پایگاه خبری تحلیلی آریا بانو

آخرين مطالب

گفتگو

مجلس طرح تسهیل خروج بانوان نخبه از کشور را بررسی می کند

آریا بانو-رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی شنیده می شود که همسران زنان نخبه برای حضور در میادین علمی و ورزشی بین المللی اقدام به باج خواهی می کنند و بر همین اساس طرح تسهیل خروج بانوان نخبه از کشور می تواند گامی موثر در راستای توقف این امر به شمار رود.

زندگی کودک‌آزاران نیازمند مطالعه‌ است/ سنگین بودن مجازات‌ها به کاهش جرم منجر نمی‌شود

آریا بانو - عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به دلایل رسیدگی و مختوم شدن سریع برخی از پرونده‌های خشونت علیه کودکان گفت: بخشی از سرعت رسیدگی به این مسائل دلایل اجتماعی دارد به طوریکه وجدان جمعی جامعه دنبال تخلیه خشم و حذف فرد خاطی است.

وضعیت قرمز «طلاق» در 10 استان

آریا بانو- معاون اجتماعی حبیب‌الله مسعودی‌فرید در آیین افتتاح مرکز جامع “مراقبت از خانواده” استان کرمانشاه که امروز(22 مرداد) درمحل اداره کل بهزیستی برگزار شد، با اشاره به وضعیت قرمز 10 استان کشور در بحث طلاق، گفت:

اجرای طرح «نماد» در مدارس 7 استان كشور

ریا بانو-رییس سازمان امور اجتماعی کشور طرح نماد( نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) گفت: این طرح در سال 96 در 130 مدرسه نظرآباد البرز به صورت پایلوت اجرا شد و در بیش از 100 مدرسه در 6استان نیز آغاز شده است.

چرایی گرایش برخی مردان به ازدواج با زنانی بزرگتر از خودشان

آریا بانو - یک روانشناس با اشاره به پدیدۀ گرایش برخی مردان به ازدواج با زنان بزرگتر از خود، گفت: احتمال ماندگاری و موفقیت در این نوع ازدواج‌ها در مقایسه با ازدواج‌های متعارف پایین‌تر است.

بی توجهی به نیازهای زنان آسیب های اجتماعی را افزایش می دهد

آریا بانو - تهران- یک مددکار اجتماعی با اشاره به پائین آمدن سن درگیرشدن دختران در آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد گفت: این مساله نشان دهنده بی توجهی به نیازهای عاطفی، خانوادگی و اجتماعی زنان مانند داشتن شغل مناسب است که سبب افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

آمار دقیقی از کودکان کار بازمانده از تحصیل نداریم

آریا بانو - معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: آمار دقیقی از کودکان کار بازمانده از تحصیل نداریم؛ چرا که آمارها عمدتا مربوط به کودکانی است که دارای کارت ملی و کد شناسایی هستند محدود می‌شود.

لایحه حمایت از زنان متناسب با نیازهای امروز جامعه است

آریا بانو - تهران- وکیل دادگستری با تاکید بر لزوم تصویب لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: دیدگاه حمایتی قانونگذار در این لایحه متناسب با ظرفیت ها و نیازهای امروز جامعه ایران است و تضمین هایی برای تامین وضعیت مطلوب زنان در آن لحاظ شده است.

95 درصد طرح های تامین اجتماعی در مناطق محروم اجرا می شود

آریا بانو - تهران- معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: توجه به مناطق کمتر برخوردار و محروم برای جبران برخی کمبودها، در دستورکار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد تا عدالت در توزیع به عنوان هدف اصلی دنبال شود؛ از این رو، 95 درصد طرح های عمرانی این سازمان در این مناطق اجرا می شود.

نه، برو و بگو!

آریا بانو - یک جامعه شناس گفت: آموزش خودمراقبتی اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی کودکان مانع از کودک آزاری می‌شود.

طیف گسترده بیماریهایی که بر مبنای "طب اسلامی و احادیث طبی" درمان شده‌‌اند/ مبارزه‌ امروز با "حجامت" قطعاً کاری سازمان‌یافته‌ است

آریا بانو - مبنای سکولار تفکر منکران طب اسلامی، بیماریهای مختلفی که به مدد روایات طبی درمان شده‌اند، "طب اسلامی" چگونه می‌تواند برای بیماریهای نوظهور امروزی راهگشا باشد، آیا روایات طب اسلامی همگی ضعیف‌السند هستند!؟ از جمله موضوعات میزگرد طب اسلامی است.

پزشکیان: نمایندگان مجلس نمی‌توانند در مقابل فقر و گرسنگی مردم بی‌تفاوت باشند

آریا بانو - نایب رئیس مجلس بیان کرد: ما نمی‌توانیم در مقابل فقر و گرسنگی مردم بی‌تفاوت باشیم و ما به عنوان نمایندگان و مسئولان باید در راستای حل مشکلات مردم تلاش و کوشش کنیم.

پاسخ نوربخش به مخالفان حضور دولت در شورای عالی تامین اجتماعی

آریا بانو - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در بودجه سال 97 دولت مکلف به پرداخت رقمی معادل 500 هزار میلیارد ریال بابت بدهی به سازمان است که گام مهمی در راستای تعهدات این سازمان بوده تا فشار از دوش کارفرمایان و کارگران برداشته شود.

وزارت ارشاد حامی جشنواره هایی با محوریت زنان است

آریا بانو - تهران- معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام حمایت این وزارتخانه از جشنواره هایی با محوریت زنان گفت: برای فعالیت و ترقی در عرصه های علمی، تفاوتی بین مرد و زن نیست.

پوشش بیمه‌ پرستاری در منزل آغاز می‌شود

بانو نیوز - معاون پرستاری وزیر بهداشت یکی از برنامه‌های پرستاری جامعه نگر را خدمات پرستاری در منزل عنوان کرد و از تصویب پوشش بیمه ای مراقبت در منزل خبرداد و گفت: طرح آزمایشی پوشش بیمه‌های مراقبت در منزل به زودی آغاز می‌شود.

یک شماره برای کمبودهای دارویی

بانو نیوز - سخنگوی سازمان غذا و دارو از امکان دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام اقلام دارویی خبر داد و گفت: مردم، کمبودها یا مغایرت قیمت داروها را به سامانه تلفنی 190 اعلام کنند.

کمبود نوعی ویتامین که باعث پنج بیماری می‌شود

بانو نیوز - مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: کمبود ویتامین D در تمام گروه های سنی کشور وجود دارد و در بروز بسیاری از بیماریها موثر است.

دودی که گردن‌تان را می‌گیرد

بانو نیوز - رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد‌ استعمال دخانیات و مصرف الکل دو علت عمده ابتلا به سرطان‌های سر و گردن برشمرد و گفت: شیوع سرطان‌های سر و گردن در ایران تقریباً برابر با سایر کشورهای دنیا است ولی در ایران این سرطان بیشتر مردان را مبتلا می‌کند.

ذوالقدر: زنان شاغل دارای فرزند زیر6 سال از مزایای قانون مصوب مجلس برخوردار شوند

بانو نیوز - نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر ساعت کاری ادارات بر ضرورت اجرای قانون مصوب مجلس در مورد زنان شاغل دارای فرزند زیر 6 سال تاکید کرد.

در بازی‌های آسیایی قول مدال نمی‌دهیم

بانو نیوز - تهران- سرمربی تیم ملی اسکواش بانوان ایران گفت: در بازی های آسیایی جاکارتا قول مدال نمی دهیم اما همه تلاش ما برای قرار گرفتن روی سکو خواهد بود.

همت مردانه، سرسختی زمانه

بانو نیوز - سنندج - امروزه تعداد زنانی که به تنهایی چرخ های زندگی را می چرخانند و شانه های زنانه شان زیر بار سختی ها و مشقات آن خم شده، در جامعه کم نیست.

چند نکته درباره غذاهای وارداتی/کثیف ترین تقلب چیست

بانو نیوز - یک کارشناس بهداشت مواد غذایی گفت: غذاهای وارداتی و آلودگی‌های ناشناخته ای که به همراه خود به کشور میآآورند هر یک به نحوی می توانند سلامتی مصرف کننده را به مخاطره بیندازند.

تمهید قاچاقچیان «تریاک» و «هروئین» را ارزان نکرد/لزوم رصد تراکنش مالی قاچاقچیان و بستگان آنها

بانو نیوز - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کشف 212 تن ماده مخدر در سه ماه نخست امسال از افزایش 13درصدی کشف قرص‌های روانگران نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

باید شرایط برای مشارکت همه اقشار در وقف کردن فراهم شود

بانو نیوز - قهرمان وزنه‌برداری کشورمان با اشاره به اینکه نشان دادن آثار مثبت وقف می‌تواند تأثیر بسیاری در زمینه ترویج این سنت حسنه در جامعه داشته باشد، گفت: باید شرایطی را فراهم کرد که افراد کم‌ درآمد نیز بتوانند در حد توان خود در خصوص امور خیر سهیم شوند.

یک روانشناس خانواده: فرزندان را در فضای مجازی رها نکنیم

بانو نیوز - تهران- یک روانشناس خانواده و نوجوان گفت: فضای مجازی در ایران بی محابا در اختیار همه افراد جامعه قرار گرفته؛ در حالی که بر پایه رویکردهای نوین تربیتی، اعمال محدودیت برای هر گروه سنی به ویژه کودکان پذیرفته شده است.

جوانان؛ دغدغه 25 ساله‌ دولت‌ها

بانو نیوز - مسئول تدوین برنامه عملیاتی وزارت ورزش و جوانان گفت: 80 سیاست کلی برای جوانان در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است.

85 هزار زائر ایرانی امسال به حج می روند

بانو نیوز - تهران - معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از اعزام 85 هزار و 200 زائر ایرانی از سراسر کشور برای انجام مناسک حج تمتع در تیر امسال به عربستان خبر داد.

امروز ما نکاشته درو نمی‌کنیم، ناهنجاری‌ها کاشته‌های ما است

بانو نیوز - نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس وقتی در برابر این سوال قرار گرفت که «از طرفداران تیم‌های ورزشی گرفته تا مسؤولان سیاسی کشور حتی برخی بسیجیان ولایتمدار با ادبیاتی فحاشانه سخن می‌گویند» پاسخ داد: امروز ما نکاشته درو نمی‌کنیم. این اتفاقاتی که می‌گویید و امثال آنها اتفاقی در جامعه ما شکل نگرفته بلکه این ناهنجاریها کاشته‌های ما است. مقصر اصلی شکل‌گیری چنین نگاهی به حوزه فرهنگ، مسؤولان نظام از ابتدای انقلاب تاکنون هستند.

توصیه‌های قائم مقام وزیر کشور به مدیران کل امور بانوان استانداریها

بانو نیوز - هر دری را بزنید به شما جواب می دهند. می‌توانید از حضور بخشدار،‌ دهیار و فرماندار در استان‌هایتان بیشترین استفاده را داشته باشید؛ همچنین می توانید توانمندی زنان استان خود را در قالب نمایشگاه ، نشست‌ها و مناسبت‌ها به مردم معرفی کنید.

آمار ازدواج و طلاق در کشور واقعی نیست

بانو نیوز - تهران- معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان ریاست جمهوری گفت: آمارهای ازدواج و طلاق در کشور که بسیاری آن را نشانه فروپاشی خانواده می دانند، واقعی نیست زیرا میزان ازدواج ها و طلاق های یک سال در مقایسه با هم محاسبه می شود حال آنکه طلاق ها حاصل ازدواج های سال های قبل است.

کودکان متکدی نقطه سیاهی است که باید از جامعه پاک شود

بانو نیوز - یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: کودکان متکدی می‌توانند ایمنی شهر را برهم زنند، بنابراین بهزیستی و شهرداری موظف هستند که در جهت سازماندهی این افراد اقدام کنند.

اصلی‌ترین عوامل رشد اعتیاد زنان

بانو نیوز - عضو انجمن مددکاران ایران اظهار کرد: بی خطر و بی‌عوارض دانستن برخی از مواد از جمله مصرف شیشه برای لاغری از جمله باورهای غلطی هستند که افراد را به سمت مصرف و اعتیاد سوق می دهند.

مظفر: تیم ملی فوتسال در کار دفاعی قوی تر عمل کند

بانو نیوز - تهران- «شهرزاد مظفر» سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان، گفت: تیم ملی فوتسال زنان باید در دیدارهای آینده در کار دفاعی عملکرد بهتری داشته باشد و تمرینات ویژه ای در این خصوص خواهیم داشت.

شهید بنت الهدی صدر: من زینب زمانم

بانو نیوز - شاگرد بنت الهدی صدر بوده است در چهارده سالگی یعنی حدود 50 سال پیش در مدرسه الزهرای کاظمین. ...

توضیحات یک مسوول درخصوص کلیپ کتک زدن کودکان در یک مرکز نگهداری

بانو نیوز - به دنبال انتشار یک کلیپ در فضای مجازی که در آن کودکان به صورتی وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار می گیرند، مشاور وزیر رفاه و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه با بیان اینکه این ویدئو متعلق به ایران نیست گفت: انتظار می رود در بازنشر اخبار، کلیپ‌ها و موارد مشابه دقت لازم صورت گیرد.

ایثارگران واقعی همسران و مادران شهداهستند/ باید اهداف و ارزش های شهدا را دنبال کنیم

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مراسم بزرگداشت شهدا در وزارت کشور گفت: شهدا مقام والایی دارند و با خدای خود عهد بسته و به این عهد پایبند هستند.

زنان در کشورهای غربی ابزار تامین نیازهای ثروتمندان شده اند

بانو نیوز - ایلام - معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: تفکر مدرن غربی زن را به بازیچه و ابزاری برای هوسرانی و تامین نیازهای ثروتمندان تبدیل کرده و شان و منزلت آنان را لگدمال کرده است.

نگاه ما به حجاب مجرمانه نیست /حجاب موضوع جلسه بعدی شورای اجتماعی کشور

بانو نیوز - وزیر کشور با تاکید بر اینکه نگاه ما به حجاب مجرمانه نیست، گفت: موضوع جلسه بعدی شورای اجتماعی کشور حجاب خواهد بود. در این جلسه دنبال ارائه گزارش‌های تحلیلی و علت شناسانه در زمینه حجاب هستیم.

سن اعتیاد کمتر شده است/ آثار مخرب روانگردانها قابل درمان نیست

بانو نیوز - استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران با ابراز تاسف از اینکه برای مبارزه با مواد مخدر هجمه سیاسی بسیاری علیه کشورمان انجام می‌شود، گفت: در جامعه امروز سن معتادان پایین آمده است و برای جلوگیری از این هجمه سیاسی باید عزم و بسیج ملی برای مبارزه با اعتیاد در جامعه بوجود آید.

نان آوری زودرس

بانو نیوز -مرورگر ذهنش به جای جدول ضرب ، فرمول ضربه فنی فقر را در کشاکش سایه سنگین روزهایی که باید خاطره فرداهایش را می آفرید، پشت و رو می کند، ذهنی که بار مسئولیت نان آوری زودرس جایی خالی برای اقتضای کودکانه باقی نگذاشته است.

اکراه مردان در پذیرش مشکلات سلامت روان

بانو نیوز -   عضو هیات مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: مردان در مقایسه با زنان معمولا مایل به پذیرش مشکلات سلامت روان خود نیستند و به همین دلیل دو برابر زنان رفتارهای پرخاشگرانه و ضداجتماعی دارند.

آقاپور علیشاهی: انحلال مدارس سمپاد فرصت سوزی در استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان نخبه

معصومه آقاپورعلیشاهی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی حذف مدارس سمپاد را ظلمی بزرگ درحق دانش‌آموزانی که بهره هوشی بالایی دارند اما توان مالی لازم برای ادامه تحصیل در مدارس غیردولتی را ندارند دانست.

زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها هموارتر شده است

بانو نیوز - یاسوج - معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان گفت: زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها با توجه با هماهنگی ها و همگرایی به وجود آمده ، تا حدود زیادی فراهم شده و این مهم که یکی از مطالبات همیشگی و به حق زنان است به طور قطع رقم خواهد خورد.

فاطمه کرم‌زاده: استعفا ندادم، چون آدم‌های ضعیف استعفا می‌دهند/ از خیلی‌ها دلخور هستم

بانو نیوز - نایب رئیس اسبق بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: اگر هم استعفا ندادم به این خاطر بود که این کار را دوست ندارم و به نظر من آدم باید خیلی ضعیف باشد که استعفا بدهد.

آل حبیب: اعمال تحریم‌های غیرموجه اقتصادی با حق توسعه مغایرت دارد

بانو نیوز - سفیر و معاون نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در سخنانی در پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی این سازمان اظهار کرد: با وجود گام‌های مثبتی که در سطح جهانی برای مبارزه با فقر برداشته شده، تعداد زیادی از مردم در گوشه و کنار جهان در فقر شدید به سر می‌برند.

هنوز وضعیت برخی زنان ایزدی ربوده شده مشخص نیست/پرونده داعش در عراق بسته شده است

بانو نیوز - یک نماینده پارلمان عراق، در مورد آخرین پیگیری‌های دولت این کشور در ارتباط با وضعیت زنان ربوده شده ایزدی توسط داعش گفت: بسیاری از آن‌ها توسط نیروهای امنیتی ،الحشدالشعبی و دیگر مبارزان عراقی از چنگال داعش آزاد شده اند ،اما همچنان وضعیت تعداد زیادی از آن‌ها نامعلوم است و در موردشان هیچ اطلاعی نداریم.

معلولان درحجم انبوه وظایف وزارت رفاه گُم شده‌اند/کوتاهی کمیسیون‌ اصل 90 و تلفیق در قبال معلولان

بانو نیوز - رییس انجمن حمایت از حقوق معلولان ضمن اعلام بهبود کیفی خدمات ارائه شده به معلولان، از کاهش کمیت این خدمات از سوی بهزیستی انتقاد کرد.

«خودآزاری» نوجوانان، واکنشی به خشونت‌های پنهان

بانو نیوز - رییس انجمن آسیب شناسی ایران در خصوص شکل‌گیری مدل رفتار مازوخیسمی (خودآزاری) در بین نسل نوجوان هشدار داد و گفت که این رفتار در واکنش به خشونت پنهان، روش‌های تربیتی و پاسخگویی نادرست جامعه به هیجان‌های رفتاری نوجوانان به وجود می‌آید.

آذری جهرمی بر مراقبت از کودکان در فضای مجازی و واقعی تاکید کرد

بانو نیوز - تهران-ایرنا- وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نسبت به انتشار خبر خود کشی دو دختر نوجوان واکنش نشان داد و نوشت:ما در قبال کودکان خود در فضای حقیقی و مجازی مسئولیم و باید مراقبت از آنها را به صورت ویژه در دستورکار قرار دهیم.

در فرهنگ اسلامی بنایی رفیع تر از بنیان خانواده نیست

بانو نیوز - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: در فرهنگ اسلامی بنایی رفیع تر از بنیان خانواده نیست و اگر مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نتیجه می دهد در سایه خانواده است.

اعتیاد را جدی بگیریم

بانو نیوز - یک پژوهشگر اجتماعی بر این باور است که برای تحقق رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر باید به سازمان‌های غیردولتی کمک شود تا اهداف و سیاست‌هایشان را برای مقابله با اعتیاد بازنگری کنند.

کودکی فراموش شده در «لباس سفید عروسی»

بانو نیوز - آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های جدی زندگی زناشویی را تجربه کنند. پدیده « کودک همسری» سالهاست که به دغدغه فعالان حقوق تبدیل شده است.

خادم:40 درصد فضاهای ورزشی باید در اختیار بانوان قرار گیرد

بانو نیوز - بجنورد - ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه 40 درصد فضاهای ورزشی باید در اختیار بانوان قرار گیرد گفت: برای تحقق این مهم تلاش همه دستگاه های مرتبط با امر ورزش نیاز است.

25 درصد سالمندان کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند/54 درصد این سالمندان از کارافتاده‌اند

بانو نیوز - دستیار معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان آنکه هم اکنون 25 درصد سالمندان کشور تحت پوشش کمیته امداد بوده که 46 درصد آنها سالم و 54 درصد آنها از کار افتاده‌ هستند گفت: ارائه خدمت به صورت تخصصی‌تر به سالمندان تحت پوشش را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و در این میان هدف اصلی ما برون سپاری خدمات به سایر بخش‌ها است.

سامان دادن فرزندان جدای از ازدواج آنها است

بانو نیوز - یک مشاور خانواده اظهار کرد: متاسفانه بعضی از خانواده ها تصورشان از بزرگ کردن فرزندان این است که آنها را به سامان برسانند و تعریف شان از سامان دادن صرفا ازدواج است که واقعا به این شکل نیست.

کمیته‌امداد نیازی به توسعه فیزیکی ندارد

بانو نیوز - مشاوررئیس و مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته‌امداد گفت: امروز کمیته امداد نیاز به توسعه ندارد بلکه به سمت عمق‌بخشی می‌رود.

ساير مطالب

کودکان کاردستگیرنشدند،دربهزیستی پذیرش شده اند

ایران به بازار گسترده عرضه محصولات تراریخته تبدیل شده است

یک مقام بهزیستی استان تهران: 90 درصد متقاضیان فرزندخواندگی، دختر می خواهند

80 درصد افراد افسرده درمان موفق ندارند

ربیعی: سقف وام ضروری بازنشستگان 1200میلیارد تومان شد

راهکار سازمان وظیفه عمومی برای اخذ گواهینامه توسط مشمولان غایب

برنامه‌های «تندگویان» برای تسهیل بازگشت نخبگان به کشور و احیای سازمان ملی جوانان

تلاش دولت برای جوان‌سازی و استفاده از زنان در مدیریت کشور/پیگیر مسایل جوانان هستم

فرزند به کالاي مصرفي تبديل شده است

آزادسازي کوپن ترياک حرف خامي بود که توسط افراد ناآگاه بيان شد

واکنش به ادعاي کُنشگران پزشکي سنتي درباره حرام بودن کاربرد دارو

کاربرد زيتون همراه خوراک نيروبخش و پاک‌کننده دستگاه گوارش است

تاکيد بر آموزش در بحث بانوان و خانواده/سمن‌ها مطالبه‌گري کنند

مرگ سالانه 800 هزارتن در جهان دراثر«خودکشي»

مهارت‌هاي زندگي، مهمترين اصل آموزش در مقابله با اعتياد است

معاون بهزيستي: 50 درصد اختلالات روان قبل از 14 سالگي شروع مي شود

فعاليت زنان در شوراي شهر و روستا باعث رشد کشور است

رئيس سازمان بسيج جامعه زنان کشور:حدف برخي از قوانين مربوط خانواده بسيار نگران کننده است

مشاوران امور بانوان دستگاه هاي اجرايي اختيارات يکسان ندارند/ تشکيل ستاد ملي زن و خانواده

ابتکار: تلاشم، ارتقاي وضعيت زنان با همکاري تمام دستگاه هاي اجرايي کشور است

هشدار درباره مصرف خودسرانه «زالو»

ساعي: مهارت‌آموزي و توانمندسازي زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گيرد

دشمنان در جنگ‌ فرهنگي ناکارآمدي ارزش‌هاي ديني را القا مي‌کنند

دستورالعمل‌هاي عفاف و حجاب بر تحکيم بنياد خانواده اثر مي گذارد

فروپاشي خانواده؛ ارمغاني از مدرنيته و ليبراليسم

26 درصد مردم ايران در روستاها زندگي مي‌کنند

وضعيت ابهام‌آميز خانواده‌ها با زوال پدرسالاري

نگاه من به حوزه زنان و خانواده ملي است

گفتگو با زن ميانسالي که قرباني اسيد پاشي قاتل فراري شد

بيني شما صددرصد جراحي مي خواهد!

به من گفتند بازيگر دکوري و ويتريني هستي/عاشق نقش‌هاي منفي‌ام/جراحي‌هاي زيبايي باعث کم‌کاري‌ام شد

بايد و نبايدهاي مصرف آنتي اسيدها در بارداري

حتي يک قطره آب به نوزاد ننوشانيد

50 درصد شيرخواران مبتلا به ريفلاکس معده

ازدواج سالمندان، «سرپيري و معرکه گيري» نيست

نکاتي مهم براي افرادي که به تازگي نامزد کرده اند

نوشيدن چاي داغ؛ عاملي مهم در ابتلاي افراد به سرطان مري

ازدواج سنتي هنوز جواب مي‌دهد؟!

برخورد فيزيکي با بدحجابي سرانجام خوشي ندارد

سقط جنين، سقوط مادرانگي

چهره هاي بيسکويتي بين ستاره هاي هاليوودي و ايراني

جامعه زير طوفان آسيب هاي اجتماعي

خطرات مرگباري که پشت ظاهر فريبنده محصولات آرايشي پنهان شده است

هر 5 دقيقه يک ايراني سکته مغزي مي‌کند

با مفهوم جديدي از دخترانگي مواجه هستيم/ چرا برخي دخترها مجرد مي‌مانند؟

خشم معطوف به خود را بيشتر بشناسيم

ازدواج شـوم خانـم معلم

خفت‌گيري و تعرض علت بستن پل‌هاي عابر پياده

قصه‌گويي؛ راهکار ثبت آموزه‌هاي ديني در ذهن کودکان

نگاهي به وضعيت زنان رهاشده در استان سيستان و بلوچستان؛

زنان بي‌شناسنامه!

زنانِ پرخاشگر و مردانِ خشن!

وقتي بيمارستان دولتي کودکان پروانه‌اي را جواب مي‌کند

اثرگذاري مربيان مهدکودک بر کودکان مهم است

ليفت با نخ سيلوئت

سينما ابزار قدرتمندي براي رفع آسيب هاي اجتماعي است

صميميت زندگي مشترک را با مشکلات مالي زير راديکال نبريد

کودکان زير 2 سال نبايد مهدکودک بروند

نان ناسالم با بدن ما چه مي کند؟

به‌کارگيري زنان در رده‌هاي مديريتي به تحقق عدالت جنسيتي در آموزش و پرورش کمک مي‌کند

«آرتروز زودرس» در کمين کارمندان/مراقب نشستن و ايستادن باشيد

آقاي دکتر ، او جنون دارد!؟

کلمات مثبت در زندگي

بُرنزه شدن با نور خورشيد يا سولاريوم، کدام بهتر است؟/ جنوبي ها در اين ساعات از خانه خارج نشوند

مسموميت غذايي با چه خوراکي‌هايي شايع‌تر است؟/ هشدار درباره گرم کردن چند باره غذا

توصيه‌هاي تغذيه‌اي در روزهاي پاياني ماه مبارک رمضان

چرا زنان در ايران احساس خوشبختي ندارند؟

6 كليد طلايي براي ممتاز بودن !

ورزش رزمي که در ميان زنان ايراني محبوب شده است؟

روش کاهش وزن با روزه داري چگونه است؟

خواص بي نظير چاي موز قبل از خواب چيست؟

6 حرکت ورزشي مناسب براي ماه رمضان

حباب‌هاي نوشابه‌هاي گازدار، چاق‌کننده‌اند

تندترين فلفل جهان توليد شد

گفت‌وگو با مهسا قرباني داور نخبه ايراني درباره زندگي شخصيش

شيوع کبد چرب در شمال ايران بيشتر است

چرا آمار ايدز در زنان رو به افزايش است؟

هشدار درباره ويروسي شايع و خطرناک در زنان

شيوع کبد چرب در مبتلايان به ديابت

بهترين راه بالا بردن مشارکت اجتماعي زنان

تبليغ داروي ضد ريزش مو و لاغري در تلويزيون مورد تاييد وزارت بهداشت نيست/ تذکر کتبي وزير بهداشت

نشست‌ ملي سمن‌هاي زنان تا پايان سال برگزار مي‌شود

صدا وسيما به بند 6 سياست هاي کلي خانواده توجه کند

دستگاه قضا رسيدگي به اموال 31 عضو شوراي شهر را در دستور کار قرار دهد

طرح وکيل خانواده نيمه کاره باقي ماند

شکايت ازهمسر بدليل خيانت افزايش يافته است

آغاز مبارزه فيزيکي با ﻣﮕﺲ‌ﻫﺎي ﺳﻔﯿﺪ ﭘﺎيتخت

رايزني مولاوردي براي تأمين بودجه برنامه ملي "توانمندسازي زنان سرپرست خانوار"

راه‌اندازي کلينيک‌هاي "سلامت خانواده" از نيمه دوم سال جاري

آزمايشات ژنتيک نيازمندان رايگان مي‌شود

فاطمه حسيني: از فعاليت کم بانوان مجلس ناراضي بودم

ضرورت اقدام عملي در جهت کاهش آسيب‌هاي اجتماعي زنان

آينده خوبي براي تلويزيون نمي بينم

زنان موفق ترين کارآفرينان اجتماعي هستند

چتر حمايتي زنان مجلس براي زنان سرپرست خانوار

چه کساني در معرض ابتلا به ديابت بارداري هستند؟

هشدار يک جامعه‌شناس درباره تاثير اعتياد مادران بر دختران

سهم زنان در مديريت کشور چقدر است؟

رايزني شهرداري درباره اوقات فراغت زنان سرپرست خانوار تهراني

سامانه 101 حلقه مفقوده حل مشکلات زنان و خانواده

کم کاري هنرمندان زمينه ساز چنين تصميماتي است

احکام رحم اجاره‌اي براي درمان ناباروري

تأثير تقويت مشاغل خانگي در عملياتي کردن اقتصاد مقاومتي

اجراي طرح شناسايي تقلب در زعفران

تدوين نهايي طرح جامع توانمندسازي زنان سرپرست خانوار

لزوم تدوين استراتژي فکري از سوي نمايندگان زن

همه انتظارات زنان ورزشکار از منتخبين ملت

رايزني براي تصويب جزئيات "لايحه کاهش ساعت کاري زنان" در مجلس

زياده‌روي در استفاده از لوازم آرايشي، ممنوع

توجه ويژه به زنان و خانواده در سند برنامه ششم توسعه

خشکي لب‌ را جدي بگيريد

نگاه حاکميتي به اداره جامعه، مردسالارانه است

ضرورت توانمندسازي زنان پيش از حضور آنان در مجلس

مراقب شپش سر باشيد

8 علامت ابتلا به ديابت

بانوي کماندار ايران در رقابت هاي قهرماني معلولين آسيا طلايي شد

تاکيد معاونت زنان دولت بر اصلاح قانون گذرنامه‌هاي خدمتي

تلاش دولت براي تسهيل حضور سمن‌هاي زنان در عرصه بين‌الملل

شايع‌ترين سرطان‌هاي‌ زنان را بشناسيم

ارزش‌گذاري کار خانگي منجر به پرداخت مستمري نمي‌شود

قيمت هر کيلو عسل طبيعي

ايران از آنفلوانزا پاک شد

بيماري پنهان در باقلا

ترکيبات سمي لوازم آرايشي قاچاق، سلامت افراد را به شدت تهديد مي کند

شماره پيامکي 101 براي بيان مسائل زنان و خانواده است، نه مسائل فردي

نحوه هزينه‌کرد وجوهات زکات و فطريه در بهزيستي

افزايش بازارچه‌هاي زنان کارآفرين در تهران

روزه خود را با مايعات ولرم باز کنيد

بايدها و نبايدهاي تغذيه در سحر و افطار

برپايي سه بازارچه خوداشتغالي زنان سرپرست خانوار در تهران

ردپاي سرطان در قزل‌آلا و فلزات سنگين در مرغ

کدام لوازم آرايش قابل اطمينان‌ترند؟

آخرين وضعيت "طرح جامع زنان سرپرست خانوار"

تعدد فرزندان عاملي حفاظتي در برابر سرطان پستان

علت گريه نوزاد هنگام حرکت مفاصل

مناسب‌ترين رنگ براي عينک آفتابي

تهيه و تحليل اطلس وضعيت زنان در کشور

دست شوراها براي نظارت بسته است

عيدي قاليباف به زنان تهراني

بگذاريد کودکتان تا 6 سالگي "پادشاهي" کند

نخست وزير واتيکان در ديدار با مولاوردي: جنگ‌هاي خاورميانه راه حل نظامي ندارد

مشاور وزير کشور: شرايط زنان در سطوح مديريتي کشور مطلوب نيست

يک ماهگي تا 45روزگي، بهترين زمان براي ختنه

توصيه‌هاي يک روانشناس به خانواده‌هاي داراي فرزند جوان

بهترين وزن براي مصرف مرغ چقدر است؟

عرضه روغن تفاله زيتون در بازار

شيوع موج نخست "آنفلوآنزا B" در کشور

بانوان کارآفرين الگويي مناسب براي توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي

التهاب لثه مخرب‌تر از پوسيدگي دندان

انجماد بافت تخمدان از روش‌هاي جديد حفظ باروري در زنان