آخرین اخبار

اجتماعي

دستگاه تولید آسیب‌های اجتماعی شناسایی شود

بانو نیوز - یک پژوهشگر حوزه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به سه میلیون مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد، گفت: در اعلام آمار مربوط به حوزه اعتیاد تنها نمی‌توان به مصرف کنندگان مواد مخدر تاکید کرد؛ چرا که در نظر گرفتن خانواده و اطرافیان آنها نشان می‌دهد نزدیک به 12 میلیون از افراد جامعه از آسیب‌های اعتیاد رنج می‌برند.

وجود 600 تا 900 هزار معتاد در پایتخت/نزدیک به 15 هزار کودک کار در تهران وجود دارد

بانو نیوز - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه نزدیک به 22 دستگاه مختلف در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران مشغول به فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر شهرداری تهران در 22 مرکز «بهاران»، 16 مددسرا، دو سامان سرا، دو همراه سرا و 17 مرکز پرتو به گروه‌های آسیب پذیر اجتماعی خدمات ارائه می‌کند.

رخداد 47.5 درصد از طلاق‌ها در 5 سال نخست زندگی/توانمندسازی 17درصد از زنان تحت پوشش بهزیستی

بانو نیوز - رئیس سازمان بهزیستی کشور از تشکیل بیش از ١١٠٠ گروه همیار زنان سرپرست خانوار در سال ٩5 و خارج شدن ١٧ درصد از زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی پس از توانمندسازی خبر داد.

اغلب خانواده ها، کودک آزاری های جنسی را گزارش نمی کنند

بانو نیوز - تهران- رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به گزارش 16هزار مورد کودک آزاری در 6 ماه اول امسال به اورژانس اجتماعی، گفت: خانواده ها از ترس امنیت و آبرو خیلی از موارد کودک آزاری جنسی را گزارش نمی کنند.

پیام تسلیت نوربخش درپی درگذشت مسافران هواپیمای تهران ـ یاسوج

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، با صدور پیامی ضمن ابراز همدردی، سانحه سقوط هواپیمای یاسوج و جان باختن جمعی از هموطنان را به خانواده‌های درگذشتگان به ویژه خانواده مرحوم مهندس مجید اسلامی و کارکنان این سازمان تسلیت گفت.

دو قراردادی که آتیه‌سازان را با مشکل مواجه کرد

بانو نیوز - مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ با بیان اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش حدود 100 میلیارد تومان از مطالبات را به ما پرداخت نکرده است گفت: حدود 200 میلیارد تومان نیز از تامین اجتماعی طلب داریم و در واقع دو قرارداد عمده ما با مشکلات عدیده مواجه هست.

سهم 25 درصدی مردم در رفع فقر جامعه مددجویی

بانو نیوز - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بابیان اینکه کمک‌های مردمی جوابگوی تمامی مشکلات مددجویان تحت حمایت این نهاد نیست گفت: سهم مردم در رفع فقر از جامعه مددجویی کمیته امداد 25 درصد است.

حجاب و عفاف قانون کشور است

بانو نیوز - تهران - رییس سازمان امور اجتماعی گفت: رعایت حجاب و عفاف قانون کشور است و مستند قانونی دارد و اگر کسانی به دلیل مسائل فکری، اعتقادی و باور خود گاهی دست به اقداماتی خلاف هنجارها می زنند باید با آنها برخورد ارشادی و فرهنگی شود.

نبود نشاط اجتماعی خانواده‌ها را به انزوا کشانده/نظام به دنبال قلع و قمع فضای مجازی نیست

بانو نیوز - وزیر کشور به موضوع نشاط اجتماعی اشاره کرد و گفت: نبود نشاط اجتماعی یکی از موضوعاتی است که خانواده‌های ما را به انزوا و بیماری کشانده است. همه دست به دست هم داده‌ایم و جامعه را افسرده کرده‌ایم. بنابراین باید به روش‌های مختلف بر روی نشاط اجتماعی کار کنیم و امیدبخشی موضوعی است که باید در جامعه به وجود آید.

آغاز پویش ارمغان آزادی زنان زندانی

بانو نیوز - تهران - معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای دومین سال، پویش ارمغان آزادی زنان زندانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) را آغاز کرد.

آیین اسفندگان، پاسداشت مقام زن در تقویم کهن زرتشتی

بانو نیوز - یزد- گاهشماری یا تقویم کهن زرتشتی، مناسبت ها و آیین های مختلفی از جمله اسفندگان را در خود دارد که روز پنجم اسفند ماه برگزار می شود؛ با توجه به 31 روزه شدن 6 ماه نخست سال در تقویم کنونی کشورمان، زرتشتیان این آیین را امروز (یکشنبه) 29 بهمن برگزار می کنند.

مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در 28 بهمن‌ماه

بانو نیوز - الزام دریافت کارت ملی هوشمند برای ایرانیان بالای 15 سال،روایت دکان‌های "خون‌فروشی" که تخته شد،برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی در مدارس ممنوع شد،شناسایی 24 هزار کودک بی‌بضاعت در مدارس تهران ومهم‌ترین نشانه‌های «هپاتیت حاد» را بشناسید از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در بیست و هشتمین روز بهمن‌ماه هستند.

فقدان مدرک هویتی؛ خلائی برای دفاع از حقوق کودکان زباله‌گرد

بانو نیوز - یک استاد دانشگاه با بیان اینکه موضوع کودک آزاری در سکونتگاه‌های حاشیه‌ای را نمی‌توان جدا از بستر جامعه دید، گفت: برخی در جامعه روز به روز به سمت حاشیه‌نشینی پرتاب می‌شوند که این مساله نتیجه بی‌برنامه‌گی و برنامه‌ریزی‌های غلط دولت‌ها است.

دلیل تاخیر در تصویب لایحه حمایت از حقوق کوکان و نوجوانان

بانو نیوز - یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه بیش از 22 نهاد در کشور متولی مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند، گفت: وقتی این امور به چند مرجع سپرده می‌شود، بودجه هدر می‌رود، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی کم و در نهایت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌ها متفاوت می‌شود.

برنامه ریزان، نشاط اجتماعی را به هیجانات آنی تقلیل ندهند

بانو نیوز - تهران- معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با تاکید بر گستردگی مفهوم نشاط اجتماعی، افزود: برنامه ریزان و صاحب نظران موضوع نشاط اجتماعی را به یکسری هیجانات آنی تقلیل ندهند و فکر نکنند که اگر هیجانات آنی مدیریت شود، در جامعه نشاط به وجود می آید.

علائم روحی و جسمی معتادان را بشناسید

بانو نیوز - مدرس دانشگاه خوارزمی گفت: والدین وظیفه دارند با تقویت قدرت اعتماد به نفس و تصمیم گیری، افسردگی و کم‌رویی فرزندان را در برابر شرایط آسیب‌زا بویژه روبرویی با استعمال مواد مخدر از بین ببرند و آنان را مقاوم سازند و به آنان نه گفتن را بیاموزند.

واکنش سریع به تخلفات مهدهای کودک

بانو نیوز - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با تاکید بر نظارت همه جانبه سازمان بهزیستی بر مهدکودک‌ها گفت: درصورتی که تخلفی از سوی مهدکودک‌ها صورت بگیرد و خانواده‌ها این موضوع را به سامانه بازرسی اطلاع دهند، کارشناسان سازمان بهزیستی در اسرع وقت و بدون طی کردن پروسه‌های اداری به موضوع رسیدگی می‌کنند.

توصیه‌ای به سمن‌های جوانان برای عدم دخالت مستقیم در آسیب‌های اجتماعی

بانو نیوز - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر نقش سمن‌های حوزه جوانان در پایش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: این تشکل‌ها به دلیل آنکه در ابتدای راه قرار دارند، بهتر است به طور مستقیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند حوزه اعتیاد مداخله‌ای نداشته باشند.

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

بانو نیوز - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتماعی شکل بگیرد می تواند به کاهش آسیب‌ها کمک کند و با پشتوانه علمی و کمک دانشگاه تلاش می‌کنیم و امیدواریم گفت‌وگوی بین نسلی شکل گیرد.

ارائه خدمات تامین اجتماعی به زائران راهیان نور

بانو نیوز - مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ایثارگران و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای این سازمان، از آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات به زائران راهیان نور خبر داد.

فقر در حال افزایش است/نیازمند کمک بیشتری هستیم

بانو نیوز - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: متاسفانه فقر در حال افزایش است و در جامعه هر روز بر تعداد فقرا افزوده می‌شود به همین دلیل به یار و یاوران بیشتری برای مددکاری و کمک نیازمند هستیم.

دوره دریافت مقرری بیمه بیکاری براساس سابقه بیمه پردازی و وضعیت تأهل بین ٦ تا ٥٠ ماه است

بانو نیوز - رئیس گروه بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: دوره دریافت مقرری بیمه بیکاری از ٦ تا ٥٠ ماه است. میزان و مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری براساس مدت بیمه‌پردازی قبل از بیکاری، تعداد افراد تحت تکفل و میزان حقوق فرد در دوره اشتغال تعیین می شود.

فتاح: به دنبال لابی در مجلس نیستم

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اجازه نداریم برای پرداخت حقوق کارمندان از صدقه استفاده کنیم؛ البته در گذشته این اتفاق افتاده است، اما جلوی آن را گرفته‌ایم و حتی یک ریال از صدقات برای پرداخت حقوق برداشت نمی‌شود.

تصویب قانون مبارزه با خشونت علیه زنان در مغرب

بانو نیوز - تهران- پارلمان مغرب پس از جار و جنجال های بسیار درباره لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان در نهایت این لایحه را تصویب و آن را به قانون تبدیل کرد.

سازمان ملل:48 درصد زنان پاکستانی در خصوص بهداشت خود هیچگونه حق تصمیم گیری ندارند

بانو نیوز - اسلام آباد - سازمان ملل متحد در گزارشی در خصوص مشکلات زنان پاکستان اعلام کرد که 48.1 درصد زنان و دختران این کشور در سنین 15 تا 49 سالگی هیچگونه حق تصمیم گیری در خصوص بهداشت خود ندارند.

ترقی: افزایش سهم زنان نخبه در مراکز تصمیم سازی ضروری است

بانو نیوز - تهران - عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزایش سهم‌زنان نخبه در مراکز تصمیم سازی را ضروری دانست و گفت: حضور بانوان در مسئولیت های کلیدی بسیار مهم است که لازمه آن خودباوری آنان است.

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

بانو نیوز - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتماعی شکل بگیرد می تواند به کاهش آسیب‌ها کمک کند و با پشتوانه علمی و کمک دانشگاه تلاش می‌کنیم و امیدواریم گفت‌وگوی بین نسلی شکل گیرد.

کار و تعاون در هفته‌ای که گذشت

بانو نیوز - بروزرسانی 350 کارگاه دولتی فنی و حرفه‌ای، عدم افزایش بن خواربار کارگران در سال آینده، احیای شورای عالی تامین اجتماعی و تشکیل بانک اطلاعات زنان فعال در عرصه‌های اقتصادی و کارآفرینی، سر تیتر مهمترین عناوین خبری این هفته در حوزه کار و تعاون بود.

145 هزار تومان؛ سرانه رقم پرداختی به هر یتیم

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه میزان سرانه پرداختی ماهانه به هر یتیم در کشور 145 هزار تومان است، گفت: این میزان در چهارمحال و بختیاری حدودا 240 هزار تومان است که 1.5 برابر سرانه کشوری است.

افزایش میزان تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به فعالیت صندوق امداد ولایت گفت: این صندوق در این مدت رشد خوبی کرده و حقوق کارمندان، مستمری مددجویان و سپرده‌های مردم در این صندوق باعث افزایش میزان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان حدوداً دو برابر سال گذشته شد.

ایران پرشتاب‌ترین کشور از منظر توسعه‌انسانی

بانو نیوز - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بر حرکت دانشجویان در مرزهای علم تاکید کرد و گفت: مهمتر از حرکت در مرزهای دانش در دوران دانشجویی، خودشکوفایی است و این رمز دوران دانشجویی است تا از این دوران برای شکوفایی روح، روان، فکر و اندیشه مورد استفاده قرار گیرد.

ایران پرشتاب‌ترین کشور از منظر توسعه‌انسانی

بانو نیوز - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بر حرکت دانشجویان در مرزهای علم تاکید کرد و گفت: مهمتر از حرکت در مرزهای دانش در دوران دانشجویی، خودشکوفایی است و این رمز دوران دانشجویی است تا از این دوران برای شکوفایی روح، روان، فکر و اندیشه مورد استفاده قرار گیرد.

ارائه مشاوره به اعضای خانواده فرد معتاد فراموش نشود

بانو نیوز - یک استاد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس بر این باور است که آموزش مهارت‌های زندگی در سطح وسیع پتانسیل بالایی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر صنعتی وشیمیایی و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن دارد.

شرط سنی پذیرش تقاضای بیمه حرف و مشاغل آزاد

بانو نیوز - بنابر اعلام روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، تا پایان شهریور ماه سال جاری، ٨٨٥ هزار و ٧٠٣ نفر از دارندگان حرف و مشاغل آزاد در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

اعتراف یونیسف به شکست خود در حمایت از کودکانِ آفریقایی

بانو نیوز - آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به قصور در حمایت‌های بشردوستانه خود از کودکانی که توسط صلح‌بانان فرانسوی در جمهوری آفریقای مرکزی مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، اعتراف کرد.

چگونگی پرداخت «وام» به تشکل‌های کارآفرین جوانان

بانو نیوز - معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت معمولا اعتبارات دستگاه‌های مختلف را یکباره و در پایان سال پرداخت می‌کند، گفت: بر همین اساس تا پایان سال اعتبارات استان‌ها در حوزه‌های مختلف جوانان پرداخت خواهد شد و استان‌هایی که موضوع پروژه آنها و اعتبار مورد نیازشان برای دریافت وام مشخص شده است، می‌توانند حمایت مالی مورد نیازشان را دریافت کنند.

کلینیک های کاهش طلاق گسترش می یابد

بانو نیوز - تهران - رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: استراتژی بهزیستی در حوزه پیشگیری از طلاق ، راه اندازی مراکز مشاوره و روانشناختی ، گسترش کلینیک های مددکاری اجتماعی برای کاهش طلاق و ارائه خدمات آموزشی ، مشاوره تلفنی، اینترنتی و حضوری است.

ابتکار : دانشجو باید همیشه آماده پذیرش تحول باشد

بانو نیوز - کرمان - معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بر حرکت دانشجویان در مرزهای علم تاکید کرد و گفت: دانشجویان باید همیشه آماده پذیرش تحولات باشند و هرگز دچار رکود فکری و ذهنی نشوند.

تاکید رئیس انجمن مددکاری اجتماعی بر توجه به مقوله "امید اجتماعی"

بانو نیوز - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با تاکید بر مقوله امید اجتماعی گفت: دولت و ملت در تعامل با همدیگر باید بستری را فراهم کنند که امید به آینده و تحقق اهداف و آرزوها بیش از پیش در جامعه ساری و جاری شود.

بازدید معاون رئیس جمهوری از زندان کرمان

بانو نیوز - کرمان - معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده امروز (سه شنبه) از بند نسوان زندان مرکزی کرمان و مهدکودک این زندان بازدید کرد.

نقش تلفن همراه در کاهش گفت‌وگوهای اعضای خانواده به 20 دقیقه

بانو نیوز - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از زنان و خانواده به عنوان پشتوانه پیشرفت و تعالی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یاد کرد و گفت: داشتن خانواده سالم ضامن پیشرفت در ابعاد مختلف است.

افتتاح مجتمع "سما بانو" با حضورمعاون رئیس جمهوری

بانو نیوز - مجتمع سما بانو وابسته به موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) با اشتغال زایی برای حدود 100 نفر از بانوان کرمانی با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان افتتاح شد.

افتتاح مجتمع کارآفرینی سمابانو در کرمان با حضور ابتکار

بانو نیوز - کرمان - مجتمع ` کاربا افتخارسما بانو` امروز سه شنبه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با هدف اشتغالزایی برای یکصد نفر از بانوان کرمانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

ابتکار : بر ارتقای مهارت های ارتباطی در حوزه بانوان و خانواده تاکید ویژه ای داریم

بانو نیوز - کرمان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بر لزوم نگاه متعادل در حوزه زنان و خانواده بمنظور جبران عقب ماندگی ها تاکید کرد و گفت: در حوزه بانوان و خانواده بر ارتقای مهارت های ارتباطی تاکید ویژه ای داریم.

انتقاد جوانان از فراموش شدنشان بعد از انتخابات

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اینکه بعضا احزاب همزمان با فعالیت‌شان به سراغ منفعت طلبی و رسیدن به اهداف شخصی در پوشش حزب می‌روند، گفت: گاهی جوانان نیز نسبت به بکارگیری‌شان توسط احزاب همزمان با ایام انتخابات و فراموش شدن‌شان بعد از این دوره انتقاداتی را مطرح می‌کنند.

امکان بیمه پردازی ایرانیان خارج از کشور بدون سابقه قبلی

بانو نیوز - ایرانیان خارج از کشور برای درخواست بیمه، نیاز به سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تامین اجتماعی ندارند و می توانند بدون سابقه قبلی، بیمه پردازی خود را آغاز کنند و همچنین آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که دارای سوابق بیمه‌ای قبلی نزد این سازمان هستند، می‌توانند سوابق خود را تکمیل کنند.

از شرط راه‌اندازی «اتاق تزریق» تا چرایی توقف فعالیت دستگاه‌های خودپرداز سرنگ

بانو نیوز - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه خدمات کاهش آسیب در کشور مورد توافق همه گروه‌های فعال حوزه مبارزه با مواد مخدر است گفت: همانطور که در جلسه مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته درمان تصویب شده است، امکان راه‌اندازی « اتاق تزریق» در استان‌هایی که این درخواست را دارند، در صورت فراهم شدن شرایط و تصویب شورای هماهنگی استان‌ها فراهم خواهد شد.

ابتکار: تلاش سازمان یافته ای برای تخریب ادامه دارد

بانو نیوز - تهران - معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با انتشار عکسی مربوط به سفر سال گذشته در آلمان و دست دادن با خانم «باربارا هندریکس» وزیر محیط زیست آلمان، در حساب توئیتری خود نوشت: تلاش سازمان یافته ای برای تخریب ادامه دارد.

خودشیرینی برخی دستگاه‌های اجرایی عامل بی‌اطلاعی مسئولان ارشد از آسیب‌های اجتماعی

بانو نیوز - رییس فراکسیون امید مجلس بر ضرورت همکاری و هماهنگی مجلس، شورای شهر و دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای پیگیری آسیب‌های اجتماعی در پایتخت تاکید کرد.

مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه

بانو نیوز - بررسی روش‌های جایگزین آزمون مدارس برند و شناسایی استعدادها، قیمت سیگار در ایران ارزان‌تر از دنیا،بازار "10هزار میلیاردی سیگار" و "55 هزار ایرانی" که سالانه جان می‌بازند،اقدام برای حذف دفترچه بیمه در بیمارستان‌ها/ کاهش متقاضی "بیمه سلامت رایگان" در تهران،توضیح پلیس درباره هک شدن سایت چند روزنامه و تاکسی‌ها امدادگر هلال احمر می‌شوند از جمله مهترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه 23 بهمن ماه هستند.

ابتکار: امتیاز زنان در مدیریت هوش عاطفی بالاتر آنان نسبت به مردان است

بانو نیوز - تهران - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: براساس مطالعات و تجربیات مستند، زنان در مدیریت از هوش عاطفی و مدیریت عواطف جدی تری نسبت به مردان برخوردار هستند که این امتیاز آنان است.

تفاهمنامه ارتقای دانش و مهارتهای مدیریتی زنان امضا شد

بانو نیوز - تهران - تفاهمنامه همکاری امروز (دوشنبه) میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرکز آموزش مدیریت دولتی به منظور از جمله ارتقای دانش و مهارت های مدیریتی زنان امضا شد.

زمان واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی اعلام شد

بانو نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ساختمان جدید شعبه ٢٣ تأمین اجتماعی تهران یکی از املاک بلاتکلیف و دارای معارض بود که با اقدامات صورت گرفته این ساختمان رفع معارض شد و برای خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان در اختیار شعبه ٢٣ قرار گرفت.

مردان 10 برابر بیشتر از زنان «گل» می‌کشند + عوارض مصرف

بانو نیوز - رئیس کانون درمانگران اعتیاد ایران گفت: دولت در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در کشور سیاست درستی را در پیش گرفته اما باید در عمل نیز به این موضوع بدرستی پرداخته شود.

رایزنی با مراجع دینی برای حفظ حقوق زنان و اصلاح برخی قوانین

بانو نیوز - معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اقدامات موثر و کارآمدی در ممانعت از اعمال خشونت علیه زنان در ایران صورت گرفته است، تاکید کرد: علیرغم اقدامات خوبی که انجام شده ما هنوز با چالش‌ها و موانعی در این زمینه روبرو هستیم.

ابتکار: 30درصد پست های مدیریتی به زنان اختصاص می یابد

بانو نیوز - تهران - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از برنامه ریزی دولت برای اختصاص 30 درصد پست های مدیریتی به زنان خبر داد و گفت: در صورت تحقق این هدف دولت دوازدهم، دستاورد قابل توجهی برای بانوان به همراه خواهد داشت.

5 تمرین ساده برای رضایت از زندگی

بانو نیوز - لاری سانتوس، استاد روانشناسی و علوم شناختی دانشگاه ییل آمریکا می‌گوید: بررسی‌های علمی ثابت کرده است که رضایت از زندگی نیاز به یک تلاش آگاهانه دارد.

چگونگی پرداخت کمک هزینه عمل جراحی به «دوجنسه‌ها»

بانو نیوز - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان اینکه متقاضیان عمل‌های جراحی‌ تغییر جنسیت چندان زیاد نیستند گفت: سالانه از میان هر 50 هزار تولد، یک نفر تمایل دارد جنسیت «زن» داشته باشند که این میزان در میان زنانی که تمایل دارند جنسیت آنها به «مرد» تغییر کند بسیار کمتر ـ از بین هر 70 تا 100 هزار تولد، یک نفر ـ است.

رئیس سازمان بهزیستی: بودجه زنان سرپرست خانوار کاهش نیافته است

بانو نیوز - تهران - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اعتبارات زنان سرپرست خانوار نه تنها نسبت به سال 94 و 95، کاهش پیدا نکرده، بلکه سهم این قشر از حوزه معاونت زنان ریاست جمهوری به اعتبارات بهزیستی اضافه شده و هزینه می شود.

کلاهبرداری عده‌ای تسهیلات‌بگیر حرفه‌ای / ارائه تسهیلات تا 15 میلیارد به کارآفرینان

بانو نیوز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکسری تسهیلات‌بگیر حرفه‌ای داریم که اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، گفت: به افرادی که موجب کارآفرینی در رسته‌های مشخص شوند از 50 میلیون تا 15 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود اما قطعا از ارائه تسهیلات به تسهیلات بگیران حرفه‌ای جلوگیری می‌شود.

مراکز مراقبتی در آمریکا به سوءرفتار با سالمندان متهم هستند

بانو نیوز - طبق جدیدترین گزارش دیده‌بان حقوق بشر از وضعیت آسایشگاه‌های سالمندان در ایالات متحده، این مراکز به تخلف در خوراندن داروهای ضدروانپریشی به سالمندان مبتلا به زوال عقل برای نگهداری از آنان متهم شده‌اند.

پوشش بیمه‌ای ٣٥ هزار تبعه خارجی

بانو نیوز - روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با انتشار اطلاعیه ای از پوشش بیمه‌ای ٣٥ هزار نفر از اتباع خارجی توسط این سازمان خبر داد.

سلامی دوباره به آفتاب انقلاب

بانو نیوز - تهران- امروز مردم سراسر کشور با حضور در راهپیمایی گرامیداشت بیست و دوم بهمن ماه، به آفتاب انقلاب اسلامی، سلامی دوباره خواهند داد.

طرز تهیه

بانو نیوز -

روزنامه آلمانی دی ولت: 15 زن آلمانی عضو داعش در شمال سوریه زندانی هستند

بانو نیوز - تهران – ایرنا – روزنامه آلمانی «دی ولت» روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که دستکم 15 زن آلمانی عضو گروه تروریستی داعش در زندان های مناطق تحت کنترل نیروهای کرد در شمال سوریه نگهداری می شوند.

ابتکار: مهمترین رویکرد دولت بهبود شرایط زنان و مردان در جامعه است

بانو نیوز - تهران- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مهمترین رویکرد دولت، بهبود شرایط زنان و مردان در جامعه است که تحقق آن با ایجاد فرصت های شغلی برای افراد میسر می شود.

دعوت ربیعی از اقشار مختلف مردم برای شرکت در راهپیمایی22 بهمن

بانو نیوز - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی از اقشار مختلف مردم جهت شرکت در راهپیمایی دعئت کرد و گفت: 22 بهمن زیباترین کنش اجتماعی بر مبنای اخلاق و ارزش‌های انسانی و اسلامی است.

دیدار معصومه ابتکار با نرگس کریمی ، همسر شهید 21 بهمن 57

بانو نیوز - تهران - معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با نرگس کریمی همسر شهید «محمود ضیا بشر حق» از شهیدان 21 بهمن 57 و خواهر شهید جانباز حاج داود کریمی دیدار کرد.

کشف بیش از 17 تن انواع مواد مخدرطی یک هفته اخیر

بانو نیوز - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف 17 تن و ‏‏243 کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

تقاضای صدور دفترچه‌های بیمه با استفاده از تلفن همراه

بانو نیوز - مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی بیمه تامین اجتماعی گفت: بیش از ١ میلیون و ١٧٠هزار کارگر ساختمانی در کشور تحت پوشش حمایت‌های سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

واکنش ابتکار به قفل کردن در بر روی خبرنگاران زن لیگ برتر بسکتبال

بانو نیوز - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در واکنش به حبس خبرنگاران زنی که برای پوشش خبری فینال لیگ برتر بسکتبال به تبریز رفته بودند در یک اتاق، تاکید کرد که این موضوع را از مقامات مسئول پیگیری می‌کند.

شیوع سوءمصرف مسکن‌های افیونی در بین جوانان گابُنی

بانو نیوز - سوء مصرف نوعی مُسکن قوی در میان دانش‌آموزانِ مدارس در گابن، موجب افزایش نگرانی معلمان نسبت به بروز تغییرات خشونت‌آمیز روحی و رفتاری در برخی از نوجوانان آرام و باانگیزه شده است.

63 درصد معتادان متجاهر مدرک هویتی ندارند/مشکل با بیمارستان‌ها برای پذیرش معتادان

بانو نیوز - معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه 63 درصد معتادان متجاهر مدارک هویتی ندارند، گفت: در حال حاضر قرارداد بیمه اعتیاد با دو مرکز دولتی «خوئینی‌ها» و «ملت» منقعد شده است اما این مراکز تنها به معتادان دارای مدرک شناسایی به شکل سرپایی خدمات ارائه می‌کنند.

چرا کهن ترین سرزمینی که گیاه را اهلی می کند ایران است؟/ 5 بیماری فرهنگی

بانو نیوز - رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه فرهنگ ایرانی فرهنگ از بالقوه بالفعل در آوردن است اما فرهنگ سایر نقاط فرهنگ به چنگ آوردن است، گفت: چطور ممکن است؛ ادبیات، معماری، شهرنشینی و مدنیت ما محصول فردی تنگ نظر دروغگوی حقه باز و ... باشد؟

زنان و کودکان در انتظار تصویب دو لایحه در مجلس

بانو نیوز - تهران- دو لایحه حمایت از حقوق کودکان و منع خشونت علیه زنان مدت ها است که اتمام بررسی های مجلس را انتظار می کشند. به گفته نمایندگان تصویب نهایی این دو لایحه، موجب وضع قوانین بازدارنده و حمایتی از این دو قشر آسیب پذیر شده و حساسیت های اجتماعی را افزایش خواهد داد.

اخبار خواندنی

استقرار درمانگاه سیار تامین‌اجتماعی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن

با فرد معتاد خانواده چطور برخورد کنیم؟

گسترش تجهیزات درمانی در مناطق محروم در اولویت تامین اجتماعی

طرز تهیه:

طرز تهیه:

4600 مددجو صاحب‌خانه می‌شوند

کامبوزیا پرتوی: به فکر پناهجویان خارجی باشیم

فعالیت مراکز «رفاه» برای نگهداری کودکان مادران شیفت شبی + جزییات و نرخ شهریه

توافق تامین اجتماعی با رایتل برای ایجاد «کارت الکترونیک سلامت»

مشکلات زنان کارآفرین

با «منسوبین به افراد سیاسی» چه می‌شود کرد؟

8 شرکت شستا در لیست فروش/ رونمایی از چند داروی سرطان در دهه فجر

رقم و زمان پرداخت «عیدی» بازنشستگان کشوری اعلام شد

مشکلات زنان کارآفرین

برگزاری جشنواره ملی حقوق کودک در سال آینده همزمان با روز جهانی کودک

نقد کاهش بودجه زنان سرپرست خانوار- پروانه مافی*

مشکل بدهی‌های بانکی شرکتهای تامین‌اجتماعی رفع می‌شود

رئیس سازمان بسیج زنان: انقلابی ماندن سخت تر از انقلاب کردن است

کشف تعدادی دستمال‌ مرطوب آغشته به مواد مخدر/ این مخدر ایرانی نیست

انتقاد از اهمال دولت انگلیس در تامین امنیت آنلاین کودکان

تجدید میثاق ابتکار و فعالان حوزه زنان با آرمان‌های امام خمینی(ره)

تجدید میثاق ابتکار و فعالان حوزه زنان با آرمان‌های امام خمینی(ره)

کاهش گفت‌وگوی بین نسلی در خانواده‌ها از 2 ساعت به 20 دقیقه

امکان درمان معتادان در خانه بدون اعزام به کمپ‌ها

پلیس در جست و جوی کودک ربوده شده تبریزی

وزیرکشور: با سیاستهای غلط نمی‌توان دنیای در حال تغییر را مدیریت کرد

تامین اجتماعی درصدد افزایش خدمات موبایلی

حاشیه‌نشین‌هایی که بقایشان وابسته به اقتصاد موادمخدر است/عمق کودک‌آزاری در این مناطق

به ازای هر 6 نفر یک بازنشسته داریم

افزایش مشارکت زنان روستایی در فعالیت‌های اقتصادی از رویکردهای مهم دولت

افزایش 2برابری ساخت مسکن مددجویان روستایی در صورت همکاری دولت

قانون «امنیت اجتماعی زنان» درحال بازنگری/ تعامل برای رفع موانع بانکی وام‌های

لزوم بهبود قوانین بازنشستگی در تعامل صندوق با مجلس

ابتکار: بیکاری آقایان ربطی به اشتغال زنان ندارد

کاهش 15 درصدی جمعیت تحت پوشش کمیته امداد

ابتکار: بسیاری از قوانین حوزه زنان در چارچوب شرع مقدس بازنگری شود

امید زندگی ایرانیان 75 سال شد

ابتکار: جهت گیری دولت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی است

پیام تلگرامی دو زن آرایشگر قبل ازمرگ:خداحافظ،ما رفتیم

مشارکت 2800 خیر در درمان و اشتغال بهبودیافتگان موادمخدر

محدودیت سنی برای فعالیت اعضا در سمن‌های جوانان

تمهیدات ترافیکی سازمان بهشت زهرا(س) برای روزهای پایانی سال

کاهش آمار«کودک‌آزاری» در تماس‌های اورژانس اجتماعی/ لایحه «حمایت از کودکان» آماده بررسی در مجلس

تعطیلی مدارس تبریز به علت آلودگی هوا

از دلالی 4000 میلیاردی در سیگار تا جزییات طرح ترافیک جدید پایتخت

مشکل نظارت بر موسسات خیریه و پیشنهاد بهزیستی برای رفع آن

برخی سازمان ها به بهانه های مختلف مجوز خیریه صادر می کنند

لایحه حمایت از معلولان در انتظار تایید نهایی شورای نگهبان/افزایش 10 درصدی مستمریها

مکاتبه با بنگاه‌های اقتصادی برای به‌کارگیری معتادان متجاهر درمان شده

افزایش 10 درصدی مستمری مددجویان/65 درصد کودکان کار اتباع بیگانه هستند

لایحه حمایت از حقوق کودکان در انتظار ورود به صحن علنی مجلس /عده‌ای از مجازات قسر در می‌روند

ابتکار: جریاناتی برای القای یاس و ناامیدی فعال هستند

افزایش پلکانی حقوق‌ بازنشستگان در سال 97 / کنترل تورم به معنای ارزانی نیست

راه‌اندازی 150 مرکز اورژانس اجتماعی از محل هدفمندی یارانه‌ها

گزارش سوءاستفاده از کودکان در پرورشگاهی در هائیتی

افزایش پلکانی حقوق‌ها در سال 97 / کنترل تورم به معنای ارزانی نیست

وعده مدیرعامل صندوق بازنشستگی برای تحولی بزرگ/ راه‌اندازی باشگاه‌های ورزشی ویژه بازنشستگان

سبک زندگی بر پایه اعتیاد، مصرف موادمخدر را به هنجار تبدیل می‌کند

دومین کنگره تخصصی زنان موفق ایران در تهران برگزار می شود

استخدام در سازمان تامین اجتماعی

مانایی اعتیاد تا 40 درصد در برخی مناطق /تمرکز دولت برای مقابله با عرضه مواد در 3 استان

آموزه های انقلاب اسلامی برای عبور زنان از سد نابرابری

معاون رییس جمهوری: نهادهای مدنی از مولفه های مهم تحولات هستند

ابتکار: اولویت دولت توجه به اشتغال است/هدف گذاری واگذاری 30 درصد مدیریت ها به زنان

ویدئو / خطراتی که کودکان ایران و جهان را تهدید می‌کند

شرایط جدید دختران عربستانی برای ازدواج

مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا درچهاردهمین روز بهمن ماه

مشارکت بیش از 2800 خیر در زمینه درمان و اشتغال بهبودیافتگان موادمخدر

٣٣ پروژه بیمه‌ای و درمانی تأمین اجتماعی در ١٩ استان افتتاح می شود

ابتکار: تلاش زیادی برای شنیده شدن صدای نقد و آزادی در جامعه صورت گرفته است

ابتکار: تعداد دختران دانش آموخته بیکار دو برابر پسران است

30 درصد جمعیت ایران طی سه دهه آینده سالمند می‌شوند

نابودی بخش درمان تامین اجتماعی با انتقال و تصاحب حق "سهم بیمه" به وزارت بهداشت

انقلاب اسلامی به خوبی هویت زنان را برگرداند/9 میلیون زن بسیجی داریم

پذیرش تمامی معتادان مراجعه‌کننده به شلترها با آغاز سرما / ورود3600معتاد متجاهر به مراکزماده 15

ابتکار: توسعه اورژانس اجتماعی در کاهش آسیب پذیری کودکان و زنان موثر است

برنامه وزارت بهداشت برای تغذیه زنان روستایی/ پیگیری طرح انطباق در بیمارستان‌ها

برنامه وزارت بهداشت برای تغذیه زنان روستایی/پیگیری اجرای طرح انطباق در بیمارستان‌ها

لازمه توانمندسازی زنان افزایش مشارکت آنها در جامعه است

نحوه تأیید استراحت‌های پزشکی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی

ابتکار: زنان با ارائه ایده مقاوم، در عرصه مبارزه با افراطی‌گری و خشونت تاثیر گذارند

زنان می توانند با ارائه ایده مقاوم درعرصه مبارزه با افراطی گری تاثیرگذار باشند

تسریع در اتمام پروژه‌های تامین اجتماعی

«سندیکای جوانان»، راهی برای پیگیری قانونی مطالبات جوانان

اقدام "بیمه سلامت" برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های "بیمه‌ای" در تهران

فقدان نشاط و امید عامل بخشی از آسیب‌های اجتماعی و عدم تمایل به کار است

وقوع 47 درصد طلاق ها در 5 سال اول/ افزایش 19 درصدی بودجه بهزیستی در سال آینده

سیره و روش زندگی معصومان

دلایل تجمع چربی در ناحیه شکم

74 بیمارستان تامین اجتماعی، "درجه یک" و یک بیمارستان "عالی" است

کاهش 15 درصدی جمعیت تحت پوشش کمیته امداد به علت خودکفایی

حق نداریم یک‌ ریال را از دست دهیم/ باید 10برابر گذشته کار کنیم

پیام مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر

سفر هیاتی از بانوان کارآفرین ایرانی به فرانسه

سمن‌های سیستان و بلوچستان، در انتظار حامیان مالی

زنان نقش پررنگی در کاهش مخاطرات بلایای طبیعی دارند

تحلیل جلودارزاده درباره حجاب زنان

زنان نقش پررنگی در کاهش مخاطرات بلایای طبیعی دارند

کاهش 15 درصدی جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در کشور/ 140 هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود

تولید ماده اولیه 2 داروی سرطانی در هفته جاری/ افتتاح 6 مرکز درمانی در دهه فجر

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

بسته اجتماعی ایسنا در یازدهمین روز بهمن

پرداخت «عیدی» مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در اسفند

پرداخت «عیدی» مستمری‌بگیران در اسفندماه/پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تا پایان بهمن

25 درصد کودکان جهان در درگیری و بحران زندگی می‌کنند

ضرورت انجام اقدامات بیشتر برای مسائل رفاهی و سلامت بانوان

ابطال مجوز موقت سمن‌ها بعد از 5 سال/ امکان دریافت مجوز دائم از وزارت کشور

کشف بیش از 10 تن انواع مواد مخدر/ دستگیری 7300 نفر

اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی

باطل شدن مجوزصادره سمن‌ها توسط وزارت جوانان بعد از 5 سال/امکان دریافت مجوز دائم از وزارت کشور

هر جای دنیا که باشی، زن یعنی زندگی

هر جای دنیا که باشی، زن یعنی زندگی

ویدئو / هنر اعتراضیِ یک دختر پاکستانی

ویدئو / هنر اعتراضیِ یک دختر پاکستانی

یونیسف: 60 هزار کودک در کره شمالی با خطر گرسنگی روبرو هستند

گفت‌وگوی دولت با نهادهای فرهنگی برای حل مشکل ورود زنان به ورزشگاه‌ها

دولت به جد پیگیر مقابله با خشونت است/ لزوم توسعه خانه‌های امن

افزایش نرخ باسوادی زنان از 35 به 89 درصد پس از پیروزی انقلاب

نوربخش: 21 هزار میلیارد ریال عیدی برای مستمری بگیران پیش بینی شده است

اجرای طرح پویش ارمغان برای آزادی ٢٥٠ زن زندانی معسر

تسهیلات جدید برای اشتغال مجدد مشمولان «بیمه‌ بیکاری»/ آغاز پرداخت «عیدی» بعد از مشخص شدن رقم آن

واردات گوشی «آیفون» قانونی بود / آغاز پرداخت «عیدی» بعد از مشخص شدن رقم آن

رقم بودجه 97 سازمان تامین‌اجتماعی / از بنگاه‌داری خارج می‌شویم

تغییر در بودجه 97 وزارت بهداشت/درخواست از دولت و مجلس

انتقاد نماینده مردم نهاوند از روند پرداخت وام ازدواج

تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و معاونت خانواده ریاست جمهوری درباره سلامت زنان

لزوم پیگیری جدی ایجاد «کلینیک‌های سلامت خانواده» در کشور

بیش از 63 میلیون زن از آمار جمعیتی هند حذف شده‌اند

11 بهمن؛ پایان دومین جشنواره ورزش بازنشستگان /بیمه یکساله ورزشی کلیه شرکت ‏کنندگان

بیش از 63 میلیون زن از آمار جمعیتی هند حذف شده‌اند

وزارت بهداشت کلینیک های سلامت جنسی را گسترش دهد

نگرانی از واردات ابزارهای پزشکی دست‌ساز کودکان پاکستانی به انگلیس

آخرین وضعیت ظرفیت مراکزنگهداری از کارتن‌خوابها و معتادان متجاهر/ «شفق» پُر شد

والدین معتاد ، خشن ترین شکل کودک آزاری را انجام می دهند

نمایش رایگان 5 فیلم کودک برای دانش آموزان همزمان با جشنواره فیلم فجر

آرزوهایی که منقل دودشان کرد

استخدام 300 زن در وزارت دادگستری عربستان برای نخستین‌بار

یک دعوت از تهرانی‌ها از جنس خون

مسابقه یک روز برفی در اماکن تاریخی

چرا نیمی از خانوارهای ایرانی بیش از اندازه غذا مصرف می‌کنند

طلاق هایی از جنس بازگرداندن مستمری تا بایکوت سربازی!

ویدئو / هوای برفی شهر، حرف برفی مردم

تاثیر فضای مجازی در تعادل روحی و روانی افراد و شکل‌گیری شخصیت آنها

تشکیل کارگروه ویژه مناطق محروم در کمیته امداد

کنسلی پرواز شیراز تهران موجب گپ و گفت سمن‌های جوانان با اعضای دولت شد

مارش مورچه‌های سرباز در جغرافیای قناعت

شبیه به یک معجزه...

همه‌رقم خشونت

برچسب‌های جنسیتی هر روز کمتر می‌شود