آخرین اخبار

اقتصادي

کودکانی که «فقر» کودکیشان را به تاراج می‌برد

بانو نیوز - مدیرعامل جمعیت امام علی با تاکید بر اینکه موضوع کودک آزاری باید تبدیل به دغدغه همه آحاد مردم شود، از رونمایی ١١٧5 تحقیق میدانی این جمعیت از موارد کودک آزاری در مناطق حاشیه‌ای خبر داد.

جزئیات ادغام هولدینگ‌های پتروشیمی وزارت رفاه/25 درصد سهام پتروشیمی کشور در اختیار شستا

بانو نیوز - مدیرعامل شستا از ادغام شرکت‌ها و هولدینگ‌های پتروشیمی زیرمجموعه وزارت رفاه خبر داد و گفت: توسعه کشورهای در حال توسعه متاثر از ایجاد شرکت‌های بزرگ و متمرکز است.

واگذاری 30 واحد مسکونی به مددجویان در دهه فجر/ 55 واحد تأمین اعتبار شد

بانو نیوز - همزمان با ایام دهه مبارک فجر کلید 30 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اهدا و برای 55 واحد تأمین اعتبار شد که مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان تهران گزارشی از واگذاری و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویی در سال 96 به ویژه دهه فجر ارائه کرد.

لزوم فقرزدایی در همه عرصه‌ها

بانو نیوز - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امروز بیکاری و فقر معضلاتی است که همه مسئولان با تمام قوا برای رفع آن تلاش می کنند و فقر زدایی باید در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شکل گیرد.

بازنشستگان کی عیدی می‌گیرند؟

بانو نیوز - اعلام زمان پرداخت عیدی بازنشستگان کشوری،‌ آغاز سرشماری تعاونی‌ها از 15 اسفندماه، ‌بیمه 800 هزار کارگر ساختمانی در کشور و اجرای طرح مشاغل خانگی در هشت استان از عناوین مهم‌ترین خبرهای این هفته در بخش تعاون و اشتغال بود.

جذب 100 درصدی اعتبارات دولتی کمیته امداد تا پایان سال

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد با اشاره به سه برابر شدن کمک معیشت مددجویان با همکاری دولت و مجلس افزود: در صورت تصویب دولت و مجلس و اختصاص اعتبار ٣هزار میلیارد تومانی از محل تبصره 14، تمامی نیازمندان پشت نوبتی را حمایت خواهیم کرد.

قالیبافان‌، گلیم‌بافان و جاجیم‌بافان بدون توجه به محل سکونتشان بیمه می‌شوند

بانو نیوز - تمامی قالی‌بافان‌، گلیم‌بافان و جاجیم‌بافان کشور که فاقد پوشش بیمه اجتماعی هستند می‌توانند بدون توجه به محل سکونتشان به عضویت صندوق درآیند و از مزایا و تعهدات بلند مدت آن شامل مستمری بازنشستگی‌، پیری‌، ازکارافتادگی کلی و فوت بهره‌مند شوند.

پرداخت «وام» به سمن‌های جوانان

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از آمادگی پرداخت وام به طرح‌های تایید شده سمن‌های جوانان به دنبال توافق با صندوق کارآفرینی «مهر امید» خبر داد.

حاشیه‌نشینی نیازمند نگاهی نو

بانو نیوز - باید قبول کرد خوب یا بد،‌ درست یا نادرست، تعداد قابل توجهی از جمعیت کشور، مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ به ویژه تهران شده‌اند و برای کنترل و در امان ماندن از آسیب‌ها و بحران‌هایی که در آینده ممکن است دامن حاکمیت را بگیرد.

عامل تنش شغلی چیست؟

بانو نیوز - سلامانه: شغل منبع درآمد و عامل شناسایی است و محل كار، جایگاهی است كه تقریبا نیمی از عمر خود را در آن سپری می‌كنیم. معمولا هر کدام از ما روزی حدود هشت ساعت از وقتمان را در محل كار می‌گذرانیم. اگر ساعت‌هایی را هم که صرف رفت و آمد و اضافه‌كاری می‌شود، حساب كنیم، این زمان شاید روزانه به 10 یا حتی 12 ساعت هم برسد. اما با این حال برخی از ما، هر چه بیشتر كار می‌كنیم، كمتر لذت می‌بریم؟ 

خروج بازنشستگان از بدنه دولت / دستگیرشدگان اخیر عضو سمن‌های جوانان نبودند

بانو نیوز - معاون ساماندهی امور جوان با اشاره به اینکه تکلیف بازنشستگان دولت یکبار و برای همیشه باید مشخص شود گفت: قول می دهم به ازای هر بازنشسته دولتی که به عنوان مشاور در دولت به کار گرفته گرفته می‌شود، پنج جوان با همان قدرت، علم و آگاهی و با صلابت را به دولت معرفی کنیم.

هر خانوار ماهانه 8000 تومان صدقه پرداخت می‌کند

بانو نیوز - قائم‌مقام کمیته امداد با اشاره به اینکه مردم سالانه حدود 300 میلیارد تومان صدقه به کمیته امداد پرداخت می‌کنند گفت: با توجه به حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 600 هزار خانوار، سهم هر خانوار از این رقم ماهانه هشت هزار تومان است.

لزوم ایجاد موقوفات برای حمایت از کودکان کار

بانو نیوز - مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف بر لزوم استفاده از ظرفیت وقف و ایجاد موقوفات برای حمایت از کودکان کار تاکید کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده، وقف با هدف نیازهای روز جامعه است.

کاهش 10 درصدی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد

بانو نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه یک‌میلیون و 600 هزار خانوار در کشور تحت پوشش هستند، گفت: امسال شمار خانوار تحت پوشش کمیته امداد، 10 درصد کاهش‌ یافته است.

ارائه تسهیلات بلاعوض 30 میلیون تومانی ساخت مسکن به معلولان

بانو نیوز - رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: اولویت سازمان بهزیستی ارائه تسهیلات و آموزش‌هایی برای نگهداری معلولان در خانه است و به همین منظور 53 هزار مسکن ویژه معلولان درحال ساخت و واگذاری است.

با شغل‌های جدید با سرمایه کم آشنا شوید

بانو نیوز - باید اعتراف کنیم که راه‌اندازی یک کسب و کار تازه نگرانی‌های بسیاری را به دنبال دارد. یکی از مهم‌ترین این نگرانی‌ها سرمایه‌ای است که قرار است صرف شغل جدید کنید. ...

با کارهای هنری پر درآمد آشنا شوید

بانو نیوز - وقتی صحبت از کارهای هنری مطرح می‌شود، شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند که از کارهای هنری هم می‌توان صاحب درآمد چشمگیری شد. جالب است بدانید نه‌تنها از کارهای هنری ...

صرفه‌جویی در مصرف برق با ساده‌ترین راه‌ها

بانو نیوز - صرفه‌جویی در مصرف برق از دغدغه‌های مهم و اصلی دولت‌ها است. میزان مصرف برق در ایران بسیار زیاد است. این مصرف بخصوص در تابستان و زمستان از سقف تولید بیشتر می‌شود.

جزئیات وام اشتغال روستائیان/ ابلاغ به بانک‌ها تا 10 آذرماه

بانو نیوز - معاون سرمایه‌گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی کشور با اشاره به طرح تسهیلات ارزان قیمت به اشتغال روستاییان، گفت: ابلاغ وام اشتغال روستاییان تا دهم آذرماه به بانک‌ها انجام می‌شود.

اشتغال زنان و راهکارهای خشونت زدایی از محیط کار

بانو نیوز - تهران- ایرنا- کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران با همیاری معاونت فرهنگی و گروه مطالعات زنان پژوهشگاه علوم انسانی به مناسبت روز بین المللی حذف خشونت علیه زنان، نشست علمی بررسی ابعاد حقوقی، روانشناختی و اجتماعی این موضوع را با عنوان «خشونت علیه زنان در محیط کار» برگزار کردند.

خوداشتغالی با سرمایه کم

بانو نیوز - تا از راه‌اندازی کسب‌و‌کار حرفی به میان می‌آید، اغلب به دنبال آن واژۀ «سرمایه» بسیار شنیده می‌شود. نداشتن سرمایه نیز ایده‌های راه‌اندازی کسب‌و‌کار را به آرزو ...

مردم تهران 20میلیارد تومان صدقه دادند

بانو نیوز - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان تهران گزارشی از صدقه پرداختی مردم نیکوکار این استان در شش‌ماهه نخست سال 96 ارائه کرد.

نرخ بیکاری زنان افزایش یافته است

بانو نیوز - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری زنان در ایران گفت: باتوجه به اینکه نرخ بیکاری زنان بسیار بالاست، توسعه اشتغال و افزایش امنیت شغلی زنان زمینه‌ی خوبی برای کنترل آسیب‌های اجتماعی است.

توجه ویژه کمیته امداد استان تهران به بانوان

بانو نیوز - خدمات آموزش خانواده برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) بخصوص دختران و زنان سرپرست خانوار تاثیرگزار است و آنان را در مسیری روشن هدایت خواهد‌کرد.

ابتکار بانوی جوان شیرازی برای بازیافت فلزات گرانبها از پسماندهای الکترونیکی

بانو نیوز - شیراز- ایرنا- با پیشرفت روزافزون فناوری اطلاعات و عرضه رایانه ها و ابزارآلات الکترونیکی پیشرفته، خروج این اقلام از چرخه مصرف را شتاب بخشیده است؛ در این میان یک بانوی شیرازی راهکاری را برای بازیافت فلزات گرانبها از آنها عملیاتی کرده است.

کمپین #حصیربخریم در مصلای تهران

بانو نیوز - کاروان پیوند با غرفه حصیر از 25 تا 29 مهرماه در حاشیه نمایشگاه فرش و لوازم خانگی در مصلای تهران میزبان علاقمندان است.

ربیعی: 67 درصد اشتغال ایجاد شده در سال 95 متعلق به زنان بود

بانو نیوز - تهران - ایرنا - وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی 67 درصد از اشتغال ایجاد شده در سال 95 را متعلق به زنان دانست و گفت: بررسی ها نشان می دهد که زنان در این سال، شغل های با کیفیت تری نسبت به مردان داشته اند.

جزئیات تأمین مسکن خانوارهای مددجوی 2نفره

بانو نیوز - مدیرکل مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اولویت‌های پرداخت تسهیلات مسکن برای خرید، ساخت، بهسازی و مقاوم‌سازی از محل صندوق امداد ولایت برای خانوارهای یک تا دو نفر و شهرهای بالای 100هزار نفر را تشریح کرد.

تفاهم نامه سه جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری، رو

بانو نیوز - تفاهم نامه سه جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری، بین وزارت جهاد کشاورزی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد.

نقش پررنگ کشاورزی خانوادگی در دنیا

بانو نیوز - وزیر جهاد کشاورزی گفت:استفاده از ظرفیت‌هایی چون زباله تر وتوسعه گلخانه‌ها منجر به افزایش درآمد روستاییان می‌شود و دلیلی ندارد تولیدات این مناطق به صورت خام و فله در بازار عرضه شود.

قطع درختان درکهگیلویه وبویراحمد و حکایت زنان هیزم به دوش

بانو نیوز - یاسوج - ایرنا- دردها و زخم های کهنه بر پیکر نحیف زنان و دختران روستایی و عشایر کهگیلویه وبویراحمد انگار تمامی ندارد و هنوز با گذشت سالیان متمادی در این روزگار ناخوش نیز زنان این دیار از سرناچاری باری از هیزم را در میان سنگلاخ ها و صخره های سخت بر دوش می کشند.

ترانزیت کودکان کار به تهران/ آزار جنسی 90 درصد کودکان متکدی در پاتوق‌ها

بانو نیوز - مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از ترانزیت کودکان اتباع بیگانه برای تکدی گری به تهران خبر داد و گفت: 90 درصد از کودکان کار مورد آزار جنسی در پاتوق‌ها قرار گرفته‌اند.

ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان آغاز شد

بانو نیوز - ثبت نام وام 4 میلیون تومانی بازنشستگان کشوری با فعال شدن لینک آن روی سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir از امروز (شنبه) به مدت یک ماه آغاز شد.

توسعه روستایی در گرو مشارکت زنان روستا است

بانو نیوز - امروزه توجه ویژه به روستاها و رفع مشکلات آنها بسیار جدی است و با بهبود وضعیت معیشت، اقتصاد و توسعه زیرساخت‌ها شاهد پیشرفت فراگیر روستاها هستیم.

گله "ربیعی" از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

بانو نیوز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم اتصال روستاهای کشور به بازارهای جهانی برای توسعه پایدار، گفت: بی تردید تولیدات روستایی می‌تواند در عرصه بازارهای جهانی عرضه شود.

جلودارزاده: ادارات کار نقش قانونی خود را در قبال کارگران به خوبی انجام دهند

بانو نیوز - یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اعتراضات کارگری در اراک گفت که ادارات کار باید نقش قانونی خود رابه خوبی انجام دهند و شورای تامین استان و ستاد اقتصاد مقاومتی هم باید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

25 درصد اعضای تعاونی‌های فعال، زنان هستند

بانو نیوز - مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 25 درصد اعضای تعاونی‌های فعال را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: بیشتر تعاونی‌های زنان در گرایش فرش دستباف، نساجی، چرم و پوشاک و زراعت فعالند.

امکان پرداخت حق بیمه کارفرمایان تامین اجتماعی به صورت برخط

بانو نیوز - مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت حق بیمه کارفرمایان این سازمان به صورت برخط از تمامی درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران امکان پذیر شد.

استقرارپایگاه‌های دریافت«نذورات مردمی» درپایانه‌های مرزی خوزستان، ایلام و کرمانشاه در اربعین

بانو نیوز - کمیته امداد با هدف ترویج فرهنگ انفاق و ساماندهی توزیع نذورات مردمی بین نیازمندان در ماه محرم و صفر طرح «احسان حسینی» را اجرا می‌کند.

زندگی شاد تا آخرین نفس

بانو نیوز - مطمئن باشید آنها ته دلشان می خواهد بدانند که این تلفن همراه و کامپیوتر چه دارد که همه این گونه مات و ...

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

بانو نیوز - اجرای طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان مطابق هر سال در آستانه آغاز سال تحصیلی شدت می‌گیرد.

ریاست پژوهشکده امور اقتصادی به یک بانو رسید

بانو نیوز - تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی «یکتا اشرفی» را به عنوان رییس پژوهشکده امور اقتصادی منصوب کرد. این نخستین حکم انتصاب برای مدیران زن در وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم است.

5 توصیه کلیدی برای مدیریتِ مطلوبِ کار و زندگی

بانو نیوز - امروزه با وجود شرایط فشرده کاری به سختی می‌توان تعادل بین زندگی شخصی و کار را به نحوی رضایت بخش حفظ کرد که همین امر در بسیاری از موارد به خستگی مفرط منجر می‌شود.

«شیرخشک‌های یارانه‌ای» در بساط دستفروشان

بانو نیوز - فروش «شیرخشک‌های یارانه‌ای» توسط دستفروشان در حاشیه خیابان شهرداری رشت و مقابل بازار بزرگ، دستمایه گزارشی می‌شود تا علت نشت قوطی‌ها به بازار آزاد که دولت آنها را رایگان در مراکز بهداشت، شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری از معلولان و ... توزیع می‌کند، را از مسوولان جویا شویم.

تحول در خدمت رسانی با ارتقاء هتلینگ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

بانو نیوز - معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ منجر به ایجاد تحول اساسی در خدمت رسانی به بیماران شده است، گفت: این برنامه مطابق با برنامه زمان بندی شده و بر اساس استانداردهای بسیار مطلوب و مطابق با معیارهای علمی به اجرا درآمده است.

نوباوگان مهدکودک های سراسر کشور بیمه شدند

بانو نیوز - تهران - ایرنا - همزمان با آغاز سال تحصیلی 96-97، نوباوگان مهدکودک های سراسر کشور با پوشش بیمه حوادث، تحت حمایت بیمه ایران قرار گرفتند.

یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند

بانو نیوز - یک کارشناس مسکن با بیان این‌که یک سوم شهروندان کشور اجاره‌نشین هستند گفت: کشور با کسری 1.5 میلیون واحد مسکونی مواجه است که طی 8 سال گذشته این کسری جبران نشد.

هزینه آنژیوگرافی

بانو نیوز - هزینه آنژیوگرافی و هزینه آنژیوپلاستی از جمله سوالات شایع بیماران است.

امکان دریافت کارنامه بیمه‌پردازی توسط مشمولان صندوق بیمه روستاییان و عشایر

بانو نیوز - به گفته مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ هم‌اکنون تمامی بیمه‌شدگان صندوق می‌توانند کارنامه بیمه‌پردازی خود را از طریق کارگزاری‌های سراسر کشور و یا سایت صندوق بیمه اجتماعی دریافت کنند.

چرا کمدی می‌فروشد؟

بانو نیوز - یک جامعه شناس درباره دلایل استقبال مردم از ژانر کمدی، گفت: کمدی ابزاری برای بیان حرف‌هایی است که نمی‌توان گفت و ...

40 هزار بسته لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود

بانو نیوز - رشد 37 درصدی توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر به دانش آموزان نسبت به سال گذشته و توزیع 40 هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان ایتام و دانش‌آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی سراسر کشور

دبیرکل اتاق تعاون ایران خبر داد: سهم بالای زنان کارآفرین در بخش تعاون

بانو نیوز - دبیرکل اتاق تعاون ایران از فعالیت 27 هزار تعاونی زنان در کشور خبر داده و سهم بانوان کارآفرین در بخش تعاون را نسبت به دیگر بخش‌های اقتصادی قابل توجه می‌داند. به گفته وی مشکل اشتغال کشور با همراهی تعاونی‌ها حل شدنی است.

جمع‌آوری 300 کودک کار و متکدی در مدت اجرای طرح/اعلام جزییات طرح جذب کودکان کار

بانو نیوز - عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از روند جمع آوری و جذب کودکان کار و متکدی خبر داد و گفت: 16 ون شهرداری تهران عملیات جذب کودکان کار و متکدی را در دستور کار دارد و قرار شد از هر تشکل غیردولتی یک نفر با مددکار شهرداری همراهی کند تا براساس آخرین استانداردهای مددکاری، کودکان جذب شوند.

برندهایی که هیچوقت از رده خارج نمی شوند

بانو نیوز - سالهاست که سبک لباس پوشیدن ها مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار می گیرد اما حدود 30 یا 40 سال است که برخی برندهای با کیفیت ...

استفاده از ظرفیت بازنشستگان در تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری

بانو نیوز - هم‌زمان با فرارسیدن 25 شهریور، روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، مراسم تجلیل از بازنشستگان سازمان میراث‌فرهنگی با حضور جمعی از بازنشستگان و مدیران سازمان در محل آمفی‌تئاتر برگزار شد.

ساماندهی کودکان کار یا زیبایی چهره شهر!

بانو نیوز - تهران- ایرنا- مسئولان حوزه کلان کار کشور و شهرداری تهران هفته گذشته در دیداری مسائل مشترک دو حوزه از جمله موضوع کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه مساله کودکان کار را بررسی و عنوان کردند با یافتن راه حلی برای اینگونه مشکلات باید در راستای زیباتر کردن چهره شهر بکوشیم.

ممنوعیت اخراج مادران کارگر لغو شد

بانو نیوز - هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه مدیر کل وزارت کار را که اخراج مادران کارگر را تا پایان دو سال شیردهی فرزندان‌شان را ممنوع کرده بود، خارج از صلاحیت مرجع تصویب و غیرقانونی دانست و ابطال کرد.

کاهش هزینه های خرید جهیزیه با 10 نکته

بانو نیوز - خرید جهیزیه , می توان وسایل چوبی و مبلمان را به جای فروشگاه‌ها از خود کارگاه های تولیدی تهیه کرد..

سهم بالاي زنان کارآفرين در بخش تعاون

بانو نيوز - دبيرکل اتاق تعاون ايران از فعاليت 27 هزار تعاوني زنان در کشور خبر داده و سهم بانوان کارآفرين در بخش تعاون را نسبت به ديگر بخش‌هاي اقتصادي قابل توجه مي‌داند. به گفته وي مشکل اشتغال کشور با همراهي تعاوني‌ها حل شدني است.

50 درصد دانش‌آموزان فقير بازمانده از تحصيل تحت پوشش نهادهاي حمايتي هستند

بانو نيوز - معاون رفاه اجتماعي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي درباره ارتباط فقر با بازماندگي از تحصيل گفت: کودکاني که به علت فقر به مدرسه نمي‌روند، قاعدتا بايد تحت پوشش سازمان بهزيستي و کميته امداد باشند. در پروژه شناسايي که سال گذشته انجام داديم مشخص شد بيش از 50 هزار نفر و به عبارتي 50 درصد کودکان شناسايي شده، تحت اين دو نهاد قرار دارند.

توقف توليد و توزيع صندوق‌هاي صدقات خانگي

بانو نيوز - معاون توسعه مشارکت‌هاي مردمي کميته امداد از توقف توليد و توزيع صندوق صدقات خانگي خبر داد و گفت: صندوق صدقات معابر نيز ديگر توسعه نخواهد يافت و در مقابل آن صندوق صدقات اماکن را توسعه خواهيم داد تا اين صندوق‌ها را از خيابانها جمع آوري و به سمت اماکن ببريم.

نرخ حق بيمه و جزييات قرارداد جديد «بيمه تکميلي بازنشستگان کشوري»

بانو نيوز - قرارداد جديد بيمه تکميلي بازنشستگان کشوري با بيمه آتيه سازان حافظ از اول شهريورماه منعقد شده و نرخ حق بيمه تکميلي درمان از 24 هزار تومان در سال گذشته به 26 هزار و 500 تومان رسيده است.

بازار گوشت از رونق افتاد

بانو نيوز - رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي، با بيان اينکه بازار اين گوشت بسيار راکد است، گفت: اگر همين روند ادامه يابد، احتمال دارد هفته آينده قيمت اين کالا در بازار کاهش پيدا کند.

دليل موفقيت ژاپن چيست؟ /تصاوير

بانو نيوز - تصاويري را ببينيد که مي‌توانند دليل موفقيت ژاپن را بيان کنند.به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان، ژاپن ...

نداشتن ثبات شغلي از مهمترين عوامل تاخير در «ازدواج»

بانو نيوز - يک مشاور خانواده با تأکيد بر ضرورت تسهيل ازدواج جوانان، نداشتن ثبات شغلي را يکي از عوامل تأخير در سن ازدواج دانست و گفت: مخالفت و سختگيري خانواده‌ها مهم‌ترين مانع در جلوگيري از ازدواج است.

اهداف طرح کارآمدسازي مديريت صندوق‌هاي بازنشستگي+ متن کامل طرح

بانو نيوز - طرح کارآمدسازي و ارتقاي مديريت صندوق‌هاي بازنشستگي براي حل بحران اين صندوق‌ها و رفع چالش‌هاي به وجود آمده در کميسيون اجتماعي بررسي و تعيين تکليف آن به بعد از تعطيلات مجلس موکول شد.

310 هزار نفردر6 هفته وام ازدواج گرفتند/ 80 هزار فقره سهم مناطق محروم

بانو نيوز - تهران - ايرنا - بانک مرکزي اعلام کرد: شبکه بانکي با اجراي طرح ضربتي اعطاي وام ازدواج از ابتداي مردادماه سال جاري تا پايان هفته ششم به بيش از 310 هزار نفر از متقاضيان، وام پرداخت کرد.

وزارت رفاه تکليف تعاوني مسکن معلولان را مشخص کند

بانو نيوز - رئيس انجمن حمايت از حقوق معلولان خواستار مداخله مستقيم وزير رفاه و رئيس سازمان بهزيستي کشور براي حل معضلات و مشکلات مربوط به «تعاوني‌هاي مسکن معلولان» شد.

شاخص هاي اقتصادي حوزه زنان مي لنگد/180 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمايت بهزيستي

بانو نيوز - تهران - ايرنا - رئيس سازمان بهزيستي کشور با اشاره به پيشرفت شاخص هاي آموزشي در حوزه زنان گفت: با اين وجود در شاخص هاي اقتصادي ، کسب و کار و تصدي هاي حوزه زنان مي لنگيم که البته اينها به سياست گذاري ها بازمي گردد.

کارشناس اقتصادي:زنان درشرايط برابر ٧٧ درصد دستمزد مردان را دريافت مي کنند

بانو نيوز - تهران- ايرنا- يک کارشناس اقتصادي با طرح اين پرسش که آيا زنان در شرايط مساوي بامردان دستمزد کمتر دريافت مي کنند، گفت:در دنيا تساوي دستمزد در شرايط مساوي وجود ندارد. زنان در سراسر جهان در شرايط مساوي ٧٧ درصد دستمزد مردان را دريافت مي کنند.

تفاوت‌ حصيرهاي جنوبي و شمالي/فوايد کالايي گياهي که دور ريختني نيست

بانو نيوز - خوش رنگ، سبک،بوي طبيعت؛ صفت‌هايي که با دست گرفتن هر محصول حصيري به آدمي دست مي‌دهد، آدمي که غرق در زندگي ماشيني است، مي‌تواند با جايگزين برخي از وسايل زندگي با کالاهاي حصيري تعادلي بين زندگي شهري و روستايي ايجاد کند و هر روز طبيعت را به خانه بياورند.

ضرورت ايجاد اراده ملي براي حل مشکلات صندوق‌هاي بازنشستگي

بانو نيوز - مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با تاکيد بر اينکه بايد يک اراده ملي براي حل مشکلات صندوق بوجود بيايد گفت: بحران‌هايي که در آينده تهديد کننده هستند را نمي‌توان يک شبه حل کرد، زيرا يک شبه ايجاد نشده‌اند.

سازمان تامين اجتماعي در رونق کسب و کار نقش مهمي دارد

بانو نيوز - مديرکل تامين اجتماعي غرب تهران بزرگ با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال گفت: سازمان تامين اجتماعي در رونق کسب و کار نقش مهمي دارد. از اينرو مي‌توانيم با همکاري کارآفرينان، مديران صنايع، کارگاه‌هاي بزرگ و حضور اساتيد دانشگاه، شکوفايي و توسعه اقتصادي کشور را شاهد باشيم.

اخبار خواندنی

زوجين بيمه شده تامين اجتماعي استحقاق دريافت کمک هزينه ازدواج را دارند

خدمات ترميم دندان براي زنان باردار و کودکان در روستاها و شهرهاي کوچک رايگان است

بهترين محصولات مراقبت پوست بدن

10 نکته مهم درباره خريد از فروشگاه هاي بزرگ

با مشکلات مالي خانواده چطور کنار مي آييد؟

چطور بدون فقر تغذيه‌اي، مي‌توان گوشت قرمز نخورد؟

جالب ترين تبليغاتي که ذهن ما را مي خوانند

معروف ترين کمپاني ها چگونه شروع کردند؟

رستوراني گران قيمت براي نابغه ها و ثروتمندان

خوش شانس ترين کساني که گنج هاي مخفي پيدا کرده اند

نشانه هاي حک شدن عابر بانک ها

بهترين شغل هاي رويايي در دنيا

با ثروتمندترين بيليونرهاي سياه پوست آشنا شويد

چرا زن پولدار نگيرم؟

ضعف گوگل و کلاهبرداري شرکت جعلي Gold1Networks از ايرانيان و سود ميليون دلاري!

تبديل تراس و بالکن به دفتر کار

تامين حقوق اوليه يک کودک چقدر هزينه دارد؟

گوناگون/ بدترين تکيه کلام ها در حوزه مديريت

مهارت زندگي/ بازاريابي و تبليغات با استفاده از محتوا

خطر پنهان کاري هاي «مالي» در زندگي مشترک

مهارت زندگي/ چطور کارمندهاي خوشبختي باشيم؟

رسيدگي به مشکلات زنان در حوزه‌ي کارآفريني

قفسه زيبا با جعبه نوشيدني بسازيد

مهارت زندگي/ پيش بيني درآمد يک کسب‌ و کار

مهارت زندگي/ عادت هايي که به موفقيت حرفه اي ختم مي شوند

مهارت زندگي/ آشنايي با پنج جزء اصلي طرح هاي موفق بازاريابي

راهنماي خريد ماهيتابه

مهارت زندگي/ چرا محصول شما به فروش نمي‌رسد

احکام/ اقسام اجاره و شرايط آن

چگونه هزينه‌هاي زندگي را با همسرتان قسمت کنيد؟

مهارت زندگي/ چرا مردم نسبت به بازاريابي حس خوبي ندارند؟

هر آنچه براي راه اندازي يک کسب و کار آنلاين بايد بدانيد

مهارت زندگي/ ضرورت حضور مدير در حل مشکلات تيم

گوناگون/ راهنماي خريد در موناکو

4گوشه دنيا/ خانه اي که قيمت اش تنها يک پوند است!

اکوتوريسم/ گشت و گذاري در «جزيره پيانو» در چين

بهترين جاذبه هاي توريستي خاورميانه

راهنماي خريد تشک خواب

خالق برند «سارازي» کيست؟؛ زيورآلات دست‌ساز ايراني

راهکارهاي افزايش مشارکت اقتصادي زنان بررسي شد

پرداخت ماهانه 3 هزار و 500 ميليارد تومان حقوق به بازنشستگان تامين اجتماعي

چند درصد مردم مستاجرند؟

زنان مي توانند مولد توسعه کسب و کار باشند

علت افزايش و نوسان قيمت گوشت مرغ ؟

براي ثروتمند شدن آب بنوشيد!

يارانه نقدي تيرماه ساعت 24 فردا واريز مي‌شود

معاون استاندار تهران: مردم نگران مصرف گوشت هاي وارداتي نباشند

سردرگمي خانواده‌ها براي ثبت‌نام در سال تحصيلي جديد/ دانش‌آموزان، گريزپا از مدارس دولتى

چگونه ولخرج نباشيم؟

يک حراجي باورنکردني

اقتصاد خانواده ياخساست؟

تسويه‌ي بدهي يا سرمايه گذاري؟!

تاثير پول در خوشبختي !

8 کلمه چهار حرفي که وضعيت مالي تان را دگرگون مي‌کنند

زيبايي تقلبي به قيمت صدمات کبدي و ريزش مو !

افراد موفق اين اشتباهات را در مورد پولشان انجام نمي دهند

بهره‌مندي 160 هزار خانوار از طرح‌هاي اشتغال کميته امداد در سال جاري

کفشهاي جلبکي از راه مي رسند

بازار خاکستري سلامت/ايراني‌ها 16هزارميلياردتومان فست فود مي‌خورند

ايده‌هاي برتر رويداد ملي ايده‌بازار غذا معرفي شدند

فقر براي زنان بيش از مردان استرس‌زا است

هشدار درباره مصرف روغن زيتون‌هاي قاچاق/روش تشخيص روغن زيتون اصل

حداقل و حداکثر حقوق آموزش و پرورشي‌ها اعلام شد

آسان ترين و سريع ترين راه هاي پولدار شدن

غفلت مادران در ارائه‌ سبک صحيح زندگي و مديريت اقتصادي خانواده به فرزندان

توصيه نوروزي سازمان استاندارد درباره مصرف فرآورده هاي گوشتي و لبني

عرضه محصولات مشاغل خانگي در بازارچه جنت‌آباد

98درصد پوشاک خريداري شده را محصولات وارداتي تشکيل مي دهد

حمايت استاندارد ازترويج خريد کالاي ايراني/توليدات داخلي توان رقابتي بالا دارند

زنان کالاهاي خارجي را تحريم کنند

توصيه‌هاي پليس درباره خريد‌هاي اينترنتي نوروزي

لزوم افزايش اعتماد به نفس زنان با معرفي زنان موفق در رسانه‌ها

برنامه حمايتي سازمان توسعه تجارت براي افزايش نقش زنان در صادرات

بازنشستگي زنان با 20 سال سابقه ضد زن نيست/بار مالي ندارد

برخي متقلبان مرغ رنگ شده را به جاي گوشت عرضه مي کنند

به حساب عشق چک نکشيد

چگونه هم حالا پول خرج کنيم، هم در آينده؟

عرضه تخم مرغ هاي غير محلي در قالب محلي

شرايط کار فشار رواني بيشتري بر زنان وارد مي کند

جزييات تعامل معاونت امور زنان با سمن‌ها

حقوق مالي و اقتصادي‌ زنان پس از ازدواج

کاهش ساعت کار بانوان شاغل داراي شرايط خاص

فراواني عرضه در بازار آجيل و خشکبار

تکذيب واردات نوشابه هاي الکلي به کشور

نکته هايي مهم در هنگام خريد طلا

ايرانيان در مقايسه با اروپايي‌ها چقدر مواد غذايي دور مي‌ريزند؟

گسترش مشاغل ويژه زنان سرپرست خانوار و نيازمندان در سطح اين منطقه

تقلب 97 درصدي در نمايندگي‌هاي برندهاي خارجي پوشاک!

اختلاف قيمت 6 هزار توماني برنج شمال در تهران

شکر مورد نياز کشور تامين شده است/ قيمت شكر 30 هزار ريال است

زمان واريز يارانه شهريور اعلام شد

خارجي هاي بي نام و نشان در سوپرمارکت ها

توجه اتحاديه اروپا به زنان کارآفرين ايراني

امسال130 هزارشغل در بخش فناوري اطلاعات ايجاد مي شود

مخارج زندگي شهري؛ حداقل 3 ميليون

شخصي سازي طبيعت؛ خوب يا بد

مرغ ارزان نمي شود

آب‌ آشاميدني قاچاق هم آمد

شيرخشک نوزاد گران نشده است

شرايط براي ايفاي نقش زنان در عرصه توليد فراهم است

يک شاغل از هر 9 زن در سن کار

برگزاري «جشن ياران کوثر» در خردادماه

واکنش معاونت امور زنان درباره کسر 30 ميليارد ريال از اعتباراتش

زنان 29درصد كمتر از مردان دريافتي دارند

زيرپوست قراردادهاي کارفرمايي در مواجهه با اشتغال بانوان

را‌ه‌اندازي فروشگاه دائمي عرضه محصولات فاخر زنان سرپرست خانوار

توليد کالباس ژامبون خشک از ماهي بدون مواد نگهدارنده در کشور

فرآورده‌هاي بهداشتي قاچاق با نام‌هاي عجيب در استان‌هاي مرزي

برپايي بازارچه خوداشتغالي ويژه بانوان سرپرست خانوار

بانوان مجرد بالاي 35 سال مي‌توانند مسکن مهر بخرند

شمار زنان سرپرست خانوار افزايش يافته است

ايجاد بازار فروش توليدات زنان سرپرست خانوار در بازارهاي داخلي و خارجي

نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتي از زبان يک مسوول

نقش پس‌اندازهاي زنان در تحقق اقتصاد مقاومتي

توزيع سبد کالاي 400 هزار توماني براي نيازمندان

مجوز مشاغل خانگي براي تکثير و پرورش ماهيان زينتي صادر شد

احداث بازارچه هاي خود اشتغالي راهگشاي زنان نيازمند و سرپرست خانوار خواهد بود

کاهش امنيت شغلي زنان با افزايش مرخصي زايمان/ علت اجرايي نشدن قانون تاکنون

اصلاح قوانين مالياتي و بازار کار براي مشارکت بيشتر زنان در توليد ملي

الحاق متمم بودجه براي بيمه‌ زنان سرپرست خانوار

استخدام بانوان در شرکت دهکده جهاني

200 هزار زن خانه‌دار امسال بيمه مي‌شوند

اختصاص 50 ميليارد براي اشتغال زنان؛ از مصوبات هيئت دولت در استان هرمزگان