آخرين مطالب

اجتماعي

رایزنی با رییس صداوسیما برای پخش مسابقات ورزشی بانوان

بانو نیوز - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با انتقاد از پخش نشدن بازی فوتسال تیم ملی بانوان ایران از صدا و سیما گفت: این مسئله مطالبه‌ای است که آقای رئیس جمهور نیز مطرح کردند، من نیز با آقای عسگری، رئیس صدا و سیما صحبت کردم تا این مشکل برطرف شده و امکان پخش تصاویر مسابقات ورزش بانوان فراهم شود.

10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان روستایی ساخته می شود

بانو نیوز - تهران- مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) جزئیات ساخت 10 هزار مسکن مددجویان روستایی با مشارکت سپاه و ستاد فرمان اجرایی امام (ره) را تشریح کرد.

ابتکار: قهرمانی دختران فوتسالیست یک ملت را شاد کرد

بانو نیوز - تهران - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با دختران قهرمان ایران گفت: شما دختران فوتسالیست زمزمه های ناامیدی را کنار گذاشتید و با قهرمانی در آسیا یک ملت را شاد کردید.

ابراهیم در آغوش ابراهیم

بانو نیوز - نام این خلبان ابراهیم است و خانواده فرزند به دنیا آمده تصمیم گرفتند اسم پسربچه نجات یافته را برای قدردانی از خلبان، ابراهیم بگذارند.

زباله به تن، زخم بر دل

بانو نیوز - تهران- عقربه ها، ساعت دو و 47 دقیقه بامداد را نشان می دهد. سکوت خاصی کوچه و خیابان های شهر را فرا گرفته است، صدای خش خش کشیدن منظم و نرم نرمان جاروی رفتگر بر سنگفرش سخت خیابان، تنها نوای موسیقی است که تا صبح در گوش مرد بیدار شب، زمزمه می شود.

متوسط سن پیرترین و جوان‌ترین کشورها

بانو نیوز - جمعیت در بسیاری از کشورها رو به پیری است. بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی نزدیک به دو میلیارد نفر در سراسر جهان تا سال 2025 بیش از 60 سال سن خواهند داشت.

کاهش نرخ مصرف "گل" بین دانشجویان

بانو نیوز - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش تمایل به مصرف و کاهش نرخ مصرف "گل" در بین دانشجویان از انتهای سال 1395 تاکنون خبر داد و گفت: فضای کلی کشور به سمت کاهش قابل ملاحظه گرایش به مصرف مواد است.

توضیحات معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی درخصوص «بیمه هنرمندان»

بانو نیوز - در پی طرح مطالبی از سوی تعدادی از هنرمندان کشور درخصوص کسر حق بیمه از قراردادهای هنری، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی ضمن تأکید بر توجه به سخنان این افراد به عنوان یکی از گروه‌های مرجع جامعه، توضیحاتی ارائه داد.

تهیه بسته‌های «کاهش آسیب طلاق»/ آموزش سازش‌کاری به زوجین برای ادامه زندگی مشترک

بانو نیوز - رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیشترین میزان آسیب حاصل از طلاق، مربوط به دوران بعد از آن است، از تهیه «پکیج‌های ویژه کاهش آسیب طلاق» از سوی سازمان بهزیستی در سال جاری خبر داد.

اجماع ملی برای ارتقای حقوق کودک وجود دارد

بانو نیوز - تهران- دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گفت و گو با هیات اعزامی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: برای حمایت و ارتقای حقوق کودک، در ایران اجماع ملی وجود دارد.

مراقب فیلترشکن‌ها باشید

بانو نیوز - یک روان‌شناس کودک با تاکید بر اینکه سطح دانش کودکان و نوجوانان درباره فضای مجازی و اینترنت از سایر افراد جامعه پایین تر است، نسبت به استفاده آنها از فیلترشکن‌ها و آثار مخرب آن هشدار داد.

تشکیل کمیته خیرین در قلب پایتخت/ توزیع افطاری ساده در ایستگاه‌های مترو

بانو نیوز - شهردار منطقه 6 تهران از تشکیل کمیته خیرین در این منطقه خبر داد و افزود: شهرداری منطقه 6 با استفاده از ظرفیت‌های مردم و خیرین توانسته است به 6000 خانوار نیازمند در سطح این مناطق و مناطق 15، 17 و 20 تهران کمک‌های حمایتی ارائه کند.

افزایش 2 برابری تولید تریاک در افغانستان

بانو نیوز - معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه افغانستان در حال حاضر حدود 9000 تن مواد مخدر به صورت سالانه تولید می کند، عنوان کرد: رابطین نیروی انتظامی ایران در افغانستان میزان تولید مواد مخدر در این کشور را بیشتر از 9 هزار تن ارزیابی می کنند، در حالی که این مقدار بر اساس آمارهای جهانی اعلام شده است.

رسیدن جرایم بزرگسالان به دامنه سنی نوجوانان

بانو نیوز - طبق بررسی‌های کارشناسان در سال های اخیر جرائم در کشور به سمت جوانانه شدن می رود، البته برخی از جرائم چون جعل چک و دست بردن در اسناد که به تجربه بیشتر نیاز دارند در سنین بالاتر دیده می شود، همچنین کارشناسان تبعیض، ترک تحصیل، حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی و بیکاری را از دلایل مهم افزایش جرم در کشور عنوان کردند که در این راستا تهمینه شاوردی یک جامعه شناس به بررسی دلایل کاهش سن بزه‌ها پرداخته و عنوان کرد که امروزه در میان کودکان و نوجوانان جرائمی مشاهده می‌شود که قبلا در این قشر سنی چنین جرائمی وجود نداشت.

همایش ملی آسیب های اجتماعی ایران برگزار می شود

بانو نیوز - تهران- رئیس انجمن جامعه شناسی ایران گفت: سومین همایش ملی آسیب های اجتماعی ایران در ماه جاری با همکاری متولیان حوزه آسیب ها و مسائل اجتماعی در تهران برگزار می شود.

90 درصد برنامه های درمان اعتیاد کشور در اختیار بخش خصوصی است

بانو نیوز - تهران- رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: 90 درصد برنامه های درمان اعتیاد کشور در اختیار بخش خصوصی است، 7 تا 8 درصد توسط سازمان های مردم نهاد انجام می شود و کمتر از چهار درصد از طریق بخش دولتی است.

مزاحم کار هنری ما نشوند

بانو نیوز - فریدون شهبازیان درباره اقدام سازمان تامین اجتماعی در راستای کسر مبالغی از قراردادهای هنرمندان، می‌گوید: فعالیت‌های هنری در قانون کشور ما، از مالیات معاف است ولی هر روز یک مساله جدید مطرح می‌کنند. امیدوارم به زودی این مساله روشن شود و مزاحم کار ما نشوند تا ما بتوانیم با کیفیت خوب به کار هنری خود بپردازیم.

روستایی پر از عروس خردسال در آذربایجان شرقی

بانو نیوز - مطابق آمار رسمی و اعلام‌شده، استان آذربایجان‌شرقی رتبه دوم ازدواج کودکان را در سطح کشور دارد. سال گذشته معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش‌وجوانان آذربایجان‌شرقی اعلام کرده بود: آذربایجان‌شرقی بعد از خراسان‌رضوی در موضوع ازدواج کودکان 10 تا 15 سال، رتبه دوم در کشور را دارد. امیر تقی‌زاده در نشست مطبوعاتی خود عنوان کرده بود: متأسفانه فرهنگ‌های غلط موجب ازدواج دختران 10 تا 15 سال می‌شود که دلیل اصلی آن، اجبار والدین این کودکان است.

دلایل افزایش «زندگی‌ تجردی» در کشور

بانو نیوز - تغییرات سبک زندگی در سال‌های اخیر با پیامدهای گوناگونی از جمله شکاف بین نسلی و فردگرایی، انزوای اجتماعی و رشد چشمگیر زندگی در خانه‌های مجردی را به همراه داشته است.

برنامه های قرآنی در 16 هزار پایگاه بسیج زنان اجرا می شود

بانو نیوز - تهران- رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: برنامه های قرآنی و فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در حدود 16 هزار پایگاه مقاومت بسیج ویژه خواهران بسیجی در سراسر کشور اجرا می شود.

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بانو نیوز - هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف‌کنندگان "شیشه" در پی افزایش قیمت،ورود 9350 معلم جدید به مدارس از اول مهر،اجرای کامل کاداستر جنگل‌های کشور تا پایان سال، خطری دخانیاتی‌ بیخ گوش شالیزارها و کنترل و پایش حریم تهران با "هلی شات" و تصاویر ماهواره‌ای از جمله اخبار امروز سرویس اجتماعی ایسنا است.

واکنش تندگویان به ممنوعیت پخش فوتبال در کافه‌ها

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به احتمال ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال در کافی شاپ‌ها، نسبت به تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی هشدار داد.

حذف واژه طلاق از شناسنامه بانوان مطلقه، مشکلی را حل نمی کند

بانو نیوز - تهران - دبیر کارگروه مشارکت‌ سیاسی و اجتماعی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: حذف کلمه طلاق از شناسنامه بانوان مطلقه نه تنها هیچ مشکلی از مشکلات آنها را حل نمی کند بلکه مشکل زا هم هست.

آقاپور: زنان ایرانی باید در سطوح مدیریتی دیده شوند

بانو نیوز - یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آیا زنان ایران شایسته این همه کم لطفی بخصوص در مجلس شورای اسلامی هستند؟ زنان ایرانی باید در سطوح مدیریتی دیده شوندY به عنوان مثال باید در هیات رییسه مجلس و هیات رییسه کمیسیون‌ها کرسی داشته باشند.

صدور و تمدید غیرحضوری دفترچه های درمانی در آینده نزدیک

بانو نیوز - مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران از اجرای طرحی تحت عنوان دریافت غیرحضوری دفترچه های درمانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در واقع برای تعویض و تمدید دفترچه نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود و افراد می‌توانند با روش هایی که پیش بینی کردیم درخواست خود را ثبت کنند تا دفاتر درمانی تازه صادر شده و یا تمدید شده و درب منازل تحویل شان شود.

٧٥ درصد زندانیان غیرعمد صادرکنندگان چک هستند

بانو نیوز - تهران- مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به رشد 25 درصدی زندانیان جرایم غیرعمد در 2 سال اخیر، گفت: 75 درصد این زندانیان، به ‌دلیل ناتوانی در پرداخت تعهدات چک، سال گذشته روانه زندان شدند.

هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف‌کنندگان "شیشه" در پی افزایش قیمت

بانو نیوز - درحالی که رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از سه برابر شدن قیمت مخدر شیشه پس از افزایش نرخ دلار و دیگر ارزها خبر داده، برخی مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن رد این موضوع، افزایش قیمت این ماده مخدر را تحت تاثیر شاخص‌های متعددی می‌دانند که افزایش قیمت دلار تنها یکی از آنهاست.

تغییر طرح روی جلد دفترچه‌های تامین اجتماعی

بانو نیوز - طرح روی جلد دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی تغییر کرده و چند ماهی است بیمه شدگان پس از تمدید دفترچه‌های خود با شکل و شمایل جدیدی از دفترچه‌ها برخورد می‌کنند.

الگوی خواب و کیفیت زندگی چه تاثیری در سندرم تخمدان پلی‌کیستیک دارد؟

بانو نیوز - پژوهشگران در مطالعه‌ای سبک زندگی بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و زنان سالم را مقایسه کردند و دریافتند داشتن وزن و خواب مناسب می‌تواند سبک زندگی این بیماران را بهبود بخشد.

دلایل افزایش قیمت «شیشه» و کاهش «تریاک»/ هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف‌کنندگان شیشه

بانو نیوز - درحالی که رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از سه برابر شدن قیمت مخدر شیشه پس از افزایش نرخ دلار و دیگر ارزها خبر داده، برخی مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن رد این موضوع، افزایش قیمت این ماده مخدر را تحت تاثیر شاخص‌های متعددی می‌دانند که افزایش قیمت دلار تنها یکی از آنهاست.

پوشش 700 هزار خانواده جدید در کمیته امداد طی امسال/افزایش 13 درصدی مستمری مددجویان

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت 100 هزار فقره وام از محل وام اشتغال روستایی با متوسط 25 میلیون تومان به افراد تحت پوشش این کمیته خبر داد.

ویدئو / تأثیر استفاده از موبایل بر مغز کودکان

بانو نیوز - هم‌اکنون 98 درصد کودکان آمریکایی یک دستگاه موبایل دارند و به‌طور میانگین کودکان هشت ساله و پایین‌تر از آن، روزانه بیش از دو ساعت به صفحه نمایش دستگاه‌های الکترونیکی نگاه می‌کنند. آیا این زمان زیاد است یا اینکه استفاده از گوشی‌های تلفن همراه مفید خواهد بود؟

٢٢٢ هزار نفر از خانواده های زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت قرار دارند

بانو نیوز - تهران- رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: ٧٠ هزار خانواده با تعداد ٢٢٢ هزار نفر تحت پوشش انجمن های حمایت مرکز در سراسر کشور قرار دارند.

از افتتاح اولین کتابخانه اوتیسم ایران تا بررسی خرید و فروش طرح ترافیک در شورای شهر

بانو نیوز - "سیل و آبگرفتگی 4 استان را تحت تاثیر قرار داد، الحاق به توافقنامه پاریس مشکلی ندارد، برگزاری «سنجش هوش» برای داوطلبان پایه هفتم مدارس سمپاد، اولین کتابخانه اوتیسم ایران افتتاح شد، شناسایی10 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور و جزییات صدور کارت بلیت‌های مدت‌دار به خبرنگاران" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

شهیدی: پست های سازمانی بنیادشهید 25 درصد کاهش داده شد

بانو نیوز - تهران - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بنیادشهید از دستگاه‌ های پیشرو در اجرای برنامه چابک سازی و اصلاح نظام اداری بوده است افزود: این نهاد در طول سال‌ های گذشته 25 درصد از ساختارها و پست‌ های سازمانی خود را کاهش داده است.

آغاز طرح پژوهشی سند ارتقاء وضعیت امور زنان و خانواده استان هرمزگان

بانو نیوز - قرارداد همکاری اداره کل امور بانوان استانداری هرمزگان و جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان با محوریت پژوهش در راستای "سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان هرمزگان" امضا شد.

طرح ملی مبارزه با مواد مخدر نقشه راه تمام دستگاه های اجرایی است

بانو نیوز - تهران- رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرح ملی مبارزه با مواد مخدر نقشه راه برنامه 5 ساله تمام دستگاه های اجرایی کشور است و موجب ایجاد همفکری و تعامل خوب بین سازمان ها، وزارتخانه ها، سازمان های مردم نهاد، مجلس و حوزه قضایی با ستاد مبارزه با مواد مخدر می شود.

اجرای طرح‌های اجتماع‌محور در محلات اهواز برای آموزش زنان

بانو نیوز - سرپرست اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به تدوین طرح آموزش تسهیل‌گران جهت توانمندسازی بانوان در محله‌های اهواز گفت: این طرح در قالب طرح‌های اجتماع‌محور و از طریق آموزش زنان در محلات اهواز اجرا می‌شود و دستگاه‌های متولی حوزه بانوان و خانواده در این طرح فعالیت خواهند کرد.

بهاره رهنما سفیر شد

بانو نیوز - "بهاره رهنما" با حضور در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دیدار با معصومه ابتکار به عنوان سفیر «پویش ارمغان 3» انتخاب شد.

چرا برخی از نوجوانان به خود آسیب می‌رسانند؟

بانو نیوز - محققان دریافتند که مشاهده رفتارهای خود تخریبانه و آسیب زدن جسمی به خود در نوجوانان و به ویژه در دختران صرفا حاوی یک پیام است که باید توسط متخصصان شناسایی و پاسخ داده شود.

10هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی ساخته می‌شود

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد در نشست هماهنگی دفاتر استانی مشمول در طرح ساخت 10هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان، جزئیات تفاهم‌نامه با سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را تشریح کرد.

اظهارات صریح معاون بهزیستی درباره «زنان ویژه»

بانو نیوز - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سالیانه 950 زن ویژه در مراکز بهزیستی که تعداد آن 24 مرکز است، پذیرش می‌شوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند.

طرح ملی مبارزه با مواد مخدر؛ نقشه راه تمام دستگاه‌های اجرایی کشور

بانو نیوز - رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرح ملی مبارزه با مواد مخدر نقشه راه برنامه 5 ساله تمام دستگاه‌های اجرایی کشور است و موجب ایجاد همفکری و تعامل خوب بین سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، مجلس، حوزه قضایی و.. با ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌شود.

اولین کتابخانه اوتیسم ایران افتتاح شد +عکس

بانو نیوز - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای جهانی به ازای هر 59 تولد یک کودک اوتیسم متولد می‌شود گفت: این آمار در ایران به ازای هر 150 نفر، تولد یک کودک اوتیسم است و تا کنون هفت تا هشت هزار کودک مبتلا به اوتیسم از سوی سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش استثنائی شناسایی و ثبت شدند.

دردم را می نوازم

بانو نیوز - تهران- موسیقی های زنده خیابانی را اغلب کودکان کار یا مردان می نوازند. این بار اما فرق دارد؛ یک زن فلوت می زند. او ناگفته هایش را با نوایی دردمند در خیابان های شهر، برای هموطنانش می نوازد.

یافته‌های محققان درمورد علت کاهش نرخ «ازدواج»

بانو نیوز - گروهی از روانشناسان فعال در تحقیقات مربوط به ازدواج پس از چند دهه تحقیق و پژوهش به یافته‌های جالب توجهی در مورد علت کاهش نرخ ازدواج در طول نیم قرن گذشته دست یافتند.

جوانان منتقد اما امیدوارند

بانو نیوز - تهران- مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان در حین اینکه انتقادهایی به مسئولان دارند اما همچنان امیدوارند. این امر را می توان از افزایش مشارکت آنها در حوزه های اجتماعی و کارآفرینی و افزایش 20 برابری تشکل های جوانان تشخیص داد.

چرا این شهر گدا ندارد؟

بانو نیوز - کسی پشت خط تلفن می‌گوید جلوی میدان ساعت، یک گدای خیابانی دیده. مامور، ماشین را می‌اندازد توی خط تندرو و خودش را می‌رساند به میدان ساعت تا معلوم شود آدمی که پیدا شده، مستمند واقعی است، گدای حرفه‌ای است یا متکدی وارداتی. تلفن مامور جمع‌آوری متکدی‌ها روزی ١٢-١٠بار به صدا درمی‌آید؛ ١٠ تایش برای گزارش حضور دستفروش‌هاست و شاید دو تا از آنها برای گزارش حضور یک گدا در شهری که نباید گدا داشته باشد.

آخرین مهلت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان/ ادامه حسابرسی یکساله دفاتر قانونی

بانو نیوز - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اجرای طرح تسهیلات بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب گفت: بر این اساس تا 10 تیر ماه به کارفرمایان مشمول شرایط فرصت داده می‌شود تا از این تسهیلات استفاده و بدهی خود را تقسیط کنند.

امیدواری تندگویان به رأی مثبت مجلس به اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان رای مثبت دهند.

کودک توانمند؛ تار و پود تعالی کشور

بانو نیوز - تهران- توسعه و تعالی یک کشور با وجود انسان های توانمندی میسر می شود که از کودکی سرمایه با مهارت های بازار صنعت، کشاورزی و تجارت بدرستی آشنا شده باشند و .

از افزایش قیمت «شیشه» تا آگهی‌های خرید و فروش طرح ترافیک در «دیوار»

بانو نیوز - سه برابر شدن قیمت شیشه، خرید و فروش طرح ترافیک در "دیوار"، اپیدمی مسمومیت با قارچ در کشور و تایید مرگ 11 نفر با قارچ سمی، ممنوعیت برخورد تنبیهی با دانش آموزان و ماجرای رشوه شرکت‌های تجهیزات پزشکی به پزشکان از جمله مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز 31 اردیبهشت ماه هستند.

کارگروه ملی صنایع خلاق و فرهنگی تشکیل می شود

بانو نیوز - معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کارگروه ملی صنایع خلاق و فرهنگی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

افزایش آمار زنان بیمه شده تأمین اجتماعی

بانو نیوز - براساس اطلاعات بدست آمده از آخرین آمار جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی؛ سهم زنان از جامعه تحت پوشش این سازمان رو به افزایش است و درصد زنان بیمه شده از ١٢ درصد در سال ٨٥ به ١٩ درصد در سال ٩٥ رسیده است.

کمرنگ‌شدن وفاداری، امنیت خانواده را خدشه‌دار می‌کند

بانو نیوز - مدیر موسسه خانواده سلامت بنیان اظهار کرد: سست شدن تعهد و وفاداری در خانواده می‌تواند امنیت یک خانواده را خدشه‌دار کند؛ بر همین اساس رشد آمار طلاق در جامعه با توجه به این موضوع دست خوش افزایش قرار می گیرد.

19 درصد بیمه شدگان تامین اجتماعی زن هستند

بانو نیوز - تهران- سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: طبق آخرین آمارها، سهم زنان از جامعه تحت پوشش این سازمان رو به افزایش است به طوری که درصد زنان بیمه شده از ١٢ درصد در سال 1385 به ١٩ درصد در سال 1395 رسیده است.

استفاده از فیلترشکن موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در نوجوانان می‌شود

بانو نیوز - یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید با تاکید بر اینکه افزایش آسیب‌های اجتماعی برای جوانان و نوجوانان از جمله اثرات مخرب استفاده از فیلترشکن است، گفت: استفاده از فیلترشکن ضمن افزایش حس کنجکاوی در نوجوانان، آنها را برای ورود به حریم‌های خاکستری در فضای مجازی وسوسه می‌کند.

بزه‌هایی که بین جوانان رواج بیشتری دارد

بانو نیوز - یک جامعه شناس مهمترین عامل بزهکاری را بی‌توجهی به ایجاد اشتغال در جامعه عنوان کرد و گفت: در صورت اشتغال، افراد احساس ایمنی داشته و با فعالیت کمتر به سمت بزهکاری گرایش می‌یابند.

ماده مخدر لاکچری، گرمی 700 هزار تومان!

بانو نیوز - نشئگی را مرزی نیست، سقف ندارد این خرابی‌ها، نو می‌شود، رنگ می‌گیرد، رنگ می‌بازد،‌ هر روز به یک اسم و به یک بهانه. امروز حرف از تونی می‌زنند، از دیلر و پیوندش با دلار، از بی‌اشتهایی، بی‌خوابی وجسارت بی‌حدی که تونی به جوان‌ها می‌دهد و مشتری‌هایش، جمعی بچه‌پولدار شمال شهری‌اند که مصرف مشامی دارند و حاضرند به خاطر تونی پول‌های گزاف بدهند.

بحران «آزار زنان در هند»؛ پدیده ای نوظهور یا زخمی ناسور

بانو نیوز - دهلی نو - هند کشوری که به فرهنگ و هنر غنی خود می بالید و با تاج محل معروف بود ،این روزها به دلیل بحران آزار و اذیت دختران و زنان و تجاوز به آنها در مرکز توجه جهانی قرار گرفته است.

ارائه پیشنهادات مجازات‌های "غیرحبسی" به قوه قضاییه برای جلوگیری از خشونت‌ علیه زنان

بانو نیوز - رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه بیشتر پیشنهادات این شورا به قوه قضاییه درباره لایحه «تامین امنیت زنان» اعمال شده است، گفت: با وجود اینکه پیشگیری از جرم باید در قوه قضاییه دیده شود اما پیشگیری از جرم «خشونت علیه زنان» را در این لایحه به مجموعه‌ای واگذار کرده بودند که به قوه مجریه برمی‌گشت و این برخلاف قانون اساسی است.

تلاش زنان کارآفرین در مسیری مردانه

بانو نیوز - مشهد- افزایش توانمندی زنان در مشاغل سخت و ورود موفقیت آمیز آنان به عرصه کارآفرینی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و برداشتن برخی موانع دراین زمینه می تواند به کارآیی بیشتر زنان در عرصه های مختلف کمک کند.

از سوگند "آقای شهردار" تا پیشنهادی درباره نرخ کرایه تاکسی‌ها

بانو نیوز - بلاتکلیفی شش میلیون ایرانی فاقد بیمه، ادای سوگند شهردار جدید تهران، پنج روش دریافت نوبت از مراکز درمانی تامین اجتماعی، «شهریه» و زمان «ثبت‌نام» در مدارس شاهد و بازگشت یوزآسیایی به پیراهن تیم ملی فوتبال از جمله مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در 30 اردیبهشت ماه بود.

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ظرف ماه آینده/حقوق اردیبهشت امروز واریز می‌شود

بانو نیوز - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری عصر امروز (یکشنبه) به حساب این افراد واریز می‌شود.

گزارشی از وضعیت حاشیه‌نشینی، اعتیاد و طلاق جوانان

بانو نیوز - معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی را ارائه داد که در این گزارش وضعیت حاشیه‌نشینی، اعتیاد و طلاق جوانان مورد بررسی قرار گرفته است.

سه روش مشارکت مردم در افطاری نذری

بانو نیوز - مدیرکل امور اجرایی مشارکتهای مردمی کمیته امداد برنامه‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

نبود توجه کافی به سیاست های کلی جمعیتی

بانو نیوز - تهران- رئیس سازمان ثبت احوال در پیامی به مناسبت روز ملی جمعیت با انتقاد از نبود توجه کافی به سیاست های کلی جمعیتی آورده است: آنچه بیشتر به آن پرداخته‌ایم، افزایش باروری است؛ درحالی که در این سیاست‌ها، به ابعادی که در زندگی ایرانیان بسیار تاثیرگذار است نیز پرداخته شده است.

رابطه جنون و اختلالات سایکوتیک با مواد مخدر صنعتی

بانو نیوز - یک روانپزشک گفت: تاثیرات مواد مخدر صنعتی، هم در مصرف حاد و هم در مصرف مزمن بر روی مغز، اثرات متفاوتی می گذارند و دیده شده برخی از این مواد با اختلالات سایکوتیک و جنون ارتباط دارد.

راهکارهایی برای کاهش سقوط سالمندان در خانه

بانو نیوز - سقوط سالمندان در خانه، یکی از معضلاتی است که خانواده‌ها با آن مواجه بوده و همه‌ساله، آسیب‌هایی جدی را به آن‌ها وارد می‌کند. محقق کشورمان در این رابطه، مطالعه‌ای را انجام داده که می‌تواند به کاهش خطرات این معضل کمک کند.

کودک آزارید؟

بانو نیوز - مسئول مرکز ساماندهی کودکان خیابانی مازندران گفت: کودک آزاری آسیب های جدی روحی و روانی برای کودک دارد.

پنجره طلایی جمعیت، رو به زمستان

بانو نیوز - تهران- ایران در شرایط پنجره جمعیتی قرار دارد، وضعیتی که یک فرصت طلایی اما محدود است و با پیر شدن جمعیت به زمستان جمعیتی می رسیم.

هشدار به خانواده‌ها؛ مراقب استفاده کودکان از فیلترشکن‌ها باشید

بانو نیوز - یک کارشناس ارشد بهداشت روان با اشاره به ازدیاد استفاده از فیلترشکن‌ها در خانواده‌ها و دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به انواع فیلترشکن‌ها، نسبت به بلوغ زودرس کودکان هشدار داد.

اختصاص دو کرسی به ایران در فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی

بانو نیوز - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تاکید بر اینکه گسترش خدمات اجتماعی نباید محدود به مرزهای جغرافیایی باشد، از اختصاص دو کرسی به ایران در فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی خبر داد.

5 روش دریافت نوبت از مراکز درمانی تامین اجتماعی

بانو نیوز - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه راه‌های دریافت اطلاعات و اخذ پذیرش غیرحضوری در مراکز ملکی سازمان، از ٥طریق نوبت دهی تلفنی، کیوسک پذیرش سرپایی، نوبت دهی اینترنتی، سامانه USSD و وب سایت‌های بیمارستانی انجام می شود، گفت: این خدمات، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای انجام می شود.

قلب پدرم در سینه‎ چه کسی می‎تپد؟

بانو نیوز - در هیچ کجای دنیا، اشک‎ها و لبخندها و مرگ و زندگی مثل پشت درهای اتاق عمل ساختمان اهدای عضو، به هم گره نخورده است.

تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان تسریع شود

بانو نیوز - تهران- رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خواستار تسریع تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان شد و گفت: تدوین این لایحه امسال تقریبا نهایی شده است و برای تصویب باید وارد صحن مجلس شورای اسلامی شود.

ثبت نام دور جدید اعزام های عتبات از امروز آغاز شد

بانو نیوز - تهران- سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مشتاقان زیارت عتبات عالیات برای اعزام های 10 خرداد تا20 تیرماه سال جاری می توانند از امروز(شنبه) برای ثبت نام در کاروان ها اقدام کنند.

بسته خبری اجتماعی ایسنا در بیست و نهمین روز اردیبهشت

بانو نیوز - از «فاطمی» تا «بهشت»،آغاز پایش سبد غذایی خانوارهای ایرانی و کاهش ساعت طرح ترافیک و زوج‌ و فرد از امروز تا پایان ماه رمضان از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در بیست و نهمین روز اردیبهشت‌ماه هستند.

رشد 10درصدی شمار بانوان کارمند از 1380 تا 1395

بانو نیوز - تهران- بررسی داده های مرکز آمار ایران نشان می دهد در سال 1380 فقط 31 درصد کارمندان دولت را بانوان تشکیل می دادند که این میزان در سال 1395 به 41 درصد افزایش یافت.

افزایش هشت درصدی طلاق در کشور

بانو نیوز - رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به کاهش میزان ازدواج‌های انجام شده در سال 95 نسبت به سال 96 از افزایش هشت درصدی طلاق در کشور خبر داد.

کسری اعتبارات اشتغال زایی مددجویان از صندوق توسعه ملی جبران می شود

بانو نیوز - تهران - معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی گفت: کاهش ​33 درصدی اعتبار اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد در سال جاری از صندوق توسعه ملی جبران می‌شود.

هر معتاد در محیط کار 4 ـ 5 نفر را درگیر اعتیاد می‌کند

بانو نیوز - یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: فرد مصرف کننده مواد، در محیط کار 4-5 نفر از افرادی را که با وی کار می کنند، ناخودآگاه درگیر اعتیاد می کند؛ بنابراین روش‌ها و برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد باید در اولویت کارفرماها در محیط کار باشد.

داستان نشستن یوز بر پیراهن‌ تیم‌ ملی از زبان ابتکار

بانو نیوز - بهمن ماه سال 92 و در جریان مسابقات جام جهانی 2014 برزیل، همزمان با رونمایی از پیراهن تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی، عکس «یوزپلنگ ایرانی» در گوشه این پیراهن نقش بست؛ اتفاقی که بازخوردهای مثبت جهانی و زیست محیطی بسیاری در پی داشت و منجر به همکاری بین سازمان محیط زیست، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای حفظ این گونه در معرض انقراض شد. با فرا رسیدن جام جهانی 2018، اما و اگرهایی از سوی فدراسیون فوتبال درخصوص حذف این تصویر از پیراهن تیم شنیده می‌شود به طوری که انتشار مجدد عکس یوز را با تردیدهایی رو به رو کرده است.

بازار داغ رحم اجاره‌ای از ٢٥ تا ٤٠ میلیون تومان

بانو نیوز - داشتن فرزند موضوعی است که برای بعضی از خانواده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. خانواده‌ها حاضرند از انواع داروها استفاده کنند، به مدت طولانی زیر نظر پزشک باشند و... تا بتوانند کودکی را به دنیا بیاورند.

ساير مطالب

استفاده از "موبرهای سنتی" بهترین روش دفع "سودا" از بدن

زمان مناسب مصرف دارو با معده خالی در ماه رمضان/داروهایی که امکان تغییر ساعت آنها وجود ندارد

1600 «مادر شایسته» ایران شناسایی شدند

"تحمل گرسنگی" یکی از رموز بزرگ کسب "سلامت جسمی"

برگزاری 3900 کارگاه آموزشی "ازدواج" در کشور

دانلود موزیک های جالب ماه گذشته

اشتباه رنگارنگ کردن طراحی لوگو و زنجیره‌های نام‌تجاری

کلیدسازی سیار در تهران

لوکس ترین تورهای اروپایی

طرح ویژه گردشگری در مالزی با مدیریت بانوی ایرانی انجام می شود

تلاش های دولت عامل بهبود شاخص رقابت پذیری زنان ایران است

نگاه قیم‌مآبانه در حوزه اجتماعی نباید به مردم داشت

مشاغل پرتحرک خطر مرگ را افزایش می‌دهند

انفجار گاز موجب سوختگی 100 درصدی نوزاد 40 روزه شد

کشتار عامدانه غیرنظامیان، مصداق بارز جرایم جنگی است

پارک گفتگو؛ میزبان برگزاری «جشن رمضان» شد/ آغاز ثبت‌نام حامیان ایتام

توزیع لوازم ضروری زندگی میان مددجویان مناطق محروم

نان به نرخ زباله

آمارهایی از کپر و زاغه‌نشینی مهاجران پاکستانی در ایران/ سرویس‌ بهداشتی 57 درصد"صحرایی" است

آموزش مقابله با خشونت از کودکی آغاز شود

تندگویان: گزارش‌ خوبی درباره تفکیک حوزه جوانان از وزارت ورزش نداریم

کودکان کار و طرحی به نام سلب حضانت والدین

از افزایش برخورد پلیس با موتورسیکلت‌ سواران متخلف تا انتقاد از"پلاسمافروشی" در مراکز خصوصی

8هزار بانوی متخصص در بخش هوانوردی ایران فعالند

درخواست 65 نماینده برای رسیدگی اولویت‌دار به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

در حوزه اجتماعی با مردم صادق نبوده‌ایم

تاکید "ابتکار" بر تقویت همکاری‌های بین قوه‌ای با خروج آمریکا از توافق برجام

3 مصوبه ستاد زن و خانواده با ابلاغ رئیس جمهوری اجرا می شود

ارائه تسهیلات ریالی تا سقف 100میلیون تومان به سمن‌ها

وضعیت غیرقابل قبول شکاف جنسیتی باید تغییر کند

سلحشوری: طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر ارتباطی به فراکسیون زنان ندارد

هدفمان علاج ریشه‌های اصلی فقر است

نوربخش: در مسیر صحیح افزایش حقوق‌ها قرار داریم

گرامیداشت روز جهانی خانواده با شعار "خانواده‌ها و جوامع فراگیر"

تاثیر نصیحت کردن در افزایش احساس قدرت

طرح گفت و گوی ملی برای تقویت نهاد خانواده اجرا می شود

مشاور وزیر کشور: از نگاه سیاسی به موضوع زنان پرهیز شود

تکریم بیمه شدگان و بازنشستگان از مهمترین اولویت‌های سازمان تامین اجتماعی است

پرداخت وام 4 میلیونی 100 هزار بازنشسته کشوری در ماه‌های آتی

فتاح: عملکرد فراجناحی کمیته امداد مقبول همه جناح‌های سیاسی، مذهبی و قومی است

وضعیت نگران کننده کشت و تولید تریاک در افغانستان و کشورهای درمسیر ترانزیت

مرگ سالانه 240 هزار دختر هندی به دلیل تبعیض جنسیتی

امور زنان، زنانه نیست

خار «گل» بر جسم و جان جامعه

پرداخت «یارانه مشاوره» به سه دهک اقتصادی پایین جامعه

جوانانه شدن جرایم در کشور

جرایم به سمت جوانانه شدن می‌رود

دلایل بروز «خشم»؛ فواید و مضرات آن

آغاز دور جدید توزیع «سبد غذایی» در ماه رمضان + اقلام و مشمولان سبد

سبد حمایتی ماه رمضان به 3.8 میلیون خانوار داده می شود

متضرر شدن فقرا از سیاست‌های غلط پولی، مالی و ارزی

اجرایی شدن 136 هزار طرح شغلی در کشور

تقدیم طرح حذف اذن پدر برای ازدواج دختران 28 ساله به مجلس

برخوردهای گشت ارشاد را قبول نداریم/ دولت به محدودسازی شبکه‌های اجتماعی اعتقادی ندارد

ثبت 16 هزار کودک آزاری در نیمه نخست سال گذشته

تصویب و ابلاغ افزایش حقوق بازنشستگان از سوی دولت/ پرداخت مابه‌التفاوت حداقل‌بگیران،31 اردیبهشت

مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان تا خرداد پرداخت می شود

تقدیم طرح حذف اذن پدر برای ازدواج دختران 28 ساله

معافیت‌های مالیاتی و حل مشکل بیمه؛ تسهیلات دولت به تشکل‌های جوانان

بررسی موضوع حذف واقعه نکاح و طلاق از شناسنامه‌ متارکه‌کنندگان

آخرین وضعیت لایحه حمایت از حقوق کودکان از زبان یک عضو فراکسیون زنان

نگاهی به قانون حداقل سن ازدواج دختران و سیر تاریخی آن

چرا دوستان صمیمی مثل هم فکر می‌کنند؟

22 درصد کارگران معتادند/افزایش 3 برابری میزان زنان درگیر اعتیاد از سال 95 تا کنون

ابتکار: مسابقات بانوان باید از صدا و سیما پخش شود

زنان و کودکان اولین بازندگان محیط نامساعد بین المللی هستند

تغییر شیوه کودک‌آزاری در کشور

تحقیقات مشترک ایران و ژاپن برای کارآفرینی زنان

نسبت بیکاری زنان تحصیلکرده از مردان بیشتر است

فرصت ها و چالش های جمعیت- ناهید حاجی خانی*

تفکر تقدیرگرایی در زنان حاشیه‌نشین؛ آسیب جدی اجتماعی

مشاوره‌های ازدواج و خانواده «بیمه» می‌شوند

کاهش 50 درصدی «سوءتغذیه» کودکان روستامهدها و مناطق حاشیه‌نشین

کشور نیازمند تحول مدیریتی با جوانگرایی است

ارایه خدمات مکان-محور موبایلی به زایران حج میسر است

شهردار جدید تهران کیست؟

ریزش ساختمان نیمه کاره در تبریز 2 فوتی بر جا گذاشت

لاریجانی: کار پژوهشی در حوزه زنان و خانواده افزایش یابد

سالانه 40هزار بازمانده از تحصیل به مدرسه بازمی گردند

لزوم اصلاح و بازنگری نحوه پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

نرخ ازدواج کاهش معناداری دارد

آرزوهای زنان عبدل‌آباد

بدعت‌ها و تجملات سبب هراس از ازدواج شده است

همکاری پلیس ایران و ایتالیا برای مبارزه با قاچاق و پولشویی

ایران سدی در برابر قاچاق مواد مخدر به جهان است

گلایه بطحایی از فرایندهای سنتی آموزش و پرورش/ با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود

کدام شهرستانهای استان تهران بیشترین واحدهای مسکونی کمیته امداد را از آن خود کرد؟

گلایه بطحایی از فرایند سنتی وغیرقابل انعطاف آموزش و پرورش/ با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود

بیشترین واحدهای مسکونی کمیته امداد تهران به مددجویان کدام شهرستانها واگذار شد؟

تبریک "ابتکار" بدنبال پیروزی دختران ورزشکار ایرانی در جام ملت‌های آسیا

نصب دستگاه «اسکن عنبیه» در مراکز ماده 16برای تشخیص هویت معتادان متجاهر

مادرانه و دخترانه در نمایشگاه قرآن

حذف دفترچه‌های کاغذی از مراکز درمانی و داروخانه‌های تامین اجتماعی

از «رقابت دو کاندیدا برای رسیدن به بهشت» تا«خروج آمریکا از برجام تاثیری در تجهیزات پزشکی ندارد»

حمایت صندوق بازنشستگی کشوری از بازنشستگان مولف و اهل قلم

کاهش علاقه افراد برای «ازدواج دائم» / جمعیت رو به رشد در سنین ازدواج

پیگیری تغییر روند «ثبت طلاق» / مذاکره برای بازگرداندن کودکان کار خارجی به کشور خود

بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب در سال جاری

تاثیر همکاری خانواده‌ها با مدرسه برای پیشگیری از اعتیاد فرزندان

امتیازات ویژه مددجویان مناطق محروم در بودجه 97

کمک‌هزینه 25 میلیونی بهزیستی برای ترنس‌ها

بررسی «حقوق کودک در رسانه» در یک نشست تخصصی

اقتصاد دیگر عامل نخست «طلاق» نیست/ یارانه به کاهش «فقر» کمکی نکرد

نوربخش: گام‌های موثری برای همسان‌سازی حقوق‌ها برداشته‌ایم/فعال شدن واحدهای تولید داروهای داخلی

گرسنگی صدها هزار کودکِ کنگویی را تهدید می‌کند

تلاش دختران برنامه‌نویس افغان از اشتغال‌زایی برای زنان تا مبارزه با اعتیاد

افزایش قحطی و گرسنگی در سودان جنوبی

اجرای کشوری سامانه الکترونیکی کاهش"طلاق"تا پایان خرداد/2600 "کودک کار"جمع ‌آوری شدند

برنامه‌ر یزی برای افزایش ازدواج و موالید از سوی شهرداری

فعالیت 2200 مرکز "توانبخشی" بهزیستی در کشور

ورود 50 نفر در هر ساعت به زندان‌ها/ استفاده از مجازات‌های جایگزین

آسب پذیری خانواده ها افزایش یافته است

بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه تا آبان ماه

واکنش "فتاح" به قرار گرفتن نام مسئولان این نهاد در لیست تحریم‌های آمریکا

10 نکته درباره مخدر «گل»

ابتکار: اگر برجام نبود جنگی دیگر رخ می‌داد

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

طرح ارمغان 3 از ماه رمضان آغاز می‌شود

زنان بین النهرین همپای مردان در صحنه سیاست

کاهش جمعیت کودکان ژاپنی برای سی‌وهفتمین سال متوالی

شرکت‌های تابعه صندوق استراتژی خود برای بازار فروش را اعلام کنند

افزایش 14.7 درصدی حقوق مستمری‌بگیران نهادهای حمایتی

توهم‌زایی «گل» 4تا 6برابر بیشتر از حشیش

جامعه پذیری مانع خشونت است

ابتکار: دولت برنامه‌های لازم را برای مقابله با اقدامات آمریکا تهیه کرده است

زنان زندانی و مشکلاتی که با آنان است

پرداخت مطالبات مراکز فیزیوتراپی در خرداد ماه

ثبت بیش از 11درصد طلاق‌ها در سال اول زندگی مشترک/ کاهش 9.5 درصدی ازدواج در سال 96

یک فنجان قهوه در «کافه دانتیسم»

بهداشت در آرایشگاه های زنانه بدون مجوز رعایت نمی شود

‌ساماندهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دستورکار دولت

نمایشگاه نقاشی کودکان حاشیه‌نشین در خانه هنرمندان

فراکسیون زنان طرح بازپژوهی حقوق زنان را تهیه می‌کند

30 درصد پست های مدیریتی استان ها به بانوان اختصاص یابد

پوشیدن لباس سنتی از سوی بانوان به نشاط اجتماعی و حمایت از تولید ملی می‌انجامد

لایحه تامین امنیت زنان در مرحله های آخر تدوین قرار دارد

تندگویان: مدیران جوان جایگزین مدیران سالخورده شوند

فتاح: نباید برای مددجویان «محله فقرا» درست شود

کشف و ضبط 186 کپسول هروئین از شکم دو مسافر در امارات

از چاله به چاه افتادگان

ابتکار: 22درصد تولید ناخالص ملی مربوط به زنان است

بخشنامه بیمه‌پردازی فرزندان اناث مستمری‌بگیر در قالب زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار

نشست مشترک ربیعی با طرف دانمارکی به منظور معرفی شیوه جدید درمان اعتیاد

لزوم مشارکت بخش غیردولتی در تصمیم‌سازی‌های حل معضل اعتیاد

اینفوگرافی حمایت کمیته‌امداد از بیمار خاص و صعب‌العلاج

ویدئو / نقاش هندیِ کوچک با آثاری بزرگ

از ردپای گاز «رادون» در هوای تهران تا شعارهای کاندیداهای شهرداری پایتخت

ارائه پیشنهاد افزایش «حقوق» مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی به هیأت دولت

3500 کانون غنچه‌های هلال در کشور فعال است