پایگاه خبری تحلیلی آریا بانو

آخرين مطالب

اجتماعي

استفاده از سمن‌های فعال در کارگروه "مشاورین جوان" در استان ها

آریا بانو - به دنبال تاکید وزیر ورزش و جوانان بر تشکیل کارگروه مشاورین جوان در استانداری‌ها، معاون ساماندهی امور جوانان خواستار استفاده از اعضای سازمان‌های مردم نهاد فعال در این کارگروه شد.

از واکنش‌ها به دریاچه مصنوعی تبریز تا سرانجام حکم پزشک کیارستمی

آریا بانو - ساخت دریاچه مصنوعی تبریز و حاشیه‌های پیرامون آن، مالیات پزشکان و سرانجام اجرای حکم پزشک مرحوم کیارستمی، مدارس فرسوده کشور و اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس، طرح نذر آب هلال احمر برای مناطق دچار خشکسالی و ... از جمله اخبار مهم امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بود.

ابتکار: ارزش گذاری کار زنان عادلانه نیست

آریا بانو - مشهد - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ارزش گذاری برای کار اقتصادی و خانگی زنان در شرایط کنونی کشور عادلانه نیست، در حالی که نقش اقتصادی زنان همچنان رو به افزایش است.

دعوا نمک زندگی نیست

آریا بانو - تهران- بگومگوهای زن و شوهر را بعضی ها نمک زندگی می دانند اما این نمک گاهی شوری زیادی دارد و دیگر شورش درمی آید و زندگی را به کام همسران تلخ می کند؛ آمار مراجعان همسرآزاری به پزشکی قانونی حکایت تلخ زندگی زناشویی است که دیگر دوامی ندارد.

خانواده متوفیان زلزله کرمانشاه 5 میلیون تومان دیگر دریافت می‌کنند

آریا بانو - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: تا پایان هفته پنج میلیون تومان دیگر به حساب خانوارهایی که یکی از اعضای خود را در زلزله آبان سال گذشته از دست دادند، واریز می‌شود.

اینجا جان دوباره می‌دهد

آریا بانو - با سیم خاردارهای نصب شده روی دیوارش، بیشتر شبیه پادگان است، علی رغم این‌که فضای سنگینی در محیط حاکم است، نوای موسیقی امید بخش و لطیفی در فضا پخش می‌شود، پس از گذر از حیاط بزرگ، وارد سالن می‌شویم، صفی طولانی از آبی پوشانی را می‌بینیم که نور امید به زندگی در چشمانشان برق می‌زند، با صدای بلند به اکیپ همراه، سلام می‌کنند.

شیب صعودی مددجویان در البرز/ پرداخت اجاره دشوار شده

آریا بانو - مدیرکل کمیته امداد البرز به تاثیر نوسانات اقتصادی بر افزایش تعداد مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: طی چند ماه گذشته در تعداد مددجویان شیب صعودی قابل توجهی داشته‌ایم.

شش روش پرداخت نذر قربانی

آریا بانو - مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد برنامه این نهاد به مناسبت عید سعید قربان را تشریح کرد.

حوادث شغلی جان 16 هزار نفر را در یک دهه اخیر گرفت

آریا بانو - تهران- سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: طی 10 سال گذشته (1387 تا 1396)، 15 هزار و 997 نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که 15 هزار و 767 نفر از این افراد مرد و 230 نفر زن بودند.

آیا زلف اشتغال جوانان را می‌توان به وام دهی سمن‌ها گره زد؟

آریا بانو - معضل بیکاری جوانان و جلب مشارکت‌های اجتماعی در دهه‌های اخیر درحالی تبدیل به مهم‌ترین دغدغه مسئولان و نقل محافل کارشناسان شده است که هر روز نسخه‌های جدیدی برای این موضوعات پیچیده می‌شود. سیاست توسعه سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان از طریق اعطای وام و تسهیلات نیز یکی از راه‌کارهایی است که در یک سال اخیر از سوی معاونت ساماندهی جوانان برای اشتغال‌زایی در این حوزه مطرح شده و اظهارنظر برخی از متخصصان و کارشناسان را به همراه داشته است.

سیاست های جمعیتی باید برپایه گفتمان تخصصی باشد

آریا بانو - تهران - رییس موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور گفت: اظهار نظر در مورد مسائل جمعیتی حق مردم و همه افراد است، ولی نمی توان نتایج سیاست های جمعیتی میان مدت و دراز مدت را بر روی گفتمان غیر تخصصی بنا کرد.

فال لعنتی و خط و نشان‌های عروس و مادر شوهر

آریا بانو - آن شب کنار همسرم نشسته بودم و مشغول خوردن چای و تماشای تلویزیون بودیم، اوضاع خیلی آرام بود و با خودم می‌گفتم چقدر خوب است که امشب حرفی پیش نیامده است، ناگهان دخترم از اتاق بیرون آمد و گفت: با گوشی همراهش برای من و مادرش فال بینی کرده است.

پیامدهای خوب و بدهای "مدلینگ" کودکان و چند توصیه به خانواده‌ها

آریا بانو - استفاده از فضای مجازی در همه سنین حتی میان کودکان و نوجوانان به قدری شیوع پیدا کرده است که خطرات زیادی آنها را در بهره گیری از این تکنولوژی تهدید می‌کند. بسیاری از والدین به دلیل نگرانی سعی دارند با ایجاد کنترل و محدودیتهای لازم در استفاده از تکنولوژی به کودکان خود مهارتهای لازم در جهت استفاده صحیح از آن را آموزش دهند، این درحالیست که برخی والدین نیز از کودکان خود به عنوان کالا و یا مدل در دنیای مد در شبکه‌های مجازی استفاده کرده و توجهی به تبعات و تاثیر آن در شکل‌گیری ابعاد شخصیتی فرزند خود ندارند.

افزایش جمعیت بی‌خانمان‌های شاغل در هنگ کنگ

آریا بانو - بررسی‌های جدید نشان می‌دهد در پنج سال اخیر تعداد افرادی که در هنگ کنگ شب را در فروشگاه‌های 24 ساعته سپری می‌کنند، افزایش شش برابری داشته است.

کاهش سن مصرف مواد مخدر به 11 سال!

آریا بانو - یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به کاهش سن مصرف مواد مخدر به 11 سال از نبود آموزش‌های پیشگیرانه در مدارس انتقاد کرد.

کاهش نرخ امید به زندگی در انگلیس و آمریکا

آریا بانو - یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که امید به زندگی در بیشتر کشورهای با درآمد بالا کاهش یافته و برای اولین بار در دهه‌های گذشته نشان‌دهنده کاهش "جمعی و همزمانِ" این شاخص در کشورهای ثروتمند است.

پشت پرده کلیپ زجرآور آزار دختر مرندی چیست

آریا بانو - تهران- ایرناپلاس- انتشار تصاویر دلخراش از آزار بدنی و کتک زدن دختربچه ای 3 ساله در یکی از روستاهای مرند در شبکه های اجتماعی و حتی تلویزیون های مناطق شمالی ایران در حال گسترش است.

ادامه اجرای دو طرح ملی "گفتگوی خانواده " و "تاب‌آوری اجتماعی"

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: با تلاش دولت دوازدهم طرح ملی گفتگوی خانواده در کشور اجرایی می‌شود تا در یک جریان اجتماعی ، مهارت گفتگو و تعامل خانواده‌ها ارتقا یابد.

آموزش، کلید کاهش فقر در مکزیک

آریا بانو - یک سازمان پیشرو توسعه در مکزیک، تقویت نظام آموزشی و تشویق جوانان به پیوستن به بازارهای رسمی را عاملی موثر در کاهش فقر در این کشور عنوان کرده است.

طعم گس طرحی که تبعیض را فریاد می‌زند

آریا بانو - تسهیل خروج زنان از کشور؛ طرحی که با الحاق تبصره ای به بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه شکل جدیدی به مطالبه زنان داد تا طعم گس ناشی از تبعیض زیر زبان بسیاری از آنها بیش از پیش چشیده شود.

اجرای طرح ملی گفت و گوی خانواده سرعت می گیرد

آریا بانو - اردبیل- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف آموزش و ترویج مهارت های زندگی در برخی استانها اجرا شده و به سرعت در دیگر مناطق کشور اجرایی می شود.

ابتکار: زنان 30 درصد پستهای دولتی را به دست می گیرند

آریا بانو - اردبیل - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت حمایت خود از زنان را افزایش داده بطوریکه تا پایان برنامه ششم 30 درصد پستهای اداری کشور را بدست می گیرند.

تحقق 20 درصد اشتغال کشور توسط کمیته امداد

آریا بانو - قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: کمیته امداد در انجام وظایف و تکالیف خود افزون بر 20 درصد اشتغال کشور را انجام داده و شاخص‌های سال 95 و 96 موید همین مطلب است.

اختصاص230 میلیارد تومان به «بیمه زنان سرپرست خانوار» در بودجه 97

آریا بانو - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به آخرین پیگیری‌ها در خصوص «بیمه زنان سرپرست خانوار» گفت: بر اساس آخرین پیگیری‌ها 230 میلیارد تومان از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجه به این منظور اعلام شد که در بودجه سال 1397 در نظر گرفته شده است.

فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

آریا بانو - فرماندار خنداب گفت: اینکه در شهرستان خنداب به صورت غیرقانونی ازدواج زیر 13 سال رخ داده باشد، صحت ندارد و گزارشی که کارشناس مرکز بهداشت ارائه کرده فاقد مولفه‌ها و شاخص‌های زمانی و مکانی دقیق و رسمی آماری است.

آمارهایی از جمعیت جهان

آریا بانو - برآوردهای فعلی نشان می‌دهد که سالانه حدود 83 میلیون نفر به جمعیت جهان اضافه می‌شوند.

حمایت از زنان سرپرست خانوار بیشتر می شود

آریا بانو - اردبیل- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت حمایت های خود از زنان سرپرست خانوار را افزایش داده و آخرین مورد آن بحث بیمه این زنان بود که در بودجه سال 97 به آن توجه شده است.

4 زن، اسیر کلاه قرمزها

آریا بانو - تهران- صدای توپ و تانک همه شهر را فراگرفته بود. در خرمشهر سربازان عراقی که به کلاه قرمزها معروف بودند، دیده می شدند، مردان به مرزها رفته بودند. من به عنوان یک زن ایرانی، وظیفه خودم می دانستم که از کشورم دفاع کنم. رفتم تا مددکار باشم و اسیر شدم.

تهرانی‌ها بیش از 4 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

آریا بانو - مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه زکات استان در بهار 97 گفت: مردم استان تهران در بهار سال جاری بیش از چهار میلیارد و 356 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

صدور "کد شناسه" برای 2000 سمن بعد از گذشت 5 سال

آریا بانو - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با امضای تفاهم نامه وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور، زمینه انتخابات مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد بوجود آمد. وزارت کشور ظرف دو هفته برای 2000 سمن شناسه صادر خواهد کرد.

پوشش بیمه‌ای نیروهای فنی و مهندسی اعزامی به خارج از کشور الزامی است

آریا بانو - نیروهای فنی و مهندسی که از طریق شرکت‌ها و موسسات داخلی به سایر کشورها اعزام می‌شوند باید نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه شوند و بیمه این افراد از نوع اجباری است و همانند سایر بیمه شدگان تحت پوشش، می توانند از تمامی تعهدات قانونی این سازمان بهره مند شوند.

شیرخوارگاه‌ها کمبود «شیرخشک» ندارند

آریا بانو - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تکذیب انتشار خبری در فضای مجازی در مورد کمبود شیر خشک در یکی از شیرخوارگاه‌های کشور گفت: وزارت بهداشت سالیانه 500 هزار قوطی شیرخشک در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار می‌دهد و از این نظر کمبودی برای شیرخوارگاه‌های کشور وجود ندارد.

بسته خبری اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

آریا بانو - از دستگیری دزد دکل‌ها تا پیشنهاد وزارت بهداشت برای دندان‌های پوسیده مهم‌ترین اخبار اجتماعی امروز ایسنا را شامل می‌شود که برخی از خبرها با لینک آن آورده شده است.

2 هزار تشکل جوانان از وزارت ورزش مجوز می گیرند

آریا بانو - تهران- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از انعقاد تفاهمنامه با وزارت کشور به منظور رفع موانع حقوقی فعالیت تشکل های مردم نهاد خبر داد و گفت: 2 هزار تشکل جوانان از وزارت ورزش مجوز می گیرند.

بازنشستگان تامین اجتماعی "سهامدار" می‌شوند + جزییات

آریا بانو - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ضمن بیان اینکه ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داده‌ایم اعلام کرد: از طریق این صندوق، بازنشستگان تامین اجتماعی را سهامدار می‌کنیم؛ در واقع پس از طی مراحل مربوطه، سبد سهامی را تعریف خواهیم کرد که به صورت اقساط در اختیار بازنشستگان قرار می‌گیرد و ارزش آن از حقوق‌شان کسر خواهد شد.

خودکشی سریالی از یک پل/ چرا چمران؟

آریا بانو - تعداد افرادی که برای خودکشی پل چمران اصفهان را انتخاب می‌کنند در حال افزایش است و این سوال پیش می‌آید که چرا چمران؟

آغازثبت‌نام«وام ضروری»بازنشستگان ازشهریور/افزایش حداقل‌حقوق‌ها به3.5میلیون با همسان‌سازی حقوقها

آریا بانو - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان از اول شهریور ماه خبر داد و گفت: وام‌های ضروری پنج میلیون تومانی از مهرماه واگذار و توزیع می‌شود.

رایزنی شهرداری برای حریم راه آهن/سرریز معتادان هرندی به منطقه 16

آریا بانو - شهردار منطقه 16 در مورد چالش‌های ایستگاه راه آهن در منطقه گفت: ایستگاه مرکزی راه آهن که در منطقه 16 است، 175 هکتار است که خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه می‌کند و تنها مسیر ریل مشهد به تهران که از مرکز منطقه عبور می‌کند، 35 متر ارز ریل است و بر اساس قانون حفاظت و ایمنی راه‌ها نیز، 30 متر حریم برای این خطوط در نظر گرفته شده است.

نخل های تشنه بر لب کارون

آریا بانو - اهواز - کارون، امسال نتوانست ساقی خوبی برای نخلستان های جنوب خوزستان باشد ونخل های تشنه، جز با آب شور مشروب نشدند.

اشتغال زنان عامل قدرت اقتصادی چین

آریا بانو - پکن- بخشی از رشد اقتصادی چین که هر سال کارشناسان و اقتصاددانان جهان را مبهوت خود می کند و سال به سال نیز بیشتر می شود مدیون کار زنان است آمارها نشان می دهد که سهم زنان چینی در تولید ناخالص داخلی بیشتر از زنان کشورهای دیگر حتی آمریکا است.

حاشیه نشینان بیش از شهری ها به مراکز سلامت روان می آیند

آریا بانو - تهران- معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آسیب های اجتماعی و مسائل و اختلالات روانپزشکی در حاشیه شهرها بیش از مناطق شهری است و البته مراجعه مردم این مناطق به مراکز بهداشتی برای کنترل این مشکلات نیز از شهرها بیشتر است.

چرا زنان بیشتر دچار میگرن می‌شوند؟

آریا بانو - پزشکان توانستند به این پرسش پاسخ دهند که چرا زنان بیش از مردان دچار سردردهای میگرنی می‌شوند؟

روز تولد مریم میرزاخانی بعنوان «روز جهانی زن در ریاضیات» انتخاب شد

آریابانو-با پیشنهاد کمیته بانوان انجمن ریاضی ایران، اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی جهان، زادروز "مریم میرزاخانی"، برابر با سوم ماه می (13 اردیبهشت) را به عنوان روز جهانی زن در ریاضیات نامگذاری کرد.

عمر «ازدواج‌ سفید» و آمارهایی درباره آن

آریا بانو - یک مردم‌شناس و محقق با استناد به پژوهشی که درباره «ازدواج سفید» روی 213 زوج و به شکل میدانی انجام داده است گفت: «عمر» ازدواج سفید در ایران بین یک تا سه سال است. 45 درصد از افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند بین 25 تا 30 سال «سن» داشتند.

روایت طنز بازیگر «لیسانسه‌ها» از ازدواجش

آریا بانو - امیر کاظمی، بازیگر سریال‌های طنز «لیسانسه‌ها» و «شمعدونی» که تجربه یک ازدواج ساده را دارد، برای اولین و آخرین بار خاطرات ازدواجش را تعریف کرد.

مدیرعامل شستا سهم 30 درصدی این شرکت از اقتصاد کشور را رد کرد

آریا بانو - مدیرعامل شستا با رد برخی اظهارات در باره سهم 30 درصدی شستا از اقتصاد کشور تصریح کرد: براساس عملکرد واقعی شستا در قالب گزارشات مالی تلفیقی حسابرسی شده، جمع کل ارزش کالا وخدمات فروخته شده در گروه شستا در سال منتهی به 31 خرداد 96 مبلغ 27 هزار و 900 میلیارد تومان محقق شده است. از مقایسه این مبلغ با ارزش کل تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت جاری در سال 1395 (به مبلغ 2،313،876 میلیارد تومان (منبع امار بانک مرکزی))، سهم شستا از اقتصاد ملی حدود 2/1 درصد است.

نوربخش: تامین اجتماعی برای حفظ سرمایه‌های بیمه‌شدگان، سرمایه‌گذاری می‌کند

آریا بانو - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرمایه گذاری را از الزامات یک سازمان بیمه‌گر بین‌النسلی دانست و گفت: این سازمان به علت حفظ ذخائر و سرمایه‌های بیمه شدگان سرمایه گذاری می‌کند. این سرمایه گذاری‌ها در مسیر صحیح قرار دارد و بخش‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند.

مشکلات ارزی برای تهیه مواد اولیه تولید لوازم التحریر/ گرما کشور را رها نمی‌کند

آریا بانو - "احضار 850 نفر در رابطه با پرونده‌های کلان اقتصادی، گرما کشور را رها نمی کند، هیچ پاسگاه محیط‌بانی در سطح استان تهران تخلیه نشده است، مشکلات ارزی برای تهیه مواد اولیه تولید لوازم التحریر، عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران و آمارهایی درباره این شیوه زندگی، واردات داروی مورد نیاز یک سال آینده تا مهر، کنترل "هوشمند" 5 تونل پایتخت و مشکلات واردات خودروهای آتش نشانی برطرف می‌شود" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

تجارب ایران در حمایت از زنان و خانواده می‌تواند به کشورهای مسلمان کمک کند

آریا بانو - وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی در حاشیه امضای تفاهم نامه بین دو کشور ایران و اندونزی، اقدامات ایران در زمینه حمایت از زنان و کودکان را ستود و از آنها به عنوان نمونه بسیار خوبی که می تواند به کشورهای اسلامی دیگر نیز کمک کند، یاد کرد.

استفاده و عرضه اقلام خارجی در مدارس، ممنوع / گردش مالی بازار نوشت‌افزار در ایران

آریا بانو - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در هیچ فروشگاه وابسته‌ای به آموزش و پرورش کالای خارجی نباید فروخته شود گفت: همه کالاهایی که در مدارس و بوفه‌ها عرضه می‌شوند باید ایرانی باشند. ممنوعیت استفاده از اقلام خارجی بویژه آنها که دارای نمادهای خارجی‌اند را در مدارس اعلام کرده‌ایم.

عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران و آمارهایی درباره این شیوه زندگی

آریا بانو - یک مردم‌شناس و محقق با استناد به پژوهشی که درباره «ازدواج سفید» روی 213 زوج و به شکل میدانی انجام داده است گفت: «عمر» ازدواج سفید در ایران بین یک تا سه سال است. 45 درصد از افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند بین 25 تا 30 سال «سن» داشتند. همچنین 62 درصد آنها دارای «تحصیلات» کاردانی و کارشناسی بودند و 23 درصد در مقطع ارشد و دکتری تحصیل می‌کردند؛ این در حالیست که مهمترین «شیوه آشنایی» که از سوی این افراد ذکر شده بود، گروه دوستان و دانشجویی، همکاری در محل اشتغال و فضای مجازی بوده است.

رودخانه‌ای برای شست‌وشوی دردها

آریا بانو - او از بچه‌هایی می‌گوید که وقتی اولین بار به این مزرعه می‌آیند هنوز یک غاز یا الاغ را از نزدیک ندیده‌اند و فکر می‌کنند تنهاترین آدم‌های روی زمین هستند. بچه‌هایی که رابطه شفابخش با طبیعت را گم کرده‌اند: «شاید باورت نشود ولی پسری اینجا وقتی برای اولین‌بار غاز دید، فکر می‌کرد با ریموت کار می‌کند.»

طرح تسهیل خروج بانوان نخبه، گامی بلند برای حل مشکلات

آریا بانو - تهران- طرح تسهیل خروج بانوان نخبه که رای اعضای کمیسیون امنیت ملی را بدست آورده و در نوبت بررسی مجلس قرار دارد، گام بلند نمایندگان زن برای حل مشکلات این قشر جهت حضور در عرصه های بین المللی ورزشی و علمی است.

80 هزار نفر زائر ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

آریا بانو - تهران- مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: حدود 80 هزار نفر زائر ایرانی تا پایان روز 22 مرداد ماه برای انجام اعمال حج تمتع، عازم مدینه منوره و مکه مکرمه شدند.

پناه بر حاشیه - لیلا اسماعیل نژاد*

آریا بانو - در جنوب تهران، روستایی در حاشیه اتوبان بهشت زهرا وجود دارد به نام «کمیته» که در اینجا نوع جدیدی از حاشیه نشینی، متفاوت با زاغه نشینی مشاهده می شود.

انتقام‌گیری از متجاوز به سبک فیلم اصغر فرهادی

آریا بانو-پسری جوان برای گرفتن انتقام از فردی که گفته می‌شود به دختر خاله‌اش تجاوز کرده،‌ روشی شبیه به فیلم فروشنده را در پیش گرفته. باقی ماجرا هم درست به اندازه فیلم‌های اصغر فرهادی پیچیده است…

رفع محدودیت زنان برای خروج از کشور نباید مختص عده‌ خاصی باشد

آریا بانو - بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه که بر اساس آن زنان شوهردار ولو کمتر از 18 سال تنها با اذن کتبی شوهر اجازه خروج از کشور را دارند، از همان ابتدای تصویب در سال 51 تا کنون اعتراض فعالان حقوق زنان را درپی داشت

وضعیت قرمز «طلاق» در 10 استان

آریا بانو - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از وضعیت قرمز طلاق در 10 استان کشور خبر داد و گفت: استان کرمانشاه نیز در زمره این استان‌ها قرار دارد.

اینفوگرافی / وضعیت ازدواج ایرانی‌ها در سال 1396

آریا بانو - در سال 1396 در کشور 605 هزار و 395 ازدواج رخ داده که در 3812 مورد نام زوجین همزمان علی و فاطمه و در 2818 نام زوجین علی و زهرا بوده است. طبق آمار ثبت احوال، میانگین سن ازدواج بار اول مردان در سال گذشته، 27.3 سال و همین شاخص برای زنان 23.2 سال بوده است. در این اینفوگرافی، آمارهای مربوط به ازدواج در سال 96 را مرور می‌کنیم.

خدمات کمیته‌امداد برای تسهیل ازدواج مددجویان

آریا بانو - مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از خدمات این نهاد برای تسهیل ازدواج جوانان نیازمندان گزارش داد.

از روند صعودی «طلاق» تا علی و فاطمه‌هایی که به خانه بخت رفتند

آریا بانو - اداره اجتماعی ایسنا، بیست و دومین روز از دومین ماه تابستان را با انتشار بیش از 50 خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر شد و در این میان خبرهایی از سرویس‌های خانواده، سلامت، محیط زیست وشهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.

بیمه تکمیلی دغدغه اصلی صندوق بازنشستگی

آریا بانو - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه تعداد وام به بازنشستگان از 300 هزار نفر به 400 هزار نفر افزایش یافته است، گفت: مشکل مسکن و بیمه تکمیلی بازنشستگان به عنوان دغدغه اصلی صندوق است.

همسر شما با تمام عالم متفاوت است

آریا بانو - یک کارشناس خانواده عنوان کرد: فاکتور مهمی که در زندگی مشترک باید به آن توجه شود، احترام به تفاوت‌های شخصی و بین فردی است، به این معنا که اشخاص به این باور برسند که طرف مقابلشان با تمام انسان‌هایی که می‌شناسد، متفاوت است.

طلاق فوری بدون معطلی!

آریا بانو - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان البرز گفت: البته در سال‌های اخیر عواملی چون منافع اقتصادی به طلاق در استان دامن زده است و کسانی هستند که در قبال دریافت بخشی از سکه‌های مهریه، به برخی وعده گرفتن طلاق در زمانی کوتاه را می‌دهند.

سامانه ٢٥ خدمت غیرحضوری تامین‌اجتماعی

آریا بانو - در نشست شورای اداری اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران که با حضور معاون بیمه‌ای و سایر مدیران ارشد این سازمان برگزار شد، سامانه ٢٥ خدمت غیرحضوری این اداره کل تشریح شد.

روند صعودی «طلاق» از سال 75 تا 96/ افزایش آمار ثبت «ازدواج» از ابتدای سال

آریا بانو - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از برگزاری انتخابات مجمع ملی جوانان تا دی ماه خبر داد و گفت: ادعای وزارت کشور در مورد ارسال نشدن نامه درخواست ثبت شناسه سازمان‌های مردم نهاد از سوی وزارت ورزش و جوانان درست نیست و آمادگی آن را داریم که این مکاتبات را رسانه‌ای کنیم.

95 درصد تصدی های بهزیستی واگذار شده است

آریا بانو - تهران- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 95 درصد از خدمات تصدی سازمان بهزیستی را واگذار کرده‌ایم که این موارد غیر از خدمات نگهداری کودکان شیرخوار است.

ویدئو / چپ‌دست بودن؛ مزیت یا ضعف؟

آریا بانو - شاید نخستین نشانه برای تشخیص راست‌دست یا چپ‌دست بودن زمانی باشد که کودک برای نخستین‌بار مداد را در دست می‌گیرد و شروع به کشیدن می‌کند اما چه چیزی یک دست را بر دیگری قالب می‌کند و چرا چپ‌دست‌ها در اقلیت هستند؟ بیش از 40 درصد از ما چپ‌گوش، 30 درصد چپ‌چشم و 20 درصد چپ پا هستیم، اما زمانی که سخن از فعالیت با دست به میان می‌آید، تنها 10 درصد مردم چپ‌دست هستند. 13 آگوست (22 مرداد) روز جهانی چپ‌دست‌هاست.

عمر 13 ساله «قانون تسهیل ازدواج» و مصوباتی که هرگز اجرایی نشد

آریا بانو - «قانون تسهیل ازدواج» قانونی 13 ماده‌ای که 13 سال پیش به تصویب رسید و به گفته مسئولان هرگز آنطور که باید اجرایی نشد؛ این در حالیست که در آذرماه گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس گزارش بررسی اجرای آن را به منظور رسیدگی به تخلفات قانونی مسئولان تهیه و برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال کرد.

مجردی فایده هم دارد؟

آریا بانو - کارشناس ارشد روانشناسی در یزد معتقد است: طی چند سال اخیر با کاهش ازدواج جوانان روبه رو شدیم، تصریح کرد: دلایل مختلفی در تاخیر ازدواج جوانان نقش دارد که نداشتن امید به آینده مهمترین علت آن است.

5 علت گرایش افراد به مواد اعتیادآور

آریا بانو - یک روانشناس بالینی، علل گرایش افراد به مواد اعتیادآور را در پنج محور جسمی، شناختی، اجتماعی، عاطفی و معنوی تقسیم‌بندی کرد.

21 نکته برای پرورش کودکانی با اعتماد به نفس بالا

آریا بانو - یکی از مهمترین وظایف پدر و مادر بودن این است که به فرزندان اعتماد به نفس بدهید. برای این منظور از تلاش‌هایشان تعریف کنید، درباره احساسات‌شان آزادانه صحبت کنید و اجازه دهید اشتباه کنند. اعتماد به نفس یکی از بزرگترین هدیه‌هایی است که پدر و مادر می‌توانند به فرزندشان بدهند.

کمیته امداد به مددجویان آسیب دیده از حوادث غرامت می دهد

آریا بانو - تهران- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد با هدف بازتوانی آسیب‌دیدگان حوادث، به اعضای خانوارهای تحت حمایت در صورت نقص عضو یا فوت از محل اعتبار کمک‌های موردی غرامت پرداخت می‌کند.

برخورد پلیس با دلالی "عضو" در اینترنت / پیش‌بینی کاهش تراز آب دریای خزر

آریا بانو - برخورد پلیس با دلالی و فروش اعضای بدن در فضای مجازی، پیش‌بینی کاهش تراز آب دریای خزر، رایزنی با شهرداری درباره پادگان "قلعه مرغی"، نامه استاندار به دستگاه‌ها برای کاهش آلودگی هوا و ... برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بودند.

دنیا چشم امید به جوانان دارد

آریا بانو - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جوانان، 12 آگوست 2018 برابر با 21 مرداد ماه جاری گفت: دنیا چشم امید به جوانان دارد.

فاصله چند دهه‌ای بین نگاه مسئولان و جوانان

آریا بانو - یک کارشناس حوزه جوانان با تاکید بر اهمیت نگاه ملی و فراجناحی به مسائل جوانان گفت: امروز بین نگاه مسئولین و سیاستگذاران نسبت به مسائلی که جوانان با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند فاصله‌ای چند دهه‌ای وجود دارد.

مدیران بازنشسته توان ایجاد باورهای جدید را ندارند

آریا بانو - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به شعار امسال روز جهانی جوان با عنوان« فضای امن برای جوانان» گفت: وقوع جنگ ٨ ساله و اعمال تحریم‌های ظالمانه فضای امن جوانان ایرانی برای اشتغال، ازدواج، تامین هزینه‌های زندگی و سرپناه عادی را دچار مشکل کرده است.

ساير مطالب

ساخت سریال «محکومین 2» با موضوع طلاق

کاسبکاری با ازدواج مجدد مردان

یک معلول حق ندارد آرایشگاه برود و شیک بپوشد؟

اینفوگرافی / «جوانان» ایران و جهان به روایت آمار

اختصاص اعتبار ویژه به مددجویان آسیب‌دیده از حوادث

تعداد 30 هزار راننده زندانی به 300 نفر کاهش یافت

پارکینگ اختصاصی ویژه بانوان در فرودگاه شارجه

اعدام در انتظار رباینده زنان پایتخت

سربازی زنان در کدام کشور‌ها اجباری است؟+جدول مدت زمان خدمت

رفتار عاشقانه مرد70ساله، وقتی فهمید دل همسرش پیش فرد دیگری است

فاصله چند دهه‌ای بین نگاه مسئولین و جوانان

قدردانی «خضری» از رئیس‌جمهور برای سرپرستی محسنی‌بندپی در وزارت تعاون

داشتن سوءپیشینه، شرط الزامی استخدام

اینفوگرافی / میزان حضور زنان در مجلس کشورهای مختلف

تعاونی دهیاری ها برای 10 هزار نفر شغل ایجاد کرد

معیار 110 سکه با شرایط معیشتی زندانیان مهریه همخوانی ندارد

محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد

مروری بر سوابق سرپرست جدید وزارت کار و رفاه اجتماعی

برگزاری نشست ناظران ملی و استانی طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در کشور

در حسرت لاک بنفش پررنگ

کدام نژاد از بشر به دلیل تنبلی منقرض شدند؟

خانه؛ رویای کودکانه

خشم علت بروز بسیاری از خشونت‌ها در جامعه/راه‌های مقابله با خشم

ویدئو / سرای بیمارانِ فراموش‌شده

گفت‌وگو با ملکه‌های قصر تنهایی

واگذاری 2000 واحد مسکن روستایی به مددجویان گلستانی کمیته امداد

وزیر صنعت: میز ویژه رسیدگی به مشکلات زنان کارآفرین تاسیس شد

صعود تیم ملی بسکتبال بانوان به نیمه نهایی غرب آسیا

مردم با ادیان مختلف در شهر یزد دوستانه کنار هم زندگی می کنند

مادر با خبر آمد

زندگی مردم 521 روستای سیستان و بلوچستان در معرض نابودی است

9000 خانوار سیستان و بلوچستانی فقیرتر شده‌اند

سکوت نهادهای حقوق بشری جنایات آل سعود را استمرار می دهد

دبیر کل سازمان ملل برای حمایت از حقوق مردم بومی فراخوان داد

ثبت نام کودکان 6 ساله در دوره پیش دبستانی غیر قانونی است

پیشنهاد تندگویان، همزمان با خروج ربیعی از وزارت رفاه

چرا کودکان لجبازی می‌کنند؟

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

چرا تک فرزندی مُد شده است؟

اولین خبرنگار - مهدی حسینی*

معاون رییس جمهوری: نهاد خانواده پیشران توسعه کشور است

خبرنگار با نقش همسری و مادری- سمانه زین العابدین*

قلمم را می ستایم- مهناز بیرانوند*

افراد فاقد سرمایه از تسهیلات کمیته امداد بهره مند می شوند

روزهای خبرنگار- فرهاد شرف پور

رستمیان: آقای ربیعی اشک شما برای کارگران "شوی تبلیغاتی" است

مقصودی: آقای ربیعی شما آخر لابی‌گری و بازی‌کردن با احساسات مردم هستید

توضیحات نعمتی درباره اتفاق جلسه استیضاح «علی ربیعی»

گودرزی: تامین اجتماعی در حال فروپاشی است

معلولیت شدید، علت 1248 «سقط جنین» / هزینه نگهداری هر معلول برای دولت

نوروزی: وزیر کار در مورد عدم بازگشت دلارهای پتروشیمی‌ها توضیح دهد

خجسته: مجلس معامله‌گر نیست

واکنش رییس بهزیستی به ادعای پرداخت «رشوه» 500 میلیونی

افزایش 65 درصدی سود خالص شرکت‌های شستا

با وقت‌گذرانی مقابل مانیتور ذهن کودک در 3 سالگی درجا می‌زند

رنجبرزاده: نباید بگذاریم وزیران ضعیف در دولت باقی بمانند

ربیعی از وزارت کار می‌رود

بهزیستی در حمایت از مبتلایان به ایدز کاملا فعال است/ وزارت بهداشت به وظایف خودش عمل کند

بنیاد بین‌المللی مادر در اردبیل راه‌اندازی شد

اینفوگرافی / مزایا و معایب اینترنت برای کودکان

جولان آلاینده ازن در هوای گرم پایتخت / احتمال حذف طرح ترافیک خبرنگاری در سال آینده

طرح "گفت‌وگوی ملی خانواده" در آذربایجان‌شرقی کلید می‌خورد

افزایش 2 برابری پذیرش معتادان متجاهردر بهزیستی/ افزایش جرائم ناشی از وجود این معتادان نیست

تلاش برای بازگرداندن 20 هزار کودک بازمانده از تحصیل سیستانی و بلوچستانی به چرخه تعلیم و تربیت

احتمال حذف طرح ترافیک خبرنگاری درسال آینده/مهلت به شهرداری برای شناسایی ساختمان‌های ناایمن

کودک می‌پرسد؛ از کجا آمده‌ام؟ و پاسخ شما...

استیضاح و تغییر "ربیعی" چاره مشکلات نیست / ضرورت ثبات وزارت رفاه در شرایط تشدید تحریم‌ها

توان افزایی زنان در کارآفرینی از رویکردهای دولت است

خبرنگارم، با شغلم زندگی می کنم- حنانه شفیعی*

خبرنگاران، پل ارتباطی میان مردم و مسئولان- رقیه نوری

چهارمین پویش آزادی زنان زندانی برگزار می شود

خبرنگاران در قوانین تامین اجتماعی مورد توجه قرار گیرند

مصائب خبرنگاران- ناهیدحاجی خانی*

ویدئو / کودکی فراتر از یک نویسنده

کوپن بر می‌گردد؟

اظهارات حسین علیزاده درباره فعالیت زنان در موسیقی

نمایش و نقد فیلم دارکوب با حضور عوامل فیلم و کارشناسان اجتماعی

ارتباط تنگاتنگ والدین با فرزندان راهکاری برای پیشگیری از اعتیاد فرزندان

طنز/ ممنوعیت "کشت تراریخته" توسط یک‌سری کشورهای عقب‌مونده!

هزار و 887 زندانی جرایم غیرعمد در فصل بهار آزاد شدند

نیازمندانی که کارآفرین شدند

2 ماه؛ حداکثر مدت زمان دریافت تسهیلات ازدواج / پرداخت وام به 55 درصد متقاضیان

استیضاح وزیرکار کارگشاست؟

حمایت وزارت کشور از طرح‌های سمن‌های فعال حوزه کودکان کار و خیابان

ادامه پروژه‌های محرومیت‌زدایی هلال احمر در سیستان و بلوچستان

شرط ادامه فعالیت شهردار تهران/حذف بیمه رایگانِ چند بیمه‌ای‌ها

جزئیات کاربرد شماره 1666 /مشکل بزرگ سازمان‌های ایران

کمیسیون امنیت ملی با طرح تسهیل خروج بانوان نخبه موافقت کرد

طرح تسهیل خروج زنان از کشور در کمیسیون امنیت تصویب شد

اینفوگرافی / چند اشتباه رایج در تغذیه

150 هزار ایرانی نابینایی مطلق دارند

تدوین لایحه حمایت از سالمندان در دولت/صدور مدرک آموزش و بازآموزی مراقبان سالمندان

پوشش700هزار سالمند در بهزیستی/ساماندهی اطلاعات مراقبین سالمندان در سامانه بنیاد فرزانگان

فقدان نشاط اجتماعی منجر به افسردگی دانش آموزان می شود

سفر آخر در غروب دریا

فقدان نشاط اجتماعی، عامل افسردگی و پرخاشگری دانش‌آموزان

روستایی که بیکاری را به زانو آورد

96 درصد کودکان کار و خیابان با والدینشان زندگی می‌کنند/ به این کودکان «پول» ندهید

نامه انتقادی علی ربیعی به رئیس مجلس

درس تربیت بدنی در مدارس دخترانه ابتدایی احیا می شود

ازمعلمان مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند تا فرصت از دست‌رفته در پرونده کیارستمی

احتمال حذف دفترچه تامین اجتماعی تا پایان سال

تامین اجتماعی نخستین خاکریز جنگ اقتصادی است

نوه امام در ایرنا- سمانه زین العابدین*

طرح استیضاح ربیعی، بدترین کار در بدترین زمان است

مراسم دست و پاگیر- سارا کنعانی*

سید حسن خمینی: جامعه ایران از فساد آسیب دیده است

استیضاح ربیعی چهارشنبه برگزار می‌شود/آخرین خبرها از استیضاح چهار وزیر

اعتبار مسکن مددجویان کمیته امداد 12 برابر افزایش یافت

نخستین گزارش سالانه «حقوق شهروندی» فردا منتشر می شود

اعلام آمارهای دقیق کودکان بازمانده از تحصیل تا سه هفته آینده

افتخارم ایران است

صدور٩٠ میلیون نسخه الکترونیک در کشور

هزینه زیاد جشن عروسی باعث کاهش ازدواج در ایتالیا شد

30 درصد مواد مخدر افغانستان به سمت مرزهای ایران هدایت می‌شود

اقدامات برای کاهش آسیب در اعتیاد از شیوع ایدز جلوگیری می‌کند

هیچ دستگاهی جزبهزیستی از مبتلایان به «ایدز» وخانواده‌شان حمایت نمی‌کند/منابع سازمان محدود است

ربیعی: باید آزادی مردم را تضمین کنیم

حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی برای جامعه مفید است

آموزش پیشگیری اعتیاد از دوره تحصیلی متوسطه آغاز شود

معتادان بهبود یافته علاوه بر درمان نیازمند حمایت های اجتماعی هستند

هشدار مقامات مکزیک درباره بازی آنلاین "مومو"

امکان مداخله مددکاران اجتماعی در کودک‌آزاری‌ها بدون حکم قضایی

ساعی: اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان با جدیت پیگیری شود

سهم زنان ایرانی از اهدای خون پنج درصد است

راهی جز افزایش سن و سابقه بازنشستگی نداریم/ فعلا مبنای محاسبه حقوق 2سال آخر خدمت است

چگونگی محاسبه و افزایش حداقل حقوق بازنشستگان کشوری در سال 97

فتاح: مشکلات اقتصادی مردم را نگران کرده است/افزایش کمک‌های موردی به نیازمندان

رشد 33 درصدی پیشرفت کشور در حوزه زنان پس از انقلاب

از تولید بدنه کارت ملی در کشور تا برخورد با فروشندگان دلار و ارز در فرودگاه‌ها

جزئیات پیوستن مردم به کمپین «نذرآب»/ روزی یک بطری آب

وقفی که دغدغه مسکن زوج های جوان را حل می کند

28 هزار زائر ایرانی وارد سرزمین وحی شدند

10 عارضه خطرناکی که با پوشیدن "لباسهای تنگ" ایجاد می‌‌شود

افزایش طلاق توافقی و اصلاح فوری قانون حمایت از خانواده

بهترین زمان برای آموزش "سواد رسانه‌ای" به کودکان چه سنی است

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان پاسخگوی تمام نیازهای جامعه نیست

نقش مهم اسباب بازی در رشد فرزندان/خبری خوش برای کودکان

آمادگی شهرداری برای برگزاری کنسرت خیابانی"همایون شجریان"/خرید فیلتر دوده در نوسانات "بازار ارز"

اگر دختران واقعا ارزشمند شوند...

جایگاه و نقش زنان در سیمای رسانه ملی چیست؟

اینفوگرافی / وضعیت اهدای خون در ایران و جهان

بسته‌های تشویقی جدید کمیته‌امداد برای بنگاه‌های اقتصادی تعیین شد

59.68 درصد زنان در کنکور 97 مجاز به انتخاب رشته شدند

10 درصد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمتر از 25 سال سن دارند

13 هزار زندانی جرایم غیرعمد دارند

واکنش کبری خزعلی به طرح ورود زنان به ورزشگاه‌ها

10 درصد زنان سرپرست خانوار کمتر از 25 سال دارند/مشکلات زنان تحت حمایت کمیته امداد

سفرا می‌توانند نگرانی‌های فعالان اقتصادی را رفع کنند/سهم 8 درصدی شستا از بازار سرمایه

سالانه جان 1.5 میلیون نوزاد با تغذیه شیر مادر نجات می یابد