل جایگزین کرد و این دیار توریستی کمتر شناخته شده با مسافتی حدود دو ساعت تا پایتخت می‌تواند مقصد جذابی برای سفرهای کوتاه مدت تهرانی‌ها شود،سرزمینی که معروفیت محلات آن به چنارهایش است.

«خون بازی» در مدارس!

آریا بانو-«چرا از مشکلات روز ما نوجوان ها در مدارس نمی نویسید؟ دلیل این میزان از سانسورتان از اتفاقاتی که در مدارس می افتد، برای من قابل هضم نیست. بارها عکس هایی را از خون بازی که در مدارس مد شده، برای تان فرستادم ولی انگار قصد پیگیری ندارید».

بیماری‌های روحی‌ از سخت‌ترین بیماری‌ها

آریا بانو - آیا می‌دانید که بیماری روانی در بین جوانان بسیار رایج است و تعداد جوانان مبتلا به بیماری‌های روحی بیشتر از کسانی است که ذهنی سالم دارند؟ آیا می‌دانید در دنیای متغیر امروز و فقدان مراقبت از افراد مبتلا به بیماری‌های روانی تعداد جوانان با چالش‌های ذهنی به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت و راه‌حل‌های ممکن برای این مشکل همیشگی چیست؟.

الهام‌بخش مثل این آدم

آریا بانو - درست است که او در 13 سالگی تصمیم گرفت برای همیشه به زندگی اش پایان دهد اما امروز سرشار از زندگی است. نفس می‌کشد، آواز ...

مهارت هایی برای حفظ رابطه عاشقانه!!

آریا بانو - در عشق‌های بزرگسالی، حمایت کردن بیشتر از مورد حمایت قرار گرفتن ارزش دارد‎   برای انجام هر کاری نیاز به مهارت لازم ...

آنچه دختران مجرد باید بدانند

آریا بانو - ● 12نکته دختر خانم ها ی مجرد باید بدانند! 12 مورد وجود دارد که دختر خانم ها را در همان شروع انتخاب و تصمیم گیری برای ...

نشانه های بارز یک مرد هوسباز؛ مردان هوسباز چگونه رفتار می‌کنند؟

آریا بانو - نشانه‌ های مرد هوسباز واقعا چیست؟ اگر در ارتباط عاطفی با یک مرد باشید این سوالیست که برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد. حتی آینده ارتباط‌تان به جواب این سوال بستگی دارد. از نشانه های مرد هوسباز می‌توان به بی بند و باری، خودخواهی و... اشاره کرد.

شرایط ارتداد چیست و چه حکمی دارد؟

آریا بانو - ارتداد چیست؟ ارتداد از واژه "رد" گرفته شده و به معنی بازگشت است. در فرهنگ دینی بازگشت از دین یا یکی از احکام ضروری دین "ارتداد" نامیده می شود؛ شرایط ارتداد به دو بخش شرایط عمومی و خصوصی تقسیم می‌شود. شرایط عمومی ارتداد عبارتند از: عقل، بلوغ، قصد و...

بررسی ارتداد از نگاه مراجع، متفکران و نواندیشان معاصر

آریا بانو - ارتداد چیست؟ ارتداد و مجازات سنگین مساله ای است که جولانگاه افکار و عقاید گوناگون درون‌دینی،برون‌دینی و حقوق بشری گردیده و سبب ابجاد دغدغه‌ در بین دولت‌مردان، حقوق‌دانان و فقیهان شده است.

احکام ازدواج موقت از نگاه مراجع تقلید معاصر شیعه

آریا بانو - ازدواج موقت نوعی ازدواج است که زن با قرائت صیغه ای، خود را برای زمانی معین و محدود به ازدواج مرد در می آورد. احکام ازدواج موقت از نگاه مراجع مختلف متفاوت است. عناوین برخی از این احکام عبارتند از: ازدواج موقت برای دختر باکره، ازدواج موقت بدون اذن پدر، ازدواج موقت با زن یائسه و شرایط فسخ ازدواج موقت.

انگار از راز همه چیز سر درآورده!

آریا بانو - علی شریعتی درباره آل احمد می‌گوید: "باید با او "سعی" می کردم. آخر با هم عهد کرده بودیم که یک بار دیگر حج کنیم.

آسیب های کودکان پس از زلزله - فرهاد شرف پور*

آریا بانو - تهران- پژوهش های بین المللی و داخلی و نتایج مشاهدات مناطق مختلف زلزله زده کشور بیانگر این مطلب است که آسیب پذیری روانی کودکان از آثار غیر قابل اجتناب حوادث طبیعی است.

ناجنبش‌های اجتماعی؛راه جدید اصلاح درخاورمیانه -فاطمه نباتیان

آریا بانو - تهران-ایرناپلاس- عربستان سعودی سال‌ها، یک مثال عیان و بی‌چون و چرا از جامعه مردسالار در نگاه‌های اجتماعی بود که در طی سالیان متمادی سنت‌های قبیله‌ای زن‌ستیز را به لایه‌های حقوقی و قانونی این کشور کشانده بود.

آسیا و چالش جدیِ تحولات جمعیتی

آریا بانو - چین اخیرا به اجرای سیاست محدود کردن تعداد فرزندان خانواده‌ها پایان داده و دولت این کشور نگران پیر شدن جامعه چین است.

بهترین روش‌های پاک کردن مخاطبین تلگرام در آیفون

آریا بانو - پاک کردن مخاطبین تلگرام در ایفون به صورت تکی آسان است. اما انجام دادن همین کار برای تعداد زیادی مخاطب بسیار وقت‌گیر است. برای این کار می‌توانید از نسخه تحت وب تلگرام یا از نرم‌افزاهای کاربردی آیتولز یا اسمارت مرج بهره بگیرید.

ازدواج خانم کوچولوها در یزد زیاد شده؟

آریا بانو - پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش ازدواج یزدی‏‏‌ها در سنین پایین، این نگرانی و سئوال در اذهان عمومی به وجود آمده که علت افزایش این نوع ازدواج‏‏‌ها در استانی که با افزایش میانگین سن ازدواج مواجه است، چیست؟

به نام «نذر آب» به کام «زندگی»

آریا بانو - قصه هزار و یک شب لب‌های ترک‌خورده زمین به غصه روزها و شب‌های مردم محنت کشیده جنوب شرق کشور تبدیل شده است و می‌رود تا همچنان باز نگه دارد زخم 20 ساله مردم این منطقه را...

چالشی به نام تعدد زوجین

آریا بانو - ازدواج دوم، چه موقت باشد و چه دائم، چیزی نیست که به آسانی از سوی افراد جامعه پذیرفته شده باشد؛ آن هم ...

زنانه سیاست کنید!

آریا بانو - زنانه سیاست کنید! نقش زن در تحکیم رابطه همسران غیرقابل انکار است.

ازدواج کودکان؛ واقعیتی آسیب‌زا

آریا بانو - ‌بساط خاله بازی‌اش هنوز گوشه‌ی حیاط خانه پهن است؛ جایی که پارچه‌ای را از یک سمت به یک نرده و از سمت دیگر به شاخه‌ی درختی گره زده و در خیال خانه‌ای ساخته و خانواده‌ی خیالی‌اش را با الگوبرداری از خانواده‌ی واقعی اما مورد علاقه‌اش در آن جای داده است.

وقتی موج جای واقعیت را می‌گیرد

آریا بانو-«قرار نیست همه كارشناس تاریخ و حقوق سیاسی باشند و حتما عهدنامه تركمانچای را خوانده باشند. همه می‌دانیم كه این عهدنامه ننگین‌ترین اتفاق تاریخ ایران است.»

ایجاد انگیزه برای مدیران میانی

آریا بانو-سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در روزنامه اعتماد امروز 23 مرداد 97 نوشته است:

شكست در مقابل مافیای تست‌زنی

آریا بانو- الهه حسن پور دارای دکتری مدیریت آموزشی در مقاله ای در روزنامه اعتماد امروز 23 مرداد 97 نوشت:

از اجرای قانون منحرف نشویم

آریا بانو-یادداشت حاضر نوشته خانم پروانه مافی در روزنامه اعتماد امروز 21 مرداد ماه 97 است تحت عنوان از اجرای قانون منحرف نشویم :

طلاق صوری برای دریافت مستمری؟

آریا بانو - «تعدادی از زوج‌ها برای کسب درآمد بیشتر، دست به‌ طلاق صوری می‌زنند تا ماهانه مبلغی را به‌ عنوان مستمری زنان سرپرست خانوار دریافت کنند.» این خبری بود که «علی رستمیان»، یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد و گفت: «برخی از بند 3 ماده 48 قانون حمایت از خانواده، سوء‌استفاده کرده و با طلاق صوری حرمت خانواده را از بین می‌برند تا درآمدشان افزایش پیدا کند.»

درد دل مادر یک کودک کم شنوا: برای همین بتهوون هرگز در ایران به دنیا نیامد

آریا بانو - پس این چه آموزش و پرورشی است که نهادهای زیرمجموعه‌اش به این درک و درایت در تربیت نسل آینده نرسیدند و فقط به شهریه‌های سر هر ماه فکر می‌کنند؟ نخستین مدرسه‌ای که انتخاب کردم و با ذهنی مملو از شادی و افتخار به سراغش رفتم، همچون پتکی به سرم کوبید ...

ترس از سخنرانی چیست و چگونه می‌توان سخنران خوبی بود؟

آریا بانو - ترس از سخنرانی یکی از ترس‌هایی است که ممکن است هر کسی آن را در دوره‌ای از زندگی‌اش تجربه کند و اگر به فکر حل مشکلش نباشد این ترس می‌تواند در مواقعی زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. در این مقاله علاوه بر تعریف مشکل، ستاره برای شما پیشنهاداتی برای رفع آن دارد.

ضرورت رعایت حقوق دختران از سوی والدین

آریا بانو - آیات قرآن روابط حسنه میان والدین و فرزندان و آزادى بیان در خانواده را یک ارزش معرفی می‌کند؛ بر این اساس همه‏ اعضاى خانه می‌توانند پیشنهاد بدهند، اما تصمیم نهایى با سرپرست خانواده است.

کارتن‌خواب‌ها در ایستگاه گورستان

آریا بانو - انگار با مردگان قبرستان‌ها انس گرفته‌اند و با آنها همزیستی مسالمت‌آمیز دارند، آنها این مکان را امن‌تر از هر جایی برای چند ساعت آرمیدن خود می‌دانند، چون به قول معروف «مردگان دستشان از دنیا کوتاه شده» و آزار و اذیتی برای آنها ندارند.

ازدواج کودکان؛ اقدامی خطرناک با پایانی تلخ

آریا بانو - خرم آباد- ازدواج زودهنگام یکی از آسیب هایی است که کودکان را تهدید می کند؛ بنا بر آمارهای رسمی، سالانه 180 هزار ازدواج زودهنگام در کشور انجام می شود که 24 درصد مجموع ازدواج ها را شامل می شود.

از طلاق رسمی تا طلاق عاطفی

آریا بانو - طلاق یکی از معضلا ت اجتماعی در جوامع خصوصا جامعه ما به شمار می رود. در جامعه مدرن کنونی ...

متن لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان

آریا بانو - متن لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان:   فصل اول- کلیات   ماده 1. اصطلاحات به‌کار رفته در این ...

حقوق زن و راهکار سازمان‌های جهانی برای آن

آریا بانو - حقوق زن حقوقی‌ست که 73 سال پیش با تأسیس سازمان ملل متحد برای همۀ انسان‌ها نوشته شد. این حقوق شامل حق زندگیِ بدون خشونت ، بردگی، تبعیض، منع تحصیل، حق رأی‌دادن، ...

نان آوران مرگ

آریا بانو - شهرری - این کودکان بیش از همه معنای زندگی را در مرگ درک کرده اند؛ هرچه بیشتر بتوانند به مسافران بهشت زهرا گل بفروشند درآمد بیشتری خواهند داشت.

حکایت ازدواج‌های شرطی

آریا بانو - اصلی‌ترین عاملی تضمین یک زندگی ، عشق متقابل زن و مرد به یکدیگر است.   در قانون حق طلاق، ...

از فردوسی پور تا کی روشی پور!

آریا بانو - انتشار نامه جعلی خداحافظی مجری «نود»، اهمیت این برنامه ساز را در وانفسای افراد کاربلد در تلویزیون یادآور ...

هیس؛ به کسی نگو آبروریزی میشه!

آریا بانو - واقعا معلوم نیست چرا در جامعه‌ای‌که عده زیادی به راحتی دروغ می‌گویند، دزدی می‌کنند و هیچ ابایی از این رفتارها ندارند، شفاف‌سازی درباره کودک‌آزاری به اندازه شکستن شاخ غول دشوار است؟

پول‌های کثیفی که به بهره‌کشی از کودکان دامن زده است

آریا بانو - موضوع کودکان کار در کرج به خصوص کودکان زباله‌گرد قدری با پیچیدگی اجتماعی همراه است و بخش زیادی از پیچیدگی این موضوع به گردش مالی عظیمی که پشت صحنه این ماجرا جریان دارد مربوط است.

حق زندگی کودکان حقی فراموش شده

آریا بانو - مرگ‌و‌میر کودکان شاخصی حساس برای توسعه هر کشور است و شواهدی از اولویت‌ها و ارزش‌های آن را بیان می‌کند. با حقوق کودک این هفتۀ روزچین همراه باشید.

بیلبوردهایی که پس داده شدند

آریا بانو -  مدتی پیش بهاره افشاری، بازیگر سینما و تلویزیون از اولین مستندش با موضوع اسب فوتبالیست معروف، سردار ...

رسانه و نگرش زنان به هویت جنسیتی خود

بانو نیوز - نویسندگان محمدرضا حاتمی1؛ سارویه مذهبی2 1استادیار دانشگاه پیام نور 2دانشجوی دکترای دانشگاه تهران چکیده در ...

بالاخره آباد یا هرچه بادا باد !

بانو نیوز -  غریب، ناخوش و رو به ویرانی. حال و روز برخی از خانه های به جا مانده از مشاهیر کشورمان شکل ناهمسانی ...

خشونت خانگی علیه زنان در جوامع سنتی

بانو نیوز - خشونت خانگی علیه زنان میان افراد آشنا و خانواده صورت می‌گیرد. این نوع خشونت در هر شرایط اجتماعی و فرهنگی ممکن است تجربه شود. خشونت خانگی تصویری کلیشه‌ای از ...

کمک به کاهش انگیزه خودکشی با چند راهکار ساده

بانو نیوز - اگرچه وضعیت جهان امروز از هر نظر با قرن گذشته قابل مقایسه نیست، اما با یک بررسی ساده مشخص می‌شود که بشر نه تنها در برخی از جنبه‌های انسانی و اخلاقی پیشرفت نکرده، بلکه در مواردی مثل خشونت‌های اجتماعی، خودکشی و طلاق حرکتی رو به عقب را تجربه کرده است.

ساختار حوزه زنان ترمیم شود

بانو نیوز - این روزها در میان انباشتی از مشکلات و مسائل موجود در شهرداری پایتخت و انتصاب‌هایی دوباره پس از انتخاب شهردار جدید، مساله زنان فراموش شده است.

کودکان یتیم و یک دنیا تنهایی

بانو نیوز - کودکان یتیم و بی‌سرپرست موضوع صحبت امروز ما با شما عزیزانِ همراه در بخش حقوق کودک روزچین هستند. چقدر با این کودکان و شرایط زندگی آن‌ها آشنا هستید؟ ...

همسرم بدبین شده، چه کنم؟

بانو نیوز - برای اینکه بتوانید بدبینی همسرتان را درمان کنید، لازم است با یک مشاور در ارتباط باشید   ...

نیم قرن خدمت صادقانه

بانو نیوز - منصور قمشه معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) در آستانه فرا رسیدن یکمین سالگرد درگذشت "حاج سید رضا نیری"، در یادداشتی با عنوان «نیم قرن خدمت صادقانه»، نوشت: حضور آن مرحوم در هر تشکیلاتی منشاء خیر و برکت برای محرومان و نیازمندان بود.

چرا تحصیل‌کرده‌ها باهوش‌ترند؟

بانو نیوز - امروزه نقش تحصیلات در افزایش هوش و توانایی شناختی دانش‌آموزان بر هیچکس پوشیده نیست، اما تاکنون تحقیقات کاملی در مورد چگونگی تاثیر تحصیلات بر هوش افراد انجام نشده است.

تجاوزجنسی و پس‌لرزه‌های روانی

بانو نیوز -       تابستان 12 سال پیش، حوالی همین روزها بود که غلامرضا خوشروی کوران کردیه که ...

والدینی که مانع رشد کودک می‌شوند

بانو نیوز - محققان دریافتند که کنترل بیش از حد کودک توسط والدین، مانع رشد توانایی‌های بالقوه کودک می‌شود.

انواع خشونت علیه کودکان و راه‌های جلوگیری از آن

بانو نیوز - 12 ژوئن؛ روز جهانی مبارزه با کار کودکان اعلام شده است و هدف از آن افزایش آگاهی و فعالیت برای جلوگیری از کار کودکان از سوی سازمان بین‌المللی کار است. این ایده نخستین‌بار در سال 2002 و پس از تصویب کنوانسیون حداقل سن کار و کنوانسیون کار کودکان صورت گرفت.

حقوق زنان؛ حق حضانت فرزند برای مادران

بانو نیوز - حق حضانت فرزند یکی دیگر از مسائلی‌ست که امروزه زنان نسبت به قوانین مربوط به آن اعتراض دارند. قوانینی که فرزندان را بعد از طلاق تا 7 سالگی به مادر می‌سپارد و پس ...

بن‌بست فلاکت

بانو نیوز - مصطفی کیایی که دغدغه‌های اجتماعی او بر کسی پوشیده نیست، در تازه‌ترین ساخته بلند سینمایی خود همان مسیری را ...

چرا باز هم باید نگران لایه اُزُن باشیم؟

بانو نیوز - مسئله لایه اُزُن، همچنان مسئله مهمی‌ست که باید به آن توجه کرد و برای جلوگیری از بزرگ‌تر شدن سوراخ لایه اُزُن چاره‌ای اندیشید. با روزچین همراه باشید.

حقوق کودک؛ ازدواج کودکان و نابودی دنیای کودکی

بانو نیوز - ازدواج کودکان یک مشکل جهانی است. در‌حالی‌که کشورهای جنوب صحرای آفریقا و آسیای جنوبی بیشترین میزان ازدواج کودک را در جهان دارند، اما این عمل در همه‌جا اتفاق ...

قدرت زندگی‌بخش درختان شهری را دست‌کم نگیرید

بانو نیوز - آیا کاشتن درخت در مناطق شهری اهمیت دارد؟ آیا قطع درختان فقط به طبیعت آسیب می‌زند یا اینکه برای انسان هم پیامدهایی دارد؟ با روزچین همراه باشید و این مطلب مهم ...

شاهکارهای مفقود شده!

بانو نیوز - در طول تاریخ تعداد زیادی اثر هنری ایجاد شده که تنها بخش کوچکی از آن به ما رسیده است. بسیاری از آن شاهکارهای ...

پیچ و خم های تصویب یک لایحه

بانو نیوز - تهران- سال های اولیه زندگی کودک نقش بسیار مهمی در روند رشد فیزیکی و پرورش فکری او دارد بر همین اساس می توان گفت رشد و تکامل مناسب کودک در دوران خردسالی، او را به بهترین شکل برای آغاز مدرسه و سال های بعد از آن آماده می کند. بسترهای این رشد و شکوفایی با ایجاد فضای مناسب تربیتی و حمایتی در کنار آموزش مهارت های فرزند پروری به والدین، مهیا می شود.

دردسرهای دخالت بزرگترها

بانو نیوز - عقد کرده اید و همه چیز را مادر همسرتان را برای شما مشخص می کند. این که کجا زندگی کنید، کی یکدیگر را ...

آیا با سالمند تر شدن شادتر می‌شویم؟

بانو نیوز - شاید فکر کنید که با بالا رفتن سن شادی افراد کمتر می‌شود، اما شواهد زیادی وجود دارد که عکس این ...

حقوق کودک؛ اهمیت بازی کودکان و کودکی‌کردن

بانو نیوز - مهم‌ترین کار کودک، بازی‌کردن و مهم‌ترین ابزار او، اسباب‌بازی‌ست. بازی کودکان و اسباب‌بازی‌های مورد استفاده‌شان بخش مهمی از دوران کودکی آن‌هاست. با روزچین به ...

درد عشقی کشیده ام ، اما بپرس!

بانو نیوز - نمی دانم بالا رفتن سن ازداوج باعث شده است یا روابط آزادی که از واقعی تا مجازی پایش به زندگی مان باز ...

چگونه از سخنرانی در مقابل جمع نترسیم؟

بانو نیوز - پشت پرده سن ایستاده اید و چند لحظه دیگر قرار است روی صحنه بروید و با هزاران نفر که در سالن به انتظار نشسته اند رو در رو ...

حقوق کودک؛ کودکان کار معضل بزرگ جوامع امروزی

بانو نیوز - در قرن 21 در بسیاری از کشورها به‌خاطر پرداخت دستمزد کمتر، از کودکان کار استفاده می‌شود. کودکانی که در زمین‌های کشاورزی، نساجی و معادن مشغول به کار هستند و ...

ساير مطالب

لایحه تامین امنیت زنان و غفلت از طرح موضوع حجاب در آن

این افراد جذاب‌ شما را بدبخت می‌کنند

ازدواج با مردی با این خصوصیات، ممنوع!!

حقوق کودک؛ نگاهی به آزار جنسی کودکان و راه‌های پیشگیری

حقایق زیست‌محیطی؛ آیا پاک‌کننده‌های حاوی میکروبید ضرر زیادی دارند؟

چرا بهتر است مدارس دیرتر باز شوند؟

صعود طلاق در سراشیبی زندگی

خصومت یا خشونت؛ کدام‌یک برای زندگی مشترک خطرناک‌تر است؟

مادران مجرد/ از ساعت به وقت تورنتو

ازدواج بی دردسر با خانم کارمند

وقتی عشق حد و مرز نمی شناسد

ترفندهای زنانه برای نگه داشتن همسر!!

«دوست بودن» واقعا بهتر از ازدواج است؟

بی مهری به فضای سبز در نوروز - علی حبیبی*

علائم و نشانه‌های مصرف مواد مخدر چیست؟

برای مادر - علی حبیبی*

در ارتباط عاشقانه با همسرتان این باورهای غلط را فراموش کنید

8 چیزی که نباید از شوهرتان انتظار داشته باشید

آنچه مادران امروز فراموش کرده‌اند

چرا زنان در رهبری از مردان موفق تر هستند؟

ویژگی های افرادی که ازدواج سالمی داشته اند چیست؟

8 توصیه تغذیه‌ای مهم برای زنان جوان

ازدواج پایدار - علی حبیبی*

حقایقی در مورد رابطه زن و گل

انتظارات خارج از محدوده

جنسی که دیگر لطیف نیست

نه "زن محوری"؛ بلکه تقابل با تبعیض علیه زنان

خطرات عرض اندام در اتاق شیشه ای !

حقایق زیست‌محیطی؛ تاثیر خودروهای پاک‌تر در آلودگی هوا

خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

تفاوت های عشق واقعی و وابستگی

حق می دهیم، مسوولیت می خواهیم

آیا رابطۀ بین پاک‌سازی‌ هوا و گرم شدن زمین رابطه‌ای معکوس وجود دارد؟

چرا ترک اعتیاد «زنان» سخت‌تر از مردان است؟

عقد؛ دورانی برای شناخت تکمیلی

چند راه‌حل ساده برای جلوگیری از جدایی

بی برنامگی مدیران و پراکندگی، عامل ماندگاری مشکلات زنان

«بنیاد ملی خانواده» چه می‌کند؟/ یادداشت توران ولی مراد

فرضیه قدرتمندی بیشتر مردان در مقایسه با زنان زیر سوال رفت

قفل گوشی با تشخیص چهره یک افسانه یا حقیقت؟

بی برنامگی مدیران و پراکندگی، عامل ماندگاری مشکلات زنان

این مدهای آرایش عجیب امروزی

علت به وجود آمدن عشق و علاقه بین دانشجویان چیست و چه باید کرد؟

راهکاری برای کاهش خشونت علیه زنان و تنفر زوجین از یکدیگر

وقتی سن در زندگی مشترک رنگ می بازد

آقایان! اینها را به همسر باردارتان نگویید

سایه روشن‌های قانون فرزندخواندگی

ازدواج و مشورت

در مقابل خیانت همسر چگونه رفتار کنیم؟

7نکته درباره تناسب فرهنگی در ازدواج

افزایش نرخ ازدواج کودکان در ٦ سال گذشته

زنان در چه سنی میل جنسی بالاتری دارند؟

تلخی ها و شیرینیهای ازدواج فامیلی

همه چیز درباره‌ی کرم روشن‌کننده پوست

زنان، الگوسازان مشارکت خانواده در ورزش همگانی

«دردِ بیماری» یا «بیماریِ درد»!

چگونه "فهرست کردن کارها" زندگی شما را عوض خواهد کرد؟

نابینایان، چشم انتظار نظام حمایتی

شاخصه های زیباشناسی چگونه در 27 سال تغییر کرد؟

نسل ما و نسل شما

دختر بی خواستگار !

تأملی بر روابط دختر و پسر در جامعه دینی

افسردگی سالمندان

تأثیر دروغ های کوچک در زندگی مشترک

رفتارهای جنسی پرخطر را بشناسید

آقایان! لطفا همسرتان را به بقیه ترجیح دهید!

ارتباط کلامی،چندتفاوت زن و مرد

6 معیار ازدواج که همه جای دنیا رعایت می شود

سعی در برقراری عدالت مطلق در رابطه جنسی ایده مطلوبی نیست

زنان در ادبیات دفاع مقدس چگونه تصویر شده‌اند؟

ده کلید برای داشتن رابطه پاک میان همسران

مهارت آموزی؛ حلقه گمشده اشتغالزایی

تغییر در «خویشتن زنانه» و ازجاکندگی؛ تجربه زنانه از جنگ

کتاب؛ Anne of Green Gables- آنی مزرعه سبز

ماموگرافی از چه سنی باید شروع شود؟

تاثیر کاهش فشار خون بر ذهن افراد سالخورده

پاساژگردی؛ ژستی اجتماعی در خلاء امکانات اوقات فراغت؟

دخترها به خواستگاری کدام پسران بروند؟

خیالپردازی جنسی و مشکلات آن

بایسته‌های خانواده از دیدگاه قرآن

اخلاق؛ عامل استحکام نهاد خانواده است/ خانواده از دیدگاه قرآن

فرزند پروری در دهکده جهانی پرحصار

آیا با یک بیمار روانی می توانم زندگی کنم؟

نقش حضور بي بديل زنان در عرصه هاي سياسي و اجتماعي- سميه حيدري*

بازخواني وعده و عمل دولت دوازدهم در حوزه زنان؛ تعبير وارونه يک رؤيا

غيرت؛ مردانه است يا زنانه؟

پايتخت؛ شب، زندگي، اقتصاد

ضرورت فرهنگ سازي براي ازدواج و تحکيم خانواده

آشنايي با قانون طلاق در ايران و شرايط آن

حقايقي درباره بارداري دوقلويي

سهم زنان در دولت يازدهم "حرف" و ديگر هيچ

تمرين وفاداري در ازدواج

تجربه زنانِ حاشيه و فمينيسم پسااستعماري

نمي خواهند زنان را ببينند

لايحه منع خشونت روزنه اميد براي زنان

مردان بعد از طلاق چه آسيب هايي مي بينند؟

حل تعارضات و ناسازگاري ها در روابط سالم و ناسالم

سهم خواهي در حوزه زنان غيرعقلاني است

4 «ميم» تضمين کننده يک ازدواج موفق

بلوغ ديررس در پسر بچه ها

چرا برخي فرزندان در مقابل ازدواج والدينِ تنها مقاومت مي‌کنند؟

نردباني که همسران را از هم دور مي‌کند!

ويژگي‌هايي که زنان در مورد فيزيک خود نمي‌دانند

افزايش مشارکت اقتصادي زنان و توانمندسازي بانوان سرپرست خانوار در دولت يازدهم

هم‌تني يا همسري؟!

ازدواج جوانان، دستاويز وعده هاي جنجالي

حذف مٌهر طلاق از شناسنامه آري يا خير؟

پرسش‌هاي مهم درباره آينده زندگي

حق مسکن با زن يا مرد؟

مشکلات رواني و اثرات آن در ناباروري و نازايي

پيش به سوي بچه دار شدن

ميزان راه رفتن در نرخ چاقي يک کشور نقش کليدي دارد

عوارض زندگي در خانه هاي کوچک - علي حبيبي*

زنان کوتاه قد پيري سالم تري دارند يا زنان بلند قد؟

فرقي نميکنه ازدواج کرده ايد يا نه !اين مطلب را حتما بخوانيد!

حرف‌هايي که در ملاقات با بيمار مبتلا به سرطان نبايد بگوييد

همسر اينترنتي به ريسكش نمي‌ارزد!

آقايان جذاب و مورد علاقه خانم ها، اين شکلي‌اند!

شرط ازدواج، زندگي بدون بچه

شادماني از طريق تجربه احساسات ناخوشايند

آيا داشتن حيوانات خانگي براي کودکان خوب است؟

داشتن شغل بد از بيکاري بدتر است!

دو ويژگي در مردان، که زنان را جذب مي‌کند

الهيات فمينيستي و اخلاق زيستي

مسووليت اجتماعي؛ گمشده چرخه جامعه ايمن - مريم مسعود*

پديده اي که ديگر برايمان زشت نيست!

مهارت زندگي/ نگاهي به رهبري زنان و مقايسه آن با رهبري مردان

مهريه و حق طلاق، ابزار دفاعي براي زنان

چرا ديگر نبايد سقف را سفيد رنگ کنيم؟

چرا کودکان حوادث آسيب زاي زندگي خود را فراموش مي کنند؟

جدايي بدون مُهر طلاق

گنديدن «کرامت انساني» در ميادين تره‌بار!

نکاتي که بايد هنگام تغيير شغل بدانيد

سوداي خوشگلي و جراحي زيبايي در ايران

سهم زنان در دولت يازدهم "حرف" و ديگر هيچ

از دليل تجرد دهه شصتي‌ها تا افزايش ازدواج دهه هفتادي‌ها

پدر ، مادر! سراغم نمي‌آييد؟

زن چند ساحتي امروز

تبيين هاي زيست شناختي؛ مانع دستيابي زنان به فرصت‌هاي برابر در جوامع؟!

علت سفيد شدن موهاي سر در زنان و راه هاي پيشگيري

حجاب، ماهواره، مجازات و ديگر هيچ

افراد «عجول و بي‌قرار» بخوانند

راضي نگه داشتن ديگران تا کي؟!

بهترين خوراکي ها براي کاهش وزن

چگونه افکار منفي روي عملکرد ورزشکار تاثير مي‌گذارد؟

عفت و حيا و زيست اخلاقي؛تضمين گر رعايت حقوق انساني

چرا شوهرتان هميشه بيمار است؟

دانستني هايي درباره خواص گلپر که نمي دانيد

چگونه براي «بيماران سرطاني» نسخه اميد بنويسيم؟

شما هم مي‌خواهيد براي فرزندتان تلفن همراه بخريد؟